SESTŘIH: 15. kolo extraligy, HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 4:2

Z mé strany to bude pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a u dalších přenosů na počtenou! Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán.
A máme tu konec, Škoda Plzeň na domácím ledě zdolala pardubické Dynamo a připisuje si další tři body do tabulky!

Do vedení se dostala již v první minutě, když skóroval Miroslav Indrák. Druhou branku indinánů v 18. minutě dokázal přidat parádní ranou Miroslav Preisinger. Pardubičtí se poprvé prosadili v průběhu 37. minuty, o snížení na rozdíl jediné branky se postaral Jan Starý. Domácí ale na začátku třetí třetiny přidali důležitý gól, zařídil ho Mário Bližnák. Definitivní hřebík do rakve Dynama zatloukl čtvrtým gólem Škody Nicholas Johnson. V předposlední minutě ještě hosté snížili, první gól v extralize zaznamenal mladý útočník David Tomášek. To už ale Pardubicím nestačilo k obratu.

Nejlepší hráči: Jakub Lev (0+3) – Jan Starý (1+0)
59:56
Ještě tu máme icing Plzně, tohle už ale Dynamo vyrovnat nedokáže.
59:45
Nahodil z levé strany mířil velmi nepřesně, Machovský byl bez práce.
59:35
Sklenička si tělem odstavil protihráče a neumožnil mu tak průnik do útoku.
59:13
Dynamu se ale zatím nedaří zaútočit, Plzeň se dobře brání.
58:30
Pardubice hrají bez brankáře!
58:22
Dynamo právě vstřelilo branku!
A ještě se Pardubičtí dočkali snížení na 2:4 ze svého pohledu! DAVID TOMÁŠEK (1+1) obral bránící hráče o puk a následnou střelou zápěstím vsítil svou první branku v Tipsport extralize! Asistence: Tomáš Kaut (0+1).
58:09
Nahození kapitána Pardubic Petra Čáslavy bez problémů schoval ve své lapačce Matěj Machovský.
58:02
Zakázané uvolnění plzeňských hráčů.
57:40
Jan Starý ze středního pásma vjel do útočného a podle pravidla "když nevíš co s pukem, vystřel" poslal kotouč směrem na branku. Tam ale byl připravený Machovského beton.
57:18
David Tomášek se snažil prokličkovat přes bránícího Kadlece, ten ale prokázal svojí zkušenost a nedovolil mladému forvardovi Dynama nějak ohrozit gólmana.
56:56
Ščotka nahrál na Tomáše Bokroše, jehož střelu od modré ale dokázal zblokovat před ním stojící Michal Poletín.
56:21
A je to potvrzeno, branka nebyla uznána. Na stadionu není nikdo překvapený, domácí příznivci si z toho jen dělají srandu.
56:21
Dominik Kubalík střelou od modré čáry trefil boční síť a puk na ní zůstal. Fanoušci už slavili branku, ale ta by velmi pravděpodobně platit neměla. Sudí se pro jistotu ještě poradí u videa.
55:57
55:40
Petr Čáslava i s trochou štěstí vyvezl bekhendem puk z obranného pásma.
55:23
Po pasu od Kracíka se před brankou Kubalík neprosadil, ke střele od modré čáry se ale poté dostal Jakub Jeřábek. Jeho tvrdý projektil chytil Maxwell.
54:45
Brandon Maxwell má plné ruce práce. Nejprve musel likvidovat pokus i dorážku domácích hokejistů, poté v lapačce pokryl střelu obránce Petra Kadlece.
54:15
Po střele Petra Kadlece se o dorážku snažil Johnson, ale Maxwell udržel puk.
53:57
Dvouminutový trest za podražení inkasuje Tomáš Marcinko (PCE). Domácí tak dostávají šanci přidat pátý gól v přesilové hře.
53:32
Pokus Michala Šedy dokázali bránící hráči zblokovat. Nyní má Plzeň ponechanou výhodu.
53:26
Branislav Kubka posílal dlouhý pas napříč všemi pásmy, nikdo ho ale nedokázal zachytit a tak z toho je zakázané uvolnění.
53:06
Po nynějším přerušená následuje komerční přestávka, poslední v dnešním utkání.
52:25
Na druhé straně nepřesně mířil útočník Jakub Svoboda. Machovský byl v tomto případě bez práce.
52:09
Michal Poletín si sjížděl před bránu na pas Hollwega, nakonec se ale nedostal k puku.
51:35
Daniel Voženílek byl v útočném pásmu před pukem, ofsajd.
51:03
Nyní měl brankář Dynama poměrně štěstí, když se před brankou snažil prosadit Indrák. Ten sice poslal puk nad bránu, tak jako tak se ale jednalo o postavení útočícího hráče v brankovišti.
50:54
Kubalík využil menší nepozornosti obránců a dostal se ke střele, Brandon Maxwell jí ovšem vyrazil.
Dnešní utkání sleduje 5 120 diváků.
50:29
Další zajímavou akci v podání indiánů zakončoval střelou z mezikruží Jakub Lev, Maxwell byl ale tentokráte připraven.
49:56
Po další akci Tybora se k odraženému kotouči probojoval Ščotka, který ale trefil jen Machovského. Před ním se poté strhla menší potyčka, kterou včas ukončili rozhodčí.
49:36
Tybor se po přihrávce uvolnil ke střele, která byla slabá a navíc i nepřesná.
49:04
Domácí jsou při chuti a opět sevřeli Dynamo, Kubka od modré ale střílel vedle. Fanoušci Plzně už si žádají pověstného "bůra".
48:41
Plzeň právě vstřelila branku!
Velmi důležitá branka pro škodovku a je to 4:1! NICHOLAS JOHNSON (8+3) se dostal do souboje s jediným obráncem, kterého si obhodil krásnou kličkou do forhendu. Ještě hezčí ale byla jeho střela zápěstím, která skončila až v brance! Asistence: Jakub Lev (3+10) a Petr Kadlec (0+6).
48:05
Po pasu od Bližňáka se u tyče pokoušel prosadit Jakub Lev, americký gólman ale svou úlohu opět zvládl bez problémů a udržel puk před brankovou čárou.
47:47
Jan Schleiss objel branku soupeře a zakončil, Brandon Maxwell byl připraven a puk našel v lapačce.
47:27
Lukáš Nahodil se dobře probojoval ke střele po své akci, kterou vedl po levé straně. Naštěstí pro domácí ale poslal puk mimo.
47:02
Po přihrávce rukou došlo k přerušení hry, během něhož je vyhlášena komerční přestávka, jinak nazývána jako přestávka k čištění ledu.
46:47
Kracík přihrávkou hledal Kubalíka, ten ale obdržel puk na behkhend a tak si ho nedokázal zpracovat.
46:04
Ščotka zachyboval v obranném pásmu a Poletín vybojoval puk, poté už se ale nedokázal prosadit a pardubický zadák s číslem 81 na zádech tak tolik nemusel litovat své minely.
45:20
45:06
Tyler Redenbach mezi kruhy našel Tomáše Rolinka, jeho střela ale nebyla vůbec razantní a Machovský jí bez problémů vyrazil.
44:23
Průchod Tybora do útočného pásma se přes dva protihráče nezdařil, pro hostujícího forvarda to prostě bylo příliš velké sousto.
44:06
Jaroslav Moučka se přes bránící hráče neprosadil a ti tak posléze dokázali vyhodit přes všechny čáry.
43:48
Štajnoch střílel po vhazování od modré čáry vedle branky Machovského.
43:41
Radoslav Tybor si zpoza brány vybruslil do prostoru kruhu pro vhazování, jeho následný pokus byl ale ztečován do ochranné sítě.
43:20
Dominik Kubalík (PLZ) se dostal do dobré šance, pomohl si při tom ale sekáním a místo střely se mu tak do statistik započítají jen dvě trestné minuty.
43:02
Ryan Hollweg aktivně napadal rozehrávku pardubických obránců a svou úlohu splnil na jedničku – vybojoval vhazování v útočném pásmu.
42:39
Po neúspěšné akci Dynama podržel Matěj Machovský puk pod svou lapačkou, čímž tak dokázal přerušit hru.
42:28
Jeřábek dokázal odzbrojit Pardubické od puku a mohl založit další útok, Poletín byl ovšem rovněž odstaven od hracího předmětu.
41:43
Ján Sýkora se v útočném pásmu dostal k puku, ale místo střely kličkoval a tak z akce nebylo vůbec nic.
40:53
Nedáš-dostaneš! Rolinek se z levého křídla snažil před brankou najít Nahodila, tomu ovšem puk přeskočil hokejku. Domácí tak vyrazili do rychlého protiútoku, ve kterém Johnson našel krásným pasem MÁRIA BLIŽŇÁKA (4+3), jehož dělovou ránu pod břevno nedokázal Maxwell zastavit! Asistence: Nicholas Johnson (7+3) a Jakub Lev (3+9).
40:26
Z ní ovšem nebylo nic a dopředu chtěli Plzeňští, jenže pas Indráka byl zblokován do hlediště a vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.
40:10
Havlík se Štajnochem zvládli obranný úkol za svou brankou a zakládají akci svého týmu.
40:01
Do třetí třetiny už nenastoupil v dresu domácího týmu kapitán Ondřej Kratěna.
Hráči obou celků jsou již připraveni na ledové ploše, třetí třetina bude moci brzy začít.
Perioda číslo dvě nám přinesla jediný gól. O ten se postaral hostující útočník Jan Starý, který úspěšně zakončil krátký ofenzivní tlak Pardubic. Ve třetí třetině tak budeme zcela jistě sledovat zajímavou podívanou.
Další třetina začne přibližně v 19:09.
40:00
39:57
Nahodil zpoza branky nabil Čáslavovi, který ale vystřelil po zemi vedle brány.
39:33
Svoboda byl moc zbrklý a do útočného pásma se dostal dříve, než spoluhráči s kotoučem. To znamená jediné – ofsajd.
39:00
Poslední minuta druhé periody se právě rozeběhla.
38:53
Ofsajd v podání pardubického Dynama.
38:36
Moučka našel před bránou najíždějího Tylera Redenbacha, který ovšem nezakončil dle svých původních představ.
37:57
Kubalík si nyní v mezikruží najížděl na pas Kracíka zpoza brány, ale puk minul jeho hokejku a tak doputoval až k Matěji Machovskému, což útočník Plzně zcela jistě nezamýšlel.
37:42
Indrák vysunul dopředu Dominika Kubalíka, který zakončoval z velkého úhlu bekhendem mimo.
37:05
Na druhé straně vzápětí zakončoval volný Jakub Lev, ale trefil jen dobře postaveného Maxwella.
36:52
Na levém křídle do zajímavé příležitosti uháněl Jakub Svoboda, naštěstí pro domácí celek ale poslal puk mimo tři tyče!
36:32
Michal Moravčík střílel od modré čáry moc vysoko, hostující brankář byl bez práce a jen se ohlédl za kotoučem.
36:14
Zakázané uvolnění Plzně a hra se tak opět vrací do útočného pásma Pardubic.
36:04
A je sníženo! Pardubice se po další době usadily v útočném pásmu a hned z toho vytěžili branku. V mezikruží se k volnému puku dostal po neúspěšné akci Redenbacha JAN STARÝ (3+0), který nekompromisní střelou do šibenice překonal Matěje Machovského v brance Škody! Bez asistence.
35:31
Ondřej Kratěna se nejprve neúspěšně snažil obhodit hostující hráče, poté se tak trochu se štěstím dostal ke střele, ta ale nenadělala Pardubickým žádné problémy.
35:02
Před napadajícími útočníky indiánů nyní strážce svatyně Dynama raději pokryl puk a přerušil hru.
34:49
Americký gólman nyní vyrazil pokus Skleničky po vhazování, který své štěstí zkusil z velkého úhlu.
34:45
Po nahození Jana Schleisse si další poklidný zákrok na své konto připsal Brandon Maxwell.
34:23
Bekhendovou střelu Moravčíka dokázal vyrazit Maxwell. Puk se následně odrazil až k Máriu Bližňákovi, kteréhož pokus ale skončil v lapačce amerického brankáře.
Nyní přichází reklamní blok.
33:58
Kolář vnikal do útoku a snažil se kličkou obejít Skleničku, puk ale skončil v rohu a odtud se hostující útočník už neprosadil.
33:25
32:56
Indrák se snažil nahrát před bránu Kracíkovi, ten si ale nedokázal zpracovat skákající puk a Pardubice opět vyhodily.
32:44
Ščotka zblokoval Indrákovu přihrávku a malý černý neposeda skončil až mezi diváky, hra tedy byla přerušena.
32:10
Po několika přihrávkách se ke střele konečně odhodlal Sýkora, ale pokus byl zblokovaný a hosté poté dokázali vyhodit.
31:30
Indiáni sice vyhráli buly, ale krátce po ní ztratili puk a byl z toho jen výhoz přes všechny čáry v podání Dynama.
31:25
A další vyločuení za hákování. Tentokráte na trestnou míří kapitán Petr Čáslava (PCE), kterému se dnes jeho jubilejní 500. utkání v extralize zatím moc nedaří.
30:55
30:43
Lukáš Pulpán předal na modrou puk Jeřábkovi a poté si před branku sjel na jeho lahůdkový pas, ale ztroskotal na připraveném Maxwellovi! Dobrý zákrok betonem hostujícího gólmana.
30:13
Ščotka přišpendlil Pulpána na mantinel a dokázal tak zbrzdit průchod domácích do pásma.
29:45
Teď už ale ano a ona akce vygradovala ve střelu Jána Sýkory, kterou chytil Maxwell. Slovenský forvard dnes poměrně hýří sebevědomím, kterého zřejmě nabyl ve středu při utkání za partnerské Klatovy, kdy dal hattrick.
29:22
Plzni se zatím nepodařilo založit útočnou akci.
29:04
Nedbal získal puk a nekopromisně ho poslal přes všechny čáry.
28:55
Přesilovka pro domácí. Tomáš Kaut (PCE) je vyloučen na dvě minuty za hákování a jeho celek se tak nyní bude muset bránit početní výhodě Plzeňanů.
28:42
Pokus Davida Tomáška po vhazování vyrazil strážce svatyně indiánů do bezpečí.
28:34
Na modré se k odraženému puku dostal Jan Ščotka, který vyslal nebezpečnou střelu zápěstím. Machovský si ale připsal další jistý zákrok.
28:24
Pokus Starého z mezikruží byl zblokován za branku.
28:06
Na levém křídle zakočnil rychlý pardubický kontr Tomáš Rolinek, oblíbenec fanoušků Dynama. Matěj Machovský byl ale připraven a chytil puk.
27:45
Po střele Skleničky chytil puk Maxwell, s nímž se posléze v brankovišti srazil o dorážku se snažící Dominik Kubalík, kterého na brankáře Dynama hodil Marcinko. Americký brankář by ovšem měl být v pořádku a bude pokračovat ve hře.
27:03
Jakub Svoboda se prokličkoval ke střele z mezikruží, ta ale postrádala přesnost. Jedno lze konstatovat již nyní – Pardubičtí značně zvedli svou ofenzivní aktivitu.
26:53
Michal Poletín nahrál na modrou k Davidu Skleničkovi. Mladý plzeňský zadák se odhodlal ke střele, kterou lapil Maxwell. Následuje komerční přestávka.
26:25
Moučka získal v obranném pásmu puk a vyvezl ho do toho středního, kde ho ale následně ztratil.
25:52
Po zajímavé kombinaci nahrál zpoza branky Schleiss na Miroslava Preisingera, ale jeho střelu z první dokázal Maxwell vyrazit svým betonem vedle brány!
25:42
Do střely Pulpána se snažil svou hůl vložit Ján Sýkora, ale neuspěl.
25:25
Před napadajícími forvardy uhájil obránce Plzně Michal Moravčík puk.
24:45
Pardubice ale následně obranný úkol zvládly na jedničku a mohou se soustředit na další útočné snažení.
24:27
David Sklenička na modré dobře zachytil rozehrávku Dynama a založil tak útočnou akci Plzně, i když původně se o to snažili hosté.
24:01
A teď ho dostal až před branku, z čehož se hosté nedokázali prosadit. Posléze se na modré čáře odhodlal ke střele Michal Šeda, jenomže Matěj Machovský byl připraven a lapil puk!
23:44
David Tomášek statečně bojuje o puk v rohu v útočném pásmu.
23:08
Tvrdý pokus od modré vyslal Karel Nedbal, Machovský ale dokázal vymrštit svůj beton a vyrazit tak hrací předmět do bezpečné vzdálenosti od své brány.
22:54
Přihrávka Ladislava Havlíka před branku nenašla správné adresáty, Pardubice ale udržely pásmo.
22:26
Tomáš Kaut kroužil s kotoučem v útočném pásmu a chtěl následně nahrát na své spoluhráče, ti ale byli obsazení a tak z toho nic nebylo.
21:50
Jan Schleiss si najížděl na levé straně na střílený pas Moravčíka od modré, ale puk dostal na bekhend a neměl dostatečnou možnost k zakončení.
21:00
Nicholas Johnson zajímavým způsobem zkoušel dostat puk před branku, tam byl ale připravený Maxwell a jeho vyrážečka.
20:35
Nyní už se s menším krvavým šrámem v obličeji zvedl z ledu. Lukáš Pulpán, který se zřejmě zákroku dopustil, se mu okamžitě jel omluvit a pomohl mu v cestě na střídačku.
20:35
Po jednom ze soubojů zůstal v rohu kluziště na zemi ležet Martin Štajnoch. Doufejme, že bude v pořádku.
20:30
20:19
Kracík zavezl puk do útočného pásma, u mantinelu o něj ale přišel a hosté vyhodili.
20:01
Indiánům ještě zbývá 30 sekund z přesilové hry, poté se Marcinko vrátí na led. Pokud tedy Plzeňané neskórují...
Domácí hokejisté jsou připraveni na druhou periodu a už nastupují na ledovou plochu, krátce po nich následují i pardubičtí hráči.
První perioda utkání mezi Plzní a Pardubicemi vyšla lépe Škodě. Ta se hned v první minutě ujala vedení, když se po podařené kombinaci první formace prosadil bekhendovým blafákem Miroslav Indrák. Druhý gól přidali indiáni při hře čtyři na čtyři, v 18. minutě ho zaznamenal nekompromisní ranou od modré Miroslav Preisinger. Stav zápasu je tedy 2:0, na statistiky z první periody se můžete podívat výše v sekci "Zápasové statistiky".
Další třetina začne přibližně v 18:19.
20:00
19:41
Ján Sýkora si od mantinelu vybrusloval do střeleckého prostoru, ale v rozhodujícím momentu mu unikl puk.
19:19
Nahození domácích hráčů bylo moc vysoké a skončilo až nad ochrannou sítí, to se jen tak nevidí.
19:02
Miroslav Indrák z mezikruží střílel do betonu Maxwella, následný odraz od bránícího hráče šel naštěstí pro hosty mimo.
18:46
Pas Pulpána na Kubalíka byl moc prudký, čerstvý reprezentant ho tak nezpracoval.
18:30
Tomáš Marcinko (PCE) zahákoval Jaroslava Kracíka a hosté budou hrát 22 vteřin ve třech!
18:20
Jan Starý čekal před brankou na přihrávku od svého spoluhráče, ale nedostal se k puku a Machovský poté kontroloval šťastný odraz pozorným zákrokem.
18:08
17:44
A už je to o dva góly, hra čtyři na čtyři se od samého začátku dařila lépe Plzni a přichází zasloužená odměna! Jakub Lev nabil v útočném pásmu MIROSLAVU PREISINGEROVI (2+4), jehož ránu jako z kanónu nedokázal Brandon Maxwell zastavit! Asistence: Jakub Lev (3+8).
17:34
Zakázané uvolnění Dynama.
17:30
Posléze se ke střele dostal i Petr Kadlec, ale jeho pokus z úhlu dokázal Maxwell pokrýt.
17:14
Ján Sýkora se krásně probojoval přes bránící hráče k zakončení, ale puk poslal nad bránu soupeře!
16:52
Tomáš Bokroš (PCE) chyboval při napadání Jakuba Lva a dostává tak dvě minuty za hákování. Poměr sil na ledě se vyrovná, poté uvidíme 44 sekund dlouhou přesilovku indiánů.
16:35
Bližňák v oslabení vyvezl puk do útočného pásma a pošetřil tak několik vteřin v početní nevýhodě.
16:08
Lukáš Pulpán (PLZ) dostává dvouminutový trest za faul kolenem. Pardubice tak dostávají druhou možnost početní výhody v dnešním utkání.
15:54
Ján Sýkora se z rohu snažil vyjet do lepší střelecké pozice, během toho se ale srazil se Štajnochem a Preisingerem a o puk přišel.
15:20
Přihrávka Ladislava Havlíka byla zblokována do vzduchu. Po dopadu puku na led se ho zmocnili domácí.
14:51
Z levého křídla se nyní Dominik Kubalík propracoval ke střele, Maxwell jí ovšem zvládl vyrazit betonem do bezpečí. Stadionem to tak jen zahučelo.
14:34
Kubalík si zpracovával dlouhou přihrávku, ale pozorný Karel Nedbal ho obral o kotouč.
14:17
Puk skončil na pardubické střídačce a hra je přerušena, následuje tak komerční přestávka.
13:54
Své střelecké štěstí nyní zkusil Michal Moravčík, ale přízemní tvrdou střelou minul Maxwellovu svatyni.
13:48
Plzeňané dokázali první oslabení ubránit a jsou v plném počtu.
13:09
Domácí celek se konečně osvobodil a může na led poslat čerstvé síly.
12:52
Nabito na volej nyní dostal Radoslav Tybor, svá mířidla ovšem nedokázal dobře seřídit.
12:22
Opět nebezpečně střílel Štajnoch, Machovský tentokráte i s trochou štěstí vyrazil touš betonem za svou branku.
11:55
Střelu Martina Štajnocha od modré čáry bez problémů chytil Machovský.
11:48
A uvidíme první přesilovou hru. Dvě minuty za hákování inkasuje Dominik Kubalík (PLZ).
11:31
Petr Čáslava (PCE) obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
11:31
Po menším zaváhání Jeřábka se ke střele dostal Tomáš Kaut, narazil ovšem na připraveného gólmana Škody Plzeň.
11:22
Čtvrtá formace indiánů napadala rozehrávku Pardubických, ti ale situaci zvládli.
10:41
Patrik Poulíček založil nadějnou akci, po níž Tyler Redenbach předal kotouč na modrou čáru Havlíkovi. Jeho střelu ale dokázal bez problémů lapit Matěj Machovský.
09:53
Preisinger nahození od mantinelu nabízel svým spoluhráčům možnost teče, ti ale pohrdli a puk tak skončil vedle brány.
09:38
Hráčům Pardubic se vůbec nepovedla rozehrávka a je z toho icing.
08:55
Jakub Svoboda chtěl po vhazování hned vyrazit do útočné akce, ještě na obranné modré ho ale zastavili plzeňští hráči.
08:46
Dominik Kubalík se pokusil překonat Brandona Maxwella nepříliš prudkou střelou mezi betony. Ten se ale nenechal zaskočit a po následném přerušení přichází první komerční přestávka.
08:30
Skvělé napadání Jaroslava Kracíka s Indrákem založilo útočný tlak Škody, po němž Moravčík ovšem pálil vedle!
07:50
Čáslava dostal nabito na modrou čáru od Redenbacha, ale jeho střelu dokázali zblokovat stateční obránci Plzně.
07:03
Tomáš Marcinko se před brankou nejprve dostal k nebezpečné teči, po níž Machovský vyrazil puk. Nejproduktivnější hráč Dynama tak měl možnost dorážky, ale i tu domácí gólman zneškodnil!
06:37
Hollweg v útočném pásmu zpracovával puk pro Poletína, ten byl ovšem o něco rychlejší, než americký forvard předpokládal.
05:55
Po střele Jeřábka se okolo Brandona Maxwella vytvořil menší rozruch, ale nikdo z domácích hráčů nedokázal ještě jednou ohrozit brankáře Pardubic. Zpoza branky chtěl "granlundovku" zkusit Schleiss, obránci ale jeho úmysl přečetli včas.
05:27
Čáslava nebezpečně nahazoval od modré a vybízel své spoluhráče k teči, ale nevyšlo to. Dopředu tak mohou indiáni.
05:17
Ihned po buly zkusil své střelecké štěstí Jan Starý, Machovský byl ale připraven a podržel puk ve své moci.
05:14
Po střeleckém pokusu Jaroslava Moučky domácí gólman podržel puk v lapačce před napadajícími forvardy, čímž přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé straně.
04:40
Po nepřesnostech ve středu hřiště získal puk na svou hokejku Tomáš Rolinek, ale nedokázal rozehrát útočnou akci.
04:15
Při pokusu o další útočnou akci se Plzeňští dostali do ofsajdu, hra tedy byla přerušena.
03:53
Dominik Kubalík má opravdu velké sebevědomí, což nyní prokázal při obtočení se okolo Maxwellovy branky. Jeho následnou přízemní střelu ale brankář Dynama dokázal vyrazit.
03:24
Hollweg nahrával na modrou čáru k Jeřábkovi, ale do pasu vložil hůl jeden z hostujících hokejistů a tak kotouč skončil ve středním pásmu.
02:50
V útočném pásmu dohnal puk Michal Poletín, ale ani on se nemohl těšit z velké a aktivní přítomnosti svých spoluhráčů.
02:18
Jaroslav Moučka dobře založil první útočnou akci Dynama, ale spoluhráči ho nedokázali dostatečně podpořit a tak z toho prozatím nic nebylo.
01:33
Znovu pálil postavou malý obránce Lukáš Pulpán, tentokráte branku Pardubic přestřelil.
01:18
Další útok Škody skončil postavením Johnsona v brankovišti. Tak jako tak šla Pulpánova střela mimo a Maxwell by si pohlídal případné dorážky.
00:36
A z ní se hned prosazují, to bylo rychlé! Jaroslav Kracík podél mantinelu nahrál za branku na Dominika Kubalíka, který před Maxwellem našel MIROSLAVA INDRÁKA (5+4). Ten bekhendovou kličkou dokázal překonat hostujícího gólmana a otevřít tak skóre tohoto utkání! Asistence: Dominik Kubalík (9+6) a Jaroslav Kracík (5+8).
00:14
Domácí po menších nepřesnostech ve středním pásmu drží kotouč za svou brankou a rozehrávají první akci.
00:01
Úvodní formace obou celků se chystají na úvodní buly! Domácí kotel zatím vytáhl své připravené choreo.
Ale teď už za potlesku diváků v Home Monitoring Aréně nastupují na hrací plochu.
Hráči hostujícího týmu jsou na ledě jako první, domácí zatím vyčkávají v šatně.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka, Chalupa – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Preisinger, Sýkora – Poletín, Lev, Hollweg

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kristan) – L. Havlík, Štajnoch, Čáslava "C", Nedbal, Ščotka, Bokroš, Šeda – Svoboda, Marcinko "A", Tybor – Rolinek "A", Redenbach, Poulíček – Starý, Nahodil, Moučka – Tomáše, Kaut, Kolář – Voženílek

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Brejcha, Suchánek.
Vzájemný zápas
Jelikož se extraliga před minulým kolem přehoupla do své druhé čtvrtiny, mají za sebou Pardubice a Plzeň už jedno vzájemné utkání. V něm byli úspěšnější indiáni, kteří svého soupeře porazili 4:1 díky výbornému vstupu do třetí periody.

Pardubice 1:4 Plzeň
35. Čáslava (Marcinko) – 14. Kubalík (Kracík), 39. Kubalík (Kracík, Indrák), 42. Kubalík (Sýkora), 47. Hossa (Sýkora, Preisinger)
Hráčské statistiky
Nejproduktivnější hráči: Dominik Kubalík (9+5) – Tomáš Marcinko (1+6)
Nejlepší střelci: Dominik Kubalík (9 gólů) – Petr Čáslava, Jakub Svoboda (oba 3 góly)
Nejlepší nahrávači: Jakub Jeřábek (11 asistencí) – Tomáš Marcinko (6 asistencí)
Nejlepší +/-: Jakub Jeřábek (+11) – Tomáš Kaut, Ondřej Panna, Daniel Voženílek, Jiří Půhoný, Tomáš Divíšek, Ladislav Havlík, Jan Starý (všichni 0)
Nejhorší +/-: Nicholas Johnson a Lukáš Pulpán (oba -5) – David Tomášek, Michal Šeda (oba -9)
Nejtrestanější hráči: Marcel Hossa (31 TM) – Petr Sýkora (40 TM)

Brankáři
Plzeň: Matěj Machovský (609 minut, 91.36%), Patrik Polívka (238 minut, 90.74%)
Pardubice: Robert Kristan (426 minut, 90.04%), Brandon Maxwell (352 minut, 89.53%)
Poslední zápasy
Mohu se stoprocentní jistotou a ledovým klidem říci, že na ten budou hráči Plzně (i fanoušci) vzpomínat ještě dlouho! V rámci západočeského derby v Karlových Varech si totiž připsali drtivé vítězství 6:0 a svého letitého soka naprosto zdemolovali.

K. Vary 0:6 Plzeň
18. Kubalík (Indrák, Jeřábek), 29. Johnson (Lev), 39. Hossa (Preisinger), 43. Johnson (Lev, Kadlec), 49. Kratěna, 59. Kratěna (Johnson)

Dynamu se v posledním kole doma podařilo vyhrát 5:1 nad Mladou Boleslaví. Díky tomu si tak před zraky necelých sedmi tisíc diváků Parduubice výrazně zvedly sebevědomí a hlavně získaly počtvrté v tomto ročníku tři body.

Pardubice 5:1 Ml. Boleslav
2. Nahodil, 6. Tybor (Moučka, Štajnoch), 8. Nahodil, 41. Redenbach (Štajnoch, Čáslava), 45. Štajnoch (Nahodil, Maxwell) – 31. Pabiška (Voráček, Jarůšek)
Pozice v tabulce
Tu mají výrazně lepší Plzeňané. Po odehrání 14 utkání se totiž díky zisků 26 bodů a skóre 53:38 nachází na pátém místě, s jednobovou ztrátou na třetí Olomouc a dvoubodovým náskokem před šestým Brnem.

Pardubicím se start do tohoto ročníku vůbec nevyvedl a po pouhých čtyřech výhrách mají na kontě 12 bodů ze 13 duelů. Díky tomu jsou až dvanáctí se skóre 26:42.
Hezký večer z plzeňské Home Monitoring Arény vám přeje Michal Belšán! Společně se zaměříme na souboj 15. kola Tipsport extraligy mezi týmy HC Škoda Plzeň a HC Dynamo Pardubice.