SESTŘIH: 34. kolo extraligy: HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 4:1

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte pohodový večer a užijte si volný víkend. Budu se těšit někdy znovu na počtenou.
Vítkovičtí v novém roce poprvé vyhráli, ukončili svou temnou sérii a třemi body potěšili své fanoušky. Zda se něco změnilo návratem Olesze a tým nabyl většího sebevědomí, se můžeme jen domnívat. Hosté nebyli horším týmem, jen jim při důrazu před brankou, který předvedli, chyběl gól.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice – PAVEL KANTOR
BK Mladá Boleslav – TOMÁŠ VORÁČEK
59:49
Hraje se ve středním pásmu, spíše se dohrává.
59:23
Domácí se už nikam neženou, síly ubývají také hostům.
59:04
Vítkovičtí si hlídají puk, pohlídají si pravděpodobně i konec této třetiny.
58:40
Ofsajd pro domácí.
58:16
Už druhé zakázané uvolnění pro Bruslařský klub.
57:49
Kolouch si s Vandasem nerozumněl.
57:24
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
57:00
Mladoboleslavští se derou do pásma, Lencova střela jde hodně mimo.
56:23
Hra ve středním pásmu, u puku domácí.
55:51
55:48
Od modré to zkusil Voráček.
55:25
Hosté usazeni před Kantorem, ten má ale dobrý výhled.
55:09
Růžička rozehrává puk na spoluhráče, tato přesilovka jim ale opravdu nejde.
54:50
Vítkovice znovu posílají puk do bezpečí.
54:27
Do hry se zapojuje Štich, hosté pokračují v klasické přesilovce.
54:13
Domácí vyhazují až za Růžičku.
53:51
Šestatřicet vteřin budou hrát hosté přesilovku 5 na 3, za vyhození kotouče mimo hrací plochu si vykoledoval trest Kolouch.
53:25
Přesilovka Mladé Boleslavi pokračuje.
53:25
Oddechový čas pro hosty.
53:25
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí využili situace, Kovář s Burgrem ujeli a dostali se do situace dva na jednoho, Stříteský se snažil zpracovat oba vítkovické hráče, ale nepodařilo se mu to, Burger si s Kovářek třikrát vyměnil pik a nakonec to byl kapitán JIŘÍ BURGER, který umístil puk do prázdné branky – 4:1. Dojíždějící Urban už nezmohl nic a Růžička se na své spoluhráče opravdu hodně zlobil – 4:1. Asistence: Lukáš Kovář.
53:15
Hosté v pásmu, usazují se.
52:38
Vítkovičtí s pukem na hokejkách zamířili k Růžičkovi.
52:27
K trestoměřičům míří domácí Štich, který je potrestán za krosček.
52:27
Probíhá komerční přestávka.
52:27
Taktika hostů natlačit se co nejvíce do Kantorovy branky sice má určitý účinek, ale nepřináší kýžené ovoce.
52:12
Domácí u Růžičky, ale ani zblokovaná střela ho nemohla vystrašit, když puk změnil směr a zamířil do rohu.
51:48
Látal se se spoluhráči dostával k brance, Kantor byl ve střehu a další valnou hromadu dokázal ukočírovat ve prospěch Vítkovic.
51:40
Rýgl dokázal i v pádu v leže odehrát puk do bezpečí středního pásma.
51:20
Růžička prokázal neuvěřitelný postřeh, když dokázal čelit několika jedovkám domácích.
50:54
Kantor odehrával puk za svou brankou, při návratu se ale málem srazil s vlastním spoluhráčem, který ho přinejmenším zdržel, od mantinelu se napřahoval jeden z hostů, ale Kantor se skokem stačil k tyči dostat.
50:26
Hra u domácí klece kde se po střele Musila sesypali hráči v zeleném na Kantora, ale natlačili se do branky příliš, hra je přerušena.
49:56
Tomi se probíjel před branku, ale puk mu uskočil.
49:21
Na opačné straně se podobně ve výborné šanci vedlo Trončinskému.
49:00
Kucsera s Vandasem Růžičkovu klec o chlup minuli.
48:51
Ofsajd pro hosty.
48:25
Dnešní utkání sleduje 4 513 diváků.
47:51
Vítkovičtí u Růžičky, ale ani jejich střely nejsou z nejpřesnějších.
47:06
Mladoboleslavští si najížděli ve dvou na branku, Látal dostal dobrou přihrávku, ale minul.
46:25
46:25
Obrovský závar u domácí branky, někteří z hráčů na lavičce hostů už už zvedali ruce, podle opakovaných záběrů se puk toulal brankovištěm sem a tam, až jej kupa hráčů nakonec zalehla.
45:40
Látal se objevil u pravé tyče, ale svou šanci přestřelil.
45:27
45:15
Mladoboleslavští ohrožují ve svém oslabení vítkovickou branku!
44:51
Hosté se dostali k puku a okamžitě vyhazují.
44:30
Hovorka vypálil ze střední vzdálenosti, ale minul.
44:15
Čerešňák nezachytil přihrávku pořádně.
43:50
Vítkovice usazeny v pásmu.
43:27
Za sekání je vyloučen mladoboleslavský Klepiš.
42:43
Zleva si najel Hyka a zamířil na Kantora, ale těsně minul.
42:04
Domácí gólman příliš práce neměl, vítkovičtí posílají puk do středu hřiště.
41:25
Hosté se dostali k puku a postupují ke Kantorovi.
40:45
Strapáč si z rohu zakličkoval až před Růžičku, ten ale jeho úmysl vystihl.
40:33
Domácí usazeni v pásmu.
40:05
I vhazování ve třetí třetině vyšlo lépe pro vítkovické.
40:01
Po druhé třetině je lépe na duši domácím fanouškům, jejichž oblíbený klub vyhrává od dvě branky. Mladá Boleslav sice dokázala poměrně rychle z přesilovky srovnat a pak hodně zatopit domácím u jejich klece, vítkovičtí se ale dokázali srovnat a dostávat se do nebezpečných akcí. Uvidíme, zda mladoboleslavští do třetí třetiny vletí jako velká voda a nechají vítkovické za sebou jen s otevřenou pusou nebo jestli si vítkovičtí budou i nadále hrát to, co potřebují a co na Bruslaře zřejmě platí.
Další třetina začne přibližně v 18:42.
40:00
39:44
Kotouč kontrolují Vítkovice, domácí fanoušci se zdají být spokojeni.
39:18
Látal si sjížděl pro puk a snažil se ho prohodit do branky, ale nepovedlo se.
39:03
Mladoboleslavští se tlačí před Kantora docela důrazně.
38:38
Rýgl se rozmáchl od modré, ale mířil těsně nad.
38:14
Mladá Boleslav rozehrává od své branky.
37:53
Hostující gólman neví, na kterou stranu se přesunovat dříve.
37:25
Štencelovi utekl kotouč, ale Zdráhal se okamžitě vrací a posílá zpět do pásma.
37:18
Druhá vítkovická formace si počínala u Růžičky výborně, jediné, co chybělo, byla branka v jeho síti.
36:35
Hraje se u Kantora, ale oba týmy spíše bojují o puk.
35:49
Mladoboleslavští si hlídají střední pásmo, domácí se přes něj nemohou dostat.
34:01
Mladoboleslavští nahazují kotouč do pásma, ale domácí se jej ujímají jako první.
33:25
Zakázané uvolnění pro hosty.
33:03
Čtvrtá lajna mladíků posílá vítkovické do dvoubrankového vedení, když Tomi z pozice klečícího střelce vystřelil z kruhu, puk se ale odrazil od zadního mantinelu, kde si jej našel ERIK NĚMEC a umístil ho do odkryté části branky – 3:1. Asistence: Vojtěch Tomi.
32:24
32:12
Oba celky si vypracovaly poměrně dobré šance, kotouče ale nastřelovaly jen pozorné gólmany.
31:15
Vandas se zamotal s pukem u modré, hosté se zatím stačili vrátit.
30:23
Domácím bekům se nedařilo vyhodit puk do bezpečí, do dobré šance se dostal Pabiška, ale Kantorova hruď byla jako zeď.
30:01
Odpískán ofsajd pro hosty.
29:34
Němec vletěl do pásma, ale Tomi se s pukem musel zdržet a z akce nic nebylo.
29:11
Domácí se hodně snaží dostat v obranném pásmu puk pod kontrolu, ale nedaří se jim.
28:53
Hosté se dostali ke kotouči a okamžitě vyrazili ke Kantorovi, hra je ale přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.
28:28
Od modré pálil Štich, Růžičkovo rameno bylo přesně tam, kde být mělo.
28:24
Vítkovičtí se přesunuli do pásma, Růžičkovu pozornost vyzkoušel Balán.
28:09
27:58
Hra na obě strany, hosté mají puk pod kontrolou.
26:31
Co se nepovedlo dvojici Hovorka-Strapáč, to se o chvilku později podařilo Oleszovi, který nahrál volnému MARKU HOVORKOVI a tentokrát se už skóre po přesné střele mění – 2:1. Asistence: Rostislav Olesz, Tomáš Kudělka.
26:25
Spolupráce Strapáče s Hovorkou neprošla.
26:09
Příliš prudká přihrávka končí už podruhé za sebou na zakázaném uvolnění týmu v bílých dresech.
25:36
Těžkou střelu zlikvidoval Kantor,skóre se nemění.
25:22
Hykovi ujel kotouč, ale na pomoc za Kantorovu klec mu přijel Urban.
25:00
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
24:18
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno!! Snaha hostů přinesla své ovoce, Urbanovu střelu ještě stačil Kantor zpacifikovat, ale ve valné hromadě nestačil reagovat včas na dorážku LUKÁŠE PABIŠKY – 1:1. Asistence: Tomáš Urban, Jakub Klepiš.
24:01
Mladoboleslavští se drží v pásmu.
23:39
Za sekání je na dvě minuty potrestán Balán.
23:26
Ofsajd pro mladou Boleslav.
23:15
Domácí na skok u Růžičky, ale hosté byli proti a posílají puk do bezpečí.
22:54
Vítkovice si vyjely do středního pásma a snaží se ho ubránit.
22:40
Další vyhození Vítkovic na zakázané uvolnění.
22:35
Hosty krátká pauza nezaskočila, stále ohrožují domácí branku.
22:17
Oddechový čas pro domácí.
22:17
Vítkovicím se konečně podařilo dostat k puku a vyhodit ho na zakázané uvolnění.
22:01
Kantor měl zcela zakrytý výhled, ale Pastorovi se podařilo ztlumit střelu a odeslat do rohu.
21:46
Mladoboleslavští okupují prostor u domácí branky.
21:17
S příchodem druhé třetiny se také fanoušci z kotle vrátili na svá místa.
20:42
Hosté se vydali na zteč Kantorovy klece, rána Musila zkosila Kantora na led, po chvíli se ale zvedá a zdá se, že bude pokračovat.
20:23
Vítkovičtí před Růžičkovou brankou, ale Voráček dobře zakročil.
20:03
Také druhé vhazování v úvodu třetiny bylo úspěšnější pro Strapáče.
20:01
První třetina uběhla víceméně v poklidném tempu, chvíli měli navrch hosté, ale ani z jejich strany to žádná divočina nebyla. Oba týmy si vyzkoušely po jedné přesilovce, ale neproměnily ji. Před koncem první třetiny, kdy se zdálo, že do kabin se soupeři rozejdou nerozhodně, tečoval Kudělkovu střelu před brankou Kolouch a poslal vítkovické do vedení.
Další třetina začne přibližně v 17:48.
20:00
19:56
Bárta zachytil kotouč, ale už nemá moc času na založení útoku.
19:31
Vítkovice u puku, ale musejí vycouvat z pásma.
19:06
Pokus Lence byl tečován do ochranné sítě za brankou.
18:53
Po krátké mezihře ve středním pásmu se Mladá Boleslav znovu dostává téměř bez potíží ke Kantorovi.
18:07
Hosté se hezkou kombinací dostali do pásma, ale Kantor je připraven.
17:32
Domácí otevírají stav dnešního utkání, Kudělka se napřáhl, PETR KOLOUCH tečoval kotouč do branky – 1:0. Asistence: Tomáš Kudělka, Michael Vandas.
16:31
Mladoboleslavští vymýšlejí, kudy dostat puk za Kantora.
15:49
Hosté u Kantora, ale Kucserova hůl jim překazila přihrávku.
15:12
Oba celky využívají celou šířku kluziště, nikam nespěchají.
14:53
14:34
Hráči v zeleném se usadili u Kantorovy branky.
14:21
Ofsajd odpískán Vítkovicím.
14:06
Němec vletěl do pásma, ale byl zastaven na zadním mantinelu.
13:26
Hosté velmi dobře spolupracovali u domácí klece, Kučný dostal bleskovou přihrávku, ale na Kantora nevyzrál.
13:10
13:08
Oba gólmani musejí být ve střehu, puk velmi rychle střídá strany.
12:34
Na opačné straně to zkusil Hovorka, ale zlomil hůl.
12:03
Urban si najížděl podél pravého mantinelu, ale jeho střela trefila Kantora.
11:50
Špatná rozehrávka Mladé Boleslavi končí na zakázaném uvolnění.
11:40
Puk je odeslán za Růžičkovu klec.
11:11
Hostům v pásmu nevycházejí přihrávky, ale domácí se nedokáží pořádně dostat k puku.
10:51
Hosté u Kantora, ten zatím monitoruje situaci.
10:32
Pastorova dělovka skončila v Růžičkově náručí.
10:27
Hraje se od branky k brance.
09:56
09:41
Domácí zpět u mlaodboleslavské klece, Růžička měl teď plné ruce práce.
09:15
Urban si najížděl na domácí branku a čekal na přihrávku Kantrora.
09:02
Hosté vyhazují až ke Kantorovi.
08:38
Strapáč pravděpodobně nastřelil tyč Růžičkovy klece.
08:15
Olesz číhal před brankou, Hovorkova střela těsně minula vzdálenější tyč.
07:53
Za hákování je vyloučen hostující Klepiš.
07:46
Vítkovičtí na skok v pásmu, ale musejí se okamžitě vrátit.
07:34
Vhazování u domácí klece.
07:18
Domácí kotel opouští svá místa a zanechává po sobě jen transparent.
07:06
07:06
Hosté si najeli ke Kantorovi, puk se odrazil od zadního mantinelu, skončil před brankou, kde se jej okamžitě ujal Klimenta, ale pálil jen do Kantora.
06:52
Hosté rozehrávají od své modré.
06:17
Na opačné straně se snažil protáhnout Musil, ale byl tísněn.
05:53
Olesz se protáhl za Růžičkovou klecí, ale přišel o puk.
05:31
Mladoboleslavští čekají na vítkovickou rozehrávku celkem klidně.
05:00
Domácí se prodrali do pásma, nadvakrát před brankou dorážel Hlinka.
04:35
Vítkovičtí jsou mohutně povzbuzováni, ale zatím se jim nedaří zachytit puk.
04:13
Domácí dostali puk do středního pásma, ale neuhlídali jej.
03:54
Hosté se drží v útočném pásmu, vítkovičtí se snaží jim sebrat kotouč.
03:36
03:13
Vandas dobře narušuje hostující rozehrávku.
03:05
Až nyní se vítkovickým podařilo vyhodit kotouč a urychleně vystřídat.
02:44
Domácí gólman absolutně nevěděl, kde má puk, ten se objevil v rohu.
02:15
Mladoboleslavští se usadili v pásmu, a zkoušejí pozornost Kantora.
01:36
¨Za podražení je vyloučen domácí Kolouch.
01:15
Vítkovičtí se musejí vrátit zpět k Kantorovi.
01:00
Vandas s Kucserou se rozjeli na branku, Růžička si povyjel, Kucsera trestuhodně minul prázdnou klec!!
00:29
Hosté ovládli puk, ale Kantor práci nemá.
00:02
Úvodní vhazování pro vítkovické.
00:01
Oba celky se objevují na ledové ploše.
Rostislav Olesz se podle očekávání dočkal nejbouřlivější reakce.
Také vítkovičtí borci jsou právě svým fanouškům představováni prostřednictvím multimediální kostky nad ledem.
Na kostce umístěné nad středem ledové plochy jsou právě představováni jednotliví hráči Mladé Boleslavi.

HC Vítkovice Steel: Kantor (Dolejš) – Kudělka, Čerešňák, Pastor, Kovář, Štich, Štencel – Hovorka, Strapáč,Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, Zdráhal – Němec, Hlinka, Tomi

BK Mladá Boleslav: Růžička (Groh) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Klepiš, Bárta – Látal, Musil, Lenc – Hyka, Urban, Klimenta – Kubica, Hruška, Pabiška

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Tošenovjan, Hlavatý
Dobrá zpráva pro domácí fanoušky – Rostislav Olesz se představí již v dnešním utkání, nastoupí v první lajně se Strapáčem a Hovorkou a "A-čkem" na drese.
V kádru domácích Vítkovic došlo ještě k jedné změně, z kádru byl do Olomouce odeslán útočník Peter Húževka, opačným směrem pak míří Petr Kafka. Tento ofenzivní hráč je odchovancem pražské Sparty, za Olomouc letos odehrál devětadvacet zápasů a připsal si dvanáct bodů (5+7). Jeho start v tomto utkání, stejně jako start Rostislava Olesze je ale zatím stále nejistý, více se ukáže až těsně před úvodním bully.
Oba týmy se střetly docela nedávno, přesně před měsícem, protože měly odložené vzájemné utkání, které se odehrálo také na ledě Vítkovic. V něm domácí dlouho živili naději na úspěch, ale zhruba 6 minut před koncem třetí třetiny vstřelil David Výborný gól a těsné vedení si mladoboleslavští už udrželi. V prvním letošním vzájemném zápase si vedli lépe mladoboleslavští, když na svém ledě vyhráli 4:2.
Lídrem kanadského bodování Mladé Boleslavi je s dvaadvaceti body Tomáš Urban (10+12). Nejlepšími střelci jsou ale s dvanácti brankami Richard Jarůšek (12+8) a Dominik Pacovský (12+4), nejlepším nahrávačem je se čtrnácti přihrávkami obránce Marek Trončinský (1+14) – ten je společně s Matějem Stříteským (4+11) nejlepším mezi obránci. Statistika "+/-" bodů je velice příznivá pro obránce Tomáše Voráčka, který v ní nastřádal 16 bodů. Nejtrestanějším hráčem mladoboleslavských je s třiapadesáti trestnými minutami útočník Martin Látal. Nejvíce prostoru v brance dostává David Rittich, což se odráží na jeho statistikách – průměr 2,60 a úspěšnost 91,39%.
Nejlepšími hráči Vítkovic jsou se šestnácti body Rostislav Olesz (12+4) a Stanislav Balán (8+8). Nejlepším střelcem je s dvanácti brankami Rostislav Olesz, nejlepším nahrávačem pak s jedenácti přihrávkami obránce Peter Čerešňák (0+11). Nejlepším bekem Vítkovic je s dvanácti body Tomáš Kudělka (3+9), kterému se také daří ve statistice "+/-" bodů, když jich nasbíral +7. Nejtrestanějším hráčem se stal obránce David Štich se sedmdesáti trestnými minutami. I když v posledním kole chytal Pavel Kantor, lepší statistiky hovoří pro Daniela Dolejše, který má průměr 2,33 a úspěšnost 91,53%.
Nejlepší zprávou pro fanoušky Vítkovic je návrat útočníka Rostislava Olesze, který ještě stále vede kanadské bodování Vítkovic, společně teď už se Stanislavem Balánem.
Vítkovicím v posledních několika kolech opravdu nedaří, naposledy ztratily slibný třígólový náskok v Pardubicích, ale z utkání vydolovaly nakonec jen bod za prohru v prodloužení. V aktuální tabulce patří vítkovickým 11. místo za bilanci 10-4-1-18, skóre 83:91 a k tomu 39 bodů. V předchozím kole si mladoboleslavští poradili na svém ledě s týmem Litvínova, když vyhráli 2:0, patří jim 5. místo za bilanci 14-4-5-10, skóre 97:87 a 55 bodů. Na záda jim však dýchají Piráti z Chomutova (54 bodů) a Olomouc (52 bodů).
Na první domácí zápas v novém roce si vítkovičtí pozvali na svůj led tým hráčů z Mladé Boleslavi. Oba celky se ostravským fanouškům představí v rámci 34. kola Tipsport extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.