Liberec - Zlín: Bližňák úřadoval po buly, zvýšil stav utkání na 4:2

Bílí Tygři tak na čele extraligové tabulky odskočili již na rozdíl jedenácti bodů. Tímto konstatováním se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

Liberec – Zlín 13:10 (40:31)
Nejlepší hráči utkání:

Michal Bulíř (LIB) – Oldřich Kotvan (ZLN)
Utkání je u konce. Bílí Tygři tak v předehrávce 46. kola zvítězili 4:2. V úvodu třetí třetiny sice průběh zdramatizoval Okál, který snížil na rozdíl jediné branky, poslední slovo však měl Mário Bližňák, který povedenou tečí obstaral čtvrtou branku svého týmu. Na tu již Zlín nedokázal reagovat.
59:33
Stránského nahození Kašíkovi vypadlo, obrana však odpálila puk do bezpečí.
59:25
Po zlínském zakázaném uvolnění je tu rozmíška. Ta se však evidentně obejde bez vyloučení.
59:08
Bližňák se hnal kupředu, jeho šanci však překazil ofsajd.
58:38
Hrozící hostující průnik zastavil včasným zákrokem Ševc.
58:16
Bulířovo nahození skončilo v lapačce brankáře Kašíka.
57:49
Zlín se stále nedokáže dostat z vlastního obranného pásma.
57:15
Liberečtí nedopouštějí žádné drama a kombinují v útočném pásmu.
56:46
Ve stejném momentě stanul Bartovič zcela sám před brankářem, položil si Kašíka, bekhendem však následne nasměroval puk pouze do gólmanovy lapačky!
55:36
Šimkovu dělovku od modré zastavila těsně před brankou obrana.
54:59
Okál vyrazil kupředu a vyzkoušel Lašákovu pozornost, slovenský brankář však jeho střelu vyrazil.
54:45
Oldřich Kotvan (ZLN) míří na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.
54:45
Vantuch se proháčkoval až před brankáře, po faulu Oldřicha Kotvana však nedokázal bekhendem zakončit!
54:33
54:17
Zlínští vyhazují.
53:57
O kotouč se horlivě bojuje za Kašíkovou brankou.
53:10
Tygři se však nyní sami nepřesnou rozehrávkou zahánějí z útočného pásma.
52:52
Zblokovaná Jelínkova rána končí v ochranné síti.
52:33
Vlach byl podražen Ondřejem Veselým (ZLn), který míří na trestnou lavici. Hosté si tak komplikují šance na vyrovnání.
52:19
Bílí Tygři se ocitli v ofsajdu, následuje komerční přestávka.
52:07
Ordoš najížděl sám na brankáře, kterého i překonal povedenou kličkou, prázdnou branku však bekhendem minul!
51:53
Po přihrávce zpoza branky se Jelínek tlačil ke střele, ale propálit Kašíka nedokázal.
51:35
Po zlínském ofsajdu je hra přerušena.
51:01
Až nyní se bude pokračovat ve hře, hráči vyšťourali puk zpoza bruslí.
50:40
O kotouč se bojuje u mantinelu, hra však stále není přerušena.
49:47
Vlachovu střelu od modré čáry vyrazil Kašík do rohu.
49:25
Veselého tečovaný pokus doplachtil do ochranné sítě, bude se vhazovat před Lašákem.
49:10
Liberecký útok tentokrát přerušil ofsajd.
48:52
Nahozený kotouč doputoval k Lašákovi, ten ale nechce hru přerušit a rychle tedy rozehrál.
48:12
Liberec právě vstřelil branku!
A domácí se radují ze čtvrté branky. Ševcovo nahození tečoval před brankou MÁRIO BLIŽŇÁK a Kašík nestihl na změnu směru zareagovat.
Asistence: Martin Ševc.
48:08
Po rychlém protiútoku se činil také Kašík, hra je znovu přerušena.
48:05
Na druhé straně nebezpečně pálil Bukarts, Lašák však ramenem vyrazil puk.
47:48
Domácí ujížděli dva na jednoho a Jelínek se snažil přihrávak, Kašík však kotouč zachytil do lapačky. Puk mu ovšem záhy vypadl a nebýt toho, že dojíždějící dvojice posunula branku, mohla z toho ještě být pořádná šance pro Liberec!
47:26
Holíkův pokus zlikvidoval Lašák, hra je přerušena.
46:52
Ševc pálil z levého kruhu v momentě, kdy jeden z hostujících obránců srazil vlastního brankáře, Kašík by tak nemohl zasáhnout! Liberecký bek však branku netrefil.
46:27
Po přihrávce rukou v podání zlínských hráčů následuje přerušení a komerční přestávka.
46:15
Kotouče se však zmocnili Tygři a rozehrávají z vlastního pásma.
45:42
Snížení Zlín nakoplo a hosté se znovu tlačí kupředu.
44:51
Rozhodčí se připletl do souboje o puk a skončil mezi Ševcem a Popelkou, ty se však ze skupinového objetí rychle vymanili a hra plyne dál.
Dnešní utkání sleduje 5 076 diváků.
44:17
Nyní již do ofenzivy spěchají hosté.
43:41
Další Jánošíkovo nahození však Kašíkovi vypadlo a Valský okamžitě dorážel, brankáře však nepřekonal.
43:17
Kupředu vyrazil Jánošík, jeho nahození však Kašík vyrazil do bezpečí.
42:42
Liberečtí vyhazují a střídají.
42:27
Vantuchův pokus těsně před brankovištěm zblokovala obrana.
42:10
Mikyska se snažil najet před branku, obranou Zlína se však neproháčkoval.
41:35
Pyrochtovu střelu vyrazil Kašík do ochranné sítě.
41:05
Liberec mohl opět odskočit na rozdíl dvou branek, ve skrumáži v brankovišti soupeře však nikdo z Tygrů kotouč nenašel.
40:40
Zlín právě vstřelil branku!
ZDENĚK OKÁL zůstal zcela osamocen před brankářem Lašákem. Napoprvé sice jeho pokus slovenský gólman vyrazil, z dorážky už se však Okál nemýlil.
Asistence: Ondřej Veselý.
40:27
Bližňák najížděl zprava na branku, z úhlu však svým pokusem brankáře Kašíka nepropálil.
40:13
Nepřesná rozehrávka Liberce končí zakázaným uvolněním.
40:01
Hokejisté jsou zpět na ledě, brzy budeme moci odstartovat třetí třetinu.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem):

Liberec – Zlín 12:13 (27:21)
Závěr druhé třetiny už žádné další nebezpečí na jedné či druhé straně nepřinesl. Druhé dějství skončilo remízou 1:1, což znamená, že jsou v celkovém součtu stále spokojenější domácí, kteří vedou 3:1. Nejprve díky Branku Radivojevičovi odskočili na rozdíl tří branek, ve 36. minutě však využil Kotvan přesilovku a vrátil Zlín do hry. Dokáží hosté utkání ještě zdramatizovat? To se dozvíme přibližně od 19:46.
40:00
39:22
Holík vybojoval kotouč a míří kupředu.
38:37
Svačina posunul kotouč na Ordoše, který směřoval zleva sám na brankáře, v tísni dvou vracejících se beků však bekhendem brankáře nepřekonal.
38:10
Liberecký protiútok pozorná defenziva Zlína rychle zastavila.
37:48
Marušákovi střela nesedla a k brance ani nedoklouzala.
37:41
Lašák sice kotouč rychle rozehrál, rozhodčí mu ale nevěnoval pozornost a myslel si, že chce hru přerušit. Přestože tak mířil puk na jednoho z obránců, sudí přerušil hru. Nyní se Lašákovi omlouvá.
37:16
U kotouče jsou však Tygři, kteří míří do útoku.
36:46
Hosté se tak přeci jen dostávají zpět do zápasu a snaží se ještě vybojovat body.
35:48
A přesilovka je rychle využita. OLDŘICH KOTVAN napřáhl ke střele od modré, těsně před Lašákem projel stínící hráč a liberecký brankář tak na pokud směřující do šibenice nedokázal reagovat.
Bez asistence.
35:15
Zlín si zahraje přesilovou hru. Branko Radivojevič (LIB) dostává dvě minuty za vyhození puku mimo kluziště.
35:05
Bulíř přihrával před branku, žádného spoluhráče však nenašel.
34:52
Stránský zakončil únik dva na jednoho střelou, Kašík však jeho ránu skryl v náručí.
34:31
Liberečtí dobře napadají a komplikují Zlínu rozehrávku.
33:46
Po Vantuchově střele proskákal kotouč těsně kolem levé tyče!
33:29
Hostující protiútok zastavil ofsajd.
33:19
Po další skrumáži před zlínskou brankou přerušuje Kašík hru.
33:08
Jelínek zblízka nepropálil Kašíka, následně se nadvakrát pokoušel dorážet a do situace se zapojil i Jan Ordoš, kotouč však do zlínské branky nedopravili!
32:47
Jánošík viděl před brankou rozjetého Jelínka, kotouč mu však utekl z hole.
32:20
Kotouč doklouzal k Lašákovi, který ho skryl v lapačce. Minutu po první komerční přestávce, která byla dlouho odkládána tím, že se hrálo v kuse, tedy přichází na řadu ta druhá.
32:13
Už hrozilo, že Zlínští vyrazí do protiútoku dva na jednoho, Pyrochta však kotouč zachytil a situaci zachránil.
31:45
Po Valského teči směřoval kotouč na branku, Kašík však zareagoval a kotouč chytil.
31:35
Po zákroku Jána Lašáka je hra přerušena, následuje komerční přestávka.
31:29
Vlach se vehementně snažil napadat, nakonec však uklouzl a narazil do mantinelu za zlínskou brankou. Naopak hosté míří do útoku.
30:43
Zlínští pouze nahazují do pásma soupeře a střídají.
30:07
Liberec neustává v útočení a znovu míří do pásma soupeře.
29:21
A hned po návratu Mikysky na led je to 3:0, byť mladý útočník neměl na tomto gólu žádný podíl. Šlo totiž o parádní individuální akci kapitána BRANKA RADIVOJEVIČE, který oklamal dva obránce a přesnou ranou ke vzdálenější tyč rozvlnil síť.
Asistence: Michal Bulíř.
29:19
Liberec hraje v plném počtu.
28:59
Zlínu se nedaří nastěhovat do libereckého pásma.
28:46
Domácí znovu vyhazují.
28:21
Liberečtí vyvezli puk do útočného pásma a šetří čas.
27:42
To si Libor Kašík pořádně zkomplikoval! Dlouho váhal s rozehrávkou a následně trefil Jakuba Valského, od nějž se kotouč odrazil těsně vedle zlínské branky!
27:30
Marušákovu střelu od modré Lašák za svá záda odmítl pustit.
27:28
Zlín hraje v plném počtu a začíná tak jeho přesilovka.
27:19
Ti se ale obměkčit nenechali a názor nemění. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká za tým Josef Mikyska (LIB).
27:19
Liberečtí nyní zapískali domácím hru v šesti, to se však domácímu nelíbí. Probíhá ještě diskuze mezi trenérem Pešánem a rozhodčími.
27:05
Ševc je na ledě, Liberečtí hrají v plném počtu.
26:58
Jánošík nedokázal na modré čáře vypálit a přišel o puk.
26:47
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
26:23
Zlín se velkému libereckému tlaku ubránil a hraje ve čtyřech.
25:37
Jelínek sice propálil Kašíka, kterému puk projel mezi bezony, kotouč však proklouzal těsně kolem levé tyče!
25:28
A pozor, Zlín bude hrát ve třech proti čtyřem! Tomáš Žižka (ZLN) míří za katr za hákování.
25:05
Poměr sil na ledě se vyrovná. Martinu Ševcovi (LIB) ujel Jiří Ondráček a liberecký bek musel zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě podražení.
24:22
Liberec si zahraje druhou přesilovku. Daniel Gazda (ZLN) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
23:56
Ondráčkův pokus z pravého křídla Lašák bez větších potíží vyrazil.
23:29
Liberečtí se drali dopředu, zlínská defenziva však byla připravená a odpálila kotouč do bezpečí.
23:02
Z levého kruhu vypálil Gago, Lašák se však natáhl a chytil kotouč do lapačky.
22:27
Vlach najel s kotoučem za branku, tam o něj ovšem přišel. Kupředu tak vyrážejí hosté.
21:57
Hosté na chvíli zamkli Tygry v pásmu, ohrozit Lašáka však nedokázali.
21:17
Chytil zachytil na modré čáře kotouč a okamžitě vypálil, Lašák však byl připraven.
20:48
Vitásek dobře přihrával před branku, Valský však kotouč těsně minul.
20:25
Ševcovu ránu tečoval Stránský, Kašík si však poradil a kotouč chytil.
20:01
Oba celky jsou zpět na ledě! Za okamžik budeme moci pokračovat ve hře.
Střely na branku:

Liberec – Zlín 15:8
Je za námi první třetina a nutno dodat, že Bílí Tygři vedou zcela po zásluze. Počínali si mnohem aktivněji a odměněni byli dvěma vstřelenými góly. Nejprve v páté minutě otevřel skóre Michal Bulíř a devět sekund před koncem prvního dějství využil přesilovou hru Jakub Valský. Zlín zatím recept na Jána Lašáka nenašel. Povede se mu to ve druhé třetině? Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 18:52.
20:00
19:51
Domácí stihli využít přesilovku! Po parádní kombinaci už stál JAKUB VALSKÝ v mezikruží sám před prázdnou brankou, kterou neomylně trefil.
Asistence: Petr Jelínek, Michal Bulíř.
19:39
Valský pálil z mezikruží jen těsně vedle levé tyče!
19:19
Kotouč je znovu u Lašáka.
19:03
Hosté ale okamžitě vyhazují.
19:00
Liberec si zahraje přesilovou hru. Martin Matějíček (ZLN) dostává menší trest za podražení.
18:57
Šimkovi střela od modré nesedla a těsně minul.
17:59
Jánošík tvrdě vypálil z levého křídla, ale těsně minul zlínskou branku.
17:44
Ani Svačinova přihrávka na Jelínka neprošla.
17:11
Valského přihrávka před branku žádného adresáta neobjevila.
16:40
Matějíček zkoušel pálit, ale jeho pokus srazila obrana do rohu kluziště.
16:07
Tygři si museli dát pozor, aby jim rozhodčí neodpískali hru v šesti, Ševc tak nemohl zachytit přihrávku a kotouče se zmocnili hosté.
15:23
Jánošíkova dělovka skončila ve výstroji zlínského brankáře.
15:20
Po přečíslení Tygrů čtyři na dva se ke střele v mezikruží dostal Pyrochta. Kašík si však dobře povyjel a přestože se po zákroku ohlížel, puk mu z výstroje nevypadl.
14:47
Valský se tlačil před branku, mezi dvěma obránci však nedokázal zakončit.
14:12
Bulířova střela krátce po vhazování měla dobré parametry, narazila však na překážku v podobně Kašíkovy lapačky.
14:09
Z levého křídla vypálil Lukáš Vantuch, ale mířil pouze do náruče zlínského brankáře.
13:35
Bližňákův pokus tečoval před brankou Stránský, Kašík však stihl zareagovat a kotouč vykopl betonem.
13:12
Svačina se hnal kupředu, jeho šanci však přerušil ofsajd. Následuje komerční přestávka.
12:34
Holík pro změnu z pravého kruhu minul libereckou branku.
12:17
Žižkovo nahození ze středního pásma nenadělalo Lašákovi žádné problémy.
11:29
Tentokrát Chytil mířil zblízka bekhendem lépe, jeho pokus ale ztroskotal na připraveném Lašákovi.
11:01
Do protiútoku vyrazil Chytil, jeho pokus byl ale sražen jen do ochranné sítě.
10:18
Liberečtí jsou zatím jasně aktivnějším týmem a nadále zůstávají u puku.
09:32
Ordoš se šikovně prosmýkl mezi dvojicí obránců a vypálil, jeho přízemní pokus však těsně minul pravou tyč.
09:16
Kašík musel znovu zasahovat a raději skryl kotouč v lapačce. Hra je přerušena.
08:58
Bulíř se tentokrát probil ke střele z pravého kruhu, ale těsně minul hostující klec.
08:39
08:36
08:06
Ale teď se už musel Lašák vyznamenat! Ondráček těsně před ním tečoval kotouč a slovenský brankář jen na poslední chvíli betonem šanci zastavil!
07:35
Hraje opět Kašík. Liberečtí zatím velmi dobře brání a nepřipouštějí žádné šance Zlína.
07:16
A znovu je kotouč mimo liberecké obranné pásmo.
06:45
Tygři vyhazují až ke Kašíkovi.
06:36
Nyní však Lukáš Derner (LIB) za nedovolené bránění míří na trestnou lavici. Následuje komerční přestávka.
06:23
Derner však nezpracoval kotouč a zdálo se, že by ho mohli vybojovat hosté. To se ale naštěstí pro domácího beka nestalo.
05:57
Nyní už do útoku vyrážjí Tygři.
05:22
V mezikruží to zkusil Ostřížek, ale Lašák vykopl beton včas a puk vyrazil.
05:13
Honejsek už si počínal nebezpečněji, jeho střela z levého kruhu ale mířila pouze do náruče Jána Lašáka.
05:00
Veselý v těžké pozici vypálil pouze vysoko nad.
04:22
A domácí se opět ženou kupředu.
04:01
A z nenápadné akce je tu první gól! Valský přihrál před branku, kde už se možná zlínské defenzivě zdálo, že na kotouč MICHAL BULÍŘ nedosáhne. Ten se však natáhl a lehkou tečí ho poslal za záda brankáře Kašíka.
Asistence: Jakub Valský.
03:49
Kupředu vyrazil Valský, svou střelu však nasměroval pouze do výstroje Libora Kašíka.
03:34
Hosté vyhazují, Liberec zůstane u puku.
03:13
Bližňák pálil z mezikruží, jeho pokus ale těsně minul hostující branku.
02:49
Zlínští zatím Lašáka vůbec neohrozili, soustředí se hlavně na defenzivu.
02:19
Ševc byl pod tlakem, přesto se však zorientoval a nezpůsobil protiútok soupeře.
01:44
Domácí i nadále zůstávají u puku.
01:29
Svačinovu dobrou střelu vyrazil Kašík betonem.
01:12
Je tu další zakázané uvolnění Zlína.
00:54
Valského skrytá střela po vhazování měla dobrý směr, Kašík však stihl chytit kotouč do lapačky.
00:51
00:19
Tygři se hned tlačili kupředu, Bližňák však nedokázal vypálit.
00:01
Centři úvodních formací se sjíždějí na vhazování, utkání začne již za několik okamžiků!
Oba celky již nastupují na ledovou plochu!
Liberecká Home Credit Arena se pomalu plní, za nějakých šest minut by mělo utkání odstartovat. Za Bílé Tygry nastoupí znovu po zranění Martin Ševc, který v posledních zápasech domácím chyběl. Naopak v sestavě chybí Dominik Lakatoš.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner – Svačina, P. Jelínek, Ordoš – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – J. Mikyska, Vantuch, J. Vlach.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák (A), Kotvan, Matějíček, Žižka (A), Řezníček, Padrnos, Gazda – Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Popelka, J. Ondráček – Okál, Chytil (C), O. Veselý – Gago, Honejsek, Ostřížek – Karafiát.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka.
Podaří se Zlínu na ledě Bílých Tygrů potvrdit solidní formu? Nebo si naopak domácí Liberec navýší náskok na čele tabulky? To se dozvíme ve středu od 18 hodin.
Dosavadní vzájemná utkání v sezoně 2016/17:

7. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 0:5 (pozn.: hráno až 22.11.)
20. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 4:0
33. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 2:3
PSG Zlín

Zlín si však v poslední době nevede vůbec špatně. V kalendářním roce 2017 zatím prohrál ze sedmi duelů pouze dvakrát, když nestačil na Karlovy Vary a Chomutov. Naopak v posledních dvou utkáních si Ševci vyšlápli na Litvínov a Kometu Brno, tedy týmy ze špičky tabulky.

I díky tomuto probuzení se Zlín posunul do desítky zajišťující účast v předkole play-off. Momentálně patří PSG devátá příčka, když mají náskok pouhých tří bodů na jedenáctou Mladou Boleslav. Vzhledem k těsným rozdílům si tak nemohou dovolit ztrácet.
Bílí Tygři Liberec

Severočechům tato sezona vychází skvěle. Po úvodním tápání se před necelými dvěma týdny vyšvihli do čela tabulky a rychle si vytvořili značný náskok. Vždyť v tuto chvíli na ně druhý Třinec ztrácí už osm bodů! A tento náskok mohou v předehrávce ještě zvýšit.

Bílí Tygři navíc na Zlín hrát umějí. Podíváme-li se na dosavadní tři vzájemné duely těchto týmů v probíhající sezoně, vždy zvítězil Liberec. A nejen to, Ševci našli recept na defenzivu týmu trenéra Filipa Pešána jen dvakrát! Celkové skóre z těchto tří utkání vyznívá 12:2 pro Tygry.
V předehrávce 46. kola hokejové extraligy přivítají Bílí Tygři Liberec hosty ze Zlína.