SESTŘIH: 33. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:3 po prodloužení

Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších extraligových klání zase někdy příště, na shledanou!
Nejlepší hráči:
Pardubice: #37 Petr Sýkora
Vítkovice: #85 Jiří Burger
Je rozhodnuto, Petr Sýkora vystřelil Dynamu cenný bod navíc!
62:16
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, Dynamo v dnešním utkání bere o bod více! PETR SÝKORA naznačil střelu, obelstil tak vítkovického obránce, obešel ho a následně trefil mezírku mezi Kontorovými betony. Asistence: Petr Čáslava.
61:25
To je nepříjemný pohled. Karol Sloboda inkasoval zásah pukem do obličeje, zanedlouho za pomoci lékaře opouští ledovou plochu. Přejme tedy vítkovickému obránci, aby nešlo o žádné vážné zranění.
60:50
Lukáš Kucsera vzal všechnu zodpovědnost na sebe, rozhodl se vystřelit, ale Brandon Maxwell byl připravený.
60:01
Šedesát minut vítěze neurčilo, následovat tak bude pětiminutové prodloužení.
60:00
59:56
Vítkovickou akci zastavuje čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny jeden z čárových rozhodčích – ofsajd.
59:21
Nebezpečnou střelu švihem vyslal na Maxwella Lukáš Kucsera, pardubický brankář byl však pozorný.
59:00
Pastor pouze nahazuje kotouč do útočného pásma, oba celky střídají.
57:40
Branislav Rapáč vypálil velice nebezpečnou střelu zpoza hostujícího obránce, Kantor tento pokus senzačně vyrazil pravým ramenem.
56:50
Od modré čáry vypálil Peter Čerešňák, puk však skončil pouze na vyrážečce Brandona Maxwella.
55:32
Odražený kotouč skončil v prostoru mezi střídačkami, tam se ho ihned ujal jeden z fotografů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:50
Kolouch vyslal směrem na pardubickou bránu jedovatou střelu z otočky a trefil břevno!
54:06
Marcinko kotouč pouze protečoval do útočného pásma, tam se ho zmocnil Kantor, jenž jej schoval od lapačkou.
53:44
Následuje komerční přestávka.
53:09
52:51
Nepovedená přihrávka hostí doputovala až k Tomáši Rolinkovi a ten po dlouhé době vyhodil kotouč ven z obranného pásma.
51:58
Maxwell měl zakrytý výhled, nakonec ovšem dokázal vyrazit střelu Karola Slobody.
51:09
Martin Štajnoch (PCE) vyloučen na dvě minuty za hrubost.
51:00
Tomáš Kaut si vybruslil do ideální střelecké pozice před bránu soupeře, na poslední chvíli mu však stihl jeden z vítkovických obránců zablokovat hokejku.
50:31
K odraženému kotouči se dostal Jaroslav Moučka, trefil však pouze připraveného Pavla Kantora.
50:05
48:31
Pardubičtí hokejisté nesmyslně zazmatkovali v rozehrávce za vlastní bránou, toho využil forčekující Burger a všechno musel nakonec zachraňovat až Brandon Maxwell.
48:05
Petr Kolouch (VIT) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku.
47:45
Lukáš Kucsera upláchl pardubické obraně po levém mantinelu, jeho následná přízemní střela však skončila pouze ve výstroji Brandona Maxwella.
47:32
Marcinko se zapomněl v útočném pásmu, toho si sice nevšiml s pukem jedoucí Petr Sýkora, zato čárový rozhodčí ano – ofsajd.
47:19
Po odpískaném ofsajdu Vítkovic následuje komerční přestávka.
47:15
Nenápadnou, ale velice nebezpečnou střelu teď vyslal z mezikruží Marek Hovorka, puk však skončil pouze na plexisklu za pardubickou bránou.
46:23
Dynamo si v posledních minutách vytvářelo slušný tlak, z toho se teď hostující hokejisté uvolňují pouze cenu zakázaného uvolnění.
45:10
Tyler Redenbach posunul kotouč na před bránou stojícího Rapáče, toho však včas odzbrojili hostující obránci.
43:50
Petr Čáslava si sjel pro přihrávku z pozice obránce až před bránu soupeře, puk také od Jakuba Orsavy dostal, ale mířil příliš vysoko.
43:19
43:05
Hokejisté Dynama neodkázali udržet útočné pásmo a následnou akci musí rozjet znovu až od Brandona Maxwella.
42:10
Blaž Gregorc na nic nečekal a od modré čáry vystřelil zápěstím, tento pokus však letěl mimo.
41:19
Lukáš Klok (VIT) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku.
41:02
Dynamo vyrovnává skóre dnešního utkání! Blaž Gregorc nabil připravenému PETRU SÝKOROVI a ten ze své typické přesilovkové pozice vstřelil třetí gól svého týmu. Asistence: Blaž Gregorc, Tyler Redenbach.
40:01
Druhá třetina je za námi a k vidění v ní byly hned tři branky. V jednadvacáté minutě dostal svůj tým do tříbrankového vedení více než přesnou střelou Lukáš Kucsera. Pak se ovšem probudili i pardubičtí hokejisté, nejdříve se ve dvaadvacáté minutě trefil Petr Čáslava, zanedlouho poté pak z dorážky Tomáš Marcinko.
40:00
39:59
Střelu Petra Sýkory vyrazil Kantor opět pouze na hůl Tomáš Marcinko, ten sekundu před koncem trefil z dorážky pouze tyč!
39:43
Tomáš Pastor (VIT) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
39:05
Po nepřesné rozehrávce Vítkovic odpískáno zakázané uvolnění. Vhazování před Kantorem.
38:42
37:47
Kucsera mířil příliš vysoko a kotouč následně vyletěl z útočného pásma.
37:18
Hostující útočníci se nyní po nepřesné přihrávce sami vyhnali z útočného pásma.
36:42
Martin Štajnoch (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
36:01
Takřka totožná situace se stala nyní i před vítkovickou bránou. Cetkovského zblokovaná střela skončila také v ochranné síti.
35:51
Kolouchova zblokovaná střela končí v ochranné síti za pardubickou bránou. Vhazování před Maxwellem.
35:14
Dynamo trestuhodně zaváhalo při rozehrávce, to mohl potrestat Petr Húževka, Brandon Maxwell však předvedl vynikající zákrok.
33:56
Od modré čáry pálil po Burgrově přihrávce Karol Sloboda, jeho přízemní střela však nemířila mezi tři tyče pardubické brány.
32:40
Kudělka nabil při přesilovkové kombinaci volnému Hovorkovi, jeho střelu z levého kruhu pro vhazování však zlikvidoval Maxwell.
32:11
32:11
Jiří Cetkovský (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
30:44
30:33
Pardubice si vytvořily velký tlak v útočném pásmu, hosté však dokázali odolat a nyní vyhodili kotouč až k Maxwellovi.
29:52
Lukáš Nahodil rozvlnil síť soupeřovy brány, bohužel pro Pardubice však pouze z její boční strany.
28:44
David Štich (VIT) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Dvouminutový trest odpykává Jan Káňa (VIT).
28:29
Dynamo snižuje na rozdíl jediné branky! Střelu Petra Sýkory Kantor vyrazil pouze na hůl TOMÁŠE MARCINKA a před tím stál poměrně snadný úkol – dorazit puk do odkryté brány soupeře. Asistence: Petr Sýkora, Martin Štajnoch.
28:25
Tyler Redenbach nabil na modré čáře stojícímu Petru Sýkorovi a ten rozezvučel tyč hostující brány!
27:24
Před bránou Dynama se ocitl nikým nehlídaný Erik Němec, bekhendovým blafákem však Maxwella nepřekonal.
26:08
26:01
Redenbach se zkusil sám protlačit před bránu soupeře, byl však zastaven obránci Vítkovic.
24:46
Sudí Úlehla ztratil kotouč při souboji několika hráčů u mantinelu z dohledu, a tak přerušil hru.
24:06
Vítkovičtí hokejisté mohli využít pardubické chyby ve střídání, nezvládli ovšem přechod přes útočnou modrou čáru – ofsajd.
23:16
Michal Hlinka volil v akci 2 na 2 střelu, úřadovala ovšem lapačka Brandona Maxwella.
22:37
Vítkovické nahození končí až u Maxwella, jenž zaznamenává první úspěšný zákrok v tomto utkání.
21:15
A je tu rychlá odpověď pardubického Dynama! Tyler Redenbach našel volného PETRA ČÁSLAVU, který se z mezikruží trefil více než přesně. Asistence: Tyler Redenbach.
20:38
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice vedou už o tři branky. LUKÁŠ KUCSERA využil pardubického zaváhání v rozehrávce a a přesnou střelou do horní části brány překonal Maxwella, který si zatím ještě ani nesáhl na kotouč. Asistence: Petr Kolouch.
20:01
Do brány Pardubic nastupuje Brandon Maxwell!
První třetina je za námi a kromě bojkotu Jižní tribuny v ní byly k vidění i dvě branky. A obě padly do sítě Dynama, nejdříve se trefil v sedmé minutě Marek Hovorka a poté překonal ve čtrnácté minutě po krásné přihrávce od Hlinky Kristana Vojtěch Tomi.
20:00
19:04
18:52
Tomáš Rolinek dostal nádhernou přihrávku před bránu, následnou bekhendovou střelou však přestřelil.
18:22
Orsava nabil na modré čáře stojícímu Čáslavovi, jeho střelu však vyrazil Kantor pravým betonem.
17:55
Tyler Redenbach dlouho váhal, co s kotoučem provede, nakonec volil střelu zápěstím od modré čáry, která však skončila pouze v lapačce Pavla Kantora.
17:04
Michal Hlinka (VIT) vyloučen na dvě minuty za podražení.
15:55
Do Nedbalovy střely obětavě padl Jan Káňa a kotouč se od něj odrazil mezi diváky.
15:47
Nepřesná rozehrávka Káni končí až za bránou Dynama – zakázané uvolnění.
15:00
Jakub Orsava se snažil protlačit až před Kantora, jeho následná střela však postrádala potřebnou přesnost.
13:49
Hosté vedou o dvě branky! Michal Hlinka už napřahoval, pak ovšem se střelou počkal a našel lépe postaveného VOJTĚCHA TOMIHO, jenž se trefil nad rameno Roberta Kristana. Asistence: Michal Hlinka.
12:36
Rozhodčí ztratil při souboji třech hráčů u mantinelu kotouč z dohledu, a tak raději přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
11:17
Do Havlíkovi střílené přihrávky vložil hůl Jakub Orsava, kotouč se od ní však odrazil do rohu kluziště.
10:45
Odražený kotouč končí na střídačce Vítkovic. Puk bude uveden do hry ve středním pásmu.
09:39
Další pardubická akce zastavena z důvodu přihrávky rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:28
Petr Sýkora zavezl kotouč do útočného pásma, poté našel volného Štajnocha, ale ten trefil pouze nastavenou lapačku Pavla Kantora.
08:48
08:45
Těsně před koncem Marcinkova trestu se hnali domácí ve vlastním oslabení do útoku, zastavil je však čárový sudí, který viděl ofsajd.
08:19
Burger dostal nabito do dobré střelecké pozice, Kristan se však stihl proti jeho střele včas přemístit a schoval puk ve výstroji.
06:48
Tomáš Marcinko (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
06:11
Vítkovice se dostávají do vedení. Odražený kotouč se dostal až k na modré čáře stojícímu Štichovi, jehož střelu tečoval těsně před Kristanem MAREK HOVORKA. Asistence: David Štich, Jan Štencel.
05:20
Jakub Orsava se prokličkoval až před Kantora, vítkovický gólman však jeho následný bekhendový pokus vyrazil levým betonem.
04:13
Na začátku této třetiny odešla valná část fanoušků Jižní tribuny, transparenty „Chceme činy, ne sliby“ a „4. sezóna plná slibů“ dávají najevo nespokojenost s momentální situací v pardubickém klubu.
03:43
Marcinko to zkusil bekhendovou střelou z ostrého úhlu, tento pokus se však nevešel mezi tři tyče hostující brány.
03:26
Jeden z hráčů Dynama se ocitl v útočném pásmu dříve než puk – ofsajd.
01:54
Havlík střílel ihned po vyhraném vhazování, jeho pokus však vyrazil Pavel Kantor vyrážečkou.
01:43
Pardubické nahození končí až u Kantora, ten viděl dojíždějící hráče soupeře, a tak raději nechal puk pod lapačkou.
00:57
Vítkovickou akci zastavuje odpískaný ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
00:30
Pardubičtí obránci zazmatkovali při rozehrávce, hosté zatím toto pochybení netrestají.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Maxwell) – Bokroš, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Štajnoch, Havlík, J. Zdráhal – Orsava, Nahodil, Rolinek – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Venkrbec, Cetkovský – Rapáč, Kaut, Moučka – Pipek.

HC Vítkovice Steel: Kantor (Dolejš) – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Kovář, Pastor, Štencel, Štich – Vandas, Kolouch, Kucsera – P. Zdráhal, Burger, Němec – Hovorka, Strapáč, Káňa – Tomi, Hlinka, Húževka.

Rozhodčí: Úlehla, Šindler – Lhotský, Svoboda.
Horké téma – HC Vítkovice Steel

Nezasloužili jsme si vyhrát, uvedl po prohře s Plzní Lukáš Kucsera

Lukáš Kucsera se sice zapsal mezi úspěšné střelce v posledním utkání Vítkovic, jeho tým však podlehl Plzni 2:4 a jeho pocity po utkání byly pochopitelně negativní. „Ztratili jsme hodně nadějné vedení a asi si nezasloužíme vyhrát, když předvedeme v poslední třetině takový výkon,“ uvedl. „Cítili jsme se velice dobře ve druhé části, vyšla nám jedna akce, pak i druhá. Byl tam dostatek střelby a celkově vynikající druhá třetina. O to více škoda té třetí, která nám vůbec nevyšla,“ dodal.
Horké téma – HC Dynamo Pardubice

2. ledna 2016 to bylo pět let od chvíle, kdy Pardubice na utkání pod širým nebem přepsaly český divácký rekord

Ve stejný den, kdy se Pardubice utkají na domácím ledě s Vítkovicemi, vyzve brněnská Kometa v rámci Hokejových her plzeňské Indiány. Před pěti lety, v roce 2011, se Kometa účastnila historicky prvního utkání pod širým nebem v rámci české extraligy. To se konalo na plochodrážním stadionu v Pardubicích a padl na něm divácký rekord. Tento zápas totiž sledovalo neskutečných 17 140 diváků. Celá tehdejší akce začala utkáním veteránů, v němž se trefil i Vladimír Martinec. Jak na tento hokejový svátek vzpomíná pardubická legenda? „Bylo to parádní, o výsledek až tak nešlo. Nikomu se nic nestalo, parádně jsme si zahráli. Počasí nám přálo, moc nemrzlo. Vyšlo to parádně,“ liboval si. „Vyhráli jsme zápas pod otevřeným nebem na domácí půdě. Je to obrovský zážitek. Led byl výborně připravený, tribuny byly pěkné postavené. Moc se nám to všem líbilo. Byl to sice netradiční, ale fakt super,“ uvedl po utkání Jan Starý, který tehdy dvěma brankami pomohl k vítězství svého týmu.
30.12. – VIT 2:4 PLZ

Vítkovice na domácím ledě podlehly Plzni 2:4

Do Vítkovic zavítala Plzeň a přestože domácí šli do vedení, tři body nakonec brali hosté. Úvodní branku zápasu vstřelil po jedné minutě a sedmatřiceti vteřinách hry povedenou dorážkou Lukáš Klok. Jenže přesně ve čtvrté minutě vyrovnal také po dorážce Mário Bližňák. Poté následovala dlouhá gólová prodleva, další branku diváci viděli až ke konci druhé třetiny, kdy se trefil přesnou střelou do horní části brány Lukáš Kucsera. Netrvalo však dlouho a na začátku třetí třetiny se prosadil střelou z mezikruží Dominik Kubalík. U této branky zaznamenal druhou asistenci brankář Matěj Machovský. O necelé čtyři minuty později se dostali hosté zásluhou Erika Hrni poprvé v tomto utkání do vedení a nakonec je tato branka uvedena jako vítězná. Poslední gól totiž vstřelil plzeňský Dominik Kubalík, jenž svou druhou trefou v utkání korunoval vítězství plzeňského celku.
30.12. ZLN 2:1 PCE

Pardubický zkrat stál Dynamo body

V posledním utkání na Zimním stadionu Luďka Čajky v minulém roce vyzvali zlínští hokejisté pardubické Dynamo. Góly padly jenom tři, přesto to však bylo bezpochyby atraktivní utkání. První dvě třetiny gól nepřinesly, obě obrany byly skálopevné, o čemž svědčí také počet střel. V těchto dvou třetinách bylo k vidění pouze 29 střeleckých pokusů. Až třetí dějství přineslo divákům branku, gólový účet utkání otevřel v čase 47:18 střelou do poloodkryté zlínské brány Petr Sýkora. Jenže pak to přišlo. Dynamo nabídlo svému soupeři přesilovou hru a ten tuto nabídku využil v jejím plném rozsahu. V čase 52:18 našel Bukarts nádhernou přihrávkou Roberta Říčku a ten se trefil více než přesně. A necelé dvě minuty před koncem přišla po dalším zkratu pardubické obrany další rána v podání domácího celku. Jiří Marušák vyslal do samostatného úniku Romana Vlacha a ten bekhendovým blafákem dokonal zlínský obrat.
Dobrý podvečer, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním 33. kola hokejové Tipsport extraligy, v němž se střetne domácí tým HC Dynamo Pardubice s hostujícím celkem HC Vítkovice Steel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.