37. kolo exSESTŘIH: 37. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:6

Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších extraligových klání zase někdy příště, na shledanou!
Nejlepší hráči:
Pardubice: #11 David Tomášek
Sparta: #47 Jan Buchtele
Je konec, Sparta v dnešním utkání vítězí a z Pardubic si odváží tři body.
59:55
Pardubice to ještě zkoušely v šesti hráčích v poli, Curtis Hamilton však nepochopitelně netrefil prázdnou domácí bránu.
59:12
Juraj Mikuš (SPA) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
58:47
Gregorcovu střelu vyrazil Jan Lukáš, následné dorážce zabránili hostující obránci.
58:20
Sparta právě vstřelila branku!
A je zřejmě rozhodnuto. Čáslavovu střelu zblokoval jeden z hostujících útočníků, kotouč se následně dostal k Lukáši Klimkovi, jenž ho posunul na MICHALA ČAJKOVSKÉHO a ten zpečetil triumf svého týmu v pardubické Tipsport areně. Asistence: Lukáš Klimek, Curtis Hamilton.
58:10
Do Čáslavovy střely vložil hůl Curtis Hamilton a puk skončil v ochranné síti za hostující bránou.
58:04
Sýkora si řekl o přihrávku, dostal ji od Tylera Redenbacha, ale Lukáš se proti jeho střele stihl včas přemístit.
57:39
Dynamo to zkouší v šesti hráčích v poli.
57:39
Lukáš Nahodil posunul kotouč na volného Bokroše, ten však z předbrankového prostoru trestuhodně minul.
57:05
Sparťanské nahození skončilo až u Kopřivy, ten se pokusil rozehrát, nicméně jeden z aktivně forčekujících hostujících útočníků mu v tom zabránil a pardubický gólman mohl být rád, že stihl puk přikrýt lapačkou.
56:03
Odražený kotouč skončil mezi diváky. Vhazování ve středním pásmu.
55:45
Petr Čáslava napřáhl na modré čáře, vyprášil však pouze pravý beton Jana Lukáše.
55:12
Oddechový čas pro domácí.
54:57
Michal Čajkovský byl nyní tím, kdo vyhodil kotouč do obranného pásma domácího celku.
54:23
Petr Čáslava se pokusil zavést puk do útočného pásma, nepodařilo se mu to a kotouč skončil až za bránou Dynama.
53:46
Robert Sabolič (SPA) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
Dnešní utkání sleduje 8135 diváků.
53:32
Zakázané uvolnění odpískáno i pardubickému Dynamu.
52:56
Dynamo oživlo, Sparťané řeší další nebezpečnou situaci vyhozením puku na zakázané uvolnění.
52:14
Juraj Mikuš si zřejmě nerozuměl se svými spoluhráči a puk vystřelil na zakázané uvolnění.
51:20
Sparta se teď snaží být co nejdéle v držení kotouče a po pravě řečeno, daří se jí to.
49:45
Odpískán ofsajd domácího celku.
48:54
Sparta se dostává znovu do vedení! ... našel na levém kruhu pro vhazování postaveného DANIELA PŘIBYLA, jenž střelou z první vrátil svému týmu vedení. Asistence: Jan Buchtele, Tomáš Netík.
48:41
Petr Čáslava vzal v akci 3 na 2 všechnu zodpovědnost na sebe, puk však po jeho střele zápěstím skončil pouze v ochranné síti za sparťanskou bránou.
47:58
Jeden z hráčů Sparty zahrál kotouč nad úrovní ramen. Vhazovat se bude před Lukášem.
46:52
Sýkora našel na modré čáře stojícího Redenbacha, jehož střela ovšem nemířila mezi tři tyče hostující brány.
46:14
Ihned po skončení komerční přestávky se domácí hokejisté provinili zakázaným uvolněním.
46:05
Po sparťanském ofsajdu následuje komerční přestávka.
46:00
Útočná formace Branislava Rapáče už měla dlouhé střídání, slovenský útočník tak pouze nahodil kotouč do útočného pásma a odjel na střídačku.
45:10
Hlinka posunul kotouč na volného Formana, ten vyslal na Kopřivu jedovatou střelu zápěstím, úřadovala ovšem lapačka pardubického brankáře.
44:25
44:05
Petr Sýkora nedokázal kotouč zachytit na modré čáře, domácí tak musí vyklidit útočné pásmo.
43:08
Tyler Redenbach to zkusil z ostrého úhlu, Lukáš se však pevně přilepil ke své levé tyči a kotouč vyrazil.
42:35
Pražané zahrozili ve vlastním oslabení, Klimkovu střelu však schoval Kopřiva ve výstroji.
42:25
Adam Polášek (SPA) vyloučen na dvě minuty za krosček.
40:47
Čajkovský dostal nabito na modrou čáru, jeho střelu bez přípravy však zblokoval Marcinko.
40:01
Do třetí třetiny nastupuje do brankoviště Sparty Jan Lukáš.
40:01
Druhá třetina lahodila nejen oku pardubického diváka! Spartu v pětadvacáté minutě poslal do vedení Curtis Hamilton, jenže pak se splašil pardubický kůň. Nejdříve se v sedmadvacáté minutě trefil Tomášek, v pětatřicáté minutě pak Nahodil, o necelou minutu později Marcinko a rázem bylo vyrovnáno. Pardubická radost se poté ještě znásobila, když nabídnutou přesilovou hru využil David Tomášek, jenž zároveň zaznamenal svou druhou trefu v tomto utkání. Jenže domácí hokejisté se nechali uchlácholit zdarem v útoku a zapomněli na zadní vrátka. Jednadvacet vteřin před koncem totiž upláchl obráncům Dynama Jan Buchtele, jenž ze samostatného úniku překonal Kopřivu. Nyní už se po ledě prohánějí rolby a na kostce svítí skóre 4:4.
40:00
39:39
Lukáš Nahodil (PCE) obdržel osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
39:39
Sparta ovšem rychle odpovídá! Po chybě pardubického celku se ke kotouči dostal JAN BUCHTELE, jenž vymíchal Miroslava Kopřivu a následně poslal puk do horní části brány. Bez asistence.
39:16
Dynamo právě vstřelilo branku!
To je senzační obrat v podání pardubického Dynama. Po přejetí modré čáry přenechal Branislav Rapáč zadovkou puk DAVIDU TOMÁŠKOVI a ten střelou zápěstím poslal svůj tým do vedení. Asistence: Branislav Rapáč, Patrik Poulíček.
38:18
Sýkora dostal na modré čáře přihrávku od Čáslavy, následnou střelu pardubického útočníka vyrazil Pöpperle levým ramenem.
37:26
Michal Čajkovský (SPA) vyloučen na dvě minuty za sekání.
37:12
Martin Štajnoch nabil na modré čáře stojícímu Tomáškovi, jeho střelu však vyrazil Pöpperle hokejkou.
36:30
Petr Čáslava ztratil kotouč v rohu, Michal Čajkovský jej následně vyhodil až ke Kopřivovi.
35:54
Marek Hrbas (SPA) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku.
35:41
Je vyrovnáno! Sýkorovu střelu ještě dokázal Pöpperle vyrazit, před bránou si ovšem na odražený kotouč počkal TOMÁŠ MARCINKO, který jej dorazil za bezmocného Pöpperleho. Asistence: Petr Sýkora, Petr Čáslava.
35:21
Dynamo kombinovalo v útočném pásmu, nyní už je puk ale za bránou domácího celku.
34:46
Jan Buchtele (SPA) vyloučen na dvě minuty za sekání.
34:24
A rázem je to pouze o jednu branku! Tomáš Kaut našel přihrávkou zpoza brány LUKÁŠE NAHODILA a ten střelou z první našel mezírku mezi betony Tomáše Pöpperleho. Asistence: Tomáš Kaut, Jakub Orsava.
33:48
Podobně to teď zkusil i Daniel Voženílek, ani on však nebyl úspěšný.
33:24
Kumstát se obtočil kolem pardubické brány, Kopřiva se však stihl včas přemístit, a zabránil tak sparťanskému útočníkovi ve skórování.
33:07
Rozehrávka Michala Šedy byla velice nepřesná – zakázané uvolnění.
33:01
Vladimír Eminger pálil od modré čáry, Miroslav Kopřiva však našel puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.
32:52
31:30
Robert Sabolič našel nádhernou přihrávkou úplně volného Hamiltona, na toho zívala prázdná brána Dynama, ale kde se vzal, tu se vzal beton Miroslava Kopřivy! Nová posila Pardubic se ukázala v dobrém světle.
31:02
30:52
David Tomášek (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
30:25
Dynamo dlouho kombinovalo v útočném pásmu, Pražané se však ze sevření uvolňují vyhozením puku až za bránu domácího celku.
29:35
Redenbach našel mezi kruhy pro vhazování postaveného Lukáše Nahodila, ten však střelou zápěstím trefil pouze tyč hostující brány.
29:02
Michal Čajkovský (SPA) vyloučen na dvě minuty za hrubost.
27:26
Lukáš Klimek (SPA) vyloučen na dvě minuty za sekání.
27:26
Petr Sýkora ujel hostujícím obráncům a následně se dostal až před Pöpperleho, ten však jeho střelu vyrazil levým betonem.
26:50
Následuje komerční přestávka.
26:26
Po vstřeleném gólu Dynama následuje střídání gólmanů domácího celku. Brandon Maxwell si bere flašku a míří na střídačku, masku si naopak nasazuje nově příchozí Miroslav Kopřiva.
26:26
Dynamo snižuje na rozdíl dvou branek! Patrik Poulíček nejdříve ve středním pásmu důrazně odstavil jednoho z hráčů Sparty, puku se následně dostal k DAVIDU TOMÁŠKOVI, jenž střelou švihem prostřelil Pöpperleho. Asistence: Brandon Maxwell.
24:56
Sparta se dostává do tříbrankového vedení! Robert Sabolič to nejdříve zkusil zpoza brány, kotouč se odrazil od pravého betonu Brandona Maxwella přímo před CURTISE HAMILTONA, jenž dorazil puk za ležícího pardubického gólmana. Asistence: Robert Sabolič.
24:36
Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
24:00
Orsava ukořistil kotouč ve středním pásmu, následně se spolu s dalšími dvěma spoluhráči dostal do akce 3 na 2, volil ovšem střelu a trefil pouze prvního blokujícího hráče.
22:35
Petr Sýkora se asi v kabině podíval na poměr střel, teď tedy na nic nečekal a ihned po přejetí modré čáry napřáhl a vypálil. Pöpperle byl ovšem pozorný a střelu pardubického kapitána vyrazil pravým betonem.
21:45
Klimek volil v akci 2 na 1 střelu, tu vyrazil Brandon Maxwell a následně se vinou jednoho z bránících hráčů posunula brána. Rozhodčí zde však neviděli úmysl, a tak se nebude vylučovat.
21:03
20:51
Jan Buchtele nabil Adamu Poláškovi, ten vyslal od modré čáry na Maxwella pořádnou ránu, puk se ovšem otřel o břevno a skončil v ochranné síti.
20:01
První třetina je za námi a spokojeněji jdou do kabin hokejisté pražské Sparty. Těm se totiž podařilo vstřelit dvě branky, nejdříve se v sedmé minutě trefil od modré čáry Michal Čajkovský, o deset minut později se z dorážky prosadil Daniel Přibyl.
20:00
19:38
Jaroslav Hlinka nahrál nepřesně a puk doklouzal až za modrou čáru, Pražané musí vyklidit útočné pásmo.
19:03
Tomáš Marcinko (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
18:47
Pardubice si poprvé v zápase dokázaly vytvořit větší tlak, Martin Procházka tuto situaci řeší vyhozením puku na zakázané uvolnění.
17:38
Tomášek neměl komu přihrát, pokusil se tak projít sám mezi dvěma bránícími hráči Sparty a to se mu vymstilo. Kotouč ztratil a následně skončil na ledě.
16:01
Tentokrát už Sparta přesilovou hru využívá! Poláškovu střelu od modré čáry ještě dokázal Maxwell vyrazit, pardubičtí obránci však posléze nebyli dostatečně důrazní a nechali dorážet DANIELA PŘIBYLA, kterému se podařilo dostat puk za brankovou čáru. Asistence: Adam Polášek, Tomáš Netík.
15:36
Hlinka přenechal puk na modré čáře Adamu Poláškovi, jeho následná střela však skončila pouze ve výstroji Brandona Maxwella.
15:09
Petr Čáslava (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
13:37
Lukáš Klimek napřáhl u levého mantinelu, jeho střelu však vyrazil Maxwell. Následně se mohl dostat do samostatného úniku David Tomášek, juniorský reprezentant měl však dlouhé střídání, a tak mu chyběla energie.
13:04
Sparťané se prezentovali nebezpečnou střelou ihned po vyhraném vhazování, Maxwell byl však připraven a kotouč schoval v lapačce.
13:00
Tomáš Netík našel po přejetí modré čáry lépe postaveného Buchteleho, ten vyslal na Maxwella jedovatou střelu zápěstím, od ramene pardubického gólmana se však puk odrazil do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
11:36
Eminger se snažil vyhodit kotouč ven z obranného pásma, na modré čáře se ho ovšem pokusil zachytit Tomáš Bokroš, k jeho smůle se ale puk odrazil od jeho rukavice pouze mezi diváky. Vhazování ve středním pásmu.
10:38
Skákavý kotouč dohopsal rovnou na hůl Miroslava Formana, jeho následnou střelu zápěstím však vyrazil Maxwell vyrážečkou.
09:33
Blaž Gregorc si sjel mezi kruhy pro vhazování, dostal tam přihrávku od Petra Sýkory, ale následně trefil pouze před bránou stojícího Mikuše.
08:31
Puk, který vyletěl od hole Petra Kaliny z obranného pásma Sparty sice skončil mezi diváky, jeden z čárových sudí však jasně ukazuje, že kotouč se otřel o tvrzené sklo. Následuje komerční přestávka.
08:12
Po nepřesné rozehrávce Sparty odpískáno zakázané uvolnění. Vhazování před Pöpperlem.
07:00
Sparta se dostává do vedení! Pražané sice nevyužili přesilovou hru, gól totiž padl vteřinu poté, co se Jiří Cetkovský vrátil na ledovou plochu, to jim ovšem na radosti rozhodně neubírá. Juraj Mikuš našel na modré čáře stojícího MICHALA ČAJKOVSKÉHO, jenž přízemní střelou prostřelil Brandona Maxwella. Asistence: Juraj Mikuš, Curtis Hamilton.
06:59
06:20
Sparta byla v této přesilovkové kombinaci velice nebezpečná, Jakubu Orsavovi se však nakonec podařilo vyhodit puk ven z obranného pásma.
05:38
Adam Polášek pálil od modré čáry, trefil však pouze vnější brankovou konstrukci, od které se puk odrazil do rohu kluziště.
04:59
Trest pro hráčskou lavici týmu HC Dynamo Pardubice za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest odpykává Jiří Cetkovský (PCE).
03:54
Sparta má zatím ze hry mnohem více, nyní musel opět akci soupeře zachránit Brandon Maxwell. Běží teprve čtvrtá minuta a americký brankář už musel pětkrát zasahovat.
03:20
Lukáš Nahodil vybojoval puk u mantinelu, následně jej posunul na Karla Nedbala, jehož přízemní střelu vyrazil Pöpperle holí. Puk následně skončil mezi diváky, vhazovat se tedy bude v obranném pásmu Sparty.
02:49
Švrček dostal nabito na modrou čáru, Maxwell měl však odkrytý výhled a puk schoval v lapačce.
02:22
Procházka dostal přihrávku přímo před pardubickou bránu, zkusil bekhendový blafák, ale pardubický brankář byl v pohotovosti.
01:11
Forman se pokusil vystrašit Maxwella střelou z poměrně ostrého úhlu, nicméně trefil pouze boční síť pardubické brány.
00:27
Dynamo začíná nepřesností v rozehrávce. Po odpískaném zakázaném uvolněním se bude vhazovat před Maxwellem.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kopřiva) – Nedbal, Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Ščotka, Havlík, Bokroš, Šeda – Orsava, Nahodil, Kaut – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Rapáč, Cetkovský, Moučka.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Netík, Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Hlinka, Kumstát – Procházka, Dragoun, Kudrna.

Rozhodčí: Šindler, Hrubý – Ondráček, Skopal..
Horké téma – HC Sparta Praha

Kouč Sparty Josef Jandač bude od sezóny 2016/17 trenérem národního týmu

Výkonný výbor ČSLH jmenoval současného trenéra pražské Sparty Josefa Jandače trenérem národního týmu. Tuto funkci bude Jandač zastávat od sezóny 2016/17. Prezident ČSLH Tomáš Král potvrdil, že Jandač podepsal dvouletou smlouvu, po letošní sezóně tedy bude muset ve Spartě skončit. „Rozhodnutí výkonného výboru bylo jednomyslné. S Josefem Jandačem jsme se domluvili na dvouleté smlouvě s tím, že bude působit výhradně u národního mužstva,“ uvedl prezident ČSLH.
Horké téma – HC Dynamo Pardubice

Dynamo opouští Robert Kristan, z Chomutova přichází Miroslav Kopřiva

Roberta Kristana v letošní sezóně zastínil vynikající Brandon Maxwell a slovinský brankář se rozhodl Pardubice opustit. Jeho novým působištěm se stane severočeský Chomutov, který na východ Čech posílá Miroslava Kopřivu. „Robert Kristan po návratu po zranění nedostával v posledních utkáních tolik příležitostí, většinu z nich chytal Brandon Maxwell. Do závěru sezony chceme jít s kvalitní brankářskou dvojicí, která letos prokazuje vysokou výkonnost. Proto jsme se rozhodli pro tuto výměnu,“ uvedl generální manažer Dynama Pavel Rohlík.
12.1 SPA 4:3 TRI

Sabolič rozhodl 39 vteřin před závěrečnou sirénou o triumfu Sparty

Pražská Sparta odehrála své utkání 36. kola už v úterý, kdy do hlavního města přicestovali třinečtí Oceláři. Ti také vstoupili do utkání lépe, v sedmnácté minutě se ke kotouči dostal Lukáš Žejdl, který jej následně po bekhendovém blafáku poslal za záda Pöpperleho. O necelých deset minut později už ovšem bylo vyrovnáno. Pražané předvedli takřka totožnou gólovou situaci, Lukáš Klimek našel před bránu si najíždějícího Roberta Saboliče a ten bekhendovým blafákem obelstil Šimona Hrubce. Sparta se poté na začátku pětatřicáté minuty dostala do vedení. Daniel Přibyl vybojoval kotouč na vhazování a Tomáš Netík jej následně poslal do třinecké sítě. V čase 35:45 už vedli domácí hokejisté rozdílem dvou branek, Petr Kumstát posunul od mantinelu kotouč na Adama Poláška, jenž střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenže Třinec nesložil zbraně a ještě před koncem druhé třetiny snížil na 3:2. Na modré čáře napřáhl obránce Vladimír Roth, jenž přízemní střelou propálil Hrubce. Skóre se poté měnilo až v jednapadesáté minutě, střelu Davida Noska ještě dokázal Pöpperle vyrazit, jenže z druhé vlny se přiřítil Lukáš Žejdl, který neměl žádný problém s dorážkou do prázdné brány. Vše napovídalo tomu, že utkání se přesune do prodloužení, jenže to by nesměl dres Sparty oblékat Robert Sabolič. Ten dostal devětatřicet vteřiny před koncem třetí třetiny kotouč mezi kruhy pro vhazování, odkud překonal Šimona Hrubce, kterému tak zůstal pouze oči pro pláč.
15.1. – LIT 3:2(SN) PCE

Dynamo přivezlo z Litvínova bod, rozhodující nájezd proměnil František Lukeš

V pátek hostil Zimní stadion Ivana Hlinky utkání mezi litvínovskou Vervou a pardubickým Dynamem. Gólový účet utkání otevřel před koncem první třetiny Jiří Gula, jenž se od modré čáry trefil více než přesně. Skóre se poté měnilo až ve dvaatřicáté minutě, střela Lukáše Nahodila propadla Janusovi mezi betony a puk skončil v brankovišti. Jako první se k němu dostal opět pardubický útočník s číslem 25, který bekhendovou dorážkou vyrovnal skóre. Netrvalo dlouho a pardubické Dynamo se dostalo do vedení. Branislav Rapáč našel přihrávkou zpoza brány Tomáše Kauta a ten se střelou z mezikruží nemýlil. Jenže pak se opět ozval litvínovský obránce Jiří Gula, ten znovu napřáhl na modré čáře a zaznamenal svou druhou trefu v utkání. Základní hrací doba vítěze neurčila, utkání šlo tedy do prodloužení, ale ani tam se nerozhodlo o tom, kdo získá bod navíc. Utkání se tedy přesunulo až do samostatných nájezdů, tam se stal jediným úspěšným střelcem František Lukeš, který nejdříve naznačením střely rozhodil Maxwella a následně poslal puk za jeho záda.
Dobrý den, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním 37. kola hokejové Tipsport extraligy, v němž domácí tým HC Dynamo Pardubice vyzve na domácím ledě celek HC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.