Z mé strany to je pro dnešek vše, u dalších zápasů se s Vámi těším, na počtenou!
Nejlepší hráči zápasu:

Martin Adamský – Tomáš Závorka.
Utkání končí, tři body berou domácí Oceláři! Výhru třineckému týmu zajistil bezchybný výkon brankáře Šimona Hrubce a také dvoubrankový střelec Martin Adamský.
59:42
Hosté to ještě zkoušejí se šesti bruslaři v poli, Hrubec ale zatím zasahovat nemusel.
59:20
Utkání se pomalu chýlí ke svému konci. Energie sice drží útočnou třetinu, kotouč však nikoliv.
58:48
Oceláři zavezli kotouč do hostující třetiny, od hrazení pak střílel Meidl. Závorka ukryl puk v lapačce.
58:22
Rozhodčí pískají hostům přihrávku rukou, hra je vykázána do neutrální zóny.
58:01
Dvě minuty do konce třetí třetiny, Karlovy Vary se stále nemohou dostat k souvislejšímu tlaku.
57:33
Přihrávka Dvořáka sice našla svého adresáta, kterým byl Kůs, problém je v tom, že Kůs v té době stál v ofsajdu.
57:11
Pokus hostujícího Rachůnka o rychlý přechod modré čáry končí ofsajdem.
57:00
Oceláři se již nikam neženou, momentálně jim stačí, když bez obtíží ubrání střední třetinu.
56:11
Tybor zastavil hostující rozehrávku, v protiakci pálil mezi nohami bránícího Sičáka. Závorka střelu příliš neviděl, i tak dokázal zasáhnout ramenem.
55:45
Protiakce domácích mohla definitivně rozhodnout dnešní duel, Galvas ale po Draveckého pasu pálil mimo.
55:07
Neúspěšný byl také pokus Rohana, který trefil jednoho ze svých spoluhráčů.
54:47
Střela Jakuba Svobody Hrubce ohrozit nemohla, letěla totiž příliš vysoko.
54:20
Hosté se snaží ještě něco udělat s nepříznivým stavem, k souvislejšímu tlaku se ale zatím nepropracovali.
53:49
Kopecký si chvíli podržel kotouč na holi, poté pálil z mezikruží. Závorka dokázal ukrýt kotouč ještě před tím, než k němu dojel Adamský.
53:31
Rostislav Marosz nedokázal dobrzdit před Hrubcem a spadl do brány. Hra chvíli pokračovala, Maroszovi se ale nepovedlo rychle vstát, sudí proto pískají jeho postavení v brankovišti.
53:17
Karlovarští velmi rychle přesunuli hru před Hrubce, jejich akce ale branku nepřinesla.
53:09
Oceláři dohrávají zápas se třemi obránci. V první třetině odstoupil Tomáš Linhart, v této dvacetiminutovce pak Vladimír Roth a Rostislav Klesla. Na postu beka nyní zaskakuje Tomáš Plíhal.
53:09
Dnešní utkání sleduje 4 644 diváků.
53:07
Po Gulašiho nepřesné přihrávce se Oceláři dostali do přečíslení dvou proti jednomu! Jiří Polanský dostal přihrávku od Vladimíra Draveckého, následná střela Polanského ale skončila v Závorkově lapačce.
52:29
Rákos zachytil hostující rozehrávku, jeho následná střela se ale od Bičánka odrazila do rohu kluziště.
51:59
Sudí pískají Energii úmyslný ofsajd, hra se stěhuje k Závorkovi.
51:45
Tybor zpoza brány hledal najíždějícího Kopeckého, ten ale stál příliš blízko brány na to, aby dokázal zvednout kotouč nad Závorkův beton.
51:09
Šimon Hrubec si připisuje další zákrok, tentokráte po střele Jakuba Svobody.
50:44
O rychlý průnik do útočné třetiny se pokusil Huna, hostujícímu útočníkovi se nakonec povedlo i vystřelit. Jeho pokus ale byl sražen do ochranné sítě.
50:04
Bičánkovu střelu zastavil Rostislav Klesla, který se poté skácel na led. Snad bude třinecký kapitán v pořádku.
49:53
Klesla chtěl obloučkem najít Irgla, pas ale byl příliš prudký a končí v zakázaném uvolnění.
49:17
Slovák zavezl kotouč do rohu karlovarské třetiny, kolem bránícího Marosze už ale neprošel.
48:33
Icing Energie, další buly před Závorkou.
48:19
Vše končí opět u Závorky, který tentokráte kotouč raději podržel.
47:55
Hra mezitím pokračuje dál, Závorka musel řešit střelu Noska od modré čáry. O odraženému kotouči se poté dostal Polanský, který i nadále drží Oceláře v útočné třetině.
47:30
Vladimír Roth se za hostující brankou srazil s jedním z hlavních rozhodčích, třinecký bek odjíždí na střídačku s velmi bolestivou grimasou.
47:00
Hra se trochu kouskuje, kotouč dvakrát opustil ledovou plochu. Buly ve středním pásmu.
46:43
Domácí se dostali pod tlak, osvobozují se jen za cenu zakázaného uvolnění.
46:10
Ofsajd domácích, pokračovat budeme vhazováním ve středním pásmu po komerční pauze.
45:47
Meidl zavezl kotouč do útočné třetiny, tam jej před Rothovi. Třinecký bek chtěl k zakončení vybídnout Galvase, přihrávka ale nebyla přesná a skončila ve středním pásmu.
45:18
Hrubec si připisuje další zákrok po střele z Hunovy hole.
45:00
Karlovarští se pokusili o rychlou korekci stavu, Gorčíkova střela z pravé strany ale byla nepřesná.
44:21
Třinec právě vstřelil branku!
To Oceláři jsou produktivnější a vedou již o dvě branky! Jiří Polanský vybojoval kotouč za hostující brankou, chvíli jej podržel a poté namazal nehlídanému MARTINOVI ADAMSKÉMU! Ten zamířil přesně do levého horního rohu a střílí svou druhou branku v zápase! Asistence: Jiří Polanský, Marek Růžička.
44:00
A další práce pro třineckého gólmana, se svou střelou neuspěl ani K§s.
43:43
Hrubec si připisuje další úspěšný zákrok, tentokráte po střele Vachovce.
43:16
Hosté stále drží domácí hráče pod tlakem, Gulašiho střela od modré ale postrádala na přesnosti. Puk se poté odrazil do střední třetiny
42:32
To platí i v tomto případě, kdy jeho pozornost otestoval Bičánek.
42:07
Karlovarští přidali na obrátkách, Hrubec musel řešit další velkou šanci hostů. Vojtěch Tomeček před brankou tečoval nahození od modré, Hrubec byl úspěšný.
41:43
Na druhé straně Hrubcovu pozornost prověřil Rudolf Huna, domácí brankář vyráží kotouč do stření třetiny.
41:09
Rákos z rohu kluziště namazal Plíhalovi, ten ale trefil jen dobře postaveného Závorku.
41:03
Hosté vyhazují kotouč na icing, buly před Závorkou.
40:45
Oceláři se v úvodu poslední třetiny prezentují aktivním hokejem, jejich snaha ale zatím k žádné kloudné šanci nevedla.

trestné minuty: 0:27 (4:31).
Skončila druhá třetina dnešního duelu, s jednobrankovým vedením do kabin jdou domácí hráči. Oceláři byli v této dvacetiminutovce aktivnějším týmem, dopomohla jim k tomu hlavně dlouhá přesilovka po Baránkově vyloučení. Slezané ji však využít nedokázali, domácí fanoušci se dočkali až v samotném závěru periody. Závorka nedokázal zastavit přesnou ránu Martina Adamského.

Další třetina začne přibližně v 18:50.
40:00
39:35
Třinecká protiakce končí úvodní brankou dnešního duelu, domácí jdou do vedení! Jiří Polanský odvedl dobrou práci za Závorkovou brankou, poté předal kotouč MARTINOVI ADAMSKÉMU! Ten si nabruslil k hrazení a z velmi ostrého úhlu poslal puk pod horní tyč hostující klece! Asistence: Radek Meidl, Šimon Hrubec.
39:21
Energie mohla zahrozit v samotném závěru druhé periody! Sebastián Gorčík dostal zpoza brány kotouč mezi kruhy, střelou švihem ale trefil jen Hrubcovy betony!
38:57
Meidl s Polanským dlouho drželi kotouč v rohu hostující třetiny, Karlovarským se ale nakonec povedlo odpálit kotouč do třinecké třetiny. Puk mířil přímo na Hrubce, který jej raději ukryl před dojíždějícím Kůsem.
38:30
Plíhalovo šikovné nahození do brankoviště nadělalo Závorkovi menší trable, hostující brankář si ale dokázal poradit i s Rákosovou dorážkou.
38:04
Rachůnkova střela od pravého mantinelu byla sražena do ochranné sítě, buly před Hrubcem.
37:58
Energie je kompletní. Plíhal se pokusil o rychlý přechod do útočné třetiny, na modré jej však zastavuje hvizd sudích pro ofsajd.
37:35
Třinecký obránce pálil znovu, výsledek byl identický. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil do střední třetiny.
37:20
Tybor zpoza brány namazal Rothovi, ten z první ale nedokázal trefit branku.
37:00
Slezané drží kotouč v útočné třetině, Závorku ale zatím neohrozili...
36:32
Irgl po rychlé kombinaci našel Polanského, jeho pokus z voleje ale Závorku nepřekvapil.
36:06
Slovákovu střelu od modré Závorka pouze vyrazil, dotírající Polanský ale nedokázal usměrnit kotouč do odkryté klece. Hosté se osvobozují.
35:52
Sotva hosté dokázali ubránit dlouhé oslabení, jdou opět do čtyř. Na trestnou lavici usedá Tomáš Dvořák, který hákoval Adamského.
35:40
Karlovy Vary jsou kompletní! V závěru třinecké přesilovky ještě Závorku ohrozil Vladimír Roth, ani jeho pokus ale radost domácím fanouškům nepřinesl.
35:07
Pokus Slováka o rychlý přechod střední třetiny končí ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.
34:55
Další dobrá práce Gorčíka, kotouč je opět v třinecké třetině.
34:40
Hosté se opět osvobozují. Do konce třinecké početní výhody zbývá jedna minuta.
34:00
Ocelářům se nyní v přesilovce příliš nedaří, Energie úspěšně brání svou modrou čáru.
33:20
V oslabení se do úniku dostal Sebastián Gorčík, než ale hostující forward dokázal zakončit, třinecký kapitán Klesla mu sebral puk.
33:05
Oceláři jsou zpět v útočné třetině, do dobré šance se dostal Marek Růžička. Třinecký útočník dostal kotouč před hostující brankou, jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě.
32:58
Hosté se zmocnili kotouč a odpálil jej k Hrubcovi.
32:28
Oceláři stále kombinují před Závorkou, toho ale ohrozit zatím nedokázali. Tyborův pokus byl příliš vysoký.
31:54
Hráči s dráčkem na hrudi stále drží svého soka pod tlakem. Další ránu na Závorku od modré vyslal Slovák, hostující brankář byl opět úspěšný.
31:40
Povedlo se to až Irglovi, který si vybruslil od mantinelu a pálil do levého horního rohu. Závorkova lapačka byla připravena.
31:28
Slezané drží útočnou třetinu, Závorku k dalšímu zákroku ale zatím nedonutili...
31:12
Hosté jsou ve čtyřech. Závorkovu pozornost od modré vyzkoušel Galvas, hostující brankář byl úspěšný.
30:40
Sýkoru na mantinel přišpendlil Marek Baránek, který nakonec od sudích dostává trest 5 minut + do konce zápasu za vražení na hrazení. Oceláři hrají v pěti proti třem.
30:40
Ján Sýkora za bouřlivého potlesku opouští WERK ARENU, doufejme, že bude v pořádku!
30:40
Se Sýkorou to nevypadá vůbec dobře, na led je přivolána záchranná služba s nosítky.
30:39
Po tvrdém zákroku jednoho z hostujících hráčů na ledě zůstal ležet Ján Sýkora. Okamžitě se k němu seběhli týmoví lékaři.
30:01
Energetici se zatím brání velmi zdatně. Oceláři se nemohou dostat do útočné třetiny, největší šanci na své holi měl hostující Vachovec, který od modré pořádně protáhl Hrubce.
29:25
Ocelářům se úvodní fáze přesilovky příliš nepovedla, Karlovarským se povedlo dvakrát osvobodit.
29:06
Oceláři si zahrají svou druhou přesilovku. Petr Koblasa ve střední třetině podrazil Tybora, půjde si tedy odpočinout na dvě minuty.
28:30
Karlovarští přesunuli hru na druhou stranu kluziště, celá akce hostujícího celku končí střelou Sičáka. Ten ale přestřelil.
27:57
Další úspěch už třinecké snažení však nepřineslo. Oceláři sice drželi kotouč v útočné třetině ve své moci, Závorku ale k zákroku nedonutili.
27:15
V rohu třinecké třetiny o kotouč dlouho bojoval Irgl s Vachovcem, z nepřehledné situace nakonec více vytěžili domácí, když Růžička sebral puk a nahodil jej do útočné třetiny.
26:35
Karlovarští se dostali do útočné třetiny, od modré čáry vše zakončoval Bičánek. Puk zapadl do Hrubcovy lapačky, pokračovat budeme vhazováním v třinecké třetině po reklamní pauze.
26:14
Ani akce Adamského s Polanským k vážnější šanci nevedla. V posledních minutách sledujeme spíše boj o kotouč, než pohledný hokej.
25:31
Ani Slezanům se ale příliš nevedlo. Puk po nahození ze střední třetiny končí v ochranné síti, buly ve středovém kruhu.
25:00
Marosz dlouho držel kotouč za třineckou brankou, tísněn třemi protihráči však nedokázal předat puk nikomu ze svých spoluhráčů. Oceláři zakládají protiakci.
24:18
Plíhalova rychlá akce po levé straně končí střelou a úspěšným zákrokem v podání Závorky. Buly v pásmu Karlových Varů.
23:58
Kopecký se málem probojoval ke skákavému kotouči, který zaskočil hostující defenzívu. Třinecký forward ale před Závorkou nedokázal puk zpracovat, ten se nakonec dokutálel vedle hostující klece.
23:27
Icing Energie.
23:21
Třinecká první formace dlouho držela hosty pod tlakem, Závorku ale ohrozit nedokázala. Po nepřesném pasu Irgla na jednoho z obránců navíc kotouč doklouzal do střední třetiny, Růžičkovi proto byl odpískán ofsajd.
22:56
Nepřesná rozehrávka z hole Sičáka končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje do karlovarské třetiny.
22:26
Polanský podržel kotouč v rohu útočné třetiny, pak namazal na modré stojícímu Adamskému. Třinecký forward pálil z první, Závorka vyráží.
21:55
Rudolf Huna se rozjel ve vlastní třetině, obešel dva bránící hráče, natlačil se před Hrubce a pálil. Domácí brankář vyrazil puk ramenem do ochranné sítě.
21:34
Tomáš Kopecký se ve středním pásmu dostal k volnému kotouči, kousek za útočnou modrou pak střílel. Jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě.
21:04
Svoboda tečoval Bičánkovo nahození, Hrubec vyrazil puk pravým betonem.
20:18
Irgl zpoza brány hledal nehlídaného Marka Růžičku, ten ale nedokázal trefit prudký pas.
20:01
Hráči jsou již na ledové ploše, druhá třetina začne za okamžik.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 7:6,
střely mimo: 6:2,
hity: 6:3,
vhazování: 13:10,
trestné minuty: 4:2.
Máme za sebou úvodních dvacet minut duelu mezi Oceláři a Energií, branku jsme zatím neviděli. První dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný hokej, kdy chvíli byli aktivnější domácí, chvíli hosté. Oba brankáři jsou zatím bezchybní, i proto na kostce svítí stav 0:0. Další třetina začne přibližně v 17:51.
20:00
19:55
Hrubec raději ukryl nahození Koblasy, uvidíme ještě jedno vhazování.
19:50
Gorčík sebral kotouč Rothovi a vydal se vstříc třinecké bráně. Kousek před modrou čarou však udělal kličku, čímž vystavil najíždějící spoluhráče do ofsajdu.
19:28
Irgl objel dva protihráče, kousek za modrou čarou předal kotouč Draveckému. Ten okamžitě pálil, Závorka vyráží do ochranné sítě.
19:00
Domácí jsou kompletní, začíná poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:36
Bičánkova střela od modré minula Hrubcovu klec, kotouč se poté odrazil až do střední třetiny.
18:04
Oceláři na chvíli dostali hostující pětici pod tlak, velmi aktivní byl především Daniel Rákos. Karlovarští jsou opět u kotouče, začít ale musí od vlastní brány.
17:40
Další pokus hostů už Hrubec řešit musel, kotouč se od jeho vyrážečky odrazil do ochranné sítě.
17:22
Bartkovu ránu od modré někdo před Hrubcem tečoval, kotouč se však vznesl nad branku. K němu se poté dostal Kopecký a odpálil jej do střední třetiny.
17:00
A Energie si aktivním pohybem vybojovala další početní výhodu. Na trestnou lavici usedá Lukáš Galvas, který hákoval Vachovce.
16:42
Nepřesná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje před Hrubcovu svatyni.
16:18
Polanský se pokusil obejít Rohana, ten ho ale u mantinelu za sebe nepustil.
15:31
Chybou Galvase se hra přesouvá před Hrubce, který raději přikryl kotouč před dojíždějícím Koblasou.
15:07
Plíhal si vyměnil kotouč s Ruferem, následně hledal na druhé straně najíždějícího Noska. Přihrávka ale byla o něco rychlejší, než by si třinecký obránce představoval.
14:39
Další icing Energie, hra se opět vrací k Závorkovi.
14:17
Hosté se brání jen za cenu icingu. Na to hostující trenér reaguje oddechovým časem, aby dopřál unavené pětce alespoň trochu pauzy.
13:52
Slezané průběžně ve svém tlaku střídají a posílají na led čerstvé síly. V další šanci se ocitl Tybor, který však nedokázal usměrnit Kleslovo nahození.
13:23
Oceláři jsou opět v útočné třetině. Irgl si narazil kotouč s Noskem, načež pálil od modré čáry. Závorka toho moc neviděl, i tak ale dokázal vyrazit puk do rohu kluziště.
12:53
Marosz od levého mantinelu hledal rozjetého Bartka, k němu se ale kotouč nedostal, neboť jej dobře bránil Slovák.
12:33
Další rychlá kombinace domácích končí střelou z hole Adamského, Závorka opět úspěšný.
12:27
Polanský ihned po buly vystartoval za vyhozeným kotoučem, nakonec se u za brankou povedlo dostat Bičánka pod tlak, který jen odehrál kotouč za sebe. Tam se k němu dostal Adamský, který namazal volnému Radku Meidlovi! Jeho střela z mezikruží ale Závorku nepřekonala!
12:13
Nahození Energie ze střední třetiny končí v Hrubcově lapačce, vhazovat se bude v pásmu domácích. Komerční přestávka.
11:43
V samotném závěru oslabení se do protiakce vydal Ján Sýkora. Už se zdálo, že v pohodě obejde couvajícího Gulašiho, hostující bek mu ale dokázal vypíchnout puk. Domácí jsou kompletní.
11:13
Oceláři opět zastavují hostující akci a opět se osvobozují.
10:49
Nepřesnou Bičánkovu střelu zastavil Rufer, který následně odpálil kotouč do karlovarské třetiny.
10:33
Energetici kombinují v útočné třetině, Hrubce ale zatím ohrozit nedokázali.
10:05
Hosté jsou kompletní.
09:42
Přesilovka domácích je u konce, vyloučen je Rostislav Klesla. Ten si v souboji u hrazení nepohlídal hokejku a trefil jednoho z protihráčů do obličeje. Energii za 23 vteřin začne početní výhoda.
09:15
Hostům se povedlo třikrát zastavit třineckou rozehrávku a poslat domácí zpět k vlastní bráně.
08:38
Růžička střílel z levého kruhu pro vhazování, Závorka jeho střelu vyrazil jen do boku. K odraženému kotouči si sjížděl Dravecký, ze vzduchu jej ale nedokázal trefit.
08:05
Oceláři si zahrají první početní výhodu, na trestnou lavici usedá Petr Koblasa.
07:51
Oceláři však hosty dokázali zastavit, nepřesná rozehrávka domácího týmu ale končí na zakázaném uvolnění.
07:38
Závorka musel odpravit puk do bezpečí před dojíždějícím Kopeckým. Hostujícímu brankáři se povedlo rozehrát na svého spoluhráče, Energie jde do útoku.
07:19
Nosek svedl souboj o kotouč s Dvořákem, kotouč se ale dlouho nehnul z místa, hlavní sudí proto přerušil hru. Buly před Závorkou.
06:47
Ihned po buly se bekhendovým pokusem prezentoval Zbyněk Irgl, Závorkovi ale příliš starostí nepřidělal. Hostující gólman kryje puk v lapačce, další buly v pásmu Karlových Varů.
06:41
Slezanům se povedlo probojovat do útočné třetiny, od modré čáry pálil Marek Růžička. Jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě, pokračovat budeme vhazováním v pásmu Energie po reklamní pauze.
06:02
Energetici aktivním forčekingem komplikují třineckou rozehrávku, čtvrtá lajna domácích se nemůže dostat z vlastní třetiny.
05:28
Domácí, ve snaze vyhodit kotouč z vlastní třetiny, trefili tvrzené sklo, od kterého se kotouč odrazil do hlediště. Buly před Hrubcem.
04:47
A v nejbližší době ani nedostanou. Karlovarští sebrali kotouč, jejich protiakce ale končí nepřesným pasem.
04:26
Oceláři drží kotouč v útočné třetině, k bezprostřednímu ohrožení Závorkovy branky se ale zatím nedostali.
03:39
Oba gólmani si připsali po dvou úspěšných zákrocích. Hrubec řešil pokusy Bartka a Gorčíka, Závorka pak akci Sýkory s Tyborem.
03:08
V obrovské šanci se nyní ocitl Vladimír Dravecký! Slovenský forward ve službách Třince si nabruslil podél hrazení, rychlou kličkou objel bránícího hráče, pak ale nedokázal zasunout kotouč do odkryté části Závorkovy klece!
02:49
Čtvrtá třinecká formace na chvíli dostala hosty pod tlak, Závorka ale zatím zasahovat nemusel.
01:59
A další přečíslení v podání Energie! Po levé straně se na Hrubce řítil Rudolf Huna, v tandemu mu najížděl Vladimír Sičák. Huna trefil Hrubcovy betony, od kterých se kotouč odrážel k Sičákovi. Ten jej ale nedokázal trefit!
01:23
Oceláři se probojovali do pásma Energie, tam ale jejich akce skončila. Karlovarští se pak vydali do rychlého přečíslení, které vedl Jakub Svoboda. Hostující útočník situaci řešil individuálně, Hrubec jeho střely vyrazil do ochranné sítě.
00:53
Nepřesnou třineckou rozehrávku vystihl Jaroslav Kůs, který se okamžitě vydal k Hrubcově kleci. Jeho rána od modré čáry byla sražena do ochranné sítě, buly v třineckém pásmu.
00:28
První třinecká formace se velmi rychle dostala do útočné třetiny, za Závorkovou brankou ale nic kloudného vymyslet nedokázala. Hosté posílají kotouč do střední třetiny.
00:01
Hráči jsou na ledě, utkání začne za pár chvil. Domácí Oceláři hrají v bílo-červené kombinaci, Energie v černo-zelených dresech.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Nosek, Galvas, Roth, Klesla (C), Slovák – Dravecký, Růžička, Irgl – Sýkora, Kopecký (A), Tybor – Rufer, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský (A), Meidl. Trenér: Jiří Dopita.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek (C), Dvořák, Gulaši, Rohan, Sičák (A), Baránek, Weinhold – Rachůnek, Marosz, J. Svoboda – Vachovec (A), Kůs, Bartek – Huna, Gríger, Gorčík – Koblasa, Osmík, V. Tomeček – Flek. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: René Hradil, Roman Mrkva – Rudolf Tošenovjan, Marek Hlavatý.
Absence

Třinečtí trenéři Jiří Dopita a René Mucha mohou pro páteční duel počítat se službami beka Vladimíra Rotha, který si odpykal dvouzápasový disciplinární trest a může opět hrát. Připraven naskočit do hry je také útočník Ján Sýkora. Mimo hru zůstává Kamil Kreps a zřejmě také Lukáš Žejdl.

To Energetici se budou muset obejít bez trojice hráčů. Na třinecký led nevyjedou obránci Václav Benák a Jekabs Redlihs, chybět bude také útočník Marcel Haščák.
Poslední vzájemný zápas

K zatím poslednímu měření sil Oceláři do Karlových Varů cestovali v rámci 28. kola. Ač byli hráči s dráčkem na hrudi střelecky aktivnějším týmem, na ledě KV arény se jim nepovedlo ani jednou skórovat, domácí naopak vsítili dvě branky a získali všechny tři body.

13. prosince 2015: HC Energie Karl. Vary – HC Oceláři Třinec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0).

Branky a nahrávky:
19. Rohan (Bartek), 60. Skuhravý.
HC Energie Karlovy Vary

Energetikům se v letošní sezóně vůbec nedaří. Tým ze západního cípu republiky dokázal zvítězit pouze ve třinácti zápasech, ve zbylých sedmadvaceti odcházel z ledu poražen. Vedení karlovarského klubu se pokoušelo na nepříznivý vývoj sezóny reagovat změnami na trenérském postu i v hráčském kádru. Nejčerstvější změnou je odchod Petera Oremuse z pozice hlavního kouče, Karlovy Vary do konce sezóny povede dvojice Karel Mlejnek – Mikuláš Antoník.

Poslední zápas Karlových Varů:
26. ledna: HC Energie Karl. Vary – HC Škoda Plzeň 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

11. Moravčík (Hrňa), 25. Kracík (Jeřábek, Pulpán), 53. Svoboda (Kadlec, Hrňa).

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Závorka – Bičánek "C", Dvořák, Gulaši, M. Rohan, Sičák "A", J. Tomeček, Weinhold, Baránek – Rachůnek, Marosz, J. Svoboda – T. Rohan, Kůs, Bartek – Huna, Vachovec "A", V. Tomeček – Gorčík, Osmík, Flek.
HC Oceláři Třinec

Hráči s dráčkem na hrudi v minulém kole přišli o svou třízápasovou vítěznou sérii, když v poměru 2:4 podlehli chomutovským Pirátům. Slezané sice po dvou třetinách hájili jednobrankové vedení, domácí však třemi brankami v poslední periodě otočili zápas na svou stranu. V úterý se ale nevedlo ani ostatním celkům ze spodních pater tabulky, náskok Ocelářů na jedenácté Vítkovice tak zůstal čtyřbodový.

Poslední zápas Třince:

26. ledna: Piráti Chomutov- HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

12. Rutta (Sklenář), 46. Tomica (Skinner, Červenka), 49. Ölvecký (Růžička, Jánošík), 60. Červenka – 15. Irgl (Polanský, Dravecký), 30. M. Růžička (Svačina, Plíhal).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec (Svoboda) – Linhart, Nosek, Galvas, Hrabal, Klesla, Slovák, Doudera – Dravecký, Polanský, Irgl – Rákos, Kopecký, Tybor – Svačina, Plíhal, M. Růžička – Adamský, Rufer, Meidl – Jašek.
Hezký páteční podvečer z třinecké WERK ARENY! Tipsport extraliga dnes pokračuje čtyřicátým prvním kolem, třinecká aréna uvidí souboj týmů ze spodních příček tabulky. Desátí Oceláři Třinec hostí poslední Energii Karlovy Vary. Zápas začíná v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.