SESTŘIH: 50. kolo extraligy, HC Vítkovice Steel - HC Olomouc 4:1

Zápas extraligy ledního hokeje mezi Vítkovicemi a Olomoucí je u konce, Vítkovice vyhrály zaslouženě 4:1, jejich hra byla až na určité pasáže lepší, Olomoučtí dokázali být v tlaku hlavně na koncích třetin.
Skóre utkání otevřel Petr Kolouch, na kterého navázal minutu po pauze Kucsera. Vítkovice vedly ve třetí třetině již 3:0, když se prosadil Hlinka, na 4:0 zvyšoval Balán. O jediný gól hostů se postaral Kucharczyk, který zničil Bartošákovu nulu tři minuty před koncem.
Vítkovice tedy vyhrály 4:1.
Ode mne je to z ostravské haly vše, mějte příjemný zbytek neděle.
Nejlepší hráči utkání
Lukáš Kucsera – Vítkovice
Pavel Skrbek – Olomouc.
59:26
Olomouc je na konci zápasu aktivnější, Vítkovice však vzdorují.
59:07
Kucsera při pokusu se dostat ke Konrádovi padá.
58:59
Kucharczyk teď našel křižnou přihrávkou Eberleho, který pálí do zasahujícího Bartošáka.
58:30
Teď unikl Michal Hlinka, nakonec i díky Vodnému, který skvěle zakročil, se Hlinka nedostal k zakončení.
58:17
Buly u Konráda, úspěšnější na něj byl Rostislav Olesz.
58:15
Pekr vyzkoušel pozornost Bartošáka, ten kryje.
58:02
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:57
Ofsajd hostů.
57:39
Marek Hovorka zavezl puk ke Konrádovi, kde asistoval také jeho spoluhráč, na kterého nepřihrál přesně.
57:00
Vítkovice uklidňují hru za bránou, avšak nepřesná přihrávka Kováře dostává olomoucké opět do útočného pásma hostujícího týmu.
56:03
Olomouc právě vstřelila branku!
Eberle napřáhl z modré čáry, u brány clonící RADIM KUCHARCZYK puk tečoval a překonává Bartošáka – 4:1.
Asistence: Jan Eberle.
55:53
Olomouc má přesilovku, kterou využívají.
55:02
Erik Němec (VIT) – 2 minuty, podražení.
55:02
Komerční přestávka.
54:40
Vítkovice právě vstřelily branku!
Lukáš Klok ze svého pásma našel ideálně STANISLAVA BALÁNA, který utekl obraně, pohrál si s Konrádem a pohotově střílí další branku Vítkovic – 4:0.
Asistence: Lukáš Klok, Karol Sloboda
54:16
Oba týmy střídají, Vítkovice uklidňují hru.
53:45
Herman zaváží puk za bránu Bartošáka a vybojoval ho pro své spoluhráčem Jaroměřský však nahrál špatně, puk na holích Vítkovic.
53:09
Houdek a další jeho spoluhráči bojovali o puk za bránou, Vítkovicím se povedlo vyhodit do středního pásma, kde si puk přebírá Jaroměřský.
52:34
Buly takže opět u Bartošáka, Vítkovice ale opět dostávají puk za bránu Konráda, každopádně s pukem teď válí na druhou stranu Buc, pálí, ovšem nad bránu.
52:24
Vítkovice dostávají puk na zakázané uvolnění.
52:11
Buly u Bartošáka, boj byl nerozhodný, každopádně u puku hosté.
52:11
Oddechový čas pro domácí.
51:31
Jaroměřský poslal puk na Bartošáka a hosté teď tlačí vítkovické, Skladaný kočíruje puk u mantinelu, posílá jej na hůl jednoho z vítkovických, který puk vyhazuje na zakázané uvolnění.
50:39
Čerešňák poslal puk na Němce, který si teď za Konrádem mění puk se Szturcem, ten Němcovi puk vrátil a Němec napálil tyč!
50:28
Olomouc vyhrává vhazování, rozhodčí opět píská, pravděpodobně jeden z rozhodčích ztratil přehled o puku.
50:20
Skupinka hráčů teď bojuje o puk u mantinelu, rozhodčí píská.
50:00
Balán nahrál na Kloka, který jeho přihrávku nezpracoval dobře.
49:37
K napálenému puku se hnal Kafka a Eberle, Olomouc je v pásmu.
49:15
Vyrůbalík pálil do Koloucha, který zavezl puk za bránu Konráda, sám jde střídat.
48:51
Olomoučtí načínají novou akci u Konráda, ale o puk je obral ve středním pásmu Kolouch.
48:03
Pískán útočící hráč v brankovišti.
47:26
Olomouc v tlaku, Vyrůbalík nahrává Rácovi, který opět střílí, stejný účinek, poté Buc poslal puk k Holecovi, jehož rána skončila na bráně z druhé strany.
47:19
Další rána Buce, mimo.
46:49
Olomouc v pásmu, zatím si hosté míchají puk mezi sebou, Skrbel poslal Bucovi, ten pálil do Slobody.
46:24
Skvělou práci odvedl Kucsera, který poslal puk v oslabení na Konráda, zachránil tak nějaký ten čas.
46:09
Peter Čerešňák (VIT) – 2 minuty, vysoká hůl.
46:08
Probíhá komerční přestávka.
45:46
Skladaný poslal puk před bránou nacházejímu se Rácovi, na Bartošáka však nestačil.
45:19
Skladaný šel s pukem do pásma, ale poté jej obrali vítkovičtí.
45:15
Buly u Konráda, opět pro Vítkovice, projektil Petra Kafky skončil vyražen v ochranné síti.
44:59
Olomouc začíná akci, která ale ihned končí u Klokovi.
44:35
Buly u Bartošáka, Vítkovice jsou na buly aktivnější, Szturc teď chtěl posunout Klokovi, který puk těsně minul.
44:25
Herman se dostal díky chybě jednoho z vítkovických k puku, jeho střela však byla zblokována do ochranné sítě.
43:44
Čtveřice hráčů teď bojuje o puk při mantinelu, ze všeho se vymanil Kucharczyk, který posunul na Eberleho, jehož projektil byl nebezpečný.
43:14
Buly při Konrádovi, vítězí Vítkovice, pokus Hovorky skončil u Konráda, Olomouc načíná akci.
43:06
Dnešní utkání sleduje 7823 diváků.
42:27
Puku se vzchopil Rostislav Olesz, který skvěle nahrál MICHALU HLINKOVI, pro kterého už nebyl problém puk poslat do sítě – 3:0. Asistence: Rostislav Olesz.
42:21
Střela Jiřího Burgera v moci Konráda.
41:58
Po buly jel za bránu Buc, dokázal se vymanit a dokonce vystřelit.
41:31
Vítkovice vítězí další buly, nepřesná přihrávka Slobody končí u Vyrubalíka, který poslal puk Eberlemu, o jehož střelu se postaral Patrik Bartošák.
41:12
Buly u Bartošáka, Staněk posílá puk Pekrovi, skvělou práci odvedl Kucsera, který s pukem jel na Konráda, jeho střela však byla přizvednuta hostujícím hráčem do ochranné sítě.
41:00
Olomouc navazuje na svojí aktivitu, kterou předvedli v posledních minutách zápasu, každopádně teď je pískáno.
40:01
Jdeme na poslední třetinu dnešního utkání.
Druhá třetina je hotovou záležitostí, Vítkovice ji vyhrály o jednu branku, to když se ve 21. minutě prosadil Kucsera. Olomouc na konci třetiny začla aktivněji hrát, puk si však zatím za záda Patrika Bartošáka nenašel cestu.
Další třetina začíná v 17:13.
40:00
39:48
Poslední sekundy druhé třetiny, puk je uvíznut u několika hráčů obou týmů.
39:21
Skvělou práci odvádí Mikúš, který otravoval Vandase, Vítkovice to však ustály.
38:51
Olomouc načíná novou akci u Konráda, Hovorka však dostává puk z pásma.
38:29
Skvěle zabojoval Kovář, který poslal puk na Szturce, ten se dostal i ke Konrádovi, chtěl poslat svému druhému spoluhráči puk zpět, což se nepovedlo!
38:02
Roman Rác (OLO) – 2 minuty, hrubost.
Michael Vandas (VIT) – 2 minuty, hrubost.
38:02
Rozhodčí píská, emoce na ledě jsou tytam.
37:24
Vítkovice vyhrávají vhazování, ale olomouckým se opět povedlo dostat se do pásma, ne však na dlouho, Sloboda chtěl přihrát Vandasovi, což se ale nepovedlo.
37:23
Vyrůbalíková rána ze špatného úhlu končí u Bartošáka.
36:42
Olomouc lepší na buly, k puku se dostal Vyrůbalík, skvělou práci však dělá Olesz, kterému se povedlo oloupit olomoucké a nahrát Philipovi, jehož rána nebyla úspěšná.
36:42
Jeden z olomouckých střílel na Bartošáka, ten kryje a píská se, buly u vítkovického brankáře.
36:16
Olomouc stále drží Vítkovice v pásmu, z modré pálí Jaroměřský, Bartošák použil svou vyrážečku.
35:28
Eberle našel skvěle Vyrůbalíka, který pálí do Bartošáka.
34:51
Klok nahrál přímo na hůl Řípy, jeho pokus šel však mimo, Olomouc teď tlačí Vítkovice, další bomba Řípy z mezikruží končí opět mimo tři tyče.
34:39
Buly u Bartošáka, Olomouc je v plném počtu.
34:39
Rácova střela zablokována do ochranné sítě.
34:02
Vítkovice se dostávají do pásma díky Kucserovi, který jej posílá ke Slobodovi stojícímu na modré, ten posílá puk opět Kolouchovi, z akce však nakonec nic není.
33:48
Bomba Rostislava Olesze končí mimo tři tyče.
33:26
Olomouc vyhazuje a střídá, Čerešňák načíná novou akci, ale Olomoučtí skvěle napadají.
32:54
Vítkovice využívají své přesily, bombu Kováře ničí Konrád.
32:43
Jakub Herman (OLO) – 2 minuty, vysoká hůl.
32:43
Buly u Konráda, vítězí Vítkovice, puk dostává do středního pásma, kde je pískáno.
32:36
32:32
Rána Kloka skončila v ochranné síti.
32:11
Puk se dostává ke Konrádovi, který jej odklidil do středního pásma, týmy střídají.
31:52
Olomouc chtěla uklidnit situaci, což se nepovedlo – díky Hovorkovi ztrácí pásmo.
31:38
Buly u Konráda, vítězí jej Vítkovice.
31:38
Němec teď dostal skvělou přihrávku od Zdráhala, ten dokázal puk tečovat dvakrát – jednou se puk odrazil o Konráda – jednou o tyčku.
31:15
Skvělou práci dokonal Němec, který dostal puk do středního pásma.
30:54
Kolouch vypálil i přesto, že byl v tlaku, avšak mimo Konrádovu bránu.
29:45
Klok bojuje s Řípou, a velice dobře, dvojice Kucsera a Kolouch šli proti dvěma olomouckým obráncům, Kucsera však nenahrál Kolouchovi přesně.
29:37
Skrbek bojuje o puk, který se dostal do vzduchu, puku si všiml Bartošák a puk kryje, buly u jeho pravice.
29:05
Čerešňákova přihrávka se odrazila od mantinelu před bránu, kde si puku nikdo nevšiml.
28:40
Kucharczyk dostal Zdráhala na zem, což se nelíbí vítkovickým fanouškům, teď střílel z úhlu jeden z vítkovických hráčů, Konrád v pohotovosti.
28:20
Balán posunuje z buly na Zdráhala, který bojuje o puk s Jaroměřským, Vítkovice stále tlačí.
28:04
Sloboda se prokličkoval obranou, poslal puk Klokovi, jehož střela nakonec končí u Konráda.
27:48
Buly ve středním pásmu mezi Burgerem a Húževkou, Vítkovice u puku.
27:48
27:14
Domácí tlačí Olomoucké, u mantinelu bojuje Kucsera a Skladaný, boj vítězí hostující hráč.
26:45
Vítkovice jsou stále v tlaku, Čerešňák poslal puk ke Konrádovi, ale k olomouckému brankáři se pokus ani nedošťoural.
26:32
25:58
Robin Staněk (OLO) – 2 minuty hrubost.
Jan Štencel (VIT) – 2 minuty, hrubost.
25:55
Skvělou práci odvádí Herman, který vyhazuje.
25:32
Štencel nabil Slobodovi, ten ale vystřelil do olomouckého hráče, Vítkovice jsou však stále u puku.
25:08
Sloboda teď fauloval Eberleho, rozhodčí však nevylučuje.
24:51
Vítkovice vyhrávají buly, Sloboda pálil nebezpečně, ale Konrád opět v phootovosti.
24:51
Vítkovice v tlaku, z kruhu pálil Zdráhal, do Konráda.
24:36
František Skladaný (OLO) – 2 minuty, nedovolené bránění.
24:10
Vandas poslal puk do obranného pásma Olomouce, kde se ho hosté ujímají, Skladaný bojuje u mantinelu se Slobodou.
23:54
Buly u Konráda, tentokrát vítězně pro Olomouc, Eberle poslal vysokou přihrávkou puk Slobodovi, který poslal puk na zakázané uvolnění.
23:53
Zakázané uvolnění Olomouce.
23:35
Štencel nahodil puk na Konráda, Olomouc jde dopředu.
23:04
Jakub Herman vystřelil na Bartošáka, který se musel sakramentsky roztáhnout, aby puk vytěsnil.
22:26
Vítkovice vyhrály vhazování u své brány, Kolouch však puk neudržel, domácím se povedlo dostat z pásma pryč a teď jdou dopředu olomoučtí.
22:26
Střelu Buce likviduje Bartošák.
22:07
Burger bojuje s trojicí obránců o puk, přesilu využívají hosté.
21:36
Szturc poslal puk Kafkovi, který si najel k bráně, z bekhendu vystřelil, mimo.
21:11
Buly u Konráda, pro Vítkovice, Zdráhal bojoval o puk za bránou a zabojoval dobře, Vítkovice jsou stále v pásmu.
20:50
Rozjetý Petr Kolouch našel křižně ve středním pásmu LUKÁŠE KUCSERU, který si najel do obranné třetiny Olomouce, vystřelil přes olomoucké obránce krásně do rohu branky – 2:0. Asistence: Petr Kolouch, Jan Štencel.
20:29
Skrbek neudržel pásmo, poslal puk Bucovi, který zakončil, ale ještě dříve byla slyšena píšťala rozhodčího.
20:02
Buly nerozhodně, každopádně Olomouc se ujímá puku a pádí si to k Bartošákovi.
20:01
Oba týmy nastupují na led, za pár chvilek začne druhá perioda.
První třetina skončila a zatím jsme po první dvacetiminutovce viděli jednu branku, ale jak Vítkovice, tak Olomouc má za sebou několik šancí, Mora zatím ztroskotává na koncovce, proti Vítkovicím většinou zakročí Konrád. Olomoucký gólman však pustil jeden gól, když jej překonal Petr Kolouch v osmé minutě.
Další třetina začíná přibližně v 16:20.
20:00
19:41
Houdek zavezl puk do pásma na hůl Ráce, který si vyměnil puk opět s Houdkem a ten šetří čas.
19:16
Olesz chtěl překvapit Konráda střelou z rohu kluziště, jeho záměr však olomoučtí vycítili.
18:44
Olesz pálil z modré, nad bránu, poté se Vítkovice opět dostaly k puku, Olesz poslal puk Čerešňákovi, i jeho projektil však nedopadl nejlépe.
18:43
Buly u Konráda, vítězně pro Olomouc, avšak nepovoleně, takže se buly musí opakovat.
18:42
Pokus Hovorky u Konráda.
18:02
Hra se přerušuje, opět buly ve středním pásmu, opět pro Vítkovice, atakovaný Vandas dostal puk do obranného pásma, kde se jej ujali olomoučtí, konkrétně Houdek, který vyhazuje.
17:32
Buly ve středním pásmu pro Vítkovice, Sloboda bojuje o puk ve středním pásmu s Bucem, který boj vyhrává a posílá puk pryč.
17:15
Vandas vyhrál vhazování, Sloboda poslal puk ke Konrádovi, kde o něj bojovali vítkovičtí hráči, Olomouc však dostala puk z pásma.
17:15
Martin Vyrůbalík (OLO) – 2 minuty, podražení.
16:58
Kafka minul puk a Olomouc vyhodila, při všem byl ale faul.
16:21
Kafka ztratil puk díky Ondruškovi, poté ale opět skvěle zabojoval o puk.
15:44
Staněk teď ujel vítkovickým zadákům, z bezprostřední blízkosti však bránu minul!
15:21
K puku od olomouckých hráčů se dostává Štencel, Vítkovice hru uklidňují, oba týmy střídají.
14:57
Vyrůbalík ztratil puk ve středním pásmu, Vítkovice však z toho nic nedostaly.
14:30
Kafka vypálil z mezikruží nad Konráda, který se jen ohlédl.
14:24
Buly u Konráda, pro Balána, který našel Kováře, jehož nahozený puk skončil u olomouckého gólmana.
14:24
13:50
Buly ve středním pásmu pro Vítkovice, Olesz poslal křižnou přihrávku na Kucseru, po několika bojích olomoučtí poslali puk na hůl Koloucha, jehož střela nedělala problémy Branislavu Konrádovi.
13:43
13:27
Rána Hlinky šla nad Konrádu svatyni.
13:09
Nepřesná rozehrávka Olesze skončila u Ráce, Vítkovice teď mají kotouč v moci.
12:49
Szturc zavezl puk do pásma, oba týmy střídají.
12:23
Buly u Bartošáka, které vyhrává Vodný, nahození Ráce skončilo mimo tři tyče.
12:23
Střelu Mikúše kryje Bartošák, probíhá komerční přestávka.
12:19
12:06
Tentokrát se puku zhostil Kafka, který vyhazuje.
11:26
Eberleho rána skončila mimo tři tyče, Olomouc je v pásmu, teď ale se k puku dostal Kolouch, který zavezl puk do obranného pásma Olomouce.
10:55
Olomouc opět v pásmu, z levého kruhu pálí Skrbek, ale jen do Olesze, který dostal puk opět z pásma, hosté tak musí začít od Konráda.
10:24
Herman nebyl úspěšný na buly, nakonec skvělou práci dokázal udělal Klok, který vyhazuje puk.
10:19
Michael Vandas (VIT) – 2 minuty, podražení.
09:56
Vítkovice se derou do útoku, Kolouch nabídl skvěle Lukáši Kucserovi, který z těsné blízkosti trefil Konráda!
09:47
Bartošák lapí pokus Staňka.
09:24
Kafka byl obtěžován Řípou, ale olomoucký hráč udělal své – odehrál puk spoluhráči.
08:38
Buc zavařil Vítkovickým, kteří nakonec dostávají puk do středního pásma, ovšem ne nadlouho – Olomouc se dostala zpět, avšak střela Vyrůbalíka skončila u prvního vítkovického obránce.
08:09
Skrbek ukliďnuje akci a s Bucem začínají od své brány novou akci, Buc se dostává až za bránu vítkovických.
07:22
Závar před bránou Konráda – a úvodní branka Vítkovic! V brankovišti se skvěle zorientoval PETR KOLOUCH, který z blízkosti překonává Branislava Konráda – 1:0. Asistence: Lukáš Kucsera.
07:01
Buly ve středním pásmu, Kolouch je na něm aktivnější, Vítkovice se dostávají nahozením do pásma.
07:01
06:45
Čerešňák spěchá za pukem, který se nacházel za vítkovickou bránou, nahrává Kudělkovi, který dostává Vítkovice do ofsajdu.
06:20
Tentokrát Vítkovice se pokusily o založení akce, což se zrovna nevede.
05:57
Buly ve středním pásmu, Řípa jej vyhrává, takže hosté načínají další akci, v boji však prohrává puk Eberle.
05:55
Ofsajd Vítkovic.
05:27
Rác se pokusil z nulového úhlu překvapit Bartošáka, jeho střela však ani nenašla bránu.
05:18
Vítkovice se osvobodily, Houdek z modré čáry napřáhl a poslal puk k Bartošákovi, který kryje. Buly po jeho pravici.
04:42
Vítkovice dostaly puk ke Konrádovi, od kterého začíná akce Olomouce, Vyrůbalík nahrál Skrbkovi, o jehož nahození se postarali domácí zadáci.
03:53
Sloboda si převzal puk za Bartošákovou bránou, jeho rozehrávka ale nebyla zrovna nejlepší – Olomouc tak začíná novou akci, do obranného pásma se dostával Húževka, o kterého se postaral Klok, který mu vzal puk.
03:15
Olomoučtí jsou aktivnější, Eberle se pokusil posunout puk na svého spoluhráče, což se nevede.
02:54
Další rána z modré, opět Staněk, tentokrát mimo.
02:33
Olomouc vítězí vhazování, odražený pokus Staňka skončil u Bartošáka, stejně tak jako další akce olomouckých.
02:32
Puk v moci Bartošáka, buly po jeho pravici.
01:54
Čerešňák nahazuje puk do třetiny Olomouce, hosté se však osvozobují, Kucharczyk zabojoval skvěle za bránou Bartošáka, avšak nic závažného z toho nebylo.
01:22
Ondrušek nenahrál dobře ve své třetině, i přesto olomoučtí se dostali ke střele, z mezikruží pálil Mikúš.
01:00
Kucserova střela skončila v ochranné síti.
19:58
Puk se dostal po buly okamžitě za bránu Branislava Konráda, Olomouc tak jde dopředu, jmenovitě Mikúš.
00:01
Oba týmy již nastupují na kluziště Ostravar Arény.

HC Vítkovice Steel: Bartošák (Dolejš) – Kovář, Čerešňák, Phillip, Štencel, Klok, Sloboda "A" – Kafka, Hlinka, Olesz "A", Kucsera, Kolouch, Vandas, Hovorka, Balán, Zdráhal, Němec, Burger, Szturc. Trenér: Ladislav Svozil.

HC Olomouc: Konrád (Urbisch) – Vyrůbalík "C", Skrbek "A", Staněk, Houdek, Ondrušek "A", Jaroměřský – Buc, Herman, Rác, Holec, Řípa, Eberle, Mikúš, Húževka, Skladaný, Vodný, Kucharczyk, Pekr. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Šindler, Polák – Lhotský, Svoboda.
Poslední kolo se lépe vydařilo domácím, kteří jeli na led karlovarské Energie, kde vyhráli 5:1. To Olomouc podlehla Liberci 0:2.
Podle tabulky by měli býti favorité hosté z OLOMOUCE, kteří okupují šestou příčku s sedmdesátidevíti body (skóre 110:110), VÍTKOVICE jsou jedenácté s šedesátidvěma body (skóre 133:140).
Potřebné statistiky před zápasem..

HC VÍTKOVICE STEEL
Nejaktivnějším a nejproduktivnějším hráčem vítkovického celku je ROSTISLAV OLESZ. Ten odehrál kvůli odchodu do Švýcarska jen 31 zápasů, i přesto má 28 bodů za 17 branek a 11 asistencí. Dobrou posilou se ukazuje STANISLAV BALÁN, který nasbíral 23 bodů, vstřelil 12 branek a na 11 přihrál. Jako třetí v pořadí je MICHAEL VANDAS, který vsítil branku devětkrát a na třináct nahrál.
Nejtrestanějším hráčem vítkovického celku je DAVID ŠTICH, který si odseděl již 80 trestných minut.
Nejvíce zápasů odchytal DANIEL DOLEJŠ s procentální úspěšností 90,69 procent, 88,44 procent, to má druhý brankář PAVEL KANTOR, třetí PATRIK BARTOŠÁK odchytal jen 7 zápasů s úspěšností 89,33 procent.

HC OLOMOUC
Olomouc si přivezl nejproduktivnějšího hráče, DÁVIDA BUCE, který má 28 bodů (10+18), za ním je s 22-mi body MAREK LAŠ (17+5) a třetí MARTIN VYRŮBALÍK (22, 8+14).
Nejvíce si trestnou lavici "vychvaluje" ROBIN STANĚK (80 TM) s JIŘÍM ONDRUŠKEM (44 TM) a PAVLEM SKRBKEM (41 TM).
BRANISLAV KONRÁD je jasná jednička v bráně Kohoutů, vychytal 39 zápasů, úspěšnost 92,98 procent, třináct zápasů si vyzkoušel TOMÁŠ VOŠVRDA, který má úspěšnost 91 procent.
Základní část extraligy nám pomalu končí. Jeden ze zápasů 50. kola se hraje v ostravské Ostravar Aréně a to mač mezi VÍTKOVICEMI a OLOMOUCÍ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.