Chomutov - Liberec: Radivojevič posunul puk Bartovičovi, ten ho uklidil do prázdné, 0:3

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, přeji všem veselé Vánoce a po svátcích se na vás budu těšit opět u extraligového hokeje. Nashledanou.
Je dohráno! Liberci se díky dvěma zásahům obránce Radima Šimka povedlo přehrát Chomutov s čistým kontem!

V první třetině byli o něco aktivnější a výraznější hokejisté Chomutova, kteří ovšem žádnou svou příležitost nepřetavili v branku.

Druhá třetina byla v režii hostů. Liberec byl mnohem aktivnější, a to hlavně díky přesilovým hrám. Během dvou minut se navíc dvakrát prosadil obránce Radim Šimek, jenž se stal rozdílovým hráčem tohoto utkání!

Piráti ve třetí třetině zkoušeli vyrovnat, ale přes pozornou obranu a skvěle chytajícího Romana Willa cesta nevedla. Výhru hosté potvrdili přesně dvě minuty před koncem, kdy se do prázdné branky trefil Milan Bartovič.

Střely na branku: 25:18 (11:4, 6:8, 8:6)
Nejlepší hráči utkání

Dávid Skokan (CHM) – Radim Šimek (LIB)
59:46
Mário Bližňák a Vladimír Svačina se ještě v závěru hnali do zajímavého přečíslení. Finální přihrávka byla ovšem zablokována padajícím obráncem.
59:07
Z levé strany to po zajímavé přihrávce ještě zkoušel Jaroslav Mrázek. Pokus domácího obránce ovšem skončil jen na boční síťce.
58:36
Utkání se jen dohrává. Po přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu, a to již za rozhodnutého stavu.
58:00
Liberec právě vstřelil branku!
Utkání je ukončeno! Libereckým se povedlo zachytit rozehrávku. Branko Radivojevič posunul kotouč ve středním pásmu na MILANA BARTOVIČE, jemuž nedělalo problém trefit prázdnou chomutovskou klec. Asistence: Branko Radivojevič a Jan Stránský.
57:24
Po nepovedeném pokusu Jana Rutty byl odvolán chomutovský Tomáš Král. Piráti to tak zkusí bez brankáře alespoň na závěrečné dvě minuty.
57:14
Hned po buly pálil opět Jan Rutta. Roman Will celou situaci viděl a jeho pokus dokázal vyrazit před sebe. Piráti u puku zůstávají.
57:09
Ivan Huml našel parádní přihrávkou volného Jana Ruttu, kterému se v naprosto výborné pozici nepovedlo překonat vyjetého Romana Willa!
56:44
Domácí hokejisté kombinují na vlastní polovině a střádají plány na závěrečný tlak. Pokud tedy nějaký přijde.
56:04
David Kämpf si skvěle najel za branku, ale následně neměl komu předat kotouč do střelecké pozice. Po pár momentech o něj tak přišel.
55:37
Od pravého kruhu to nyní zkoušel Branko Radivojevič. Ten ovšem našel jen připravenou lapačku Tomáše Krále. Opět se bude vhazovat před jeho brankou.
54:55
Poslední pětiminutovka chybí do konce třetí třetiny. Liberec stále vede o dvě branky a nevypadá to, že by své vedení pustil.
54:22
Liberci nyní stačí nahazovat kotouče na branku Krále. To se jim povedlo přesně nyní. Chomutovský brankář puk před dojíždějícími hráči pokryl.
54:00
Juraj Valach napálil kotouč od své branky směrem dopředu naprosto bez efektu. Rozhodčí píská zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Králem.
53:25
Další útok domácího celku byl ukončen poté, co se jeden z hráčů dostal do ofsajdové pozice. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:34
Milan Bartovič dostával kotouč mezi kruhy, ale nakonec na dobrou přihrávku, která jej mohla dostat do šance, nedosáhl. U puku jsou tedy Piráti.
52:01
V ofsajdu se následně objevili právě hokejisté Liberce. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
51:48
Piráti jsou stále na puku, ale do nějakých vyložených šancí se nedostávají. Liberec dnes pozorně brání a skvěle chytá Roman Will.
51:11
Juraj Valach zakončoval tvrdou střelou od modré čáry. Ta byla sražená a trefila Marka Tomicu do helmy. Chomutovský bojovník se ale hned zvedl z ledu.
50:38
Z ledu odjíždí hostující Lukáš Derner, jenž byl za brankou tvrdě atakován chomutovským hráčem. Pokračovat se bude vhazováním před Willem.
50:13
Vladimír Růžička našel přihrávkou před branku hokejku Petra Koblasy, jenž tečoval jeho nabídku. Puk ale nakonec skončil jen vedle branky!
49:24
Piráti aktivně kombinovali a pokoušeli se něco vymyslet. Následně ovšem liberečtí hokejisté poslali puk mimo pásmo.
48:54
Jan Ordoš se proháčkoval až před branku, kde pokoušel štěstí. Tomáš Král se ale nyní zaskvěl dobrým zákrokem a kotouč dokázal vyrazit!
48:35
Následně po přejetí útočné modré dostal ke střele Michal Vondrka. Jeho pokus byl ale vyražen nad branku betonem brankáře.
48:19
Petr Koblasa projel do útočného pásma a vyzkoušel pozornost Willa. Ten jeho pokus vyrazil před Poletína, který se ve výšce nedokázal prosadit.
47:50
Nyní to zkoušeli Piráti po levé straně. Vladimír Růžička hledal Bretta Flemminga, kterému byl ovšem odpískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.
47:14
Piráti jsou sice aktivnější, ale moc se jim nedaří dostat se do nějaké akce, která by skončila kontaktní brankou. Liberec je naopak celkem pasivní.
46:21
Jan Stránský v přečíslení zkoušel překonat Tomáše Krále pokusem k pravé tyčce. Jeho střela ale skončila jen těsně vedle.
45:58
Michal Poletín následně dostával přihrávku do brankoviště, kde se mu ale nepovedlo svou akci zakončit snižující brankou.
45:34
Branko Radivojevič zachytil dlouhou přihrávku do pásma. Následně ovšem o kotouč při kličce přišel, a tak jsou u něj domácí.
45:00
Juraj Valach se dostal k puku, objel si padajícího obránce a poslal touš do brankoviště. Tam se ale nikdo z domácích neprosadil. Následně bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
44:47
Po pravé straně si najel do pásma Michal Vondrka, který zakončoval mezi betony Romana Willa. Ten je ovšem sklapl včas.
44:09
Piráti hned chtěli rozjet útočnou akci, ale přihrávka směrem dopředu skončila na zakázaném uvolnění. Vhazovat se tak bude před Králem.
44:00
Jan Stránský zachytil kotouč, ale nějakou akci nerozjel. Jen ho nahodil za branku a šel střídat.
43:31
Do zakončení se zkoušel dostat Jakub Sklenář, ale ten byl na pravé straně zastaven hodně pozornou obranou. U puku jsou tedy hosté.
42:35
Hrajeme se na obě strany neaktivně. Uvidíme, zda se nějaký celek dostane do nějaké gólové akce. Vidíme hodně bojovné utkání.
42:02
Hosté jsou na začátku třetiny pasivní a jejich rozehra nyní skončila na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Romana Willa.
41:27
David Kämpf hledal přihrávkou před branku Martina Šťovíčka. Ten jeho ztečovanou přihrávku ovšem nedokázal zachytit.
40:49
Vladimír Růžička se na pravé straně dostal k puku, který nahazoval za branku Willa. Žádný ze spoluhráčů jej ovšem nepodpořil.
40:06
Piráti vyhráli vhazování a hned posílali kotouč za branku Liberce. Tam se k němu ale nikdo v bílém nedostal. Pokračovat se bude hrou Liberce.
40:01
Oba celky se vrací na ledovou plochu ke třetí třetině. Dočkáme se dramatu anebo si Liberec své dobře vypracované vedení pohlídá?
Druhá třetina je u konce! Liberec byl mnohem aktivnější, a to hlavně díky přesilovým hrám. Během dvou minut se navíc dvakrát prosadil obránce Radim Šimek, jenž je rozdílovým hráčem tohoto utkání! Tygři vedou po dvou třetinách 2:0.

Střely na branku: 17:12 (6:8 v této třetině)
40:00
39:09
Snížení měl na hokejce David Kämpf. Ten projel do zakončení mezi kruhy, ale technickou střelou trefil jen připravené betony Romana Willa!
39:01
Rozeběhla se poslední minuta druhé třetiny, kterou zatím ovládají hosté. Díky Radimu Šimkovi vstřelili dvě branky a nevypadá to, že by své vedení pustili.
38:27
Hned po vhazování přišel střelecký pokus. Roman Will tento pokus ovšem viděl a ukryl jej ve své lapačce. Vhazovat se tak bude na stejném místě.
38:24
Hosté se zatím po přežití oslabení nedokázali dostat do kombinace. Jejich vyhození nyní skončilo jen na zakázaném uvolnění.
38:02
37:47
Ke sražené střele Jana Rutty se dostával Ivan Huml. Ten ale napálil jen bránícího hráče před ním. Liberec bude během chvilky kompletní.
36:58
Po vyhození projel do útočné třetiny individuálně Juraj Valach. Jeho následná tvrdá střela ovšem skončila jen na betonech Willa.
36:20
Piráti se hned po vhazování museli pro puk vracet za svoji branku. Liberec hraje v laufu a nevypadá to, že by domácí hokejisté nějak hrozili.
36:02
Piráti si zahrají přesilovou hru. Pronikajícího Ivana Humla fauloval Jaroslav Vlach, který putuje na trestnou lavici. Potrestán je za nedovolené bránění.
35:30
Piráti se pokoušejí směrem dopředu něco vymyslet, ale nedaří se jim. Liberec brání pozorně a domácí se do ničeho nemohou dostat.
34:36
Hosté se prodírali do zakončení po levé straně, ale nachytáni byli jen v ofsajdovém postavení. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
33:44
Liberečtí pokračovali v aktivní hře před brankou, ale ke střele se nedostali. Následně se ke kotouči dostali domácí hokejisté.
33:13
Do luxusní šance se dostal Dávid Skokan. Ten po levé straně najel až před branku, kde nechal svou střelou vyniknout brankáře Willa – ten jej vychytal pohledným semaforem!
32:16
31:44
Další pokus z levého kruhu vyslal Vladimír Svačina. Královi kotouč propadl a kutálel se za jeho záda. Za ním byl ovšem pozorný Valach, jenž kotouč vyhodil.
31:01
Lukáš Krenželok dostal zpoza branky ideální přihrávku a zakončoval. Jeho střela se otřela o tyčku branky a skončila mimo, to byla velká šance!
30:19
Hned po buly to zkoušel spíše takovým nahozením Branko Radivojevič. Tomáš Král tento lehký pokus ovšem ukryl ve své lapačce.
30:16
Jan Rutta nezvládl přihrávku a následně zahákoval Jana Stránského. Chomutovský obránce tak inkasuje dvouminutový trest.
29:29
Aktivně projel do třetiny David Kämpf, který následně před brankou hledal Ivana Humla. Tomu se ale kotouč zamotal mezi bruslemi, a tak zakončení nepřišlo.
28:36
Marek Tomica hned po opuštění trestné lavice dostával kotouč do jízdy a mohl postupovat sám na branku. Puk ovšem nezpracoval ideálně.
28:32
28:18
Vladimír Růžička ke konci oslabení vyvezl kotouč a vypadá to, že se domácí nyní ubrání. Ještě ovšem zbývá pár sekund.
27:24
Piráti toto oslabení hrají dobře a povedlo se jim již třikrát poslat kotouč mimo své pásmo. Liberci se nedaří dostat se do přesilovkové kombinace.
26:49
Domácím se povedlo za brankou hned vybojovat kotouč a poslat jej o mantinel až za branku Romana Willa. Hosté tak musí začít odsud.
26:32
Po přerušení následuje první komerční přestávka. Marek Tomica vyhodil kotouč mimo ledovou plochu a Liberec tak bude moci pokračovat ve svém tlaku.
26:20
Následovala akce Davida Kämpfa, který přihrával před branku, ale tam nikoho nenašel. Do útoku se tak dostali hosté. Lukáš Krenželok našel v úniku RADIMA ŠIMKA, jenž v tváří tvář překonal Tomáše Krále podruhé v krátkém časovém sledu! Asistence: Lukáš Krenželok a Martin Procházka.
25:51
Liberec se pokoušel dostat do útoku, ale jejich nahození bylo zachyceno. Pokračovat se tak bude útokem domácího celku.
25:09
Hosté mohli přidat druhý zásah. Lukáš Vantuch našel před branou volného Jana Stránského, který ale promáchl. To mohla být velká šance!
24:40
Liberec pár chvilek kombinoval a následně se dostal ke střeleckému pokusu. RADIM ŠIMEK dostal nabito na modrou čáru, odkud propálil Tomáše Krále v brance. Liberec se tak prosazuje ve své druhé přesilové hře! Asistence: Branko Radivojevič a Petr Jelínek.
24:21
Šanci budou mít hosté. Liberec aktivně kombinoval a Brett Flemming se dopustil faulu, když podrazil jednoho z hostujících hráčů.
23:40
Druhá třetina je narozdíl od té první o něco pomalejší a ani jeden celek se nedostává do šancí. Uvidíme, který celek to změní jako první.
23:08
Piráti to následně zkusili z pravého kruhu, ale tento pokus nebyl nebezpečný a Roman Will si připsal pohodový zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.
22:38
Kolem bránících hráčů Liberce se pokoušel projít Martin Šťovíček. Ten byl ale důrazným obráncem o puk obrán. U puku jsou tedy hosté.
22:05
Do střelecké pozice se dostával Michal Poletín, který zakončoval po ledě z levého kruhu. Jeho slabší rána ovšem skončila zákrokem Willa.
21:25
Tomáš Mojžíš dostal přihrávku do útočné třetiny a z vrcholku kruhů zakončoval. Tomáš Král byl ovšem pozorný a jeho pokus vyrazil nad branku.
20:59
Následně projížděl kolem levého mantinelu do zakončení David Kämpf, který byl ovšem nalezen v ofsajdovém postavení. Následovat bude vhazování.
20:47
Následně si do dobré šance najel Michal Vondrka. Ten z levého kruhu zakončoval přes obránce Pyrochtu, Will ale skvěle zakročil.
20:12
Liberečtí se hned dostali za branku Tomáše Krále, odkud ale svojí akci dále nerozjeli. Přihrávka byla zablokována bránícími hráči.
20:01
Oba celky jsou zpátky na ledové ploše a druhá třetina tak bude moci začít.
První třetina je u konce. O něco aktivnější a výraznější byli hokejisté Chomutova, kteří ovšem žádnou svou příležitost nepřetavili v branku. Uvidíme tedy co nám nabídne třetina druhá.

Střely na branku: 11:4
20:00
19:28
Třetina se spíše dohrává. Ani jeden celek nechce chybovat a hraje se ze zabezpečené obrany. Úniky či střelecké pokusy k vidění nejsou.
19:01
Právě se rozeběhla poslední minuta první třetiny. Sledujeme dobrý hokej, ale stále jsme neviděli jedinou branku,
18:18
David Kämpf dostával přihrávku na pravou stranu, kde se ale nedokázal dostat ke střele. Přebruslil jej totiž lépe rozjetý obránce.
17:51
Puk se následně dostal na střídačku libereckého celku. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Stále se hraje bez branek.
17:24
Pronikající Michal Vondrka po pravé straně byl nyní hlídán hned čtveřicí hráčů. Je tak jasné, že se mu nic vymyslet nepovedlo.
16:38
Následně to zkoušel žabičkou od mantinelu Svačina. Branko Radivojevič před brankou zakončoval mezi betony Krále, kde ale místečko nenašel!
16:27
16:12
Až nyní se domácí dostali do vyložené šance! Vladimír Růžička se dostal k odraženému puku a byl sám před Willem. Toho ale nedokázal obstřelit.
15:36
Pirátům se ovšem nedaří a Liberci se povedlo snad potřetí poslat puk mimo obrannou třetinu. Domácí posílají na led druhou přesilovkou formaci.
15:04
Jan Rutta se u levého mantinelu dostával do dobré střelecké pozice, ale místo toho přihrával. Puk mu byl tak následně odebrán pozorným obráncem.
14:27
Josef Mikyska bude prvním vyloučeným hráčem hostů. U mantinelu podrazil pronikajícího chomutovského hráče.
14:27
V ponechané výhodě se do zakončení po levé straně dostával Marek Tomica. Tomu se ovšem pokusem po ledě nepovedlo skórovat.
14:08
Hraje se nyní hodně rychle na obě strany. Ani jeden celek se ovšem nedostává do vyložených šancí. Uvidíme, co nám přinesou následující minuty.
13:21
Po pravé straně si nyní do zakončení najel Vladimír Růžička. Tomu se ale bekhendovým pokusem nepovedlo trefit ani branku.
12:44
Jakub Sklenář hledal přihrávkou dopředu Michala Vondrku. Ten se ovšem k puku díky dobrému obrannému zákroku nedostal.
12:12
Po pár sekundách je domácímu celku odpískán další ofsajd. Nyní je v něm nachytán Juraj Valach, jenž nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
11:56
A když se Piráti dostali ke kotouči a hnali se do útoku, byl jim odpískán ofsajd. V něm se zjevil Dávid Skokan, následovat bude vhazování ve středním pásmu.
11:16
Liberec se dostal do pásma, kde již několik sekund motá pirátskou obranu. Druhému celku extraligové tabulky se ovšem nepovedlo ohrozit brankáře Krále.
10:34
Následně se tak do útoku dostali hosté. Ti operovali před Králem, kterého ovšem neohrozili. Jeden z hostů se totiž objevil v brankovišti.
10:10
Jakub Sklenář si sjel ze středního pásma až před branku, kde se skvěle natlačil před Willa. Toho ovšem pokusem k levé tyčce ve velké šanci nepřekonal!
09:56
Ivan Huml si sjel do pásma a přihrávkou mezi kruhy našel Michala Vondrku. Tomu se z dobré pozice zakončit nepovedlo, vystřelil jen nad.
09:24
Následná rozehra na Jana Stránského nevyšla. Puk se odrazil od mantinelu a skončil za brankou. Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Willem.
09:08
Liberečtí se prodrali do zakončení. Lukáš Vantuch nahodil na branku Krále, který puk ukryl ve své lapačce a přerušil tak hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.
08:30
Juraj Valach se hned po návratu z trestné lavice dostával ke střele. Jeho pokus od pravého mantinelu ovšem skončil na betonech Willa.
08:23
08:10
Josef Mikyska se z mezikruží dostával k dobré střele. Svým pokusem ovšem trefil jen dobře připraveného Krále. Petr Jelínek se k dorážce nedostal.
07:30
Za brankou Tygrů zabojoval Dávid Skokan, který vybojoval kotouč pro Vondrku. Chomutovský kapitán se ale ke střele nedostal.
07:15
Hosté se následně dostali do pásma, kde kombinovali. Radim Šimek chtěl přihrát, ale puk mu sjel s hokejky. Tomáš Král jej následně ukryl v lapačce.
06:42
Piráti se po pár přihrávkách hostů dostali k puku a ten následně poslali až za brankou Romana Willa. Liberec tak musí začít od své branky.
06:23
Následně zastavoval pronikání hostů pádem pod nohy Juraj Valach. Chomutovský obránce bude tak prvním vyloučeným hráčem utkání.
05:57
Následně se hosté dostali do přečíslení. Jan Stránský hledal před brankou najíždějícího Milana Bartoviče, který ale trefil jen beton připraveného Krále!
05:48
Hned po vhazování se ke střele prodral slovenský útočník Dávid Skokan, který ovšem nedokázal překonat dobře postaveného Romana Willa.
05:42
Další počínání domácího celku bylo ukončeno odpískáním ofsajdu. V něm se zjevila nová akvizice Pirátů, Adam Raška. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
04:49
Následně do pásma najel David Kämpf a přihrávkou na střed hledal Jakuba Sklenáře. Ten zakončoval z první, ale přes obránce ani netrefil branku.
04:16
Michal Vondrka si najel do pásma a přihrávkou před branku našel najíždějícího Bretta Skinnera. Kanadský obránce mířil do pravé šibenice, ale nakonec branku minul!
03:42
Ivan Huml nyní projížděl do pásma a puk nahodil k levému mantinelu. Od něj se puk dostal před branku, kde jej Will ukryl v lapačce.
02:59
Hosté se následně prodírali do útočného pásma, ale zjevili se v ofsajdovém postavení. Jejich počínání bylo nakonec posouzeno jako úmyslné.
02:49
Piráti se nyní pokoušeli projít do zakončení po levé straně. Tvrdá přihrávka ovšem nebyla zachycena a puk skončil jen za brankou Liberce.
02:14
Adam Raška se dostal k puku za brankou a najel si před ní. Ani jednou se mu ovšem nepovedlo překonat Willa, liberecký brankář druhý pokus ukryl v lapačce.
01:24
Vladimír Růžička následně dostával puk přes polovinu hřiště. Na modré čáře se mu ovšem nepovedlo kotouč zachytit, a tak je po rozvíjející se šancí.
00:54
Michal Vondrka dostal ideální přihrávku od Ivana Humla a následně zakončoval. Pokus domácího kapitána ovšem skončil jen nad brankou.
00:47
Liberečtí jsou v první minutě pod velkým tlakem a nyní se jim povedlo vyhodit pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
00:42
Filip Pyrochta nezachytil kotouč, jenž se objevil pod ním. Vladimír Růžička zakončoval jen nad branku, David Kämpf následně od levého mantinelu trefil beton Willa, od nějž se kotouč dostal nad branku!
00:24
Po přihrávce Marka Tomici se k puku dostal na modré čáře Brett Flemming. Tomu se ale spíše nahozením nepovedlo překonat připraveného Willa.
00:18
Následně Ivan Huml zachytil přihrávku domácích hráčů a zakončoval z otočky. Romana Willa v brance ovšem nepřekvapil.
00:05
Úvodní vhazování vyhrál chomutovský centr Ivan Huml. Piráti tak kombinují ve vlastní třetině a střádají útočné plány.
00:01
Na led právě přijíždějí domácí hokejisté. Pár sekund před nimi se na ledové ploše objevili také Tygři a rozhodčí dnešního utkání. Startu utkání tak nyní nic nebrání.
Krásný předvánoční čtvrtek z Chomutova! Oba celky jsou již po rozbruslení a za necelých patnáct minut začne utkání jednatřicátého kola mezi domácím celkem a hosty z Liberce. Přeji příjemnou podívanou.

Piráti Chomutov: Král (Strmeň) – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Mrázek, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Kämpf, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Raška, Poletín – Skokan, Šťovíček, Slavíček.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Jánošík, R. Šimek, Derner, Pyrochta, Havlín, Mojžíš (A), Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), J. Mikyska, Svačina – Bartovič, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, A. Dlouhý – Martin Procházka.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Rozlílek, Špůr.
Letošní vzájemné střetnutí

5.kolo, 18.9.2016
Piráti Chomutov 3:2sn. Bílí Tygři Liberec
9. V. Růžička (Skokan), 48. Poletín (Vondrka, Rutta), rozh. náj. V. Růžička – 32. Derner (Ordoš, J. Mikyska), 39. Svačina (Radivojevič, Bulíř)

18.kolo, 29.11.2016
Bílí Tygři Liberec 2:0 Piráti Chomutov
42. Vitásek (Bulíř), 44. Bulíř (Radivojevič, R. Šimek)
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC (2.)
30 zápasů, 59 bodů (V – P – P – P – V)

Aktuální držitel mistrovského titulu je po třiceti kolech na hodně solidním druhém místě. Tygři mohli být výše, ale v posledních pěti zápasech hned třikrát prohráli. Družina Filipa Pešána nestačila na Plzeň, Karlovy Vary a v repríze posledního finále prohrála na domácím ledě se Spartou 1:3. Liberec ztrácí na první místo čtyři body a na dvojici Brno - Litvínov má jednobodový náskok. Naposledy vyhráli na půdě pardubického Dynama 3:2.

Nejproduktivnější hráči
Petr Jelínek – 30 zápasů, 22 bodů (10+12)
Dominik Lakatoš – 29 zápasů, 20 bodů (9+11)
Branko Radivojevič – 30 zápasů, 18 bodů (4+14)
PIRÁTI CHOMUTOV (7.)
30 zápasů, 46 bodů (P – V – P – V – V)

Chomutovští hokejisté se po třiceti kolech drží v polovině ligové tabulky. Svěřenci Vladimíra Růžičky získali šestačtyřicet bodů. Piráti mají pětibodový náskok na Vítkovice a zároveň ztrácí čtyři body na hradecký Mountfield. Náskok Severočechů na souboje o mistrovský titul je aktuálně desetibodový. Piráti naposledy prohráli v Litvínově, podkrušnohorské derby rozhodl v prodloužení navrátilec Karel Pilař.

Michal Vondrka – 30 zápasů, 31 bodů (13+18)
David Kämpf – 30 zápasů, 24 bodů (14+10)
Ivan Huml – 30 zápasů, 24 bodů (13+11)
Krásný den přeji všem fanouškům nejvyšší hokejové soutěže u nás. V poslední čtvrtek před vánocemi se v SD ARÉNĚ proti sobě postaví hokejisté Chomutova a Liberce. Ve vzájemných duelech moc branek nepadá, a tak uvidíme, jak tomu bude dnes. Přeji příjemnou podívanou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.