SESTŘIH: 10. kolo extraligy, Plzeň - Mladá Boleslav 3:1

Z Plzně je to pro dnešek všechno, u dalšího přesosu se těší Jan Picka.
Máme tu konec zápasu! Nesmírně těžký duel nakonec indiáni zvládli lépe a Boleslavští tak dnes odjíždějí s prázdnou. O branky vítězů se postarali Jaroslav Kracík, po něm zvýšil vedení Nicholas Johnson a přesilovou hru využil i Marcel Hossa. Za hosty korigoval trefou v oslabení Ctirad Ovčačík.
59:37
Sýkora asi o metr minul prázdnou klec Boleslavi, je tu další zakázané uvolnění.
59:23
Hosté to zkusí v šesti!
59:23
Žejdl se prokličkoval až před branku Plzně, ale nezakončil. Domácí poté vyhazují na icing.
58:59
58:42
Trška se na modré dostal ke kotouči a vypálil. Černý nesmysl končí v ochranné síti.
58:35
Puk však nyní získal Klimenta a provětral Machovského betony.
58:25
Indiáni hrají na pohodu, nikam se neženou a drží kotouč.
58:00
Kracík skvěle zavezl puk do pásma, hrají se poslední dvě minuty utkání.
57:24
Hosté vyhodili a další útočnou akci Plzně zahajuje Lukáš Pulpán.
56:59
Hosté hrají velice agresivně. Lukáš Žejdl (MBL) je vyloučen za hákování, potyčku mezi Schleissem a Ovčačíkem sudí rychle ukončili.
56:30
Krásná střela Miroslava Preisingera mezi betony, David Rittich stále drží svůj tým.
56:05
Bruslaři kombinují v útočném pásmu a hledají cestu k šanci.
55:25
Teď to vypadalo na jasný faul na Jakuba Lva, domácí fandové se zlobí, rozhodčí ale nevylučuje.
55:18
54:34
Hyka vyváží puk a hosté si mohou vydechnout.
53:57
Poletín to dobře zkoušel z úhlu, Rittich ještě lépe zasáhl betonem.
53:42
53:18
Tomáš Klimenta (MBL) podrazil Preisingera a putuje na trestnou lavici.
53:05
Trončinský střílel a Pacovskému se puk zamotal mezi brusle. Nic z této akce nebylo.
52:44
Bárta zahrál vysokou holí a připavil tak svůj tým o útočné pásmo.
52:10
Domácí se dostávali do rychlého útoku, ale hosté Bližňákův pokus zblokovali.
51:50
Indiáni vyhráli buly a Ondřej Kratěna puk vyhazuje.
51:42
Další faul domácích, Branislav Kubka (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
Dnešní duel sleduje 4 044 diváků.
50:33
Touš vypadl mimo hrací plochu a vhazovat se bude u Machovského.
50:20
Indiáni hrají s rozvahou a nechtějí udělat zbytečnou chybu.
49:32
Pabiška se snažil tečovat před brankou kotouč, ale domácí beci mu to nedovolili.
49:05
Ján Sýkora získal kotouč, ale nedokázal s ním dobře naložit.
48:43
48:32
Hyka vůbec netrefil puk a přišel tak o něj. Domácí vyhazují.
47:54
Michal Bárta trefil jen Lva a domácí se tak osvobozují.
47:30
Kapitán Kratěna skvěle vyvezl puk a ušetřil moho vteřin.
46:55
Od modré čáry pálil Stříteský, Machovský opět předvedl spolehlivý zákrok.
46:43
David Sklenička (PLZ) je vyloučen za hákování. Poté se strhla potyčka mezi Miroslavem Indrákem a Lukášem Žejdlem. Oba inkasují dva menší tresty za hrubost. Z tohoto součtu vyplývá přesilová hra pro hosty.
46:22
Kracík se dobře obtočil kolem branky a trefil Rittichovu vyrážečku.
46:11
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
45:30
Výborný chtěl z úhlu ohrozit Machovského, ale trefil jen boční konstrukci klece.
45:14
Domácí fanoušci si nyní připravili působivé choreo.
45:05
Další indián zůstává ležet na ledě, po Kubkovi je to i Nicholas Johnson. Americký útočník se zdá v pořádku.
44:27
Jan Schleiss se dobře vytočil zpoza branky, ale vypálit nedokázal.
43:23
Dominik Kubalík srdnatě bojoval o kotouč, ale hosté ho odzbrojili.
42:38
Petr Kadlec rozjíždí nový útok Plzně.
42:12
Bárta vystřelil ze středního pásma, Machovský s jeho ranou neměl problém.
41:37
41:32
Domácí se oprávněně zlobili. Rozhodčí chtěli vyloučit Hossu za nedovolené bránění Ritticha, ten byl však na gólmana natlačen a trest byl zrušen.
41:09
Z levé strany vystřelil Bližňák, hostující gólman chytil puk do lapačky.
40:38
Další geniální nápad Jaroslava Kracíka, který rychlou přihrávkou hledal Kubalíka. Toho zablokovala obrana hostí.
40:24
Kratěna si najel do útočného pásma, švihem vypálil a Rittich je na místě.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Matěj Machovský (PLZ) – 18
David Rittich (MBL) – 10
Prostřední část utkání je za námi, padl v ní jeden gól. Postaral se o něj hned v první minutě Marcel Hossa, který po skvělé přihrávce Pulpána využil další přesilovou hru. Poté byly k vidění další velké šance, hlavně Kratěny a Bárty, ale oba gólmani předvádějí dobré výkony. Branislav Kubka krátce před druhou sirénou zamířil po tvrdém zákroku podruhé do šatny, doufejme, že domácí bek bude v pořádku!
Další třetina začne přibližně v 18:17.
40:00
39:37
Tomáš Klimenta (MBL) je vyloučen za držení.
38:55
Stříteský pálil a o dorážku se pokoušel Hyka. Nakonec puk vůbec netrefil.
38:31
Hezká střela Pulpána, Rittich zasahuje levým betonem.
37:59
Hra bude pokračovat.
37:59
Vylučovat se zřejmě nebude, na ledě jsou sice stopy krve, ale sudí asi zákrok boleslavského hráče považují za čistý.
37:59
Naštěstíí odjíždí sám, bez pomoci spoluhráčů, ale opět je to do šatny, nikoliv na střídačku. Rozhodčí se radí, domácí fanoušci se velice zlobí.
37:59
Smolař zápasu Branislav Kubka opět zůstává ležet na ledě.
37:47
Úchvatná akce Ondřeje Kratěny gólem neskončila, poté se do samostatného úniku dostal Bárta a Machovský znovu zazářil!
37:20
Po chybné rozehrávce domácích se ke kotouči dostal Jarůšek, nicméně znovu sse vyznamenal plzeňský gólman.
37:08
Voráček z první střílel mezi betony, Machovský byl znovu na místě.
36:38
Branku obkroužil aktivní Musil, ale ani on se mezi střelce nezapsal.
36:23
Na druhé straně předvedl další klidný zákrok Matěj Machovský po ráně Stříteského.
35:55
Po přihrávce Lva se snažil zakončit Hossa, ale hosté mu v tom zabránili.
35:35
Další velká šance Jaroslava Kracíka! Byl sám před hostující klecí, ale bekhendem nepřidal druhý gól v utkání.
35:14
Postavení mimo hru Mladé Boleslavi.
35:06
Kubalík se na levé straně dostal k puku, ale z úhlu si na Ritticha nepřišel.
34:42
Musil tvrdě vypálil, poté se dostal i k dorážce, nicméně znovu se vyznamenal domácí brankář!
34:05
Z pravého křídla pálil Radan Lenc, ale jen do připraveného Machovského.
33:52
Boleslavští s rozvahou rozehrávají další akci.
33:08
Už to vypadalo na velmi nadějnou šanci pro hosty, tu však zastavil hvizd a ofsajd.
32:58
Je tu další komerční přestávka a Branislav Kubka se ze šatny vrací na střídačku.
32:58
Domácí se snažili o útočnou akci, ale puk skončil mimo hřiště.
32:33
32:06
David Sklenička získal puk a vyhodil ho přes všechny čáry.
31:45
David Výborný napřáhl, jeho rána byla nepříjemně tečována, ale skončila mimo.
31:27
Plzeň je ve čtyřech.
31:24
Švihem to zkusil Matěj Stříteský, jeho pokus však nebyl dobře umístěný.
31:11
Bárta střílel z mezikruží a Urban dorážel. I teď domácí gólman odolal a drží svůj tým.
30:59
Výborný si dobře vyjel, Machovský je pozorný.
30:44
Hosté v plném počtu. Začíná přesilovka 5 na 3.
30:33
Další trest pro Škodu, za podražení je vyloučen obránce Michal Moravčík (PLZ).
30:16
Hraje se ve čtyřech a hosté kombinují v útočném pásmu.
29:43
Voráček během své rány zlomil hůl a dopředu pádila Plzeň.
29:27
Domácí tým je vyloučen za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Dominik Kubalík (PLZ).
29:22
Musil se opět dostal do přečíslení, nyní s Hykou, ale ani teď nezakončil přesně.
28:57
Hossa jemně přihrával Johnsonovi na teč, hosté puk získali a vyhodili.
28:28
Přihrávky Kratěny byla sražena do ochranné sítě.
28:22
Konečně přišla rána z hole Lukáše Pulpána, David Rittich puk s velkým štěstím odrazil.
27:53
Kombinace indiánů je dobrá, ale stále chybí střelba
27:12
Domácí si rychle přihrávají, ale zatím je to bez zakončení.
26:44
Za vysokou hůl inkasuje dvě + dvě minuty Richard Jarůšek (MBL). Faulovaný Branislav Kubka zamířil do šatny, pravděpodobně na šití.
26:44
Komerční přestávka a je tu i vyloučení hostí.
26:16
Musil to dobře zkusil, Matěj Machovský zasahuje ramenem.
25:21
Plzeň má neskutečný tlak. Poletín měl další šanci, ale neuspěl, dorážka nevyšla ani Sýkorovi. Poté pálil mimo Jeřábek i Lev.
24:45
Krásná teč Poletína! Ten tečoval nahození Skleničky, Rittich puk zachytil.
24:11
Akce pokračovala a Dominik Kubalík nebezpečně pálil. Rittich s potížemi puk ukryl ve výstroji.
23:58
Aktivní Jaroslav Kracík přihrával před branku, ale Kubalík se k teči nedostal.
23:21
Ofsajd Plzně.
23:16
Jan Schleiss nepřesně přihrál a puk získali hosté.
22:38
Hosté jeli do situace dva na jednoho, Pabiška přihrál Musilovi, ale Machovský se stihl včas přemístit.
22:09
Bruslaři poslali kotouč mimo hřiště, buly ve středovém kruhu.
21:54
Zajímavá akce Michala Poletína. Ten vypálil těsně za modrou a Rittich vůbec nevěděl, kde je puk. Nakonec skončil pod jeho betonem.
21:45
Poletín sice dojížděl Kubkovo vyhození, ale i tak sudí pískají icing.
21:21
Machovský si moc nerozuměl s obránci a z otočky prudce vypálil Pacovský. Domácí gólman dobře zasáhl.
20:25
Plzeň právě vstřelila branku!
Další využitá početní výhoda! MARCEL HOSSA (6+2) obdržel prudkou přihrávku od pozorného Pulpána a měl dost těžkou pozici. Nakonec jednou rukou doklepl kotouč do sítě! Asistence: Lukáš Pulpán (1+6) a Jakub Jeřábek (2+8).
20:01
Druhá třetina za moment začne, domácí pokračují v přesilové hře.
Zásahy brankářů v první třetině:

Matěj Machovský (PLZ) – 12
David Rittich (MBL) – 7
Úvodní část je za námi, domácí vedou nad Mladou Boleslaví 2:1. Ve druhé minutě poslal indiány do vedení parádní ranou pod víko Jaroslav Kracík, o tři minuty později využil přesilovou hru Nicholas Johnson. O snížení se ve vlastním oslabení postaral skrytou střelou Ctirad Ovčačík.
Další třetina začne přibližně v 17:21.
20:00
19:43
Domácí v přesilovce spíše zmatkují a špatně si přihrávají...
19:15
Rána Kratěny byla zblokována mimo tři tyče, hosté poté opět vyhodili puk.
18:56
A ještě jedno vyhození Středočechů.
18:36
Hosté vyhráli buly a osvobozují se.
18:30
Schleiss byl podražen v útočném pásmu, Tomáš Urban (MBL) inkasuje menší trest.
18:19
Další skrumáž před domácí brankou po nahození Davida Výborného, plzeňští hokejisté se ubránili.
18:08
Po přihrávce Kracíka chtěl rychle vypálit Kubalík, ale promáchl.
17:17
Plzeň v klidu střídá a zakládá nový útok.
16:50
16:29
Žejdl nebezpečně tečoval ránu Klimenty, v pohotovosti byl Machovského beton.
16:00
Indiáni skvěle brání, hlavně Jakub Lev teď ušetřil mhoho vteřin.
15:24
Na levé straně napřáhl Bárta, Machovský v poklidu chytá.
15:23
Škoda zabojovala a puk vyhodil i Sklenička.
14:56
Kratěna odpaluje puk daleko od plzeňské branky.
14:50
A je tu i první faul Plzně. Lukáš Pulpán (PLZ) dostává dvě minuty za držení.
13:58
Jedovaté nahození z hole Jeřábka, Rittich puk vůbec neviděl a ten ho trefil do betonu.
13:38
Další pokus Jána Sýkory byl zblokován hostujícím bekem a touš končí v ochranné síti.
13:06
Preisinger dobře hledal Sýkoru, ten puk nedokázal tečovat.
12:44
Následuje komerční pauza,
12:40
Tomáš Hyka pohotově pálil z levého kruhu, Machovský si poradil se střelou i s následnou strkanicí před jeho klecí.
12:19
11:43
Bek Marek Trončinský se hnal do útoku, leč zastavil ho ofsajd.
11:18
Krásná rána Kratěny, Rittich ji na poslední chvíli vytáhl vyrážečkou.
10:49
Další puk míří až k domácí brance, Škoda začíná znovu.
10:35
Trončinský vyhodil jen s velkým štěstím.
10:19
Daší faul hostí. Za držení je vyloučen Tomáš Voráček (MBL). Zabránil Plzni v obrovské šanci.
09:59
Po dalším nahození se bude vhazovat před Machovským.
09:49
09:25
Jeřábkova bomba teď sestřelila Bártu, ten za potlesku tribun pomalu odjíždí na střídačku.
09:18
Indiáni jsou nervózní a špatně si přihrávají.
08:31
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
To je velký šok pro domácí, kteří inkasují v oslabení! Ihned po buly se k puku dostal CTIRAD OVČAČÍK (1+0) a propálil všechno, co mu stálo v cestě. Asistence: Radan Lenc (2+5) a Lukáš Pabiška (2+3).
08:26
V oslabení se do šance dostal Látal, Machovský si s jeho ránou dokázal poradit.
07:49
Matěj Stříteský (MBL) je vyloučen za sekání.
07:49
Po skončení pauzy se bude vhazovat před Davidem Rittichem.
07:49
Z ledu se jen velmi pomalu během přerušení zvedal Marcel Hossa, ale naštěstí se zdá být v pořádku.
07:49
Komerční přestávka.
07:28
Lev se skvěle prodral přes celé hřiště, následně pálil hodně nepřesně.
06:42
06:25
Plzeň nemá dost, po skvělé akci Kratěny třikrát dorážel Kadlec, ale gól nepřidal.
05:51
Marek Trončinský nahodil puk z rohu a Machovský raději ukryl puk do lapačky.
05:15
Další rána Plzně, Michal Poletín trefil z levé strany tyč!
04:35
Indiáni vedou již o dva góly, bleskově využili přesilovku! NICHOLAS JOHNSON (2+1) stál zaparkovaný před brankou a parádně tečoval kotouč mezi Rittichovy betony. Asistence: Mário Bližňák (3+2) a Lukáš Pulpán (1+5).
04:23
Za podražení inkasuje menší trest Richard Jarůšek (MBL).
04:23
Střelec první branky Kracík byl v další obrovské šanci, ale tentokrát neuspěl!
03:55
Kracík byl faulován a domácí mají výhodu.
03:23
Indiáni jsou zatím aktivnějším týmem, první formace Plzně rozjíždí další atak.
02:39
Poletín zavezl puk do útočného pásma, ale hned o něj přišel.
01:18
Škoda předvedla raketový vstup do utkání! Jeřábek výborně podržel puk, našel JAROSLAVA KRACÍKA (3+7), který precizní ranou vymetl pravý roh hostující klece! Opravdu krásná akce domácích. Asistence: Jakub Jeřábek (2+7) a Dominik Kubalík (6+3).
00:59
Domácí rozehrávají od své branky.
00:45
Na druhé straně si připsal první zákrok Rittich, včas ukryl kotouč v lapačce před dojíždějícím Janem Schleissem.
00:20
První ránu zápasu vyslali hosté, Voráček zkoušel propálit Machovského, ten byl připraven.
00:01
Kapitáni Ondřej Kratěna a David Výborný se přátelsky pozdravili, duel za malý moment začne!
Bruslaři právě vjíždějí na ledovou plochu, vzápětí je následují i domácí indiáni.
Plzeňská HM Aréna se pomalu zaplňuje, fanoušci si před dnešním zápasem mohli užít koncert Ryana Hollwega.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Sklenička, Kadlec "A", Moravčík, Jeřábek "A", Pulpán, Kubka – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Kubalík, Kracík, Indrák – Hossa, Lev, Johnson – Poletín, Preisinger, Sýkora

BK Mladá Boleslav: Rittich (Řehoř) – Stříteský, Voráček, Trončinský "A", Holub, Trška, Ovčačík – Jarůšek, Výborný "C", Bárta – Hyka, Urban, Pacovský – Látal, Žejdl, Klimenta "A" – Lenc, Musil, Pabiška

Rozhodčí: Čech, Hradil – Lhotský, Svoboda.
Statistiky hráčů
Nejproduktivnějším hráčem plzeňské Škody je šikovný útočník Jaroslav Kracík (2+7), který je zároveň i nejlepším nahrávačem modrobílého celku. Z jeho většinou skvostných přihrávek těží hlavně kanonýr Dominik Kubalík (6+2) – nejlepší střelec Plzně. Z obránců získal nejvíce bodů asistent kapitána Jakub Jeřábek (2+6), jenž se rovněž drží v horních patrech bodování nejproduktivnějších beků soutěže. V plzeňském brankovišti se v letošní sezóně objevili oba gólmani. Matěj Machovský nastoupil do sedmi duelů, inkasoval 17 branek s průměrem 2,71 gólu na zápas a úspěšností 89,47 %. Jeho kolega Patrik Polívka odchytal tři mače, puk ze sítě lovil čtyřikrát, jeho průměr činí 1,69 gólu na zápas s úspěšností 93,44 %.

Na čele kanadského bodování mladoboleslavského týmu najdeme urostlého forvarda Tomáše Urbana (4+3). Nejvíce asistencí v letošním ročníku zatím posbíral další útočník Luká Žejdl (1+5), jenž do týmu přišel z Třince. Mezi beky statistikám vládne další bývalý Ocelář v celku Mladé Boleslavi Marek Trončinský (0+4). Bruslaři se mohou spolehnout na jistotu v bráně, kterou je bezesporu gólman David Rittich. Ten zatím nastoupil do všech osmi odehraných utkání, inkasoval pouze dvanáct branek s průměrem 1,47 gólu na zápas a celkovou úspěšností 95,33 %.
Předkolo play-off
Indiáni mají svému soupeři co vracet, neboť Mladoboleslavští v loňském ročníku vyřadili Plzeň v předkole. Houževnatě hrající Středočeši bylo pro Škodu příliš velkým problémem, pro západočeský celek nakonec skončila sezóna po prohrané sérii 1:3. Bruslaři v následném čtvrtfinále vypadli s pozdějším finalistou z Třince. Plzeň tak má pro dnešní zápas zvláštní motivaci.
Postavení v tabulce
V úvodu bylo zmíněno, že nedělní utkání je šlágrem desátého kola. Oba týmy jsou v čelní pozici tabulky, domácí vybojovali osmnáct bodů a hosté sedmnáct. Plzeňská Škoda je na druhém místě, s celkovým skóre 31:18. Mladá Boleslav je na místě třetím, její týmové statistiky jsou 22:14.
Poslední zápasy
Indiáni se v posledním odehraném kole představili v hlavním městě, konkrétně v O2 Aréně. Jejich soupeřem byla pražská Sparta. Škodovce se první dvě třetiny příliš nedařilo, kupila mnoho individuálních chyb a po čtyřiceti minutách na kostce svítil stav 4:1 pro domácí. Jak už to ale v letošní sezóně u Plzeňských bývá, v poslední třetině předvedli úžasné vzepětí. Indiáni ukázali svá bojovná srdce a po mohutném dobývání sparťanské branky se jim podařilo dvě minuty před koncem vyrovnat. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém Pražané nakonec získali bonusový bod pro sebe. Dvěma asistencemi se v plzeňském dresu blýskl útočník Jaroslav Kracík, gól a asistenci si do statistik zapsal Mário Bližňák.

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 5:4p
3. Kudrna, 5. Réway (Hlinka), 32. Mikuš (Pech, Čajkovský), 36. Přibyl (Sabolič), 61. Přibyl (Buchtele) – 30. Poletín (Sýkora, Bližňák), 42. Jeřábek (Kubalík, Kracík), 49. Kubalík (Kracík, Indrák), 58. Bližňák (Pulpán)

Bruslaři se představili v domácí ŠKOENERGO Aréna, jejich soupeřem byl Mountfield Hradec Králové. Středočeši byli aktivnější a nakonec utkání jasně ovládli, na hostujícího gólmana Adama Svobodu vyslali těžko uvěřitelných 59 střel! Zápas se lámal ve třetí části, kdy se mladoboleslavští hokejisté trefili hned třikrát. Dva body si v utkání připsal Radan Lenc.

BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové 4:1
21. Urban (Pabiška, Stříteský), 42. Lenc, 48. Jarůšek (Musil), 55. Klimenta (Lenc, Žejdl) – 44. Knotek (Pilař, Kudrna)
Hezký den Vám z plzeňské Home Monitoring Arény přeje Jan Picka! V západočeské metropoli se v rámci desátého kola Tipsport extraligy odehraje šlágr mezi týmy HC Škoda Plzeň a BK Mladá Boleslav! Přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.