Kometa Brno - Zlín: Je hotovo. Řezníček trefil prázdnou bránu, zvýšil na 2:4

Ode mne je to z brněnské DRFG Areny vše, a tak vám přeji příjemný zbytek dnešního večera. U sledování dalších on-line přenosů na počtenou. Loučí se s vámi Daniel Kinc.

Hity – 9:5
Trestné minuty – 4:4
Nejlepší hráči

Tomáš Vincour (KOM) – Petr Holík (ZLN)
Utkání je u konce! Hosté vítězí v Brně po povedené třetí třetině 4:2 a připisují si důležité tři body.

Ve třetí části nejprve udeřil při přesilovce Oldrich Kotvan, jenž při přesilovce doklepl puk do sítě. Následně zvýšil na rozdíl dvou branek Petr Holík, jenž si položil v brejku obránce a svou sóloprojekci zakončil střelou k tyči. Naději pro Kometu vykřesal střelou z dorážky po Trškově střele Jan Káňa, ale při hře bez brankáře trefil odkrytou klec domácích přes celé kluziště Dalibor Řezníček.
59:34
Zlín právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Všechny body získají Ševci! Kometa sice vyhrála buly, ale o kotouč přišla, přičemž se k němu dostal volný DALIBOR ŘEZNÍČEK, jenž vyhozením přes celé hřiště trefil prázdnou brankou – 2:4! Bez asistence.
59:26
Následně pálil z levého kruhu zcela volný Marek Kvapil, ale jeho pokus byl lehce ztečován do ochranné sítě. Drama pokračuje.
59:14
Trška dostal nabito od Čermáka na kruh, ale v rozhodující chvíli zlomil svou hůl!
58:53
Kometa dlouho kombinovala. Káňa nakonec poslal puk na Tršku, který vypálil od modré, ale Kašík jeho ránu k tyči zneškodnil.
58:34
Oddechový čas pro domácí.
58:34
Drama vrcholí a domácí si zahrají přesilovku. Pavel Sedláček za brankou podrazil Hynka Zohornu a Kometa má unikátní šanci pro hru 6 na 4!
58:10
První formace rozjela dobrý kolotoč, ale nakonec se ke střele nedostala. Čermák nahazoval jen do rohu hřiště.
57:44
Zlínští opět vyhodili kotouč, ale v útočném pásmu se neprosadili, Kometa míří do jedné ze svých posledních akcí.
57:07
Hosté ihned po buly na hraně zakázaného uvolnění vyhodili, opačným směrem se vydal Vojtěch Němec, ale na jeho přihrávku nikdo nereagoval.
56:44
Hynek Zohorna dobře vybojoval pásmo nahozením ze středového kruhu a vhazovat se bude po pravici Kašíka.
56:17
Brňané si ale ihned po buly nerozuměli v rozehrávce, opět je zde zakázané uvolnění.
56:01
Kometa právě vstřelila branku!
Drama je na světě! Vincour našel prudkou přihrávkou na modré čáře Tršku, jehož ránu jeden z hostů srazil a k volnému puku se dostal na pravé straně JAN KÁŇA, jenž v pádu bekhendem dokázal skákající kotouč namířit do odkryté části branky – 2:3! Asistence: Peter Trška, Tomáš Vincour.
55:49
Zlín ale klíčové buly zvládl lépe, rychle vyhodil a Kometa musí ven z pásma.
55:40
Oddechový čas pro hosty.
55:40
Kometa měla velký tlak a hosté se tak raději osvobodili vyhozením jen přes všechny čáry. Pískáno zakázané uvolnění.
55:01
Nakonec se k puku dostal na levé straně Haščák, jenž nejprve trefil břevno a poté po dorážce nahození netrefil puk před prázdnou brankou!
54:16
Gulaši pálil dobře od modré čáry, ale jeho pokus nikdo tečovat nedokázal. Tlak Komety pokračoval, ale k žádné střele už se domácí nedostali.
53:44
Dnešní utkání sleduje v brněnské DRFG Areně 7 700 diváků! V Brně je tak opět vyprodáno!
53:27
Až nyní se povedlo nahodit Zohornovi, který ze středního pásma poslal kotouč ke Kašíkovi, a ten udržel puk raději pod svou rukavicí.
53:09
Celek z jihu Moravy opět vyrazil dopředu po levé straně, ale jeho akci opět zastavuje ofsajd.
52:46
Jeden z hostů byl faulován a na trestnou měl jít Ondřej Němec, ale hostující hráč se sám přiznal rozhodčímu, že se o faul nejednalo, a tak se pokračuje v plném počtu na obou stranách. Krásné gesto fair-play.
52:42
Okál za brankou vybojoval kotouč, poslal jej na volného Chytila a ten z prostoru v mezikruží trefil břevno!
52:29
Dočekal se dobře protáhl do pásma, vypálit na bližší tyč, ale Kašík jeho ránu s vypětím sil udržel ve výstroji. Následuje komerční přestávka.
51:41
Třetí formace Komety se dobře usadila ve třetině, ale Nečas se ke střele nedostal. Ševci opět jednoduše vyhazují, což jim v tuto chvíli bohatě stačí.
51:17
Ostřížek se při další akci dostal do branky, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:45
Haščák přihrávkou o mantinel vyslal dopředu Vincoura, ale tomu kotouč přeskočil přes čepel a hosté se opět osvobodili vyhozením do středního pásma.
50:06
Kometa se snaží v polovině třetí třetiny s výsledkem ještě něco udělat, ale hosté zatím skvěle brání a nepouští ji do dalších šancí.
49:29
Hosté se mílovým krokem přibližují vítězství! Šťastný ometl kotouč o mantinel a Zlínští se řítili do akce 2 na 1. PETR HOLÍK si počínal jako zkušený mazák, bránícího hráče si nechal projet kolem bruslí, byl sám před Čiliakem a zamířil přesně pod jeho vyrážečku – 1:3! Asistence: David Šťastný.
48:32
Kometa se usadila v pásmu, ale Němcovi na modré čáře přeskočil kotouč hokejku, a tak rozhodčí odpískal poměrně jasný ofsajd.
48:04
Ihned po buly vypálil jen z hostů prudce z kruhu, ale jeho pokus opět skončil v rukavici Čiliaka.
47:57
Kometa si nerozuměla ani tentokrát v rozehrávce, a tak její akce končí opět nepřesnou přihrávkou a zakázaným uvolněním.
47:28
Štencel projel do pásma, napřáhl ke střele příklepem, ale jeho ránu zastavily brusle bránícího hráče.
47:05
Kometa nyní hodně chybuje a utkání z její strany začíná být hodně nervózní. Další akci PSG ale zastavuje ofsajd.
46:35
Tutovka Zlína! Holík dostal v přečíslení 2 na 1 přihrávku před branku, byl sám před brankou, ale jeho rána orazítkovala pouze břevno!
46:01
Hosté se dlouho drželi v pásmu, nakonec Marušák vybojoval puk pro Kotvana, který opět tvrdě pálil, ale Malec do jeho střely pohotově lehl.
45:20
Brněnská druhá formace pokračovala ve své aktivitě, ale Němec ani se druhou střelou v krátkém sledu neuspěl.
44:48
Po buly se dostal dopředu Vojtěch Němec, který akci 2 na 2 řešil střelou, Kašík si nebyl svým zákrokem vůbec jistý, ale nakonec vyrazil puk lapačkou nad branku.
44:20
Hosté otáčejí vývoj utkání a jdou poprvé do vedení! Holík pokračoval na kotouč a našel na modré čáře volného Marušáka, jehož ránu Čiliaka ve změti těl vyrazil jen před sebe a k puku se dostal volný OLDRICH KOTVAN, který pod ležícím brankářem Komety propasíroval puk po ledě do sítě – 1:2! Asistence: Jiří Marušák, Petr Holík.
44:09
Petr Holík se rozhodl řešit akci hostů sám, když vypálil prudce, ale jeho ránu zastavil obětavě Malec.
43:48
Hosté si zahrají další přesilovku. Vyloučen je domácí útočník Jan Káňa, který si na trestné lavici odsedí dvě minuty za hákování
43:20
Kvapil projel do pásma, položil si dva beky a byl na levé straně sám před Kašíkem, kterého se mu málem podařilo nahozením pokořit, ale rozhodčí odpískal dojíždějícímu Zohornovi postavení útočícího hráče v brankovišti.
43:00
Kometa je i nadále usazena ve třetině, ale ke střele se zatím nedostala, domácí točí kotouč po rozích hřiště.
42:31
Haščák od vlastní branky projel až do pásma, dostal se ke střele, která vypadla Kašíkovi z výstroje, ale nikdo z jeho kolegů se k dorážce nedostal.
41:58
Nakonec puk vybojoval na pravé straně Káňa, projel do pásma a svižně vypálil, ale Kašík jeho ránu zastavil pohotovým zákrokem lapačkou.
41:39
Ani v další akci v útočném pásmu se domácí ke střele nedostali, hosté se opět jednoduše osvobodili vyhozením.
41:11
Na druhé straně po chybě domácí obrany dostal možnost ke střele Veselý, ale Čiliak jeho ránu z těžkého úhlu zneškodnil.
40:45
Po přenechání od Vincoura v rohu hřiště se ke střele dostal Vojtěch Němec, ale jeho pokus byl zablokován.
40:04
První buly ve třetí třetině ovládli hosté, kteří ihned zamířili dopředu, ale ke střele se nedostali.
40:01
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku – 22:21
Hity – 7:3
Trestné minuty – 2:2
Prostřední dvacetiminutovka je minulostí a do kabin odcházejí oba celky za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině se přes velké šance na obou stranách prosadil pouze Robert Říčka, jenž dostal pas do mezikruží a zamířil přesně na teploměr Marka Čiliaka. Uvidíme, co nám nabídne závěrečná třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 19:41.
40:00
39:55
Akce pokračovala a po přihrávce Ondřeje Němce pálil opět Dočekal, jeho pokus skončil ale kousek nad břevnem a rána Němce od modré ve výstroji Čiliaka.
39:45
A tak se také stalo! Po Dočekalové otočce se s kotouč na brankovišti otočil také Káňa, jeho rána Kašíkovi vypadla, ale Hynek Zohorna se v tísni k dorážce do prázdné branky nedostal.
39:37
A hosté po nepřesné rozehrávce opět dostali puk jen na zakázané uvolnění, domácí šanci se dostat ještě k jednomu střeleckému pokusu.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:55
Čermák ze středního pásma prudkým nahozením prověřil Kašíka, ten dokázal kotouč ukrýt ve své rukavici.
38:25
Na opačné straně našel jeden z hostů přihrávkou o mantinel na modré čáře Blaťáka, ten vyslal svižnou střelu zápěstím, Čiliak však jeho ránu vytáhl vyrážečkou nad břevno.
38:05
Jan Káňa zrychlil na pravé straně, protáhl se pásma, ale byl zdvojen, a tak se ke střele na kruhu vůbec nedostal.
37:30
Sedláček prověřil Čiliaka nahozením z rohu hřiště, brněnský gólman odolal. Kometa se poté osvobodila vyhozením ke Kašíkovi a oba celky střídají.
36:53
Haščák se probil do pásma, rychle zakvedlal s pukem, Kašík na jeho ránu neviděl, ale i tak pokus slovenského reprezentanta mířil jen vedle levé tyče.
36:32
Malec dobře nahodil od modré a jeho pokus tečoval Dočekal, Kašík s velkými problémy dokázal kotouč vyrazit nad břevno! Následně vybídl ke střele Malce také Vágner, ale Kašík opět bezchybně zasáhl.
35:56
Ani Brnu se ale nepovedlo akci dotáhnout do zdárného konce, jednomu z domácích přeskočil kotouč hůl na modré čáře.
35:21
Ihned po buly si Ševci nerozuměli v rozehrávce a kotouč po nepřesné přihrávce skončil na zakázaném uvolnění.
35:08
Obrovský tlak Komety vygradoval po akci Štencela, který našel na modré čáre Gulašiho, ale Kašík opět dobře zasáhl a nadvakrát udržel kotouč ve své výstroji.
34:40
Následně pálil od modré čáry Trška, jeho pokus zaduněl jen o zadní mantinel, ale domácí pokračují v kombinaci.
34:19
Haščák si vyměnil kotouč s Vincourem, druhý jmenovaný byl sám před Kašíkem, ale střelou na zadní tyč branku ve skvělé pozici těsně minul!
33:50
Domácí se ihned po vhazování vydali dopředu, ale jejich útočný výpad po pravé straně zastavuje hvizd čárového – ofsajd.
33:07
Je vyrovnáno! Holík zavezl kotouč do pásma, kde jej předal Blaťákovi. Zlínský obránce s reprezentačním zkušenostmi projel až k mantinelu, odkud našel v mezikruží volného ROBERTA ŘÍČKU a ten střelou z první nasměroval puk mezi tělo a ruku Čiliaka – 1:1! Asistence: Miroslav Blaťák, David Šťastný.
32:45
První brněnská formace nejprve mohla jít do přečíslení, ale nepovedlo se projít dopředu, a tak dopředu vyráží opět Zlín.
32:18
Hosté se dostali do pásma, Čiliak nahozený kotouč poslal do rohu hřiště, kde se k němu dostal Chytil, ale tomu byla odpískána přihrávka rukou.
31:57
Hosté byli pod velkým tlakem, který mohl po nahození Štencela zakončit Dočekal, Zlínští ale byli u kotouče dříve a dostali jej na zakázané uvolnění.
31:12
Kometa už v plném počtu získala pásmo, Káňa našel na modré čáře Tršku, ale ten zvládl pouze omést kotouč o mantinel.
30:41
30:20
Brňané ihned po vhazování vybojovali touš do svého držení a dokázali jej opět vyhodit až za Kašíka.
30:03
Berani rychle vyrazili dopředu, Čiliak si však pohlídal nahození ze středního pásma a ukryl kotouč v rukavici.
29:44
Navíc si nyní PSG nerozumělo v rozehrávce znovu, Holík nezpracoval puk a je pískáno zakázané uvolnění.
29:32
Znovu se Ševcům nepovedl posun přes modrou čáru a Trška dokázal vyhodit kotouč až za zlínskou svatyni.
28:58
Čiliak se musel ohánět proti střele od modré čáry, ale u tyčky pohotově zasáhl a domácí poté dokázali z rohu hřiště vyhodit kotouč až za Kašíka.
28:41
Hosté si zahrají první přesilovku. Vyloučen je domácí křídelník Marcel Haščák, jenž si odpyká dvě minuty za krosček.
28:22
Hosté ujeli do akce 2 na 1, Okál našel kolem hokejky Němce volného Veselého, ale jeho ránu k tyči Čiliak skvěle zastavil a vracející se Král zastavil blížící se nebezpečí z druhé vlny.
28:03
Po dalším průniku Dostálka do mezikruží skončil kotouč ve výstroji Blaťáka a rozhodčího raději hvizdem přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
27:42
Kometa měla velký tlak, nejprve pálil Ondřej Němec, ale Kašík proti jeho ráně zasahovat nemusel, stejně tak proti střele Krále, jenž od modré čáry minul branku.
27:11
Dostálek od levého mantinelu dobře nahodil, Kašík jeho ránu pouze vyrazil. Dorážet mohl Dvořák, ale promáchl kotouč.
26:35
Radim Zohorna našel na druhé tyči volného Dočekala, který ještě bekhendem dával puk před prázdnou branku, ale žádný z domácích hráčů se ke střele nedostal.
25:59
Káňa podpořil Němce, který mu přenechal puk na modré čáře, ale Kašík si s dalším prudkým pokusem brněnského štírka poradil.
25:43
Vzápětí projel po pravé straně kupředu Popelka, nahodil rychle na Čiliaka, brněnský gólman puk nejprve vyrazil před sebe, ale poté jej stihl rychle holí odpálit také mimo nebezpečnou zónu.
25:18
Honejsek se zmocnil kotouče na modré čáře, projel až k pravému kruhu, ale z otočky trefil jen bránícího Zohornu.
24:55
Domácí si opět nerozuměli v rozehrávce, a tak je znovu pískáno zakázané uvolnění.
24:45
V pokračování celé akce se dostal ke kotouči v mezikruží Haščák, jeho svižné ráně ale vystavil stopku jeden z hostujících beků, který srazil puk do rohu hřiště.
24:16
Čermák udělal dvě povedené otočky na levém kruhu a hledal z druhé vlny najetého Vincoura, ten však osamocen nezpracoval přihrávku na dlouhou hůl.
23:50
Zlín se usadil v pásmu, Blaťák povedenou křižnou přihrávkou našel volného Matějíčka, ale jeho pokus do vzdálenější šibenice Čiliak opět pohotově vyrazil do ochranné sítě!
23:13
Holík projel středím pásmem, od modré vypálil, ale Král jeho ránu zastavil a poté odpálil kotouč do rohu hřiště.
22:55
Domácí se dokázal probojovat z pásma, Radim Zohorna si sjížděl na dlouhou přihrávku na modrou čáru, ale nakonec puk nezpracoval. Je pískáno zakázané uvolnění.
22:30
Na opačné straně hrací plochy dostal přihrávku zpoza branky Honejsek, z první vypálil zápěstím, ale Čiliak byl připraven.
22:03
Následně vybojoval ve středím pásmu puk Nečas, opět posunul na Gulaši, ale Kašík jeho ránu vytáhl ramenem nad branku.
21:38
Kometa vyhrála buly, Michal Gulaši napřáhl na modré čáře k povedené ráně příklepem, ale Kašík jeho ránu zastavil skvělým semaforem.
21:31
Opět to byl Jak Káňa, který se dostal k puku na levém kruhu, vypálil svižně zápěstím, nicméně jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
21:01
Kašík si poradil se skákavým nahozením ze středního pásma, následně pálil Jan Káňa, ale zlínský gólman byl opět připraven.
20:38
Na druhé straně si v pásmu zpracoval puk Bukarts, vypálil z levého kruhu, ale Čiliak jeho ránu odrazil vyrážečkou.
20:07
Domácí ovládli také buly druhé třetiny, ale Vincour protečoval kotouč pouze ze branku Kašíka.
20:01
Statistiky po první třetině

Střely na branku – 9:11
Hity – 5:2
Trestné minuty – 0:2
První třetina je za námi a do kabin odcházejí spokojenější domácí. Úvodní možnost měli ale ve druhé minutě hosté, ale Antonín Honejsek neproměnil své trestné střílení. Na druhé straně naopak od mantinelu poslal před branku střílenou přihrávku Vincour a jeho pobídku tečoval pod horní teč umně Marcel Haščák. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
20:00
19:36
Popelka inkasoval za brankou Brna nepříjemný úder, nakonec se ale rychle zvedl a odjel po svých na střídačku.
19:14
Domácí vybojovali kotouč v rohu hřiště, ale po nepřesné přihrávce do středního pásma o něj zase rychle přišli.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:38
I tak však měla jepičí život a domácí opět získali kotouč, přihrávka Malce byla jedním z hostů sražena na střídačku domácího mužstva.
18:10
Hynek Zohorna projel střední třetinou, přenechal puk Vojtěchu Němcovi, ale tomu nahození sjelo a nechtěně tak založil další akci Zlína.
17:43
Zdeněk Okál využil chyby domácích v obranném pásmu, jel sám na Čiliaka, ale nakonec přes dojíždějícího obránce zakončit nedokázal. Jak Okál, tak Čiliak se poté octli v brance a hra je přerušena.
17:20
Brňané se konečně dostali z pásma, ale Radim Zohorna nezpracoval kotouč ve středním pásmu.
16:56
V dalším střídání pálil od modré čáry Kotvan, jeho pokus mířil vedle a Holík se k dorážce nedostal. Domácí opět vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
16:41
Na protější straně kluziště dostal nabito Marušák na modrou, nakonec se ale přes dotírajícího hráče ke střele nedostal a Kometa vyhodila raději na zakázané uvolnění.
16:10
Zohorna se prodral do pásma a nechal kotouč do tandemu spoluhráči, ten však zpracoval až za modrou čárou, a Kometa tak musí vyklidit pozice v útočné třetině.
15:45
Ihned po buly vypálil nebezpečně Robert Říčka, Čiliak jeho povedenou ránu do šibenice skvěle vyrazil vyrážečkou.
15:39
Kvapil protečoval přihrávku Zábranského ještě před modrou čáru, a tak je Kometě pískáno další zakázané uvolnění.
15:10
Po vyhraném buly přistrčil Němec puk na Tršku, jeho střílenou přihrávku nikdo na Kašíka usměrnit nedokázal.
14:56
Do pásma se dostali velmi rychle, Štencel obdržel na modré čáře přihrávku o mantinel, ale jeho nahození zápěstím dokázal Kašík udržet ve své rukavici. Následuje komerční pauza.
14:35
První formace domácích se usadila v útočné třetině, ale Vincoura obral za brankou o puk Marušák, a domácí tak musejí začít znovu od své branky.
14:07
Na jedné straně nejprve rána Holíka zaduněla o zadní mantinel a jeho spoluhráč se k dorážce nedostal, na té druhé pak vypálil na zadní tyč Dostálek, a Kašík jeho ránu opět vykopl do ochranné sítě.
13:30
Filip Dvořák mohl založit přečíslení Komety, byl však dobře tísněn, a tak jen zvládl nahodit kotouč na Kašíka.
12:58
Ve střední třetině po vzájemném kontaktu upadli Štencel s Ostřížkem, rozhodčí však celou situaci nechal být, Zlínští míří dopředu.
12:21
Hosté se okamžitě vydali po zisku kotouče opačným směrem, jejich postup přes modrou čáru však zastavil ofsajd.
11:50
Haščák projel kolem branky a zpoza ní nahrával Vincourovi, tomu však kotouč přeskočil přes čepel a v dobré pozici promáchl.
11:12
Vlastimil Dostálek vybojoval puk na modré čáře, vybruslil s ním až do útočné třetiny a poslal jej za branku Kašíka. Oba celky střídají.
10:51
Vzápětí pálil hostující forvard znovu, a to z levé strany, ale jeho pokus zápěstím se otřel jen o boční síťku.
10:20
Hosté jsou nyní výrazně aktivnější, ale zatím jejich útoku chybí střelba. Mezi kruhy měl nabito Honejsek, ale Čiliak pozorně zasáhl.
09:50
Zlín se usadil opět v pásmu, ale kotouč hosté točili jen po rozích hřiště, až se k němu dostal Radim Zohorna, který rychle vyhodil.
09:19
Domácí vyhráli buly, ale dlouho se jim nedařilo dostat kotouč ze třetiny, až Štencel s pomocí teče jednoho z hostů poslal puk za mantinel. Následuje komerční přestávka a po ní vhazování v obranném pásmu Komety.
08:49
Trška si nerozuměl při rozehrávce s Dostálkem a je pískáno zakázané uvolnění. Hra se stěhuje opět před Čiliaka.
08:31
Ševci měli místy velký tlak, ale ke střele se opět nepropracovali, Ondřej Němec vyvezl kotouč do středního pásma.
08:10
Kometa se poté opět osvobodila vyhozením do středního pásma a oba celky rychle střídají.
07:44
V další akci hostů dostal přihrávku Honejsek, rychle si puk navedl na střed, ale Čiliak jeho střelu k tyči reflexivně vyrazil.
07:05
Popelka dostal přihrávku osamocen do mezikruží, zakončoval bekhendem, ale Čiliak opět pozorně zasáhl a následný závar vyřešila domácí obrana vyhozením do středního pásma.
06:32
06:20
Na druhé straně zahrozil při oslavení Gazda, Čiliak jeho bekhendový pokus z pravé strany vytěsnil vyrážečkou a poradil si i s následnou ranou Veselého.
05:42
Vincour dostal v pokračující přesilovce přihrávku na brankoviště, ale Kašík pohotově zasáhl betonem! Následně pálil Čermák, ale zlínský brankář opět obstál.
05:17
Hosté se poté dvakrát v krátkém sledu osvobodili vyhozením až za Čiliaka, oba celky střídají.
04:54
Po buly pálil prudce Trška, Kašík jeho ránu vyrazil jen před Vincoura, ale ten skákavý kotouč promáchl.
04:32
Domácí si zahrají první přesilovku. Lotyšský útočník Roberts Bukarts ve středním pásmu zcela zbytečně fauloval Dostálka a odsedí si dvě minuty za držení protihráče.
04:27
Po vyhraném buly Ševců ke svižné střele od modré čáry napřáhl obránce Marušák, Čiliak na jeho ránu viděl a dokázal ji ukrýt na své hrudi.
04:05
Štencel ve snaze odehrát kotouč do střední třetiny poslal puk o mantinel jen na tribunu a vhazovat se bude opět před Čiliakem.
03:38
Zlínští se ihned po obdržené brance usadili ve třetině domácích, ale ke střele se nakonec nedostali.
03:04
Domácí jdou do vedení! Kometa vyhrála buly na modrou čáru, kde se k puku dostal Král, který posunul doleva na Vincoura. Brněnský útočník po ledě střílenou přihrávkou našel před brankou úplně volného MARCELA HAŠČÁKA, jenž ukázkovou tečí nasměroval kotouč přesně do levého horního rohu – 1:0! Asistence: Tomáš Vincour, Filip Král.
02:57
Ondřej Němec sebral kotouč ve vlastní třetině, podél pravého mantinelu projel do pásma, ale Kašík jeho střelu zápěstím na zadní tyč vyrazil do ochranné sítě.
02:23
Malec nahodil kotouč po mantinelu, rychle jej dojel Dostálek, který se s ním v rohu otočil, ale přesnou přihrávku na modrou čáru adresovat nedokázal.
02:01
Nečas nakonec odjel na střídačku bez pomoci spoluhráčů a hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
02:01
Martin Nečas inkasoval nepříjemnou ránu v pravém rohu útočného pásma, brněnský mladík zůstává ležet na ledě, ale zdá se, že bude v pořádku.
01:46
Honejsek se rozjel pomalu, zvolil svou typickou kličku do forhendu, ale Čiliak si prostor u tyčky pohlídal a jeho ránu vyrazil pravým betonem!
01:46
Honejsek byl faulován při svém úniku a hosté budou mít k dispozici trestné střílení! Fauloval Michal Gulaši!
01:01
Na opačné straně nejprve jeden z hostů mířil nad branku, následně přízemní ránu Veselého k pravé tyči dokázal Čiliak vykopnout.
00:31
Haščák zpoza branky hledal Vincoura, ten se k puku nedostal. Následně pálil Ondřej Němec, ale Kašík jeho ránu vyrazil betonem.
00:05
Domácí ovládli úvodní buly dnešního klání a zakládají první útočnou akci.
00:01
Oba celky jsou již nastoupeny na hrací ploše. Domácí se oděli do bílého, hosté se představí v modrém.

HC Kometa Brno: Čiliak (Dostál) – F. Král, O. Němec (A), Štencel, Trška, Gulaši, Zábranský, Malec, L. Vágner – Haščák, Čermák (C), Vincour (A) – J. Káňa, V. Němec, H. Zohorna – M. Kvapil, Nečas, R. Zohorna – Dočekal, Dvořák, Dostálek.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák, Matějíček, Žižka (A), Řezníček, Gazda – Říčka, P. Holík, Šťastný – Honejsek, Popelka, Bukarts – O. Veselý (C), Chytil, Okál – Ostřížek, Sedláček, Kubiš – Gago.

Rozhodčí: Čech, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan.
Letošní vzájemné duely

04.12.16 Zlín – Kometa Brno 4:3
21.10.16 Kometa Brno – Zlín 4:2
09.09.16 Zlín – Kometa Brno 3:5
PSG Zlín

Ševci nezažívají povedený extraligový ročník všeobecně. Jejich výsledky jsou jako a houpačce, a proto jim v tabulce patří až 11. místo se ziskem 50 bodů.

Mnohé fanoušky v DRFG Areně čeká v pátek hodně netradiční pohled na střídačku Zlína. Poprvé po téměř šesti letech totiž do Brna nepřijede v roli trenéra celku z města Tomáše Bati Rostislav Vlach, ale noví lodivodové – Robert Svoboda s Martinem Hamrlíkem. Vlach na střídačce Zlína skončil na konci listopadu poté, co se klub v prvních měsících extraligové sezony soužil. Od té doby odehráli berani šestnáct duelů, z nichž devět vyhráli a sedmkrát prohráli.
Kometa Brno

Brňané po novém roce nezažívají nejšťastnější období, když vyhráli jen jeden z pěti duelu v kalendářním roce 2017. Naposledy doma podlehli před televizními kamerami Olomouci 1:3. V tabulce jim patří čtvrté místo se ziskem 68 bodů.

„Je to hodně důležitý zápas, který chceme vyhrát. Určitě by nám to pomohlo. Chceme potěšit diváky, protože naposledy jsme je zklamali," uvedl na předzápasovém setkání s novináři trenér brněnského týmu Kamil Pokorný.

Do pátečního duelu nebude moci počítat s dlouhodobě zraněnými Martinem Eratem, Martinem Zaťovičem a Jozefem Kováčikem, k nimž se při utkání s Olomoucí přidal i zadák Tomáš Bartejs. „Zranil se po prvním střídání nedělního zápasu. V tom utkání navíc ještě nebyli úplně fit Čermák s Káňou. Vážíme si toho, že i přes problémy nastoupili, v tomto týdnu se snad dali úplně dohromady a teď bude jejich výkon ještě lepší," sdělil Pokorný.
Naposledy v základní části vyzve brněnská Kometa moravského rivala ze Zlína. Pátečním duelem vstupují modrobílí do závěrečné čtvrtiny dlouhodobé části české nejvyšší soutěže. Nejbližší soupeř modrobílého celku bojuje s novými trenéry o postup do předkola play-off, přičemž se aktuálně nachází na jedenácté pozici se stejným počtem bodů jako desátá Mladá Boleslav.
Vítám všechny fanynky a fanoušky hokeje! Dnes se v rámci úvodního zápasu čtvrté čtvrtiny (40. kola) Tipsport Extraligy představí před svým publikem HC Kometa Brno, která v klasickém moravském derby přivítá nesmiřitelného rivala – PSG Zlín. Utkáním vás prostřednictvím on-line přenosu provede Daniel Kinc.