SESTŘIH: 48. kolo extraligy, HC Vítkovice Steel - HC PSG Zlín 2:3

Mějte příjemný zbytek dne, budu se těšit opět někdy na počtenou.
Zápas dospěl ke svému konci. Vítkovickým se nepodařila smazat tříbrankové manko, i když šance měli. Kašík však svou branku začaroval a kouzlo polevilo až ve druhé polovině třetí třetiny. Domácí se vzepjali k mohutnému závěru, ale přece jen jim několik cenných minut chybělo. Zlínským pomohly dva rychlé góly z první třetiny, jejich hra byla klidnější při vědomí dvoubrankového náskoku a pozorně chytajícího Kašíka, při kterém dnes stálo i štěstí.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – ROSTISLAV OLESZ
PSG Zlín – PETR HOLÍK
59:56
Hosté vytěsňují puk do středního pásma, ale na střelu do prázdné klece už to asi nebude.
59:50
Od modré se povedlo nastřelit jednomu z obránců jen svého spoluhráče.
59:44
Milimetry scházely k tomu, aby puk zajel do Kašíkovy klece, hala je na nohou!
59:34
Vítkovičtí natlačeni u zlínské klece, bojují z plných sil.
59:24
Domácí musejí do středního pásma.
58:59
Vítkovice stále bez Bartošáka.
58:59
Vítkovice právě vstřelily branku!
Neuvěřitelné! Minutu a vteřinu před třetí sirénou se po nahrávce Olesze trefuje MICHAL HLINKA – 2:3. Asistence: Rostislav Olesz, Petr Kafka.
58:45
Střela Čerešňáka je sražena vysoko do vzduchu.
58:25
Zakázané uvolnění hostů.
58:17
Zlínští začínají být nervózní a pošťuchují různě své soupeře, kteří si to nenechávají líbit.
58:04
Puk zašlápnut u mantinelu, rozhodčí vyčkávají.
57:50
Vítkovice se znovu usazují v pásmu, Bartošák na střídačce.
57:03
Další pokus Vítkovic končí na zadním mantinelu, ale Kašík měl co dělat, aby pokryl odkrytou klec.
56:43
Na opačné straně se vítkovičtí nahrnuli k brance, puk po jedné ze střel jen těsně minul vzdálenější tyč.
56:18
Rychlá nahrávka Čachotského poslala do šance Čecha, ten ale Bartošáka neprostřelil.
56:07
Domácí mají málo času, snaží se dohnat, co mohou.
55:45
Zlín posílá puk do bezpečí a střídá.
55:27
Burger rozvlnil síťku, ale jen tu zadní.
55:06
Hra ve středním pásmu, ale domácí ovládají puk.
54:48
Probíhá komerční přestávka.
54:48
Hosté nevěděli, kde jim hlava stojí, od modré dvakrát střílel Pastor, Kolouch dobře clonil a Kašík byl chvíli dezorientován a nevěděl, kde je kotouč.
54:08
Vítkovice se znova přesouvají do útoku.
53:24
Čerešňák poslal přesnou přihrávku na VOJTĚCHA TOMIHO, ten si udržel bránícího hráče, který nakonec upadl pěkně od těla a šikovnou střelou odčaroval Kašíka – 1:0. Asistence: Peter Čerešňák, Roman Szturc.
52:56
Zdráhal poslal puk na branku, ten se ale odrazil od jednoho z bránících hráčů.
52:43
Hosté zřejmě nasadili lajnu vyhazovačů, vytvořili další zakázané uvolnění.
52:35
Už druhé zakázané uvolnění Zlína po sobě.
52:01
Hra Vítkovic v pásmu není příliš uspořádaná.
51:33
Útočící strany se pravidelně střídají, ale zatímco hosté mohou, vítkovičtí musejí vstřelil branku, chtějí-li ještě pomýšlet na úspěch v dnešním zápase.
50:42
Vítkovičtí si sjeli ke Kašíkovi, ale ten měl dobrý výhled.
50:05
Dnešní utkání sleduje 6 352 diváků.
49:31
Hostující fanoušci jsou v euforii, hned se jim lépe dýchá.
48:49
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovku! Po nahrávce Marušáka poslal OLDŘICH KOTVAN puk obloučkem na branku – 0:3. Asistence: Jiří Marušák, Petr Holík.
48:30
Puk se odrazil ke Szturcovi, který se chtěl pustit do pásma, ale nepodařilo se.
48:00
Zlín rozjíždí přesilovkový kolotoč.
47:44
Na trestnou lavici usedá domácí Klok za podražení.
47:44
47:44
Čachotský mířil s pukem na branku, ale skončil v síti sám.
47:16
Hosté střídají a posílají puk do pásma, Čerešňák urychleně rozehrával.
46:43
Vandas se ochomýtl kolem branky, Kašík lapačkou jen vyrazil puk ke spoluhráči.
46:01
Říčka poslal v pásmu puk zadovkou na Holíka, ale Bartošák si tuto situaci uhlídal.
45:34
Další vhazování u zlínské klece.
45:27
Zlín posílá kotouč na zakázané uvolnění.
44:50
Szturc vybojoval kotouč, Němec byl přidržen, ale hraje se dál, vítkovičtí kombinují u Kašíka.
44:27
Vhazování u zlínské branky.
44:13
Pastor zamířil kousek vedle Kašíkovy branky.
44:03
Zakázané uvolnění PSG.
43:14
Bukarts u obranné modré jen zkusil tečovat kotouč ve vzduchu, povedlo se, tím přihrál puk na Holíka, který ujížděl sám na branku, ale Bartošák mu šanci zvýšit nedal.
42:47
Vandas si našlápl do pásma, ale Holík jej zdržel.
42:28
Další z diváků má z dnešního zápasu suvenýr, sudí musejí pro nový kotouč.
41:51
Zlín nahodil puk do pásma, dere se za ním Šťastný.
41:40
Vhazování v útočném pásmu Vítkovic díky hře vysokou holí.
41:24
Vítkovičtí chtěli vyhodit puk ale Štumpf byl proti.
41:04
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
40:58
Hra je přerušena, kotouč byl "zakleknut".
40:36
Zlínští se dostali do pásma jako nůž máslem.
40:27
Hlinka s pukem chvíli zaváhal, Kafka se tak přesunul před brankoviště, ale dorážka mu nebyla povolena.
40:06
Vítkovičtí posílají puk do rohu ke Kašíkovi.
40:01
Ve druhé třetině jsme se nedočkali branky, ale ani žádného vyloučení. Zlín hraje přesně to, co potřebuje, tvořit a snažit se musí přece jen více vítkovičtí. Podaří se domácímu týmu srovnat hru a tím i skóre? Nechme se překvapit.
Další třetina začne přibližně v 18:43.
40:00
39:54
39:28
Zlín brání svou modrou urputně.
39:15
Hosté zavezli kotouč do pásma a střídají.
38:47
Další pokus Vítkovic, k brance si najel Klok, ale nastřelil jen Kašíka.
38:20
Kašík byl hodně z branky, ale domácí jej přesto nedokázali překonat.
38:12
Szturc nahodil puk do rohu.
37:53
Ofsajd pro domácí.
37:50
Němec si nabruslil k puku, natáhl se po něm a přihrál na Tomiho.
36:59
Hosté se znovu propracovali do pásma, Bartošák ale práci nemá.
36:32
Hra ve středním pásmu, zlínští u puku.
35:43
Kucsera posílá do pásma Koloucha, Horák je velmi dotěrný a znesnadňuje vítkovickému hráči pohyb s pukem.
35:20
34:59
Šťastný v útočném pásmu zabavil dva vítkovické hráče a udělal tak před brankou prostor.
34:23
Bartošák si nerozuměl se Slobodou, kotouč jim vyklouzl, ale nikdo ze zlínských nebyl nablízku.
34:15
Oddechový čas tentokrát pro hosty.
34:15
Dlouhá nahrávka končí na zakázaném uvolnění Zlína, Štumpf vypadá, že toho má plné kecky a vrací se jen pomalu.
33:40
Domácí zkoušejí pozornost hostujícího gólmana, ten je ale stoprocentní.
32:22
Kovář se vydal za pukem, možná ani netušil, že jej proti zlínskému hráči opravdu zasáhl, k puku si najel Hlinka, sjel si před branku, ale na Kašíka v dobré pozici nevyzrál.
31:56
Kotouč je zašlápnut u mantinelu, hra je přerušena, vhazuje se po levici vítkovického gólmana.
31:41
Bude se vhazovat ve středním pásmu, puk zmizel mezi diváky.
31:28
Proti Matějíčkově střele se vrhl Hovorka, puk končí v rohu.
30:43
Rychlý protiútok předvedli hosté, Bartošák měl ale lapačku na správném místě.
30:10
Na opačné straně se v dobré pozici objevil Kolouch, Kašík byl chytil, ale ihned mu vypadl, vítkovičtí pokračují v ataku.
29:59
Vlach se Štumpfem si najížděli na branku, druhý jmenovaný ale přišel o puk.
29:46
Už nějakou dobu to na ledě jiskří, teď se strhla po závaru u zlínské klece pěkná strkanice. Pro tentokrát bez vyloučení.
29:23
Olesz si našlápl k brance, ale byl zneškodněn.
29:03
Zlínský útok na branku byl spíše bojem o puk, Vítkovice se bleskově přesunují k hostující kleci.
28:35
Další atak zlínské klece, ale hostující gólman se na hruškách nenechal nachytat.
28:01
Výborný zákrok Kašíka, který se roztáhl po brankové čáře!
27:42
27:18
Vítkovičtí se trochu u své klece zapotili, ale nakonec posílají puk do středního pásma.
26:51
Čechovi spadla u vítkovické branky helma, okamžitě musí střídat.
26:38
Zakázané uvolnění Vítkovic.
26:33
Vlach se dostal do výhodné střelecké pozice, ale domácí hráč byl pohotovější.
26:02
Zlín rozehrává od branky, vítkovičtí dostřídávají.
25:25
Z pozice klečícího střelce mířil Kolouch, ale Kašík měl dobrý výhled.
25:01
Podél mantinelu si sjížděl Kafka, ale Kašík byl pozorný.
24:36
Za vyhozeným pukem ujížděl Olesz, ale hosté byli rychlejší.
24:14
Hraje se na útočné polovině Zlína.
23:36
Od modré pálil Matějíček, ale mimo.
23:15
Šťastný se dostával do pásma, ale pod kontrolou Čerešňáka se dostal až za branku.
22:44
Vítkovičtí se podruhé v krátkém sledu protáhli do pásma, ale bez efektu.
21:58
Pastor rozehrává, ale jen na hůl zlínského hráče.
21:38
Snaha Vlacha nenašla branku.
21:09
Zlín posílá puk do útoku, ale jako první jsou u něj domácí.
20:43
Domácí se drží v pásmu, připravují si prostor před brankou.
20:28
Nahozený puk na branku Kašík raději přikrývá lapačkou.
20:16
Říčka se chtěl vnutit do Bartošákovy klece, ten byla ale proti.
20:04
Úvodní vhazování nakonec vybojovali zlínští.
20:01
Po první třetině vedou hosté o dvě branky, přičemž obě vstřelili v rozmezí sedmnácti vteřin. To byla pro vítkovické pořádná sprcha, která si vyžádala dokonce oddechový čas domácích trenérů. Vítkovičtí se trochu oklepali a začali útočit, jejich parádní šance hlavně v přesilovce ale své místo určení ne a ne najít. Jestli se jim podaří najít recept na začarovanou zlínskou klec, na to se můžeme podívat už za pár minut.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
20:00
19:53
Hosté s pukem ve svém obranném pásmu.
19:37
Zlín kontroluje puk, ale už nikam nespěchá.
19:14
Klok sám mezi kruhy s pukem, kolem sebe jen soupeře, z jejich sevření se ale nevykličkoval.
18:43
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, rozjíždějí se do pásma.
18:12
18:04
Domácí bojují u hostující klece, Kolouch, Vandas, Štencel, ale Kašík jakoby svou klec zaklel, ani stoprocentní šance za jeho záda nedokáží projít!!
17:04
Vítkovice usazeny před Kašíkem, moc toho neviděl, ale vítkovická snaha nebyla vyslyšena.
16:49
Hosté posílají puk do středního pásma.
16:12
Žižka tvrdě srazil Zdráhala u mantinelu a bude pykat za nedovolené bránění.
15:18
Hra se zpomalila, žádný z týmů nemá naspěch.
14:41
Zlínští se přesunují k vítkovické brance, domácí mají dost času se rozestavět.
13:57
Kašík moc práce neměl, hosté rozehrávají útok.
13:34
Vítkovičtí míří s pukem do pásma.
13:08
12:59
Vítkovičtí trenéři si zcela pochopitelně berou oddechový čas.
12:59
Tak to byla rychlovka. Vlach vystartoval na domácí branku, jeho pokus Bartošák zastavil, jako střela se však zjevil DANIEL ŠTUMPF a dorazil puk za brankovou čáru – 0:2. Asistence: Roman Vlach, Ondřej Veselý.
12:42
Zlínští se přesunuli k levé tyči Bartošákovy klece, po pokusu ROBERTSE BUKARTSE zřejmě tečoval puk jeden z vítkovických hráčů do branky – 0:1. Asistence: Petr Holík, Ondřej Veselý.
12:18
Kolouch vybojoval puk, objel branku, nabil na modré Pastorovi, ale ten na Kašíka nevyzrál.
11:48
Puk míří do rohu ke Kašíkovi, oba celky střídají.
11:26
11:08
Přetahovanou o puk vyhráli domácí, ale v pásmu se nezdrželi.
10:41
A hosté konečně poprvé v tomto oslabení posílají puk do bezpečí.
10:23
Vítkovice rozpohybovaly zlínskou čtveřici.
10:05
Kolouch zkusil střelu po ledě, Kašík vyrazil, dorážka Koloucha končí v gólmanově lapačce.
09:45
Vítkovičtí krouží kolem Kašíkovy klece, chybí jim přesnost.
09:26
Hostující Čech si pomohl nedovoleně, je potrestán za hákování.
09:26
08:42
Hra ve středním pásmu.
08:03
Kotouč mají pod kontrolou hráči Zlína.
07:35
Hovorka dostal rychlý kotouč, ujížděl sám k brance, ale nastřelil zadní mantinel.
07:30
07:04
Do situace dva na nikoho se dostával Szturc s Oleszem, ale jeden z hráčů v modrožlutém dresu se stačil vrátit a zhatit jim nahrávku.
06:50
Bartošák je ve střehu, domácím se ale znovu podařilo vyhodit kotouč do bezpečí a urychleně střídají.
06:21
Hosté se znovu usadili v útočném pásmu.
06:06
Puk míří na hostující klec.
05:53
Žižka dostal přesnou přihrávku na hůl, hned z první tvrdě vypálil, Bartošák dělovku lapil.
05:30
Přesilovku sehrají i hosté, za nedovolené bránění je potrestán Hovorka.
04:33
Bukarts vystartoval z trestné lavice, dostal puk na hokejku, na opačné straně mu najížděl Holík, ale Kucsera jejich přihrávku vystihl.
04:26
04:12
Kolouch stál před zlínskou klecí, ale byl trochu přistrčen a přestřelil.
04:00
Sloboda od modré napálil jen Kašíkovy betony.
03:26
Tato přesilovka se vítkovickým zatím nedaří, hra je pozastavena pro ofsajd.
03:01
Zlín znova posílá puk do bezpečí. Holík ujížděl podél pravého mantinelu, objel si branku, ale Čerešňák mu vystřelit znemožnil.
02:38
Kotouč je ve středním pásmu.
02:26
Hosté špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Bukarts.
02:13
Čachotský se zjevil před domácím gólmanem, ale nebyl přesný.
01:59
Zlín se drží v pásmu, ale Bartošák je zatím v klidu.
01:39
Domácí byli příliš natěšeni, jejich hra je pozastavena pro ofsajd.
01:25
Puk se ocitá na domácí střídačce, vhazuje se po pravici Bartošáka.
01:17
Zakázané uvolnění vytvořily Vítkovice.
01:06
Kolouch krouží pásmem, nemá komu nahrát, ale ani nechce odevzdat kotouč.
00:55
Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění.
00:47
Zlín rozehrává od své branky.
00:19
Vítkovice poslaly do pásma dlouhý kotouč, Kašík zvedá ruku, ale zakázané uvolnění to není.
00:04
Úvodní bully vyhráli hosté.
00:01
Udělejte si pohodlí, dnešní zápas nabízí zajímavý souboj, tak ať Vám nic neunikne.
Za tónů vítkovické hymny vjíždějí domácí hráči na led.

HC Vítkovice Steel: Bartošák (Kantor) – Kovář, Čerešňák, Klok, Sloboda, Pastor, Štencel – P. Kafka, Hlinka, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Hovorka, Szturc, Zdráhal – Němec, Burger, Tomi – Jáchym

PSG Zlín: Kašík (Zavadil) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý, Vlach, Štumpf – T. Sýkora, Cibák, Maruna – Čech, Šťastný, Čachotský

Rozhodčí: Hodek, Hrubý – Hlavatý, Tošenovjan
Zda domácí prodlouží svou vítěznou šňůru a svezou se na vlně euforie i s fanoušky nebo zda to budou zlínští, kteří zatnou zuby a budou jako lvi bojovat o čtvrtfinále, uvidíme právě v tomto kole. Zápas bude určitě zajímavý, a vy si ho nenechejte ujít.
Letošní vzájemné zápasy jsou příznivější na body i skóre pro Vítkovice, i když jen těsně (5:3; 3:2 sn; 1:3). V loňské sezóně byly vždy úspěšné domácí týmy, na skóre se dařilo o něco více Zlínu (3:2; 2:5; 4:1; 2:5).
Zlínští bojují o přímý postup do čtvrtfinále, mají o deset bodů více než domácí, tedy 69 a patří jim 8. místo. Na šestou Mladou Boleslav jim schází šest bodů, na pátou Olomouc pak bodů sedm. Poslední dva zápasy jim ale příliš radosti nepřinesly, v utkání s Olomoucí vytěžili dva body až po samostatných nájezdech (2:1 sn), v minulém kole dokonce na svém ledě podlehli Karlovým Varům (3:5).
Vítkovičtí se posledními dvěma zápasy psychicky posílili, když v jednom případě otočili nepříznivý stav pěti góly v poslední třetině (s Pardubicemi, 6:4), ve druhém případě zaskočili Mladou Boleslav na jejím vlastním ledě (5:3). Díky souhře okolností jsou Vítkovice stále na 11. místě tabulky s 59 body, ale na desátou Kometu ztrácejí tři, na devátý Třinec pak bodů pět.
Nejlepším hráčem Zlína dle kanadského bodování je s pětatřiceti body Petr Holík (9+26). Nejlepším střelcem je však s osmnácti góly Roberts Bukarts (18+12). Nejlepšími obránci jsou se 14 body Oldřich Kotvan (7+7) a Jiří Marušák (3+11). Ve statistice "+/-" se daří útočníkovi Pavlu Kubišovi s deseti kladnými body. Ten je zároveň i nejtrestanějším hráčem, když nasbíral šestasedmdesát trestných minut. Nejlepším mezi gólmany je Libor Kašík s průměrem 1,92 a úspěšností 92,73%.
Na čele kanadského bodování Vítkovic se nic nemění, s šestadvaceti body kraluje Rostislav Olesz (17+9). Nejlepším nahrávačem je se sedmnácti přihrávkami Peter Čerešňák (1+17), který je zároveň nejlepším obráncem týmu. Společně s dalším obráncem, Tomášem Kudělkou se jim také daří ve statistice "+/-", ve které si připsali šest kladných bodů. Nejvíce trestných minut nastřádal obránce David Štich a to hned 80. Vítkovičtí v posledních zápasech spoléhají hlavně na gólmana Bartošáka, lepší statistiky má ale stále Daniel Dolejš s průměrem 2,60 a úspěšností 90,69%.
Základní část Tipsport extraligy pomalu ale jistě míří do své cílové rovinky. Ve 48. kole se fanouškům představí bojující domácí Vítkovice, které se pokusí obrat o body hráči hostujícího Zlína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.