SESTŘIH: 19. kolo extraligy, HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 2:3 po nájezdech

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou.
Litvínov poráží domácí Spartu 3:2 po samostatných nájezdech. Sparťané vedli nejprve 1:0 díky Michalu Čajkovskému, poté 2:1 zásluhou Daniela Přibyla, ani to ale na 3 body nestačilo. Domácí gólman Pöpperle si dal prakticky dva vlastní góly, to když si nejprve sám srazil už "chycenou" střelu z hole Františka Gerháta mezi vlastní betony, poté udělal hrubku v poslední minutě a dovolil Robinu Hanzlovi trefit prázdnou klec. I to se ve sportu stává, Pöpperle bude mít řadu příležitostí dnešní černý den napravit.
Nejlepší hráči utkání: Karel Kubát (LIT) a Jan Buchtele (SPA).
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
Autorem vítězné branky je FRANTIŠEK LUKEŠ.
Réway Januse bekhendem nepřekonal.
Lukeš rozhodil Pöpperleho pohybem rameny, pak se trefil mezi betony.
Kumstát bekhendem Januse nepřekonal, slovenský gólman ani nemusel zasahovat.
Hübl si na domácího gólmana nepřišel, střela mezi betony nevyšla.
Kanadský forvard Sparty Hamilton forhendem minul levou tyč.
Samostatné nájezdy začínají.
Rozhodnou tedy až samostatné nájezdy...
65:00
Prodloužení skončilo.
64:13
Je jasno. Dorážka Buchteleho není uznána jako gólová, na poslední chvíli zřejmě úspěšně zasáhl vynikající Janus.
64:13
Sparťané se radují, kotel domácích fanoušků s nimi. Sudí je ale jiného názoru. Puk v brance sice skončil, jestli bude ale gól uznaný... to rozhodne až videorozhodčí.
64:00
Do konce prodloužení zbývá jen minuta.
63:15
Janus zahrál na jistotu a přerušuje hru. Co by za tohle rozhodnutí dal jeho kolega Pöpperle ještě před pár minutami...
62:39
Černožlutí zahrávají jen na icing.
62:14
Lukeš to zkouší znovu a znovu, jeho další rána z pravého křídla se ale tentokrát mezi tři tyče nevešla.
61:27
Cingel zakončoval z otočky, branku ale bekhendem netrefil.
61:04
Litvínovští aktivně napadají rozehrávku domácích, kteří se dostávají pod tlak.
60:15
Hüblův útok zastavuje odpískaný ofsajd.
60:01
Sparta vedla až do poslední minuty 2:1 a směřovala k vítězství v základní hrací době. Litvínov odvolal Januse z brány a hrál v útočném pásmu. Velký tlak si ale vytvořit nedokázal. Když to vypadalo, že Pöpperle přeruší hru, přišel klíčový okamžik. Domácí gólman špatně rozehrál a daroval tak Robinu Hanzlovi vyrovnávací branku. Rozhodne až prodloužení či nájezdy.
60:00
59:49
Litvínov právě vstřelil branku!
To se jen tak nevidí. Pöpperle dnes předvádí povedenou exhibici, radost z ní mít ale nebude. Gólman domácích chtěl spoluhráčům pomoct a puk sám vyhodit z pásma. Místo toho nabil ROBINU HANZLOVI, který trefil zcela prázdnou bránu. Pro domácího gólmana je to už druhý velmi nešťastný moment v utkání. Bez asistence.
59:38
Hübl nabil Lukešovi na modrou, jeho rána ale byla zblokována.
59:10
Hosté odvolávají Januse z brány!
58:46
Na led míří Hlinkova a Hüblova formace... Buly ve středním pásmu.
58:35
Oddechový čas pro hosty.
58:35
Útok hostů zastavuje ofsajd.
58:08
Jánský dostal překrásnou přihrávku mezi obránce, ti ale na poslední chvíli znemožnili potenciální samostatný únik.
58:00
Litvínovu zbývá 120 sekund.
57:27
Cingel se do útočného pásma nepropasíroval, útočit budou hosté.
56:56
Sparťanský přechod do útoku nevyšel, ofsajd.
56:38
A další šance, Hanzl ale střelou od modré těsně minul, poté se neprosadil ani z úhlu střílející Trávníček.
56:00
Pěknou jedovku vyslal z mezikruží Jánský, Pöpperle vyrazil.
Dnešní utkání sleduje 5 567 diváků.
54:57
Zápas se chýlí do finále, proti pronikajícímu Trávníčkovi perfektně zasáhl obětavý Buchtele. Ten je dnes snad u každé zajímavé akce.
54:00
Cingel pálil ze zákrytu z mezikruží, Janus vyráží.
53:34
Tým z hlavního města opět v plném počtu, Litvínovu se přesilovka vůbec nevyvedla.
52:20
Vervě se příliš nedaří, nyní ji zastavuje ofsajd.
51:42
Lukeš vypálil tvrdě z hranice levého kruhu, Pöpperle s námahou vyrazil.
51:34
Vyloučených dnes opravdu není málo. Buchtele se provinil naražením na hrazení, hosté mají další šanci srovnat.
50:53
Po Mikušově ráně od modré dorážel Přibyl, branku ale těsně minul.
49:43
Pěkný ťukec týmu z hlavního města, na jehož konci přišla střela obra Čajkovského. Janus připraven.
49:10
Hosté si vedli v přesilovce velmi špatně, teď je navíc za podražení vyloučen Pavelka. Po 3 vteřinách hry 4 na 4 následuje přesilovka Sparty.
48:27
A znovu...
47:49
Domácí vyhazují až za Janusovu bránu.
47:13
Šance pro Vervu. Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu, který vyústil v nedovolený zákrok Emingera – podražení.
45:48
Hosté zahrávají jen na icing. Buly po levici Januse.
45:22
Jánský chyboval ve středním pásmu a potvrdil herní zmar Litvínova ve třetí třetině. Zasahovat tak musel Janus.
44:29
Pěknou akci vymyslel Réway. Objel branku soupeře, zakončil. Odražený puk poté tak tak že nedorazil do odkryté brány Cingel.
43:30
Už to vypadalo, že pojedou Cingel s Přibylem dva na jednoho, prvně jmenovaný ale nedokázal zpracovat relativně snadnou přihrávku.
43:02
Janus musí hru přerušit, příliš blízko se nenacházel nikdo kdo jiný, než znovu Buchtele.
42:13
Hosté zahráli jen na icing.
41:24
Velkou šanci teď zazdil Cingel, neskutečný zákrok vyrážečkou předvedl Janus.
40:56
O další pokus se postaral Polášek, Janus ale v klidu zasahuje.
40:21
Pech vystřelil zápěstím z pravého kruhu, branku ale minul.
40:01
Po dvou třetinách vede v pražské O2 areně Sparta nad Litvínovem 2:1, ve druhé části se prosadili Daniel Přibyl a František Gerhát. Utkání je dál vyrovnané, oba týmy se střídají v aktivitě. Třetí třetina začne cca ve 20:12.
40:00
39:42
Útočnou akci sparťanů zastavuje hvizd sudích – ofsajd.
39:21
Lukeš vypálil přes beka z levého kruhu, branku ale přestřelil.
38:49
Hra je nyní oboustranně opatrná, nikdo nechce před druhou pauzou chybovat.
37:50
Litvínov je znovu kompletní, zpoza brány zakládá útočnou akci Lukeš.
37:25
Sabolič to nemyslel zle, z pravého kruhu ale minul.
36:42
Janus se musí činit, dělovou ránu od modré ale dokázal vyrazit.
35:50
Málo vídaný tlak si vytvořila Sparta během signalizované výhody, největší šanci spálil Hlinka, který neprostřelil Janusovy betony. Vyloučen je každopádně Pavelka za držení.
34:55
Obránce Sparty Eminger vypálil zápěstím od modré, Janus vyrazil betonem do rohu.
34:00
Útočnou akci hostů zakládal bek Kubát, Pöpperle nakonec musí hru přerušit. Čili buly v útočném pásmu Vervy.
32:57
Sparťanům nalil druhý gól čerstvou krev do žil, mistři jsou pod tlakem.
31:51
Sparta právě vstřelila branku!
Ačkoliv se Spartě přesilovka vůbec nedařila a nakonec skončila nevyužitá, krátce poté už Janus inkasuje. Po krásné kombinaci dorazil puk do odkryté brány DANIEL PŘIBYL. Asistence: Jan Buchtele, Jaroslav Hlinka.
30:41
Jeden z bránících hráčů hrál dlouho bez hole, i tak se ale černožlutým barvám, konkrétně Hanzlovi, podařilo vyhodit.
29:49
Obránce hostů Chaloupka vyloučen za držení.
29:40
Hlinka nyní odvedl parádní práci na puku, zpoza brány se protlačil až k zakončení. Janus ale v kritický moment vystrčil beton.
28:41
Pech se proti přesile v útočném pásmu neprosadil, dopředu jde Litvínov.
27:39
Velkou šanci promarnil i Lukeš, sniper hostů. Ocitl se v prakticky totožné pozici, jako před pár minutami Buchtele. Jeho volej z mezikruží ale zastavil Pöpperle betonem.
27:16
Cingelovo bekhendové zakončení se do branky nevešlo.
27:00
Litvínov je v posledních minutách aktivnější, hraje se především na sparťanské obranné polovině hřiště.
26:11
Puk v ochranné síti za Pöpperlem, vhazuje se v obranném pásmu Pražanů.
25:32
Sklenička pálil od modré, branku Sparty ale těsně minul.
24:45
Hyperaktivní Buchtele opět v gólové šanci, jeho volej z bezprostřední blízkosti ale vyrazil parádním zákrokem Janus!
24:12
Pechova střela je ztečovaná do ochranné sítě, vhazuje se před Janusem.
22:34
Smůlu na dvě sezony dopředu si vybral domácí gólman Pöpperle. Lehkou střelu FRANTIŠKA GERHÁTA sice dokázal zastavit, při pokusu přikrýt puk lapačkou na ledové ploše ho ale nechtěně poslal mezi betony a do branky. Bez asistence.
22:03
Sám na branku nyní uháněl slovinský reprezentant Sabolič, nepříliš povedený bekhendový blafák ale vyrazil čipera Janus.
21:27
Ve vlastním oslabení se do útočného výpadu tlačili Kudrna s Cingelem, Janus ale zasahovat nemusel.
20:22
Dalším vyloučeným je autor dosud jediné branky Čajkovský.
20:01
Druhá třetina začne cca v 19:18.
Úvodní dvacetiminutovka byla vyrovnaná a pohledná hokejová podívaná, ze které nakonec vyšli lépe sparťané. Zasloužil se o to bek Michal Čajkovský, který v závěru třetiny prostřelil Januse z pravého kruhu. Litvínov si vytvářel šance, Pöpperle ale zatím drží čisté konto.
20:00
19:00
Minuta do konce třetiny.
18:30
Z levého kruhu nebezpečně vypálil Hübl, branku ale minul.
17:47
Hlinka vyhrál buly na MICHALA ČAJKOVSKÉHO. Ten si povyjel s pukem na pravý kruh, odkud nedal dělovou ránou Janusovi příliš mnoho šancí zasáhnout. Souboj dvou Slováků jasně pro domácího beka. Bez asistence.
16:47
Sparta v plném počtu, vhazuje se před Janusem.
16:20
Pavelka trefuje "golfákem" z pravého kruhu levou tyč sparťanské brány! Krásná střela, hosté teď měli smůlu.
15:38
Sparťané se osvobozují vyhozením puku, oba týmy střídají.
14:57
Pöpperle vyráží střelu z levého kruhu maskou, hra přerušena.
14:25
Úřadující mistr ligy si zahraje přesilovku. Po nešikovném zákroku je vyloučen Černoch – hrubost.
13:27
Cingel nastřelil puk do útočného pásma, následná střela Emingera od modré pozbývala přesnosti.
12:08
Martynek padá po tvrdém souboji, podle sudích byl čistý.
10:38
Útok Vervy zastavuje ofsajd, následuje komerční pauza.
10:19
Buchtele vedl puk v přečíslení dvou proti jednomu, rozhodl se pro střelu, branku ale minul.
09:47
Pěknou kombinaci předvedla elitní formace Pražanů, ve finální fázi ale přišla osudová nepřesnost.
08:59
Zápas má zatím slušné tempo, na větší šance ale čekáme.
07:58
Černožlutí znovu v pěti.
07:07
Hlinka obkroužil bránu, poté přihrával najetému Buchtelemu. K němu se ale puk nedostal, pozorně zasáhla obrana hostů.
06:14
Sparta kompletní, nyní hraje zkrácenou přesilovku.
05:55
Počet hráčů na ledě se srovná, za podražení je vyloučen Jurčík.
05:06
Po tvrdé ráně od modré se podařilo Jánskému puk tečovat těsně před Pöpperlem, kotouč ale zamířil vedle pravé tyče.
04:10
Na ledě se začíná jiskřit. Saboličovi nejprve nevyšlo forhendové zakončení z úhlu, poté dle sudích podrazil Frola. První přesilovka pro Litvínov.
03:27
Hra je přerušena, z ledu je za pomoci spoluhráčů doslova odklízen domácí obránce Piskáček. Doufejme, že nepůjde o vážné zranění.
02:35
Černožlutí jsou opět kompletní.
01:45
Pech zavezl puk do útočného pásma, Litvínovským se ale podařilo pokus domácích o usazení se v pásmu eliminovat.
00:58
Réway neváhal a pálil od modré, Janus byl ale připraven a přerušuje hru.
00:35
Za držení je hned v úvodu vyloučen hostující útočník Jánský.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Barinka (A), Čajkovský, Eminger, Piskáček, Mikuš, Hrbas, Kalina, Polášek – Kumstát (A), Pech, Sabolič – Buchtele, Hlinka (C), Přibyl – Hamilton, Cingel, Réway – Klimek, Černoch, Kudrna.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Frolo, Pavlík, Pavelka, Gula, Sklenička – Lukeš, Hübl (A), Jánský – Trávníček (C), Hanzl, Martynek – Hořava, Piroš, Jurčík – Gerhát, Smolka, Kučera.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Skopal, Zavřel.
HC Sparta Praha

První. V tabulce nenajdete lépe postavené mužstvo. Pražané však mají oproti druhé Plzni o zápas navíc. Nicméně, to určitě neubírá na sebevědomí týmu z hlavního města. Tým Josefa Jandače hraje v pohodě, z posledních 5 zápasů vyhrál hned 4 – s Plzní, Třincem, Pardubicemi a naposledy i s Chomutovem – 4:0.

Pražané disponují nejlepší ligovou ofenzivou – dosud se povedlo překonat gólmany soupeřů hned dvaapadesátkrát. Ovšem na úkor defenzivy, tým kapitána Jaroslava Hlinky má druhou nejpropustnější obranu. Po Karlových Varech (43 inkasovaných branek) následuje právě Sparta s 41 inkasovanými brankami. Povede se Litvínov vynulovat tak jako naposledy Chomutov?
VERVA Litvínov

Úřadující mistr ligy nezačal novou sezonu v nejlepším rozpoložení. Svou roli sehrál odchod řady opor loňského zlatého výběru, například Martin Ručinský, Jakub Petružálek či Pavel Francouz VERVU opustili. Nebyl to ale jediný důvod špatného litvínovského startu, se špatnou formou se dlouho potýkal elitní střelec František Lukeš či nová posila v brance Jaroslav Janus.

Poslední dny ale naznačují, že se Litvínov pomalu ale jistě zvedá. Poslední dva zápasy dokázaly černožluté barvy vyhrát. 3:2 v Karlových Varech a naposledy i doma 3:2sn proti rozjeté Olomouci. První vzájemný duel se Spartou tým Viktora Hübla vyhrál po nájezdech, jak si povede tentokrát?
Sparta proti Litvínovu, to bude jistě ozdoba mezi úterními zápasy hokejové extraligy. Vítejte u on-line reportáže z utkání, které bude hostit pražská O2 arena. Jak si oba týmy stojí?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.