Kometa Brno - Třinec: Hosté si sklepli puk do vlastní brány, 2:5

Z dnešního utkání je to vše. Třinečtí Oceláři přidali v poslední třetině ještě jeden gól, když Vladimír Dravecký dorazil odražený puk za záda Marka Čiliaka. Čtyři minuty před koncem se podařilo snížit Tomáši Vondráčkovi, který bekhendem překonal Šimona Hrubce. Všechny body tak putují do Třince, který si upevňuje pozici na druhém místě tabulky. Přeji příjemný zbytek pátečního večera a u dalšího onlajnu z Brna opět na počtenou!

Nejlepšími hráči dnešního utkání jsou vyhlášeni za hostující tým Šimon Hrubec a za domácí Hynek Zohorna.

Střely na bránu

Kometa 28
Třinec 30
59:54
Malcova střela od modré čáry sražena mimo Hrubcovu bránu.
59:20
Vincour napadá hostující rozehrávku v hloubi útočného pásma, Oceláři ale nechybují.
59:02
Nepřesná rozehrávka domácího týmu, zakázané uvolnění.
58:55
Gulaši má kotouč za vlastní bránou.
58:35
Rothův pokus od modré čáry se odrazil pouze od zadního mantinelu.
58:05
Marosz hledal najeté spoluhráče na modré čáře, celá situace ale končí ofsajdem.
57:35
Martin Erat se zkoušel prosadit u mantinelu v útočném pásmu, obrana Ocelářů jej ale k ničemu nepustila.
57:16
Domácí posílají kotouč až na zakázané uvolnění.
56:35
Hrňa jen těsně minul z levé strany brněnskou bránu.
55:50
Čermák nezpracoval kotouč ve středním pásmu, hrají opět Oceláři.
55:25
Kometa právě vstřelila branku!
Z poměrně nenápadné akce Brňané snižují! Na pravé straně zrychlil TOMÁŠ VONDRÁČEK a bekhendovou střelou s přispěním obránce Milana Doudery překonal Šimona Hrubce. Asistence: Ondřej Němec.
55:03
Irgl se dostal k nebezpečné střele mezi kruhy, Čiliak dobře zakročil.
54:48
Vondráček tečoval Gulašiho ránu od modré čáry, Hrubec opět pozorný. Následně zakázané uvolnění Ocelářů.
54:30
Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků, v DRFG Areně je tedy vyprodáno.
54:00
Zohorna prudkou střelou z pravého kruhu na Hrubce také nevyzrál.
53:36
Kvapil se natlačil před bránu, Hrubec si prostor u pravé tyče dobře pohlídal.
53:01
Střelu od modré nyní Hrubec kryje a přerušuje hru.
52:45
Trškovo nahození od modré čáry skončil na helmě Šimona Hrubce, jehož obránci následně puk uklízejí do bezpečí.
52:30
Dočekal přejel útočnou modrou čáru příliš brzy, ofsajd.
52:12
Čiliak měl nyní hodně práce s nahozením ze středního pásma. Kotouč se těsně před ním odrazil do výstroje a brněnský gólman musel být na pozoru před dojíždějícími třineckými útočníky.
51:48
Nečas poslal po špatné Noskově přihrávce kotouč do středního pásma.
51:15
Gulaši nedosáhl na přihrávku v útočném pásmu, domácí musejí vyklidit prostor před Hrubcem.
50:10
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři přidávají další branku! Nejprve projel útočným pásmem Daniel Rákos, který vystřelil, jeho pokus se ale odrazil přímo na hokejku dojíždějícího VLADIMÍRA DRAVECKÉHO, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Daniel Rákos.
49:18
Lukáš Galvas vyhazuje až k Čiliakovi, Kometa musí začít od své brány.
48:40
Irgl v dobré pozici, Ondřej Němec mu ale zabránil ve střele z pravé strany.
48:12
Trestná lavice ve třetí třetině nestihne vychladnout. Erik Hrňa (TRI) vyloučen na dvě minuty za sekání.
48:03
Nepřesná rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění.
47:40
Krajíčka nepustil do útočné třetiny Erat.
47:10
Také Irgl už opouští trestnou lavici, hraje se v pěti na obou stranách.
46:43
Hruška je zpět na ledě, Kometa hraje v plném počtu.
45:58
Vondráček šikovně obešel Petružálka a hledal rozjetého Erata, brněnský útočník se ale do pásma neprobojoval.
45:43
Cory Kane nedává, střelou mezi betony si na Čiliaka nepřišel.
45:43
Ondřej Němec hákoval Kanea, trestné střílení! Ke kotouči se už staví Cory Kane.
45:25
Hra pokračuje ve čtyřech na obou stranách.
45:10
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Gulaši – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Zbyněk Irgl – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Daniel Rákos – 2 min., hrubost).
45:10
45:10
45:10
Opět v sobě několik hráčů, tentokrát u brněnské střídačky, v hlavní roli Daniel Rákos, do kterého se pustil Gulaši, Daniel Rákos ale raději poodjel od inkriminovaného místa pryč.
45:02
Hra pokračuje přesilovkou Ocelářů.
44:40
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kamil Kreps – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jan Hruška – 2 min., hrubost).
44:40
44:40
44:40
Teď se do sebe pustilo u mantinelu hned několik hráčů, což nakonec znamenalo bitku mezi Malletem a Krepsem, oba hráči sundali rukavice, helmy a pustili se do sebe, nakonec však zůstali oba na bruslích zaklínění jeden do druhého.
44:30
Hosté nepřesně rozehrávají, posílají kotouč přes všechny čáry a sudí pískají zakázané uvolnění.
44:18
Linhart je zpět na ledě, Oceláři jsou v plném počtu.
43:49
Nyní jeho ránu schytal Lukáš Galvas a Oceláři vyhazují.
43:35
Gulašiho rána sražena do rohu kluziště.
43:18
Gulaši šikovně zachytil puk na modré čáře a vrací jej před třineckou bránu.
42:57
Marek Kvapil se pokoušel vjet do pásma s kotoučem, rozhodčí pískají ofsajd.
42:35
Hruška sám před Hrubcem, ani jemu se ale nepodařilo prostřelit vynikajícího třineckého brankáře.
42:18
Domácí si vynutili faul. Tomáš Linhart (TRI) vyloučen na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Kometu.
42:10
Káňa u mantinelu zachytil Hrubcovu rozehrávku a drží svůj celek v útočné třetině.
41:53
Postavení útočícího hráče v brankovišti a domácí musejí opustit útočné pásmo.
41:40
Kvapil dobře napadal hostující rozehrávku a ke kotouči se nakonec dostal Nečas, střela mu ale nesedla.
41:20
Redenbach se dostal před Čiliaka, jeho střela ale byla nepřesná.
40:56
Přesilovka Ocelářů končí, Kometa je v plném počtu.
40:36
Kreps nahazuje za Čiliakovu bránu, kde však nebyl žádný jeho spoluhráč.
40:05
Úovdní buly zvládli lépe domácí.
40:01
Ve druhé části navýšili Oceláři své vedení. Ve 27. minutě dorážel kotouč za záda Vejmelky Jakub Petružálek a brněnští trenéři sáhli k brankářské rošádě. Marek Čiliak však musel také lovit puk ze své sítě a to přesně o osm minut později, kdy využil přesilovou hru se šťastným odrazem Kamil Kreps. Další třetina začne přibližně v 19:51.

Kometa 20
Třinec 26
40:00
39:55
Pět sekund před koncem druhé části končí puk v ochranné síti nad Hrubcem.
39:24
Oceláři jsou rozestavěni v brněnském pásmu a hledají cestu do nejlepší střelecké pozice.
39:00
Hosté jsou již v plném počtu.
38:55
Na trestnou lavici nyní putuje domácí hráč, konkrétně Leoš Čermák (KOM). Dvě minuty inkasuje za sekání.
38:25
Gulaši raději čeká s rozehrávkou ve vlastním pásmu.
37:50
Irgl dobře napadá a dělá tak brněnským hráčům velké problémy při rozehrávce.
37:30
Domácí se nepřesnou přihrávkou sami dostali z pásma.
37:00
Martin Dočekal se dostával do dobré pozice a tak Daniel Rákos (TRI) musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Dvě minuty – držení protihráče.
35:55
Nečas ve dvou obrovských příležitostech a opět to nekončí gólem! Brněnský útočník má dnes také smůlu, ani jednou totiž nedokázal ve skvělé šanci doklepnout puk do poloodkryté brány.
35:35
Domácí se nemohou nyní dostat z vlastního pásma.
34:15
A přesilová hra je bleskurychle využita. Neuvěřitelná smůla opět stála při brněnském týmu. KAMIL KREPS se snažil přihrát spoluhráči před bránou, čemuž chtěl zabránit Tomáš Malec, od jeho chráničů se ale odrazil puk přímo do horního růžku brněnské brány. Asistence: Jakub Petružálek, Daniel Rákos.
33:56
První početní převahu si vyzkoušejí také Oceláři. Jan Hruška (KOM) vyloučen na dvě minuty za hrubost.
33:30
Do útoku se nyní podívali také hosté, Marosz se ale nakonec ke střele nedostal.
32:59
Pěkná kombinace v podání brněnských hráčů, na jejímž konci stál Gulaši, domácí bek ranou z prostoru mezi kruhy trefil pouze Hrubcovu lapačku.
32:50
Hosté raději vyhazují až na zakázané uvolnění a vhazování před Hrubcem se tak bude opakovat.
32:37
Trška od modré čáry, Hrubec připraven. Hra je opět přerušena.
32:15
Šnajnar nemohl střílet, tak posílá puk znovu za Hrubcovu bránu.
32:00
Nahození ze středního pásma Čiliak sebral lapačkou ze vzduchu a hned poslal kotouč na hokejku Bartejse.
31:30
Dravecký pěknou stahovačkou v útočném pásmu zkusil přelstít brněnské obránce a Marka Čiliaka, kotouč končí v ochranné síti.
30:59
Hruška ve střední části hřiště dostal kotouče pouze na brusle, u puku jsou tak znovu Oceláři.
30:49
Gulaši vyhazuje až na zakázané uvolnění a snaží se uklidnit hru.
30:10
Dočekal mezi kruhy v ideální pozici, jeho střelu ale dobře pokryl Hrubec.
29:40
U kotouče Petružálek ve středním pásmu, do útoku se ale neprobojoval.
29:24
Martin Nečas inkasoval tvrdý hit před bránou hned poté, co se ocitl v dobré příležitosti, to se vůbec nelíbí fanouškům na tribunách, hra bude pokračovat bez vyloučení.
28:50
Erat s Nečasem dobře pracují v útočném pásmu, do střelecké pozice se ale zatím nedostali.
28:39
Kaneova nebezpečná střela končí ve výstroji Marka Čiliaka. Vhazovat se bude po jeho pravici.
27:58
Zohorna nahazuje za Hrubcovu bránu a odjíždí na střídačku.
27:21
Kotouč po Káňově rozehrávce končí až na tribunách, vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:52
Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Karel Vejmelka, přichází Marek Čiliak.
26:52
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! V nepřehledné situaci před Vejmelkou se nejlépe zorientoval JAKUB PETRUŽÁLEK a dorazil puk do brněnské brány. Asistence: Tomáš Linhart, Tomáš Klimenta.
26:23
Vondráček s Linhartem spěchali za pukem, hostující obránce byl ale rychlejší, rozhodčí tak musejí odpískat zakázané uvolnění.
26:01
Nosek protečoval puk do brněnského pásma, kde ale nebyli jeho spoluhráči, aby si jej převzali.
25:25
Hruška se Zohornou bojují o kotouč v pásmu Ocelářů, hosté se nakonec s menšími obtížemi dokázali dostat ven.
25:00
Hrubec sbírá kotouč za vlastní bránou a rozehrává.
24:37
Kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude před Hrubcem.
24:30
Martin Nečas v další velké šanci! Mladičký útočník se dostal k puku před Hrubcem, byl úplně sám, ale přelstít třineckého fantoma v masce se mu nepodařilo.
24:01
Milan Doudera dobře zapracoval v obranném pásmu před Malletem a hned obrací hru.
23:24
Poskakující puk schoval do lapačky Vejmelka, který tak přerušuje hru před dotírajícím Redenbachem.
23:05
Šnajnar u kotouče za vlastní bránou kombinuje s Vondráčkem.
22:43
Oceláři jsou již v plném počtu.
22:33
Ondřej Němec tvrdou ranou rozezvučil tvrzené sklo za Hrubcem.
22:04
Oceláři vyhazují kotouč přes celé kluziště, zatím to vypadá, že se druhé přesilovce Komety ubrání.
21:59
Vhazování ve středním pásmu se bude opakovat, kotouč končí na domácí střídačce.
21:56
Gulaši našel milimetrovou přihrávkou Tomáše Vincoura, který úplně sám vedle brány neprocpal kotouč přes Hrubcův beton.
21:18
Teď už jsou Brňané v pásmu, konkrétně u kotouče Vincour.
20:55
Leoš Čermák nezpracoval na modré čáře těžkou přihrávku a domácí tak začínají znovu od Vejmelky.
20:47
Puk končí po střele jednoho z domácích v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:41
Přesilovou hru si zahrají domácí. Cory Kane (TRI) vyloučen za nedovolené bránění.
20:36
Nečas v obrovské příležitosti sám před Hrubcem, ale rozhodčí nakonec pískají ofsajd.
20:15
Netík se probíjel do pásma, brněnští obránci ale nepustili exsparťanského útočníka do šance.
20:01
První třetina v DRFG Areně je již minulostí a o něco šťastnější odcházejí do kabin hosté. Brňané se dostali do vedení už ve druhé minutě, když Hynek Zohornaprostřelil z blízkosti Šimona Hrubce. Třinečtí ale dokázali hned dvakrát odpovědět. Nejprve se po parádní kombinaci prosadil Rostislav Marosz a v osmnácté minutě se po šťastném odrazu pro Oceláře po střele Lukáše Krajíčka dokutálel puk až za brankovou čáru. Další třetina začne přibližně v 18:54.

Kometa 11
Třinec 14
20:00
19:42
Vejmelka kryje nahození od mantinelu, vhazovat se bude po jeho pravici.
19:30
Před Nečasem dobře zapracoval Nosek, mladý forvard se ale dostal zpět ke kotouči a ránou z levého kruhu prověřil Hrubce, ten však jistým zákrokem přerušuje hru.
18:30
Vincour dobře zapracoval v obranném pásmu, zastavil rozehrávku Třince a rozehrál puk do středního pásma.
18:12
Galvas přejel modrou čáru a hned pálil, Vejmelka jeho pokus zachytil a přerušuje hru.
17:35
Domácí nyní operují v útočném pásmu, kde svádějí souboj o kotouč u mantinelu.
17:06
Velká smůla pro domácí a obrovská radost pro Oceláře! Kotouč se po dělovce v podání LUKÁŠE KRAJÍČKA odrazil od zadního mantinelu zpět do brankoviště, kde si jej Karel Vejmelka nešťastně srazil do vlastní brány. Asistence: Lukáš Krajíček, Cory Kane.
16:43
Krajíček operuje s kotoučem za vlastní bránou.
16:27
Po Gulašiho ráně nikdo chvíli nevěděl kde je kotouč, ten poté vypadl z Hrubcovy výstroje, ale třinecký gólman po něm rychle skočil a zabránil tak domácím ve skórování.
15:55
Irgl se uvolnil od mantinelu a v dobré pozici těsně minul pravý růžek Vejmelkovy svatyně.
15:28
Nosek tvrdou ránou od modré čáry trefil pouze Vejmelkův beton, brněnský gólman chvíli nevěděl, kde má kotouč, stihl jej ale pokrýt před dorážejícími hráči.
14:58
Puk je stále v brněnské třetině, kde jsou nyní Oceláři hodně aktivní.
14:30
Redenbach krouží s kotoučem v útočném pásmu a hledá spoluhráče před bránou.
13:50
Vincour zrychlil na pravé straně kluziště, přízemní střelou ale Hrubce nepropálil.
13:33
Oceláři se usadili před Vejmelkou, který nyní raději přerušuje hru.
12:50
Šnajnar tváří v tvář Hrubcovi nedokázal vrátit Kometě vedení! To byla obrovská příležitost.
12:16
Erat napadá třineckou rozehrávku, obránci soupeře Komety jsou ale bezchybní.
12:00
Útočná formace Mallet – Hruška – Zohorna je opravdu při chuti. Trojice útočníků přečíslila třinecké hráče a Mallet prudkou ránou jen těsně minul hostující klec.
11:35
Milan Doudera má kotouč za bránou a vymýšlí další akci.
10:56
Rákos je zpět na ledě, Oceláři jsou již kompletní.
10:40
Kováčik s pukem za vlastní bránou.
10:36
Zakázané uvolnění však přesune hru před Karla Vejmelku.
10:25
Hosté se osvobozují a posílají na led další čtveřici.
09:58
Kvapil byl úplně sám mezi kruhy, jeho ránu ale schytal Hrubec nejspíše někam do masky!
09:36
Brňany vrací před Hrubce Erat.
09:13
Jenže Irgl prokázal dobré obrané schopnosti, odebral kotouč a nakonec jej také vyvezl daleko z vlastní třetiny.
08:56
Domácí zvládli první vhazování a usazují se v pásmu.
08:56
Kometa si zahraje přesilovou hru. Daniel Rákos (TRI) vyloučen na dvě minuty za krosček.
08:33
Zohorna s Hruškou se dostali do protiútoku dvou na jednoho, zpětná přihrávka prvního jmenovaného ale nenašla hůl spoluhráče.
08:33
Nosek ještě zastavil kotouč na modré čáře a přenechal jej Galvasovi, jeho rána z rohu pásma skončila ve Vejmelkově lapačce.
08:10
Oba celky nyní posílají na led čerstvé síly, kotouč je za bránou Šimona Hrubce.
07:45
Bartejsova střela od levého mantinelu nenadělala Hrubcovi vrásky.
07:16
Kotouč na hokejce má nyní Trška, který se z vlastního pásma snaží najít Kvapila na modré čáře.
06:50
Hosté zvládli vhazování lépe, ale Doudera nastřelil pouze jednoho z brněnských obránců.
06:49
Po nepřesné rozehrávce domácích následuje zakázané uvolnění.
06:10
V dobré pozici před bránou se ocitl Hruška, střela mu ale nesedla podle představ.
05:34
Hosté vyšachovali obranu Komety a záhy srovnávají. Při rychlém protiútoku Roth přihrál Hrňovi, který poslal přesnou kolmici na volného ROSTISLAVA MAROSZE, jenž poslal puk do odkryté části branky. Asistence: Vladimír Roth, Erik Hrňa.
04:30
Redenbach vjel na pravý kruh a zkusil to bekhendem, Vejmelka bez problémů zakročil.
04:11
Obě mužstva hrají v plném počtu.
02:08
V obranném pásmu Komety se do sebe pustili Vondráček s Linhartem a oba inkasují dvě minuty za hrubost
02:08
01:38
Kometa se dostává do vedení! Mallet přenechal kotouč do jízdy HYNKU ZOHORNOVI a brněnský forvard prostřelil Hrubce! Asistence: Alexandre Mallet.
00:01
Na led nejdříve přijíždějí hráči Třince, posléze také mohutným potleskem doprovázeni modrobílí borci.
Hlavní rozhodčí Roman Polák dnešním dnem končí svoji bohatou rozhodcovskou kariéru.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Bartejs, O. Němec (A), Trška, Kováčik (A), Gulaši, Šnajnar, Malec – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Haščák, Dočekal, Vondráček – V. Němec.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, M. Doudera, Krajíček, L. Galvas, Nosek, L. Doudera – Rákos, Kreps, Netík – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Klimenta, Redenbach, Petružálek (A) – Dravecký, Marosz, Hrňa.

Rozhodčí: Hodek, Polák – Blümel, Barvíř.
HC Kometa Brno

V neděli se svěřencům hlavního kouče Libora Zábranského nepodařilo vytěžit body na horkém ledě Sparty a hned je čeká další soupeř z kategorie nejtěžších. „Čekáme zlepšení hry oproti nedělnímu utkání v Praze. Samozřejmě věříme v podporu diváků. Teď je čas, aby hráči naše vynikající diváky podpořili, aby se to celé sjednotilo. Chceme vyhrát, chceme být v šestce a budeme pro to bojovat. Jsme nejlepší tým na domácím ledě a energie od fanoušků je cítit. Věřím, že toho využijeme. Doma s Pardubicemi jsme hráli zodpovědně, k té hře bychom se chtěli vrátit,“ uvědomuje si důležitost utkání Kamil Pokorný a doufá ve zopakování dobrého výkonu z minulého týdne, kdy Kometa porazila pardubické Dynamo.

Nejproduktivnější hráči

Marek Kvapil (15+23)
Martin Erat (12+23)
Vojtěch Němec (11+15)
HC Oceláři Třinec

Fanoušci Ocelářů se musejí cítit jako na houpačce. Posledních sedm duelů totiž střídají jejich miláčci pravidelně výhry a prohry. Největší debakl utrpěli Slezané koncem ledna na Spartě, kde hned dvanáctkrát inkasovali, o tři branky hostů se postarali Hrabal, Petružálek a Kane.

I přesto se však třinecký tým drží stále na špičce tabulky, kde se usadil už na začátku sezóny a ani menší výkyvy neznamenaly pohyb tabulkou směrem dolů.