SESTŘIH: 52. kolo Extraligy, HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 6:4

Pětigólový obrat Sparty znamená výhru 6:4, dnešní zápas si fanoušci v domácí areně museli užít. Ale i hosté předvedli velmi bojovný výkon, který směrem k play off vypadá velmi nadějně. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

Nejlepší hráči utkání

Hrbas (SPA)
Hyka (MBL)
59:16
Sparťan Švrček dostává dvě minuty za hákování.
59:16
Ještě šance Lence, který byl sám v mezikruží, ale Pöpperle byl pozorný!
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a O2 arena už slaví. Hosté se ale ještě nevzdávají a pokouší se útočit.
55:46
Sparta v posledních vteřinách nerušeně operuje před gólmanem hostů. Oba týmy na ledě po strhujícím průběhu teď působí trochu bezstarostně.
53:50
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta dosáhla branky, i když vše musel ještě potvrdit videozáznam! Čajkovský zakončoval, puk poskakující na brankovišti zasáhl MICHAL DRAGOUN, a ten se jen tak tak převalil přes brankovou čáru. Asistence: Michal Čajkovský a Daniel Přibyl.
52:00
Po Boleslavi teď převzala zase na okamžik aktivitu Sparta, která je nastěhovaná před Rittichem.
49:52
Sparta je v pěti. Tato přesilovka hostům nevyšla.
48:40
V oslabení se k úniku dostal Hlinka, ale neměl moc rychlosti ani prostoru a jeho bekhend Rittich pokryl!
47:52
Piskáček dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka hostů.
47:43
Boleslav se tlačí do brankoviště a Sparta teď má v defenzivě problémy.
46:22
Sparta v ofsajdu.
45:51
Sparta dokonává obrat, po střele mimo se puk odrazil před branku, ale se po několika odrazech dostal až k LUKÁŠI KLIMKOVI, který se nerozpakoval a z otočky jej poslal přímo k tyči. Asistence: Daniel Přibyl.
45:12
Začíná zkrácená přesilovka Sparty.
45:11
Rýgl v obrovské šanci na brankovišti trefil Dragouna, který předvedl obětavý zákrok!
44:23
Přesilovka Boleslavi končí. Stříteský dostává dvě minuty za sekání. Hraje se čtyři na čtyři.
44:05
Hykova nepříjemně tečovaná střela jen těsně minula domácí branku!
43:12
Kapitán domácích Hlinka dostává dvě minuty za hákování.
42:45
Urbanovo nepříjemné nahození od mantinelu zaměstnalo na brankovišti Pöpperleho.
42:03
Kumstát v akci dva na jednoho našel Pecha, ale ten si nedokázal srovnat puk a vůbec netrefil branku!
40:35
Nahozený puk dojel Pacovský, ale byl po tlakem a nedokázal před Pöpperlem důrazněji zakončit.
40:01
Neskutečnou přestřelku měli možnost vidět ve druhé třetině diváci v O2 areně, kde se nejprve trefovali jen hosté, kteří ještě ve 35. minutě vedli o tři branky, Sparta však předvedla mohutný závěr prostřední části a během čtyř minut vyrovnala. Zápas pokračuje v 19:09.
40:00
39:45
Boleslav se snaží o rychlou odpověď a vyráží do útoku.
38:56
Přesně čtyři minuty stačili sparťanům ke stažení třígólové ztráty. Zpoza branky našel na brankovišti Lukáš Pech MIROSLAVA FORMANA a ten doslova procedil puk skrz Ritticha, který se zastavil kousek za brankovou čarou. Asistence: Lukáš Pech.
37:55
Hlaváč se opřel do křížné přihrávky, ale naneštěstí pro domácí vůbec netrefil puk.
37:13
Sparta si zvýšenou aktivitou vynutila faul. Za hákování je vyloučen Ovčačík.
36:29
Sparta ožila a tlačí svého soupeře, který rázem působí na ledě trochu bezmocně.
35:47
Sparta je zpět v zápase. Netik na modré vyslal do křídla LUKÁŠE KLIMKA, který seřídil mířidla a nekompromisní střelou k tyči nedal Rittichovi šanci. Asistence: Tomáš Netík.
34:56
Teď brilantně zafungovala prověřená spolupráce Pech – Kumstát. Prvně jmenovaný se v rohu kluziště zbavil obránce, naservíroval puk před branku, kde už byl přesně najetý PETR KUMSTÁT, který něměl problém. Asistence: Lukáš Pech a Miroslav Forman.
34:32
Čajkovského dělovka od modré čáry orazítkovala tyč!
33:32
Hlinka nahazoval puk na Ritticha, ale nikdo z jeho spoluhráčů před brankou nebyl.
32:54
Zakázané uvolnění Sparty...
32:42
Sparta jakoby se na ledě nemohla hnout. Hosté jsou důraznější a nepouštějí soupeře k ničemu.
31:32
Sparta znovu aktivní v útočném pásmu, ale znovu bez zakončení.
30:16
Sparta je v pěti.
29:45
Netík si příliš dlouho rovnal puk na hokejku a jeho střela po úniku dvojice sparťanů v oslabení jen skončila chráničích Ritticha!
29:16
První minutu Sparta ubránila a opakovaně vyhazuje puk.
28:16
Hrbas v útočném pásmu fauloval a dostane dvě minuty za krosček.
27:58
Domácí se sice tlačí víc do útoku, ale hosté poctivě přistupují ke sparťanským útočníkům a znemožňují jim zakončit.
26:38
Ofsajd hostujícího týmu. Vhazuje se ve středním pásmu.
26:17
Nový strážce sparťanské svatyně si připsal po ráně od modré čáry první zákrok.
25:00
Domácí řeší situaci oddechovým časem a střídáním gólmanů. Taylora nahrazuje Pöpperle.
25:00
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tohle tedy vůbec není povedené představení v podání domácích. Ti kupí chybu za chybou a jejich nedůslednost v obraně teď potrestal MICHAL BÁRTA, který opět zakončil přesně samostatný únik mezi betony Taylora. Asistence: Richard Jarůšek a Lukáš Pabiška.
24:36
Hodně ležérní přístup v obraně teď předveli domácí a RADAN LENC už neměl po přihráce Hyky problém zvednout puk do horního rohu. Taylor byl bez šance. Asistence: Tomáš Hyka a Ctirad Ovčačík.
24:00
Neskutečná věc! Nadvakrát tečovaný puk už už mířil do branky, ještě za dohledu jednoho z domácích, ale puk se buď otřel o tyčku a zamířil ven, nebo Rittich předvedl famózní zákrok. Situaci nešlo dobře rozklíčovat...
23:15
V náznaku samostatného úniku opět hosté, tentokrát se však ještě sparťané stihli vrátit.
22:45
Poskakující puk před Rittichem v dobré možnosti netrefil Forman!
21:50
K odraženému puku se na ose útočného pásma dostal Klimek, ale jeho dělovku Rittich viděl a pokryl.
20:39
První třetina zatím začla nepřesnostmi na obou stranách. Oba týmy se topí ve středním pásmu.
20:01
Po první třetině hosté zaslouženě vedou nad Spartou 2:1. Pražané měli možná častěji puk na hokejce, ale Středočeši si počínají v přechodu do útoku snadněji a efektivněji. Oba jejiech góly padly vpodstatě po brejkových příležitostech. Druhá třetina začne v 19:12.
20:00
19:14
Hosté využívají přesilovou hru. Stříteský parádně našel na modré rozjetého TOMÁŠE HYKU a ten nekompromisně zavěsil pod do horního rohu. Asistence: Matěj Stříteský.
18:10
Je tu další přesilovka, ze které je zdá se překvapen i sám faulovaný hráč. Rozhodčí posílá na dvě minuty znovu Netíka, tentokrát za nedovolené bránění.
17:07
Moje předchozí slova teď potvrdili domácí, kteří vyhodili na zakázané uvolnění.
16:48
Oba týmy se snaží nahazovat puky, ale to se zatím nejeví jako příliš účinná taktika.
15:08
Boleslavští dnes již poněkolikáte přelstili obranu Sparty a ujížděli dva na nikoho. Puk se po přiťuknutí dostal k Hykovi, ale Taylor jej výborně přečetl a puk vyrazil!
14:25
Černoch našel před brankou šikovným nahozením Netíka, ten však nedokázal puk dobře tečovat...
13:54
Klimek po jednou ze soubojů skončil na ledě, ale o faul se nejednalo.
13:37
Na úmyslné ofsajdy vyrovnáno. Provinili se sparťané a vhazuje se před Taylorem.
12:53
Hra teď neoplývá přesností. Oba týmy ztrácí puky ve středním pásmu.
11:52
Boleslavští teď několikrát nebezpečně operovali před Taylorem, ale kanadský brankář nemusel řešit žádnou komplikovanou situaci.
11:02
Tato přesilovka se Spartě vůbec nepovedla. Boleslav je kompletní.
10:57
Po úmyslném ofsajdu hostů je tu vhazování před Rittichem.
10:35
Na druhé straně se domácí provinili postavením v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.
10:19
Taylor již dnes nekolikrát ukázal, že práce s holí je jeho silnou stránkou.
09:02
A hosté jdou znovu do čtyř. Kučný vyhodil puk mimo ledovou plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.
07:42
Tak to byla rychlovka. Přibyl nahodil puk na brankoviště, kde jej Dragoun netrefil ideálně, ale lehce jej tím posunul JANU HLAVÁČOVI, pro kterého už nebylo nijak těžké trefil odkrytou klec. Asistence: Michal Dragoun a Daniel Přibyl.
07:19
Přesilovku si po reklamní pauze zahrají i domácí. Slovinec Robar se provinil podražením a odchází na dvě minuty.
06:55
Teď domácí borci vůbec nepodrželi svého gólmana. Taylor vychytal samostatný únik Hyky, ale ten se z brankou dostal znovu k puku, předložil jej před branku ZDEŇKU KUBICOVI a ten neměl problém skórovat. Asistence: Tomáš Hyka.
06:30
Boleslav vystřelila v přesilovce jedinkrát na branku. Sparta je v pěti.
05:33
Hosté mají zatím ve vlastní přesilovce velké problémy proniknout do útočného pásma. Teď je zastavuje ofsajd.
05:00
Sparta vyhazuje a střídá...
04:30
V týmu domácích se bude vylučovat. Netík dostává dvě minuty za podražení.
03:45
Výborně napadající Příbyl si zakličkoval na modré útočné čáře, ale poslední z kliček mu nevyšla a ke střele se nedostal.
03:13
V útoku opět Sparta, Rittich čelil dalšímu zakončení, ale taktéž bez problémů.
02:25
Na druhé straně se ke střele dostal Bárta, ale Taylor situaci v klidu řeší.
02:01
Třetí formace Sparty motá hosty v jejich obranném pásmu, ale nedokáže si zatím vypracovat žádnou palebnou pozici.
00:50
Od modré čáry vyzkoušel Rittichovu pozornost Hlaváč, ale jeho pokus nikdo netečoval a gólman hostů neměl problém.
00:07
Hned po sedmi vteřinách utkáních je tu ofsajd domácího týmu.
00:01

HC Sparta Praha: Taylor – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Piskáček, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Dragoun – Netík (A), Klimek, Hlaváč – Forman, Pech, Kumstát (A) – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

BK Mladá Boleslav: Rittich – Voráček, Stříteský, Holub, Robar, Rýgl, Ovčačík, Kučný (A) – Pacovský (C), Urban (A), Klimenta – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Ďurač – Kubica, Hruška, Jarůšek. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Polák, Úlehla – Lhotský, Svoboda.
BK Mladá Boleslav

Definitivu postupu do čtvrtfinále play off si Středočeši zajistili domácí výhrou 1:0 v prodloužení nad vicemistrem z Třince. Hosté přitom stále mohou skončit v první čtyřce, která by jim zaručila, že vyřazovací boje zahájí doma. Boleslavským se ale v Praze dlouhodobě nedaří, v historii vzájemných soubojů zde dokázali uspět pouze jednou, v úvodu předcházejícího ročníku tu zvítězili 4:3.
HC Sparta Praha

V závěru tohoto ročníku prožívá Sparta skvělé období. Svěřenci kouče Jandače mají na svém kontě sedm vítězných zápasů v řadě. Již počtvrté za sebou přitom Sparta doma inkasovala maximálně jednou. Ofenzivní manévry Pražanů potvrzuje také fakt, že ve hře o nejlepšího střelce základní části bojuje Robert Sabolič (23 gólů) a kanadské bodování by pro změnu mohl ovládnout Daniel Přibyl (42 bodů).
Základní část Tipsport extraligy uzavřou hokejisté Spartu soubojem s Mladou Boleslaví, kterou dokázali v této sezoně dvakrát porazit, jednou se z výhry radoval soupeř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.