SESTŘIH: 18. kolo extraligy, HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 7:0

Třetí třetina již nebyla tak gólově bohatá jako předešlé dvě a není se co divit. Vítkovice si během prvních čtyřiceti minut hry vytvořily šestigólový náskok, který pak už jen do konce utkání hlídaly. Definitivní tečku za utkáním udělala nová domácí posila Peter Ölvecký, jenž v prvním utkání za nový klub korunovala jeho vítězství 7:0 nad Třincem.

Od nás je to vše. Děkujeme, že jste sledovali náš on-line přenos a přejeme vám pokud možno klidný pátek.
59:43
Ještě jsme byli svědky zakázaného uvolnění Vítkovic.
59:26
Puk je znovu u Hrubce, Klok zpátky na ledě a vítkovičtí fanoušci na nohou.
59:00
Ještě nepřesná Hrubcova rozehrávka přes dvě třetiny a zakázané uvolnění.
58:50
Vítkovice vyhazují až k Hrubcovi.
58:29
Adamský se zjevil mezi kruhy a po ledě trefil jen Štichovy brusle.
58:00
Klepiš zároveň s hlášením o posledních dvou minutách třetí třetiny vyzkoušel Hrubce. Tomu puk vypadl, naštěstí pro něj ale nikdo ze soupeřů nedokázal dorazit.
57:39
To by ale musel vyhrát buly, po kterém Szturc v pohodě vyvezl puk do útočné třetiny.
57:29
Třinec bude mít přeci jen ještě jednu šanci v přesilové hře. Lukáš Klok dostává menší trest za hrubost.
57:29
Roth si sjel na vrchol útočného pásma a poslal puk do připraveného Dolejše. Když už nic, Třinec alespoň v závěru utkání vylepšuje statistiky domácího brankáře.
57:10
Dolejš má kotouč ve své lapačce.
Dnešní utkání sleduje 9 645 diváků.
56:30
Další závar před svou brankou dokázal Hrubec vyřešit a následně mohl i s ostatními sledovat potyčku fanoušků u třineckého sektoru.
56:10
Třinec okamžitě poté měl šanci na čestný úspěch, Dolejš ale zavřel branku.
55:30
Vítkovice právě vstřelily branku!
Sedmá branka v třinecké síti přišla jen chvíli po návratu PETERA ÖLVECKÉHO na ledovou plochu. Čerstvá posila ostravského klubu si sjela na Strapáčovu přihrávku a přes obránce prostřelila Hrubce. Asistence: Petr Strapáč, Lukáš Klok.
55:08
Adamský dojel puk vyhozený přes všechny čáry, posunul si jej na střelu a alespoň otestoval pravý Dolejšův beton.
54:44
Vítkovickou arénou obíhá mexická vlna, třinecké obranné pásmo obíhá puk.
54:37
A je po přesilovce Třince. Na dvě minuty za napadení je vyloučen Jakub Klepiš.
53:38
Vítkovice velmi pohodlně vyhazují. Možná je škoda, že utkání nejde zkrátit hlasováním samotných hráčů. Myslím, že oba tábory by byly pro.
53:22
Šanci na alespoň čestný úspěch budou mít Oceláři po této komerční přestávce, kterou bude následovat jejich přesilová hra. Za držení je vyloučen na dvě minuty Peter Ölvecký.
52:20
Třinec se dostal do útočného pásma a pět vteřin poté jej musel vyklidit. Tuto hlášku bychom si klidně mohli zkopírovat a potom ji vždy jen vložit. Tato situace se totiž momentálně opakuje velmi často.
51:13
Kolouch přenechal za sebou puk Vandasovi, ten ale z poměrně dobré pozice vůbec netrefil branku.
50:38
Třinec se opět dostal do útočného pásma a vzápětí se z něj sám vyhnal.
49:52
Štencelova tvrdá rána od modré směřovala pod břevno, Hrubec jej svou maskou vyhlavičkoval.
49:24
Hra již skutečně pokračuje a to v nezměněném módu, Třinec se nadále zoufale tlačí dopředu. Šanci snížit stav budou mít po tomto vhazování před Dolejšem.
Tak to vypadá, že je vše alespoň částečně v pořádku. Vítkovičtí fanoušci tleskají jednomu z fanoušků, jenž je odnášen na nosítkách.
Zřejmě došlo k nějakému zdravotnímu problému u jednoho z vítkovických fanoušků. Na místě již jsou ošetřovatelé. Doufejme, že vše bude v pořádku.
Zřejmě kvůli nějaké technické nepříjemnosti se další vhazování na chvíli odkládá.
48:47
Je tu další komerční přestávka.
48:47
Nakonec přišla přihrávka na kruh pro vhazování, odkud vypálil M. Hlinka. Hrubec byl u své pravé tyče včas.
48:32
Vítkovice tlačí Třinec v jeho třetině, jeden z hostí navíc ztratil hůl.
48:03
Pastorova táhla rána od modré nakonec přeletěla branku.
47:45
Tak ne. Vítkovice získaly puk, vystřídaly a opět směřují do útočné třetiny.
47:34
Zdá se, že Třinec se nadechuje k alespoň menšímu tlaku.
47:17
Plíhal byl hlídán třemi protihráči, přesto vystřelil do Balána, jenž jeho pokus srazil.
46:42
Sloboda si sjel na pozici centra, kde se dočkal přihrávky, Hrubec jeho střelu celou dobu viděl a zasáhl pravým ramenem.
45:54
L. Doudera se pokoušel nahodit mezi klubko hráčů u vítkovické branky, trefil však prvního protihráče před sebou.
45:48
Dolejš vyrazil nahození ze středního pásma před sebe a kvůli dojíždějícím protihráčům jej raději ještě zalehl.
45:36
Po odpískání ještě vystřelil třinecký Nosek, což se pochopitelně setkalo s nesouhlasnou odezvou vítkovických hokejistů.
45:36
Střela evidentní ofsajd Třince.
45:08
Vítkovice jsou navíc nadále velmi rychlé a nepříjemné v útočném pásmu. Platí to i přes to, že z jejich snahy tentokrát žádná střela nevzešla.
44:36
Vítkovice vytlačily Třinec do středního pásma.
44:11
Klepiš dojel puk odražený od zadního mantinelu, jeho zakončení ovšem směřovala vedle Dolejše a také jeho branky.
43:56
Po hromadném souboji u zadního mantinelu je hra přerušena a přesunuta do středního pásma.
43:39
Tvrdá rána Strapáč od modré si našla cestu pouze do Hrubcova břicha.
42:39
Ani Vítkovicím se teď nepodařilo udržet na delší dobu puk v útočném pásmu. Stejně tak se Třinci nepodařilo udržet své fanoušky v jejich sektoru, neboť někteří z nich se během přestávky mezi třetinami vydali na cestu domů.
42:16
Na druhé straně musel lapačkou zasahovat Hrubec, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
42:05
Třinec je tedy již v plném počtu hráčů, zavezl puk do útočného pásma, jeho návštěva ale velmi rychle skončila.
41:51
Vítkovice se natlačily do Hrubcova brankoviště, brankář hostí ale u své pravé tyče puk schoval. Následovala menší potyčka, po níž se tentokrát vylučovat nebude.
41:07
Oceláři opět vyhazují puk k Dolejšovi.
40:39
Kopecký vzal puk v obranné třetině, dovezl jej k útočné modré, nahodil na Dolejše a odjel střídat.
40:07
Vítkovice vstupují do přesilovky, na trestné zůstal sedět Zbyněk Irgl.
40:01
Třetina snů z pohledu domácího týmu je u konce. Jestliže měl Třinec po první třetině ještě reálné šance na zdramatizování zápasu, tyto šance se po druhé třetině posunuly do oblasti teorie. Vítkovice totiž prostřednictvím branek Burgera se Szturcem a proměněného trestného střílení Balána navýšily svůj náskok na šest branek a ve třetí třetině, která začne cca v 18.19, se zřejmě budou snažit jej ještě navýšit. Okének v třinecké obraně je dnes opravdu hodně.
40:00
39:57
Ofsajd Vítkovic.
39:49
A na dvě minuty za sekání je vyloučen třinecký Zbyněk Irgl.
39:49
A chvíli poté Kucsera v přečíslení 2 na 1 našel Koloucha, jenž místo střelby zvolil kličku, kterou si položil Hrubce, jenomže následně brankáře hostí nedokázal přehodit!
39:34
Kucsera vystihl další třinecký nedůraz, dostal se mezi dva beky, nakonec ale nezakončil přesně!
39:19
Szturc je již na nohou, onen okamžik ještě konzultuje s rozhodčími. Ti už ale Třinec nechtějí dále trápit a nařizují vhazování u vítkovické obranné modré.
39:19
Hra je přerušena až teď.
39:07
Skvělou práci v oslabení vykonal Szturc, který se po úniku hned třikrát dostal zakončení. Následně byl sražen k ledu, sudí ale odpískat nedovolený zákrok nehodlají.
38:33
Dolejš je i nadále bezchybný, Třinec však stále drží puk v jeho blízkosti.
38:18
M. Doudera po Draveckého přihrávce od modré vyslal tvrdý projektil na Dolejše, ten si poradil.
38:08
Domácí Michal Hlinka je posléze vyloučen na dvě minuty za krosček.
38:08
Dolejš schoval do své lapačky další nahození od modré.
37:59
Zakázané uvolnění Vítkovic.
37:46
Hrňa zároveň s koncem přesilovky vystřelil vedle vítkovické branky.
37:32
Nakonec to domácí lehce překombinovali a Balánův do vzduchu sražený pokus o přihrávku uzmul do své lapačky Hrubec.
37:21
Noskovu ránu od modré Dolejš vyrazil a Vítkovice jdou do přečíslení 3 na 2 ve vlastním oslabení.
36:53
Vítkovice opět vyhodily puk od své branky přes celé kluziště.
36:35
Kolouch držel proti třem protihráčům chvíli puk v útočném pásmu. Nakonec o něj přišel, našetřil ale cenné vteřiny.
36:20
Vítkovicím to vyšlo až teď, Třinec začíná od své branky.
36:09
Štencelovi se nepodařilo vyhodit puk z obranného pásma.
35:41
Je to tak. Na dvě minuty za hrubost je vyloučen hostující Lukáš Doudera a domácí Lukáš Kovář na 2+2 minuty za hrubost.
35:41
Po Svačinově střele do Dolejše se na ledě strhla hromadná potyčka, po níž se určitě bude vylučovat.
35:33
Hrňa zpoza obránce vystřelil na Dolejšovu vyrážečku, domácí brankář si skvěle poradil.
34:53
Dolejš opět kryje puk pod svou lapačkou. Dnes má velmi dobře zaděláno na čisté konto, jeho spoluhráči se již nikam nemusí hnát a on může být také v pohodě.
34:29
Tak to už je při vší úctě k Třineckým na ručník. Ti opět naprosto propadli, Vítkovice se dostaly do přečíslení, Ölvecký přes padajícího beka přihrál ROMANU STURZCOVI, jenž si položil Hrubce a poslal do jeho sítě šestý puk. Asistence: Tomáš Ölvecký, Tomáš Kudělka.
34:12
Dolejš reflexivně vyrazil Kleslovu ránu od modré. Nic při tom neviděl a měl štěstí, že nedošlo k dorážce.
34:00
Hlavní sudí ztratil puk z dohledu a dostaveníčko několika hráčů za Dolejšovou brankou přerušil. Následuje komerční přestávka.
33:36
Destrukce pokračuje. STANISLAV BALÁN zvolil středně rychlý rozjezd, počkal si na Hrubcův pohyb, poslal puk nad jeho vyrážečku a trefil se přesně.
33:36
Skvělou přihrávku přes půl hřiště dostal Balán, jenž sice svého úniku nevyužil, byl při tom ale faulován Rothem a je tak nařízeno trestné střílení!
33:19
Klepiš upadl a jeho zpětná přihrávka směřovala až do středního pásma.
32:46
Hrubec se následně jen ohlédl za štiplavou střelou Koloucha, která těsně minula jeho pravou tyč.
32:19
Kolouch ujel se Szturcem do přečíslení 2 na 1, Szturc ovšem nedostal ideální přihrávku, nakonec objel branku a dostal ze střelecké pozice.
31:56
Třinec sice vyhrál buly, puk ale směřoval přesně mezi beky a dojel tak až do třineckého obranného pásma.
31:55
Po chvíli tu je zakázané uvolnění Vítkovic.
31:32
Dolejš raději přikryl puk odražený od zadního mantinelu a následně je odpískáno zakázané uvolnění.
31:20
Vítkovice se opět velmi snadno dostaly z obranného pásma a ihned Třinci zavařily při přečíslení 3 na 2. Burger ale dostal přihrávku za sebe a jeho střela tak neměla gólové parametry.
30:35
Adamského bomba od modré neprošla přes řadu těl před Dolejšem.
30:11
29:45
Irgl si sjížděl na Kopeckého přihrávku před Dolejše, ani tato situace ovšem gólem neskončila. Třinec se dostal do tempa, výraznější příležitost mu nadále chybí.
29:05
Klepiš nejprve vyhrál buly a poté si po střele spoluhráče dojel pro odražený puk, jenž opět poslal na Dolejše, pro nějž nebyl problém ucpat prostor u své levé tyče.
29:00
Další zakázané uvolnění Vítkovic.
28:45
Plíhal se zpoza branky pokoušel rozhodit Dolejše, vyjel k jeho pravé tyčce a hledal volné místo. Hledání nebylo úspěšné.
28:33
Nepřesná rozehrávka na Koloucha vyústila v zakázané uvolnění Vítkovic.
28:18
Adamského střela z pravého křídla mířila vysoko nad Dolejšovu branku a třinecký útočník odjel se znechuceným výrazem střídat.
27:52
Kudělkovi na modré přeskočil puk hokejku a vypadalo to na brejk Třince, domácí zadák se ovšem skvěle zorientoval a zamezil případné cestě soupeře za snižující brankou.
27:42
A to nemuselo být vše! Do skvělé střelecké příležitosti na okraji kruhu po vhazování po Hrubcově pravici se dostal Pastor, v dobré pozici ovšem zamířil přímo do třineckého brankáře. Následuje komerční přestávka.
27:27
O odpověď se pokusil Orsava, jeho přízemní střelu Dolejš zvládl.
27:06
Třinec sice toto oslabení nehrál vůbec špatně, Vítkovice jej ale nakonec dokázaly sevřít před jeho brankou a dočkaly se čtvrté branky. Balán udělal skvělou otočku u modré čáry, přes celé kluziště našel JIŘÍHO BURGERA, jenž si zpracoval puk a pak jej poslal pod břevno přesunujícího se Hrubce. Asistence: Stanislav Balán.
26:33
Puk doputoval znovu až k Dolejšovi, který musel zvládnout rozehrávku pod tlakem. Domácí brankář v této těžké situaci obstál.
26:25
Hra je přerušena a vhazovat se bude po Hrubcově pravé ruce.
26:00
Linhart nahodil puk za Dolejšovu branku, kde se jej snažil pokrýt Rákos, ten byl ale nakonec zezadu sražen. Vylučovat se nebude.
25:25
Hned první vítkovický pokus o kombinaci v přesilovce skončil špatnou přihrávkou a domácí jsou nakonec vyhnáni až k Dolejšovi.
25:22
Marek Růžička je navíc na dvě minuty vyloučen za nesportovní chování.
25:22
Po dlouhé době se do útočného pásma dostali také hosté, Růžička si sice prohodil puk mezi Slobovodými nohami, dal si jej ale příliš daleko od hole a Dolejš puk přikryl.
24:54
Vítkovický tlak končí Němcovou střelou sraženou do ochranné sítě. Vítkovice ale v této chvíli svého soupeře jasně přehrávají.
24:27
Dvě vítkovické střely od modré neprošly až k Hrubcovi, domácí ale Třinec již více než minutu nepustili přes červenou čáru.
23:45
Přechod Vítkovic do útočného pásma je opravdu bleskový, Doudera má co dělat, aby Kucseru na zadním mantinelu připravil o puk.
23:29
L. Doudera dostal nabito na modrou, branku ale vysoko přestřelil.
22:47
Vítkovice se usadily v útočném pásmu, Szturc si velmi snadno vyjel s pukem z rohu kluziště, položil si Hrubce a následně trefil jen boční síť! Obrovská šance domácího mužstva.
22:09
Chvíli poté si již Hrubec v třinecké brance počínal jistěji a zastavil puk ve své výstroji.
21:43
Třinec opět nedokázal udržet útočné pásmo a dopředu tak ujely Vítkovice. Balán posunul puk doprava na Němce, jehož střela Hrubcovi vypadla a třinecký brankář měl velké štěstí, že nikdo nedokázal puk dorazit do branky!
21:12
Na druhé straně zavezl puk do útočného pásma Svačina, Dolejš ale v klidu puk zalehl.
21:02
Po minutě a dvou vteřinách se hra přerušuje, protože Kolouchův pokus o křižnou přihrávku srazil Růžička do ochranné sítě.
20:48
Oba týmy střídají, Třinec vyváží puk.
20:25
Klepiš se po zisku kotouče pokoušel najít Irgla, Vítkovice ale jeho přihrávku vystihly a Třinec musí začít od vlastní branky.
20:09
Vítkovice vyhrály buly a ihned nahodily puk do útočného pásma.
20:01
Oba týmy se vrátily na hrací plochu, druhá třetina za malou chvíli začne.
Po první třetině vedou domácí nad Třincem 3:0, když se střelecky prosadili Kolouch, Szturc a Kucsera. Hosté budou muset po přestávce hodně přidat, pokud chtějí s výsledkem něco udělat a zápas alespoň zdramatizovat.
20:00
19:29
Hra je opět přerušena. Tentokrát kvůli ofsajdu Třince.
18:37
Lukáš Doudera zkusil nahodit puk do pásma soupeře, Kopecký ho ale nedokázal dostihnout a nyní ho mají v moci domácí hokejisté.
17:46
Hosté nezvládli nyní rozehrávku a následuje zakázané uvolnění a buly před Hrubcem.
16:59
Během následné komerční přestávky hosté střídají gólmany. Místo Hamerlíka nastupuje Šimon Hrubec.
16:47
Domácí rychle přidávají i třetí gól, když se po tlaku a několika střelách od modré dostal k dorážce LUKÁŠ KUCSERA, který zvyšuje již na 3:0! Asistence: Petr Kolouch, Karol Sloboda.
15:51
Domácí přidávají další branku, nejprve to zleva zkoušel Strapáč, Hamerlík jeho střelu vyrazil, odražený puk se dostal k ROMANU SZTURCOVI – 2:0. Asistence: Petr Strapáč, Jan Štencel.
15:42
Húževka s Hlinkou u branky neuspěli.
15:17
Dolejš předvedl jeden ze svých lepších zákroků, a že ho bylo třeba.
14:40
Útoky na obou stranách se střídají, s tím rozdílem, že hosté se v útoku zdržují o něco déle.
13:56
Hosté znovu převezli hru před Dolejše, ten ale chytá pozorně.
13:28
Vítkovičtí bojují u třinecké klece o puk.
12:59
Na opašné straně se pokoušel prostřelit Dolejše Irgl, ale marně.
12:40
Vítkovičtí se dostali k Hamerlíkovi, ale Ölvecki nemířil přesně.
12:21
Dolejš je stále v permanenci, vítkovičtí mu ale pomáhají, seč mohou.
11:48
Útočné choutky pojal třinecký Klepiš, ale Dolejš byl na svém místě.
11:35
Domácím se snaží propracovat do pásma, ale nepodařilo se.
11:20
Vítkovičtí se na chvíli ukázali v útočném pásmu, ale třinečtí si ihned přebírají kotouč a putují k Dolejšovi.
10:07
Probíhá komerční přestávka.
09:58
Třinečtí se tlačili k Dolejšovi, ale byli včas zastaveni.
09:05
Kucsera s Kolouchem si vyšlápli na třineckou klec, tentokrát jim ale spolupráce nevyšla.
08:37
Třinečtí jsou na své útočné polovině.
07:27
Vítkovičtí těsně po přesilové hře otevírají účet dnešního utkání, když po nahrávce Kucsery prostřelil Hamerlíka PETR KOLOUCH – 1:0. Asistence: Lukáš Kucsera.
07:20
05:57
Vítkovičtí usazeni v pásmu, ale ostýchají se střílet.
05:20
Za krosček je vyloučen třinecký Orsava.
05:10
Třinečtí zakládají útok ze svého pásma.
04:54
Hráči v červených dresech okupují prostor u vítkovické branky.
04:25
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
04:03
Skončili ve středním pásmu, třinečtí rozehrávají.
03:35
Po krátké anabázi třineckých u domácí klece se puku ujímají vítkovičtí.
03:05
Hamerlík prokázal pohotovost.
02:40
Vítkovičtí se ženou na třineckou branku.
02:28
Hosté se zdržují i nadále v útočném pásmu.
02:07
Hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.