SESTŘIH: 17. kolo extraligy, HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2 po nájezdech

Sparta poprvé letos prohrála na domácí půdě a i podruhé prohrává s Energií Karlovy Vary. V základní hrací době padlo po jednom gólu na každé straně, defenzivně pojaté utkání rozhodl až v nájezdech Rostislav Marosz.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
Vítězný gól Energie střílí ROSTISLAV MAROSZ ze samostatného nájezdu. V rozstřelu se trefil jako jediný.
Lukáš Pech selhal a je vymalováno.
A po něm netrefuje bránu ani Haščák.
Kapitán Sparty Hlinka neuspěl.
Marosz mířil na lapačku a prostřeluje Pöpperleho!
Střelu Buchteleho zastavila tyč!
Duda zkusil "ruský blafák", prudká rána šla mimo branku.
Samostatné nájezdy začínají.
Gól nepadl ani ve třetí třetině, ani v prodloužení. Rozhodovat budou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:20
Hosté jsou na puku a nijak zvlášť nespěchají.
63:22
Karlovarští obránci drsně ubránili Hamiltona, který se hned musí vracet do vlastního obranného pásma.
62:27
Barinka rozvážně rozehrává zpoza sparťanské klece, polovina prodloužení za námi.
61:10
Dorážka z první od Jaroslava Hlinky z dobré pozice byla neúspěšná.
60:32
Rodney pálí od červené čáry, Pöpperle chytá a hned rozehrává.
60:01
Diváci mohou být spokojení. Za své peníze uvidí přídavek k základní hrací době. Zhruba ve 20:48 začne pětiminutové prodloužení. Sparta stále drží na domácím ledě neporazitelnost, Energie je jí ale dnes rovnocenným soupeřem.
60:00
59:20
Dudu nyní Klimek ve středním pásmu obral o puk a mířil do útoku, kde pokus v zárodku likviduje karlovarská defenziva.
57:32
Nadějný sparťanský útok nyní pohřbil nepřesným zakončením Jan Buchtele.
55:15
Na druhé straně měl teď dobrou šanci Lukáš Pech, oba gólmani ale stále odolávají.
54:16
Jednoznačně aktivnější je teď Energie. Marosz nejdřív objel branku a prověřil Pöpperleho, vzápětí se od mantinelu opřel do střely Ivan Rachůnek.
52:57
Dnešní návštěva na zápase HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary je přesně 3520 diváků.
52:57
Rozhodčí přerušuje hru kvůli postavení útočícího Dudy v brankovišti. Karlovarský bouřlivák se rozčiluje, přesně jak jsme zvyklí.
51:47
Sparta si bere oddechový čas a v hale je ticho. Rekord v počtu diváků dneska určitě nepadne, rekord v počtu vstřelených gólů v jednom utkání asi dneska také odolá.
51:41
Maroszovi nyní překazil nataženou hokejkou dobrou šanci Hrbas.
50:13
Závorka zkontroloval, jestli puk po Kumstátově dorážce zůstal pod jeho betony. Je to v cajku, bude z toho jenom buly v obraném pásmu Energie.
49:21
Zakázané uvolnění Sparty. Oba týmy tak nějak tuší, že o utkání nejspíš rozhodne jediný gól. Šancí ale moc k vidění není.
47:48
Sičák nyní nahodil puk do ochranné sítě nad zadním mantinelem, vhazuje se po Pöpperleho levici.
47:17
Pöpperle nyní podržel puk v lapačce a přerušuje hru.
46:06
Přibyl se teď pokoušel překvapit Závorku efektní otočkou a neuspěl.
44:32
Sparta si proti dobře bránící Energii v útoku neví příliš rady, i tato přesilovka nejspíš zůstane nepotrestána.
42:56
Závorka zdržoval hru a rozhodčí trestají dvojminutovým trestem, který za karlovarského gólmana odpyká jeho spoluhráč.
42:24
Cingel, který je dnes na ledě hodně vidět, z jízdy vypálil na Závorku, jeho pokus ale mířil příliš vysoko.
41:53
Tomeček s Ivanem Rachůnkem teď zaměstnávají sparťanskou obranu.
40:38
Duda nevěděl ve středním pásmu co s pukem, tak ho napálil na bránu. Pöpperle vyráží.
40:01
Po 40 minutách se v O2 Areně hraje 1:1. Ve druhé třetině se prosadily Karlovy Vary, konkrétně Michal Vachovec krásnou ránou nad lapačku Pöpperleho. Třetí třetina začne zhruba v ve 20:12.
40:00
38:49
Střela Radima Bičánka od modré čáry, jistý zákrok Tomáše Pöpperleho a píšťalka rozhodčích.
37:57
Mezi dvěma obránci se teď prosmýkl do šance sparťan Daniel Přibyl, chybělo nebezpečnější zakončení.
36:25
Čajkovský se Sabolicem ujížděli v oslabení na karlovarskou bránu, první jmenovaný střílel sám a nepřesně.
35:03
Sparťané se zase budou bránit ve čtyřech, vycházející hvězdička Martin Réway si jde sednout za sekání.
33:11
Svým důrazem se nyní prezentoval Petr Kumstát, který se sám probojoval do šance a ohrozil Závorku. Karlovarský gólman to zvládl.
31:37
Smělá akce Gorčíka s Osmíkem na druhé straně, únik ale nakonec překazil vracející se obránce Sparty.
30:08
Pěkná akce Hlinkovy formace, na jejímž konci byl Daniel Přibyl před brankou. Finální přihrávka šla ale mimo.
28:42
Marosz teď poslal puk napříč útočným pásmem a Sparta má štěstí, že kotouč nenašel adresáta.
27:10
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Zatímco sparťanská branka byla šťastná, hosté se prosazují krásnou trefou. Osamocený MICHAL VACHOVEC z levého kruhu mířil nad Pöpperleho rameno nad lapačkou a vymetl pavučinku sparťanské branky. Asistence: Radek Duda, Rostislav Marosz.
26:43
Karlovarská obrana si teď ve vlastním území počínala nedůsledně a dovolila Hlinkovi vystřelit.
25:41
Ivan Rachůnek za brankou marně hledá spoluhráče, kterému by přihrál do šance.
23:50
Robert Sabolic (SPA) půjde na trestnou lavici za krosček. Druhá přesilovka pro Energii.
23:20
Čajkovský překonal Závorku, jeden z bránících hráčů ale puk odpálil do bezpečí.
22:20
Hosté jsou kompletní a rozehrávají ze svého pásma.
21:24
Buchtele střílel z mezikruží, trefil ale nohy jednoho z obránců.
20:16
Místní oblíbenec Radek Duda (KVA) je vyloučen za držení hole.
20:01
Sparta byla v první třetině lepší, a i když Cingelův gól spadá spíše do kategorie náhoďáků, domácí vedou zaslouženě. Druhá třetina začne zhruba v 19:21.
20:00
20:00
19:38
Petr Kumstát měl asi poslední šanci první třetiny, čeká nás ještě jedno buly v obranném pásmu Energie.
18:42
Spoluhráči připravili dobrou šanci pro mladšího z bratří Rachůnků, který pálil ze středu levého kruhu. Pöpperle vyráží betonem.
17:11
Další drzá akce Cingela, který nyní opět operoval v nedůrazně bráněném předbrankovém prostoru hostí.
16:50
Jistý zákrok Pöpperleho proti pěkné ráně Vladimíra Sičáka.
15:39
Nyní si v početní výhodě zahrají i Západočeši. Michal Barinka je potrestán menším trestem za sekání.
13:25
Sparta právě vstřelila branku!
Už v plném počtu hráčů na ledě se prosadil šťastnou trefou LUKÁŠ CINGEL. Sparťanský útočník zkusil nahrát před brankoviště, kde se puk odrazil nejdřív od jednoho z karlovarských obránců, a posléze od brankářových zad přímo do branky. Bez asistence.
13:09
Tahle přesilovka se domácím moc nedaří.
12:30
Velká chyba sparťanské obrany, kterou málem ve vlastním oslabení potrestal Sebastián Gorčík! Místo prázdné branky za překonaným Pöpperlem ale z leva zamířil do tyče.
11:21
Na trestnou lavici míří David Gríger za držení Mikuše. Druhá přesilovka Sparty.
11:13
Sparta má výhodu, Mikuš si vykoledoval faul.
10:23
Zakázané uvolnění Energie.
09:09
Dobrá šance šance prvního sparťanského útoku, kterou zakončoval nebezpečnou dorážkou Klimek. První těžká situace pro obranu Západočechů.
08:04
Sparťan Kudrna byl v dobré pozici, rána mu nesedla a s pomalým pukem neměl Závorka potíže.
07:08
Na druhé straně nyní prověřil Pöpperleho Vojtěch Tomeček, sparťanský gólman byl připraven.
07:07
Barinka vypálil hned po buly do klubka hráčů, puk se odráží mimo nebezpečí.
06:25
Pech tak dlouho kombinoval u zadního mantinelu, až upadl a přišel o puk.
05:13
Hlinka nabil na modrou čáru Buchtelemu, ten střílí mimo.
04:29
Réway vymyslel dobrou šanci pro Přibyla, jejich kombinace ale postrádala přesnost.
03:16
Sparta bude hrát přesilovku. Vděčí za to Václavu Benákovi, který ve vlastním pásmu vyhodil puk ze hřiště a jde ven na dvě minuty za zdržování.
02:26
Týmy se teprve dostávají do tempa, zakázané uvolnění Energie a vhazování po pravé ruce závorky rozehrává Černoch s Tomečkem.
01:14
A další sparťanský ofajd, na ledě třetí útoky obou týmů.
00:27
První sparťanskou útočnou akci překazil těsný ofsajd Čajkovského.
00:01
Hráči jsou na ledě, začínáme!
Vítáme všechny hokejové fanoušky u onlajn přenosu zápasu HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary. Věříme, že spousta z vás bude zápas sledovat právě přes internet. V O2 Areně to totiž zatím rozhodně nevypadá, že by mělo být vyprodáno.
První vzájemný zápas v letošní sezoně Spartě příliš nevyšel. Karlovarské Energii podlehla 3:6 a brankář Pöpperle střídal ještě před polovinou zápasu. Druhé měření sil v rámci předehrávky 17. kola snad bude úspěšnější. Sparta hostí Energii na svém ledě a neproduktivnímu soupeři se nedaří odlepit ode dna tabulky. Utkání je na programu v netradičním středečním termínu od 18:30 hodin na ledě O2 areny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.