SESTŘIH: 9. kolo extraligy, HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 5:4 po prodloužení

Náš online přenos je u konce. Děkujeme Vám za pozornost a budeme se na vás těšit u dalších zápasů. Na shledanou.
To byl tedy zápas. Sparta si během dvou třetin vybudovala luxusní náskok tří branek, aby o něj ve třetí třetině přišla. Plzňi se podařilo během posledních dvaceti minut vyrovnat na 4:4 a dovést zápas do prodloužení. V něm po 32 sekundách rozhodl o vítězství Sparty 5:4 Daniel Přibyl. Sparta si tak připisuje cenný skalp lídra extraligy a zároveň prodlužuje svoji domácí neporazitelnost na čtyři zápasy.
Nejlepším hráčem na straně Sparty je vyhlášen střelec vítězného gólu Daniel Přibyl, na druhé straně přebírá cenu Dominik Kubalík.
60:32
Sparta právě vstřelila branku!
Po 32 sekundách prodloužení je tu vítězná branka sparťanů! DANIEL PŘIBYL nejdříve přihrál střílejícímu Buchtelemu, ale ten netrefil branku. Nicméně kotouč se odrazil o mantinel zpět na hůl sparťanského útočníka s číslem 74 a ten jej propasíroval mezi rukou Machovského a tyčkou do plzeňské brány. Asistence: Jan Buchtele.
60:01
Konec základní hrací doby.
59:46
Rozhodčí Spartě 14 sekund před koncem základní hrací doby pískají ofsajd, takže se hra stěhuje do středního pásma.
59:01
Utkání se teď musí fanouškům líbit. Jaroslav Kracík (PLZ) se dopustil podražení a je tu další drama, tentokrát si totiž přesilovku zahraje Sparta.
58:32
Vhazuje se po levici Machovského.
57:48
Plzeň právě vstřelila branku!
A je tu to, co se rýsovalo v posledních minutách! MARIO BLIŽŇÁK napříhl na levém křídle a střelou k levé tyči srovnává na 4:4! To je zvrat a drama! Asistence: Lukáš Pulpán.
57:37
Polášek vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
57:10
Kadlec pálí od modré čáry, Pöpperle měl dobrý výhled a chytá puk do náruče. Teď bude záležet hlavně na jeho výkonu.
56:04
Tohle pro domácí nevypadá vůbec dobře. Naopak Plzeň má možná poslední šanci na zvrat. Lukáš Pech (SPA) poslal u mantinelu na zem jednoho z plzeňských hráčů a dostáváí dvě minuty. Zároveň dostává osobní desetiminutový trest Tomáš Pöpperle za nesportovní chování!
55:11
Kubalík dostal na modré hodně prostoru a trefuje Poláška do nohy!
Po třesku hokejek Sýkory a Přibyla vylétl kotouč přes plexisklo do hlediště.
54:02
Vhazuje se po pravici sparťanského brankáře.
53:28
Kubalík protečoval puk do útoku ještě před červenou čárou, ale rozhodčí se dohodli, že se bude vhazovat ve středovém kruhu.
53:03
Je tu komerční přestávka a oba trenéři toho využívají k menší poradě. Zápas, ve kterém si Sparta vybudovala luxusní třígólový náskok, je rázem otevřený. A nutno říci, že Plzeň baží po vyrovnání a na ledě to jde hodně vidět.
52:23
Pöpperle teď podržel Spartu, když vychytal Hossu z pravého křídla. Atmosféra graduje.
51:43
Klimek vyhazuje kotouč přes všechny čáry, do konce plzeňské přesilovky zbývá přibližně tři čtvrtě minuty.
51:14
Zatím se Plzeň dostala jenom ke střelám z dálky, se kterými si Pöpperle poradil.
50:26
Pozor pozor. Na sparťanské střídačce teď musí blikat červený majáček, protože deset minut před koncem odchází na trestnou lavici Robert Sabolič (SPA). Plzeň má jedinečnou šanci vyrovnat.
48:59
No vida. Sparťané nechali hráče Plzně tak dlouho rotovat v jejich obranném pásmu, až Kracík poslal krásnou přihrávku najetému DOMINIKU KUBALÍKOVI, který se z levého kruhu nemýlil a snižuje na 4:3! Zápas tak nabývá na dramatičnosti. Asistence: Jaroslav Kracík a Miroslav Indrák.
48:29
Plzeň rotuje v útočném pásmu a sparťané se Indiánům nemohou dostat na kobylku.
47:50
Glenn blokuje střelu dobře rozjetého Sýkory.
46:52
Sparta zatím dnes jednu přesilovku využila, ale jinak se jí v početní převaze příliš nedaří. Ani teď není schopná udržet se v útočném pásmu.
45:33
Je tu další vyloučení hostů a začínají se pískotem ozývat plzenští fanoušci. Nicholas Johnson (PLZ) podle rozhodčích zahrál vysokou holí.
45:04
Na druhé straně si poradil Machovský s pokusem Saboliče.
44:42
Plzeň hraje v plném počtu a Kubalík pálí příklepem od pravého mantinelu., Pöpperle jeho střelu kryje.
43:52
Hlinka dostal přihrávku k pravé tyči, ale jeho pokus srazili obránci do ochranné sítě. Sparťanský kapitán krčí rameny na znamení toho, že se mu nedaří podle jeho představ.
43:29
Spartě odpískán ofsajd.
42:51
Na hru v početní převaze naskočila první sparťanská pětka, ale zatím se neusadila v útočném pásmu.
42:14
Ján Sýkora (PLZ) dostává trest za hákování, domácí už se chystají na další přesilovku.
41:27
Pozor, Škodovka snižuje na 2:4!Kubalík obehrál sparťanského obránce a zpoza branky poslal kotouč před branku, kde jej do sítě jednou rukou doklepl JAKUB JEŘÁBEK. Asistence: Dominik Kubalík a Jaroslav Kracík.
40:35
Obrovská šance Saboliče, který zůstal nikým nehlídaný před plzeňským gólmanem! Sparťanský útoční ale poslal kotouč přesně doprostřed brány, kde Machovský stál.
40:14
Sabolič zachytil nahození Plzně a posílá kotouč do jízdy Kumstátovi.
40:01
Na začátku druhé třetiny Plzeň ubránila těžkou přesilovou hru Sparty pět na tři a vypadalo to, že se hra vyrovná. Indiáni dokonce snížili na 2:1 zásluhou Michala Poletína, ale Sparta byla opět úspěšnější a opět se dvakrát gólově prosadila. Nejprve využil přesilovou hru Juraj Mikuš a po něm zvýšil na aktuálních 4:1 Daniel Přibyl. Poslední část základní hrací doby začne přibližně ve 20:20.
40:00
39:25
Střelu Buchteleho tečuje do ochranné sítě Kadlec, bude se vhazovat po levici Machovského.
37:46
Hlinka zkoušel proti plzeňskému obránci otočku vzad, ale neuspěl. Přišel o kotouč a do útoku jedou hosté.
36:17
Plzeň si může spravit chuť přesilovkou, na trestnou lavici totiž odchází čerstvá posila domácích Curtis Hamilton.
35:39
Čtvrtou branku domácích dává z dorážky DANIEL PŘIBYL, který si počkal na vyražený kotouč po střele Saboliče z mezikruží. Machovský to měl po prvním zákroku težké. Asistence: Robert Sabolič.
35:25
Po obrovské šanci Indráka málem udeřil na druhé straně Buchtele.
34:12
Kudrna trefuje od levého mantinelu jen před bránou clonícího Cingela.
33:20
Ani Cingel nestil dojet nahozený kotouč od obránců a píská se další icing, tentokrát Sparty.
33:02
Kubka vyhazuje na zakázané uvolnění.
32:37
Jeřábek uklidňuje hru za vlastní brankou, zatímco jeho spoluhráči dostřídali a najíždějí si pro potenciální přihrávku.
32:03
Probíhá komerční přestávka a Plzenští se radí u střídačky. Už to vypadalo, že se Spartou srovnali krok, ale po snížení přišel další úder v podobě střetího gólu domácích.
31:30
Sparťané zvyšují na 3:1 zásluhou JURAJE MIKUŠE, který tečuje nahození Pecha k levé tyči plzeňského brankáře. Sparta tak potvrzuje svou sílu v přesilových hrách. Asistence: Lukáš Pech a Michal Čajkovský.
30:48
Mikuš to vzal na sebe a vystřelil z pravého kruhu, Machovský vyráží.
30:12
Sparta si zahraje přesilovku, Jakub Lev je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
29:44
Sýkora vypálil od modré čáry a puk se odrazil příhodně pro MICHALA POLETÍNA, který neměl problém puk z prostoru před brankovištěm poslat do sparťanské sítě – 2:1! Asistence: Ján Sýkora a Mario Bližňák.
28:57
Indrák se prokličkoval z rohu až před bránu, ale jeho pokus Pöpperle vyrazil a poradil si i s dorážkami.
28:20
Vhazuje se po levici Pöpperleho, to už je Sparta v plném počtu.
27:07
Kratěna z pravého kruhu minul.
26:04
Ryan Glenn (SPA) chtěl kotouč vyhodit o mantinel do středního pásma, ale místo toho jej přímo poslal mezi střídačky. Série vyloučení tak pokračuje. Další příležitost pro Plzeň, která se Spartě ve druhé třetině vyrovnala.
25:33
Hraje se v plném počtu.
24:41
Hossa číhal úplně sám před Pöpperlem, ale přihrávku před poloodkrytou bránu promáchl!
23:31
Dlouho se v plném počtu nehrálo. Ryan Glenn (SPA) dostal dvě minuty za držení a bránit se tentokrát bude Sparta.
23:25
Plzeň perné chvíle v oslabení zvládla a je v plném počtu.
23:04
Ze sparťanské přesilovky už zbývá jen necelá půlminuta. Píská se opět ofsajd domácích.
22:03
Jakub Lev už je ve hře, takže hosté se teď rání ve čtyřech. Spartě chybí střelba.
21:25
Jakub Jeřábek (PLZ) se vrátí na trestnou lavici, protože vyhodil kotouč mimo hrací plochu. Plzeň bude hrát opět chvíli ve třech.
20:52
Polášek podle rozhodčích nezachytil kotouč v útočném pásmu, takže je pískán ofsajd. Plzeň už je ve čtyřech.
20:29
Pěkná kombinace sparťanů, ale střelu Buchteleho Machovský vyrazil mimo hřiště.
20:01
Aktuální dvoubrankový náskok si domácí Sparta vybudovala už v prvních pěti minutách zápasu, kdy se nejdříve krásně trefil Andrej Kudrna a po něm Martin Réway. Na začátku zápasu to vypadalo s Plzní všelijak, jen ne dobře. První tým tabulky nestačil domácím vůbec v ničem a srážely ho vlastní chyby v rozehrávce. V druhé desetiminutovce už to z pohledu svěřenců trenéra Straky vypadalo lépe, ale stále dnešní zápas režíruje Sparta, které zatím všechno vychází. V jedné vyložené gólovce ji podržel také Pöpperle. Navíc na začátku druhé třetiny se Plzeň bude muset bránit dvojnásobné přesile. Ubránění této pasáže bude pro Plzeň zřejmě klíčové pro další vývoj zápasu. Druhá třetina začne cca v 19:20.
20:00
19:46
Sparta bude hrát dokonce dvojnásobnou přesilovku! Jakub Lev (PLZ) si pomohl hákováním.
19:05
Jakub Jeřábek (PLZ) dostává dvě minuty za hrubost, jelikož připravil v jednom ze soubojů Pecha o helmu.
17:25
Sparta stihla v závěru přesilovky vypálit ještě dvakrát od modré čáry, ale Plzeň se úspěšně ubránila.
16:44
Přibyl trefuje z dorážky vnější oblouk pravé tyčky!
16:01
Saboličovi se zamotal kotouč pod bruslemi a Bližňák vyhazuje.
15:27
Také domácí si zahrají přesilovou hru. Za hákování odchází pykat David Sklenička (PLZ).
14:47
Sýkora to zkouší backhandem, Pöpperle tento pokus kryje.
14:11
Před druhou komerční přestávkou se Sparta dostala pod tlak. Vydrží to hostům?
12:35
Skvělý zákrok betonem Pöpperleho proti jedné z plzeňských dorážek!
12:29
Plzeň se drží v útočném pásmu.
12:00
Hosté si zahrají přesilovku, protože Jan Buchtele (SPA) se provinil hákováním.
11:19
Sýkora vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale dva sparťané ho odzbrojili. Opravdu se díváme na lídra tabulky? Plzeň tak zatím vůbec nepůsobí.
08:53
Po delší době se do akce dostali hosté. Pulpán ale vystřelil od modré čáry příklepem velmi nepřesně, takže Pöpperle ani nemusel zasahovat.
07:57
Buchtele pálí tahem z druhé vlny jen do zadního mantinelu.
07:16
Teď to vypadá, jako kdyby Sparta hrála přesilovou hru. Její druhá formace rozestavila regulérní přesilovkový deštník. Zajímavé.
06:05
Plzeňská obrana je úplně rozhozená. Puk se odrazil příhodně do jízdy Hlinkovi a domácí kapitán jen těsně minul pravou tyč!
05:39
Sparťané stále nemají dost. Na brankovišti se zběsile snažil dostrkat kotouč za čáru Pech, ale jeho snahu přerušil hvizdem rozhodčí.
04:21
Domácí jdou do dvoubrankového trháku! MARTIN RÉWAY si narazil puk s Hlinkou a z pravé strany podruhé překonává Machovského. Ten pustil v krátkém intervalu střelu z poměrně velkého úhlu. Asistence: Jaroslav Hlinka.
04:09
Hossa si přes rameno nevšiml, že k němu míří puk před brankoviště, a tak zůstává tato šance nevyužita.
03:54
Stále se hraje v obranném pásmu Sparty.
03:04
Plzeň je mírně zaskočená, ale její třetí útok už se žene do útoku.
02:10
Nádherným gólem posílá Spartu do vedení ANDREJ KUDRNA. Slovenský útočník si najel po levém křídle do útočného pásma a střelou z velkého úhlu pod víko překonal Machovského. Bez asistence.
01:37
Glenn pálí příklepem od modré čáry, plzeňský gólman zasahuje betony a poradil si i s dorážkou.
01:05
Do útoku se dostali také domácí, ale Machovský zatím mohl zůstat v klidu.
00:12
Plzeň se hned dostala do útoku, konkrétně musel Pöpperle zakročit proti střele Schleisse.
00:01
Ještě jednou dobrý večer všem hokejovým fanouškům! Hlásíme se Vám z pražské O2 areny, kde za několik málo minut začne utkání mezi Spartou a Plzní. Na hrací kostce právě probíhá představování soupisek a hala se pomalu plní fanoušky.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Mikuš, Čajkovský, Piskáček, Polášek, Glenn, Eminger, Kalina – Kumstát (A), Pech, Sabolič – Klimek, Hlinka (C), Réway – Buchtele, Přibyl, Hamilton – Kudrna, Cingel, Forman. Trenér: Josef Jandač.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Sklenička, Kadlec (A), Moravčík, Jeřábek (A), Pulpán, Kubka – Schleiss, Bližňák, Kratěna (C) – Kubalík, Kracík, Indrák – Hossa, Lev, Johnson – Poletín, Preisinger, Sýkora. Trenér: Michal Straka.

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Zíka, Jindra.
Škodovka je první a na vítězné vlně

Plzeňští hokejisté jsou nahoře, a to nejen v rámci extraligové tabulky, kde okupují 1. příčku, ale také psychicky. Škodovka totiž vítězně zvládla hned šest z osmi odehraných zápasů! Na svém kontě má Plzeň 17 bodů, což je o jeden více, než má druhý Liberec. Momentálně plzeňská vítězná šňůra čítá čtyři utkání, ve kterých postupně hráči pod taktovkou trenéra Michala Straky porazili Litvínov (4:3pp), Vítkovice (4:1), Brno (4:3) a Hradec Králové (6:2).

Plzeňský klub je na venkovních kluzištích úspěšný, což dokazuje 9 získaných bodů za vítězství ve třech ze čtyř utkání. Naposledy řádění Indiánů schytal hradecký Mountfield, který dostal před domácím obecenstvem hned šestibrankovou nálož.

Ani Indiáni nemají špatnou úspěšnost přesilových her (21,95 %), ale patří především k nejslušněji hrajícím týmům. Zatímco Sparta má na svém kontě už 102 trestných minut, u Plzně je to pouze 82 minut. Slušnější už je jen Chomutov (68 min) a Olomouc (70 min). Také Škodovka působí jako tým s velice dobrou soudržností. Po 7 bodech přispěli k jejím úspěchům hned čtyři hráči – letní posila Marcel Hossa, Dominik Kubalík (oba 5+2), Jakub Lev (3+4) a Jaroslav Kracík (2+5).

Sestava z posledního kola:
Machovský – Kadlec, Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán, Andrlík – Kratěna (C), Bližňák, Schleiss – Indrák, Kracík, Kubalík – Sýkora, Lev, Johnson – Poletín, Preisinger, Kristl
Věděli jste, že Sparta a Plzeň nastřílely v letošním ročníku zatím shodně 31 branek? Je to nejvíce ze všech účastníků soutěže.
Sparta v O2 areně ještě neprohrála

Domácím hokejistům se v posledních kolech extraligy příliš nedařilo. Sparta hrála třikrát venku a postupně prohrála v Litvínově (3:2sn), Liberci (5:4sn) i Brně (5:3), nicméně dvakrát získala alespoň bod za remízu v základní hrací době. Z odehraných utkání Pražané vytěžili celkem 13 bodů a v tabulce jim patří 5. příčka.

Po přesunu do O2 areny zde odehráli svěřenci trenéra Josefa Jandače zatím jen tři extraligová utkání, ale ve všech slavili vítězství. Nyní sparťany čekají tři domácí zápasy po sobě a jako první se celku s každoročními ambicemi na titul postaví právě Plzeň. Podaří se jí jako první dobýt sparťanskými barvami vyzdobenou O2 arenu?

Statisticky největší zbraní sparťanů jsou přesilovky, ve kterých dosahují aktuální úspěšnosti 22,5 %. V tomto ohledu už je lepší jen Liberec, ale pouze o necelé procento. Nejproduktivnějším hráčem je s 8 body za 3 góly a 5 asistencí česko-slovenský útočník Martin Réway. Z obránců si vede velice dobře Adam Polášek, kterému za 6 bodů (2+4) patří druhá příčka v kanadském bodování obránců. Ale Sparta působí v této sezoně velice kompaktně a nikdo z hráčů zatím příliš nevyčnívá.

Pöpperle – Čajkovský, Barinka (A), Polášek, Piskáček, Eminger, Hrbas – Kumstát, Pech, Sabolič – Klimek, Hlinka (C), Forman – Buchtele, Přibyl, Réway – Kudrna, Cingel, Netík (A)
Dobrý podvečer, vážení čtenáři. Vítáme vás u online přenosu z utkání 9. kola Tipsport extraligy, ve kterém se na ledě O2 areny střetne domácí Sparta Praha se Škodou Plzeň. Utkání začíná v 18:30 a my budeme u toho!