SESTŘIH: 39. kolo extraligy, PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:1

Moravské derby mezi Zlínem a Kometou končí vítězně pro zlínský celek. Svěřenci Rostislava Vlacha protahují skvělou sérii výher na domácím ledě na číslo osm. Berani byli od úvodních minut lepším celkem a tři body dnes získali zaslouženě. Kometě se několikrát povedlo dostat do slibné šance, ale Kašík byl vždy na místě. Zlínský celek tedy vyhrál bitvu o sedmou pozici. Kometa se nachází v nepříjemné situaci, kdy prohrála čtvrté utkání v řadě. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek nedělního večera.
59:48
Kaberleho střela švihem končí v lapačce zlínského brankáře.
59:33
Petr Holík (ZLN) 2 minuty za hákování.
59:06
Čeká nás poslední minutka dnešního utkání.
58:29
Čiliak opět musel zasahovat pravým betonem proti střele Maruny.
57:36
Kometa si pouze přihrává ve vlastním pásmu. Hosté jakoby ani neměli už chuť něco vymýšlet.
56:55
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín nejspíše definitivně rozhoduje o dnešní výhře nad Kometou. To by se muselo stát něco hodně nevídaného, aby domácí ztratili tento třígólový náskok. Nahrávku Čachotského dorazil za Čiliakova záda důrazný FILIP ČECH. Asistence: Tomáš Čachotský.
56:34
Kašík zlikvidoval všechny tři dorážky brněnských. Berani už zase míří do útoku.
56:17
Zlínská pětice si v pohodě střeží své pásmo.
55:44
Kotouč končí v ochranné síti nad brankou domácích. Zlín je kompletní.
55:26
Káňa ještě udržel pásmo pro svůj celek, Kometa kombinuje.
54:39
Marušákovi se povedlo vyhodit puk mimo vlastní pásmo.
54:18
Kaberle nabil Tonovi, jehož bombu zblokoval bránící Řezníček.
53:45
Kováčikova dělovka minula branku a kotouč poskočil do středního pásma.
53:37
Kašík poslal kotouč mimo hrací plochu a Zlín jde do čtyř. Trest za něho odsedí Roberts Bukarts.
53:02
Opět se vhazuje v obranném pásmu Zlína.
52:53
Berani vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
52:36
Kometě se povedlo pouze nahodit puk na Čiliaka. Zlínská pětice se opět vydává do útočného pásma.
51:25
Kometa špatně rozehrála a zlínská dvojice útočníků okamžitě trestá. Holík si všiml osamoceného ROBERTSE BUKARTSA, který bez obtíží dopravil puk za Čiliakova záda. Lotyšský útočník má po příchodu do české extraligy excelentní formu. Asistence: Petr Holík, Robert Říčka.
49:54
Tlak Zlína přerušilo podražení na Holíka, které ale rozhodčí posuzují jako čisté. Kometa dostala puk alespoň do středního pásma.
49:35
Čachotský vybojoval kotouč pro Čecha, který nastřelil pouze boční síťku.
48:53
Zlínu byl odpískán ofsajd. Hra je přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
48:35
Icing Komety, buly v blízkosti brněnské klece.
48:06
Další vhazování před Liborem Kašíkem.
47:58
Zdlouhavá kombinace Komety končí povedenou střelou Špirka a ještě lepším zákrokem Kašíka.
47:13
Vondráček pálil těsně vedle zlínské klece. Berani nahazují puk do útočného pásma a střídají formace.
46:19
Komerční přestávka. Po pauze se bude pokračovat vhozením buly před Čiliakem.
45:19
Cibák se opět tlačil do zakončení, kde ho na poslední chvíli zastavili hned dva brněnští obránci.
45:03
Hra se přelévá ze strany na stranu. Tempo hry je v tomto utkání z obou stran asi nejrychlejší.
44:29
Zlín si vytváří tlak, kterému Čiliak společně s obránci odolávají.
43:55
Kometa vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Čiliakem.
43:17
Matějíčkova tvrdá střela byla opět sražena. Zmatky na braněnském brankovišti vyřešili obránci Komety.
42:40
Zohornova dělovka z voleje také orazítkovala horní tyčku zlínské klece. Na tyčky ve třetí třetině máme srovnáno.
41:51
Vhazuje se na opačné straně kluziště, před brankou Libora Kašíka.
41:25
Maruna našel příhrou přes celou šířku pásma volného Martina Cibáka. Čiliaka zachránila při střele slovenského útočníka tyčka.
40:27
Zlín se hned usadil v útočném pásmu. Střelu Matějíčka dokázal zblokovat bránící Kováčik.
40:01
Čtyřicet minut je za námi a Zlín si stále drží těsné vedení. Kometa sice domácí celek zaskočila hned z kraje druhé třetiny, kde se prosadil Hruška, ale Zlín dokázal odpovědět střílejícím Štumpfem. Střela slovenského útočníka se štěstím doskákala za Čiliakova záda, který zrovna nemá ideální formu. Poté mohl vedení navýšit Ondráček, ale ten v tutovce neuspěl. Vyrovnat mohl brněnský Vondráček, ale ani on ve stoprocentní šanci Kašíka nepřelstil.
40:00
39:55
Hruškova tvrdá střela končí Kašíkem vyražena v ochranné síti.
39:25
Žižka potřebuje ošetření od lékařů. Vhazuje se u branky Kašíka.
39:14
Dočekal poslal tvrdě k ledu Žižku, který se težce zvedá. Diváci pískají a rozhodčí se vylučovat nechystají.
38:45
Střídačka domácích si bere oddechový čas. Nejspíše, aby domácí utlumili ten tlak Komety z posledních vteřin.
38:45
Zlín se musel z tlaku Komety osvobodit vyhozením kotouče na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude u branky Zlína.
38:20
Žižka se vrací do hry, Kometa se v přesilovce neprosadila.
37:16
Kometě se nedařila rozehrávka a Zlín našetřil cenný čas při he ve čtyřech.
36:46
Kováčik a vzápětí ani Kaberle nedokázali z dálky prostřelit hradbu těl.
36:12
Tomáš Žižka (ZLN) fauloval dojíždějícího Vondráčka a odsedí si dvě minuty za hákování.
36:12
Neuvěřitelná situace se odehrála u branky domácích. Kotouč se po střele Vondráčka odrazil za Kašíka, otřel se o tyčku a zůstal ležet před brankou. Kometa tutovku nevyužila, ale bude hrát přesilovku.
35:44
Na druhé straně minul branku z levého křídla střílející David Šťastný.
35:15
Kováčikovu žabičku chytá Kašík parádním semaforem. Buly u branky domácích.
34:34
Dobrou šanci měl brněnský Petr Ton. Jeho střela zápěstím se otřela pouze o zadní mantinel.
34:00
Čiliak chytá pokus Bukartse. Vhazuje se v obranném pásmu Komety.
33:27
Berani se řítili v přečíslení tří proti dvoum, kdy se rozhodl ke střele Štumpf. Jeho pokus dokázal Čiliak vytěsnit mimo branku. Kometa se opět brání tlaku domácích.
32:52
Pokus Tomáše Malce končí sražen v ochranné síti.
32:44
Kováčikova bomba od modré čáry branku minula. Kometa stále na puku.
32:15
Hra je opět přerušena, buly opět ve středním pásmu.
32:02
Máme tu komerční přestávku. Po jejím konci se bude vhazovat ve středním pásmu.
31:15
Do samostatného úniku se dostal Jiří Ondráček. Jeho pokus nad vyrážečku ale branku minul. Zlín mohl odskočit na rozdíl dvou branek, ovšem to by musel útočník Zlína tutovou šanci proměnit.
31:06
Koch je zpátky na ledě, Zlín je kompletní.
30:46
Přesilovka se Zlínu zatím příliš nedaří. Buly ve středním pásmu.
30:37
Zlínští se díky nepřesné rozehrávce sami připravili o útočné pásmo.
30:18
Vypadalo to, že Kometa půjde do tří, ale podražení jednoho z brněnských jako nedovolené posouzeno nebylo.
29:43
Holík se procpal až před Čiliaka, který raději podržel puk pod lapačkou.
29:06
Matějíčkova bomba byla sražena a Kometě se povedlo dostat kotouč do útočného pásma.
29:01
Patrik Koch (KOM) 2 minuty za krosček.
28:54
Zlín je v tlaku a bude hrát přesilovou hru.
28:41
Vlach posunul kotouč na Filipa Čecha, který se neprosadil z hranice brankoviště.
28:19
Štumpf se opět protlačil ke střele. Tentokrát ho Čiliak dokázal z úhlu vychytat.
27:54
Ton posouval puk na Zohornu, který kotouč vzápětí ztratil.
27:35
Oldřich Horák dělovkou sejmul spoluhráče Ondráčka, který se těžce zvedal z ledu. Kometě se povedlo puk odklidit na zakázané uvolnění.
26:56
Tempo hry se po vstřelené brance domácích zvedlo na obou stranách.
26:24
Libor Kašík se roztáhl na brankovišti a snad špičkou hokejky vytěsnil mimo branku dobrou střelu Viléma Buriana.
25:28
Druhá trefa dodala zase sebevědomí domácím. Ti se opět ženou do útoku.
24:54
Domácím se podařilo strhnout vedení zpátky na svoji stranu.Vlach našel dobrou příhrou DANIELA ŠTUMPFA, jenž se mezi kruhy tvrdě opřel do kotouče a se štěstím propálil brankáře Čiliaka. Pro slovenského útočníka je to druhá trefa v extralize. I první trefu přidal zlínský útočník proti Kometě Brno. Asistence: Roman Vlach, Ondřej Veselý.
24:45
Zlínu se přesilovka vůbec nedaří.
24:15
Zlín se ještě v přesilovce nestihl usadit v útočném pásmu.
23:36
Kometě se opět povedlo osvobodit a do šance se navíc propracoval nejaktivnější z brněnského celku, Jan Káňa. Jeho pokus dokázal pozorný Kašík vytěsnit, dorážku odpálil včas bránící Žižka.
23:10
Kometě se podařilo poslat kotouč až za branku Kašíka.
22:43
Jan Hruška (KOM) vyfasoval dvě minuty za podražení. Zlín bude mít výhodu přesilové hry pěti proti čtyřem.
21:27
Zatím co v první třetině se k brance nedostali vůbec hosté, tentokrát domácí celek do šancí nepouští Kometa.
20:56
Kometa po první vstřelené brance nabrala na aktivitě. Do šance se tlačil Koreis, který ale Kašíka nepřelstil.
20:33
Kometa právě vstřelila branku!
Zlínští zaspali úvod druhé třetiny a jsou za to rychle potrestaní. Ton vrátil puk do jízdy JANU HRUŠKOVI, který střelou zápěstím vymetl horní růžek Kašíkovy klece. Asistence: Petr Ton.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka mezi Zlínem a Kometou je u konce. V první části se hrálo především na branku Komety, která jak zatím potvrdila se nenachází v ideálním rozpoložení. Zlínští zaskočili defenzívu Brna hned ve třetí minutě, kdy se střelecky prosadil Robert Říčka. Poté domácí odstartovali drtivý tlak, který ale Čiliak s obránci dokázali přečkat. Kometa se ovšem ve zbytku třetiny ani tak nepropracovala před Kašíka, který byl téměř bez práce. Uvidíme co si pro nás oba celky přichystají do druhé třetiny.
20:00
19:29
Střela Bukartse končí sražena v ochranné síti. Ještě stihneme vhazování v obranném pásmu Komety.
19:21
Kašík musel být hodně pozorný proti svižné střele Kaberleho.
19:06
Poslední minutka úvodní dvacetiminutovky.
18:17
Vondráček se šikovnou kličkou zbavil soupeře, ale to bylo všechno co se útočníkovi Brna v akci hostí povedlo. Do útočného pásma se opět řítí domácí pětice.
17:26
Ondráček si dvěma kličkami obehrál Kováčika, který mu nestihl ani jednou ze dvou pokusů sebrat kotouč. Berani kombinují před Čiliakem.
16:37
Kaberle se snažil opět založit kombinaci svého celku. Ani tentokrát se to brněnskému celku nepovedlo.
16:10
Kometě se nic převratného vymyslet nepodařilo a je tu komerční přestávka.
15:21
Kaberle vybídl do jízdy Špirka, který o kotouč rychle přišel.
14:37
Berani posílají na led čerstvé síly. Protiútok zakládá zpoza vlastní branky Urbanec.
14:16
Koch neuhlídal aktivního Ondráčka, který se tlačil do zakončení.
13:36
Ani průnik brněnského Jana Káni nebyl úspěšný. Na puku jsou zase domácí.
12:48
Zlín nikam nespěchá a pohodlně si hlídá těsné vedení. Kometa nemůže najít recept na precizní obranu domácích.
12:25
Ačkoliv přesilovou hru měla Kometa, vypadalo to spíše na početní převahu domácích. Ti si s kotoučem několikrát potykali.
12:06
Moc nechybělo a brankář Brna si srazil prudké Řezníčkovo nahození do vlastní sítě.
11:59
Horák mohl s ledovým klidem poslat kotouč až před Čiliaka.
11:27
Matějíček se opřel do kotouče tak tvrdě, že to nevydržela jeho hokejka, která se přelomila na dvě části.
10:49
Zlín nedokázal ani jednou ze dvou pokusů vyhodit kotouč do bezpečí. To musel za své spoluhráče napravit Holík, který puk vyvezl až před Čiliaka.
10:18
Zlínu se povedlo vyhrát buly, ale vyhození Marušáka zachytil Kováčik. Kometa pokračuje v přesilové hře.
10:14
Kometa si vybojovala přesilovou hru. Dvouminutový trest za nedovolené bránění si odpyká Filip Čech (ZLN)
9:54
Vůbec první šance Komety přišla v polovině první třetiny. Hynek Zohorna se protlačil do zakončení, kde si položil Kašíka, ale branku o dobrý metr minul.
9:10
Vlach v souboji s Dujsíkem za brankou Komety upadl. Rozhodčí nevyulučují, Kometa zakládá kombinaci.
8:44
Zlín si s Kometou dělá v podstatě co se mu líbí. Nyní se vhazuje ve středním pásmu.
8:36
Bukartsova tvrdá střela od modré čáry byla sražena.
8:19
Opět buly před Markem Čiliakem.
7:50
Kometa zatím neni schopna od začátku duelu založit kloudnou kombinaci. Střední pásmo je ze strany Zlína doslova neprostupné.
7:19
Zlín si dvakrát nahodil kotouč do útočné třetiny. Zpět ho ale získat nedokázal. Uvidíme co vymyslí Kometa.
6:38
Žižka se odhodlal ke tvrdé střele ze středního pásma. Čiliak jeho pokus chytil do lapačky. Vhazuje se v oblasti brněnské klece.
6:30
Unikající Jan Hruška se procpal do útočného pásma, kde byl Kometě odpískán ofsajd.
5:54
Dujsíka napadal při rozehrávce agilní Šťastný. Puk se mu ovšem získat nepovedlo a do útoku míří Kometa.
5:24
Kometa se začala více soustředit na defenzívu, ale do šance se zatím nedostala. Kašík je stále bez zásahu.
4:50
Zlín potvrzuje skvělou formu a Čiliak se měl ve svém brankovišti opět co ohánět.
4:27
Žižkovu tvrdou ránu Čiliak vyrazil. Napadající Zohorna kotouč pro svůj celek nevybojoval.
4:06
Vhazuje se ve středním pásmu.
3:27
Kometa musela čelit drtivému tlaku domácích. Nejprve těsně vedle pálil Marušák a vzápětí jeho střelu dorážel Vlach. Čiliak společně s obránci vše vyřešili.
2:47
Domácí se ujímají vedení v zápase! Bukartsova tečovaná nahrávka se odrazila přímo mezi kruhy, kde kotouč zachytil ROBERT ŘÍČKA a v zakončení si bekhendem poradil s brankářem Čiliakem. Asistence: Roberts Bukarts.
2:32
Ani druhá dělovka obránce Marušáka neprošla za Čiliakova záda. Kometě se opět podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
2:18
Čiliak si nebyl jistý, kde se kotouč po střele Marušáka nacházel. Vzápětí ho vytřepal zpod betonu. Další buly u branky Komety.
2:05
Domácím se nabízí dvojnásobná přesilová hra. Výhoda dvou hráčů v poli bude trvat celkem 41 vteřin. Jozef Kováčik (KOM) 2 minuty za podražení.
1:44
Zlínu se v přesilovce zatím nepovedlo protlačit do zakončení.
1:19
Kometa se osvobozuje i podruhé. Domácí začínají znovu kombinaci od vlastní branky.
00:59
Kometě se okamžitě po vyhraném vhazování povedlo vyhodit kotouč do bezpečných prostor.
0:46
Zlín si vynutil první přesilovku. Potrestán je Jan Káňa (KOM) na dvě minuty za hru vysokou holí.
0:39
Kometa se snažila procpat do útočné třetiny, ale neuspěla.
0:19
Kometa se před Kašíkem neprosadila a domácí okamžitě zahrozili. Holík vybídl přesným pasem do šance Robertse Bukartse, kterého Čiliak dobrým zákrokem vychytal.
00:01
Dnešní duel bude sledovat hodně vysoká návštěva. Zaplněné hlediště už se těsí na souboj Zlína a Komety.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Maruna, Cibák, Ondráček – Veselý, Vlach, Štumpf – Čech, Šťatný, Čachotský.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Koch, Malec, Kováčik, Dujsík, Kuboš, Trška – Zohorna H., Hruška, Ton – Káňa, Špirko, Vondráček – Burian, Koreis, Dočekal – Raška, Mrázek.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Jindra, Zíka.
Hezkou hokejovou neděli ze Zlína. Hokejisté Zlína přivítají v atraktivním utkání celek Komety Brno. Zlínu se po nepovedeném začátku sezony začalo dařit a na domácím ledě již dokázali zvítězit již sedmkrát v řadě. Svoji neporazitelnost na své půdě budou chtít prodloužit i dnes proti Kometě. Brnu se příliš nedaří a svěřenci Aloise Hadamczika budou mít co napravovat. Kometa nestačila v minulém kole na pardubické Dynamo, které zvládlo premiéru pod novým koučem Peterem Draisaitlem. „Máme těžké období. Nehráli jsme dobře ve dvou zápasech venku, které jsme prohráli. Bylo to znát i v úvodní třetině, kdy první útok rychle inkasoval branku,“ shrnul hlavní kouč Brňanů Alois Hadamczik současnou situaci v týmu. Kromě parádní hokejové podívané, zaplněného hlediště to bude především souboj o sedmou pozici v tabulce. Utkání mezi Zlínem a Kometou startuje již v 15:30 na ZS Luďka Čajky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.