Liberec - Pardubice: Ščotka zboural Vantucha a vyvolal emoce. Rval se i Lašák

Ve třetí třetině už dávali branky pouze Tygři, kteří si tak připisují páté vítězství v řadě. Za mě je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek nedělního večera.
58:58
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Alexandre Mallet – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Ščotka – osobní trest do konce utkání, napadení + 5 min., napadení).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (David Tomášek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
58:58
58:58
58:58
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Stránský – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tomáš Mojžíš – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
58:58
58:58
58:58
Rozhodčí se momentálně radí o rozdělení trestů.
58:58
Po tvrdém ataku na Vantucha se na ledě strhla hromadná bitka do které se zapojil i Lašák!
58:53
Hosté to pořád nevzdávají, opět hrají v šesti.
58:44
Liberec právě vstřelil branku!
RADIM ŠIMEK trefil prázdnou bránu hostů a rozhoduje zápas. Asistence: Branko Radivojevič
58:29
Východočeši vyhráli buly, Maxwell je zpět na střídačce.
58:21
Ofsajd Pardubic. Maxwell se vrací zpět do brány.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty zápasu. Dynamo to zkouší bez v šesti.
56:01
Stránský nabil Dernerovi, který číhal na modré čáře. Obránci Severočechů ale v klíčový okamžik selhala hokejka.
54:11
Ke střele se mezi kruhy dostal Krenželok, ale netrefil bránu.
53:29
Tomáš Rolinek (PCE) podrazil Jána Lašáka a vysloužil si za to dvě minuty.
53:19
Pardubice si berou time out.
53:19
Tygři se opět ujímají vedení! DOMINIK LAKATOŠ obdržel puk ve středním pásmu, obešel pardubického obránce a tváří v tvář Maxwellovi vsítil třetí branku domácích. Asistence: Lukáš Krenželok, Petr Jelínek.
52:16
Tygři si vytvořili mírný tlak na jehož konci stál Jan Ordoš, který zkusil propálit Maxwella. Gólman Dynama jeho střelu vyrazil nad bránu.
50:53
Ovčačík teď bolestivě zasáhl Mojžíše pukem do obličeje. Liberecký obránce se ale rychle oklepal a bude pokračovat v zápase.
50:01
Maxwell ukryl do své lapačky nahození Bulíře od poloviny hřiště. Je před námi posledních deset minut základní hrací doby.
48:50
Tomášek zavezl puk do útočné třetiny navázal na sebe obránce a zadovkou vybídl ke střele Schause, který trefil pouze náruč Jána Lašáka.
47:12
Postavení mimo hru Bílých Tygrů.
46:25
Hráčům v červených dresech se nepovedla rozehrávka a puk doputoval až na zakázané uvolnění.
45:45
Domácí jsou kompletní.
45:01
Východočeši chvíli kombinovali a poté zkusili vystřelit na Lašáka. Brankář Tygrů si jejich pokus pohlídal.
44:08
Rolinek zavezl puk do útočné třetiny, jenže mu ho odebral Vitásek, který následně vyhodil až za Maxwellovu bránu.
43:40
Pardubičtí hráči zahráli kotouč vysokou holí a sami se tak připravují o pásmo.
43:29
Dynamo si zahraje početní výhodu. Za nedovolené si odsedí dvě minuty Martin Ševc (LIB).
42:51
Lakatoš narazil do brány hostů, kterou zároveň i posunul. Hra se přestěhuje do středního pásma.
42:02
Dnešní utkání sleduje 6432 diváků.
41:21
Šimek tvrdě vypálil od modré čáry, Maxwell vyrazil puk pouze před sebe, jenže se nenašel nikdo z libereckých hráčů, kdo by ho dorazil za brankovou čáru.
41:10
Derner zkoušel z rohu najít před bránou hostů Ordoše. Jeho přihrávku ale přikryl lapačkou Maxwell.
40:01
Střely na bránu po druhé třetině:

Bílí Tygři Liberec: 24
HC Dynamo Pardubice: 14
Velmi zajímavá druhá třetina je minulostí. V ní skončila neprůstřelnost Jána Lašáka, která trvala 249 minut a 13 vteřin. Severočeši ale na vyrovnávací branku rychle odpověděli gólem Jelínka. Dynamo ale hned obratem dokázalo vyrovnat. Během jednatřiceti vteřin tak padly hned tři branky. Závěrečné a jistě napínavé třetí dějství začne přibližně v 17:48.
40:00
39:00
Svačina se díky své rychlosti dostal až před pardubickou svatyni. Zkoušel kličku do bekhendu, jenže Maxwell mu skórovat nedovolil.
38:17
Kaut chtěl zpoza brány přihrát volnému Ovčačíkovi. Akci mu ale pokazil Lašák, který puk vypíchl svou hokejkou.
36:06
Martin Ševc teď hodně zariskoval v obranném pásmu, když se mu nepovedla klička proti napadajícímu protihráči. Svou chybu ale nakonec dokázal napravit.
34:53
Přečíslení dva na jednoho na druhé straně. Petr Jelínek nejdříve naznačil střelu, ale poté přihrál Milanu Bartovičovi, který ovšem nedokázal puk zvednout dostatečně vysoko a trefil pouze beton přesouvajícího se Maxwella.
32:51
Východočeši se dostali do přečíslení dva na jednoho. Bárta chtěl přihrát svému spoluhráči, ale Šimek si do jeho pasu lehl a zachránil situaci.
32:39
Bulíř zkusil z vrcholu levého kruhu překonat Maxwella, ale neuspěl.
29:44
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo ale vzápětí srovnává. Hned po vyhrané buly přihrál Nicholas Schaus na modrou FILIPU NOVÁKOVI, který golfovou střelou nekompromisně propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Nicholas Schaus, David Tomášek.
29:32
Tygři si berou zpět vedení. PETR JELÍNEK se po nahrávce Lukáše Krenželoka natlačil až před bránu, kde bekhendovou střelou mezi nohy překonal Maxwella. Asistence: Krenželok.
29:13
Lašákovi právě skončila jeho série neprůstřelnosti. Petr Sýkora našel svým krásným pasem z rohu kluziště najíždějícího PETRA HUBÁČKA, který libereckého brankáře propálil mezi tělem a vyrážečkou. Asistence: Petr Sýkora.
27:35
Radivojevič si v obranné třetině klepl hokejkou o přihrávku, nabral rychlost a ve středním pásmu vyslal do útoku ještě lépe najetého Bulíře. Ten se nakonec dostal k bekhendové střele, kterou ošem Maxwell vyrazil.
27:03
Čároví rozhodčí odpískal zakázané uvolnění Liberce.
26:30
Špaček těsně před Maxwellem nebezpečně tečoval střelu Stránského. Bohužel pro Liberec se kotouč odrazil přesně do lapačky brankáře Východočechů.
25:18
Maxwell vyrazil do ochranné sítě střelu Jelínka.
23:18
Sýkora obdržel od svého spoluhráče pas na osu hřiště, odkud mířil mezi Lašákovy betony. Liberecký brankář je ale stále neprůstřelný.
22:59
Hosté hrají v plném počtu.
22:47
V oslabení teď zahrozil Bárta. Lašák své spoluhráče podržel.
21:38
Ševc nabil od modré Ordošovi. Ten Maxwella svou střelou nepřekonal.
20:55
Tygři si zahrají první početní výhodu. Za si jde sednout Filip Novák (PCE).
20:24
Pardubice začaly druhou třetinu zakázaným uvolněním.
20:01
Střely na branku po první třetině:

Bílí Tygři Liberec:11
HC Dynamo Pardubice:8
První perioda je za námi. Ta se o něco lépe povedla Liberci, který vede zásluhou Radima Šimka 1:0. Tygři byli možná o trochu lepší, ale i Pardubice si vytvořili několik slibných příležitostí. Tu největší si vypracovali v 18. minutě, ale Ján Lašák jejich pokus o vyrovnání zlikvidoval. Druhá třetina začne přibližně v 16:54.
20:00
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:30
Obrovská příležitost na druhé straně! Hráči Dynama se dostali do přečíslení tři na dva. Liberecké obránce sice dokázali svými přihrávkami obehrát, jenže Liberec spasil výtečný Lašák.
16:58
Šimek jen tak tak udržel útočné pásmo a předložil kotouč Krenželokovi, který se procpal až před bránu, ale na Maxwella si nepřišel.
16:28
Zakázané uvolnění Pardubic. Hra se přestěhuje zpět před Maxwella.
15:21
Bílí Tygři zvládli oslabení a výbornou. Mojžíš už je na ledě.
14:25
Jan Stránský zavezl puk do útočného pásma a zadovkou vybídl ke střele Špačka, kterého nádherným rozštěpem vychytal Maxwell.
13:20
Tygři se osvobodili a dokonce zaútočili. Ondřej Vitásek se nakonec dostal ke střele, ale s tou neměl Maxwell sebemenší problémy.
13:18
Uvidíme první přesilovou hru. Tomáš Mojžíš (LIB) přidržel Petra Sýkoru a vysloužil si za to dvě minuty.
12:18
Teď se do mírného tlaku dostali také hosté. Po pěkné kombinaci vybídl Rolinek ke střele Schause. Lašák jeho dělovku vyrazil do ochranné sítě. Následuje komereční přestávka.
10:30
Východočechům se nedaří dostat z libereckého sevření.
10:03
Obrovská šance Severočechů. Derner vystřelil od modré, Maxwell vyrazil puk pouze před sebe a dva liberečtí hráči se jej snažili dorazit. To se jim nakonec s vypjetím všech sil nepovedlo.
09:32
Rozhodčí odpískal icing domácích. Vhazovat se bude před Lašákem.
07:56
Krenželok našel přihrávkou zpoza branky najíždějícího Jánošíka, jenž ale nedokázal překonat Maxwella. Brankář Dynama si dokázal poradit, i přesto že mu ve výhledu clonili hned dva hráči.
07:32
Střelou přes obránce se teď prezentoval Novák. Liberecký brankář opět pozorný.
06:27
Leduc teď vyslal od modré nebezpečný projektil. Ján Lašák toho sice moc neviděl, ale i tak dokázal střelu pardubického obránce vyrazit.
05:58
Lakatošovu dělovku tečovali hostující obránci do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Maxwellem.
05:46
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu.
04:41
Mallet se protáhl podél pravého mantinelu až do útočného pásma, kde vyzval pasem na osu hřiště ke střele Rolinka. Lašák nakonec nemusel zasahovat, neboť pokus pardubického kapitána zblokoval Šimek.
03:53
Po krásné kombinaci ve středním pásmu nabral Krenželok rychlost, vjel do pásma a bekhendem zkusil překonat Maxwella. Pardubický brankář jeho pokus ukryl do své lapačky.
02:30
Zakázané uvolnění Severočechů.
02:20
Liberec otevírá skóre! Milan Bartovič přihrál na modré čáře RADIMU ŠIMKOVI, který se napřáhl a nedal svým projektilem Maxwellovi šanci. Asistence: Milan Bartovič, Ondřej Vitásek.
01:42
Jánošík chtěl vypálit od čáry ohraničující obranné pásmo Dynama, jenže netrefil kotouč ideálně.
00:45
Po vhazování v útočném pásmu Pardubic zkusil Čáslava překvapit Lašáka nahozením od modré. Liberecký gólman měl ale dobrý výhled a puk vyrazil do rohu.
00:09
A hned ohrozili Maxwella, ten si ale s ne moc nebezpečnou střelou poradil.
00:02
Úvodní buly ovládli domácí.
00:01
Týmy právě nastupují na led. Liberec oblékl bílé dresy, Pardubice červené.
V bráně Bílých Tygrů se dnes po jednozápasové přestávce představí Ján Lašák, který bude usilovat o své čtvrté čisté konto v řadě.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, J. Mikyska, Bartovič – J. Stránský, Vantuch, J. Vlach – D. Špaček.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Klouček) – Schaus, F. Novák, Bokroš, Čáslava, Ovčačík, Leduc, Ščotka – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Mallet, T. Kaut, Rolinek (C) – Bárta, Tomášek, H. Zohorna – Rohlík, Klimenta, Panna.

Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Lhotský, Kokrment.
Bílí Tygři Liberec

Severočeši neměli úplně ideální vstup do sezóny, ale postupně přišlo zlepšení, které vyvrcholilo čtyřmi výhrami v řadě, během kterých navíc Tygři inkasovali pouze jednu jedinou branku. V posledním zápase navíc jako první dokázali vyhrát na ledě pražské Sparty. Svěřenci trenéra Filipa Pešána jsou momentálně čtvrtí a navíc mají ještě jeden zápas k dobru. Tým ze severu Čech bude chtít svou sérii prodloužit a Dynamo tudíž nečeká vůbec nic lehkého.
HC Dynamo Pardubice

Východočechům se v letošní sezóně zatím nedaří. Na svém kontě mají pouhých 12 bodů. Herní krize provázela Pardubické především v úvodu soutěže, kdy dokonce klubové vedení neváhalo odvolat Petera Draisaitla, kterého nahradil Pavel Rohlík. S ním přišlo zlepšení a také první bodové úspěchy. Naposledy Východočeši uspěli v minulém kole na domácím ledě proti Olomouci 2:1 a na tuto výhru určitě budou chtít proti Tygrům navázat.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu 17. kola hokejové extraligy mezi týmy Bílí Tygři Liberec a HC Dynamo Pardubice. Dnes se proti sobě postaví týmy z opačných koutů tabulky. Zatímco Tygři okupují čtvrtou pozici, Pardubičtí jsou aktuálně předposlední a nutně potřebují bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.