Chomutov - Sparta: Marek Tomica rozhodl o výhře Chomutova 4:3

S konstatováním, že domácí celek zůstává neporažen a i po tomto kole zůstane na druhém místě, se s vámi loučíme. Přejeme krásný víkend a u hokeje zase nashledanou.
Ve vyrovnaném prodloužení, které může rozhodnout jedna chyba, vítězí nakonec Piráti. Na konci třetí minuty prodloužení ujela dvojice Růžička - Tomica. Druhý jmenovaný byl nakonec tím, kdo o osudu utkání rozhodl.

Hvězdy utkání: Michal Poletín (2+0) – Jan Piskáček (1+0)
62:57
Michal Čajkovský navíc inkasuje desetiminutový trest, který ovšem nic neřeší. Hostující obránce po brance rozbil hokejku o branku.
62:57
Piráti právě vstřelili branku!
MAREK TOMICA přejel s kotoučem do útočného pásma a na pomoc mu z druhé strany přispěchal také Vladimír Růžička, kterému přihrál a najel si k bráně. Růžička mu kotouč vrátil a Marek Tomica už neměl moc práce doklepnout puk do prázdné brány. Asistence: Vladimír Růžička.
61:46
Pech dostal nabito do mezikruží, jeho povedenou střelu dokázal Laco skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče. Tak teď měli domácí velké štěstí.
61:11
Forman poslal před branku přihrávku od pravého mantinelu, tam se ke kotouči dostával Netík, naštěstí pro domácí se však k němu nedostal a Laco tak následně kotouč přikryl svou lapačkou.
60:45
Uher zavezl kotouč do útočného pásma, tam však o něj přišel.
60:05
Prodloužení ve třech na obou stranách začalo.
60:01
Ve třetím dějství jsme neviděli žádný gól, ale za to bylo k vidění několik povedených zákroků obou gólmanů. Ti jsou dnes velikou oporou svých týmů. Uvidíme jak se tento napínavý duel rozuzlí.

Střely na branku: 32 – 22
60:00
59:34
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu a zápas tak pravděpodobně půjde do prodloužení.
59:10
Vondrka se dostal ke střele z levého kruhu, jeho pokus však dokázal Pöpperle s menšími problémy chytit.
58:24
Flemming dostal nabito na modrou čáru, jeho dělovku však dokázal Pöpperle vyrazit mimo tři tyče.
58:00
Právě se rozeběhli poslední dvě minutky třetí třetiny.
57:22
Flemming se dostal ke střele od modré čáry. Pöpperle toho moc neviděl, nakonec však pravým ramenem dokázal kotouč vyrazit mimo tři tyče.
56:32
Ihnačák se dostal do samostatného úniku. Těsně před Lacem mu však kotouč dokázal vypíchnout z hole jeden z obránců.
55:14
Vondrka nahodil kotouč na branku z pravého kruhu, Pöpperle následně kotouč vyrazil pouze k Ruttovi, který však nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat Pöpperleho. Ten si tak připisuje na své konto další skvělý zákrok.
54:33
Flemming nezpracoval kotouč v mezikruží a ke střele se tak nedostal.
54:10
Hřebejk zavezl kotouč do útočného pásma, následně však o něj domácí přišli.
53:28
Vondrka pouze nahodil kotouč za branku soupeře a následně celá jeho pětka jela střídat.
52:52
Vondrka se dostal podél pravého mantinelu až ke střele z pravého kruhu, jeho jedovatou střelu dokázal Pöpperle ukrýt ve své lapačce.
52:18
Flemming nahodil kotouč do útočného pásma. Tam se však k němu dostal pouze jeden z obránců.
52:12
Komerční přestávka.
51:57
Kumstát se snažil vystřelit na branku z mezikruží, pohotový Hřebejk mu však na poslední chvíli dokázal kotouč vypíchnout z hole.
51:24
51:04
Domácí se teď nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
50:08
Vondrka napřáhl ke střele z pravého kruhu, jeho pokus ještě tečoval před Pöpperlem jeden z obránců, bohužel pro domácí jen nad branku.
49:53
David Kämpf se natlačil s kotoučem od levého mantinelu přes Pöpperleho, překonat ho však nedokázal.
49:22
Ihnačák hákoval Davida Kašeho, a tak si odpyká dvouminutový trest.
48:43
Hosté spěchali na Jána Laca, ale nadějnou šanci jim přerušil ofsajd.
48:04
Domácí ostřelují za hlasitého povzbuzení svých fanoušků Pöpperleho jednou střelou za druhou.
47:12
Brett Skinner našel přes šířku kluziště Marka Tomicu, jenž pálil, ale do jeho střeli vložil svou hůl Barinka.
46:47
Miroslav Forman byl rychlejší než jeho spoluhráč s pukem, takže je to ofsajd. Následuje komerční přestávka.
46:16
V situaci tři na dva se ocitli Vladimír Růžička, Jan Rutta a Ivan Huml. Třetí jmenovaný trefil brankovou konstrukci.
45:52
Michal Vondrka střílel z levého kruhu. Pöpperle včas zasáhl.
45:23
Dávid Skokan prodloužil do útočného pásma a spěchal za pukem, ale obránce Sparty byl rychlejší.
44:53
Hraje se ve středním pásmu, kde si ani jeden z celků neužije puku dlouho.
44:18
Miroslav Forman dostal ideální přihrávku mezi kruhy, ale nedokázal překonat Laca, jenž zasahoval levým betonem.
43:51
Michal Poletín a David Kämpf ujížděli sami na gólmana. První jmenovaný vypálil a trefil masku Tomáše Pöpperleho.
43:43
Dominik Uher prověřil Jána Laca. Slovenský gólman uspěl na výbornou.
43:16
Domácí se dostali do obrovské šance, ale Michal Poletín nedokázal zakončit včas.
41:22
David Kämpf si nedokázal obhodit bránícího Švrčka, takže o puk přišel.
41:15
Konec trestu Sparty. Pražané tak mohou zaútočit.
40:29
Ivan Huml poslal na Jana Ruttu prudkou přihrávku, kterou domácí obránce nedokázal zpracovat, a tak se Piráti sami vyhodili z útočného pásma.
40:02
První vhazování ve třetí třetině vyhráli domácí, jenž ihned zavezli puk do útočného pásma,
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:18.
Druhá třetina je za námi. Druhá třetina byla z obou stran vyrovnaná, ale Spartě se podařilo ve 32. minutě vyrovnat, zásluhou Lukáše Pecha. Domácí se ve druhé třetině dostali pouze do jedné větší příležitosti, kterou však zahodil Vladimír Růžička mladší. Stav utkání je tak po dvou třetinách 3:3.

Střely na branku: 23 – 18
40:00
39:49
Ivan Huml střílel z mezikruží. Po Pöpperleho zákroku se do domácího asistenta kapitána pustil Kumstát.
39:45
Dominik Uher dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Tato přesilovka se přesune do třetího dějství.
39:16
Čajkovský pálil od modré, ale přestřelil. Jan Rutta následně vyhodil puk až za Pöpperleho.
38:33
Petr Vrána přihrával přes ležícího Kudělku, ale Lukáš Pech nedokázal šanci zužitkovat.
37:57
Petr Vrána střílel z ostrého úhlu, jenže Laco neměl sebemenší problém tento pokus vychytat.
37:45
Petr Koblasa bude vyloučen na dvě minuty za sekání. Hlavní trenér Chomutova Vladimír Růžička starší ještě debatoval s rozhodčím, ale marně.
37:05
Kumstát s Pechem ujížděli dva na jednoho. Lukáš Pech vzal vše na sebe, ale Ján Laco jeho pokus zlikvidoval.
36:49
Domácí mají problém v přechodu přes útočnou modrou.
35:33
Michal Poletín nenápadným nahozením od modré překvapil Pöpperleho. Gólman Sparty jen tak tak dokázal vyrazit špičkou svého betonu.
34:29
Dávid Skokan dostal Ivana Humla do obrovské šance. Domácí asistent kapitána byl úplně sám v pravém kruhu, ale pozorného Pöpperleho překonat nedokázal.
33:35
David Kämpf zavezl puk do útočného pásma až za klec hostí. Piskáček v zápalu boje svou klec vyhodil z ukotvení.
33:08
Sparťané rozehrávají útočnou akci zpoza své branky. Ta je přerušena domácími ve středním pásmu.
32:31
Ján Laco zasahoval proti střele Petra Vrány, jenž střílel z mezikruží. Následuje komerční přestávka.
31:50
Vladimír Růžička nechal všechny za sebou a z levého kruhu prověřil Tomáše Pöpperleho. Pražský gólman puk vyrazil vyrážečkou nad svou klec.
31:19
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté bleskově využívají přesilovou hru. LUKÁŠ PECH dává, po přihrávce Andreje Kudrny, gól v pádu, když ho podrazil Ivan Huml. Asistence: Andrej Kudrna a Michal Čajkovský.
31:05
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ondřej Dlapa – 2 min., držení hole).
30:44
Tomáš Netík nedokázal zpracovat přihrávku, a tak se puk dostal až za branku Jána Laca. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Pöpperlem.
30:22
Tomáš Netík přihrál od pravé tyče na volného Klimka, ale ten pálil vedle.
30:02
Čajkovský nezachytil kotouč na modré čáře a domácí se tak vysvobodili z vlastní třetiny.
28:05
Před Lacem se strhla šarvátka a bude se tak vylučovat na obou stranách. Domácí budou hrát ve čtyřech. Za domácí odsedí dvouminutový trest za hrubost Tomáš Kudělka a za hosty Jiří Černoch. Navíc vyfasoval dvě plus dvě minuty za hrubost Jan Rutta. Trest za něj odsedí Marek Račuk.
28:05
28:05
28:05
28:05
28:04
Mikuš vyslal na branku jedovatou střelu z levého kruhu. Laco vyrazil kotouč pouze k Ihnačákovi, který však následně nedokázal poslat puk mezi tři tyče.
27:30
Kaše se dostal ke kotouči v levém kruhu, jeho následný střelecký pokus však skončil nad brankou.
26:57
Kumstát se dostal do samostatného úniku, na Laca však nevyzrál.
26:18
Pech se dostal ke střele z pravého kruhu, Laca však překonat nedokázal.
25:20
Rutta napřáhl ke střele od modré čáry, trefil však pouze Vránovu brusli.
24:04
Skinner nahodil kotouč na branku z pravého rohu kluziště, následně se k dorážce dostal V. Růžička, ale ten také trefil pouze Pöpperleho.
23:22
Mikuš obkroužil s kotoučem branku, ale zasunou k levé tyči se mu nepodařilo, neboť Laco tam měl svůj levý beton.
22:49
Ružička pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně celá jeho pětka jela střídat.
22:06
Huml se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho střelecký pokus mířený k přední tyči však dokázal Pöpperle vyrazit mimo tři tyče.
20:39
Hřebejk se dostal ke střele z pravého kruhu. Pöpperle pouze vyrazil kotouč k V. Růžičkovi, ten se však následnou střelou z první netrefil mezi tři tyče.
20:29
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Pöpperlem.
20:05
Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.
20:01
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Druhá třetina tak za malou chvíli začne.
První třetina je za námi. Jako první dokázala skórovat Sparta, ale domácí odpověděli o pár minut později gólem. Třetina nakonec skončila 3:2. Dva góly Chomutova si připsal Michal Poletín, který je dnes hodně vidět.

Střely na branku: 14 – 8
20:00
19:52
Vladimír Růžička ujel po levé straně a ještě se dostal do zakončení. Zkusil to mezi nohy, jenže Pöpperle mu skórovat nedovolil.
19:34
V posledních vteřinách si zákroky přepisuje Hlavně Ján Laco.
18:46
Kalina zkoušel od modré přihrát mezi kruhy, kde byl Lukáš Pech, ale Dlapa tuto přihrávku nedovolil.
18:16
Domácí zahráli přesilovku obstojně. Pöpperle se pěkně zapotil.
16:29
Juraj Mikuš stačil strčit hůl do přihrávky Dlapy, která směřovala na Bretta Flemminga, a tak dostal nachvíli Spartu z tlaku.
16:16
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Piskáček – 2 min., držení protihráče).
15:12
Domácí motají hlavu hráčům Sparty. Hosté se mají co otáčet v obranném pásmu.
14:39
Tomáš Pöpperle musel zasáhnout lapačkou proti střele Michala Vondrky. Rozhodl se raději přerušit hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.
13:56
Vrána pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně celá jeho pětka jela střídat.
12:51
David Kämpf zavezl puk a nechal ho za sebou, kde si ho převzal MICHAL POLETÍN, který tvrdou střelou z nápřahu podruhé překonává Pöpperleho. Asistence: David Kämpf a Dávid Skokan.
12:32
Cingel poslal před branku přihrávku od levého mantinelu, tam se však v tu chvíli zrovna nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a kotouč tak skončil pouze v rohu kluziště.
11:59
Marek Tomica se natlačil s kotoučem od pravého mantinelu až před Pöpperleho, toho však následně nedokázal prostřelit střelou mezi betony.
11:38
Na ledě se trochu přitvrdilo. Bojuje se o každý centimetr ledu. V útočném pásmu jsou však domácí.
10:52
Piskáček dostal nabito na modrou čáru, jeho následnou bombu dokázal Laco vyrazit mimo tři tyče.
10:22
A je opět vyrovnáno. PETR VRÁNA zajel s pukem do útočného pásma, vybruslil si mezi kruhy a rychlou střelou zápěstím překonal Laca. Asistence: Michal Čajkovský a Brian Ihnačák.
08:38
Kumstát prověřil Laca střelou z pravého kruhu. Domácí gólman puk vyrazil před sebe, kde ovšem byl Lukáš Pech, jenž dorážel. Slovenský gólman jen tak tak vyrazil.
07:30
Domácí využívají přesilovku a dostávají se tak poprvé v dnešním utkání do vedení! Ivan Huml napřáhl ke střele z levého kruhu, jeho pokus Pöpperle vyrazil pouze k MICHALU POLETÍNOVI a ten se následně střelou do odkryté branky nemýlil. Asistence: Ivan Huml a Michal Vondrka.
07:22
David Kämpf rozjížděl útočnou akci, ale ve středním pásmu byl podražen Tomášem Netíkem, který tak odpyká menší trest.
06:23
Štefan Ružička se dostal ke střele ihned po vhazování, jeho pokus však Laco v pohodě chytil.
06:11
Flemming přišel na modré čáře svého pásma o puk, a tak mohl Cingel mířit na branku. Jeho střela byla zblokována a letěla až do ochranné sítě.
06:04
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
05:57
Michal Vondrka se dokázal protáhnout u pravého mantinelu, stáhnul na sebe oba obránce a zadovkou přihrál Ivanovi Humlovi. Domácí kapitán poslal střelu vysoko nad branku Sparty.
04:54
Ihnačák si neporozuměl v útočném pásmu s Vránou a hosté tak o kotouč přišli.
04:33
Petr Koblasa trefil z vrcholu kruhu pouze beton Pöperleho. Kotouč se dostal na Michala Poletína, ale ani ten nedostal touš do sítě.
04:09
Domácí po vsítěném gólu ožili. Obránci Sparty mají plné hole práce.
03:58
Domácí vyrovnávají na 1:1! JURAJ VALACH se dostal ke střele od modré čáry a jeho tvrdý pokus skončil až za bezmocným Pöpperlem. Asistence: Dávid Skokan.
03:42
Rutta dostal nabito do mezikruží, střelou z první však branku minul.
03:27
Kämpf se dostal ke střele z levého kruhu. Pöpperle však jeho střelu v pohodě chytil.
03:21
Cingel obral o puk rozehrávájícího obránce a ujížděl sám na Laca. Ten puk vyrazil a rozehrál tak k dalšímu útoku.
02:51
Vrána se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až do útočného pásma, tam si však na něj počíhal jeden z obránců a kotouč mu sebral.
02:11
Chomutovští dlouho kombinovali v útočném pásmu. Ke střele se nakonec odhodlal Michal Vondrka, ale trefil pouze přesouvajícího se Pöpperleho.
01:26
O puk se bojuje za brankou Sparty. V držení touše jsou hosté.
01:11
Hřebejk se dostal zcela osamocen ke střele u levé tyče Pöpperleho branky, překonat ho však nedokázal, neboť si Pöpperle pohlídal mezírku u své levé tyče.
00:57
Kämpf zavezl kotouč středem kluziště do útočného pásma, tam však o něj přišel.
00:38
Po chybě v chomutovské rozehrávce se k puku dostal JAN PISKÁČEK, jenž si sjel mezi kruhy a vypálil přesně nad rameno Jána Laca. Ten byl proti tomuto pokusu bezradný. Bez asistence.
00:02
Jako první vyhráli vhazování hosté z Prahy, jenž zavezli puk do svého pásma, kde o něj rychle přišli. Osvobodit se pak museli zakázaným uvolněním.
00:01

Piráti Chomutov: J. Laco (Tomáš Král) – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Skinner – Skokan, Huml, Vondrka (C) – Kaše, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Račuk, Šťovíček.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Barinka, Čajkovský, Piskáček, Eminger, Švrček, Kalina, Mikuš – Uher, P. Vrána (C), Ihnačák – Ružička, Klimek, Netík – Kumstát, Pech, Forman – Černoch, Cingel, Kudrna.

Rozhodčí: Petružálek, Šír – Frodl, Zavřel.
HC Sparta Praha se po pěti odehraných utkáních nachází v tabulce Tipsport extraligy na šesté příčce a v držení má osm bodů. Ambiciózní pražský celek si jistě představoval lepší zahájení sezony. Úvodní zápas ročníku přinesl Spartě cestu do Ostravy a zápas s místními Vítkovicemi. Utkání dospělo až do nájezdů, které skončili lépe pro Rideru. Poté následovali dvě výhry, které si sparťané připsali trápícími se Pardubicemi a libereckými Tygry. První domácí utkání v sezoně postavilo pražskému týmu do cesty Třinec. Napínavé utkání s Oceláři došlo do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější Třinečtí. K prozatím poslednímu zápasu zavítala Sparta do Olomouce. Proti místním kohoutům ale neuspěla a musela přijmout porážku 3:2.
Piráti Chomutov zatím prožívají snový nástup do sezony. Po pěti odehraných zápasech se tým pod vedením Vladimíra Růžičky drží na druhé pozici tabulky Tipsport extraligy a na svém kontě má čtrnáct bodů. Společně s Třincem zůstávají Piráti neporažení a Oceláři se drží na vrcholku tabulky jen díky lepšímu skóre. Aktuální ročník zahájili Chomutovští výhrou nad karlovarskou Energií 3:2 v domácím prostředí. Následovala dlouhá cesta do Ostravy, kde porazili domácí Vítkovice stejným výsledkem. V dalším utkání doma přestříleli Plzeň a připsali si výhru 6:4. V lokálním derby zvládli porazit litvínovskou Vervu výsledkem 4:2 a v posledním utkání potrápili mistra z Liberce. Jejich společný zápas došel do nájezdů, ve kterých byli lepším týmem právě Piráti.
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Hokejová Tipsport extraliga pokračuje šestým kolem a to proti sobě postaví chomutovské Piráty a pražskou Spartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.