To je pro dnešek vše, příště znovu na shledanou.
Sparta doma poráží Brno 9:3, o debaklu nešťastné Komety rozhodla první třetina, která dopadla 6:0. V prvních dvaceti minutách se Brněnští na ledě v hlavním městě ztráceli, jako by na něm ani nebyli. Ve druhé a třetí třetině už byl k vidění vyrovnaný a velmi pohledný hokej, který nabídl divákům obou táborů příjemnou podívanou.
Nejlepší hráči utkání předává populární zpěvačka Ewa Farna:

Rastislav Špirko nejlepším hráčem Komety
Robert Sabolič pak nejlepším z domácích řad
59:50
Domácí zahráli nepřesně, je z toho icing – zdá se, že z toho Kometa vyvázne ještě "dobře".
58:55
Sparta právě vstřelila branku!
MIROSLAV FORMAN ponížil Brno gólem na 9:3, když propálil Čiliaka střelou z mezikruží. Odvolají domácí brankáře v honbě za nepopulární "desítkou"? Asistence: Petr Kumstát.
58:40
O2 arenou koluje mexická vlna při nadšené standing ovation. Pražští fandové slaví, brněnští už pak méně.
57:57
Burian využil prostoru a vypálil z levého kruhu, břevno domácí brány ale přestřelil.
57:30
Buchtele vedl puk v přečíslení dvou na jednoho, jeho přihrávku ale výborně zlikvidoval poslední bek Komety.
57:11
Sparťan Kudrna si počínal velmi dobře ve středním pásmu a pokus Tona o průnik zastavil.
56:29
Čajkovský vyhazuje puk přes všechny čáry, Kometa musí začít až zpoza vlastní brány.
55:56
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Klimek – 2 min., podražení).
55:35
Puk končí v ochranné síti za Lukášem, vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
54:27
Čeká nás samotný závěr už rozhodnutého zápasu. Brněnští na duel již zjevně rezignovali, Pražané naopak evidentně touží po zaokrouhlení skóre. Podaří se?
53:23
Forman rozjel akci po levém křídle, Kumstát tak mohl zavézt puk do útočného pásma.
52:16
Přibylova první formace nyní pobavila diváky pěknou kombinací v útočném pásmu, Čiliak ale zasahovat nemusel.
51:13
Zakončení rychlého protiútoku modrých dresů obstaral Dočekal, puk poslal po ledě a jen těsně vedle levé tyče branky Lukáše.
50:33
Dnešní utkání sleduje 7 982 diváků.
50:10
Velký závar před brankou Čiliaka si vypracovala Hlinkova lajna, obránci hostů ale i přes velké potíže dostali puk mimo vlastní brankoviště.
49:40
Od modré čáry vypálil Eminger, trefil ale jen mantinel za Čiliakem.
48:36
Z ničeho nic se dostal Klimek zcela sám před Čiliaka, ten ale zakončení z bezprostřední blízkosti senzačně vyráží!
47:53
Následuje icing Sparty.
47:26
Kometa právě vstřelila branku!
Dnešní utkání baví. Brněnští pohledně využívají přesilovou hru a snižují na 3:8. Krásnou přihrávku napříč brankovištěm poslal dnes vynikající Káňa, nadvakrát se pak u pravé tyče prosadil VOJTĚCH NĚMEC. Lukáš měl složitou situaci a puk zadržet nedokázal. Asistence: Jan Káňa, Rastislav Špirko.
46:38
Pražané zahrozili i ve vlastním oslabení, Kometa by měla nepovedený zápas jistě rychle za sebou.
45:54
Domácí hráli v šesti, hosté si zahrají přesilovku.
45:06
Po delší odmlce se prosazují domácí. Hlinka vyslal nezištnou přihrávkou JANA BUCHTELEHO, který z levého křídla unikal sám na branku. Čiliaka pak prostřelil přesně mířenou střelou zápěstím, a to na lapačku. Asistence: Jaroslav Hlinka, Daniel Přibyl.
44:45
Hosté se osvobozují vyhozením puku mimo vlastní pásmo.
44:05
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Hruška – 2 min., podražení).
43:34
Čajkovský vypálil od modré spoluhráčům na teč, ta poté přišla, puk ale branku minul.
42:46
Burian vypálil tahem z mezikruží, puk jde těsně nad!
41:32
Hlinka vybídl Formana v předbrankovém prostoru, ten ve velké šanci nepřestřelil natažený beton brankáře.
41:25
Po icingu hostů buly před Čiliakem.
40:57
Brněnští zapomněli na Saboliče, který mohl nikým nebráněný pálit z levého kruhu na vzdálenější tyč, Čiliak vyrazil puk špičkou betonu.
40:20
Přibyl vyslal Buchteleho do ofsajdu, hra přerušena.
40:01
Třetí třetina začne cca ve 20:13.
Ve druhé třetině byl k vidění vyrovnaný a pěkný hokej, který musel bavit. Prostředí část hry ovládli hosté 2:1, trefili se Vondráček se Špirkem – za domácí Sabolič. Ačkoliv Kometa prohrává vysokým rozdílem, pochvalu za aktivitu si zaslouží útočník Jan Káňa.
40:00
39:29
Brno snižuje na 2:7. Kubošovo nahození od modré bylo lehce tečované, proto měl se zpracováním puku Lukáš značné problémy. K úspěšné dorážce se dostal RASTISLAV ŠPIRKO, který se trefil na bližší levou tyč. Asistence: Petr Kuboš, Vojtěch Němec.
38:47
Káňa efektně prošel do útočného pásma, střelu Kováčika od modré ale zblokoval Buchtele.
38:03
Za hákování je vyloučen domácí obr Kumstát, tým Aloise Hadamczika tak může v závěru druhé třetiny snížit na rozdíl pět branek v přesilové hře.
36:27
Oba týmy střídají, hraje se v útočném pásmu domácích.
35:52
Netík nebezpečně tečoval u pravé tyče, branku ale netrefil.
35:12
Hra se ve druhé třetině vyrovnala, Kometa přidala na důrazu v osobních soubojích.
34:26
Kováčik vypálil dělovou ránu od modré a trefil břevno!
34:10
Pražané kompletní, Mikuš je zpět na ledové ploše.
33:41
Hruška přišel o puk, ten vzápětí končí na tribuně – buly ve středním pásmu.
32:41
Polášek vyhazuje přes všechny čáry, oba týmy střídají.
32:08
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Mikuš – 2 min., držení protihráče).
31:52
Kuboš teď spoluhráči Hruškovi svou nepřesnou rozehrávkou pořádně zavařil, hosté ale těžký okamžik zvládli.
30:55
Káňa patří k nejaktivnějším hráčům Brna, jeho poslední pokus o průnik přes levé křídlo ale nevyšel.
30:10
Buchtele musel zpracovávat prudký puk, proto se v dobré pozici u pravé tyče k zakončení nedostal.
29:27
Brňané zakombinovali v útočném pásmu, k žádnému zakončení akce to ale nevedlo. Domácí poté zahrávají jen na icing, pokračujeme tak v útočném pásmu modrých dresů.
28:27
A Kometa se dostala k dalšímu nebezpečnému zakončení. Ton pálil golfovým úderem z levého kruhu, Lukáš puk ale dokázal vyrazit.
28:08
Hrbas rozehrává zpoza brány, neudělal to ale přesně a hrát mohou hosté.
27:17
Fanoušci Brna se bouřlivě radují, Kometa snižuje na 1:7. MARTIN DOČEKAL unikl pozornosti domácích obránců a využil prostoru před brankou. Lukáše prostřelil překvapivým bekhendovým blafákem mezi betony. Asistence: Petr Štindl.
26:14
Sparta je kompletní, Brno přesilovku nevyužilo.
25:25
Kuboš trefil střelou od modré jen bránícího sparťana, puk se odrazil mimo útočné pásmo hostů.
24:50
Káňa se pokusil o střelu z voleje z pravého kruhu, zakončení mu ale vůbec nesedlo.
24:17
Přesilovku si zahraje i Kometa – Kumstát vyloučen za podražení.
23:28
Sparta využívá přesilovku a zvyšuje na neskutečných 7:0. Čajkovský vybojoval puk za bránou a nabil na střelu z voleje z předbrankového prostoru zcela osamocenému sniperovi ROBERTU SABOLIČOVI. Ten pak snadno překonal Čiliaka. Asistence: Michal Čajkovský, Curtis Hamilton.
22:46
Nikoliv nejlepší způsob pro vstup do druhé třetiny zvolili Brněnští. Štindl je druhým vyloučeným ve druhé třetině, Štindl dostává 2 minuty trest za zdržování hry – posunutí branky.
22:35
Přibyl vybídl Netíka ke střele z bezprostřední blízkosti, puk jde ale kousek nad.
22:16
Další vyhozený puk, Kometa se zatím brání bez potíží.
21:27
Sabolič trefil pouze clonícího soupeře, hosté tak mohou vyhodit puk až za bránu Lukáše.
20:51
Čajkovský pálí z voleje z pravého kruhu, branku těsně míjí.
20:40
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Koreis – 2 min., sekání).
20:01
Druhá třetina začne cca v 19:24.
První třetina končí za standing ovation zaplněných tribun pražské O2 areny. Pražané vedou po první části rozdílem až neuvěřitelně vysokým – 6:0. Sparťané hrají jiný zápas než Brněnští, netřeba delších komentářů. Překvapivá je spíš kvalita hry, kterou hosté zatím předvádí. Je otázkou, jestli za současného takřka beznadějného stavu Kometa ve druhé třetině najede na extraligovou úroveň hry.
20:00
19:00
Běží poslední minuta první třetiny...
18:29
Brňané si přijeli pro hodně velkou ostudu. Z rychlého protiútoku se sparťané prosazují už pošesté. Z levého křídla přihrával Kudrna na opačnou stranu hřiště, kde z voleje překonal Čiliaka MICHAL DRAGOUN. Asistence: Andrej Kudrna, Michal Čajkovský.
17:47
Hodina bývá někdy nekonečnou a pak už odbíjí... O2 arenou zní slova známé písně, která připomínají gól kapitána domácích JAROSLAVA HLINKY! Ten využil dokonalé křižné přihrávky Formana a trefil do odkryté brány. Asistence: Miroslav Forman.
17:01
Káňa prohrál souboj o puk v útočném pásmu, hrát tak budou domácí.
15:18
Oddechový čas pro hosty.
15:18
Hosté střídají gólmana, Faltera nahrazuje Čiliak. Nutno podotknout, že Falter nese na inkasovaných brankách jen minimální podíl viny.
15:18
Kometa se na ledě hlavního města nadále ztrácí. Po další pohodové kombinaci v útočném pásmu se ke střele z pravého kruhu dostal MIROSLAV FORMAN, který využil clony bránících hráčů a trefil přesně do levého horního rohu brány. Asistence: Petr Kalina, Petr Kumstát.
14:41
Sparta pokračuje ve velkém tlaku, z předbrankového prostoru zahrozil pohotovým volejem Hlinka. Puk šel těsně vedle.
13:04
Brněnští zatím připomínají nebohé dítě nedobrovolně připoutané na zatraceně rychlý kolotoč. Pohlednou přesilovkovou kombinaci domácích zakončil CURTIS HAMILTON, jehož do vynikající střelecké pozice u pravé tyče dostal pohotovou přihrávkou Klimek. Asistence: Lukáš Klimek, Robert Sabolič.
12:20
Hosté hráli v šesti, trest pro hráčskou lavici odpyká Radim Zohorna.
11:43
Domácí využívají své šance a zvyšují na 2:0! Díky agresivnímu forčekingu se k puku v rohu útočného pásma dostal slovinský reprezentant ROBERT SABOLIČ. Ten neváhal a bleskově se přesunul před branku – Faltera překonal sebevědomým bekhendovým blafákem. Bez asistence.
11:10
Sparta už je kompletní a hrozí! Buchtele se po nedůrazu hostující obrany dostal k velmi nebezpečné střele z mezikruží, těsně ale minul levou tyč!
10:10
Koreis se teď ale přeci jen probojoval k nebezpečnému zakončení z mezikruží, Lukáš ale dokázal dostat kotouč za branku.
09:19
Pražané stihli už dvakrát puk vyhodit z pásma, Kometa zatím neví, jak na domácí defenzivu.
08:30
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Švrček – 2 min., nedovolené bránění).
08:21
Další závar před Falterem, ten je zatím velmi často prověřován. Tentokrát puk udržel mezi betony.
07:45
Brněnský centr Němec zkusil překvapit domácí obranu průnikem středem, to se mu ale nepovedlo a puk ztratil.
06:38
Elitní formace týmu z hlavního města sice kombinovala v útočném pásmu, obrana Komety ale tentokrát domácí ke střele nepustila.
06:05
Sabolič unikl pozornosti svého obránce a mohl tak nebezpečně zakončovat z levého kruhu, branku ale těsně přestřelil.
05:06
Pražané jsou v tlaku, Falter ale zatím složitější zákrok vytáhnout nemusel.
04:00
Krátce po startu utkání se domácí ujímají vedení! Sparta udeřila z rychlého protiútoku, i když pravda, ne zcela tradiční formou. Netík totiž nejprve promáchl a puk se dostal za branku. Domácí křídelník ale pokračoval v akci a vrátil kotouč do předbrankového prostoru na LUKÁŠE KLIMKA. Ten byl v ideální pozici a prostřelil přesouvajícího se Faltera. Ten neměl šanci uspět. Asistence: Tomáš Netík, Jan Buchtele.
03:17
Kováčik napálil puk od modré, Lukáš ale viděl a bez problémů zasahuje.
02:45
Netík mohl střílet z golfového nápřahu z levého kruhu, branku ale netrefil.
02:13
Vondráček zkusil překvapit Lukáše táhlou střelou z úhlu, puk šel ale nad.
01:57
Hlinka to zkusil jeden na jednoho, ale neuspěl. Falter následně přerušuje hru.
01:18
Mikušovi se povedlo ztečovat střelu soupeře do ochranné sítě, vhazuje se před Lukášem.
00:23
Hned z první akce domácí zahrozili. Přes pravé křídlo se až nečekaně snadno dostal před Faltera Buchtele, zakončení mezi betony ale brankář hostů pokryl.
00:01

HC Sparta Praha: Lukáš (Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Netík (A), Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Hlinka (C), Kumstát (A) – Procházka, Dragoun, Kudrna.

HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Kaberle (A), Kuboš, Malec, Kováčik, Koch, Trška, Štindl – Vondráček, Koreis, Burian – Špirko, Němec, Káňa – Ton (A), Hruška (C), Zohorna H. – Zohorna R., Dočekal, Mrázek.

Rozhodčí: Hradil, Horák – Komárek, Ondráček.
Sparta Praha

Sparta hraje většinu sezony mezi nejlepšími týmy tabulky, aktuálně je druhá za Libercem s odstupem 13 bodů. Pražané vyhráli 4 z posledních 5 zápasů, nestačili pouze doma na Plzeň – 1:2. Následující a zároveň 2 poslední zápasy však tým Josefa Jandače vyhrál – 4:3 doma s Třincem a naposledy i 6:4 na půdě trápících se Pardubic.

I Sparta zapracovává do týmu klíčového hráče, kterého dlouho trápilo zranění. Jaroslav Hlinka po cca měsíční pauze znovu nastupuje v rudém dresu. Jak asi dopadne jeho střet s kamarádem Petrem Tonem?
Kometa Brno

Kometa se po pomalém vstupu do sezony zvedá, rapidní nárůst formy ale stále ne a ne přijít. Z posledních 5 zápasů Brno vyhrálo 3 zápasy – s Plzní 5:2, v Třince 2:1 a doma s Chomutovem 3:1. Naposledy hrál tým Aloise Hadamczika v Mladé Boleslavi, kde prohrál po jednoznačném průběhu 1:4.

Dobrá zpráva pro modrobílé dresy je návrat kanonýra Petra Tona, který se po vleklém zranění snaží být znovu důležitým hráčem momentálně 7. týmu tabulky. Jak si povede proti týmu svého srdce?
Příjemný večer s hokejem, dnes nás čeká zápas domácí Sparty s Kometou Brno. Dva duely, oba v Brně, už mají dnešní soupeři za sebou, a to za vyrovnaného skóre 1:1 na zápasy. Čtvrtého října doma Kometa vyhrála 5:3, zápas pod širým nebem oproti tomu nezvládla a prohrála s Pražany 2:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.