Karlovy Vary - Vítkovice: V závěru upravil skóre na 3:5 Vojtěch Tomeček

Vítkovice si udržely nadějné vedení, z tohoto zápasu tedy berou tři body. Nejlepšími hráči byli zvoleni Roman Szturc a Jakub Flek.
59:56
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Vojtěch Tomi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
58:59
Patrik Zdráhal ukázal obětavost, když pokryl karlovarskou dělovku od modré.
58:10
Icing hostujícího mužstva.
57:12
Napadání vítkovické rozehrávky se Varům vyplácí, znovu se zmocnily kotouče a pokoušely zaměstnat Bartošáka.
56:28
Viktor Baldajev vyslal od modré velmi tvrdou a nepříjemnou střelu, kterou schoval Bartošák do své lapačky.
55:52
Další z vítkovických pokusů končí vysoko nad Dvořákovou klecí.
55:40
Hosté se usazují v útočném pásmu. Nahození si Dvořák pohlídal, následuje komerční přestávka.
54:34
Již kompletní hosté vyhazují na zakázané uvolnění, buly před Bartošákem.
53:54
Vojtěch Tomeček dostal přihrávku do volného prostoru, ale obrovskou šanci zužitkovat nedokázal.
53:04
Z pravého křídla pálil Václav Skuhravý, ale jeho dělovku vytěsnil Patrik Bartošák.
52:26
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Yan Stastny – 2 min., hákování).
52:19
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovarské snížení je na světě. Vojtěch TOMEČEK dostal od Pata Mullana perfektní pas, který nasměroval za záda hostujícího gólmana. Asistence: Pat Mullane
51:24
Michal Vachovec vybojoval puk a našel před brankou Václava Skuhravého, který na Bartošáka vyzrát nedokázal.
50:34
Zdánlivě nadějná karlovarská akce končí znovu u hráčů Ridery.
49:54
Karlovarští vyhazují pod tlakem až na zakázané uvolnění.
49:37
Nahození Vítkovckých končí za domácí brankou.
48:51
Vojtěch Tomeček se řítil sám na Bartošáka, ovšem střelou z nápřahu na něj nevyzrál.
48:16
Přes vývoj utkání se karlovarští tlačí do šancí a jdou naplno do osobních soubojů. Bohužel pro ně se nevyvarují chybkám, které je stojí puk.
46:28
Ridera zvládá početní nevýhodu dobře, podařilo se jí vyhodit kotouč přes všechny čáry.
44:56
Domácí celek má šanci alespoň snížit, zahraje si totiž přesilovou hru. vyloučen je za podražení Patrik Zdráhal (VIT).
44:11
Aktivní Dávid Gríger tak dlouho napadal hostující rozehrávku, až získal kotouč pro svůj tým.
42:21
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice si svůj náskok ještě vylepšují. V mezikruží se ke kotouči dostal Roman SZTURC, který se bez větších problémů prosadil, Dvořák neměl moc šancí. Bez asistence
42:05
V držení kotouče jsou nyní Vítkovičtí a zakládají nový útok.
41:04
Energetici se celou první minutu drželi v útočném pásmu, nakonec je ale vítkovičtí obránci obrali o puk a dostali se do útoku.
40:28
Domácí se na úvod dostali do útoku, střela šla ale pouze za branku, hosté následně vyhodili.
40:01
Do druhé periody nenastoupil stejný tým hostů jako do části první. Prvně se podařilo skórovat Lukáši Klokovi ve 24. minutě. Další gól přidal Roman Szturc ve vlastním oslabení. Následnou přesilou hru proměnil David Květoň. Dvě minuty před koncem došlo ke střídání domácích gólmanů a místo Davida Honzíka šel do branky Tadeáš Dvořák. Další třetina začne v 19:44.
40:00
39:28
Baldajev se pokusil o střelu od modré, ale příliš mu nesedla.
39:04
Jakub Flek unikl sám na Bartošáka, střelu mu zablokovala brusle jednoho z obránců.
38:45
Buly ve středním pásmu bylo úspěšné pro domácí, kteří se vzápětí dopustili zakázaného uvolnění a hra se přesouvá před Tadeáše Dvořáka.
37:04
Ve stejném čase došlo ke střídaní gólmanů. Místo Davida Honzíka přichází do brány Tadeáš Dvořák.
37:04
DAVID KVĚTOŇ získal skvělou přihrávku zpoza brány a bravurně prostřelil Davida Honzíka. Asistence: Ondřej Roman, Lukáš Klok.
36:55
Další vyloučení, tentokrát na straně Karlových Varů. Prohřešku se dopustil Ondřej Beránek (KVA) a odchází na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
36:27
Ve vlastním oslabení se ujímají vedení Vítkovice. Karlovy Vary v útočném pásmu nepřesně rozehrály a kotouče se zde ujal ROMAN SZTURC a prostřelil samotného Davida Honzíka. Bez asistence.
35:36
Nakonec se Ridera osvobozuje.
35:12
V krátkém okamžiku jsou zpět v útoku a hledají pozici ke střele.
34:47
Karlovy Vary se nestihly ani rozkoukat a už spěchají pro puk do své třetiny.
34:41
Energie si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici přichází Lukáš Klok (VÍT) na dvě minuty za podražení.
33:47
Tomáš Dvořák několikrát za sebou pálil na Bartošáka, ale marně.
33:07
Ridera nemá žádné potíže s přechodem do útočného pásma. Hra se však mžiku přesouvá na druhou stranu, kde Energie bojuje o každý kotouč.
32:39
David Honzík si připisuje další zákrok a vhazuje se po jeho pravici.
32:09
Vítkovice se opět dostávají do útočného pásma a domácí hráči s tím mají plné ruce práce.
32:04
Odpískána hra vysokou holí a komerční přestávka. Trestná lavice je opět prázdná.
31:37
Vítkovice se derou dopředu.
30:57
Energie se drží u Bartošáka. Václav Skuhravý pálil, ale mimo. Další šance domácích byla také marná.
29:25
Na trestnou lavici odchází Jan Výtisk (VÍT) za držení. Následuje za ním David Květoň (VÍT) za hrubost. Z Karlových Varům míří na trestnou lavici Michal Vachovec (KVA) za hrubost.
29:25
29:25
29:25
David Květoň měl menší potyčku s Michalem Vachovcem.
29:20
V soubojích o kotouč jsou úspěšnější hosté.
28:54
Energetici dostávají kotouč do útočné třetiny.
28:34
Další nepřesná přihrávka Karlových Varů. Vše skončilo dobře pro karlovarské.
28:09
Ridera se drží v útočnému pásmu a Lukáš Kovář vypálil, ale jen do ochranné sítě za Honzíkem.
27:37
Ondřej Beránek se ujal kotouče a ihned zavítal do útočného pásma, ale tam se žádná šance Energii nezdařila.
27:25
Ridera se opět ocitla u Davida Honzíka. Lukáš Klok vypálil od modré čáry, ale domácí brankář jeho střelu zastavil. Následuje komerční přestávka.
26:46
Hosté zakládají nový útok a Pat Mullane se snaží napadat jejich rozehrávku.
26:10
Tomáš Dvořák dostal kotouč do útočné třetiny, ale k šanci se hokejisté Karlových Varů nedostali.
25:45
Tam dostali kotouč do péče domácí, ale nedostali se přes střední pásmo.
25:19
Vítkovičtí hokejisté se drží kotouče a zastavují se v útočnému pásmu.
24:45
Hráči Energie mezi sebou zřejmě málo komunikují, jelikož se málem dopustili vlastního gólu. Nakonec se jim podařilo vyhodit kotouč, následně se Vítkovice dopustily zakázaného uvolnění a hra se přesouvá na jejich třetinu.
24:33
Další šanci hostů zastavil David Honzík svými betony. Vhazuje se po jeho pravici.
24:15
Ridera se stále motá okolo branky Energie.
23:04
Do akce se dostali však hosté. Když se ujali ve vlastní třetině kotouče a mířili k Davidu Honzíkovi. LUKÁŠ KLOK získal přihrávku od Radoslava Tybora a trefil volné místo mezi Honzíkovo klecí a jeho ramene. Asistence: Radoslav Tybor, David Květoň.
22:39
Domácí uklidňují hru za brankou a tlačí se do útoku.
22:34
Další ofsajd domácích.
22:05
Karlovarská obrana je nechala jen nakouknout a do akce míří Karlovarští. Ti se dopustili ofsajdu při přechodu do útočného pásma.
21:47
Kotouče se ujímají Vítkovice a jdou dopředu.
21:20
Energie se drží v útočném pásmu a hledá vhodnou pozici ke střele.
21:12
Sebastian Gorčík pálil tváří tvář Bartošákovi, ale střela zavítala jen do ochranné sítě.
20:53
Vladimír Sičák se pokusil rozehrát, ale trefil jen volného hráče Vítkovic.
20:25
Ridera se stále drží u Honzíka, ale vyslala jedinou střelu.
20:01
Kotouče se zmocňují hosté, kteří ihned přechází do útoku. Tam se však nedostanou k žádné šanci.
20:01
Energie vstoupila do první třetiny velmi aktivně, což hned ve 3. minutě předvedl Jakub Flek. Na další branku se čekalo do poloviny třetiny. O gól se postaral štírek Jakub Flek. I Vítkovice se dokázaly střelecky prosadit. Autorem jejich gólu se stal fanouškům dobře známý Stanislav Balán. Na další branky a akce si musíme počkat do druhé části, která začne v 18:50.
20:00
19:44
Tomáš Dvořák vystřelil, ale střela mířila mimo branku.
19:36
Vítkovice zdržují hru a nakonec se kotouč dostal do zakázaného uvolnění a hra míří opět do útočné třetiny domácích hokejistů.
19:05
Vojtěch Tomeček minul odkrytou klec!
18:33
Energie se drží v obranném pásmu a pomalu proplouvá do útoku.
18:03
Martin Rohan poslal dělovku od modré, ale hostující gólman včas zakročil betonem.
17:57
Zakázané uvolnění hostí a hra se přesouvá k Bartošákovi.
14:30
Po nepřesné přihrávce v útočném pásmu se kotouč ocitl až u Davida Honzíka. V rohu kluziště se pokusil jeden z beků domácích vyhodit kotouč do bezpečí, ale nahrál jen volnému STANISLAVU BALÁNOVI, který sjel k mezikruží a propálil Davida Honzíka. Asistence: Roman Szturc.
14:17
Po nepřesné přihrávce přichází domácí o pásmo.
13:56
Ridera se osvobozuje, Energie se ujímá kotouče a snaží se přejít do útoku.
13:21
Zelená lavina se opět drží v útoku a vysílá tvrdé rány na svatyni Bartošáka.
13:14
Kotouč byl vyhozen mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
12:46
Domácí se drželi v útočné třetině, ale hostujícího gólmana ohrozit nedokázali.
12:31
Ridera za svou brankou se ujímá kotouče, nakonec vyhodila jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazuje se po levici Bartošáka.
12:22
Jan Výtisk získal tvrdou ránu pukem, nakonec se sám zvedá z ledu. Komerční přestávka.
11:52
Další vítkovickou snahu zastavuje Harant a zahajuje další útok.
11:12
Stanislav Balán si na pravém křídle našlápnul a překvapivou střelou prověřil Honzíka.
10:08
Po další úspěšné misi v útočném pásmu vede Energie již o dvě branky. V mezikruží se ke střele dostal Dávid GRÍGER. Asistence: Pat Mullane, Tomáš Dvořák
09:55
Karlovarští vjeli do ofsajdu.
09:36
Patrik Zdráhal prověřil lapačku připraveného Honzíka, po jehož levici se bude vhazovat.
07:47
Olesz zachytil varskou rozehrávku, avšak žádné ohrožení domácí klece se nedělo.
06:00
Vítkovice mají problém udržet se v karlovarském pásmu, ani tentokrát jim to nevychází, hrají domácí.
05:23
Němec nahazoval na Honzíka, který kotouč raději přidržel.
04:45
Icing na hostující straně, vhazování před Bartošákem.
04:33
Karlovarští zachytili vítkovickou rozehrávku a Vojtěch Tomeček mohl pálit. Bartošák si s touto střelou poradil.
03:34
Hosté uklidňují hru a zakládají útok zpoza své klece.
02:29
Domácí se po aktivním začátku dostávají do vedení! Jakub FLEK nejprve trefil bránícího soupeře, ovšem kotouč se ke karlovarskému střelci odrazil zpět, a tato střela již skončila za Bartošákem. Asistence: Denis Kindl
01:30
Tuominen prověřil Bartošáka tvrdou střelou.
01:06
Ridera se dopustila zakázaného uvolnění.
00:49
Energie se dostala do postavení mimo hru.
00:37
Domácí aktivně napadají rozehrávku soupeře.
00:02
Úvodní vhazování pro Vítkovické.
00:01
Václav Skuhravý byl odměněn plaketou za nejproduktivnější hráče klubové historie.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba týmy se letos potkaly již třikrát a pokaždé se z výhry radoval domácí celek. Dvě výhry tak zapsali vítkovičtí, jednou se z vítězství radovali karlovarští hráči.

7. kolo HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary3:2 sn
20. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 5:4
33. kolo HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary 3:1
HC ENERGIE KARLOVY VARY

Také karlovarští hráči využili reprezentační přestávky k načerpání potřebných sil na náročný závěr sezóny, který navíc bude pro domácí hokejisty ještě hodně dlouhý. Už nyní totiž mají energetici jistotu, že si zahrají play-out a hodně blízkou jsou z posledního místa tabulky i druhé účasti v baráži o extraligu v řadě. Domácí navíc trápí poměrně početná marodka. Dlouhodobě mimo hru je Antonín Dušek, který utrpěl v utkání s Třincem otřes mozku, hrát nebude ani Martin Rýgl, který je po operaci kolene. Otazník navíc visí i nad startem několika dalších hráčů.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Nejvzdálenější výjezd sezóny absolvovali hokejisté Vítkovic, kteří jsou dnešním soupeřem karlovarské Energie. Možná i proto vyrazili na západ Čech již o den dříve. Celek vedený koučem Jakubem Petrem se aktuálně nachází na osmé příčce tabulky. Na přímý postup do play-off, tedy šestou příčku ztrácí hosté osm bodů, naopak na jedenáctý Zlín činí náskok bodů šest. Před reprezentační přestávkou vyhráli vítkovičtí těžké zápasy se Spartou či Hradcem, neuspěli naopak v posledním duelu na ledě Mladé Boleslavi. Do zápasu nezasáhne zraněný Lukáš Kucsera a také suspendovaní Michael Vandas a Ivan Baranka. Do sestavy se naopak vrací uzdravený Petr Kolouch.

Mladá Boleslav – Vítkovice 3:0
Vítkovice – Kometa Brno 3:2p
Hradec Králové – Vítkovice 0:2

Ondřej Roman – 24 bodů (10+14)
David Květoň – 19 bodů (12+7)
Lukáš Kucsera – 19 bodů (6+13)
Reprezentační přestávka je u konce a po několikadenní pauze se znovu roztáčejí kola hokejové Tipsport extraligy. V rámci 46. kola bude na programu i souboj hokejistů Karlových Varů a Vítkovic.