SESTŘIH: 5. kolo: HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 4:3 po prodloužení

Ode mě to bude vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! Na počtenou.
Domácí celek tak získal v dnešním zápase výhru v prodloužení! Hosté se sice po dvou gólech Viktora Hübla a jednom gólu Rostislava Martynka dostali do vedení 3:0, nicméně jakoby v poslední třetině nastoupila úplně jiná Plzeň. Po gólech Michala Moravčíka, Dominika Kubalíka a Lukáše Pulpána dospěl zápas do prodloužení, v němž o výhře indiánů rozhodl Marcel Hossa!

Nejlepší hráči: Jakub Jeřábek – Viktor Hübl
61:10
Plzeň právě vstřelila branku!
A je hotovo, Škoda dokonala skvělý obrat a získala dva body! Jakub Lev dostihl puk u pravého mantinelu a perfektní přihrávkou vybídl ke skórování MARCELA HOSSU (5+1), který jen lehce škrtl puk! Janus neměl nárok. Asistence: Jakub Lev (1+3).
60:42
Michal Trávníček měl volnou dráhu na levém křídle, ale jeho tvrdý pokus šel mimo!
60:10
Lehkou střelu Karla Kubáta do své lapačky sklidil Patrik Polívka.
60:01
To je něco! Škoda Plzeň smazala tříbrankové vedení Vervy a po trefách Moravčíka, Kubalíka a Pulpána tak bude následovat prodloužení. Kdo v něm bude úspěšnější?
60:00
59:45
Robin Hanzl se prokličkoval k zakončením, naneštěstí pro hosty ale vystřelil mimo!
59:34
59:12
Ondřej Kratěna z voleje mířil vedle!
58:34
Johnson procedil puk před branku, ale tam už nikdo z plzeňských nebyl připraven zakončit. Hosté poté vyhodili!
58:03
Po střele Marcela Hossy byl před brankou Jaroslava Januse pořádný rozruch, ale hostující defenziva v čele se slovenským brankářem dokázala odolat!
57:34
Velká komplikace pro hostující Litvínov! Robin Hanzl (LIT) putuje na trestnou lavici za držení.
57:20
Hostující hráči drželi puk u mantinelu a zbrzdili tak útočný tlak Plzně, ale nakonec ho domácí vydolovali.
56:29
Na druhé straně na hattrick zaútočil Viktor Hübl, nicméně beton Patrika Polívky byl na správném místě.
56:14
Po neúspěšné akci Johnsona měl dobrou šanci Marcel Hossa, ale ten trefil jen bránícího hráče!
56:04
Po pokusu Moravčíka přidržel hostující brankář kotouč na síti z boku, opět se tak musela přerušit hra.
55:53
Pas Bližňáka před branku pokryl Jaroslav Janus.
55:37
Bránící hráči Litvínova vyhodili puk do hlediště, ale sudí nevylučuje a jen se bude vhazovat v útočném pásmu Plzně. Zřejmě tak došlo k nenápadné teči.
55:10
A je vyrovnáno, Verva podruhé v sezoně ztratila tříbrankové vedení! Jakub Jeřábek krásnou přihrávkou našel u tyče volného LUKÁŠE PULPÁNA (1+0), který svou první trefou v sezoně upravil na 3:3! Asistence: Jakub Jeřábek (0+4).
54:33
Hossa nahrával před bránu na Lukáše Pulpána, ten ale nebyl připraven zakončit.
54:10
A nyní až za brankou Plzně, jelikož ho Severočeši dokázali vyhodit.
53:52
Petr Kadlec na modré nezpracoval přihrávku Kratěny a kotouč je ve středním pásmu.
53:32
František Lukeš vyhodil puk přes všechny čáry.
53:25
Šance pro indiány! Zbyněk Sklenička (LIT) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
53:14
Komerční pauza.
53:14
Marcel Hossa měl vyrovnání na holi, ale trefil vyrážečku Jaroslava Januse! Skvělý zákrok hostujícího gólmana.
52:38
Rychlý protiútok Vervy řešil Viktor Hübl přihrávkou na Tomáše Pavelku, který si ovšem nedokázal ideálně zpracovat puk a Polívka tak byl bez těžší práce.
52:02
Jeřábkovi vůbec nevyšla rozehra a je z toho icing.
51:18
Jurčík dobře zapracoval ve středním pásmu a obral o puk Schleisse. Pak ale nedokázal při útoku dobře nahrát na Jurčíka a z akce tak nebylo nic.
Dnešní utkání sleduje 4 646 diváků.
50:29
Zakázané uvolnění Litvínova.
50:20
Jakub Lev se po levém křídle prodral k bekhendové střele, ale kotouč poslal mimo.
49:40
Kamil Piroš teď ale ve středním pásmu dobře zbrzdil jednu ze vznikající akcí.
49:12
Gerhát jen nahodil puk do útočného pásma a Litvínov znovu musel střídat. Domácí bojují o vyrovnání velmi dobře.
48:33
Postavení mimo hru v podání modrobílých.
48:25
Hosté už zvládli vystřídat a na ledě mají čerstvé síly.
48:18
Michal Moravčík od modré mířil jen těsně mimo!
48:14
Zakázané uvolnění Litvínova, pro který bude velký problém, že nemůže vystřídat! Oddechový čas už si totiž dnes vzal.
47:50
Kubka střelou z voleje minul Janusovu branku!
47:41
Hossa se snažil najít Kracíka, ale nevyšlo mu to.
47:00
Viktor Hübl se dostal do útočného pásma s pukem, ale byl tam osamocený a tak z toho nic nebylo.
46:35
Puk v útočném pásmu Plzně skončil v ochranné síti nad brankou. Následuje komerční přestávka.
45:50
Hořava dobře hledal najíždějícího Písaříka, ale ten se k zakončení nakonec nedokázal dostat, jelikož puk jen projel okolo něj.
45:10
A hosté si raději vyžádali oddechový čas!
45:10
Tak tohle bude ještě drama! Čtvrtá formace se dostala do velkého tlaku, ale svou první šanci neproměnila. Pak se ale dostal DOMINIK KUBALÍK (4+0) před brankou k teči pokusu Davida Skleničky a touš tak skončil až za zády Jaroslava Januse! Asistence: David Sklenička (0+1).
44:37
Po pasu od Schleisse se před branku snažil probojovat Bližňák, ale nic z toho nakonec nebylo.
44:09
Marcel Hossa od levého mantinelu prověřil pozornost Jaroslava Januse. Ten v tomto slovenském souboji uspěl.
43:22
Pokus Jánského z levé strany chytil do své lapačky pozorný Polívka.
43:13
Tříbrankové vedení Litvínovu mohl vrátit Viktor Hübl, který se ale v přetlačované s obráncem nedokázal propracovat k ideální střele a hattrick tak prozatím nevstřelil.
43:01
A je sníženo! MICHAL MORAVČÍK (1+0) dostal puk na modrou čáru a střelou zápěstím překonal Jaroslava Januse, který neměl moc dobrý výhled. Škoda se tak dostává na rozdíl dvou branek. Asistence: Jakub Jeřábek (0+3).
42:44
Po přihrávce od Jeřábka se ve střelecké pozici ocitl Bližňák, ale Janus byl pozorný.
42:19
Hořava nahrával do jízdy Jurčíkovi, ale pro toho byl pas moc prudký.
41:29
Plzeň má zatím více puk na holi, do útoku ale těžce prochází, jelikož Litvínovští mají dobře zapezpečenou defenzivu.
40:45
Mário Bližňák hledal před brankou Schleisse, ten byl ale dobře bráněný.
40:19
Domácí hráči vyhodili při zakládání útoku puk do hlediště a vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:01
V brance domácího celku nastoupil do třetí třetiny Patrik Polívka!
40:01
Hráči obou týmů jsou již připraveni na ledové ploše, třetí třetina za pár okamžiků začne. Uvidíme drama nebo si "Cheza" své vedení pohlídá?
Druhá třetina nám přinesla tři góly. O dva se postaral kanonýr Viktor Hübl a o ten třetí pět sekund před koncem třetiny Rostislav Martynek, díky nimž tak Verva Litvínov v Plzni vede 3:0. A podle výkonu v této třetině nutno dodat, že po zásluze.
Další třetina začne přibližně v 19:11.
40:00
39:55
Litvínov právě vstřelil branku!
Gól do šatny a Verva vede už o tři góly! Perfektní přihrávku obdržel ROSTISLAV MARTYNEK (2+3), který si s nabídnutou situací poradil bravurně a překonal Matěje Machovského! Asistence: Robin Hanzl (2+4).
39:00
Začala poslední minuta druhé periody.
38:32
Piroš bekhendovou přihrávkou hledal Jurčíka, to ale dobře přečetli bránící hráči Plzně.
38:00
Ondřej Kratěna předvedl nadějnou akci, ale puk do brány nedokázal propasírovat. Pak navíc stál v brankovišti a sudí tak vykázal domácí celek z pásma.
37:28
Bližňákův pokus tečoval Nicholas Johnson vedle branky.
37:18
Domácí zcela propadli ve středním pásmu a Litvínov uháněl ve čtyřech na jediného beka! Michal Trávníček to vyřešil pěkným pasem na VIKTORA HÜBLA (5+1), který přidává svou druhou branku v zápase! Asistence: Michal Trávníček (1+1) a Tomáš Pavelka (0+2).
36:23
Filip Pavlík posílal puk do klubka těl před brankou, ale nakonec byl hrací předmět sražen mimo.
36:04
Na druhé straně domácí gólman podržel puk a došlo tak k přerušení hry.
35:42
Individuální akci chtěl Lev zakončit překvapivým obtočením se okolo branky, ale Januse tím zaskočit nedokázal.
34:53
Jaroslav Kracík pěkně nahrál na Dominika Kubalíka, který ale trefil jen Jaroslava Januse do betonu!
34:28
Kracíkovy technické finesy nedopadly úspěšně, puk skončil nad.
34:13
Pokus Moravčíka od modré čáry vyrazil Janus do rohu kluziště.
33:50
Jurčík sváděl souboje za brankou, ale nedokázal se probojovat před ní a z akce Litvínova tak nic nebylo.
33:23
František Gerhát mířil z mezikruží vysoko nad.
33:15
Hořava se Šrámkem pěkně využili pravidla o hybridním zakázaném uvolnění, ale druhý jmenovaný po otočce okolo branky Machovského nepřekonal.
Komerční přestávka.
32:40
32:19
Pavlíkovu prudkou přihrávku ztečoval Kratěna do hlediště.
31:57
Hořava byl moc rychlý a hosté se tak dostali do ofsajdu.
31:37
Další pokus hostujícího kanonýra přizvedl Jánský nad branku.
31:20
Viktor Hübl z mezikruží trefil jen Machovského vyrážečku.
31:00
Domácí celek dobře nadapal a první útok Litvínova značně oddálil.
30:40
Dlouho v něm ale nezůstali, Petr Kadlec (PLZ) je totiž vyloučen za hákování.
30:34
30:24
Ryan Hollweg dokázal vyhodit puk přes všechny čáry a osvobodil domácí tým.
30:01
Nyní se Litvínovští dostali do ofsajdového postavení, což jejich akci zastavilo.
29:39
Michal Trávníček hledal před brankou své spoluhráče, ti to ovšem neočekávali.
29:17
Střelu Františka Lukeše zlikvidoval Machovský, který puk vyrazil.
29:03
Domácí vyhodili puk přes všechny čáry.
28:46
Puk v hledišti, hra musela být přerušena. Litvínov navíc přichází o útočné pásmo.
28:42
Pavelka dobře nabil Františku Lukešovi, jenž z první trefil bránícího Jakuba Jeřábka do brusle!
28:34
A je z toho přesilovka. David Sklenička (PLZ) inkasuje dvě trestné minuty za hákování.
28:15
Hostujícímu celku úvodní branka velmi pomohla a nyní na ledě dominuje!
27:54
Hostující třetí formace zůstala v útočném pásmu a ke střele se probojoval Jakub Šrámek, který ale jen mířil do brankáře Plzně.
27:45
Po kličkách Gerháta se ke střele dostla Hořava, ale pokus šel nad branku.
27:33
Trávníček vyrazil do útoku, ale Machovský posléze dokázal pokrýt kotouč a hra je přerušena. Následuje komerční pauza.
27:10
Hosté se dostávají do vedení! VIKTOR HÜBL (4+1) se dočkal své čtvrté trefy v této sezoně, ačkoliv sám Machovského nepřekonal. Domácí brankář jeho pokus po zemi totiž vyrazil, ale vracející se Michal Moravčík dopravil puk nešťastně do vlastní brány! Bez asistence.
26:35
Na druhé straně střílel v dobré šanci jeho jmenovec David, ale puk byl ztečován vedle branky.
26:19
Petr Kadlec nerozehrál zrovna nejlépe a potrestat to chtěl Zbyněk Sklenička, ale jeho rána šla mimo.
25:56
Ofsajd domácího celku přerušil hru.
25:55
25:27
Puk byl nyní držen u mantinelu a hra byla přerušena.
25:17
Jeřábek parádní přihrávkou vybídl ke skórování Nicholase Johnsona, ale ten zasáhl pouze připraveného Jaroslava Januse!
24:53
Hosté po buly dokázali vyhodit touš.
24:46
Kracík pěkně našel před brankou Kubalíka, který ovšem trefil jen slovenského brankáře. Ten si tak nyní může dojít pro novou hokejku.
24:18
Janus má zlomenou hokejku a tak mu jí nyní musel propůjčit jeden z hráčů v poli!
24:02
Kadlec nedokázal zachytit výhoz Litvínova včas a je z toho ofsajd.
23:55
Jaroslav Kracík byl zasažen holí do obličeje a na trestnou tak už míří Zbyněk Sklenička (LIT). Další powerplay pro indiány.
23:43
23:29
Individuální akci zakončil Ondřej Kratěna střelou do betonů Jaroslava Januse.
23:01
Tvrdý pokus Marcela Hossy nedokázal Janus udržet, Plzeň toho ale následně nedokázala využít.
22:37
Ján Sýkora pálil zápěstím a před brankou dorážel Johnson, ale Janus dokázal odpálit puk hokejkou!
22:02
Útočná kombinace Škody byla přerušena, jelikož Nicholas Johnson stál v brankovišti.
21:43
Tomáš Frolo (LIT) dostává dvě minuty za krosček a domácí celek tak bude hrát přesilovou hru.
20:34
Nahození Zbyňka Skleničky od modré čáry vyrazil domácí brankář nad svou bránu.
20:24
Zakázané uvolnění domácího celku, hra se vrací k Machovskému.
20:18
František Lukeš se hned v úvodu této třetiny dostal do velmi dobré šance, když byl na levém křídle zcela osamocený! Naštěstí pro domácí ale mířil moc vysoko a trefil ochrannou síť místo té brankové.
20:01
Hokejisté obou celků jsou připraveni na druhou třetinu a už jsou na ledě.
První třetina nám branku nepřinesla. Oba týmy si vyzkoušely přesilovou hru, ale ani jeden jí využít nedokázal a na ukazateli skóre tak svítí dvě nuly. Uvidíme, jestli něco změní následující perioda.
Další třetina začne přibližně v 18:15.
20:00
19:46
Zakázané uvolnění Škody Plzeň.
19:25
Lukeš po pravé straně vyslal rychlíka Martynka, ten ale nemířil přesně a branku tak minul.
19:00
Začala poslední minuta hry v první třetině.
18:28
Hosté odpalovali puk podél mantinelu a zachytit ho chtěl Kadlec, ale nedokázal to. Hra toho teď moc pohledného nenabízí.
17:44
Hossa byl v ofsajdu a tak se Ján Sýkora musel s pukem vrátit, nakonec až za branku Plzně, odkud začíná další akce.
17:08
Ten skončil pokusem Mária Bližňáka, kteréhož ale bez větších problémů vychytal připravený brankář Jaroslav Janus.
16:56
Kubka byl při rozehrávce dobře napadán, ale situaci zvládl a zakládá útok.
16:27
Lev do útočné akce vyslal Dominika Kubalíka, který ale mířil moc vysoko. Posléze se od mantinelu odrazil puk mezi diváky.
16:10
Ondřej Kratěna napřáhl ke střele, ale klec Litvínova trefil jen z boku.
15:59
15:49
Kratěna mířil z levého křídla nad branku soupeře.
15:22
Do útoku se nyní navíc vydali hosté, ale pokus Pavlíka zprava Machovský vyrazil do bezpečné vzdálenosti od své brány.
15:08
Jeřábkův pas velmi dobře zachytil Trávníček, domácím se přesilová hra vůbec nedaří.
14:40
Přihrávku Johnsona nedokázal Hossa zachytit a kotouč je tak opět v obranném pásmu Plzně.
14:12
Lukeš s Hüblem dobře vyvezli kotouč a svůj celek tak dokázali osvobodit.
13:59
První přesilovku budou mít domácí. Miloslav Hořava (LIT) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
13:18
Po vhazování své střelecké štěstí zkusil Zbyněk Sklenička, ale plzeňský gólman byl pozorný.
13:14
Po nahození napadal Machovského Miloslav Hořava, ale domácí brankář podržel puk a hra je tak přerušena, díky čemuž může přijít komerční přestávka.
12:44
S napadajícím Johnsonem si nyní pěkně poradil Trávníček, který bez větších problémů vyvezl puk do středního pásma.
12:29
Karel Kubát nahodil puk do pásma, ale s tím nikdo z jeho spoluhráčů nepočítal.
11:46
Miroslav Preisinger po pěkných kličkách zpoza branky hledal Sýkoru, ale přihrávka se otřela o beton Januse a tak nebyla moc povedená.
11:10
Další útočnou akci domácího týmu Verva dobře ubránila, sama ale posléze nedokázala zaútočit a tak na to opět mohou pomýšlet Plzeňští.
10:03
Nyní pálil Jeřábek a z úhlu dorážel Jakub Lev, ale znovu šel pokus nad!
09:48
Po akci Jakuba Lva se ke střele v mezikruží dostal Hollweg, ale puk poslal nad bránu!
09:02
Rostislav Martynek s Robinem Hanzlem byli velmi nebezpeční okolo Machovského branky, ale domácí strážce svatyně odolal!
08:35
Zbyněk Sklenička nahodil puk na branku, kde se k němu poté dostal v poslední době skvěle hrající Hanzl. Puk ale nedokázal usměrnit.
08:20
Střelecký pokus Marcela Hossy dobře lapil Janus. Přerušení je využito k první komerční přestávce v dnešním zápase.
08:05
Zakázané uvolnění mistrovského Litvínova přesouvá hru zpět k Janusovi.
07:26
Karel Kubát se opět vydal na útočný výlet a chtěl si narazit s Písaříkem, do pasu ale dobře padl bránící Jeřábek.
06:55
Gerhát dobře pracoval ve vlastním pásmu a zabránil plzeňským hráčům v kombinaci.
06:24
05:52
Zajímavou přihrávku dostával Michal Trávníček, ale v rozhodující chvíli mu puk přeskočil hokejku!
05:40
Z něj ale nic nebylo a dopředu opět míří Litvínov.
05:25
Trávníčkův pas zachytil jen domácí kapitán Kratěna, který založil útok Škody ve vlastním oslabení.
04:48
Lukeš dobře nahrál do jízdy Jánskému, ten ovšem díky přizvednutí jednoho z domácích beků mířil nad.
04:34
Jakub Jeřábek vyhodil puk z obranného pásma.
04:24
Za hákování putuje na trestnou lavici Mário Bližňák (PLZ). Hosté si tak vyzkouší první přesilovou hru v zápase.
04:01
Petr Chaloupka až na druhý pokus dostal puk z pásma a díky němu tak Verva mohla vystřídat svou formaci.
03:51
Preisinger nyní v útočném pásmu ale ztratil puk a Verva posléze dostala kotouč na icing.
03:12
Domácí celek zažívá lepší vstup do zápasu a od úvodu je aktivnější než soupeř.
02:53
Moravčíkův dobrý pokus byl tečován vedle branky.
02:05
Pokus obránce Karla Kubáta z levé strany dokázal Machovský vyrazit před sebe.
01:15
Hořava se snažil dostihnout volný puk v útočném pásmu svého celku, ale obrana Plzně byla rychlejší a pozornější.
01:01
Kadlecův pokus po vhazování od modré čáry lapil hostující brankář.
00:58
Nicholas Johnson se zjevil před brankou v zajímavé šanci, ale trefil jen dobře postaveného Jaroslava Januse.
00:42
Jeřábek pěkně projel do útočného pásma a nahrál na Johnsona, jenž ovšem mířil nepřesně.
00:16
Prudkou přihrávku Lukeše nedokázal Hübl zachytit a je z toho zakázané uvolnění Vervy Litvínov.
00:02
Úvodní vhazování utkání vyhrál domácí tým.
00:01
Kapitáni obou týmů Ondřej Kratěna a Michal Trávníček se pozdravili s rozhodčími, utkání za pár okamžiků začne.
Hokejisté obou týmů právě přichází na hrací plochu.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", D. Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka – Hossa, Preisinger, Sýkora – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Lev, Hollweg – Kubalík, Kracík, Indrák

HC Verva Litvínov: Janus (Horák) – Kubát, Frolo, Z. Sklenička, Pavlík, Pavelka, Chaloupka – Lukeš, Hübl "A", Jánský – Trávníček "C", Hanzl, Martynek – Hořava, Gerhát, Šrámek – Jurčík, Piroš "A", Písařík

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Jelínek, Pešek.
Vzájemné zápasy v minulé sezoně
Litvínov v minulém ročníku opanoval Tipsport extraligu a získal historický titul. Lepší byl i ve vzájemných utkáních s Plzní, když ve druhém kole vyhrál na ledě Škody po samostatných nájezech, pak si odsud odvezl ještě bod a zároveň ovládl oba domácí zápasy. Nejprve zvítězil 1:0, posléze 4:1. Západočeši tedy mají Vervě co vracet.
Statistiky
Plzeň
Do klubu jako lídr přišel Marcel Hossa a svou roli zvládá na jedničku. Ve čtyřech utkáních si totiž připsal čtyři branky a na jednu ještě přihrál. Nejproduktivnějším obráncem je Petr Kadlec (0+3), brankářskou jedničkou poté Matěj Machovský (92,08%).

Litvínov
Skvělou formu v Litvínově má od začátku sezony Robin Hanzl, který dal dva góly a na další tři přihrál. Nejlepším střelcem je se čtyřmi zásahy Viktor Hübl. V obraně posbíral doposud nejvíce bodů Filip Pavlík (0+2), v bráně zatím chytal vždy Jaroslav Janus (89,52%).
Dosavadní výsledky
Plzeň – Snový start a následné vystřízlivění. Tak by se dal popsat úvod Škody Plzeň v tomto ročníku Tipsport extraligy. Nejprve totiž indiáni vyhráli 5:1 nad Karlovými Vary a posléze 4:1 v Pardubicích. Jenže poté podlehli na domácím ledě Liberci 2:4 a následně nestačili ani v Olomouci, kde prohráli 2:3. Aktuálně tak mají na svém kontě šest bodů, 13 vstřelených branek a devět inkasovaných.

Litvínov – Do sezony vstoupil Litvínov také dobře. Hned v prvním kole totiž své fanoušky potěšil vítězstvím 4:0. Pak ale, stejně jako u Západočechů, přišlo vystřízlivění, a to poměrně značné. Severočeši už totiž ani jednou nedokázali vyhrát a připsali si tři porážky bez zisku bodu. Nejprve prohráli na ledě ambiciózního Liberce 1:4, posléze ztratili tříbrankové vedení v Hradci Králové. Naposledy doma podlehli brněnské Kometě, když inkasovali rozhodující branku při vlastní přesilové hře.
Hezký hokejový podvečer u sledování 5. kola hokejové Tipsport extraligy vám přeje Michal Belšán!
Na programu dnes máme souboj celků HC Škoda Plzeň a HC Verva Litvínov. Zcela jistě se bude jednat o zajímavé utkání, neboť oba celky se svou nedávnou formou nemohou být spokojeny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.