SESTŘIH: 29. kolo extraligy, HC Škoda Plzeň - HC Bílí Tygři Liberec 1:3

Z mé strany to bude vše. Děkuji Vám za pozornost a chtěl bych touto formou všem popřát krásné prožití vánončních svátků, někdy příště z Plzně na počtenou!
Utkání je u konce, Liberec si z Plzně vede všechny tři body a upevnil tak svou pozici lídra extraligové tabulky!

Do vedení šli ve 28. minutě, kdy dokázal skórovat Jakub Valský. Další branka padla až ve 43. minutě v přesilovce z hokejky Dominika Kubalíka. Tygři ale díky gólům Petra Vampoly a Michala Bulíře dokázali zareagovat na vyrovnání nejlepším možným způsobem a získali tak body za výhru 3:1!

Nejlepší hráči: Dominik Kubalík – Petr Vampola
59:44
Utkání už se spíše jen dohrává, puk v moci mají Tygři. Domácí fanoušci ale tleskají a děkují svému celku za snahu.
59:15
Martin Bakoš mířil do akce po levé straně, ale s přispěním Machovského skončil puk v ochranné síti.
58:54
A je zřejmě definitivně po šancích domácích. Jaroslav Kracík (PLZ) dostává dvě minuty za podražení.
58:43
Oddechový čas pro domácí.
58:43
Liberec právě vstřelil branku!
Tak tohle je velká rána pod pás pro Plzeň! Z levé strany kotouč na branku nahodil Martin Ševc a jelikož Matěj Machovský měl zakrytý výhled, nedokázal puk zachytit a potřetí v dnešním utkání kapituluje! Navíc ho ještě dokázal před bránou tečovat MICHAL BULÍŘ (7+9). Asistence: Martin Ševc (5+11) a Michal Birner (7+14).
58:26
A další zajímavá šance, kdy Liberec vyrazil do přečíslení. Řepíkův pas ale srazil do bezpečí Jeřábek.
57:55
Hosté se nyní dostali do přečíslení dva na jednoho, které sám na sebe vzal Martin Bakoš. Jeho střelu ale dokázal Matěj Machovský zneškodnit!
57:21
Plzeňané se nyní dostali do ofsajdu, ve své akci tak nemohli pokračovat.
57:13
Miroslav Indrák se pěkným způsobem probil do zakončení přes bránícího hráče Liberce, ale famózní Ján Lašák si připsal další skvělý zákrok svou lapačkou! To je opravdová opora Bílých Tygrů.
56:44
Jaroslav Kracík zavezl puk do pásma a nahrával na Indráka, který byl ale dobře bráněný. Domácí přesto v pásmu zůstávají.
56:07
Petr Vampola nabil na volej Radimu Šimkovi, jehož dělovka ale postrádala přesnost! Domácího brankáře Machovského ale pořádně vystrašila.
55:41
Povedlo se to až nyní a Mário Bližňák se zpoza brány snažil bekhendem nahrát před ní, to se mu ovšem nepodařilo.
55:08
Indiáni mají stále puk ve své moci, zatím jim ale nebylo umožněno dostat se s ním do útočného pásma.
54:27
Výtiskova rozehrávka pod tlakem doputovala jen na hokejky domácích hokejistů, kteří se znovu pokusí zaútočit.
53:58
Jeřábek si nyní troufal na drzý průnik skrze hostující obranu, jenže ta zachovala ledový klid a čistě ho obrala o puk.
53:32
Michal Moravčík chtěl dlouhou přihrávkou vyslat do brejku Hrňu, ale hráči Liberce ho dokázali ubránit.
53:12
Tomáš Mojžíš dostal na pravé straně dost prostoru a procpal se s pukem až před bránu, kde ale Matěj Machovský dokázal přerušit hru. Následuje komerční přestávka.
52:30
Jan Holý nyní vyslal od modré čáry poměrně tvrdou ránu, opět ale zasáhl výborně chytající Ján Lašák.
52:04
Pěkná kombinace mezi Dominikem Kubalíkem a Jaroslavem Kracíkem! Prvně jmenovaný posunul puk na centra elitní formace, kterého ale vychytal Lašák!
Dnešní utkání sleduje 5 860 diváků.
51:51
Machovský nyní zákrokem přerušil hru, vhazování bude v útočném pásmu celku z Podještědí.
51:38
Branko Radivojevič dostal pas na modrou čáru a zkusil vystřelit, puk ale jen doputoval k obránci Moravčíkovi.
51:06
A také Liberec hraje v plném počtu, opět tedy sledujeme hru pět na pět.
50:59
50:38
Hosté jsou již ve čtyřech.
50:28
Do touše se nyní opřel vší silou Kudroč, ale i proti němu zasáhl brankář Liberce.
50:00
Tvrdou ránu Jakuba Jeřábka od modré čáry vykopl Lašák svým betonem, jeho spoluhráči se poté postarali o výhoz!
49:31
A další výhoz v podání Libereckých, Plzeň se nemůže usadit v pásmu.
49:11
Lukáš Derner se zmocnil puku a dokázal ho vyvézt z obranného pásma. Dobrá práce hostujícího beka.
49:06
S vyloučeními se nyní roztrhl pytel, domácí budou hrát přesilovku čtyři na tři! Martin Ševc (LIB) dostává dvě minuty za podražení.
48:59
Poměr sil na ledě se vyrovná. Erik Hrňa (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
48:46
Liberčtí se hned po buly zmocnili puku a dokázali ho vyhodit až k brankáři Škody.
48:38
Šanci vyrovnat dostává Plzeň formou přesilovky. Před malou chvílí střelec branky Petr Vampola (LIB) dostává dvě minuty za krosček.
48:17
Zakázané uvolnění Plzně, buyl následuje po levici domácího brankáře.
48:04
Liberčtí využili přesilovou hru a dostávají se znovu do vedení! PETR VAMPOLA (8+13) si z pravého křídla vybruslil do střelecké pozice a podařenou ranou zápěstím prostřelil Matěje Machovského! Tygři se tedy v Plzni ujímají vedení 2:1. Asistence: Martin Ševc (5+10).
47:49
Martin Ševc vyslal dělovou ránu od modré čáry, která se ale záhadným způsobem odrazila mimo!
47:24
Domácí podruhé v krátkém sledu vyhodili puk přes všechny čáry.
47:05
Radim Šimek nahrál před bránu na Martina Bakoše, do jehož střely ale obětavě padl Jakub Jeřábek.
47:01
Jaroslav Kracík (PLZ) se nyní provinil zbytečným útočným faulem a za hákování tak míří na lavici hanby. Po komerční přestávce budou hrát Tygři přesilovku.
46:19
Jakub Valský se z pravé strany pokoušel procpat puk před bránu na Krenželoka, to se ale nepodařilo.
45:44
Jakub Lev byl sražen u mantinelu Mojžíšem a chvíli zůstal ležet na ledové ploše, rozhodčí tedy přerušil hru.
45:35
Pas Jakuba Lva byl ztečovaný do ochranné sítě nad bránou Jána Lašáka. Domácí jsou od vyrovnání aktivnějším týmem na ledě.
45:25
Domácí první formace chtěla založit dobrou útočnou akci, ale opět se dostala do ofsajdu a pokračovat tak nemohla.
45:07
Zakázané uvolnění libereckých Bílých Tygrů, následuje tedy vhazování v útočném pásmu škodovky.
45:00
Jaroslav Kracík nemohl pokračovat ve své akci, jelikož ho sudí nachytali v ofsajdu.
44:48
Radim Šimek zkoušel střelu zápěstím od modré čáry, ale ta byla zblokována.
44:17
Erik Hrňa se u pravé tyče pokoušel překonat hostujícího gólmana, ten se ale nedal a puk vyrazil za svou klec.
43:55
Na levém křídle se nyní do zakončení protlačil Krenželok, proti němuž ovšem dokázal zasáhnout Machovský.
43:34
Kratěna s Lvem si přihrávali za bránou, více ovšem nedokázali vymyslet a branku Liberce tak neohrozili.
43:18
Bližňák byl dnes podruhé vykázán z buly.
43:17
Ondřej Kratěna posunul puk na Jakuba Lva, který se ho u tyče snažil procpat do branky. Ján Lašák ale dobře utěsnil tento prostor domácímu útočníkovi to neumožnil.
42:54
42:35
A znovu střílel Kubalík, tentokráte mířil jeho pokus do branky jen zboku, takže nenadělal žádné nebezpečí.
42:13
Plzeň právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno, 1:1! Domácí dvojnásobnou početní výhodu dokázali využít. Jakub Jeřábek nabil na volej DOMINIKU KUBALÍKOVI (17+9), jehož střelecký pokus zapadl po teči až do brány za záda Jána Lašáka! Asistence: Jakub Jeřábek (3+20).
41:44
Pulpán si nyní narazil kotouč s Michalem Poletínem, aby poté nechal vyniknout Jána Lašáka, jenž máchnul svojí lapačkou a přerušil hru.
41:11
Tvrdá střela Lukáše Pulpána zamířila jen vedle Lašákovy klece, puk poté dojel až k Machovskému.
40:54
Tak to je obrovská šance pro indiány! Tomáš Mojžíš (LIB) je vyloučen za krosček a domácí budou hrát téměř dvě minuty proti třem!
40:45
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Derner - 2 min., držení).
40:32
Michal Řepík stál na modré čáře a protečoval kotouč jen k brankáři Plzně, který ho bez problémů podržel
40:12
Michal Birner se v útočném pásmu dostal ke střele, kterou ovšem Matěj Machovský schoval ve své výstroji.
40:01
Střely: 13:24
Třetí třetina se blíží, hráči už se chystají na ledovou plochu HM Arény v Plzni.
Máme za sebou 40 minut utkání a přestože jsme viděli jen jeden gól z hole hostujícího Valského, sledujeme pěkný hokej, jenž je velmi napínavý. Šance jsou k vidění na obou stranách a diváci se dobře baví. Ti hostující jsou ale veselejší, jelikož je to pravě jejich tým, který vede 1:0.
Další třetina začne přibližně v 19:03.
40:00
39:45
Mário Bližnák byl velice blízko vyrovnání, když se dostal do samostatného úniku, jeho bekhendovou kličku ale Ján Lašák výborně vyrazil!
39:19
Po střele Jakuba Valského se na brankovišti dostal k dorážce Petr Jelínek, ovšem Machovský dokázal zasáhnout betonem!
38:42
Martin Bakoš na modrou čáru předával kotouč Ševcovi, jenž ho ale neměl šanci zpracovat a malý černý neposeda tak skončil ve středním pásmu.
38:09
Roman Přikryl se po kombinaci Indráka s Kracíkem dostal ke střele, ale zamířil moc vysoko! Domácí teď sráží střelecká nepřesnost.
37:43
Branislav Kubka měl střeleckou příležitost na pravé straně v útočném pásmu a také, že toho využil. Bránu ovšem nedokázal trefit.
37:03
Miroslav Preisinger se vydal na rychlý útočný výpad, ale se svými kličkami to přehnal a tak z toho nebylo ani zakončení.
36:52
36:18
Jeřábek nyní při útočném výletu podklouzl, možná i zapříčiněním jednoho z hostí. Alespoň si to myslí fanoušci Plzně, jenže pány na ledě jsou sudí a ti faul neviděli.
35:59
Jakub Jeřábek nabil Lvovi, jehož tvrdý pokus z voleje ale statečně zblokoval Radim Šimek!
35:23
Hosté se zmocnili puku a bez váhání ho posílají přes všechny čáry, díky čemuž mohou vystřídat.
34:58
Dominik Kubalík nahrál před bránu na Miroslava Indráka, který ale nedokázal zakončit. Byl hodně dobře bráněný.
34:52
Michal Řepík (LIB) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí, Plzeň tak bude hrát znovu v přesilové hře.
34:42
Michal Birner vyslal směrem na domácí branku nebezpečný projektil, ale nedokázal dobře zamířit.
34:05
Kristián Kudroč nyní lehce zaváhal v obranném pásmu a nabídl tak hostům puk, jenže ti toho nedokázali využít tak, jak si představovali.
33:13
Puk opět poskakoval před brankou Machovského, kde se snažil prosadit třeba Jelínek. Nakonec ho ale pozorně odpálil domácí obránce Jeřábek.
33:04
Navíc byla nařízena komerční přestávka. Domácí bek se posléze zvedl z ledu a dokázal po svých dojet na střídačku, zřejmě by tedy měl být v pořádku.
33:04
Hra je opět přerušena kvůli zranění domácího hráče! Lukáš Pulpán zůstal ležet na ledě a sudí raději zapískali.
32:46
Plzeňští nyní měli problémy se soupeřovým napadáním, který se tak zmocnil puku a míří do útoku.
32:18
31:58
Liberečtí vyhráli buly a dokázali vyhodit puk přes všechny čáry.
31:54
Michal Poletín se snažil prosadit před bránou, ale nepodařilo se. Lašák se zmocnil kotouče a podržel ho ve své lapačce.
31:46
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale zatím chybí střelba!
30:55
Miroslav Preisinger nepřesnou přihrávkou v útočném pásmu dostal kotouč až do svého obranného pásma, což rozhodně nechtěl.
30:33
Liberec krátce po vhazování vyhodil puk až k Machovskému a Plzeňané tak do akce musí vyrazit ze svého pásma.
30:18
Miroslav Indrák (PLZ) je vyloučen za hrubost. Za hosty na trestnou za stejné provinění usedají Tomáš Mojžíš (LIB) a Lukáš Derner (LIB). Domácí tedy budou hrát přesilovou hru, poprvé v dnešním utkání.
30:18
30:18
30:18
V brankovišti Liberce se nyní strhla další menší šarvátka, utkání je poměrně vyhrocené. Sudí bude znovu vylučovat.
30:11
Fantastický zákrok Jána Lašáka! V předbrankovém prostoru se do obrovské příležitosti dostal Miroslav Preisinger, který ovšem tváří v tvář slovenskému brankáři zamířil jen do jeho lapačky!
29:56
Miroslav Preisinger byl v útočném pásmu dříve, než Michal Moravčík s pukem. A to znamená jediné – ofsajd.
29:40
29:19
Lukáš Pulpán nyní dokázal výhozem osvobodit svůj tým.
28:52
Petr Jelínek se před brankou po pasu od Bulíře dostal ke střele, jenž ovšem postrádala přesnost! Hostující forvard tak jen zalitoval.
28:27
Tygři se nyní pokusí založit útočnou akci zpoza své brány, kde puk drží na holi Šimek.
28:10
Kotouč byl nyní vystřelen do hlediště, hra se tedy musela přerušit a vhazovat se bude v útočném pásmu hostí.
27:48
Mário Bližňák se zmocnil puku poté, co ho Ševc nezachytil na modré čáře. Mířil tak do dobré šance, kterou zakončil střelou. Ján Lašák byl ale pozorný a dokázal vyrazit puk!
27:40
Bližňák byl nyní vykázán z buly, domácím se to hodně nelíbí, ale nic s tím nezmohou.
27:40
Liberec si po komerční přestávce zahraje přesilovou hru. Michal Moravčík (PLZ) inkasuje dvouminutový trest za krosček.
27:17
Máme tu úvodní branku, hosté z Liberce se dostávají do vedení! JAKUB VALSKÝ (12+10) vystřelil z levé strany, ale Machovský puk vyrazil. Poté se reprezentační útočník ke kotouči dostal znovu, objel branku a s přispěním domácího gólmana, který si touš nešťastně srazil do sítě, otevřel skóre zápasu! Bez asistence.
26:55
Petr Jelínek nebezpečně vypálil z mezikruží a na brankovišti se ke dvěma dorážkám dostla Martin Bakoš, ani jednou na Machovského ale nevyzrál!
26:24
Jakub Jeřábek nyní statečně zblokoval štiplavou střelu Michala Bulíře, za což si vysloužil potlesk solidně zaplněných tribun.
25:56
Oba celky již hrají v plném počtu, Radivojevič s Pulpánem se vrátili na led.
25:41
Michal Moravčík se dostal v útočném pásmu ke kotouči a obkroužil s ním branku, ale nedokázal poté nahrát na své spoluhráče.
24:58
Jakub Jeřábek nahrál na svého parťáka v obraně Jana Holého, jehož střela zápěstím ale postrádala přesnost.
24:29
Radim Šimek se vydal na útočný výlet, pozorně ho ovšem bránil Branislav Kubka, který mu zamezil ve vytvoření jakéhokoliv nebezpečí. Kotouč poté domácí brankář podržel.
23:56
Lukáš Pulpán (PLZ) a Branko Radivojevič (LIB) jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost, bude se hrát čtyři na čtyři.
23:56
23:56
Z levé strany nahodil puk před branku jeden z libereckých a Machovský ho podržel. Následně se před bránou strhla menší strkanice a bude se vylučovat.
23:17
Michal Birner ke střele vybídl dobře najíždějícího Řepíka, ale bránící Plzeňané mu jeho pokus dokázali zblokovat.
22:54
Tentokráte ho již na straně Bílých Tygrů odpískal správně, první formace tak zaútočit nemohla.
22:46
Rozhodčí nyní odpískal zcela nesmyslný ofsajd. Ihned poté si to uvědomil a oběma týmům se tak za svou chybu omluvil.
22:31
Pěknou akcí se nyní prezentoval Michal Bulíř, jehož pas do předbrankového prostoru už ale nebyl tak podařený.
22:20
Ondřej Kratěna se pokusil Jána Lašáka zaskočit nahozením puku z rohu, ale slovenský gólman byl koncentrovaný a žádné nebezpečí nepřipustil.
21:52
Bílí Tygři se opět snažili prosadit v útočném pásmu, ale obránce Lukáš Pulpán dokázal odpálit puk do bezpečí tak šikovně, že z toho není ani icing.
21:32
Nyní byl Petr Vampola nachytán v brankovišti, takže Liberec bude muset vyklidit útočné pásmo a vhazovat se bude před ním.
21:13
Branko Radivojevič kroužil s pukem v útočném pásmu a nebezpečně ho nahodil na bránu, kde byl ovšem Vampolou ztečovaný mimo.
20:40
Domácí celek se od úvodu třetiny několikrát snažil rozjet akci z obrany, ani jednou se to ale nepovedlo. Ke střele se tedy poté dostal Birner, jenže Machovský bez problémů vyrazil touš betonem.
20:01
Jan Schleiss dle očekávání už do zápasu nenastoupí, podle zpráv, které se ke mně donesly, pro něj přijela i sanitka a plzeňský útočník tak zamířil do nemocnice. Doufejme, že bude brzy v pořádku!
Liberečtí hráči nastupují na hrací plochu, krátce po nich ze své kabiny míří i ti plzeňští. Druhá třetina zanedlouho začne.
První třetina nám přinesla zajímavou a hodně atraktivní podívanou. Bohužel ale zatím chybí gól. Uvidíme, jestli něco změní následující dvě dvacetiminutovky. Zůstaňte s námi!
Nakonec nosítka nepotřeboval, za asistence lékaře a spoluhráče Lukáše Pulpána nyní v bolestech míří do kabiny. Doufejme, že to nebude nic vážného, rozhodně to ale nevypadá dobře.
Pro Jana Schleisse nyní na led dokonce dojela nosítka, to vůbec nevypadá dobře!
Jan Schleiss nyní po střetu koleno na koleno s Radimem Šimkem zůstal ležet na ledové ploše. Doufejme, že bude v pořádku.
Další třetina začne přibližně v 18:10.
20:00
19:29
Bližňák nyní bojoval za brankou soupeře. Poté se pokusil přihrát před ní, ale bránící hráči Liberce řekli jasné ne!
18:49
Ondřej Kratěna napálil odražený kotouč na branku, kde ale opět pozorně vymrštil svůj beton Ján Lašák! Dobrá šance domácích. Jakub Lev se poté nedokázal dostat k dorážce.
18:40
Michal Moravčík nahazoval od modré čáry a vybízel tak spoluhráče k teči. Toho využil Mário Bližňák, ale jeho krajan v brance Bílých Tygrů vzešel z tohoto minisouboje jako vítěz.
17:50
Jaroslav Kracík bojoval v prostoru za bránou, který zná lépe než své boty. Nebylo mu ovšem umožněno přihrát do prostoru před ní, tudíž z toho nic nevzniklo.
16:54
Velká šance! Martin Ševc totiž vystřelil od modré čáry a na brankovišti se dostal k dorážce Martin Bakoš, jenomže Matěj Machovský se skvěle roztáhnul a vyrazil touš betonem do bezpečí!
16:32
Michal Bulíř se otočkou dostal do útočného pásma, kde nyní založil kombinační hru svého týmu. Co z toho bude?
16:13
Lukáš Derner předvedl pěknou indivuduální akci, kterou započal ve vlastním obranném pásmu a zakončil pasem před branku. Tam už ale Machovský podržel puk.
15:43
Pas do předbrankového prostoru obdržel Michal Birner od svého jmenovce Řepíka, Matěj Machovský byl ale připravený. Díky tomu opavský rodák v brance Plzně zasáhnul a přerušil hru.
15:07
Martin Ševc napřáhl a vyslal poměrně tvrdou ránu, kterou ovšem dokázal svou hokejkou zblokovat Indrák. Byla to tak tvrdá střela, až se z toho domácímu forvardovi zlomila hůl.
14:44
Před bránou se po pasu od Valského snažil prosadit Krenželok, byl ale tísněný a tak se mu to nepodařilo. Machovský si zcela jistě oddychnul.
14:34
Pokus Kristiána Kudroče po vhazování ztečovali liberečtí hráči do ochranné sítě, následuje další buly v útočném pásmu, nyní již ale Tygři mohou vystřídat.
14:28
Hosté se nyní ocitli pod menším tlakem a tak odpálili puk na zakázané uvolnění. Nemohou tedy vystřídat, což by jim mohlo přivodit problémy.
14:10
Michal Plutnar odvedl dobrou obrannou práci a za svou bránou obral o puk Miroslava Preisingera, který se pokoušel něco vymyslet.
13:50
Ke střele na modré čáře se dostla Ondřej Vitásek, ale jeden z domácích hráčů ztečoval kotouč do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
13:35
Daniel Špaček kličkoval s pukem v útočném pásmu, ale plzeňští borci v obraně mu neumožnili nic vymyslet.
12:53
Rychlý protitútok Západočechů chtěl zakončovat kapitán Ondřej Kratěna, těsně před ním ale puk odpálil Ján Lašák do bezpečí.
12:35
Střela Radima Šimka byla sražena na hůl Petra Vampoly, který ale neměl dostatek prostoru pro zakončení.
11:51
Vydařenou kombinaci Libereckých zakončoval zajímavou střelou Lukáš Krenželok, naštěstí pro domácí tým ale neměl dobře seřízená svá mířidla a tak tuto šanci neproměnil!
11:31
Jaroslav Kracík zajížděl do útočné akce po levé straně, jeho následnou přihrávku ale přečetli bránící hráči, tudíž z toho nic nebylo.
10:51
Jan Schleiss zachytil rozehrávku libereckých obránců, ale puku se zalekl a v rychlosti nedokázal přesně přihrát.
10:27
A znovu to zkoušel hostující forvard nosící číslo 92, nicméně znovu narazil na připraveného gólmana Škody Plzeň.
10:23
Branko Radivojevič nyní zpoza brány vybruslil ke střel na levém křídle, kterou domácí brankář zpozoroval včas.
10:05
Po akci Radima Šimka se na pravé straně dostal ke střeleckému pokusu Jan Stránský. Machovský ale zastahovat nemusel, jelikož střela byla nepřesná.
09:20
Ondřej Kratěna se po kombinaci druhé útočné formace škodovky dostal ke střele, která ovšem byla zblokována statečnými hráči Liberce.
09:05
Jaroslav Kracík nahrál přesně na hokejku Miroslava Indráka, který se prokličkoval k zakončení. Ján Lašák ale vymrštil svůj beton a jeho spoluhráči poté odpálili puk na icing!
08:38
Ján Lašák nyní nesplnil výzvu od domácích fanoušků "Puuusť" a chytil kotouč, díky čemuž přerušil hru.
08:15
Jakub Valský měl kotouč na hokejce u pravého mantinelu, velice rychle k němu ale přistoupil Lukáš Pulpán, který mu zabránil v jakékoliv akci.
07:43
Ti se ovšem nyní provinili ofsajdem, takže o svou akci se po vhazování budou muset pokusit znovu.
07:29
Při pokusu o další akci se Plzeňané dopustili zakázaného uvolnění, vhazovat se tedy bude opět v útočném pásmu Bílých Tygrů.
07:20
Jakub Lev se před brankou málem dostal do dobré šance, naštěstí pro hosty mu ale puk unikl z moci a Ján Lašák ho poté odpálil do bezpečí.
06:57
Dlouhou přihrávku vymýšlel Martin Ševc, ale dokázali jí zachytit jen domácí hráči, což určitě liberecký obránce nezamýšlel.
06:47
Ševc nahodil puk po ledě, domácí brankář ho chytil do své lapačky a přerušil hru. Následuje první komerční přestávka.
06:12
Od úvodu zápasu sledujeme útočný hokej z obou stran, který se divákům v předvánočním čase zatím musí líbit!
05:29
Střelu Michala Řepíka nebezpečně u tyče tečoval ex-plzeňský útočník Petr Vampola, nicméně puk skončil na betonu Machovského.
05:00
Své štěstí střelou z pravého křídla zkusil Michal Birner. Domácí gólman stál opět na správném místě a dostatečně utěsnil prostor u své levé tyče.
04:52
A nyní se liberecký zadák s číslem čtyři na zádech dostal ke střele z mezikruží, na kterou byl ale Matěj Machovský připraven.
04:29
Erik Hrňa nyní bojoval statečně jako lev, ale obránce Tomáš Mojžíš se nenechal obrat o puk.
04:05
Tygři se dostali do útočného pásma, díky dobře bránícím idniánům si ale nevytvořili žádnou příležitost.
03:34
A další zajímavá příležitost Plzně! Rychlý útočný výpad zakončoval tvrdou střelou obránce Moravčík, ale strážce liberecké svatyně byl opět připravený!
03:10
Tak tohle byla dobrá šance pro Mária Bližňáka! Slovenský forvard obdržel zpoza brány pas od Ondřeje Kratěny, ale hostující gólman zůstal ledově klidný a puk chytil! Dobrý zákrok Jána Lašáka.
03:01
Jaroslav Kracík obstaral první vážnější střelu v dnešním zápase, když měl dost prostoru před sebou. Ján Lašák byl ale pozorný a dokázal zakročit.
02:30
Pěkný individuální průnik předváděl centr čtvrté formace domácích Roman Přikryl, v útočném pásmu byl ale od touše odzbrojen.
02:05
Michal Birner na levém křídle dostával pas od Jana Výtiska, ale nedokázal si zpracovat kotouč dle ideálních představ.
01:30
Po střele Michala Moravčíka se kotouč odrazil na hůl Bližňáka, který byl ale v těžkém úhlu a zakončit tak nedokázal. Lašák měl velkéš štěstí.
01:15
Přihrávka Mária Bližňáka ve středním pásmu byla jedním z hostí ztečována do hlediště. Vhazovat se bude před útočným pásmem indiánů.
00:38
Liberečtí se nyní usadili v útočném pásmu, Petr Vampola ale v soubojích u mantinelu nebyl úspěšný, a tak nedokázal založit nějakou akci.
00:17
Miroslav Indrák se pokoušel projít do útočného pásma přes pravé křídlo, bránící Šimek mu v tom ale dokázal zabránit.
00:02
Úvodní buly dnešního utkání vyhrál hostující celek z Liberce.
00:01
Úvodní vhazování se z důvodu přenosu v televizi o několik momentů odkládá, fanouškům se to moc nelíbí. Hráči zatím krouží po ledě, aby se zahřáli.
Domácí kapitán Kratěna byl nyní zpětně obdarován za svůj 300. gól v extralize, když dostal od fanoušků podepsanou indiánskou vlajku!
Domácí fanoušci v kotli zapálili prskavky a začali zpívat "Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí...". Je vidět, že jsou zatím dobře naladěni!
Hráči obou týmů jsou již připraveni na zahájení dnešního utkání a tak pomalu nastupují na ledovou plochu plzeňské Home Monitoring Arény! Atraktivní utkání 29. kola Tipsport extraligy je za rohem, ještě jednou Vám přeji příjemné počtení.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Holý, Pulpán "A", Kudroč, Moravčík, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Lev, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Preisinger, Hrňa – Poletín, Přikryl, Beran

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Novotný) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Výtisk "C", Vitásek – Birner, Vampola "A", Řepík – Radivojevič "A", Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Špaček, Jonák, Stránský

Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Hynek, Belko.
Statistické okénko

HC Škoda Plzeň
Nejproduktivnější hráč: Dominik Kubalík 25 (16+9)

Bílí Tygři Liberec
Nejproduktivnější hráč: Petr Jelínek 22 (10+12)

Poslední zápas Liberce
Tygři před reprezentační přestávkou na své půdě přivítali obhájce titulu z Litvínova, kteří se ovšem zatím trápí a jsou poslední. A v ukání vidělo 5 731 diváků velice napínavou bitvu, která nakonec vynesla tři body Libereckým za nejtěsnější možné vítězství 1:0!

Bílí Tygři Liberec 1:0 HC Verva Litvínov
37. Bulíř (Radivojevič)
Poslední zápas Plzně
Škodovka se představila na ledě pardubického Dynama. V utkání sice inkasovala jako první, díky vydařené druhé periodě ovšem otočila zápas ve svůj prospěch a po gólech Bližňáka, Skleničky, Kracíka a Indráka zde dosáhla na vítězství 4:2. Díky tomu získala tři body a napravila tak domácí porážku s Karlovými Vary.

Dynamo Pardubice 2:4 Škoda Plzeň
13. Poulíček (Nahodil), 41. Redenbach (Čáslava) – 23. Bližňák (Hossa, Kratěna), 30. Sklenička, 35. Kracík (Jeřábek, Schleiss), 57. Indrák
Postavení v tabulce

Západočeský celek má za sebou celkem 28 utkání. V nich dokázal na své konto nastřádat celkem 50 bodů a drží se tak na třetím místě tabulky. Indiáni navíc fanoušky baví útočnou hrou, nastříleli dohromady 97 gólů, což je nejlepší počin v lize. Inkasovali jich 78.

Tým z Podještědí je na tom ještě lépe! Po 28 odehraných kolech totiž vládne celé soutěži, jelikož zatím získal 61 bodů, což je o deset více než druhý hradecký Mountfield! Skóre 93:61 je také velice úctyhodné. Libereckým zatím sezona vychází náramně.
Vážení hokejoví příznivci, vítejte u textového přenosu z utkání 29. kola hokejové Tipsort extraligy, v rámci něhož se utkají celky HC Škoda Plzeň a Bílí Tygři Liberec. Zcela jistě se bude jednat o atraktivní utkání, tak přeji příjemné počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.