Karlovy Vary - Sparta: Zmar hostů! Václav Benák využil dlouhou přesilovku, 3:1

Ve třetí třetině se podařilo Spartě zmenšit manko, ale Energie přidala další gól a bere si z tohoto duelu všechny tři body. Nejlepšími hráči zápasu jsou Lukáš Pech (SPA) a Vojtěch Tomeček (KVA) ode mne to je pro dnešní večer vše, na počtenou Kamila Ströerová.
59:40
Vojtěch Tomeček skoro trefil prázdnou branku, nakonec odpískáno zakázané uvolnění.
59:17
Pražané bojují v obranné třetině domácích o šanci, ale marně.
58:24
U domácí branky probíhá souboj o kotouč, ze kterého vychází vítězně Energie, které se nedaří osvobodit.
58:09
Do konce zápasu zbývají dvě minuty.
57:47
Sparta Praha se dostává do útoku.
57:36
Dávid Gríger se dopustil hry vysokou holí.
57:13
Bude se vracet čas do vstřelení gólu.
57:13
Nastal zde nějaký problém, který se nyní řeší. Jedná se o to, že byl smazán špatný trest.
56:44
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovým Varům se podařilo prosadit v přesilové hře. Energie se několikrát snažila dostat kotouč za záda Pöpperleho, ale marně. Nakonec si našel Dávid Gríger volného VÁCLAVA BENÁKA u kruhů. Ten vypáli a prostřelil již bezmocného Tomáše Pöpperleho. Asistence: Dávid Gríger, Denis Kindl.
56:23
Energie se motá kolem branky Pöpperleho.
55:43
Jan Buchtele (SPA) si vyloužil od sudích dvou minutový trest za napadaní a deset minut za nesportovní chován.
55:43
Sparta si vysloužila od domácích fanoušků velký nesouhlas s jejich zákrokem na Tomáše Rachůnka, který si nyní leduje postiženou oblast.
55:29
Sparta hraje velmi agresivní hokej a strhla se velká bitka mezi všemi hráči. Na zemi zůstává po zákroku ležet Tomáš Rachůnek a drží si hlavu. Nakonec se zvedá za pomoci svých spoluhráčů.
55:26
Marek Báranek zřejmě přišel o některé své zuby po zákroku Michala Řepíka (SPA) za vysokou hůl. Jelikož byla krev na ledě, ujal se toho Václav Skuhravý s Milan Davídkem a led odklidili i bez ledařů.
55:10
Jakub Flek těsně minul branku Pöpperleho.
54:52
Forman vypálil, ale trefil jen Závorkovu masku.
54:31
Sparta se dopustila ofsajdu.
54:01
Václav Benák nahodil kotouč na Pöpperleho. V obranném pásmu si přebírá kotouč Sparta. Ovšem po nepřesného rozehrávce se dostal do šance Milan Mikulík, ten minul odkrytou branku.
53:40
Sparta uklidňuje hru a snaží se dostat před Závorku.
53:33
Na dvě minuty odchází Tomáš Harant (KVA) za hrubost a Lukáš Klimek (SPA) za stejný prohřešek.
53:33
Dnešní utkání sleduje 2717 diváků.
52:52
Sparta se drží u domácí svatyně a hledá vhodnou pozici ke střele.
52:31
Richard Nedomel se pokusil o snížení manka a pálil od modré, Tomáš Závorka byl přesný.
52:04
Dominik Uher vystřelil od modré, ale jeho pokus byl také marný. Píská se ofsajd a komerční přestávka.
51:45
Martin Gernát vypálil od modré, ale střela šla zcela mimo brankoviště.
51:16
Lukáš Pech uklidňuje hru a zakládá nový útok.
50:54
Karlovým Varům se nedaří vyhodit. Hru zastavuje Tomáš Závorka svým zákrokem.
50:30
Ihned se uhnízdila u Karlových Varů a bojuje o každý kousek ledu v KV Aréně.
50:19
Sparta Praha hraje v plném počtu.
50:03
Sparta se opět osvobozuje z karlovarského sevření.
49:57
Konečnou střelu připsal Tomáš Rachůnek, ale hostující brankář již nechce chybovat a kotouč si podržel.
49:42
Tomáš Dvořák se pokusil o střelu, ale ta označkovala jen plexisklo za gólmanem.
49:11
Sparta se osvobozuje a napadá karlovarské rozehrávky. Domácí se nenechají nijak zastrašit a míří do obranného pásma hostí.
48:50
Václav Skuhravý se rovnou dvakrát pokusil prostřelit Pöpperleho, ale k jeho smůle byl přesný.
48:18
Martin Gernát (SPA) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.
48:05
Rachůnek ujímá kotouče před brankou Závorky a míří dopředu.
47:39
Jakub Flek vypálil, ale Pöpperle zareagoval včas. Po této akci následuje komerční přestávka.
47:15
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta využívá přesilovou hru. LUKÁŠ PECH získal přihrávku k mezikruží od Miroslava Gernáta a zcela jednoduše zasadil puk na své místo. Asistence: Martin Gernát.
46:47
Do šance se dostal Václav Skuhravý, který byl kousek od navýšení skóre, ale střela mu nesedla.
46:05
Karlovaráci se snaží vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti, ale marně. Na puku se drží stále hosté, kteří se pokouší vymyslet vhodnou pozici.
45:39
Sparta se tak znovu dostává k přesilové hře, které se dnes absolutně nedaří ani jednomu z týmů.
45:17
Puk vylétl mimo hrací plochu, zaviněním Václava Benáka (KVA), který tak odchází na trestnou lavici na dvě minuty za zdržování hry.
44:55
Jan Švrček vypálil od modré, ale domácí gólman si střelu pohlídal a vyrazil ji betonem až do ochranné sítě.
44:22
Praha opouští útočnou třetinu kvůli vlastní chybě, ale bleskurychle se vrací zpět.
43:41
Sparťané se opět tlačí dopředu a dobývají pásmo energetiků. Ale Tomáš Závorka si připisuje další zákrok a v dnešním klání je prozatím stoprocentní.
43:07
Hra se přesunula zpět k Závorkovi. Michal Řepík vypálil z mezikruží a Tomáš Závorka předvedl ukázkový zákrok lapačkou.
42:49
Energie se nenechá zatratit a snaží se také dostat do útoku.
42:10
Sparta opět dobívá pásmo domácích. Energie vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
41:56
Energie hraje v plném počtu.
41:49
Sparta uklidňuje hru ve vlastní třetině a chystá se nový útok.
41:05
Tomáš Závorka nevěděl, kde se puk nachází, ale domácí beci se rozkoukali. Následně se domácí osvobozují ze sevření pražanů.
40:25
Sparta touží po zmenšení manka, ale zatím jen hledá vhodnou pozici ke střele.
40:01
Kotouč ihned míří k Pöpperlemu, tam se ho ujímají hosté, kteří se ihned ženou kupředu.
40:01
Hra nabrala úplně jiný spád, ale lepším týmem jsou stále domácí, kteří si připsali další gól. O ten se postaral Vojtěch Tomeček, který nádherně zavěsil kotouč pod víko. Následovalo pár potyček a osobních soubojů. Více ve třetí třetině, která začne v 19:09.
40:00
39:59
v poslední vteřině se málem podařilo Spartě snížit, ale Tomáš Závorka zakročil včas.
39:52
Milan Mikulík (KVA) odchází na dvě minuty za podražení.
39:46
Vyloučení přijde až teď, a to pro karlovarského hokejistu.
39:30
Sparta spěchá do útoku, ovšem Vrána zajel do branky spolu s domácím Závorkou. Máme tu další potyčku, tentokrát Ondřej Beránek a Jan Buchtele, ti se obejdou bez trestů.
39:17
Zbývá poslední minuta druhé části.
38:57
I Energie výrazně přidala na intenzitě své hry a nenechává Spartě nic zadarmo.
38:47
Karlovy Vary hrají v plném počtu.
38:33
Henri Tuominen (KVA) a Miroslav Forman (SPA) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.
38:33
38:33
Což dokazuje Tuominen s Formanem, kteří si dali trochu do čumáku, ovšem nešlo o nic velkého. Ovšem přichází i vyloučení.
37:57
Sparta začala hrát divočejší hokej. Zřejmě platí pořekadlo, že tichá voda břehy mele. Nyní jde do osobních soubojů s chutí, až to vypadá na řádnou potyčku.
37:37
Gernát pálil od modré, ale marně.
37:00
Hosté hledají vhodnou pozici ke střele, ale domácí obrana je důsledná.
36:38
Sparta se drží u Závorky, ale nakonec o pásmo přichází díky důkladné obrané domácích hokejistů.
36:34
Tomáš Dvořák (KVA) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za držení.
36:33
Sparta si zahraje přesilovou hru.
36:22
Zápas plný zakázaného uvolnění a ofsajdů. Zakázaného uvolnění se dopustili domácí, a tak se vhazuje u jejich branky.
36:02
Karlovy Vary si přebírají puk a snaží se dostat dopředu. Ovšem poté co kotouč přišly, tak se Sparta dopustila ofsajdu.
35:35
Ondřej Beránek obětavě lehl do střely.
35:05
Sparta se dopustila přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.
34:47
Kotouč vylétl mimo hrací plochu. Hra se výrazně uklidnila a nedochází k žádným tvrdým osobním soubojům.
34:36
Klimek se pokusil o snížení manka, ale Tomáš Závorka ukryl kotouč pod lapačku.
34:05
Karlovy Vary uklidňují hru a snaží se dostat do útoční pozice. Nakonec hru zastavuje Tomáš Pöpperle.
33:46
Sparťané se konečně osvobozují. Kotouč si však vyhlédl Václav Skuhravý a Pöpperle musel zakročit. Následuje komerční přestávka.
33:07
Hosté hrají v plném počtu.
32:24
Energie se drží pásmu, ale nedokáže se střelecky prosadit.
32:12
Vojtěch Tomeček se dopustil ofsajdu při přechodu do útočného pásma.
31:53
Karlovy Vary se stále trápí s přechodem do útočné třetiny.
31:22
Další vyloučení na straně Sparty. Na trestnou lavici odchází Brian Ihnačák (SPA) za držení.
30:57
Již odbila poslední sekunda z Cinglova trestu, když se probudil VOJTĚCH TOMEČEK. Z kraje kruhu vypálil a ukázkově zavěsil kotouč pod víko Pöpperleho branky. Asistence: Jakub Flek
30:40
Střela Tomáše Dvořáka byla také nepřesná.
30:27
Další střela Denise Kindla, ale hostující gólman si střelu pohlídat a ukryl ji do bezpečí.
29:43
Denis Kindl vypálil, ale označkoval jen plexisklo za Pöpperlem.
29:04
Energetici zakládají nový útok a snaží se dostat do obranného pásma hostí. Sparta dobře napadá domácí rozehrávky, a tak nemají Karlovy Vary velkou šanci.
28:55
Lukáš Cingel (SPA) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.
28:35
Michal Barinek pálil, ale rána mířila mimo branku.
27:51
Energie nebyla daleko k tomu, aby navýšila skore zápasu. Sparťanská obrana se dokázala probudit včas.
27:50
Sudí píská postavení útočícího hráče v Závorkově svatyni a následuje komerční přestávka.
27:27
Energii se však daří osvobodit. Před Pöpperlem však nedokázal nic předvést.
26:52
Pražané bojují o kotouč v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele.
25:36
Vojtěch Tomeček si připravil krásnou akci pro lidské oko. Sám se pokusil prostřelit Pöpperleho z jemné otočky. Zakončení ale nebylo ideální.
25:28
Sparta se opakovaně dopouští zakázaného uvolnění.
25:23
Následuje ihned zakázané uvolnění Sparty. Hra se přesouvá před Pöpperleho.
25:14
Další ofsajd domácích hokejistů.
25:02
Sparta stále pečlivě napadá a snaží se o zničení manka.
24:49
Domácí Energie hraje v plném počtu.
24:48
Petr Vrána minul zcela odkrytou branku!
24:32
Sparta se pořád motá okolo karlovarské branky.
23:43
Forman nahrál volnému Pechovi. Zakončení druhého jmenovaného nebylo úplně ideální.
23:33
Kdykoli hosté nakouknou do útočné třetiny, Energie je ihned vyžene. Při přechodu do útočného pásma se domácí dopustili ofsajdu.
23:10
Spartě se však nedaří proniknout skrz karlovarskou obranu.
22:52
Vyloučení pro domácí tým. Na dvě minuty odchází Dávid Gríger (KVA) za podražení.
22:15
Karlovarští hokejisté se zdrželi v útočné třetině, ale nedokázali si vybudovat smysluplnou akci.
22:03
Hosté se provinili zakázaným uvolnění, tak se hra přesouvá zpět před Pöpperleho.
21:52
Za domácí brankou proběhl souboj o kotouč, ve kterém byl úspěšný Henri Tuominen. Akce zastavuje až Pöpperle.
21:22
Marek Baránek zastavuje kotouč ve středí periodě a posílá svůj tým dopředu.
21:00
Nakonec jí to daří, ovšem nebezpečná šance z jejich pobytu nevznikla.
20:39
Sparta přebírá puk a pokouší se proniknout do útoku.
20:28
20:01
Prvního kotouče se zmocňují domácí, kteří se ihned ženou dopředu.
20:01
Sudí spolu s oběma týmy již krouží na ledové ploše.
Domácí se dokázali střelecky prosadit již v 6. minutě a autorem branky se stal Ondřej Beránek. Následně nepřinesl zápas žádné vyložené šance, tudíž si budeme muset počkat do druhé části, která začne v 18:12
20:00
19:58
Velká šance pro domácí, ale Pöpperle byl přesný jak hodinky.
19:27
Zbývá poslední půl minuta zápasu. Energii se nedaří usadit v útočném pásmu.
18:26
Petr Vrána (SPA) si vysloužil od sudích trest formou dvou minut za nedovolené bránění.
18:05
Milan Davídek vyváží kotouč do bezpečí.
17:59
Po zásahu zůstává na ledě ležet Tomáš Rachůnek, který se po chvilce zvedá a odjíždí na střídačku.
17:20
Jan Švrček poslal dělovou ránu od modré, ale Závorka zasáhl včas.
16:17
Pražané se drželi v útočné periodě, nakonec se podařilo domácímu týmu vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti. Sparta znovu zkouší proplout k Tomáši Závorkovi.
15:57
Další zakázané uvolnění pro domácí tým. Vhazovat se bude u Závorkovy svatyně.
15:52
Energie se dopustila zakázaného uvolnění a hra míří opět před domácího brankáře.
15:30
Sparta rozehrává nový útok, který končí za brankou Závorky.
15:05
Rovnou dvojitý zákrok si připsal Tomáš Závorka, který nyní zřejmě ani nevěděl, kde má ruce a kde nohy.
14:56
Domácí již hrají v plném počtu.
14:08
Ve vlastním oslabení se dostaly Karlovy Vary do velké šance, bohužel Michal Vachovec pálil nepřesně.
13:30
Sparta se zmocnila útoku a snaží se vybojovat vhodnou pozici ke střele.
12:39
První vyloučení zápasu patří Viktoru Baldajevovi (KVA) na dvě minuty odchází zpytovat svědomí na trestnou lavici za zdržování hry.
12:13
Praha však ihned míří zpět před Závorku a bojuje o vhodnou pozici ke střele.
11:30
Sparta se drží v útočném pásmu, ale Karlovým Varům se daří osvobodit z jejich sevření.
11:20
Máme tu další zakázané uvolnění hostů. Petr Kumstát odehrává 900. utkání!
10:42
Milan Mikulík tvrdě vypálil, dělovka mířila mimo Pöpperleho.
10:19
Po chybné rozehrávce přichází Sparta o pásmo. Michal Vachovec se snažil proniknout do útočného periody, ale zastavil ho ofsajd.
10:05
Energie je s kotouče za svou branku a snaží se dostat do útoku, Sparta výborně napadá domácí rozehrávky, tak se domácí vcelku zapotí. Následuje zakázané uvolnění domácích.
10:00
Další zákrok domácího Závorky.
09:38
Sparta zakládá nový útok a zkouší se dostat před Závorku.
09:03
Petr Stloukal zaváží puk do útočného pásma, kde se Energie i na okamžik zabydluje.
08:35
Tomáš Rachůnek pálil na Pöpperleho, ten byl tentokrát přesný.
07:06
Před zahájením zápasu si cenu za Hořkou výzvu od Tomáše Haranta převzal vedoucí fanclubu.
07:05
Tomáš Závorka si připisuje další zákrok a přichází komerční přestávka.
06:57
Odpískáno zakázané uvolnění Karlových Varů.
06:39
Sparta se nechce nechat zahanbit, a tak urputně tlačí na domácího gólmana. Ten je přesný.
05:35
Denis Kindl ujel spolu s ONDŘEJEM BERÁNKEM na Pöpperleho. Prohodili si kotouč přímo před hostujícím gólmanem a druhý jmenovaný přes zavěsil do odkryté části branky. Asistence: Denis Kindl, Jakub Flek
05:10
Následuje zakázané uvolnění Sparty. Hra se přesouvá k Pöpperlemu.
04:46
Sparta se drží u Závorky, kotouče okamžitě ujímají Vary, kteří letí na druhou stranu kluziště.
04:33
První vážnější zákrok si připisuje Tomáš Závorka, kotouč dokázal zpacifikovat po svém. Následně branka vypadla ze svého postaven, tak se čeká na úpravu.
03:59
Hra se přesouvá na druhou stranu, však Sparta si nedokázala dostat domácí pod dostatečný tlak.
03:28
Karlovy Vary se drží v útočnému pásmu. Tomáš Harant tvrdě vypálil, ale jeho dělovka mířila mimo branku hostů.
03:05
Při přechodu do útočného pásma se Sparta dopustila ofsajdu.
02:45
Po špatné rozehrávce se málem dostali hostí do šance, pro štěstí domácích tomu tak nebylo.
02:00
Dvořák krouží k pukem ve vlastní třetině, následně se hra přesouvá před sparťanského gólmana.
01:37
Energie se dostala do šance a rovnou dvakrát vypálila na Pöpperleho.
01:14
Energie zakládá nový útok, ten končí ve středním pásmu.
19:59
Úvodního kotouče se ujímají hosté, kteří ihned míří před Závorku.
00:01
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Na oba týmy čeká poslední letošní vzájemný duel. Všechny tři předchozí utkání sice pokaždé vyhrál tým Sparty, ale dnešní soupeři vždy odehráli vyrovnaný zápas.

12. kolo: Sparta – Karlovy Vary 3:1
25. kolo: Karlovy Vary – Sparta 3:4sn
38. kolo: Sparta – Karlovy Vary 2:1p
HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovy Vary poslední léta vzpomínají na slavnou éru pod trenéry Zdeňkem Venerou a následně Josefem Palečkem, které přinesly klubu největší úspěchy v čele s mistrovským titulem v roce 2009. Svěřenci kouče Jana Tlačila sice předvádí na pohled důrazný a bojovný hokej, nicméně často ztrácí body po individuálních chybách a navíc se jim hrubě nedaří v prodloužení či samostatných nájezdech, kde uspěli jen jedinkrát z jedenácti případů. I proto tak energetici drží dvě kola před koncem základní části předposlední příčku a mohou se pomalu připravovat na baráž o udržení nejvyšší soutěže.

HC SPARTA PRAHA

Hokejisté pražské Sparty mají oproti svému dnešnímu soupeři diametrálně odlišné starosti. Se ziskem 93 bodů drží třetí příčku ligové tabulky a reálně ještě mohou atakovat druhý Třinec, na který ztrácí tři body. Sparťané navíc krátce před startem play-off disponují skvělou formou, když vyhráli poslední pět utkání v řadě s impozantním skóre 19:4! Ve svém kádru mají dvojici nejproduktivnějších hráčů soutěže, Lukáše Pecha a Petra Vránu.

Sparta – Litvínov 3:1
Mladá Boleslav – Sparta 2:4
Sparta – Olomouc 3:1

Lukáš Pech – 50 bodů (19+31)
Petr Vrána – 47 bodů (21+26)
Jaroslav Hlinka – 36 bodů (11+25)
Základní část hokejové Tipsport extraligy míří do svého finiše a na programu má již pouze poslední dvě kola! V rámci toho předposledního pro vás budeme mimo jiné sledovat i souboj Karlových Varů s pražskou Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.