SESTŘIH: 9. kolo extraligy, HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 1:2

Z mé strany to je pro dnešek vše, u dalších přenosů se s Vámi těším, na počtenou!
Nejlepší hráči

Milan Doudera (TRI) – Marek Čiliak (KOM).
Duel končí nejtěsnějším rozdílem, brněnská Kometa vítězí 2:1! Třetí třetina žádnou branku nenabídla, Oceláři se v samotném závěru nemohli dostat k souvislejšímu tlaku, čímž hostům hodně usnadnili bránění hubeného náskoku.
59:40
Slezané se nemohou propracovat k souvislejšímu tlaku, vypadá to, že Kometa dotáhne duel k vítěznému konci.
59:15
Hrubec je na střídačce, Oceláři hraji v šesti! Kometě se povedlo dostat kotouč do střední třetiny.
59:01
Minuta do konce. Oceláři drží útočnou třetinu, Čiliak ale zatím zasahovat nemusel.
58:40
Hrňa tečoval Kleslovo nahození, kotouč ale mířil vedle brány. Kometa poté poslal puk do střední třetiny.
58:20
Nepřesná rozehrávka Komety končí zakázaným uvolněním.
57:57
Po Ciencialově nepřesném pasu se do protiakce dostal Ostřížek. Hostující forward zavezl puk do útočné třetiny, kousek za modrou nabil najíždějícímu Kaberlemu. Ten pálil z první, Hrubec vyrazil puk do ochranné sítě.
57:24
Oceláři se nemohou dostat do útočné třetiny, Kometa dobře střeží své hájemství.
56:57
Tři minuty chybí do konce třetí třetiny. Pozornost třineckého brankáře otestoval Tomáš Vondráček, jeho rána mezi betony ale Hrubce nepřekonala.
55:58
Hra je opět přerušena, tentokráte pro vychýlení Hrubcovy branky.
55:30
Milan Doudera se pokusil o rychlý přechod do útočné třetiny, na modré ho však zastavuje hvizd sudího pro ofsajd.
55:30
Dnešní utkání sleduje 5 094 diváků.
54:40
Oceláři jsou kompletní. V samotném závěru přesilovky mohl skórovat Hynek Zohorna, hostující forward ale z bezprostřední blízkosti napálil pouze přesunujícího se Hrubce!
53:51
Ránu na Hrubce nakonec vyslal Kováčik, třinecký brankář byl pozorný. Oceláři se poté osvobodili.
53:30
Kometa se již usadila v útočné třetině, zatím si však jen přihrává...
52:52
Ve vlastním oslabení se do obrovské šance dostal Daniel Rákos! Hostující defenzíva ho nechala samotného před Čiliakem, Rákos ale po kličce nedokázal zasunout puk za hostujícího brakáře!
52:36
Domácí si komplikují situaci. Aron Chmielewski si počínal nedovoleně u hrazení, od sudích obdržel dvě minuty za podražení.
52:00
A také další souboj Hrňa vs. Čiliak končí ve prospěch hostujícího brankáře. Kometa je kompletní.
51:19
Neskutečné, co teď spálil Erik Hrňa! Nejlepší střelec loňského ročníku dostal ideální pas od Jakuba Klepiše, Hrňa ale z první trefil jen lapačku přesunujícího se Čiliaka!
50:50
Ocelářům vázne rozehrávka, domácí nejsou schopni se dostat do útočné třetiny a pořádně si přihrát. Kometa se opět osvobozuje,
50:29
Slezanům se přesilovka zatím nedaří, Kometě se povedlo dvakrát osvobodit.
49:57
Oceláři dostávají příležitost ke srovnání. Na trestnou lavici usedá Richard Stehlík, který se provinil sekáním.
49:36
Na druhé straně se o zakončení pokusil Ostřížek, jeho střela od levého hrazení ale přesná nebyla.
49:11
Svačina hledal najíždějícího Romana, třinecký bek z první ale nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče.
48:32
Dravecký odzbrojil pronikajícího Vondráčka, pak ale nedokázal přesně přihrát Irglovi.
47:28
Chmielewski se pokusil o překvapivý přechod do útočné třetiny, v souboji s dvojicí bránících hráčů však neuspěl.
46:48
Cienciala se prokličkoval do útočné třetiny a namazal Noskovi. Třinecký bek pálil od modré, jeho ránu ještě tečoval Hanzlík. Kotouč vyletěl do ochranné sítě.
45:48
Oceláři na chvíli zatlačili Kometu do defenzívy. Nebezpečný byl především pokus Polanského, jeho ránu ale dokázal Čiliak vytěsnit nad svou klec.
45:03
Burian nahodil kotouč do útočné třetiny, tam se k němu dostal Radim Zohorna. Hostující forward pálil bez přípravy, Hrubec byl pozorný.
44:34
Dravecký se prokličkoval za modrou čáru a okamžitě vypálil. Čiliak jeho střelu dobře viděl, vyrážečkou poslal kotouč do rohu.
44:00
Rozehrávka obou celků trochu vázne. Oceláři se nemohou dostat do útočné třetiny, Kometě se nedaří finální přihrávka.
43:12
Třinecký brankář musel být opět na pozoru, do nebezpečné blízkosti se dostal Ostřížek. Hostující forward se pokusil tečovat puk mezi Hrubcovy betony, třinecký brankář jeho pokus zneškodnil.
42:32
Kometa drží útočnou třetinu. Na Hrubce mířily tři střely, nejnebezpečnější byl pokus Rašky z levé strany. Hrubec dokázal vyrazit puk do rohu kluziště.
41:34
Před Hrubcem se do střelecké pozice snažil natlačit Radim Zohorna. Hostující útočník se dostal až k brankové čáře, z těžkého úhlu se mu nepovedlo trefit bránu.
40:45
Od modré čáry mohl pálit Nosek. Třinecký bek si to ale v poslední chvíli rozmyslel a zatáhl kotouč do hloubi pásma. Tento manévr ale úspěch nepřinesl.
40:01
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 16:20.
Zblokované střely: 4:10.
Hity: 13:7.
Vhazování: 20:24.
Jiří Polanský: "Třetinu jsme chtěli vyhrát. V přesilovce se nám povedlo srovnat, je škoda, že jsme ten vyrovnaný stav neudrželi déle. Ve své hře stále máme rezervy. Trochu nás zlobí led, kotouč skáče, chybí to pověstné štěstí. V poslední třetině zabereme a pokusíme se o obrat."
Čtyřicet minut dnešního duelu je minulostí, o branku lepší jsou stále hosté z Brna. Ocelářům se v přesilové hře povedlo trefou Vladimíra Draveckého srovnat krok, hned v téže minutě poslal hosty znovu do vedení Petr Kuboš.
40:00
39:47
V zřejmě poslední akci druhé dvacetiminutovky se ocitl Němec. Hostující forward ale byl zastaven Lukášem Douderou.
39:10
Oceláři se ale již dokázali probojovat za modrou čáru. Necelá minuta do konce druhé třetiny.
38:45
Střelu Čermáka zblokoval Milan Doudera, hostující kapitán se poté opět dostal na puk. Kometa drží útočné pásmo.
37:46
Další akci domácích opět hatí ofsajd.
37:26
Ostřížek a Kaberle se dostali po chybě Lukáše Doudery do rychlé akce. Ostřížek hledal najíždějícího Kaberleho, ten nasměroval puk jen do Hrubcových betonů.
36:49
Michal Roman se snažil udržet kotouč v útočné třetině, čárový rozhodčí ale viděl, že se puk již dostal do střední třetiny. Pískán je ofsajd, buly ve středím pásmu.
35:47
Kometa se pokusila o další rychlou akci, tu ale hatí nepřesná přihrávka. Icing, buly před Čiliakem.
35:26
Zápas přidal na tempu, k vidění jsou šance na obou stranách! Jakub Klepiš pořádně protáhl Čiliaka ranou od modré, brankář Komety vyrazil puk do rohu kluziště.
34:44
Na druhé straně se po zaváhání Milana Doudery dostal do dobré šance Tomáš Vondráček. Hostující forward zvolil střelu na vzdálenější tyč, Hrubcův beton byl ale velmi rychlý!
34:20
Vladimír Svačina se po pravé straně probojoval až před Čiliaka, tvrdou střelou zápěstím ale trefil jen rameno hostujícího brankáře.
34:05
Další nadějně se vyvíjející akci domácích hatí ofsajd. Hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu po komerční pauze.
33:45
Oba soupeři se trápí s přechodem střední třetiny. Rákos dlouhým pasem hledal volného Matuše, ten však na modré uklouzl a nedosáhl na puk. Ten skončil na zakázaném uvolnění.
32:53
Polanský se po chybě jednoho z brněnských hráčů dostal ke kotouči a nabil najíždějícímu Hrňovi. Ten však místo střely zvolil zpětný pas, čímž rozhodl o neúspěchu třinecké akce.
32:07
Slezané se nakonec probojovali do útočné třetiny, snažení Draveckého se Svačinou ale ovoce nepřineslo.
31:40
Oceláři drží kotouč na svých holích, zatím se ale nemohou dostat z hloubi obranného pásma.
31:01
Matuš rozehrál pouze na Hynka Zohornu. Hostující forward nabil na modré stojícímu Hanzlíkovi, jeho pokus ale přesný nebyl. Podobně dopadl také o pár vteřin později Ptáček.
30:41
Z vrcholu kruhu pro vhazování pálil Hrňa, jeho přízemní rána ale naději na úspěch neměla. Čiliak bleskurychle vystrčil beton a vyrazil puk do rohu. Tam jej sebrali Oceláři, hra je nicméně přerušena pro posunutí hostující branky.
30:13
Polanský zadovkou hledal Irgla, našel však jen hůl hostujícího Němce. Kometa se pak drala do přečíslení tří proti dvěma, dobrý obranný zákrok Lukáše Doudery zastavil brněnskou akci.
29:52
Pokus o rychlou protiakci v podání Ocelářů končí hvizdem sudího pro ofsajd.
29:40
Radim Zohorna nepříjemně nahazoval na Hrubce, ten musel zakročit betonem.
28:45
Burian se pokusil proniknout do třinecké třetiny, na útočné modré však byl zastaven Klepišem. Ani Oceláři si nevedli lépe, kotouč zůstává ve středním pásmu.
27:56
Kometa právě vstřelila branku!
Tak to je velmi rychlá odpověď Komety! Hynek Zohorna vyhrál buly na PETRA KUBOŠE, který se nijak nerozpakoval a vypálil na Hrubce. Před třineckým gólmanem ještě do kotouče nechtěně šťouchl Jakub Klepiš, čímž překvapil bezmocného Hrubce! Asistence: Petr Kuboš.
27:51
Kometa se pokusila o rychlou odpověď, Šimon Hrubec ale dokázal zastavit pokus Hrušky. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
27:03
Třinec právě vstřelil branku!
Drtivý tlak Ocelářů nakonec končí brankou! Minutu a půl se Kometa nedostala z vlastní třetiny, bránící čtveřice již byla velmi vyčerpaná. Aron Chmielewski zpomalil ránu Zbyňka Irgla z vrcholu kruhu pro vhazování, k volnému kotouči se dostal VLADIMÍR DRAVECKÝ, který poslal puk za bezmocného Čiliaka! Asistence: Aron Chmielewski, Zbyněk Irgl.
26:31
Slezané drží Kometu pod tlakem, Čiliak ale zatím zasahovat nemusel.
26:10
Doudera namazal Irglovi, ten pálil od modré. Jeho střelu ale zblokoval Stehlík, kotouč doskákal do rohu kluziště.
25:33
Ta ale bleskurychle končí. Na trestnou lavici odjíždí Tomáš Vondráček, který podrazil Milana Douderu.
25:28
Sudí signalizuje trest pro Kometu, Oceláři hrají ve výhodě...
25:00
Od modré čáry nepřesně pálil Klepiš. Hosté se poté zmocnili kotouče, odpálili jej ale pouze na icing.
24:30
Svačina odstavil Kováčika od kotouče, čímž domácím získal útočné pásmo. Oceláři kontrolují kotouč v rohu kluziště, Čiliak zatím zasahovat nemusel.
23:52
O kotouč se dlouho bojovalo v pravém rohu třinecké třetiny. Rozhodčímu nakonec došla trpělivost a přerušil hru. Buly před Hrubcem.
23:20
Hanzlíkův pokus od modré před Hrubcem tečoval Raška, kotouč ale skončil v rohu kluziště.
22:38
Ocelářům je odpískána hra vysokou holí. Vše se stěhuje k Hrubcovi, buly po jeho pravici.
22:15
Něco podobného na Čiliaka zkoušel Dravecký. Třinecký útočník dokázal trefit bránu, Čiliak ale jeho střelu zastavil betonem
21:48
Na druhé straně se o překvapivé zakončení pokusil Vondráček. Hostující forward objel branku, pak ale poslal puk mimo tři tyče.
21:12
Polanský našel volného Irgla, třinecký snajpr si nabruslil až do střelecké pozice. Střelou skrz bránícího hráče protáhl Čiliaka, hostující gólman stále zůstává stoprocentní.
20:42
Icing Komety. Potrestaný Polanský se za vteřinu vrátí do hry.
20:27
Kometa začala prostřední část v přesilovce. Oceláři nejprve dokázali dostat puk za Čiliakovu branku, na druhé straně pak tvrdě pálil Spang. Jeho rána ale přesná nebyla.
20:01
Hráči jsou již na ledě, druhá třetina začne za malou chvíli.
Střely na branku: 6:11.
Hity: 10:6.
Zblokované střely: 2:8.
Vhazování: 11:13.
Milan Doudera k zelené přilbě a první třetině: "Mám přesně ten typ, který mám normálně. Rozdíl tam není, jen v té barvě. Je škoda, že jsme v závěru inkasovali. Ta branka nás mrzí, v další třetině musíme srovnat a vrátit se do zápasu. Musíme zlepšit pohyb, nesmíme soupeři nabídnout přesilovky. V plném počtu jsme lepším týmem."
Máme za sebou úvodní třetinu dnešního vyrovnaného duelu, dvacet vteřin před koncem první periody se do vedení dostali hosté z Brna. Kometa zužitkovala dvojnásobnou početní výhodu, v další dvacetiminutovce jí ještě čeká čtyřicet tři vteřin klasické přesilovky.
20:00
19:41
Nádherná akce celé přesilovkové pětice končí v třinecké síti! Kotouč se z levé strany dostal na pravou, Jan Hruška našel mezi kruhy stojícího DAVIDA OSTŘÍŽKA, který propálil bezmocného Hrubce! Asistence: Jan Hruška, Jozef Kováčik.
19:25
Brněnští hokejisté dostávají Oceláře pod drtivý tlak. Z pravé strany tvrdě pálil Hruška, Hrubec vyrazil puk do hlediště.
19:05
Kometa hraje v plném počtu.
18:44
Utkání je čím dál víc nervóznější. Jiří Polanský oslabuje svůj tým zbytečným útočným faulem. Kometa dostává možnost přesilovky čtyř proti třem, která se za 21 vteřin promění v dvojnásobnou výhodu.
18:25
Nepříjemná střela Davida Noska byla před Čiliakem ještě tečována, hostující brankář měl co dělat, aby vytěsnil puk mimo brankovou výseč!
18:17
Kometa je ve čtyřech. Pár okamžiků po návratu Kováčika z trestné lavice se Brnu povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Čároví rozhodčí chvíli váhali, pak hostům odpískali icing.
17:56
Dvojnásobná přesilovka domácích končí. Na trestnou lavici usedá Daniel Rákos, který se provinil nedovoleným bráněním. Za šest vteřin se do hry vrátí Kováčik, pokračovat tedy budeme ve čtyřech na obou stranách.
17:29
Klepišova tvrdá rána od modré nebyla přesná. Komando pěti třineckých útočníků drží hosty pod tlakem, Čiliak a jeho spoluhráči zatím odolávají.
17:05
Domácí čeká dvojnásobná přesilovka. Jakub Klepiš byl Leošem Čermákem podražen na modré čáře, hosté se budou muset 57 vteřin bránit ve třech.
16:31
Klepiš rozehrál na Kleslu, ten pálil z první. Čiliak se dokázal včas přesunout a vyrazit ránu třineckého kapitána do rohu kluziště.
15:55
Ta sice žádnou velkou šanci nepřinesla, Slezané ale v následujících dvou minutách budou hrát s výhodou jednoho bruslaře v poli. Na trestnou lavici je poslán Jozef Kováčik, který je potrestán za vysokou hůl.
15:30
Káňa se pokusil o překvapivé zakončení z rohu kluziště, branku ale netrefil. Oceláři rozjíždějí svou akci.
14:46
A akce Komety končí další střelou na třineckou branku. Hrubec byl opět pozorný, skóre zůstává bezbrankové.
14:31
Doudera zavezl puk do útočné třetiny, třetí třinecká formace pak dlouho držela kotouč ve své moci. K žádné střele ale nedošlo, Kometa otáčí hru po nepřesném Rákosově pasu.
13:24
Klepiš přebruslil střední pásmo a od modré čáry nahodil puk na Čiliaka. Slovenský brankář ve službách Brna musel ukrýt puk před dotírajícími Oceláři, Klepiš tak pro svůj tým vybojoval buly v útočném pásmu.
13:04
Hosté se pokusili o další rychlou akci, zastavuje je však ofsajd.
12:31
Další velká příležitost pro Kometu! Z ničeho nic se před Hrubcem ocitl osamocený Martin Dočekal, hostující forward ale z bezprostřední blízkosti minul!
12:21
Oceláři jsou kompletní. Se závěrem přesilovky ještě Hrubcovu pozornost otestoval Burian, třinecký brankář si s jeho pokusem dokázal poradit. Hra bude pokračovat po krátké komerční pauze.
12:12
Kometě byla odpískaná hra vysokou holí, vhazování před Čiliakem.
11:44
Obrovská šance hostí! Tomáš Vondráček si nabruslil do ideální střelecké pozice, svou dělovkou ale trefil jen tyč Hrubcovy klece. Puk se poté odrazil k Tomáši Kaberlemu, který však z první nedokázal trefit odkrytou branku!
11:25
Kaberle se na modré čáře dostal do menší tísně, proto mu nezbývalo nic jiného, než nahodit kotouč na třineckou branku. To se mu povedlo, Hrubec musel zasáhnout. Vhazování v třineckém pásmu.
10:58
Hrubec zasáhl proti Němcově střele z ostrého úhlu, vyražený puk pak sebral Hrňa a opět osvobodil domácí tým.
10:29
Spangova střela nebyla přesná. Kotouč v rohu kluziště pak získal Milan Doudera, který jej odpálil přes všechny čáry.
10:18
První plnohodnotná přesilovka pro Kometu. Na trestnou lavici usedá Aron Chmielewski, který se provinil podražením.
09:34
Oceláři se dlouho nemohli dostat z vlastní třetiny, nakonec se to povedlo obránci Romanovi. Ten poté hledal najetého Chmielewského, třinecký útočník ale nedokázal zpracovat skákavý pas.
08:51
Daniel Spang se prokličkoval skrz polovinu kluziště až před třineckou branku, bekhendem ale Hrubce nepřekonal.
08:21
Radim Zohorna se pokusil o rychlý přechod do útočné třetiny. Kousek za modrou ale byl zastaven domácí obranou, kotouč se odrazil na třineckou střídačku. Po komerční přestávce budeme pokračovat vhazováním u Hrubce.
07:50
S koncem oslabení se do tlaku dostala čtvrtá domácí formace. Kotouč skákal kolem brankoviště, Rákos s Ruferem jej ale nedokázali doklepnout do sítě.
07:40
Slezané jsou kompletní.
07:26
Dravecký se dostal ke skákajícímu kotouči a po mantinelu jej odpálil do bezpečí.
06:47
Kometa je kompletní. Jakub Klepiš zavezl kotouč do hostující třetiny, tam spolu se Svačinou šetří cenné sekundy.
06:08
Němec hledal rozjetého Hrušku, puk ale letěl trochu rychleji, než by bylo potřeba.
05:48
Jan Hruška si nabruslil po pravé straně a vystřelil švihem. Hrubec jeho střelu celou dobu viděl, se zásahem proto neměl žádný problém.
05:37
Přesilovka domácích je u konce. Nedovoleně si počínal Daniel Rákos, který si odsedí dvě minuty za vysokou hůl. Minutu a sedm vteřin budou oba týmy hrát ve čtyřech, pak začne zkrácená brněnská přesilovka.
05:12
Nahození Irgla od modré zastavil Čermák, který poté odpálil kotouč za třineckou klec.
04:44
Kometa chvíli držela útočnou třetinu, donutila Hrubce k několika zákrokům. Pak se ale za brněnskou obranu dostal Aron Chmielewski a Jozefu Kováčikovi nezbývalo nic jiného, než ho faulovat. Kováčik obdržel dvě minuty za podražení.
04:00
Chmielewski mohl jít do úniku, místo sólové akce ale zvolil pas na Svačinu. Ten ale neměl žádnou rychlost, puk proto končí na hokejkách Brna.
03:25
Kometa se po delší odmlce dostala z vlastního pásma a donutila Hrubce k zákroku. Z pravé strany tvrdě pálil Hruška, Hrubec byl pozorný.
02:59
Z mezikruží pálil Zbyněk Irgl, střela třineckého forwarda ale nebyla přesná a končí vysoko nad.
02:48
Pas Milana Doudery nebyl vůbec přesný, Kometa z toho ale nedokázala nic vytěžit. Kotouč letí na další icing.
02:20
Slezané kontrolují kotouč v brněnské třetině, Čiliak ale zatím zasahovat nemusel.
01:49
Další zakázané uvolnění Brna, buly opět před Čiliakem.
01:40
Daniel Rákos vyhrál buly, vyměnil si kotouč s Romanem a vypálil. Před hostující brankou ještě clonil Dravecký, Čiliak ale v pohodě zasáhl.
01:32
Kometa se dostala ke kotouči, její rozehrávka ale byla velmi špatná. Puk přeletěl všechny čáry, hra se pro icing vrací k Čiliakovi.
01:06
Kováčik srazil Klepišovu přihrávku, kotouč směřoval na Čiliaka. Hostující brankář jej betonem vykopl do rohu kluziště.
00:46
Nahození ze střední třetiny končí v Čiliakově lapačce. Buly v pásmu Komety.
00:26
Oceláři od úvodního buly kontrolují kotouč, zatím se ale nemohou dostat skrz střední pásmo.
00:01
Třinecký obránce Milan Doduera převzal z rukou Martina Vojtka zelenou Radegast helmu pro vítěze Radegast indexu za měsíc září.
Hráči jsou na ledě. Ještě před samotným začátkem zápasu proběhne ve WERK ARENĚ slavnostní poděkování Martinovi Vojtkovi, který nedávno ze zdravotních důvodů ukončil kariéru. Vojtek v Třinci odchytal 251 zápasů, s Oceláři slavil v roce 2011 mistrovský titul.
Oceláři se pro dnešní duel musejí obejít bez sedmi hráčů základní sestavy. Mimo hru je brankář Peter Hamerlík, dále obránci Lukáš Galvas a Josef Hrabal. V útočných řadách domácím schází Tomáš Plíhal, Kamil Kreps, Jakub Orsava a Martin Adamský. Kometa oproti minulému utkání udělala v sestavě jen pár změn. Hrát nebude Tomáš Malec, v první obranné dvojici se představí Dan Spang. V útoku pak místo Petra Tenkráta, který v Kometě neuspěl na zkoušce, nastoupí Adam Raška.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Šimboch) – M. Doudera, Klesla (C), L. Doudera, Nosek, Linhart, Roman, Foltýn, Adámek – Hrňa, Polanský (A), Irgl – Svačina, Klepiš, Chmielewski – Cienciala, Rákos, Dravecký – Rufer, Matuš, Jašek. Trenér: Jiří Kalous.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle (A), Spang, Hanzlík, Kováčik, Stehlík, Kuboš, Ptáček – Ostřížek, Hruška (A), Němec – Káňa, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Dočekal – Raška, Koreis, T. Zohorna. Trenér: Alois Hadamczik.

Rozhodčí: Jan Hribik, Petr Úlehla – Přemysl Skopal, Karel Lukš.
Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba soupeři utkali v rámci čtyřicátého devátého kola loňského ročníku. Oceláři dokázali Kometě v první třetině odskočit do tříbrankového trháku, ten si pohlídali až do závěrečného hvizdu. Dvě branky vsítil Lukáš Žejdl, který momentálně hostuje v Mladé Boleslavi. Slezané si třemi body zajistili výhru v základní části a zisk Prezidentského poháru.

22. února 2015: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 4:1 (3:0, 0:1, 1:0).
Branky a nahrávky:
7. Plíhal (Ružička Št., Hrňa), 8. Žejdl (Nosek D., Dravecký), 18. Žejdl (Kovařčík O.), 55. Orsava – 23. Čermák.
HC Oceláři Třinec

Slezané si v nedělní repríze finále spravili chuť a z Litvínova přivezli cennou výhru 4:1. V úterý pak družina trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi sehrála odvetné klání Champions Hockey League na ledě Jönkopingu, kterému po vyrovnané bitvě podlehla 3:1. Oceláři se tak s evropskou soutěží rozloučili, nyní se mohou plně koncentrovat na domácí ligu.

”V Lize mistrů končíme a jsme smutní. Byla to pro nás obrovská zkušenost, především pro český hokej. Mladí hráči potřebují takový typ konkurence, pouze při mezinárodní konfrontaci vidí, jak na tom ve skutečnosti jsou,“ řekl Jiří Kalous po úterní porážce.

“Byl to velmi těžký zápas, který nám zkomplikovala zranění Petera Hamerlíka a Rosti Klesly. Hra z naší strany nebyla špatná, o výsledku ale rozhodla jedna přesilovka,“ dodal třinecký kouč. Oceláři se museli obejít bez distancovaného Jiřího Polanského, viróza do hry nepustila ani Josefa Hrabala s Tomášem Plíhalem.

Duel v Jönkopingu pak nedohráli Peter Hamerlík a Rostislav Klesla. Třinecký kapitán by měl být pro páteční duel k dispozici, Hamerlíka čeká týdenní pauza. Otazníky visí nad startem Lukáše Galvase a Martina Adamského.

Poslední zápas Třince:
6. října: HV71 Jönkoping – HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 3:1, 1:1)
31. Eidstedt (Sandberg), 52. Abbott (Almquist, Hansson), 60. Bengtsson (Laine) – 27. Klepiš (Adámek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (od 47. min Hrubec) – Klesla (C), M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Linhart, Adámek – Orsava, Kreps, Irgl (A) – Svačina, Matuš, Klepiš – Jašek, Rufer, Hrňa – Dravecký, Rákos, Chmielewski.
HC Kometa Brno

Kometa v loňském play-off dokráčela až do semifinále, tam jí však stopku vystavil pozdější mistr z Litvínova. Vedení brněnského celku v kádru příliš mnoho změn neudělalo. Tou největší byla výměna na trenérském postu, Vladimíra Kýhose nahradil Alois Hadamczik. Ten si do týmu přitáhl dva zkušené beky. Richarda Stehlíka z Vítkovic a Tomáše Kaberleho z Kladna.

Příprava se Kometě nadmíru povedla, z jedenácti duelů utrpěla jen jednu porážku. Vstup do extraligy ale není tak oslnivý, jak by si Brňané přáli. Kometa má vyrovnanou bilanci čtyř výher a čtyř porážek, v posledním kole dokázali Jihomoravané utnout sérii tří proher a porazit Spartu 5:3.

“Bylo to nadstandardní utkání, velmi pohledné pro diváky. Jsem rád, že jsme po zpackaném utkání v Plzni dokázali doma zabrat a vyhrát. Sparta tady loni vyhrála dvakrát s osmi vstřelenými góly, měli jsme to na mysli a chtěli to napravit. Celý tým bojoval, hrál dobře a i když soupeř třikrát srovnal, nic nevzdal a šel si za výhrou,“ komentoval Alois Hadamczik poslední duel.

V brněnské sestavě se v posledním týdnu událo několik změn. Na zkoušce neuspěl Petr Tenkrát, Kometa do svých řad přilákala dva nové hráče. Prvním je Petr Štindl, který bude zatím působit v Třebíči, druhým pak Dan Spang. Americký bek přišel do Brna z KHL, dle posledních informací by měl nastoupit v pátečním klání. Nepříjemností pro brněnské trenéry naopak je ztráta Petra Tona, který by měl chybět do konce roku.

Poslední zápas Komety:
4. října: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Kováčik), 38. Hruška (Kaberle), 52. Čermák (Dočekal), 56. H. Zohorna, 59. Burian – 17. Sabolič (Pech), 42. Přibyl (Réway, Buchtele), 54. Piskáček (Buchtele).

Sestava Komety v posledním zápase: Čiliak – Kaberle, Stehlík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Ptáček – Ostřížek, Hruška, Němec – Káňa, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Dočekal – Tenkrát, Koreis, R. Zohorna – Dvořák.
Hezký páteční podvečer z třinecké WERK ARENY! Devátým kolem dnes pokračuje hokejová Tipsport extraliga, domácí Oceláři Třinec na svém ledě přivítají Kometu Brno. Duel startuje v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.