Chomutov - Kometa Brno: Gulaši v závěru snížil stav utkání, 6:3

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes doslova přestříleli Kometu a zvítězili vysoko, 6:3. Za domácí se dnes trefili postupně Růžička, Růžička, Tomica, Vondrka, Rutta a Růžička. Za hosty se dnes trefili Haščák, R. Zohorna a Gulaši. Domácí tak dnes vítězí potřetí za sebou. Hosté naopak po výhře v minulém kole s Libercem si připisují na své konto další porážku.

Nejlepší hráči utkání

Za domácí to je samozřejmě autor hattricku Vladimír Růžička. Za hosty to je Hynek Zohorna.

Střely na branku: 26 – 25
59:10
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté snižují na rozdíl tří branek! MICHAL GULAŠI napřáhl ke střele od modré, která prošla Lacovy mezi betony až za brankovou čáru. Asistence: Ondřej Němec a Marcel Haščák.
59:00
Poslední minutka zápasu!
58:38
Ondřej Němec střelou z levého kruhu trefil tyč Lacovy svatyně.
58:24
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Brett Flemming – 2 min., hákování).
58:09
Kämpf střelou z pravého kruhu poslal kotouč do masky Vejmelky. Rozhodčí ale nepřerušuje.
57:36
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Marek Kvapil – 2 min., hákování).
57:22
Štencel jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z chomutovských hráčů.
57:04
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., sekání).
57:01
56:45
Ondřej Němec dostal nabito na modrou. Jeho tvrdý pokus ale skončil vedle levé tyče.
56:13
Laco pokryl střelu jednoho z hostujících hráčů a vhazovat se tak bude po jeho levici.
55:41
Ondřej Němec nepovedenou střelou z pravého kruhu poslal kotouč jen do ochranné sítě.
55:07
Vincour střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců, který kotouč následně vyhodil daleko od své branky.
55:01
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Brett Flemming – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
54:34
Komerční přestávka.
54:13
Růžička nezpracoval přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů a do samostatného úniku se tak nedostal. Následně ale vyslal na branku střelu z obrovského úhlu, kterou orazítkoval pravou tyč Vejmelkovy svatyně.
53:25
Domácí si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
52:58
52:32
Hosté opět vyhazují a odjíždějí střídat.
52:24
Hra vysokou holí jednoho z domácích hráčů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:06
Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a hosté tak dokázali kotouč vyhodit daleko od své branky.
51:39
Poletín se dostal ke kotouči těsně před Vejmelkou. Jeho následný střelecký pokus ale skončil jen trestuhodně nad brankou!
51:14
Hosté dokázali vyhodit a mohou tak jít vystřídat.
50:58
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Radim Zohorna – 2 min., vražení na hrazení).
50:45
Rutta dostal příliš těžkou přihrávku zpoza branky a vystřelit se mu tak nepodařilo.
50:37
49:54
Domácí drží kotouč na svých holích, ale vystřelit na branku se jim zatím nepodařilo.
49:21
49:01
Kudělka se dostal s kotoučem středem kluziště až do levého kruhu, odkud hledal na opačné straně kluziště Kämpfa. Tomu ale kotouč přeskočil hůl a vystřelit se mu tak nepodařilo.
48:37
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vojtěch Němec – 2 min., držení protihráče).
48:14
Hosté se po minutě přesilovky zatím nedostali do žádné vážnější šance.
47:57
Kvapil si tak dlouho hrál s kotoučem ve středním pásmu, až o něj přišel.
47:41
Hosté se vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
47:21
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Michal Poletín – 2 min., vysoká hůl).
47:05
46:52
Piráti právě vstřelili branku!
Tak VLADIMÍR RŮŽIČKA se přeci jenom dočkal hattricku! Rutta vyslal na branku střelu od modré, kterou Vejmelka vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel VLADIMÍR RŮŽIČKA, a ten se následnou střelou k bližší tyči nemýlil a zvýšil vedení svého týmu na 6:2. Asistence: Jakub Sklenář a Jan Rutta.
46:26
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Lacem.
45:37
Domácí zvyšují na 5:2! Koblasa převzal kotouč na útočné modré. Následně se s ním dostal do levého kruhu, odkud našel v mezikruží Kämpfa. Ten však místo střely ještě našel po své pravici JANA RUTTU, a ten se následnou střelou do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: David Kämpf a Petr Koblasa.
44:48
Růžička se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu. Jeho tvrdý pokus ke vzdálenější tyči ale skončil jen těsně vedle. Vladimír Růžička se tak hattricku zatím nedočkal.
44:25
Nahození Humla od modré Vejmelka raději podržel ve své lapačce.
43:56
Kotouč skončil na střídačce domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
43:22
Trška vyslal na branku střelu od modré. Laco toho příliš neviděl, ale nakonec jako první našel kotouč ve svém brankovišti a následně ho tak přikryl svou lapačkou.
42:32
H. Zohorna střelou z pravého kruhu nedokázal překonat dnes skvěle chytajícího Jána Laca.
42:13
Rutta vyslal na branku tvrdou střelu od modré, se kterou si ale Vejmelka poradil.
41:41
Domácí si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.
41:15
40:57
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Vejmelkou.
40:41
Nečas střelou z mezikruží příliš neohrozil Laca.
40:05
Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma, neboť mají ještě zhruba minutovou přesilovku pět na čtyři.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:13.
Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme se dočkali hned čtyř branek. Nejdříve v třiadvacáté minutě využil přesilovou hru Marcel Haščák a snížil na 2:1. Zhruba o minutu a půl později se ale znovu prosadili domácí, kteří zásluhou Marka Tomici zvýšili opět na rozdíl dvou branek. Vzápětí ale hosté opět dokázali snížit po trefě Radima Zohorny. V jednatřicáté minutě domácí dokázali vstřelit branku v oslabení zásluhou Michala Vondrky. Hosté tak budou mít ve třetí třetině ještě co dělat, aby s tímto pro ně nepříznivým výsledkem dokázali něco udělat. Stav je tedy po dvou třetinách 4:2.

Střely na branku: 16 – 19
40:00
39:57
Kvapil střelou z levého kruhu nenadělal Lacovi větší potíže.
39:16
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Petr Koblasa – 2 min., vysoká hůl).
39:00
Poslední minutka druhé třetiny.
38:20
Růžička se dostal ke kotouči v mezikruží. Jeho následný bekhendový pokus skončil těsně vedle levé tyče Vejmelkovy svatyně.
37:28
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
36:48
Havlův pokus od modré ztečoval jeden z brněnských hráčů do ochranné sítě.
36:24
Koblasa zavezl kotouč do útočného pásma. Proti následné přesile protihráčů ale o kotouč přišel.
36:04
Vincour střelou z mezikruží nenašel recept na Jána Laca.
35:37
Domácí v plném počtu. Hostům se tato přesilovka vůbec nepovedla.
34:42
Hosté se vůbec nemohou dostat do útočného pásma.
34:21
Dnešní utkání sleduje v SD Aréně 4 884 diváků.
34:21
Ondřej Němec střelou od modré našel pouze lapačku připraveného Laca.
33:53
Domácí dokázali kotouč vyhodit ze svého pásma a mohou tak jít pohodlně vystřídat.
33:37
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Marek Tomica – 2 min., držení protihráče).
33:37
32:58
Vondrka se opět řítil s kotoučem sám proti Vejmelkovi. Tentokrát ale neuspěl. Následně se Růžička dostal zcela osamocen ke střele těsně před brněnským brankářem. Svou nepovedenou střelou ale branku soupeře pouze přestřelil.
32:45
Hosté teď mají problém se dostat do útočného pásma.
31:51
Vondrka v další obrovské šanci. Vejmelka ale proti jeho střele z mezikruží předvedl skvělý zákrok a tentokrát podržel svůj tým.
31:31
Vondrka střelou od modré trefil pouze jednoho z brněnských obránců.
31:09
30:18
Domácí se trefují ve vlastním oslabení! MICHAL VONDRKA ujel obráncům a střelou k pravé tyči nedal Vejmelkovi sebemenší šanci. Vondrka si mohl ještě vybrat, jestli přihraje Poletínovi. Vzal to ale na sebe a povedenou střelou k pravé tyči zvýšil na 4:2. Asistence: Bez asistence.
29:37
Nečas se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Střela mu ale příliš nesedla a Laco tak dokázal kotouč vyrazit mimo tři tyče.
29:09
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Marek Tomica – 2 min., podražení).
28:43
Rutta vyslal na branku střelu z vrcholu pravého kruhu. Branku soupeře ale minul.
28:09
27:19
Valach tvrdou střelou od modré trefil pouze jednoho z hostujících hráčů.
26:54
Domácí se teď nemohou s kotoučem usadit na delší dobu v útočném pásmu.
26:32
Rutta napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale zblokoval jeden z brněnských hráčů mimo tři tyče.
26:09
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Marcel Haščák – 2 min., podražení).
25:17
Hosté snižují opět na rozdíl jedné branky! RADIM ZOHORNA se dostal ke střele z mezikruží a přesnou střelou pod horní tyčku nedal Lacovi sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Hynek Zohorna a Jozef Kováčik.
24:20
Domácí opět zvyšují na rozdíl dvou branek! Flemming vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus dokázal tečovat Tomica mimo tři tyče. Za brankou soupeře se ale dostal ke kotouči Poletín, který ho vrátil do před brankového prostoru, kde se nadvakrát dokázal prosadit MAREK TOMICA . Asistence: Ivan Huml a Brett Flemming.
23:22
H. Zohorna nedokázal s kotoučem projít ve středním pásmu kolem jednoho z chomutovských hráčů a hrát tak mohou domácí.
22:55
Hosté využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl jedné branky. Jeden z domácích obránců chyboval ve vlastní třetině a kotouč doslova namazal na hokejku MARCELA HAŠČÁKA, který se následnou střelou k bližší tyči nemýlil. Asistence: Bez asistence.
22:37
Hosté se teď vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
22:13
Ondřej Němec hledal přihrávkou od modré u pravé tyče Lacovy branky Nečase. Ten však jeho prudkou přihrávku nedokázal zasunout do poloodkryté klece.
21:54
Domácí dokázali ihned po buly poslat kotouč do středního pásma.
21:49
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dávid Skokan – 2 min., podražení).
21:15
Valach dostal nabito na modrou. Jeho následnou bombu ale dokázal Vejmelka vyrazit mimo tři tyče.
21:01
Haščákovu střelu z mezikruží zblokoval jeden z chomutovských obránců do ochranné sítě.
20:29
Ondřej Němec vyslal na branku slabou střelu od modré, se kterou Laco neměl větší potíže.
20:05
Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned nahazují do útočného pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Je za námi první třetina. Domácí jsou zatím lepším týmem a zaslouženě tak vedou 2:0. O obě branky se postaral Vladimír Růžička, který se tak po návratu do sestavy Chomutova dočkal hned dvou branek. Hosté se v první třetině dostali prakticky jen do dvou vážnějších šancí, ze kterých ale branku vstřelit nedokázali. Po první třetině je tak stav utkání 2:0.

Střely na branku: 8 – 11
20:00
19:35
Malec vyslal na branku střelu od modré, kterou ještě před Lacem tečoval Vincour. K brněnské smůle ale pouze těsně vedle levé tyče Lacovy svatyně.
19:24
Nečas přišel o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.
19:05
Vondrka vyslal na branku střelu z levého kruhu. Branku soupeře ale přestřelil.
19:00
Poslední minutka první třetiny.
18:22
H. Zohorna střelou z vrcholu levého kruhu branku soupeře minul.
17:37
Kämpf se s kotoučem dostal středem kluziště až ke střele z levého kruhu. Jeho pokus skrz obránce ale dokázal Vejmelka vyrazit mimo tři tyče.
16:53
Štencel se dostal ke kotouči na útočné modré. Následně napřáhl ke střele, do které si ale lehli hned dva chomutovští hráči a jeho střelu tak zablokovali.
16:03
Vondrka svou střelou z mezikruží trefil pouze jednoho z brněnských obránců.
15:49
Havel se dostal ke střele od modré. Vejmelka toho příliš neviděl, ale kotouč po Havlovo střele skončil mimo tři tyče.
14:59
Štencel dostal nabito na modrou čáru. Jeho následnou střelu dokázal zablokovat jeden z chomutovských obránců.
14:05
Dvořák se obtočil s kotoučem kolem levé tyče Lacovy branky. Chomutovský brankář se ale stačil přesunout a kotouč vyrazil mimo tři tyče.
13:54
Bartejs se dostal ke kotouči na útočné modré. Následně příliš neváhal a vyslal na branku střelu, která ale skončila jen v lapačce připraveného Laca.
13:50
Úmyslný ofsajd domácích. Hra se tak přesune před Jána Laca.
13:43
Kotouč skončil na střídačce hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:15
Flemming napřáhl ke střele od modré. Střela se mu ale vůbec nepovedla a u kotouče jsou tak nyní hosté.
12:43
Nečas jen zavezl kotouč do útočného pásma, kde ale o něj vzápětí přišel.
12:25
12:16
Kudělka dostal nabito na modrou. Jeho následný střelecký pokus ale dokázal zablokovat jeden z obránců.
12:12
11:52
10:55
Kämpf se dostal ke kotouči těsně před Vejmelkou. Následně si všiml po své levici volného Koblasu, a tak mu poslal přihrávku. Koblasa ale svou následnou střelou nedokázal překonat Vejmelku, který se ve svém brankovišti roztáhl a zabránil gólu!
10:23
Valach převzal kotouč ve středním pásmu. Následně se s ním dostal do mezikruží, odkud vypálil, ale Vejmelka s jeho pokusem neměl větší potíže.
09:31
Nečas pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel střídat.
09:04
Domácí vedou už o dvě branky! Kudělka napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus Vejmelka vyrazil pouze na hokejku VLADIMÍRA RŮŽIČKY, a ten se dnes už podruhé nemýlil! Asistence: Jakub Sklenář a Tomáš Kudělka.
08:39
Kratochvíl vyslal na branku nebezpečnou střelu z pravého kruhu. Jeho pokus ale dokázal Laco i s menšími problémy chytit.
08:02
Valach nahodil kotouč na branku od modré čáry. Nikdo z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal tečovat, a ten tak následně skončil jen v rohu kluziště.
07:41
07:08
Kämpf se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Vejmelku, kterého ale překonat nedokázal!
06:22
Štencel vyslal na branku střelu od modré, se kterou si ale Laco poradil.
05:24
Kudělka napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus Vejmelka vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel také Huml. Ten však kotouč nedokázal dorazit za záda brněnského brankáře, neboť byl tísněn jedním z obránců.
04:49
Domácí se usadili s kotoučem na malou chvíli v útočném pásmu, po nepřesné přihrávce o něj ale přišli.
04:07
Domácí se dostávají do vedení! VLADIMÍR RŮŽIČKA se dostal do samostatného úniku a střelou nad vyrážečku nedal Vejmelkovi sebemenší šanci zasáhnout! Asistence: Jakub Sklenář.
03:38
Haščák se snažil překvapit Laca střelou z obrovského úhlu. Laco se ale překvapit nenechal.
03:08
Tomica pouze zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj vzápětí přišel.
02:49
Dočekal vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Jeho slabou střelu ale dokázal Laco pohodlně vyrazit do rohu kluziště.
02:18
Hosté chybovali ve vlastním pásmu a ke kotouči se tak dostal Raška. Vystřelit se mu ale nepodařilo, neboť se o to ani nepokusil.
01:24
Trška se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči dokázal Laco vyrazit svým levým betonem mimo tři tyče.
01:21
00:29
00:05
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních bílých dresech, hosté dnes oblékli modré dresy.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Flemming, R. Havel, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Kaše, Raška, Lauko.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – O. Němec (C), Štencel, Kováčik (A), Bartejs, Trška, F. Král, Malec, Gulaši – Vincour (A), Nečas, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Dočekal – H. Zohorna, Dvořák, R. Zohorna – Matěj Novák, Dymáček, Kratochvíl.

Rozhodčí: Pražák, Bulanov – Gerát, Hynek.

Piráti Chomutov

Na domácí straně to je útočník Michal Vondrka, který má na svém kontě po sedmatřiceti odehraných zápasech 17 gólů a 19 asistencí.

HC Kometa Brno

Na druhé straně to je útočník Marek Kvapil, který má na svém kontě po čtyřiatřiceti odehraných zápasech 14 gólů a 20 asistencí.

Kometa Brno se momentálně nachází v tabulce na třetí příčce s osmašedesáti body. Po sedmatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 19 výher v normální hrací době, 2 výhry po prodloužení či nájezdech, 7 proher po prodloužení či nájezdech a 9 proher v normální hrací době. Venku zatím Kometa odehrála osmnáct zápasů, ze kterých 5x vyhrála v normální hrací době, 1x vyhrála po prodloužení, 5x prohrála po prodloužení či nájezdech a 7x prohrála v normální hrací době.

Posledních 5 zápasů

HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 3:0
HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 4:1
HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 2:5
HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 1:3
HC Kometa Brno – HC VERVA Litvínov 2:1

Piráti Chomutov se momentálně nachází v tabulce na sedmé příčce s osmapadesáti body. Po sedmatřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 12 výher v normální hrací době, 9 výher po prodloužení či nájezdech, 4 prohry po prodloužení či nájezdech a 12 proher v normální hrací době. Na domácím kluzišti zatím Piráti odehráli devatenáct zápasů, ze kterých 6x vyhráli v normální hrací době, 8x vyhráli po prodloužení či nájezdech, 1x prohráli po prodloužení a 4x prohráli v normální hrací době.

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 2:3
Piráti Chomutov – PSG Zlín 3:1
HC Olomouc – Piráti Chomutov 1:3
HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:1
Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 1:3
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 38. kola Tipsport extraligy mezi chomutovskými Piráty a brněnskou Kometou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.