Liberec - Zlín: Parádní akce v podání Bulíře! Vytáhl kličku a přidal gól na 4:0

Z mojí strany je to pro dnešek vše. Přeji vám pěkný zbytek nedělního večera.
Střely na bránu ve třetí třetině:

Bílí Tygři Liberce: 12
PSG Zlín: 6
Utkání je u konce. Bílí Tygři si připisují sedmé vítězství v řadě a kromě toho i další čisté konto, o které se zasloužil Roman Will.
59:40
Oba týmy už se nikam neženou.
58:50
Lakatoš přihrával před bránu Jelínkovi, kterému se ovšem nepovedlo nasměrovat puk do sítě.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:29
Špaček povedenou kličkou obešel zlínského hráče a vystřelil z mezikruží. Ovšem pouze doprostřed brány, kde číhal připravený Štůrala.
55:41
Severočeši si vytvořili tlak v útočném pásmu. Přerušilo ho ovšem Bulířovo postavení v brankovišti.
55:04
Tygři se provinili úmyslným ofsajdem. Vhazovat se bude před Willem.
54:30
Derner vyslal puk směrem na bránu, před kterou ho tečoval někdo ze clonících hráčů. Tentokrát měl Štůrala štěstí, puk zamířil vedle.
53:37
Hned po buly to zkusil od modré Marušák. Will jeho pokus chytil do lapačky.
53:33
Will ukryl do své náruče další střelu Zlína.
53:18
Oba týmy hrají v plném počtu hráčů.
52:12
Kubiš mohl v tlačenici před Willem dorazit puk do sítě, jenže těsně před ním se ho zmocnil liberecký gólman. Následuje komereční přestávka.
51:31
Liberec právě vstřelil branku!
Je to 4:0! Michal Bulíř nabral v obranné třetině rychlost a dokázal se proháčkovat až před Štůralu, kterého překonal střelou zápěstím. Asistence: Adam Jánošík.
51:12
Tomáš Mojžíš (LIB) sice dostává dvě minuty za podražení, ale Zlín si přesilovku nezahraje, neboť Roman Vlach (ZLN) svůj pád nafilmoval a obdržel za to menší trest.
51:12
51:07
Lakatoš obkroužil bránu a vybruslil si až do střelecké pozice. V rozhodující chvíli mu však jeden z hráčů Zlína odebral kotouč.
49:39
Radivojevič svou dělovkou z vrcholu kruhu mířil těsně nad bránu.
48:34
Blaťák opustil trestnou lavici. Obě mužstva už jsou kompletní.
48:00
Následně se do slibné příležitosti dostal Bulíř, jenže střela mu nesedla.
47:16
Severočeši se dostali do přečíslení dva na jednoho. Svačina přenechal zadovkou puk Lakatošovi a najel si ke vzdálenější tyči, kam mu také Lakatoš poslal přihrávku. Svačina však ve vyložené šanci selhal.
46:59
Po ofsajdu Liberce následuje komereční přestávka.
46:51
Sám před Willem se málem ocitl Říčka, ale liberečtí beci mu puk vypíchli.
46:34
Počet hráčů na ledě se srovná. Miroslav Blaťák (ZLN) fauloval u mantinelu Dominika Lakatoše a obdržel za to dvě minuty.
46:05
Liberečtí vyhazují puk přes všechny čáry. Ševci musí začít ve vlastním pásmu.
45:38
Milan Bartovič (LIB) si odsedí menší trest za sekání.
45:08
Dnešní utkání sleduje 5583 diváků.
43:37
Tygři zavezli kotouč do útočné třetiny, kde pálil z vrcholu kruhu Daniel Špaček. Jeho pokus stěží vyrazil Štůrala do rohu, odkud ovšem JAROSLAV VALCH poslal puk zpět do brankoviště, kde si ho hostující brankář srazil za brankovou čáru. Asistence: Daniel Špaček.
43:01
Hosté jsou kompletní. Liberec dlouhou početní výhodu nevyužil.
42:42
Po vhazování před Štůralou Zlínští opět vyhazují.
42:09
Bulíř si vybruslil po kruhu a vypálil. Těsně nad.
41:01
Polovina liberecké přesilovky už je minulostí. Domácím se zatím nedaří se usadit v útočném pásmu.
40:27
Šimek našel křížnou přihrávkou před bránou volného Krenželoka, který chtěl akci ještě vyšperkovat pasem na Jelínka. Ten mu však překazil Štůrala.
40:01
Střely ve druhé třetině:

Bílí Tygři Liberec: 9
PSG Zlín: 6
Druhá třetina je u konce. V ní už padaly i góly, a to pouze na straně Liberce, který během dvou minuty vstřelil zásluhou Jelínka a Lakatoše dvě branky a ujal se tak vedení. Ševci měli několik slibných šancí na skórovat, jenže všechny střely pochytal Will. třetí třetina začne přibližně v 17:42.
40:00
39:55
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry. Tygři zbytek početní výhody odehrají v závěrečném dějství.
39:09
Oldrich Kotvan (ZLN) si odsedí 2+2 minuty za vysokou hůl. Severočeši mají nyní k dispozici čtyřminutovou přesilovku.
38:16
Ševc objel bránu a zkusil zakončit mezi Štůralovy betony. Zlínský gólman si mezírku mezi nohama pohlídal.
38:08
Skrumáž u mantinelu nakonec ukončil svým hvizdem rozhodčí. Vhazovat se bude před Štůralou.
37:14
Po postavení útočícího hráče v brankovišti jednoho z libereckých útočníku je hra vykázána do středního pásma.
36:27
Hosté se ubránili.
36:00
Po křížném pasu jednoho ze spoluhráčů pálil z voleje Bartovič. Štůrala se stihl přesunout.
35:30
Bulíř mohl dorážet do prázdné brány, puk mu ale přeskočil hokejku.
35:01
Hosté jeli dva na jednoho. Domácí nakonec spasil vracející se Šimek.
34:27
Početní výhodu si nyní zahrají i Liberečtí. Za držení protihráče byl vyloučen Ondřej Veselý.
33:42
Ani čtvrtá přesilovka Zlína gólem neskončila. Petr Jelínek už je na ledě.
33:20
Roman Vlach našel křížným pasem úplně volného Kotvana, který tvrdě vypálil směrem na bránu. Will se však stihl rychle přesunout a puk vyrazit.
33:15
Kubiš vyslal projektil z vrcholu kruhu, ale pouze do Willovy náruče.
33:06
Tygři vyhazují.
32:26
Hosté vyhráli vhazování a kombinují. Zatím se však neodvážili vystřelit.
31:42
Petr Jelínek (LIB) putuje opět na trestnou lavici. Tentokrát za vysokou hůl.
30:42
Tygři rozjeli další kolotoč v útočném pásmu. Radivojevič před bránou nebezpečně tečoval střelu Ordoše, ale puk si do sítě cestu nakonec nenašel.
29:49
Následuje komereční pauza. Je za námi téměř polovina utkání.
29:08
Hráči z města pod Ještědem zavřeli Zlín v jeho obranném pásmu. Nakonec pěkně pálil od modré čáry Derner, ale Štůralu nepřekonal.
27:21
Tygři jsou v plném počtu. Hosté ale pokračují v náporu.
27:02
Ševci chvíli kombinovali v útočném pásmu, jenže přišli o kotouč a Liberečtí opět vyhodili.
26:19
Roman Vlach zavezl puk do třetiny a z vrcholu kruhu zkusil překvapit Willa. Liberecký brankář byl však pozorný.
25:35
Tygři se hned osvobozují. Zlín musí začít od vlastní brány.
25:21
Jaroslav Vlach (LIB) dostává dvě minuty za sekání. Moravané mají šanci snížit.
24:20
Kubiš vypálil golfem od modré. Will s jeho pokusem neměl sebemenší problémy.
24:10
Icing domácích.
23:03
Studená sprcha pro hosty. Petr Jelínek vypálil po nahrávce Lukáše Krenželoka směrem na bránu. Jeho pokus sice zblokoval zlínský obránce, jenže k odraženému puku se dostal DOMINIK LAKATOŠ, který zakončil do prázdné brány a zvýšil na 2:0. Asistence: Petr Jelínek, Lukáš Krenželok.
22:45
Po další velké šanci Liberce vyhazují Ševci pouze na zakázané uvolnění.
21:03
Severočeši využívají přesilovou hru! PETR JELÍNEK nahrál zpoza brány Branku Radivojevičovi, najel si k druhé tyči kam mu jeho spoluhráč adresoval přihrávku zpět. Liberecký útočník na poprvé Štůralu nepřekonal, ale na jeho dorážku už byl zlínký gólman krátký. Asistence: Branko Radivojevič.
20:05
Žiška hned v úvodu třetiny poslal puk za Willovu pránu. Tygři zakládají akci ve vlastním pásmu.
20:01
Střely na bánu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 3
PSG Zlín: 6

I když byli Liberečtí o něco lepší, na střely vede po první periodě Zlín.
Úvodní třetina je u konce. O něco lepší byli domácí, kteří si vybojovali více šancí. Žádnou však nedokázali využít. Zlín měl příležitost skórovat ve dvou přesilových hrách, jenže Severočeši dokázali, že letos patří mezi nejlepší týmy na oslabení. Druhá třetina začne přesilovkou Liberce přibližně v 16:48.
20:00
19:59
Oldrich Kotvan (ZLB) obdržel dvě minuty za hákování a navíc ještě desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
18:29
Říčka se z ideální střelecké pozice mezi kruhy jen těsně netrefil mezi tři tyče.
17:37
Domácí jsou kompletní.
17:07
Bulíř obětavým pádem zblokoval střelu Bořuty. Vzápětí Severočeši opět vyhazují.
16:25
Tygři opět vyhazují. Ševcům se přesilovka nedaří.
15:54
Špaček získal kotouč a poslal ho až za Štůralovu bránu.
15:37
Hosté budou mít další početní výhodu. Dominik Lakatoš si odsedí trest za faul loktem.
15:09
Will pokryl střelecký pokus Holíka z rohu. Následuje komereční pauza.
13:56
Žiška se pokoušel prokličkovat mezi libereckými obránci, jenže puk mu sebral Derner, který ho následně poslal na zakázané uvolnění.
12:36
Hned po vhazování vypálil od modré Ševc a jen těsně minul.
12:31
Berani vyhodili puk na zakázané uvolnění.
11:55
Zlín zamkl Tygry v jejich obranném pásmu. Do žádné šance se ovšem nedostal.
10:17
Bartovič zavezl puk v plné rychlosti do útočné třetiny a zadovkou vybídl ke střele Bulíře. Štůrala si vyjel daleko z branky, zmenšil střelecký úhel a Bulířovu dělovku vyrazil.
09:04
Tygři zvládli oslabení na výbornou, Jelínek už je na ledě.
08:35
Domácí se opět osvobozují.
07:52
Hosté chvíli kombinovali v útočném pásmu, jenže Severočeši jim odebrali kotouč a opět ho poslali ven z obranného pásma.
07:17
Marušák minul od modré Willovu svatyni. Následně Tygři vyhazují.
07:03
Uvidíme první přesilovku. Petr Jelínek (LIB) dostává obdržel menší trest za podražení.
06:08
Nyní už se osmělili i Zlínští. Jejich oba střelecké pokusy ale domácí zblokovali.
04:49
Do slibné příležitosti se mohl dostat Šimek s Jelínkem, jenže prvně jmenovanému se nepovedla přihrávka.
03:41
Krenželok se probojoval až před Štůralu a ještě přihrával Jelínkovi, jenž měl před sebou úplně prázdnou bránu, jenže netrefil puk ideálně.
02:35
Holík sebral Šimkovi puk na modré a zaútočil. Na útočné modré ho však dobruslil Ševc.
01:47
Rozjíždějící se akci Liberce zastavil ofsajd.
01:22
Vitásek nahodil puk do útočného pásma. Liberečtí střídají.
00:30
Tygři si vytvořili mírný tlak v útočném pásmu, ale nakonec ani nevystřelili.
00:02
Úvodní buly ovládli domácí.
00:01
Zazněla státní hymna. Utkání za několik okamžiků začne.

Bílí Tygři Liberec: Will (Žajdlík) – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bartovič, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Vantuch, Ordoš – D. Špaček, Hrabík, J. Vlach – J. Mikyska.

PSG Zlín: Štůrala (Huf) – Marušák, Kotvan, Blaťák, Bořuta, Matějíček, Žižka, Horák – J. Ondráček, P. Holík, Říčka – Honejsek, R. Vlach, Kubiš – Maruna, Podešva, O. Veselý (C) – Gago, Karafiát.

Rozhodčí: Hodek, Horák – Bláha, Špůr.
Bílí Tygři Liberec:

Svěřenci trenéra Filipa Pešána nechali zapomenout na nevydařený vstup do sezóny a nabrali formu podobající se té z minulého roku. Severočeši prohráli naposledy 16. října a od té doby neztratili v šesti zápasech jediný bod. Navíc v nich inkasovali pouhé čtyři branky.

Naposledy si hráči z města pod Ještědem vyšlápli na v té době první Třinec, který porazili díky dvě přesným trefám Radima Šimka 2:1. Tím zakončili svůj týdenní trip po Moravě. V úterý nejdříve prohráli utkání ve Vítkovicích, což pro ně znamenal konec v Lize mistrů a pátek přišel již zmíněné utkání v Třinci.

Tygry v posledních zápasech táhne nezastavitelný obránce Radim Šimek, který je momentálně s šesti góly nejlepším střelcem svého mužstva. Navíc pokud počítáme poslední dva extraligové zápasy šelem v obou docílil dvou branek!
PSG Zlín:

Berany tento ročník sužují nevyrovnané výkony. Jendou prohrají, jednou vyhrají. Momentálně jim s 24 body v tabulce náleží 10. pozice, což je poslední místo zaručující postup do předkola play off. Z 11. příčky na ně však dotírají Vítkovice, které mají jen o bod méně.

V posledních pěti zápasech vybojovali Zlínští osm bodů za dvě výhry a dvě porážky v prodloužení. Nedokázali bodovat pouze v utkání s Mladou Boleslaví, která Ševce přestřílela 5:1.

Beranům se ztenčuje velká marodka. V Plzni již nastoupili kapitán Ondřej Veselý a další forvard Jiří Ondráček. Mimo hru ale stále zůstávají David Šťastný nebo Zdeněk Okál.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu 20. kola české hokejové extraligy mezi týmy Bílí Tygři Liberec a PSG Zlín. Mužstva se spolu dnes utkají poprvé sezóně, jelikož bylo jejich úvodní střetnutí odloženo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.