Kometa Brno - Vítkovice: Vítězný nájezd si připisuje Ondřej Roman, 0:1

Dnešní dlouhé bezbrankové utkání je u konce. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni zcela po zásluze oba brankáři, tedy Karel Vejmelka a Patrik Bartošák. Hokejisté Komety tak poznali letos prvního přemožitele, Vítkovice si odvážejí dva body za výhru po samostatných nájezdech, na jihu Moravy zůstává jeden bod. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalšího online přenosu opět na počtenou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
Autorem vítězné branky je ONDŘEJ ROMAN.
Martin Nečas trefil pouze lapačku Bartošáka.
Ondřej Roman střelou na vyrážečku proměňuje.
Martin Erat zkušeně proměňuje mezi betony.
Roman Szturc si vymíchal Vejmelku, blafák ale nedotáhl.
Marcel Haščák trefil střelou pouze betony Bartošáka.
David Květoň forhendovou kličkou dává!
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení měli největší šanci domácí hokejisté, kteří dostali k dispozici po faulu Slobody přesilovou hru čtyři na tři, využít se ji ale domácímu celku nepodařilo. Oba brankáři dnes chytají famózně a uvidíme, jak se jim bude dařit v dovednostní soutěži. Začínat budou hosté.
Ani v prodloužení tedy branka nepadla. Šedesát pět minut bez gólu znamená jediné – samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:35
Ondřej Němec si vybruslil zpoza brány před Bartošáka, odkud ho chtěl překvapit bekhendem, ale neuspěl.
64:00
Hosté zvládli vhazování a stahují se do vlastní třetiny, odkud se opět pokusí zaútočit.
63:56
Hosté si berou oddechový čas.
63:56
Kolouch udělal zbytečnou kličku na modré čáře a rozhodčí přerušil hru z důvodu ofsajdu. Dále už se bude opět pokračovat ve třech hráčích na každé straně.
63:41
Haščákova rána mířila těsně vedle.
63:07
Hosté se osvobozují a oba celky teď budou hrát chvíli ve čtyřech.
62:45
Kometa se po vhazování opět dostala na puk a pálil Leoš Čermák, Bartošák ale dobře viděl a jeho pokus zneškodnil.
62:25
Hosté se osvobozují, domácí se však rychle vracejí do pásma.
61:40
Erat krouží v pásmu a hledá spoluhráče.
61:27
Eratova střela zablokována, Kometa ale drží pásmo.
61:06
Hlavní kouč Libor Zábranský si bere oddechový čas.
61:06
Nepříjemná situace pro celek z Ostravy. Karol Sloboda (VIT) krosčekoval před vlastní bránou Štencela a Kometu čeká přesilová hra čtyři na tři.
60:50
Kvapil kroužil s pukem tak dlouho, až se ukličkoval a vyjel z útočného pásma. Rozhodčí okamžitě píská ofsajd.
60:15
Jako první se snažily zaútočit Vítkovice, Květoň ale přihrával nepřesně na modrou čáru.
60:05
Erat vykázán z vhazování, buly se bude opakovat.
60:01
Je jasné, že Vítkovice jsou prvním týmem, který obral Kometu o body. Zda to bude jeden nebo dva uvidíme za malou chvíli, kdy poprvé v Brně začne prodloužení tři na tři.
60:00
59:05
Gulaši nádherným bodyčkem poslal k zemi jednoho z hostujících útočníků! To byl nádherný hokejový moment.
58:31
Trška s Malcem odolali dalšímu nájezdu Ostravanů a vysílají své spoluhráče do protiútoku.
58:10
Kvapil si udělal rychlou kličku na střed hřiště a vypálil, Bartošák chytá.
57:50
Štencel neprošel přes Koloucha ve vlastním pásmu.
57:17
Gulašiho tečovaná střela končí těsně vedle vítkovické brány.
56:29
Káňa se pokoušel projít mezi dvojicí obránců v útočné třetině, nakonec se jeho plán ukázal spíše naivní.
55:45
Štencel čeká, až jeho spoluhráči dostřídají a bude moci rozehrát.
55:14
Gulašši hledal Zaťoviče u modré čáry, ten pouze protečoval puk do útočné části kluziště, kde jej zalehl Bartošák. Hra je přerušena.
54:44
Káňa dobře zabránil ve hře Illéšovi, který se snažil něco vymyslet u pravého mantinelu v pásmu Brna.
53:56
Čermák vydoloval kotouč ve středním pásmu a hrají tak opět domácí.
53:53
Zmatek opět před Bartošákem, kam se tlačil Malec, který objel hned dva obránce soupeře, brankář Vítkovic ale opět celou situaci zachránil.
53:40
Oba týmy už hrají v plném počtu.
53:20
Nepřehledná situace na druhé straně kluziště, Bartošák přerušuje hru.
53:03
Baranka vyslal dobrou střelu na Vejmelku, který ale nakonec nemusel zasahovat, kus černé gumy totiž letěl nad bránu.
52:25
Štencelovi se málem podařilo prokličkovat do pásma, poslední obránce Vítkovic ale zastavil průnik brněnského beka.
52:08
Ofsajd nyní musejí překousnout hráči Vítkovic, těm se nepodařil přechod do útoku.
51:40
Nyní se bude hrát ve čtyřech. Michal Gulaši (KOM) – hákování, Petr Kolouch (VIT) – krosček.
51:40
51:35
Szturc v obrovské šanci! Sám mezi kruhy ale netrefil puk!
51:22
Tečovaný pokus si Bartošák pohlídal, měl však se skákavým kotoučem menší starosti a tak raději opět pokryl puk.
51:01
Káňa zkusil vystřelit z prostoru pravého kruhu, mířil však nad vítkovickou klec.
50:34
Tvrdé hity u mantinelu nyní inkasovali Němec a Haščák, vše je ale v pořádku, hra po chvíli opět pokračuje.
50:04
Nyní musí rozhodčí opět přerušit hru, hosté hráli kotouč vysokou holí, buly před Bartošákem.
49:41
Štencel se zbavil dotírajícího Olesze a čeká, až bude moci zpoza vlastní brány rozehrát.
49:18
Kvapil s Eratem motají hlavu obráncům soupeře.
48:57
Bartošák ze vzduchu lapil Kvapilův pokus a počkal si až rozhodčí přeruší hru.
48:51
Dnešnímu utkání přihlíží 7579 diváků!
48:33
Leoš Čermák sám před bránou po neuvěřitelném sprintu, ale ani tentokrát se skóre nemění!
48:06
Zaťovič se dostal pohlednou kličkou ke střele z mezikruží, ale přestřelil, na druhé straně se zjevil v obrovské šanci Klok, ale proti jeho pokusu zasáhl Vejmelka lapačkou.
47:48
Kováčikova bomba se odrazila pouze od obránce Vítkovic a hra se rychle přesunula až do brněnského pásma, kde raději přikryl černou pryž Vejmelka.
46:35
David Květoň sám před Vejmelkou zkoušel forhendovou kličku, Vejmelka ale drží svůj tým, stejně jako jeho protějšek Bartošák!
45:55
Dočekal udržel puk v pásmu, domácí jsou v tlaku.
45:46
Jan Výtisk se těžce zvedá z ledu, dostal totiž do obličeje. Buď hokejkou nebo pukem, vypadá to ale, že pukem, rozhodčí se totiž nechystají vylučovat.
45:46
Haščák najížděl sám na Bartošáka, ale bekhendem neuspěl, následně se v mezikruží dostal do obrovské šance Zaťovič, ani jeho střela však neprošla do sítě!
45:02
Puk před bránou tečoval Erik Němec, Vejmelka pozorný.
44:23
Kvapil opět ukázal svoji šikovnost a rychlost když se probil do pásma, tam se ale už moc dlouho neudržel.
44:00
Černá pryž se nyní ocitla někde mezi hráči, možná dokonce diváky. Vhazovat se bude ve střední části hřiště.
43:41
Rychlonohý Dymáček se opět snažil proniknout do útočné třetiny, kde si obhodil Urbance, puk už ale znovu nezískal. Vítkovice ale nepřesně rozehrály – zakázané uvolnění.
43:21
Dymáček o milimetry nedosáhl na puk ve středním pásmu a následuje opět zakázané uvolnění.
43:11
Následně se zakázaným uvolněném provinila Kometa.
43:01
Dymáček se dostal ke střele po rychlém průniku podél levého mantinelu, Bartošák opět pozorný.
42:36
Gulaši až ve vlastním pásmu zakládá další útočnou akci.
42:10
Čermák číhal v útočném pásmu na přihrávku, včas ale zasáhl Baranka.
41:20
Vojtěch Němec se Zaťovičem se dostávali do přečíslení dva na jednoho, první zmiňovaný ale nemohl přihrát, hostující obránci si dobře poradili.
40:59
Hned po dalším vhazování raději znovu pokryl brněnský gólman kotouč a přerušil tak hru.
40:56
Szturc vypálil z prostoru mezi kruhy a Vejmelka musel včas srazit betony.
40:20
Štencel ze středního pásma nahodil až na Bartošáka, ten si střelu pohlídal.
40:05
Hosté ukořistili kotouč po buly a Olesz zakládá akci.
40:01
Dvě třetiny dnešního duelu jsou již minulostí a DRFG Arena stále čeká na první branku. Oba gólmani jsou dnes oporami svých mužstev. V úvodu první části měly více ze hry Vítkovice a často zaměstnávaly brněnskou obranu s Vejmelkou za zády, ani jednou však neprocedili touš za jeho záda. K dispozici měly dokonce přesilovou hru pěti proti třem, ale aktivní střelec Karol Svoboda ani jednou nemířil přesně. Ke konci druhé třetiny ještě domácí tlačili na Bartošákovu svatyni, vítkovický gólman je dnes ale, zdá se, nepřekonatelný. Další dvacetiminutovka začne přibližně v 18:48.
40:00
39:58
Střela od modré čáry v podání Ondřeje Němce končí opět ve výstroji skvělého Bartošáka.
39:50
Čermák sám před bránou nezpracoval puk! To by byla tutovka pro domácího kapitána.
39:30
Erat se ještě snaží napadat v útočné třetině a vybojovat puk pro svůj tým.
38:55
Olesz se Zaťovičem se srazili ve středním pásmu, vše však proběhlo podle pravidel, hra pokračuje.
38:25
Hruška spěchá za pukem v útočném pásmu, toho se ale ujímá Baranka.
37:59
Kolouch se ocitl v ofsajdu po nepovedené otočce spoluhráče na modré čáře.
37:48
Po nepřesné rozehrávce následuje zakázané uvolnění. Vhazovat se bude opět před Vejmelkou.
37:42
Erat rozehrává další akci až od vlastní brány.
37:20
Tomáš Vondráček vyjel z trestné lavice a domácí jsou již v pěti, ve stejný moment si připisuje další úspěšný zákrok Karel Vejmelka a přerušuje hru po střele od modré čáry.
36:32
Gulaši už je zpět na ledě, Kometa přežila dlouhé oslabení ve třech.
36:23
Ondřej Roman vyhrál vhazování a hosté opět okupují pásmo domácích.
36:22
Nyní Slobodova rána zamířila do ochranné sítě, vhazovat se bude ale opět před Vejmelkou.
35:56
Hosté pálí ze všech pozic, Sloboda ale dvakrát minul.
35:34
Domácí jsou sevřeni ve vlastní třetině!
35:20
Tak teď to budou mít domácí hodně těžké! Tomáš Malec (KOM) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za zdržování hry a inkasuje také osobní desetiminutový trest za nesportovní chování! Trest odpyká Tomáš Vondráček.
34:58
Hosté už jsou opět usazeni v útočném pásmu.
34:40
Ondřej Roman neuspěl na buly a Kometa se hned osvobozuje.
34:31
První přesilovou hru v utkání si zahrají také Ostravští. Michal Gulaši (KOM) inkasuje dvě minuty za napadení.
33:58
Hosté hrají v plném počtu.
33:48
Čermák se dostal ke střele před bránou, ale Bartošák opět pozorný.
33:10
Přesilová hra se Kometě zatím příliš nedaří, hosté počtvrté vyhazují.
32:46
Štencel promáchl nabídku od Němce a hosté opět vyhazují.
32:23
Ondřej Němec ztratil puk ve středním pásmu a domácí musejí opět zakládat útok z vlastního pásma.
32:10
Hosté se rychle osvobozují.
31:57
Čtvrtý vítkovický hráč v dnešním zápase usedá na trestnou lavici. Daniel Krenželok (VIT) podrazil soupeře ve vlastní třetině a už sedí na trestné lavici.
31:45
Trška projel podél mantinelu a vypálil těsně vedle Bartošákovy brány.
31:10
Dočekal na modré čáře u vlastního pásma podržel puk a získal tak trochu času na další útok.
30:50
Erat vybojoval kotouč a odchází na střídačku, následně se v ofsajdu ocitl jeden z hostujících hráčů, hra je tak opět přerušena.
30:23
Nepřesná rozehrávka domácích vrací hru před Vejmelku, zakázané uvolnění.
29:40
První formace Komety v čele s Eratem opět ohrozila Bartošáka, nahozený kotouč ale dobře viděl.
29:25
Nyní si Vejmelka pohlídal střelu od modré čáry a přerušuje hru.
29:03
Ze souboje za vlastní bránou získal kotouč Štencel, Vítkovice ale hrají ve druhé třetině velice dobře a opět se dostávají do nebezpečných pozic.
28:08
Čermák pouze protečoval kotouč do útočné třetiny a odchází střídat, na druhé straně se do šance dostával Olesz, v rozhodující moment mu ale utekl puk.
27:36
Výtiskovu střelu od modré čáry zablokoval Dočekal, hosté ale drží pásmo.
27:30
Sražený kotouč končí nad bránou brněnského gólmana, vhazovat se bude v obranném pásmu Komety.
27:10
Haščák v přečíslení dvou na jednoho hledal Vojtu Němce před bránou soupeře, do jeho přihrávky ale včas vložil hůl vracející se obránce.
26:35
Klok dobře zastavil brněnský útok a může hrát.
26:05
Hosté se ale dobře ubránili a vyhodili puk z nebezpečného území.
25:45
Štencel nahodil puk za Bartošákovu bránu a první formace se dostává do tlaku.
25:38
Nyní se v ofsajdu ocitl Jan Káňa.
25:14
Zaťovič byl nyní v ofsajdovém postavení, což moc dobře věděl, takže nehrál puk, rozhodčí se ale upískl a omlouvá se oběma týmům. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:59
Na druhé straně se dostal ke střele jeden z hostujících forvardů a Vejmelka opět přerušuje hru.
24:46
Kvapil obral o kotouč Jáchyma u mantinelu a následně vypálil puk těsně nad horní tyč Bartošákovy brány.
24:20
Kurovský spěchal za pukem až na druhý konec hřiště, byl tam však příliš pozdě a čárový rozhodčí tak musel odpískat zakázané uvolnění.
23:28
Výtisk nepustil do pásma Dočekala, u kotouče jsou opět hosté.
23:18
Okamžitě po buly pálil od modré čáry Výtisk, jeho dělovka se zastavila o výstroj brněnského fantoma v masce a opět se tak bude vhazovat v brněnském pásmu.
22:55
Vandas stihl kotouč za brněnskou bránou a následně těsně před Vejmelkou tečoval pokus od modré čáry, Vejmelka dobře zasáhl lapačkou.
22:35
Květoň upadl v pásmu a nemohl si vzít kotouč, nicméně vzápětí chyboval Kvapil a David Květoň pomalým tempem najížděl sám na Vejmelku, ten podržel svoje mužstvo dobrým zákrokem a přerušil hru.
22:12
Celým hřištěm projel Hruška a vyslal pozdrav Bartošákovi, ten pouze nastavil svou hbitou lapačku. Vhazování po jeho levici.
21:37
Štencel probruslil až do útočné třetiny, kde jej tělem odstavil Výtisk.
21:21
Úmyslný ofsajd v podání Komety, rozhodčí vrací hru před Vejmelku.
21:06
Hosté následně pálili hned po vhazování i to však Vejmelka dobře zvládl.
21:03
K dobré střele se dostal na levém kruhu Roman Szturc, jeho ránu ale Vejmelka dobře viděl a také ji pokryl.
20:40
Další akci rozehrává Ondřej Němec, který nakonec prověřil Bartošáka od modré čáry.
20:05
Domácí uspěli na buly a Kvapil se okamžitě vydal podél mantinelu do útočné třetiny.
20:01
Po dvaceti minutách tak diváci v DRFG Areně branku neviděli. Ačkoliv hosté hned třikrát pykali na trestné lavici, skvělý Bartošák drží akcie hostujícího týmu nad vodou. Vítkovice rozhodně nepřijely pouze bránit a dělají modrobílému mančaftu velké problémy ve vlastní třetině, kde hráči ostravského klubu dobře napadají a daří se jim získávat kotouče, finální střela však zatím nikdy nebyla dle představ. Další třetina startuje přibližně v 17:51.
20:00
19:58
Kvapil ještě těsně před koncem v obrovské šanci, když na levé straně pálil do poloodkryté brány, ale Bartošák se skvěle přesunul!
19:52
Štencel z pravého kruhu pouze do výstroje Patrika Bartošáka, který si připisuje už patnáctý zákrok.
19:25
Vojtěch Němec pouze vyprášil Bartošákův beton a hosté vyhazují.
18:50
Modrobílá parta mačká soupeře, Kováčik opět pálil od modré, jeho rána ale postrádala přesnost.
18:33
Hosté jsou již ve čtyřech, Kováčikova dělovka se neujala.
18:10
Domácí prohráli vhazování a hosté se okamžitě osvobozují.
18:02
Kometa si zahraje půl minuty přesilovou hru pěti proti třem. Jan Výtisk (VIT) posunul při Štenclově střele vlastní bránu a zavírají se za ním vrátka trestné lavice!
18:02
Kvapil vybídl Štencela, ten ale po nádherném pasu nerozradostnil místní publikum!
17:48
K puku se opět dostal Kvapil, z blízkosti ale Bartošáka opět nepřekonal.
17:32
Ondřej Němec nyní vybojoval pro svůj celek pásmo.
17:05
Hra je nyní přerušena, branka hostujícího muže v masce vyskočila ze svých základů, vhazovat se bude po pravici gólmana.
16:50
První formace Brna se drží v pásmu a ke střele se dostal Kvapil, ani on, ani dorážející hráči ale nevyzráli na skvělého Bartošáka!
16:33
Další přesilová hra pro Kometu, v pořadí druhá. Ivan Baranka (VIT) inkasuje dvě minuty za napadení.
16:00
Kvapilovi odskočil puk na vlastní modré čáře a nedostal ho tak ven z vlastního pásma, to se však povedlo o chvíli později a na druhé straně hřiště musel zasahovat Bartošák, který dlouho nevěděl kde má puk a Haščák mohl otevřít skóre zápasu, nakonec ale gólman hostů svůj celek opět podržel.
15:25
To zvládli lépe hosté, rozehrávka už ale tak přesná nebyla.
15:17
Hra je přerušena, kotouč si to zamířil někam na ochozy DRFG Areny, vhazování ve středním pásmu.
14:32
Káňa se vrhl do rychlého protiútoku a střelou zpoza obránce vyděsil Bartošáka, o pár sekund později se dostal k ještě nebezpečnějšímu pokusu v blízkosti brány, ale i tentokrát byl Bartošák bezchybný!
14:20
Kolouch proti Čermákovi na buly sice neuspěl, hosté ale aktivně napadají a kotouč si vzali rychle zpět.
14:09
Květoň vyslal spíše střílenou přihrávku směr brněnská svatyně a Vejmelka bez problému uklidil kotouč do své lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.
13:35
Na druhé straně dobře střílel Ondřej Roman a kotouč proletěl kolem tyče brněnské brány. Povedený pokus!
13:10
Nečas vybídl pěkným pasem Štencla, kterému střela z levého kruhu vůbec nesedla.
12:20
Michal Gulaši zablokoval střelu jednoho z hostujících beků a vpřed se vrhá Dymáček.
11:59
Rozhodčí signalizoval ofsajd, Kometa musela vyklidit útočné pásmo a následně domácí nepřesně rozehráli. Pískání zakázané uvolnění, hra se vrací před Vejmelku.
11:20
V pásmu soupeře se snažil něco vymyslet Čermák, ale nic z toho nebylo. Na druhou stranu pak zamířil Olesz, který se však také nedostal do žádné šance.
11:01
Hosté jsou již v plném počtu, Krenželok je zpět na ledě.
10:30
To se však opět modrobílé partě nedaří, hosté se osvobozují.
09:50
Květoň ve vlastním oslabení dobře napadal, Kometa si ale nenechala vzít puk a opět se snaží rozestavit přesilovkový val na vítkovickém území.
09:18
Kotouč míří přes všechny čáry až k Vejmelkovi. Domácí musejí začít znovu.
09:01
První početní výhodu v dnešním utkání si zahrají domácí. Na trestnou lavici už sedí Daniel Krenželok (VIT), který ve vlastním pásmu krosčekoval protihráče.
08:55
Hruška nabral dobrou rychlost a snažil se obejít posledního Krenželoka, ten ho ale čistě odstavil od puku.
07:59
Gřeš se dostal do prostoru mezi kruhy a rovněž zkusil štěstí, tečovaný kotouč prosvištěl kousek vedle levé tyče brněnské brány.
07:31
Haščák si najel mezi kruhy a zkusil střelu zápěstím, která mířila asi metr nad horní tyč Bartošákovy svatyně.
07:02
Procházejícího Koloucha nyní u mantinelu zastavil Zaťovič.
06:25
Kvapil přes Koloucha nepřešel modrou čáru a na kotouči jsou tak opět svěřenci Jakuba Petra.
06:00
Ondřej Roman z levého kruhu trefil pouze boční síť Vejmelkovy brány.
05:28
Nečas zavezl kotouč do pásma soupeře, kde jej o něj ale připravili hostující obránci.
04:56
Gřeš aktivně napadá v pásmu Komety a nyní získal kotouč. Snažil se dostat před bránu, to už si ale ukousl moc velké sousto.
04:33
Velký zmatek před Vejmelkou a Vojtěch Tomi trefuje tyčku brněnské brány! Teď při domácích stálo velké štěstí!
03:43
Bartošák za vlastní bránou rozehrál na Urbance.
03:37
Zaťovič v útočné třetině našel za obranou postaveného Marcela Haščáka a brněnský útočník stál tváří v tvář Bartošákovi, bekhendová klička mu ale nevyšla!
03:10
První formace v čele s Martinem Eratem tlačí soupeře, ke střele se ale zatím nikdo nedostal.
02:50
Štencel zastavil kotouč v útočném pásmu rukou a poslal jej rovnou na hůl Martina Erata. To se samozřejmě nelíbilo hlavnímu rozhodčímu a přerušuje hru.
02:42
Rána od modré čáry v podání Michala Gulašiho našla pouze lapačku Patrika Bartošáka.
02:20
Kometa se drží v pásmu soupeře, vhazování nyní zvládl Zohorna a bojuje u mantinelu.
02:14
To byla první velká šance utkání! Kapitán domácích Leoš Čermák vybojoval puk u mantinelu a našel dobře postaveného Dočekala, který si musel zpracovat kotouč a následně měl hodně těžkou pozici před Bartošákem, dokázal vystřelit, ale gólman Vítkovic předvedl jistý zákrok.
01:40
Vejmelka zpracoval pro Malce za vlastní bránou a slovenský obránce vyváží kotouč z vlastního území.
01:10
Vandas se dostával do šance, před Vejmelkovou bránou ale netrefil kotouč.
00:40
Na led se už dostávají druhé formace, za vlastní bránou drží kotouč Vítkovičtí.
00:10
Úspěšnější domácí mladík, který hned vyslal své spoluhráče směr Bartošákova klec.
00:01
A Martin Nečas se už staví proti Ondřeji Romanovi na buly.
Již tradičně zaplněná DRFG Arena vítá hráče obou celků, ty vítkovické pískotem, domácí se dočkali mohutného aplausu.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Dostál) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Dymáček, Hruška, H. Zohorna – T. Vondráček.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – L. Kovář, Baranka, Klok, Sloboda, Výtisk, Urbanec, D. Krenželok, Sedlák – Květoň, O. Roman, Olesz (C) – Szturc, Kolouch, Vandas – E. Němec, Illéš, Tomi – Kurovský, Jáchym, Gřeš.

Rozhodčí: Polák, Úlehla – Flegl, Polonyi.
HC Vítkovice Ridera
Ostravský celek, který těsně před začátkem sezony změnil svůj název, zahájil sezonu 2016/2017 o něco hůře. Na úvod soutěže sice doma porazil silnou pražskou Spartu 3:2 na nájezdy, následovaly však dvě porážky v řadě. V dalším domácí utkání podlehli doposud stoprocentnímu Chomutovu 2:3 a na ledě ševců ze Zlína branku nevstřelili a prohráli 0:2. Chuť si ale parta kolem kapitána Rostislava Olesze spravila v pátek, kdy dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející domácí duel s Hradcem Králové, a zvítězila 3:2!
HC Kometa Brno
Celek z města pod Špilberkem zažívá snový start do nové sezony – čtyři zápasy, čtyři výhry. Brňané nejprve v prvním kole zvítězili v moravském derby na ledě Zlína 3:5, následně v domácí premiéře přehráli Hradec Králové 3:1, o dva dny později si doma poradili také s Mladou Boleslaví 5:1 a naposledy zvítězili na ledě plzeňských indiánů zejména díky povedení první třetině 6:3! Modrobílí vládnou ligové tabulce se ziskem 12 bodů a úchvatným skore 19:8!
Vítám všechny fanynky a fanoušky hokeje z brněnského DRFG Areny! Dnes se v rámci 5. kola Tipsport extraligy představí opět před svými příznivci HC Kometa Brno, na jejíž kluziště zavítají HC Vítkovice Ridera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.