Kometa Brno - Olomouc: Burian v závěru upravil skóre na 5:3

Je dobojováno, Kometa tak bere tři body, Olomouc vstřelila tři góly, ale body si domů nepoveze. Díky za pozornost a přeji pěkný večer z Brna.
Střely na bránu celkem: 32:25.
Hráči zápasu: Jan Hruška – Vilém Burian.
Víc už se nestane, Kometa bere tři body, když o nich rozhodla prakticky díky první třetině, která se ji povedla skvěle. Olomouc začala zlobit za stavu 4:0, měla šance a také snížila. Ale Kometa výsledek kontrovala, zvýšila stav a ke konci ji inkasovaná branka nemusí mrzet. Má plný počet bodů a zůstává na první místě tabulky.
59:24
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté se dočkali ještě jedné branky. Bývalá brněnská dvojice se dostala před Čiliakovu bránu, byl to VILÉM BURIAN, který vypálil a trefil se přesně do míst, kam brankář Brna nedosáhl. Asistence: David Ostřížek.
58:57
Gulašiho střela neprošla přes obránce a kotouč ve středním pásmu.
57:26
Do konce zápasu zhruba dvě a půl minuty, do dvou akcí se dostali brněnští hráči. Nejprve Haščák a poté Vincour. Konrád ale vytáhl skvělé zákroky.
57:08
Marek Čiliak chytá střelu Staňka a tím končí přesilovka hostujícího celku.
56:37
Kometa vyhazuje a i druhé oslabení zatím zvládá.
56:11
Před bránou najetý Laš, který minul bránu. Poté střílel od modré Vyrůbalík a byla z toho boční tyč.
55:08
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Gulaši – 2 min., hákování).
55:08
Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků – potřetí je letos v DRFG Areně vyprodáno.
54:27
Při hře 5/5 se rozjel po levé straně Kvapil, natlačil se až před Konráda, ale měl to v tísni před bránou složité.
53:33
Brno je v pěti, Olomouc nepředvedla špatnou přesilovku, ale brankář Komety si připsal několik dobrých zákroků.
52:58
Houdek s Holcem v dobrých šancích, to byly rozhodně pozice na vstřelení gólu, ale uzdravený Čiliak dnes chytá spolehlivě.
51:50
Brňané vyhazují, také si vyzkouší hru ve čtyřech.
51:31
První přesilovka zápasu pro Olomouc, která v posledních vteřinách sahala po snížení.
51:31
50:59
Hosté jsou v pěti a ve svém oslabení dvakrát solidně zahrozili.
50:00
Olomouc vyhazuje přes všechny čáry a poté zahrozila u Čiliaka. Vypadalo to na Eberleho, který se ocitl sám před brněnskou bránou, ale nedal.
49:21
Krásná akce od Kvapila a ještě lepší provedení teče od Zaťoviče. A také skvělý zákrok Konráda, který lapačkou zachránil svůj tým.
49:02
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jakub Herman – 2 min., vysoká hůl).
48:28
Hraje se poměrně rychle, bez nějakého zbytečného přerušování hry. Teď už to budou mít hosté hodně složité. Navíc mohli pošesté inkasovat. Ondřej Němec v dobré pozici minul olomouckou svatyni.
47:07
Další velká šance Komety. Peter Trška projel po levé straně a z blízkosti trefuje Konráda do ramene. Puk poté končí v ochranné síti.
45:57
Kometa právě vstřelila branku!
Kometu může tato branka pořádně uklidnit. Znovu se vzdaluje soupeři na rozdíl tří branek. Parádní trefu zaznamenává JAN HRUŠKA který vymetl pavučinky v pravé šibenici olomoucké brány a trefuje se dnes podruhé v zápase. Asistence: Martin Erat, Marek Kvapil.
45:18
Je to tak, Mora v pěti. Nicméně se vyskytla dobrá šance Komety, Dočekal se dostal před Konráda, ten ale puk vyrazil.
44:26
Čermák dával puk pod sebe na Kováčika, ale ten neudržel pásmo. Hosté znovu vyhazují a zdá se, že oslabení přežijí.
43:26
Hosté ve čtyřech, ale dobře vypálil Kvapil a puk skončil těsně vedle. Poté tým Zdeňka Venery vyhazuje.
42:56
Další přesilovka pro Kometu, pět vteřin bude dokonce dvojnásobná.
42:56
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Juraj Mikúš – 2 min., krosček).
41:57
Hanáci první minutu přežili bez větších starostí, na Konráda toho moc nešlo.
41:09
Druhé vyloučení zápasu a druhá přesilovka Komety. V prvním případě z toho byla branka.
41:01
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Houdek – 2 min., držení protihráče).
40:49
Kometa zahrozila Nečasem a Zaťovičem, oba jsou nyní ve druhé lajně a bude z toho přesilovka.
40:17
Jdeme do třetí části hry, Kometa má náskok celkem solidní, ale v hokeji tohle rozhodně nic neznamená.
40:01
Je za námi druhá třetina, která znovu nabídla tři branky, tentokrát ale padla jedna do olomoucké sítě a dvě do té brněnské. Kometa lehce polevila, vedla 4:0 a hosté se dostali rychlými góly zpět do hry. Na rozdíl jediného gólu mohl navíc snížit Mikůš, ale Čiliak svůj tým podržel. Kometa je však v útoku silná, pakliže roztočí před Konrádem kolotoč, má olomoucká defenziva plné ruce práce. Pokračovat budeme za pár minut.
Další třetina začne přibližně v 18:40.
Střely na bránu po 2. třetině – 24:13.
40:00
39:25
Už se hraje poslední minuta první třetiny a Kometa uzamkla svého soupeře do pásma a vytvářela si solidní šance. Jenže vše pochytal Konrád a do šaten se tak jde za stavu 4:2.
38:30
Tutovka pro Marcela Haščáka, který jel sám na svého slovenského krajana Konráda, ale ten ho v souboji tváří v tvář vychytal.
38:06
Ofsajd Olomouce, která v závěru druhé třetiny bojuje o další snížení skóre. Kometa se ale už dostala také do tempa a začala hrát aktivněji.
37:07
Ihned po buly pálil Čermák, následoval ho z pravého kruhu Káňa, ale tentokrát to nebylo pro Olomouc nic složitého.
36:59
Obrovská šance pro Zaťoviče, který byl zničehonic u Konráda, ale ten mu nedovolil popáté skórovat.
36:32
Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
36:27
Každopádně Olomouc v posledních minutách hodně zlobí, měla solidní šance.
35:20
A už to mohlo být jen o branku. Juraj Mikůš ujížděl sám na bránu a chtěl zakončit bekhendem, ale slovenský gólman nedal svému soupeři prostor na zadní tyči.
34:37
Kometa musí znovu zabrat, poslední minuty hrála až příliš bohorovně a hosté hrozí šancemi.
33:22
Je tu další branka v síti Čiliaka. Olomouc se dostala do brejku a také do zakončení. JURAJ MIKÚŠ napřáhl z mezikruží nad lapačku Čiliaka a rázem je to o dva góly. Asistence: Marek Laš, Robin Staněk.
31:59
Domácí po delší době zahrozili skvělou šancí. Haščák našel volného Hrušku a Konrád jeho pokus vyrazil ramenem těsně nad bránu.
30:57
Na ledě zůstal ležet Juraj Mikůš, vylučovat se nebude, i když se hosté dožadovali trestu.
30:21
Je sníženo. Od modré vystřelil obránce MARTIN VYRŮBALÍK a puk propadl přes obránce až do brněnské sítě. Čiliak toho mnoho neviděl a musel lovit kotouč ze své klece. Asistence: Jakub Herman.
29:37
Na další šance čekáme, hosté se málem dostali ke střele, ale Čiliak byl u kotouče včas a rozehrál od brány...
27:26
Rozhodčí pustili několik ostřejších soubojů a hraje se dál bez menších trestů. Trška využil volného prostoru před bránou a najel si až před Konráda, ten ale zasahovat nemusel. Puk letěl těsně nad.
26:57
Kotouč znovu mimo hřiště, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
25:59
Miroslav Holec vypálil v plné rychlosti za modrou čárou, ale pro Čiliaka to nebylo nic složitého. Spíš museli dávat pozor diváci, protože puk skončil až na tribuně.
25:38
Jan Hruška poslal kotouč mezi kruhy, kde byl Martin Erat a po jeho střele zasahuje Konrád svou lapačkou.
25:00
Nepříjemné nahození na bránu vyslal Libor Zábranský, olomoucký gólman si pohlídal prostor u své zadní tyče.
24:25
Kotouč vypadl z hlediště, bude se vhazovat ve středním pásmu.
23:17
Kometa dál tlačí a vytváří si šance. Kováčik nahodil kotouč před bránu, kde byl Haščák a jeho jemná teč nadělalala Konrádovi obrovské starosti.
21:37
Teď střílel od modré Staněk a Čiliak toho moc neviděl, ale poradil si. Poté i se střelou Houdka, která byla navíc tečovaná.
20:54
Následovalo buly, které vyhrál Čermák, poslal puk na modrou čáru, kde byl připravený slovenský bek PETER TRŠKA a jeho čistý průstřel znamená, že Kometa vede již 4:0. Začátek se domácím tedy povedl výtečně a dál baví diváky pěknými brankami. Asistence: Leoš Čermák.
20:49
Na druhé straně šance pro Vojtěcha Němce, který ujel po pravé straně a Konrád vůbec nic neviděl. Puk však zachytil mezi betony.
20:42
Olomouc zahrozila Skladaným, Čiliak musel zasahovat.
20:26
Branislav Konrád v bráně, Martin Falter odchytal dvacet minut a už je nyní na střídačce.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:50.
Střely na bránu po první třetině: 11:8.
Dvacet minut první třetiny je za námi. Kometa potvrzuje papírové předpoklady, vede vysoko 3:0 a má solidně nakročeno k dalším bodům. Ještě máme před sebou dvě třetiny, tak uvidíme, co hosté vymyslí. Začátek neměli špatný, ale pak se Kometa dostala do herní pohody a třemi brankami pokořila Faltera v olomoucké brány.
20:00
19:28
Už se hraje poslední minuta první třetiny, diváci děkují za předvedený výkon, který od svého týmu prozatím mohli sledovat.
18:56
Další skvělá kombinace, Erat našel v mezikruží Hrušku a jeho střelu v poslední moment zablokoval jeden z olomouckých obránců.
17:26
Brno se rozjelo, je v pohodě a nyní je vládcem ledu. Olomouc nehrála špatně do takové páté minuty, kdy nebezpečně hrozila, ale na Čiliaka nevyzrála.
16:09
Přesilovka využita téměř okamžitě. Brňané i dnes dokazují, proč mají nejlepší útok v lize. MAREK KVAPIL dostal ideální přihrávku od Nečase, s ničím se dlouho nepáral a přízemní střelou propálil Faltera. Je to již 3:0. Asistence: Martin Nečas, Martin Zaťovič.
15:36
První vyloučení zápasu, za nedovolené bránění odchází za katr Škůrek.
14:36
Jenže ho to dvakrát mrzet nemusí. MARTIN ERAT se ocitl takřka v olomoucké kuchyni a po skvělé kombinační akci posunuje puk za bezmocného Faltera. Opět totální vyšachování obrany a v podstatě jednoduché zakončení. Asistence: Ondřej Němec, Jan Štencel.
14:15
Chyba Martin Faltera, který neodhadl situaci za bránou a málem z toho byla gólovka pro Malce, který střílel od modré, leč vedle.
13:52
Po komerční přestávce buly ve středním pásmu.
13:52
Kometa stále krásně kombinuje, akce mají nápad, například Erata příhra na Kvapila a jeho teč opět zaměstnala obranu Hanáků.
12:44
Martin Nečas zůstal na ledě, zatímco ostatní z jeho formace střídali, podržel puk, přešel přes tři bránící hráče a ještě vystřelil. Celá hala mu aplaudovala, stejně jako děkují teď fanoušci Mory svému brankáři.
11:47
Nečas dnes ve čtvrté lajně a i tam nehraje vůbec špatně. Sedmnáctiletý mladík napřáhl a Falter musel znovu zakročit.
10:38
Kováčik vyslal od modré pořádnou pumelice, která však končí těsně vedle. Poté se dostával k puku Gulaši, ale raději puk podržel na modré a počkal na spoluhráče.
09:28
To však neplatí pro čtvrtou brněnskou formaci. Dočekal našel parádní přihrávkou Nečase a Falter nadvakrát musel zachraňovat svůj tým od druhého inkasovaného gólu.
08:28
Kometa často a ráda kombinuje, některé akce stojí za to, ale občas se souhra samozřejmě nepodaří. Káňa s Čermákem pěkně tvořili v pásmu, ale k zakončení se nedostali.
07:08
Čiliak si zachytá, Holec střílel nebezpečně přes beka a slovenský gólman toho mnoho neviděl.
05:59
Hraje se zajímavý hokej, Kometa dokázala udeřit po parádní kombinační akci, čímž zcela rozebrala soupeře a radovala se z gólu. Mora útočí, střílí, ale bez gólového efektu.
05:08
Olomouc však nehraje špatně a dál zaměstnává Čiliaka. Jaroměřského střelu nejprve odrazil kapitán Čermák a poté betonem zasáhl brněnský gólman.
03:49
Kometa pokračovala v aktivním napadaní a dočkala se odměny. Krásný pas před bránu vyslal Ondřej Němec a pro JANA HRUŠKU to byla jednoduchá záležitost. Stačilo dopravit kotouč do prázdné brány. Asistence: Ondřej Němec, Marek Kvapil.
03:38
Domácí se na chvíli usadili v pásmu a zahrozili Dočekalem, ale puk letěl těsně vedle.
02:49
Na druhé straně další dobrý pokus Mory. Rác vypálil na Čiliaka a ten měl co dělat, aby ošemetnou situaci ve své brankovišti vyřešil.
02:28
A další zákrok olomouckého brankáře. Vincour vypálil z voleje a betony olomouckého brankáře byly připraveny.
01:39
Slibný začátek z obou stran, Olomouc začala aktivně, Kometa se dostává do tempa a už se také stěhuje před Martina Faltera.
00:49
Domácí také zahrozili, a to pořádně. Kvapil našel před bránou Hrušku a od jeho brusle zamířil puk do Falterovy tyče!
00:38
Vzápětí další šance, Laš vystřelil bekhendem a slovenský gólman musel zasahovat.
00:07
Hosté se dostali do první slibné šance, Knotek vypálil z pravého kruhu a Marek Čiliak si připisuje první zákrok.
00:01
Oba týmy nastupují na hrací plochu, rozhodčí jsou taktéž na ledě, můžeme pomaličku začít.
Blíží se začátek dnešního mače, DRFG se plní do posledních míst, i dnes se dá čekat magická hranice 7700 diváků, což v Brně znamená vyprodáno.
První start za Olomouc si pro změnu zapíše bývalý gólman Komety Martin Falter, pro kterého to budou první minuty v letošním ročníku extraligy.
Do brány Komety se přesně po měsíci vrací Marek Čiliak, který se 16. září zranil na plzeňském ledě a od té doby jej plnohodně zastoupil kolega Karel Vejmelka.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Kováčik, Gulaši, Malec, Trška, Zábranský – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – T. Havránek, Nečas, Dočekal – Kratochvíl.

HC Olomouc: Falter (Konrád) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, J. Knotek, J. Mikúš – Holec, Ostřížek, Eberle – Skladaný, Herman, Fořt – Burian, Matai, Rác.

Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Flegl, Polonyi..
Na ledě Chomutova opět pálil ostrými Marek Kvapil, který zaznamenal dvě důležité trefy. Brněnský křídelník má na svém kontě již 16 kanadských bodů (7+9) a vládne produktivitě celé extraligy. Stejný počet bodů má na svém kontě také jeho spoluhráč z prvního útoku Martin Erat (6+10), jemuž patří v tabulce produktivitu druhé místo!
Mora zažívá v nové sezóně herní výkyvy. Zvládla například bitvy proti Spartě, Chomutovu nebo Mladé Boleslavi, nicméně v posledních kolech je její forma ta tam. Olomoučtí nejprve doma padli po prodloužení 3:4 s Hradcem Králové, poté prohráli na ledě nedalekého Zlína a v posledním zápase podlehli doma Vítkovicím 2:4. Olomouci v současné době patří 7. místo se ziskem 17 bodů! V Brně tak Kohouti budou chtít po dvou zaváháních rozhodně bodovat.
Souboj o čelo tabulky pokračuje. Ačkoliv Kometa v Chomutově ztrácela dvě branky, ve třetí třetině náskok Pirátů dohnala a v Podkrušnohoří vybojovali velmi cenný bod, přičemž bodovala podvanácté v letošní sezóně.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezkou neděli přeji všem fanynkám a fanouškům dobrého hokeje z brněnské DRFG Areny. Lídr extraligy Kometa Brno bude dnes na svém ledě hostit Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.