SESTŘIH: 33. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Olomouc 4:2

Moravské derby mezi Zlínem a Olomoucí je za námi. Po celou dobu lepší domácí se dostali do těsného vedení, které si drželi až do poslední třetiny. Poté se povedlo Zlínu dvakrát skórovat, ale Olomouc oplácela stejnou mincí a už to vypadalo na pořádné drama. To ale odmítl lotyšský útočník Roberts Bukarts, který pečetil výhru Zlína trefou do opuštěné klece. Pro dnešek je to ze Zlína všechno. Hezký zbytek nedělního večera.
59:36
Pavel Skrbek (OLO) 2 minuty za podražení.
59:36
Šťastný byl v šanci faulován a domácí si ještě zahrají přesilovku.
59:06
Zlín právě vstřelil branku!
Nejspíše máme rozhodnuto! ROBERTS BUKARTS se trefuje přes celé kluziště a v dnešním duelu dává již druhou branku. Bez asistence.
58:55
Olomouc to zkouší bez brankáře.
58:32
Do zápasu zasáhl také Tomáš Štůrala, který odražený kotouč úspěšně na střídačce chytá do lapačky.
58:10
Olomouc tlačí na pilu, ale Kašík zatím odolává. Horák je zpátky ve hře.
57:32
Veselý vyhodil kotouč přes celé kluziště a domácí naspoří nějaké vteřinky při hře ve čtyřech.
57:00
Ondráček ujížděl společně s Kubišem sám na Konráda, ale prvně jmenovaný trefil pouze beton slovenského brankáře.
56:46
Kafka ani v pádu neprotlačil kotouč za Kašíka.
56:30
Zlínu se se štěstím povedlo dostat puk pryč z vlastního pásma.
56:07
Oldřich Horák (ZLN) vyhodil kotouč mimo hrací plochu a nabízí přesilovou hru a velikou šanci Olomouci vyrovnat stav zápasu.
55:57
Olomoučtí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Konrádem.
55:42
Maruna raději nahodil kotouč pryč z vlastního pásma, aby přibrzdil kombinaci Olomouce.
55:23
Vhazuje se po levé ruce Branislava Konráda.
55:17
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomouc chytá v závěru druhý dech a o nějaké body ještě zabojuje. Vyrůbalík našel přesným pasem DÁVIDA BUCE, který z voleje vymetl horní růžek zlínské branky. Asistence: Martin Vyrůbalík.
54:17
Olomoučtí mají tlak a začínají kombinovat před Kašíkem.
52:39
Řípovu tvrdou střelu vyrazil Kašík jen těsně vedle vlastní odkryté branky.
52:06
Olomoučtí bleskově využívají přesilovou hru. Zlínu se podařilo dostat vlastními silami kotouč za Kašíka. Vlastní gól domácích byl připsán MIROSLAVU HOLCOVI. Asistence: Jan Jaroměřský.
51:57
Vyloučen je Jiří Marušák (ZLN) na dvě minuty za hákování.
50:27
Nejlepší střelec domácích ROBERTS BUKARTS přidává třetí zásah do olomoucké branky. Petr Holík mu nachystal parádní šanci před prázdnou klec, kde se lotyšský útočník nemýlil. Asistence: Petr Holík.
49:38
Olomoučtí obstřelovali Kašíka, který všechny jejich pokusy dokázal vyrazit mimo branku.
48:23
Dvojice Mikúš, Holec se vydala na přečíslení dvou proti jednomu. Zakončení vzal na sebe Miroslav Holec, proti kterému se blýskl parádním zákrokem Kašík.
48:08
Parádní kličkovanou předvedl Bukarts, který dokonce i ohrozil Konráda.
47:30
Olomoucký Buc se snažil prokličovat před branku Kašíka, kam se ale nedopracoval. Do útoku míří domácí celek.
46:44
Pokus Matějíčka končí sražen v ochranné síti. Buly před Konrádem.
46:40
Pokus Matějíčka vyrazil Konrád přímo před Vlacha, který z dorážky jen těsně minul horní růžek olomoucké klece.
46:12
Řípa se ocitl v brankovišti Kašíka a hra je přerušena.
45:38
Sprintujícího Bukartse včas stihl zastavit hokejkou bránící Skrbek.
44:48
Olomoučtí ale odvrátili tlak domácích a vydávají se do útoku.
44:19
Cibákova formace roztočila kolotoč před brankou Olomouce.
43:26
Berani zvyšují své vedení již o dva góly! Maruna vybojoval za brankou kotouč, který posléze předložil na čepel PAVLA KUBIŠE a kotouč se doplazil za brankovou čaru. Asistence: Jan Maruna.
43:21
Holíkova ostrá střela z levého křídla končí v lapačce pozorného Konráda.
42:48
Zlínští se usadili v útočné třetině a roztáčejí kombinaci.
42:13
Zlínští hokejisté posílají kotouč na zakázané uvolnění.
41:18
Knotek obešel kličkou Cibáka a poté ohrozil Kašíka svižnou střelou.
40:37
Valentova střela vypadla Kašíkovy z lapačky. Následně se k dorážce tlačil Holec, ale neuspěl.
40:01
Zlínští se dostali ve druhé třetině do jednobrankového vedení a tento stav platí i po čtyřiceti minutách. Jedinou trefu obstaral Jiří Ondráček, který vzápětí mohl zvýšit vedení domácích, ale tentokrát Konráda nepropálil. Olomouc byla i v této třetině mírně horším celkem a pokud chce pomýšlet na nějaké body, bude muset v poslední třetině zabrat. Poslední část odstartuje v 17:09.
40:00
39:35
Holíkovi překazil průnik Říčka, který se ocitl v ofsajdu.
39:07
Olomoučtí zahráli kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se před brankou Konráda.
38:36
Olomouci se kombinace nevydařila a do útoku míří domácí.
38:06
Dělovku Pavla Kubiše uklidil do lapačky povedeným semaforem Branislav Konrád.
37:16
Zlínští už byli kompletní a Vlach se po povedené kličce chystal rozehrát. V tom ho ale podrazil jeden z protihráčů. Rozhodčí hru ponechal nadále a do šance se dostal Buc. Jeho pokus naštěstí pro domácí zblokoval vracející se Horák.
36:38
Zlínská čtveřice se velmi dobře brání. Olomouc se zatím v početní převaze ke střele nedostala.
35:39
Holík sebral soupeři kotouč a rychlou rozehrávkou osvobodil svůj celek alespoň na pár vteřinek.
35:01
Výhoda přesilové hry pro Olomouc. David Šťastný (ZLN) 2 minuty za sekání.
34:40
Buc pouze nahodil kotouč do útočného pásma, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat.
34:15
Kubiš přichystal parádní pozici Ondráčkovi, kterému na poslední chvíli přizvedl hokejku Kafka. Hraje se dále bez vyloučení.
33:30
Zlínští se ještě tlačili do zakončení, ale brankář Konrád už zasahovat nemusel. Tohle oslabení zvládli hráči Olomouce na výbornou.
32:28
Veselý se střelou z otočky neprosadil. Následně puk ztratil Čachotský a Olomouc se opět osvobozuje.
31:41
Bránící Laš rychle zachytil odražený kotouč a osvobodil Olomouc.
31:22
Tomáš Mikúš (OLO) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
30:48
Do samostatného úniku se dostal v signalizované výhodě Ondráček. Druhou trefu v dnešním utkání nepřidal, protože tváří v tvář Konráda nepřekonal.
30:14
Holík to s kličkováním přehnal a do útoku míří Olomouc.
29:10
Olomoucká kombinace byla příliš rychlá a skončila odpískaným ofsjadem. Vhazovat se bude ve středním písmu.
27:26
Valenta ztratil hokejku, ale toho domácí nevyužili, když střela Čachotského i Veselého branku netrefila.
26:44
Bukarts sice vybojoval kotouč, ale ten zůstal pod ležícím Houdkem, který vzápětí založil akci Olomouce.
26:19
Vodného bekhend jen prosvištěl kolem branky Kašíka.
25:31
Mora se sama vyhnala zdlouhavou a nepřesnou kombinací z vlastního pásma.
25:04
Olomouc si vytvořila menší tlak a domácí to museli řešit vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
24:17
Zlínští nechali veliký prostor Kafkovi, který nebezpečným pokusem ohrozil brankáře Kašíka.
23:30
Mikúš se tlačil do zakončení, kde ovšem narazil na bránícího Žižku, kterého neobešel.
22:43
Následuje buly po levé ruce Libora Kašíka.
21:49
Olomoučtí se rychle dostali ke kotouči a snaží se usadit před Kašíkem.
21:26
Zlínská dvojice útočníků využila menšího zaváhání v obraně Olomouce a Zlín se ujímá vedení! Kubiš zachytil kotouč, který nahrál JIŘÍMU ONDRÁČKOVI, jehož střela zápěstím zapadla do horního růžku olomoucké branky. Asistence: Pavel Kubiš, Martin Matějíček.
20:15
Olomouc odstartovala druhou třetinu velmi aktivně. Kašík hned musel lapit střelu Vyrůbalíka.
20:01
První část duelu mezi Zlínem a Olomoucí je za námi. Od začátku měli o něco navrch domácí, ale ti ani jednou nedokázali překonat soustředěného Branislava Konráda. Domácím se navíc v závěru třetiny nabízela přesilová hra, ale v té branku Olomouce příliš neohrozili. Olomoučtí si dokázali vytvořit několik šancí v průběhu třetiny, ale Kašík byl také pozorný.
20:00
19:59
Kubiš se ještě obtočil kolem olomoucké branky, ale Konráda nepřelstil.
19:10
Olomoučtí hrají v plném počtu. Zlín si v přesilovce vytvořil pouze jedinou šanci, ale ta Konráda ani neohrozila.
18:24
Ofsajd Olomouce, buly ve středním pásmu.
17:39
Vodný dokázal zblokovat střelu Holíka a hosté se poprvé v oslabení osvobozují.
17:09
Jiří Řípa (OLO) 2+2 minuty za vysokou hůl – Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.
16:41
Olomouc sevřela domácí celek v jejich třetině, ale hra je přerušena a bude se vylučovat.
15:47
Ve slibné šanci se ocitl domácí Holík, ale v rozhodující chvíli nedokázal zkrotit neposedný kotouč.
15:19
Hraje se hodně opatrně a téměř vůbec se nepřerušuje. Nyní domácí vyhazují kotouč na icing.
13:38
Žižkova střela z veliké dálky brankáře Olomouce nerozhodila. Hosté jsou na kotouči.
11:37
Zlínští jsou v těchto chvílích na ledě jasným pánem. Hráče Mory téměř do ničeho nepouštějí.
10:16
Šťastný se společně s Cibákem a Sýkorou slušně doplňovali a vytvořili si drtivý tlak v útočném pásmu. Obrana Olomouce v čele s Konrádem i notnou dávkou štěstíčka odolali.
9:35
Zlínští si vytvořili zajímavou kombinaci, kterou Konrád vytěsnil maskou nad branku.
8:25
Vodný nachystal kotouč spoluhráčům před branku, kde se ho ale nikdo neujal.
7:33
Cibákova formace pořádně zatopila v prostoru před Konrádem. Olomoučtí se nakonec dokázali vymanit z tlaku domácích a jsou na puku.
6:48
Veselý nabil kotouč Vlachovi, který ho z první promáchl.
6:14
Máme tu komerční přestávku. Po úpravě ledu se bude vhazovat ve středním pásmu.
5:28
Konrád úspěšně kryje střelecký pokus Kotvana a vhazuje se v obranném pásmu Olomouce.
4:37
Houdek nahodil kotouč za branku Zlína, kde jej převzal Řípa, ale do šance se již propracovat nedokázal.
3:49
Olomouc se tlačila do zakončení, ale Kašík ani tentokrát zasahovat nemusel.
3:19
V palebné pozici se ocitl hostující Kafka, kterého na poslední chvíli stačil dobruslit Řezníček a jeho šanci zmařil.
2:31
Olomoučtí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
2:10
Šťastného střela z ostrého úhlu končí v lapačce Branislava Konráda.
1:26
Do slibné šance se propracoval Petr Holík, ale jeho pokus minul olomouckou klec.
0:52
Střelecký pokus Matějíčka zblokoval bránící Vodný mimo hrací plochu. Buly před Konrádem.
0:25
Po opatrném začátku obou celků se ke střele dostal Robert Říčka. Jeho střelecký pokus končí na hrudi Konráda.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Řezníček, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Čachotský – Sýkora, Cibák, Šťastný – Čech.

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík, Skrbek, Jaroměřský, Valenta, Staněk, Houdek, Ondrušek – Laš, Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Zeman, Kafka – Holec, Jergl, Kucharczyk.

Rozhodčí: Fraňo, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan..
Nový rok 2016 již odstartoval a extraliga pokračuje rychlým tempem. Na programu je dnes v dřívějším čase utkání mezi Zlínem a Olomoucí. Očekává se kvalitní hokejová podívaná s vyprodaným hledištěm. Berani už se postupně po zdlouhavé krizi zvedají a budou chtít navázat na předchozí tři body na ledě Chomutova i na domácím ledě, kdy porazili celek Pardubic. Střeleckou fazónu zažívá lotyšský útočník Roberts Bukarts. Marodka Zlína se vyprázdnila a domácí by měli být kompletní. Mora v letošním ročníku zvítězila v obou případech vždy těsně o jeden gól. Duel mezi Zlínem a Olomoucí startuje již v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.