Třinec - Olomouc | ONLINE | 6.12.2015 15:00 | Tipsport Extraliga 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Olomoučtí hokejisté oslavili nečekaně jednoznačné vítězství se svými příznivci, kterých do Třince dorazila slušná řádka. Domácí Oceláři smutně zmizeli v kabině. Já se s vámi budu muset taky rozloučit. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. Přeji příjemný zbytek neděle a někdy příště se těším, na počtenou!
Oceláři prohráli potřetí v řadě a prozatím zůstávají na desáté pozici. Naopak Olomouc zvítězila ve čtvrtém z posledních pěti utkání a posunula se na výbornou čtvrtou příčku. Třinec je nadále v obrovské krizi a dnešní výkon to jen potvrdil. Nálada v týmu a mezi fanoušky Mory je naproti tomu diametrálně odlišná.

Druhou polovinu základní části zahájí Třinečtí v pátek 11. prosince, kdy v rámci 27. kola přivítají na domácím ledě od 17:00 silný Chomutov. Olomouc se představí v ten samý den od 18:00 před vlastním publikem proti pražské Spartě.
Statistiky po třetí třetině:

Střely: 29 (5, 11, 13) – 22 (6, 10, 6),
střely mimo: 6 (2, 2, 2) – 10 (3, 5, 2),
hity: 12 (4, 8, 0) – 6 (2, 4, 0),
vyhraná vhazování: 40/63 (14, 12, 14) – 23/63 (9, 7, 7),
úspěšnost na vhazování: 63 % – 37 %,
trestné minuty: 8 (2, 4, 2) – 10 (4, 2, 4).
Nejlepší hráči utkání:

Josef Hrabal – TRI (0+0)
Martin Vyrůbalík – OLO (1+0)

Nejlepším hráčem zápasu byl na domácí straně vyhlášen obránce Josef Hrabal. Z týmu Olomouce byl vybrán kapitán Martin Vyrůbalík, který svým gólem otevřel skóre duelu.
Je konec, Oceláři prohlubují svou herní a výsledkovou krizi, Olomouc se raduje ze zisku cenných tří bodů na kluzišti vicemistra. Ve třetí třetině si Moravané kontrolovali komfortní náskok tří branek, přečkali aktivní začátek ze strany Ocelářů a pak už dovedli utkání v poklidu do vítězného konce.
Konec zápasu.
59:44'
Vyrůbalík neudržel útočné pásmo, a tak alespoň nahodil za Hrubce. Do konce utkání už zbývají jen poslední sekundy.
59:04'
4962 diváků si našlo cestu na dnešní mikulášské utkání Třince proti Olomouci. Nyní už někteří diváci opustili svá místa a poslední minutu uvidí poloprázdná aréna.
58:35'
Irglovu střelu vyrazil Konrád k zadnímu mantinelu, Adamský skákavý puk netrefil. Na druhé straně si Hrubec poradil se zakončením Eberleho.
57:53'
Adamský s Irglem zavážejí puk do útočného pásma, kde se Třinec v posledních dvou minutách ještě pokusí něco vymyslet.
57:24'
Utkání už se jen dohrává, o exportu bodů do Olomouce je rozhodnuto. Pro Matušovo nahození si vyjel z branky Konrád.
56:37'
Valentovo nahození skončilo za brankou Hrubce, Oceláři rozehráli jen na zakázané uvolnění.
55:57'
Elitní řada Ocelářů se usídlila před Konrádem a Klepiš od mantinelu nahodil na branku. Na slovenského gólmana ve službách Mory ale nevyzrál ani dorážející Dravecký.
55:01'
Linhart obkroužil Konrádovu branku a snažil se o bekhendové nahození. Ještě předtím ale rozhodčí přerušili hru kvůli postavení útočícího Oceláře v brankovišti.
54:17'
Kopecký Staňka o kotouč nepřipravil, a tak přitiskl olomouckého beka na mantinel Irgl. O puk se tedy bojuje v olomouckém obranném pásmu.
53:38'
Holec si nezpracoval Hermanovu přihrávku, a tak může rozehrávat Hrabal. Olomouc v posledních momentech rezignovala na útočení a soustředí se na defenzivní úkoly.
53:05'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Linhart spěchá za vlastním nahozením a napadá Ondruška. Olomouc si v poklidu kontroluje komfortní náskok.
52:28'
Konrád chytil do lapačky nahození Milana Doudery (TRI) a následně se před jeho brankou strhla šarvátka. Doudera je vyloučen na dvě minuty za hrubost, Tomáše Houdka (OLO) postihl stejný trest.
52:06'
Hrubec chyboval při rozehrávce a musel hokejkou zamezit puku v cestě do vlastní branky. Stihl to, ukryl puk pod lapačkou a je tady komerční pauza.
51:41'
Irgl se poctivě vrátil do obrany a připravil o kotouč Knotka. Oceláři nahazují do útočného pásma, ale času na zvrat už jim mnoho nezbývá.
50:54'
M. Doudera si troufl zariskovat před vlastní brankou. Klička mu vyšla, následné nahození zamířilo na Konráda, který okamžitě rozehrál.
50:09'
Rufer se proháčkoval do útočné třetiny a trochu se štěstím se ke střele dostal Jašek. Konrád vystrčil vyrážečku a kotouč vyrazil.
49:25'
Konrád pokryl nahození Ocelářů a vypořádal se také s jejich následným tlakem do branky. Pomohli mu obránci, po menší potyčce se ale vylučovat nebude.
49:13'
Mora se ubránila a je v pěti. Do konce utkání zbývá něco přes deset minut. Za svou branku vyjíždí Hamerlík, aby rozehrál.
48:40'
Buc za brankou pěkně srazil Polanského, ale nevyhodil. Hrabal místo střely ještě přihrával Irglovi, jehož pokus zablokoval Ondrušek.
48:10'
Matušův pokus srazili hosté do ochranné sítě, poté se jim podařilo vyhodit. Olomouc se zatím v oslabení brání s přehledem.
47:55'
Dravecký nastřelil po Matušově přihrávce jen Rákose, stojícího před brankou. Těžko mohl Rákos tuto střelu tečovat na Konráda.
47:17'
Rákos nedokázal vystřelit z nepřehledné skrumáže před Konrádem. O puk se pak bojovalo u mantinelu, než Houdek bekhendem vyhodil.
46:56'
Po skončení komerční přestávky začne přesilová hra Třince. Na dvě minuty za podražení byl vyloučen Tomáš Valenta (OLO). Přichází možná poslední šance pro Třinec, jak se zápasem něco udělat.
46:37'
Čas běží a Oceláři nutně potřebují korigující branku. Střely Irgla a Adamského ale Konráda nemohly výrazněji ohrozit.
46:01'
M. Doudera rozehrál na Draveckého, který sklepával do jízdy Irglovi. Ten ovšem nechal kotouč za sebou, a tak musejí Oceláři začít znovu odzadu.
45:32'
Dravecký přihrál Kopeckému, který zadovkou pouze nahodil po hrazení. S pukem hraje Laš a má relativně dost času na rozehrávku.
44:54'
O kotouč se dlouho bojovalo u mantinelu, ale rozhodčí hru nepřerušili. Po přihrávce Kucharczyka pak ve slibné pozici minul branku Holec.
44:16'
Hrabalův oblouček šel přímo do jízdy Adamskému, který už ale plnohodnotně zakončit nedokázal. Útočné pásmo se pokouší udržet Hrabal.
43:34'
Po vhazování se puk odrazil k Linhartovi, jehož bomba zaduněla o tvrzené sklo za Konrádem. Slovenský brankář následné nahození Noska rozehrál Staňkovi.
43:19'
Eberle si hodil kotouč příliš do jízdy a Linharta už před čárkami nepředjel. Vhazuje se před Konrádem, na buly se rovnají Klepiš a Řípa.
43:09'
Svižná akce Ocelářů na jeden dotek skončila u Matuše. Ten si na levém křídle zpracoval Galvasův pas, ale Konrád na jeho ránu příklepem vyzrál.
42:55'
Tvrdou ránu vyslal třinecký rodák a olomoucký obránce v jedné osobě Houdek na Hrubce. Gólman Ocelářů vyrazil vyrážečkou mimo hrací plochu.
42:42'
M. Doudera zaváhal na útočné modré čáře a Olomouc mohla do útoku. Mikúšovu ránu srazil holí do ochranné sítě za Hrubcem Linhart.
42:10'
Noskovu střelu vyrazil Konrád jen před sebe, ale Klepiš se nestačil rychle zorientovat, aby mohl dorážet. Oceláři vstoupili do třetí části docela aktivně.
41:39'
Rufer se trochu pošťuchoval s Jaroměřským, hra byla posléze přerušena po neúspěšném boji o puk u mantinelu. Vhazuje se opět po levici Konráda.
41:14'
Po zakázaném uvolnění Olomouce přehrál Matuš na vhazování Knotka. V útočné snaze pokračuje za Konrádem Rákos.
40:42'
Linhart se vydal na útočný výlet, odstavil si Houdka a bekhendem přihrál před branku. Polanský zakončoval také bekhendem, ale nad branku Konráda.
40:16'
Třetí třetina začala a Olomouc dohrávala třináct sekund z přesilové hry. Nyní už je Kopecký zpět na ledě.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 16 (5, 11) – 16 (6, 10),
střely mimo: 4 (2, 2) – 8 (3, 5),
hity: 8 (4, 4) – 4 (2, 2),
vyhraná vhazování: 26/43 (14, 12) – 17/43 (9, 8),
úspěšnost na vhazování: 60 % – 40 %,
trestné minuty: 6 (2, 4) – 6 (4, 2).
Ve druhé periodě padly čtyři branky a docela komfortní vedení se drží na straně Olomouce. Ta po devíti minutách druhé části přidala druhou branku, když Hrňa nedokázal vyhodit puk z obranného pásma. Jaroměřského střela se odrazila od tyčky do branky Hamerlíka. Konrád později vyrazil Irglovu nadějnou střelu a Mora se mohla radovat z třetího zásahu. Hrňu připravil o puk Mikúš, ujel po pravém křídle a zakončil přesně do horního rohu.

Třinecká mizérie trvala nadále. Laš střílel v úniku těsně vedle, ale ani to nebylo pro Oceláře dostatečným varováním. O něco později propadli v obraně, Laš zakončil přečíslení dvou proti jednomu bravurně a vyhnal Hamerlíka z branky. Slováka nahradil v brance Třince Hrubec. Jiskřičku naděje pro domácí vykřesal ve hře čtyř proti čtyřem Galvas, jehož střela proskákala Konrádovi až za čáru. Mora odskočila ve druhé třetině do tříbrankového vedení, které bude hájit v posledním dějství.
Další třetina začne přibližně v 16:45.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:54'
Běží poslední sekundy druhého dějství a Třinci se podařilo vyhodit. Olomouc už branku nepřidá, přesto bude po druhé třetiny mnohem spokojenější.
39:32'
Rozběhla se poslední minuta druhé třetiny, Hrubec s obtížemi vyrazil Lašovu ránu. Poté byla hra přerušena kvůli postavení útočícího hráče Olomouce v brankovišti.
38:45'
Hrubec vyrazil střelu rozjetého Jaroměřského k zadnímu mantinelu, kde se teď bojuje o kotouč.
38:14'
Tomáš Kopecký (TRI) to podle rozhodčích u mantinelu přehnal s důrazem a je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Přesilovku si tak zahrají hosté z Olomouce.
37:55'
První Hrabalovu střelu od modré čáry Konrád vyrazil, podruhé střílel třinecký obránce z větší blízkosti, ale nastřelil jen Laše.
37:24'
Řípa vyhodil puk až k Hrubcovi, zpět do útočného pásma pak kotouč zavezl Dravecký. Po průniku po levé straně rovnou vystřelil a Konrád, ač si nebyl úplně jistý, kotouč udržel.
36:54'
Domácí jsou v plném počtu a mají k dispozici zkrácenou přesilovku. Už jsou před Konrádem, s pukem operuje Rákos.
36:07'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři se ve hře čtyř proti čtyřem bleskově prosazují a snižují náskok Olomouce! Irgl přihrál křížem přes útočné pásmo LUKÁŠI GALVASOVI, který se do puku opřel z prvního doteku! Kotouč propadl Konrádovi až na brankovou čáru a došoural se až do sítě! Situaci ještě jistil Adamský – 1:4! Asistence: Zbyněk Irgl.
35:56'
Olomoucká přesilovka končí faulem Jana Eberleho (OLO). Ten je potrestán dvěma minutami za hákování, hra se přesouvá do útočného pásma Třince.
35:27'
Olomouc zavřela Oceláře před Hrubcem, ale Laš střílel jen do chumlu těl na brankovišti. Třinec se osvobodil vyhozením.
34:37'
Zatímco v olomouckém sektoru se slaví čtyřbrankové vedení, nálada mezi domácími příznivci je na bodu mrazu. Po komerční pauze se bude vhazovat před Hamerlíkem, protože Lukáš Jašek (TRI) byl vyloučen na dvě minuty za krosček.
34:01'
Oceláři v témže čase střídají gólmany. Petera Hamerlíka nahrazuje mezi třemi tyčemi Šimon Hrubec.
34:01'
Olomouc právě vstřelila branku!
Destrukce Ocelářů pokračuje, o několik sekund po své první šanci se MAREK LAŠ skutečně dočkal vstřeleného gólu! Buc s Lašem ujeli do přečíslení dvou proti L. Douderovi. Adamský už se vrátit nestačil a Laš zakončil přes padajícího Hamerlíka o břevno do branky! Krásný gól Mory – 0:4! Asistence: Dávid Buc, Jan Knotek.
33:29'
Ve WERK ARENĚ je kromě olomouckého povzbuzování slyšet pískot domácích. Třineckým obráncům ujel Laš a střílel jen těsně vedle!
32:47'
Hrňa dnes hraje velmi smolné utkání, neboť se svými chybami podepsal u dvou posledních branek Mory. Nyní rozehrávají Nosek s Linhartem.
32:21'
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomouc přidává třetí branku a v zápase je jasně na koni! Hrňa byl při vyvážení puku na útočné modré čáře odzbrojen TOMÁŠEM MIKÚŠEM, který se vydal na únik po pravé straně. Přes bránícího M. Douderu dokázal vystřelit a Hamerlík na střelu do horního rohu nedokázal zareagovat – 0:3! Bez asistence.
31:42'
Hrabalovo nahození ze středního pásma usměrnil Rákos přímo na Konráda. Slovenský gólman měl moře času, a proto rozehrál obráncům.
31:20'
Valenta zpracoval nahození z třinecké obrany přímo Irglovi do jízdy. Třinecký útočník se na pravém křídle octl ve skvělé pozici, ale Konrád jeho pokus vytěsnil!
30:30'
Buc s Lašem dostali kotouč až na Knotka, který o něj však přišel. Galvas rozehrává za branku Hamerlíka na L. Douderu.
30:04'
Hamerlík pokryl nahození kohoutů a vhazuje se po jeho levé ruce. Knotek byl ze vhazování proti Matušovi vykázán a zastoupí ho Buc.
29:46'
Jaroměřského sražená rána se od zadního mantinelu odrazila k domácím hokejistům. Dravecký nahazuje obloučkem do útočného pásma.
29:09'
Konrád kryl střelu M. Doudery, hra se pak rychle dostala před Hamerlíka. Adamský nechal při rozehrávání puk za sebou a tečovaná rána Zemana zamířila mimo.
28:48'
Na žádný průlom v třineckém trápení to dnes zatím nevypadá, spíše naopak. Nyní se ale po zakázaném uvolnění Olomouce vhazuje před Konrádem.
28:31'
Olomouc právě vstřelila branku!
Po chybě Ocelářů odskakují hosté už do dvoubrankového vedení! Hrňa zachytil Knotkovu přihrávku, ale nepřihrál Tyborovi přesně. Kotouč se dostal k JANU JAROMĚŘSKÉMU, který prostě nahodil na branku a jeho střela zapadla od tyčky až do sítě – 0:2! Bez asistence.
27:57'
Jaroměřský zpacifikoval Hrňovo nahození a dokázal puk posunout do středního pásma ještě před napadajícím Tyborem.
27:43'
Herman pronikl okolo hrazení až za branku Hamerlíka, přihrál ke střele Jaroměřskému a rána olomouckého obránce těsně minula třineckou branku. Je tady komerční pauza.
26:57'
Matai dostal puk do středního pásma a odjel střídat. Kopecký pak útok Olomouce čistým způsobem zastavil a získal kotouč.
26:14'
M. Doudera vyvezl puk středem kluziště až do středního pásma, kde přenechal Irglovi, který o kotouč v souboji se Zemanem přišel.
25:57'
Ani Olomouc se ale nechce nechat zahanbit. Hamerlík měl starosti se střelou Zemana a volný kotouč zůstal u jeho betonu. Na místo rychle přispěchal Irgl a posunul puk do bezpečí, někam pod beton svého brankáře.
25:26'
O kotouč se dlouho bojovalo pod třineckou střídačkou, až jej konečně vyšťoural Matuš. Jeho bekhendové nahození ale branku minulo.
24:47'
Ožili také domácí příznivci a Olomouc je rázem pod náporem Třince. Jaškovu střelu z úhlu Konrád vyrazil a poradil si i s dorážkou Rufera.
24:32'
Konečně se Oceláři pokusili o střelu a hned to bylo nebezpečné. Konrád vyrazil střelu Hrni a jistý si nebyl ani při dorážce Tybora. Nicméně kotouč udržel.
23:54'
Ani Moře její útok příliš nevyšel a o puk hosté přišli. Teď jej dopředu zaváží Tybor a nahazuje na zadní mantinel.
23:26'
Klepiš přihrál v útočném pásmu k hrazení M. Douderovi, který jen odvezl puk za branku a tam o něj přišel. S kotoučem hraje Kucharczyk.
22:34'
Mikúš zavezl puk do rohu kluziště, kde byl k mantinelu přistrčen Hrabalem. Nevylučuje se ani teď, Slezané rozehrávají.
21:54'
Třinec se do pořádného zakončení nedostal a Olomouc je v plném počtu. Moravané se hned vrhli do útoku, Laše zastavoval Hrabal.
21:29'
Kopecký zavezl puk do útočného pásma a Hrňa předal na modrou čáru Hrabalovi. Ten ovšem trefil hned prvního clonícího Laše.
20:55'
Tyborovi nevyšla přihrávka na obránce a Rákos po kontaktu s Vodným upadl. Faul se nepíská, Olomouc se osvobozuje.
20:23'
Oceláři na začátku druhé periody dohrávají značnou část přesilové hry. Už jsou nastěhovaní před Konrádem a kombinují.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely: 5 – 6,
střely mimo: 2 – 3,
hity: 4 – 2,
vyhraná vhazování: 14/23 – 9/23,
úspěšnost na vhazování: 61 % – 39 %,
trestné minuty: 2 – 4.
Zbývající sekundy první třetiny byly dohrány v rohu kluziště, a tak odcházejí hráči do šaten za jednobrankového vedení Olomouce. V prvních deseti minutách jsme sledovali spíše vzájemné oťukávání, brankáři byli téměř bez práce, Mora svou úvodní přesilovku nevyužila. Ve dvanácté minutě střílel dvakrát nebezpečně Ondrušek, ale poprvé zasáhl Hamerlík, podruhé zamířil kotouč vedle.

Jediného gólu v první části se diváci dočkali v sedmnácté minutě. Eberle vybojoval puk u mantinelu, přihrál Vyrůbalíkovi, a ten propálil třineckého gólmana. Oceláři následně prováhali přesilovou hru, v níž nic kloudného nevymysleli. Těsně před sirénou byl ještě vyloučen Ondrušek, a tak vstoupí do druhé třetiny domácí v početní výhodě. Zatím je to z jejich strany znovu velké trápení, ale utkání obecně postrádá extraligové parametry.
Další třetina začne přibližně v 15:52.
20:00'
První třetina skončila.
19:50'
Osmnáctiletý Jašek si ještě vykoledoval faul od Jiřího Ondruška (OLO). Deset sekund před první sirénou je Ondrušek vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
19:45'
Se šancemi na vyrovnání v první třetině už to pro domácí vypadá bledě. Mora je v plném počtu, po třineckém ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.
19:18'
Klepiš po Noskově přihrávce nevystřelil, a tak byl osloven Dravecký. Jeho rána míří vedle, Moravané znovu vyhazují ven z pásma.
18:37'
Olomouc se stihla již dvakrát osvobodit vyhozením a v klidu stačila vystřídat. Další snahu Ocelářů zahajuje Linhart.
18:01'
Oceláři pohlednou kombinací rozebrali olomouckou obranu, ale Irglova přihrávka na Hrňu nebyla ideální. Hrňa se musel ke kotouči sklánět a nastřelil jen Vodného.
17:31'
Přesilovku si vyzkoušejí také Oceláři. Radim Kucharczyk (OLO) fauloval Klepiše nevybíravým způsobem a je potrestán dvěma minutami za faul kolenem.
17:14'
Nejproduktivnější hráč Mory si v letošní sezoně připsal svůj pátý zásah. Další útok Třince přerušilo postavení mimo hru.
16:52'
Olomouc právě vstřelila branku!
Kohouti se v Třinci po necelých sedmnácti minutách ujímají vedení! L. Douderu přehrál na zadním mantinelu Eberle a přihrál bekhendem mezi kruhy. Tam se zjevil olomoucký kapitán MARTIN VYRŮBALÍK a z první se trefil přesně k pravé tyči Hamerlíkov branky – 0:1! Asistence: Jan Eberle.
16:39'
Laš pronikl do útočného pásma po pravém křídle a přihrál Knotkovi, proti němuž zasáhl Hamerlík. Buc už dorážet nemohl.
15:54'
Proti Hrabalovu vyhození vyjel z branky Konrád, byl u puku dříve než Adamský a rozehrál na jistotu do středního pásma.
15:22'
Po zakázaném uvolnění Třinec vybojoval kotouč Mikúš, prohodil si jej mezi nohama a přihrál Ondruškovi. Hra je však kvůli postavení Mataie v brankovišti vykázána do středního pásma.
14:53'
Hrňovi se nepodařilo zaskočit Konráda stříleným nahozením z rohu. Na druhé straně se pěknou individuální akcí prezentoval Řípa, pak jeho střelu zablokoval Linhart.
14:16'
Útočnou akci Mory zastavil ofsajd a je čas na druhou komerční pauzu. Po čtrnácti minutách jsme branku neviděli, šancí jen velmi poskrovnu.
13:58'
Staněk si nezpracoval vysoký kotouč ideálně a octl se pod tlakem Polanského, nicméně situaci ustál. Polanský to teď zkouší proti třem Olomouckým.
13:34'
Kopecký po zakázaném uvolnění Třince na buly přehrál Knotka a Dravecký vyhodil puk na Staňka vysokým obloučkem.
12:56'
Po úvodních ospalých minutách se tempo hry přeci jen o něco zvýšilo. Galvasovo nahození od modré čáry tečoval jen mimo branku Kopecký.
12:30'
Matuš dojel volný puk před Houdkem, ale nepřihrál přesně Jaškovi. Na druhé straně se po dorážce marně natahoval Vyrůbalík.
11:48'
Další rána kohoutů od modré čáry třineckou branku minula, ke Konrádovi se ani nadvakrát neprocpal Rákos, který to zkoušel průniky po mantinelu.
11:06'
Na opačné straně si hosté vytvořili první vážnou příležitost! Po Bucově akci Hamerlík vyrazil Ondruškovu střelu a o něco později střílel Ondrušek z podobné pozice, a sice z pravého kruhu těsně vedle! Hamerlík si po odrazu našel volný puk.
10:21'
Polanský si za brankou Konráda efektně obhodil Hermana a přihrál mezi kruhy Adamského. S tím dobře vystoupil Houdek a zablokoval jeho střelu.
10:06'
Hra se rychle dostala k olomouckým obráncům a nepřesně rozehrál také Houdek. Po icingu Mory bude puk vhozen do hry před Konrádem.
09:49'
Kopecký si nezpracoval Linhartovu nepovedenou přihrávku a píská se zakázané uvolnění. Na vhazování před brankou Třince se rovnají Kopecký s Hermanem.
09:30'
Olomouci se úvodní přesilová hra nepovedla, Hamerlík musel zasahovat jen v jednom případě. Nyní rozehrávají domácí, jmenovitě Nosek s Linhartem.
08:55'
Po buly se Oceláři znovu osvobodili, zařídili to Rufer s Matušem. V posledních sekundách přesilovky Eberle nastřelil M. Douderu.
08:21'
Rychlá kombinace po ose Jaroměřský – Řípa skončila u Staňka, který si srovnal puk na modré a vystřelil. Hamerlík udržel kotouč ve výstroji.
07:43'
Laš přihrál rozjetému Bucovi, kterého ovšem zastavil Adamský. Třinecký útočník ještě nevyhodil, ale o chvilku později se to povedlo jeho spoluhráčům.
07:17'
Galvas okamžitě po buly vyhodil puk z obranného pásma. Nový útok se snaží založit Houdek, ale kotouč se mu trochu zamotal pod nohama.
06:57'
V další situaci si Buc proklestil cestu přes M. Douderu, chtěl pokračovat za branku, avšak byl podražen gólmanem Peterem Hamerlíkem (TRI). Dvouminutový trest za podražení odpyká Zbyněk Irgl. Přesilovka Olomouce začne po komerční přestávce.
06:35'
Jaroměřský přihrál do slibné střelecké pozice Holcovi, který se prosmýkl mezi domácími obránci, ale střílel jen těsně vedle.
05:56'
Kohoutům se nepodařila rozehrávka, a tak se na chvilku dostali pod tlak Třince. Teď už je ale puk ve středním pásmu, Staněk napadá L. Douderu.
05:29'
Nosek přihrál na modré čáře Linhartovi, jehož přízemní pokus sice Konrád uviděl na poslední chvíli, ale dokázal jej vyrazit.
04:53'
A tak se opravdu stalo, z levého kruhu střílel Adamský, Konrád kotouč vyrazil za branku. Olomouc poté zahrála před vlastní brankou vysokou holí.
04:26'
M. Doudera zavezl puk do útočné třetiny, kde jeho snahu podporují Polanský s Irglem. Vypadá to, že se tam Třinec usadí.
03:52'
Buc naznačoval střelu, ale místo ní přihrál za branku Knotkovi. Následně šel puk na modrou čáru, odkud Jaroměřský nastřelil jen Klepiše.
03:15'
Hra se rychle přesunula před Konráda, kde se dostal ke kotouči Kopecký. Přihrávka na modrou čáru na Galvase však postrádala přesnost.
02:59'
Holec obdržel přihrávku na levou stranu a napřáhl ke střele. Do rány vložil hůl Galvas a srazil kotouč do ochranné sítě.
02:30'
Chmielewski prodloužil Linhartovo nahození až do útočného pásma, o zakázané uvolnění se nejedná. Za pukem spěchá Jašek.
01:55'
Oceláři se neudrželi v útočné třetině, a tak může na konci druhé minuty rozehrávat Olomouc. Kotouč si bere na starosti Mikúš.
01:21'
Polanský motal hlavy olomouckým obránců, avšak kotouč před branku nedostal. Na opačné straně pak alespoň zabránil v zakončení Řípovi.
00:32'
Nosek se na pravém křídle dostal do střelecké pozice a Konrád jeho střelu vyrazil vyrážečkou. Útok Mory přerušil ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.
00:09'
Utkání zahájili vítězným vhazováním domácí, ale po nahození Noska jim bylo odpískáno zakázané uvolnění. Na buly před Hamerlíkem jdou Kopecký a Knotek.
00:01'
Utkání právě začalo.
Ještě před zápasem probíhá slavnostní předání zelené helmy za vítězství v listopadovém Radegast indexu Milanu Douderovi. Cenu třineckému obránci předá mladý, zrakově postižený fanoušek Ocelářů Matěj Segeďa.
Kohouti jsou na ledě a proti Třinci se postaví v červených dresech. Domácí Oceláři nastupují právě teď, doma již tradičně v bílém.
Diváci si prohlédli video-mapping na ledové ploše a nyní už budou nastupovat hokejisté. Mezitím se oba kotle fanoušků přetlačují v hlasitosti svých pokřiků.
Kromě domácích fanoušků, kteří zatím zaplňují své sedačky jen sporadicky, o sobě dávají vědět příznivci z Olomouce. Někteří z nich dorazili na zápas se slušivými čertovskými rohy.
Ani trenér Venera nenechal ve své sestavě na kameni kámen. Do branky však znovu posílá Branislava Konráda, jemuž bude krýt záda Tomáš Vošvrda. Mora přijela do Třince jen se šesti obránci a ze sestavy oproti minulému utkání zmizel zkušený Pavel Skrbek, na jehož místo byl dopsán Jan Jaroměřský. Kvůli této změně došlo také k rozházení obranných párů kohoutů. Olomouc pro dnešek ještě nemůže počítat s potrestaným Alexem Rašnerem.

V útočné vazbě registrujeme rovněž jedinou změnu. Na třineckém ledě se nepředstaví střelec kuriózní branky proti Litvínovu Petr Kafka, kterého v útočné řadě se Zemanem a Mikúšem nahrazuje Jakub Matai. V hierarchii formací se tato řada posouvá na třetí místo, jako druzí by měli nastupovat Vodný, Řípa a Eberle.
Oceláři udělali oproti zápasu v Mladé Boleslavi v sestavě několik změn. Postu gólmana se však netýkají, neboť také dnes nastoupí od první minuty Peter Hamerlík a náhradníka mu bude dělat Šimon Hrubec. V obraně vystřídal mladíka Michala Romana o něco starší Michael Foltýn, avšak ani proti Olomouci do hry nezasáhnou Rostislav Klesla s Vladimírem Rothem.

Kopeckého a Polanského útočné formace zůstávají beze změny, trenéři ovšem vyškrtli ze soupisky Tomáše Plíhala a nahradili ho Radoslavem Tyborem. Slovenský útočník bude hrát v útoku s Hrňou a Rákosem, k Matušovi s Jaškem byl přiřazen Chmielewski. Kouč Mucha ani pro dnešek nepočítá s Vladimírem Svačinou a Kamilem Krepsem.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas (A), M. Doudera, Hrabal, Foltýn – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Adamský, Polanský (C), Irgl – Hrňa, Rákos, Tybor – Chmielewski, Matuš, Jašek – Rufer. Trenér: René Mucha.

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík (C), Houdek, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek (A), Valenta – Laš (A), Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Zeman, Matai – Holec, Herman, Kucharczyk. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Michal Hrubý, Roman Polák – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan.
ABSENCE

Marodka sužuje kádr vicemistra od samého počátku sezony. Aktuálně Ocelářům kvůli různým zraněním scházejí obránci Rostislav Klesla a Vladimír Roth. Ofenzivní šiky se musely v Mladé Boleslavi obejít bez podpory Kamila Krepse, Vladimíra Svačiny a Radoslava Tybora. Třinec má široký kádr, přesto můžeme časté zásahy do sestavy řadit k příčinám jeho dosavadního neúspěchu.

Naproti tomu v Olomouci zraněné hokejisty nemají. V Třinci jim ale bude kvůli trestu ve hře nadále scházet mladý obránce Alex Rašner, jehož stopka potrvá až do reprezentační přestávky před Vánoci.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

Pátek 23. října, 18:00, 13. kolo, Olomouc:
HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Branky a asistence: 11. Laš (Buc, Knotek), 12. Řípa (Vodný), 26. Laš (Vyrůbalík, Rašner), 39. Mikúš (Kafka), 40. Rašner (Buc, Laš), 53. Eberle (Vodný).
Diváci: 5351 (97 % celkové kapacity).

STATISTIKY, ZAJÍMAVOSTI

Marek Laš je s jedenácti brankami (společně s třineckým Draveckým) v nejlepší desítce extraligových střelců, ale k tomuto počinu nepřidal ještě ani jednu asistenci, a tak je nejproduktivnějším hráčem kohoutů obránce Vyrůbalík.

Branislav Konrád se řadí mezi nejlepší brankáře extraligy. S průměrem 1,92 obdržených branek na zápas je druhý za chomutovským Kopřivou. Hanáci inkasovali společně s Libercem nejméně gólů (56).

Třinecký bek Milan Doudera od začátku sezony válí v Radegast indexu. Tuto statistiku nejenže vede celkově, ale zvítězil v dílčích měsících září a listopadu, a proto nastupuje v prosinci podruhé se zelenou helmou.

Třinec i Olomouc patří mezi nejslušnější týmy soutěže. Třinec je druhým a Olomouc třetím nejméně vylučovaným celkem extraligy. Oceláři mají pátá nejlepší oslabení a spolu s Morou se jim daří sbírat mnoho bodů do týmového Radegast indexu.

ŘEKL PŘED ZÁPASEM

Michal Vodný (útočník, OLO): „Jelikož hrají doma, čekám, že na nás vletí. Budou hodně bruslit a budou chtít určovat tempo hry. S tím se budeme muset vypořádat a minimálně se jim ve výkonu vyrovnat. Myslím, že to, proč se jim nedaří, neví ani oni sami, takže i kdybych věděl, neřeknu. S tak kvalitním kádrem, jako mají oni, je to asi jen otázka času, kdy se zvednou. Minulý zápas proti Litvínovu jsme mohli po deseti minutách prohrávat 0:3, ale Braňo (Branislav Konrád) to suprově zavřel a asi až pak jsme začali trochu hrát a prosazovat se."
HC OLOMOUC
5. místo, 43 bodů, skóre 56:56


Olomouc vstoupila do základní části výtečně a po dvou úvodních porážkách zvítězila sedmkrát v řadě. Od poloviny října jsou její výsledky spíše na houpačce, ale přesto se svěřenci trenéra Venery drží na skvělém pátém místě a zatím mohou směle pomýšlet na vyřazovací boje. Z posledních čtyř utkání získala Mora devět bodů, naposled relativně v pohodě přehrála trápící se Litvínov o tři góly. Hanáci se spoléhají na parádní výkony brankáře Konráda a týmové pojetí hry.

Poslední zápas v extralize

Pátek 4. prosince, 17:20, 25. kolo, Olomouc:
HC Olomouc – HC Verva Litvínov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a asistence: 3. Herman (Holec, Kucharczyk), 12. Kafka, 47. Skrbek (Vyrůbalík).
Diváci: 4053 (74 % celkové kapacity).

Sestava Olomouce: Konrád (Vošvrda) – Skrbek, Vyrůbalík (C), Valenta, Ondrušek, Houdek, Staněk – Buc, Knotek, Laš – Kafka, Zeman, Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Herman, Holec.
Trenér: Zdeněk Venera
Nejproduktivnější hráč: Martin Vyrůbalík (4+9)
HC OCELÁŘI TŘINEC
10. místo, 31 bodů, skóre 62:70


Pod novými trenéry Muchou a Malíkem nejdříve Slezané třikrát v řadě bodovali, poté přišlo zaváhání v Brně. Bojovný výkon a vítězství nad silnou Spartou zase vlilo nějaký ten optimismus do žil třineckých fanoušků, jenže další dva zápasy na cizích kluzištích progres nepřinesly. V Plzni zachraňovali Oceláři bod, v Mladé Boleslavi na Středočechy nestačili ani v základní hrací době. Třinec zůstává na desátém místě, je dotahován Pardubicemi a neustále ho trápí početná marodka.

Poslední zápas v extralize

Pátek 4. prosince, 17:30, 25. kolo, Mladá Boleslav:
BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a asistence: 18. Pabiška (Urban, Trončinský), 24. Jarůšek, 28. Stříteský (Výborný, Trončinský), 46. Lenc (Hyka) – 33. Jašek (Matuš).
Diváci: 3812 (91 % celkové kapacity).

Sestava Třince: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas (A), M. Doudera, Roman, Hrabal – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Chmielewski, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský (C), Irgl – Hrňa, Matuš, Jašek – Rufer.
Trenér: René Mucha
Nejproduktivnější hráč: Jiří Polanský (8+12)
Příjemné nedělní odpoledne přeji z Třince všem hokejovým fanynkám a fanouškům! Vítejte při sledování textového online přenosu ze zápasu 26. kola hokejové Tipsport extraligy. Dnes se hraje kompletní kolo a na programu je celkem sedm utkání. V Třinci se bude začínat nejdříve a v našem přenosu se podrobně zaměříme na souboj mezi týmy HC Oceláři Třinec a HC Olomouc. Utkání nemá favorita.

Za normálních okolností bychom jednoznačně favorizovali Oceláře, avšak ti prožívají v letošní sezoně nebývalé trápení a nemohou se pohnout z desáté pozice. Naproti tomu Olomouc je na páté příčce a patří k nejpříjemnějším překvapením extraligy. Navíc Třinec v prvním vzájemném zápase na domácím ledě deklasovala šesti brankami. Zajímavé utkání startuje ve WERK ARENĚ už v 15:00. Vy můžete být u toho prostřednictvím online přenosu, kterým vás provede Ondřej Zoubek. Jste srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Tabulka 2018/2019
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 46 28 3 4 11 154:106 94
2. Plzeň 47 24 7 6 10 171:105 92
3. Mountfield 46 24 6 4 12 134:107 88
4. Třinec 47 26 3 3 15 140:107 87
5. Brno 47 20 6 5 16 131:121 77
6. Vítkovice 47 22 3 3 19 128:120 75
7. M. Boleslav 47 22 2 1 22 114:112 71
8. Sparta 47 18 6 2 21 121:122 68
9. Zlín 47 19 3 5 20 132:134 68
10. Olomouc 45 19 2 7 17 110:125 68
11. Litvínov 46 18 5 1 22 109:125 65
12. K. Vary 46 12 3 4 27 112:140 46
13. Chomutov 47 12 3 4 28 107:159 46
14. Pardubice 47 8 2 5 32 90:170 33
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Play-out ELH
Články odjinud