SESTŘIH: 18. kolo extraligy, HC PSG Zlín - Piráti Chomutov 2:1 po nájezdech

Duel mezi Zlínem a Chomutovem dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl dnes dvougólová posila Zlína, Roberts Bukarts. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek večera.
Roman Červenka přestřelil a Zlín vítězí.
Za hosty Michal Vondrka a přestřelil. Stále 1:0 pro Zlín.
Čerstvá posila Roberts Bukarts se prosazuje – 1:0
Za hosty Vladimír Růžička, který to překombinoval a také nedal.
Jako první jel za domácí Adam Havlík a neproměnil.
Samostatné nájezdy začínají.
Branku jsme tedy neviděli ani v prodloužení a na řadu příjdou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:56
Červenka tečoval nahození Skinnera do masky zlínského brankáře. Pouhých pár vteřin před koncem prodloužení.
64:29
Piráti si berou oddechový čas. Před námi je totiž poslední půl minutka a buly před Kašíkem.
64:19
Kotvan jemně nahazuje puk do útočné třetiny a šetří čas.
64:10
Vladimír Růžička si ještě vyžádal videozáznam, ale ten potvrdil, že Dušek puk do branky nedostal.
63:49
Velikou šanci v prodloužení měl Antonín Dušek, který odmítl pro svůj celek získat bonusový bod, když netrefil z bezprostřední blízkosti odkrytou klec Kašíkovy branky.
63:34
Kašík se musel natahovat proti dělovce Jánošíka. Další pokus hostí vyslal obránce Harant, jehož pokus končí tečován v ochranné síti.
62:17
Berani vyhodili kotouč přes celé hřiště a píská se zakázané uvolnění.
62:10
Žižka čistě zastavil u hrazení unikajícího Sklenáře.
61:17
Čachotský nabil na modré Marušákovi, jehož bombu Kopřiva ztlumil betony před sebe, odkud puk do bezpečí odpálil obránce Rutta.
60:29
Kopřiva si s přehledem pohlídal střelu obránce Horáka. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
60:01
Zápas se v základní hrací době nerozhodl a čeká nás pětiminutové prodloužení. V případě, že nepadne ani v prodloužení gól, tak se pojedou samostatné nájezdy.
60:00
59:35
Chomutov přečkal oslabení bez inkasované branky a Kämpf se vrací do hry.
58:48
Dušek našetřil cenné vteřinky pro svůj celek při držení kotouče v útočném pásmu.
58:10
Bukarts se ocitl u pravé tyčky Kopřivovy branky a hned brankáře hostů zaměstnal.
57:49
Dnešní utkání sleduje 4 288 diváků.
57:31
David Kämpf (CHM) vyhodil kotouč mimo hrací plochu a bude za to pykat. Veliká šance pro Zlín v závěru zápasu.
57:15
Hovorkova střela zápěstím končí ve výstroji pozorného Kašíka.
56:34
Červenkova formace se usadila v pásmu a zatápí před Kašíkem.
55:26
Havlík posunul puk na Vlacha, který to zkusil střelecky, ale branku minul.
54:33
Zakázané uvolnění Chomutova. Následuje buly před Kopřivou.
53:45
Průnik Romana Červenky zlikvidoval Kašík parádním semaforem. To je dnes již poněkolikáté, kdy brankář PSG vychytal v dobré šanci útočníka Pirátů.
52:17
Tomáš Pospíšil se šikovně natlačil do šance, kde ale narazil na dva obránce Zlína a jeho kombinace ztroskotala.
51:26
Kašík likviduje další nebezpečný pokus hostů. Opět se vhazuje v obranném pásmu Zlína.
50:40
Domácí jsou v plném počtu.
50:26
Obětavý Tomáš Žižka zblokoval tvrdý pokus Romana Červenky.
49:44
Zlínu se povedlo úspěšně dostat kotouč před Kopřivu a našetřit cenný včas v oslabení.
49:15
Hovorkovu střelu Kašík vyráží a hosté ztrácejí útočné pásmo.
48:37
Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí. Výhoda přesilovky pro Piráty.
47:43
Kašík likviduje nebezpečnou kombinaci hostí a po úpravě ledu se bude pokračovat před jeho brankou, kde se bude vhazovat.
47:06
Kotvan prudce napálil kotouč o zadní mantinel a vybídl do šance Holíka, který ale puk neudržel a hosté jdou do útočného pásma s kotoučem na holi.
46:24
Sýkora se obtočil kolem chomutovské klece, ale kotouč do ní zasunout nedokázal. Piráti raději vyhazují puk do středního pásma, aby mohli poslat na led čerstvé síly.
45:00
Střela Romana Červenky končí sražena v ochranné síti. Buly u Kašíka.
43:50
Tomica je zpátky ve hře a hosté jsou kompletní. Kopřiva hned na to vychytal v dobré šanci Romana Vlacha.
43:40
Bukarts našel dobrou příhrou osamoceného Roberta Říčku, který z předbrankového prostoru tečoval kotouč do Kopřivovy výstroje.
42:18
Cibák a posléze ani Čachotský nedokázali dorazit poskakující kotouč za Kopřivova záda.
41:50
Marek Tomica (CHM) 2 minuty za podražení.
41:10
Tomica nabídl dobrý pas k levé tyči Kämpfovi, který ve slibné šanci poslal kotuč pouze do Kašíkova betonu.
40:34
Opět opatrný začátek obou celků na začátku třetí třetiny.
40:01
Dvě třetiny dnešního duelu jsou za námi a duel je stále nerozhodný. Tentokrát ale 1:1, protože se oba celky dokázaly střelecky prosadit. Do vedení poslala Zlín nová posila v podobě Robertse Bukartse, který se trefil neomylně do šibenice. Zápas poté převzali pod svá křídla domácí, ale naskytnuté šance proměnit nedokázali a hosté si přichystali na závěr třetiny odvetu. V přesilovce se dokázal přesně prosadit Roman Červenka. Uvidíme co nám nabídne poslední třetina, která začne cca v 19:17.
40:00
39:46
Na led přilétla z hlediště láhev a hra je přerušena. Někomu z hlediště se nejspíše nelíbil verdikt rohodčího k předchozímu zákroku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:40
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti bleskově využívají přesilovou hru a vyrovnávají stav zápasu. Kašík nestačil na tvrdou a přesnou střelu ROMANA ČERVENKY, který střílel z prostoru modré čáry. Asistence: Vladimír Růžička, Tomáš Pospíšil.
38:15
Chomutov si v závěru druhé třetiny zahraje přesilovou hru. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
37:32
Libor Kašík prokazuje svoji formu několika dobrými zákroky proti střelám chomutovských.
36:37
Dvojice Ondráček, Maruna si solidně pohrála s obránci Chomutova, kteří chvíli jezdili pouze ze strany na stranu.
35:34
Havlík vybídl do jízdy puk Vlachovi, který ho ještě posílal před branku na Veselého, ale u puku byl první Kopřiva a rychle ještě založil protiútok svého celku.
35:10
Střelu Marušáka vyrazil Kopřiva před Bukartse, který byl velmi blízko vstřelení druhého gólu! Brankář Pirátů ovšem na poslední chvíli zakročil.
34:18
Střela Haranta končí sražena v ochranné síti. Následuje buly před Liborem Kašíkem.
33:35
Maruna našel zadovkou osamoceného Kubiše, který nedokázal bekhendem překvapit chomutovského brankáře.
33:13
Chomutovští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Miroslavem Kopřivou.
32:41
Dravý Adam Havlík se prodral přes levé křídlo až do zakončení, kde byl podražen, ale rozhodčí hru nechávají bez vyloučení.
32:28
Na druhé straně předvádí Libor Kašík další zákrok z kategorie úspěšných.
32:12
Rutta se vrací do hry, Chomutov je kompletní.
31:34
Bukarts našel milimetrovým pasem osamoceného Říčku, který z bezprostřední blízkosti nedokázal propálil stojícího Kopřivu.
30:46
Sérii několika přihrávek dokončil střeleckým pokusem obránce Marušák. Jeho střelu Kopřiva chytil do lapačky.
30:11
Potrestán je Jan Rutta (CHM) dvěma minutami za nedovolené bránění.
29:56
Zlínští jsou hodně aktivní v těchto chvílích a vynutili si další přesilovou hru.
29:23
Zlín právě vstřelil branku!
Nekonečná kombinace domácích nakonec končí brankou v Kopřivově síti. Holík našel před brankou ROBERTSE BUKARTSE, který střelou z první vymetl horní růžek chomutovské klece. Asistence: Petr Holík.
29:05
Zlínští si v klidu kombinují v útočné třetině. Nahození Žižky dokázal Kopřiva vyrážečkou vyrazit. Zlín stále na puku.
28:38
Povedený pokus Patrika Urbance dokázal Kopřiva vyrazit před sebe, kde se ke kotouči tlačil Kubiš, ale dříve stihl puk odpálilt do bezpečí bránící Skinner.
28:06
Nejprve Vlach a vzápětí i Martin Cibák promáchli kotouč ve vyložené šanci. Po úpravě ledu se bude vhazovat před Kopřivou.
27:50
Chomutov přesilovou hru využít nedokázal, Žižka se vrací do hry.
27:33
Beranům se povedlo vymanit z tlaku Pirátů a rychle vyhodit kotouč pryč z obranné třetiny.
26:27
Hovorkovu tvrdou střelu dokázal Kašík vyrazit před sebe, kde kotouč sebral Hřebejk a hosté nadále kombinují.
25:45
Výhoda přesilové hry pro Piráty. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
24:19
Druhá část se nese v opatrnějším tempu. Oba celky nejspíše nechtějí nějak vážně chybovat, aby nabídli soupeři důležitou šanci.
23:30
Hovorkovu střelu z otočky Kašík v pohodě vyrazil. Kotouč přebírají domácí a putují do útoku.
22:38
Horákovu tvrdou střelu Kopřiva v lapačce neudržel, ale Piráti posléze zahráli kotouč do bezpečí.
22:10
Kotvan našel před brankou Marunu, který jeho bekhend nedokázal zpracovat.
21:34
Kopřiva úspěšně likviduje dorážku Kubiše. Bude se vhazovat v obranném pásmu hostí.
20:56
Bukarts našel u levé tyčky osamoceného Romana Vlacha, kterému přihrál, ale útočník PSG z dobré pozice minul branku.
20:38
Odpískán ofsajd na straně Zlína. Buly ve středním pásmu.
20:01
V první dvacetiminutovce jsme branku neviděli, ale šancí jsme viděli naopak dost. Předvedli se především oba brankáři, kteří zlikvidovali několik nebezpečných šancí soupeře. Největší šanci ke skórování měl Roman Červenka, kterého v nájezdu Kašík parádně vychytal. Druhá část odstartuje v 18:20.
20:00
19:44
Tlak domácích hokejistů se postupně stupňoval. Tvrdý pokus vyslal na Kopřivu obránce Marušák a brankář Chomutova se blýskl slušným zákrokem lapačkou. Hosté hrají zároveň v plném počtu.
19:07
Vhazuje se před brankou Kopřivy. Následuje poslední minutka první třetiny.
18:33
Kombinace první zlínské přesilovkové formace trvala hodně dlouho. Nakonec sérii přihrávek přerušil Kubiš, který se rozhodl pro střelu do náručí Kopřivy.
17:44
Lukáš Květoň (CHM) 2 minuty za nedovolené bránění.
17:44
Tvrdá střela Haranta končí v ochranné síti, ale následuje vyloučení na straně Chomutova.
17:41
Tečovaná střela Romana Červenky končí v ochranné síti. Buly před Kašíkem.
16:44
Žižka čistým hitem přišpendlil na mantinel jednoho z útočníků Chomutova.
16:12
Brankář Pirátů si připisuje další úspěšný zásah a následuje buly po jeho pravé ruce.
15:36
Předtím měli delší tlak hosté, ale teď ho mají hokejisté Zlína, kteří z leva i z prava obstřelují brankáře Kopřivu.
14:29
Kopřiva musel řešit na svém brankovišti nepříjemnou situaci při dorážce Kubiše a následné střele Marušáka.
13:44
Tomicova dělovka jen těsně minula zlínskou klec.
13:06
Chomutovští se dostali do solidního tlaku, který ukončila Sklenářova teč do Kašíkovy lapačky.
12:19
Zlínský Kašík prokazuje fantastickou formu. Roman Červenka se dostal do samostatného nájezdu, který mu zlínský mág v brance zlikvidoval konečkem lapačky.
11:39
Jeden z chomutovských posunul kotouč vpřed rukavící a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.
10:44
Dušek se snažil společně s Hřebejkem zamotat zlínskou defenzívu, ale bez úspěchu. Do útoku míří domácí pětice.
10:20
Piráti zvládli první oslabení na výbornou a Jánošík může zpátky do hry.
10:04
Střelecký pokus Oldricha Kotvana z prostoru modré čáry končí v ochranné síti. Buly před Kopřivou.
9:30
Kubiš se snažil několikrát dorážet přihrávku Holíka. Kopřiva se v rozkleku roztáhl na brankovišti a nepřipustil žádné větší drama.
9:04
Zlínská pětice se ocitla v ofsajdu. Následuje buly ve středním pásmu.
8:38
Chomutovu se povedlo získat kotouč na své hokejky a rychle se osvobodit.
8:13
Adam Jánošík (CHM) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
7:38
Zlínští si vynutili svojí aktivitou kombinaci a budou hrát přesilovou hru.
6:43
Vlach přebruslil jednoho z obránců Chomutova, už se chystal ke střele, ale v nevhodný moment upadl.
6:18
Chomutovští drží kotouč na svých hokejkách a pokouší se založit protiútok.
5:56
Marek Tomica ujížděl společně s Červenkou na Kašíka. Prvně jmenovaný se rozhodl vystřelit, ale Kašík parádně ramenem vyrazil puk do bezpečí.
5:34
Veselý si vytvořil dobrou šanci, kterou ještě dokončil Roman Vlach a Kopřiva musel být ve střehu.
4:56
Dušek se rychle obtočil kolem Kašíkovy branky a zakončil. Brankář Zlína předvedl rychlou lapačku.
4:10
Chomutovští se usadili v útočné třetině a kombinují.
3:17
Piráti jsou hodně aktivní. Zlín se ještě nedokázal dostat do slibné příležitosti.
2:32
Kašík měl obrovské štěstí proti střele Šidlíka, která se otřela o horní tyčku zlínské klece.
1:28
Do slibné šance se dostal jeden z chomutovských útočníků. Kašík byl včas na mstě.
0:32
Berani nastoupili do zápasu hodně aktivně a Marušákova bomba jen těsně prolétla kolem Kopřivovy branky.
00:01
Po reprezentační přestávce se opět rozjelo další kolo Tipsport extraligy. Berani si dovezli z města automobilů dva body po výhře na samostatné nájezdy a dnes budou chtít bodově navázat. Do cesty se jim postaví nováček z Chomutova. Piráty vede exslávistický kouč Vladimír Růžička, který si do kádru přivedl také několik bývalých hráčů ze Slavie. Zlínští se letos potácí ve velikých problémech a na řadu muselo přijít oživení kádru. Tým opustil obránce Holík a na střídavé starty odešel do Havířova útočník Zdeněk Okál. Naopak nově oblékne dres PSG Jan Maruna z Havířova, Adam Havlík z Pardubic. Zlínský celek získal v posledních dnech velmi kvalitní posilu do útoku. Pokud se stihnou vyřídit včas veškeré formality, tak Roberts Bukarts nastoupí již dnes proti Pirátům.

Duel startuje v 17:30 a všichni jste zváni k jeho sledování prostřednictvím online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.