Litvínov - Chomutov: Huml stvrdil výhru Chomutova, když vstřelil gól do prázdné na 2:4

Zápas končí pro domácí prohrou 2:4. Po první třetině bez branek, která nabídla šance na obou stranách se dále v zápase aktivněji jevili hráči Chomutova. Utkání rozhodli slepené góly v 22. a 23. minutě. Od té doby Litvínov jen prohrával a utkání zvládl pouze zdramatizovat na 2:3. Víc s jim nepovedlo a Piráti i odváží 3 body i ze Zimního stadionu Ivana Hlinky.
59:50
Piráti právě vstřelili branku!
Tečku za utkáním dává IVAN HUML. Do prázdné brány mu nedělalo problém vstřelit poslední branku utkání.
59:33
Zakázaní uvolnění Chomutova dává ještě malou naději domácím na srovnání. Jan Strmeň se musí mít na pozoru.
59:20
Janus opět spěchá ven z brány. Litvínov to zkusí znovu v šesti.
59:01
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva ještě snižuje na 2:3! Po výtečné přihrávce Viktora Hübla se prosazuje FRANTIŠEK LUKEŠ. Gólman proti jeho svižné střele švihem neměl šanci.
Asistence: Viktor Hübl.
58:43
Domácí už naskakují na led v šesti. Jaroslav Janus již odpočívá na střídačce.
58:43
Oddechový čas pro domácí.
58:43
Velká mela před bránou skončila chycením puku brankářem Strmeňem a následným přepadnutím kapitána domácích přes gólmana.
58:30
Střela Tomáše Pavelky neprošla až k bráně.
57:53
Skokan se dostal před Januse. Útočník hostů se snažil zakončit, neúspěšně. Další akci zakončil tvrdou ranou Michal Vondrka.
57:13
Když už se Litvínov dostane do útočného pásma, zbytečně kombinuje místo přímých střel na bránu. Piráti si utkání hlídají a nic nenasvědčuje tomu, že by nedovedli zápas k vítěznému konci.
56:29
Robin Hanzl se snažil probít do zakončení. Jan Strmeň ale opět připraven a schoval kotouč do lapačky.
55:37
Reichel čistě sražen k zemi. Chomutov se ujímá kotouče. To hostům vyhovuje, když mohou kontrolovat utkání.
55:14
Hosté v plném počtu. Vypadá to s domácími velmi bledě.
54:41
Další obrovskou šanci nezužitkoval po přihrávce Sorvika Rostislav Martynek. Verva je v zakončení bezradná.
53:58
Robin Hanzl skvěle našel nastavenou hokejku Martynka. Jan Strmeň ale chytá v obrovské pohodě.
53:08
Jenže Ivan Huml osvobodil hosty ze sevření vyhozením. Kubát si zase na modré čáře neporozuměl se spoluhráči a vjel do pásmu příliš brzy.
53:01
Po komerční přestávce budeme svědky jedné z posledních velkých šancí Litvínova zdramatizovat utkání.
53:01
Juraj Valach sestřelil pronikajícího Kristiana Reichela a odpočine si na trestné lavici dvě minuty.
52:05
Zbyněk Sklenička opakovaně míjí bránu hostů. Jako by pro litvínovského obránce byla zakletá.
51:56
51:12
Rostislav Martynek zakončoval ze slibné pozice nikým neatakován. Jeho střela nápřahem ale byla prachbídná.
50:16
Dvojité vyhození Pirátů a Verva začíná přesilovku od své brány. Navíc se Chemikům nedaří přechod do útočného pásma.
49:58
Jiří Gula z bezprostřední blízkosti trefuje pouze výstroj Strmeňe. Takové střely nemohou v žádném případě ohrozit chomutovského gólmana.
49:44
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ondřej Dlapa – 2 min., nedovolené bránění).
48:50
Sklenička netrefil od modré tvrdou ranou tři tyče. Po chvíli se mu příležitost naskytla znovu, se stejným účinkem.
48:15
Kristian Reichel dostal naloženo v rámci pravidel od Juraje Vlacha. Okamžitě odjíždí střídat.
47:34
Litvínovu se krátí čas na vyrovnání. Kristian Reichel z pravého kruhu nepřekonal gólmana hostů.
47:09
Rosťa Martynek sprintoval pro dlouhou přihrávku do hlouby chomutovské třetiny. U puku včas nebyl, a tak se píská zakázané uvolnění.
46:48
Martin Štovíček se probil až do zakončení, které bylo sraženo holí bránícího borce. Jaro Janus si kotouč sebral ze vzduchu do lapačky. Následuje komerční přestávka.
46:03
Michal Trávníček předložil puk rychlejedoucímu Kristianu Reichelovi. Mladý útočník bekhendem nepřekonal Jana Strmeňe.
45:49
Dnešní utkání sleduje 4184 diváků.
45:16
Litvínov se vzápětí dočkává snížení. Richard Nejezchleb u mantinelu vybojoval kotouč pro Lukeše. František Lukeš posunul pro VIKTORA HÜBL. Asistent kapitána si se situací věděl rady a poslal puk do levé šibenice.
Asistence: František Lukeš a Richard Nejezchleb.
43:55
Piráti již vedou 3:0! Jan Rutta nahodil puk na bránu, od tyčky se puk odrazil před otevřenou klec, kde už hlídkoval MICHAL POLETÍN. Útočník domácích puk doklepl do brány. Asistence: Jan Rutta a Ivan Huml.
43:18
Pavelka osvobodil tým vyhozením daleko brány. Vladimír Růžička si s pukem dojel až před Januse a nedělal gólmanovi veliké zmatky.
43:10
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Richard Nejezchleb – 2 min., sekání).
43:05
Marek Račuk srdnatě bojuje o puk za Janusem.
42:24
Litvínov drží soupeře v obranném pásmu. Jan Strmeň si skočil pro puk mezi hokejisty a schoval ho do lapačky.
41:56
Koblasa přejel modrou čáru dřív než k němu doputoval puk. Rozhodčí navíc situaci posoudili jako úmyslný ofsajd.
40:44
Formace Nejezchleba se dostala do útočné třetiny. Borci ve žlutém ale málo střílí na Jana Strmeňe. Brankář hostů zatím v klidu hlídá čisté konto.
40:01
Chomutov se jako první ujímá puku. Verva bude muset hodně přidat, aby se jí podařilo vstřelit nějaký gól.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:01
Druhá třetina začala, jako první skončila. Vyrovnaná hra obou mužstev trvala až do 22. minuty, kdy se nejdříve prosadil Rutta a po minutu po něm zvýšil náskok hostů David Kämpf. Litvínov góly opařily a již nedokázali na branky odpovědět. Michal Trávníček předvedl také ostrý zákrok do oblasti hlavy a krku a vyfasoval stejný trest jako jeho předchůdce. Nechme se překvapit, zda-li dokáže Litvínov s utkáním něco udělat.
40:00
39:47
David Kaše z otočky našel pouze připravené betony Januse.
39:19
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu. V dnešním zápase se ztrácí takovýmto způsobem značné množství puků.
39:11
Zakázané uvolnění domácích a znovu se hra přesouvá před Jaroslava Januse.
39:05
Domácí v plném počtu. David Kaše se ještě pokusil o ohrožení Januse. Jeho pokus mířil vysoko nad.
38:12
Už to vypadalo na samostatný nájezd pro Chomutov, jenže rozhodčí soudí jinak a následuje vhazování ve středním pásmu. Kapitán Vondrka se hodně zlobí.
37:30
Piráti ani při přesilovce nechtějí nic riskovat a spíše takticky nepouští domácí k puku.
37:03
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., podražení).
36:11
Chomutov se nikam nežene a podle toho také hra vypadá. Verva dobývá branku Strmeňe, ale skvěle organizovaná obrana hostů všechny ataky odráží.
35:13
Litvínov si v druhé půli přesilovky nevypracoval žádnou šanci, navíc se ani neprobojoval do útočné třetiny.
34:10
První přesilovková formace vyhnána z obranného pásma hostů. Juraj Valach při snaze o brejk přejel modrou čáru dříve než spoluhráči a vystavil se tak do ofsajdu.
33:30
Verva už se usadila v útočném pásmu. Viktor Hübl z mezikruží trefil výstroj gólmana Pirátů. Stav je tak nadále 0:2.
33:13
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Marek Račuk – 2 min., podražení).
33:08
Martin Hanzl netrefil zcela odkrytou bránu! Jan Strmeň má dnes i dávku štěstí.
32:33
Domácí v plném počtu. Litvínov se může zase plně soustředit na otočení nepříznivého stavu.
31:44
Chomutov začal přesilovku ve velkém stylu. Teď však Miloslav Hořava vybojoval puk a prozkoušel hostujícího brankáře.
30:50
Velmi aktivní David Kämpf projel s kotoučem na holi před Janusem. Následné dvě pumelice obránce Pirátů skončili na zadním mantinelu.
30:24
Chomutov bude mít šanci navýšit svůj gólový účet. Verva by se chtěla pohybovat na druhé straně kluziště. Kokeš jí to ztížil.
30:24
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Kokeš – 2 min., podražení).
30:15
Jaroslav Janus musel řešit ošemetnou situaci ve vlastním brankovišti. S kotoučem si však potykal a ukryl ho v lapačce.
29:40
Pavlík se Skleničkou si neporozuměli a k puku se dostávají borci v modrém.
29:25
Jakub Černý poslal pumelici po ledě na brankáře Pirátů. Jan Skrmeň ani jediný puk za svá záda pustit nechce.
28:20
Miloslav Hořava se nedostal ke střele. Po něm už ve výborné pozici vyzkoušel Strmeňe Nejezchleb. Gólman hostů zůstává pozorný.
27:40
Pokud ovšem hosté nevyhodí na zakázané uvolnění Zdá se, že tohle je dnes jejich královská disciplína.
27:28
Domácí špatně kombinují. Puky nechodí na hokejky tak, jak mají. Piráti nemusí řešit žádné složité okamžiky.
26:55
Konečně se Verva dostává na delší časový úsek do útočného pásma. Daniel Sorvik však puk nezachytil.
26:15
Třetí zakázané uvolnění Chomutova v krátké době. Domácí s tímto luxusem nedokáží vhodně naložit.
26:07
Litvínov se snaží proniknout před branku hostů. To se jim zatím nedaří, hru dobře kontrolují Piráti. Nyní tu máme komerční přestávku.
25:02
Kudělka vyzkoušel pozornost Januse. Michal Poletín následnou dorážku minul.
24:40
Oddechový čas pro hosty. Dvakrát pískaný icing si vybírá svou daň. Naštěstí kouč hostů umožnil chvíli času na oddech svým svěřencům.
24:31
Po zakázaném uvolnění se dostávají domácí do útočného pásma. Obránci hostů i napodruhé vyhodili puk přes všechny lajny.
24:08
Litvínov opařen slepenými góly se snaží situaci napravit. Rostislav Martynek hledal mezery mezi betony Strmeňe marně.
23:38
Stejně jako Kämpf chtěl překonat brankáře Vervy Michal Vondrka. Znovu se Janus nenechal nachytat a sklepl betony.
22:26
Nyní jde Chomutov do dvoubrankového vedení! David Kämpf si sjel z pravého kruhu a opět jako jeho předchůdce prostřelil Januse mezi jeho betony. Stav utkání 0:2. Asistence: Juraj Valach a Petr Koblasa.
21:29
Chomutov přeci jde do vedení! Po souhře Vondrky se Skinnerem se k puku dostal JAN RUTTA a prostřelil Jaroslava Januse mezi betony. Asistence: Brett Skinner a Michal Vondrka.
21:29
Chomutov sice zaznamenal gól, vše ale ještě prošetří videorozhodčí.
21:11
Kapitán domácích si odsedí trest za zásah do oblasti hlavy a krku na dvě a deset minut.
20:41
Skokanovi přeskočil puk hokejku. Zbyněk Sklenička může založit útok pro Vervu.
20:18
Kristian Reichel se dostal do zakončení. Protihráč mu poté vyhodil hokejku několik metrů do vzduchu. Útočník domácí se nestačí divit vlastním očím.
20:01
První buly třetiny vyhráli domácí. Viktor Hübl ihned zkusil, zda-li ještě Jan Strmeň neodpočívá v kabině.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:03.
V první části jsme sledovali kvalitní hokej s řadou příležitostí na obou stranách. Kaňkou na hře byl ostrý a přehnaný zákrok Juraje Valacha, který trefil protihráče do oblasti hlavy a krku. Ani jeden z týmů není zatím evidentně lepší. Musíme si počkat na další průběh zápasu, abychom se dočkali nějakých gólů.
20:00
19:52
Brett Skinner si připsal pravděpodobně poslední pokus v úvodní třetině. Litvínov si to dohraje ve vlastním pásmu.
19:05
Verva se dostává ze sevření. Obránce vyhodil puk z pásma a domácí si mohou vystřídat.
18:32
Juraj Valach zakončil souhru Chomutova v útoku střelou po ledě. Jaroslav Janus vytasil levý beton.
17:59
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ondřej Jurčík – 2 min., držení hole).
17:34
Řada nepřesností provází hráče obou týmů. Na kombinaci teď hokejisté mohou zapomenout.
16:54
Vyhození přes všechny čáry se píská i nyní. Opět se provinili domácí.
16:43
Slabší chvilku prožívají Piráti, když se nedostávají do útočného pásma. Teď budou mít opět možnost ohrozit Januse. Litvínov si pomohl zakázaným uvolněním.
16:15
Miloslav Hořava z úhlu trefil beton Jana Strmeňe. Richard Nejezchlebu z dalšího pokusu nedokázal puk nadzvednout nad ležícího gólmana.
15:29
Vladimír Růžička ohrozil bezbrankový stav. Nejprve trefil horní tyčku, následně dorážel pouze do betonů Januse.
15:05
Ondřej Dlapa vyslal nebezpečnou střelu na Januse. Ve stejnou chvíli se vrací z osobního trestu Juraj Valach.
14:20
František Lukeš protečoval puk do útočného pásma. Tam ale domácí dlouho nepobili. Na druhou stranu spěchá Chomutov.
13:58
Litvínov se nemůže dostat do útoku. Další pokus o nahození skončil zakázaným uvolněním.
13:50
Vhazování v útočné třetině Pirátů se bude opakovat. Nesrovnalosti v počínání hráčů odhalil hlavní sudí.
13:46
Další komerční přestávka dává pauzu na oddech týmům. Utkání se hraje ve vysokém tempu. Přestávka přijde vhod.
13:20
David Kämpf si se štěstím převzal puk a poté nebezpečně zakončil na bránu soupeře. Jaroslav Janus musel poté řešit další těžký zákrok. Verva se ale drží.
12:44
Chomutov je kompletní. Oslabení ustáli hosté naprosto v pohodě.
12:02
Verva si zatím v přesilovce nevytváří obvyklý tlak. Piráti skvěle brání a dostávají se i do protiútoků.
11:07
Oslabení mohlo dopadnout pro hosty výborně, kdyby brejk dva na dva lépe zakončil Marek Tomica.
10:43
Ivan Huml hákoval v útočném pásmu a oslabí Chomutov na dvě minuty.
10:31
Famózní přihrávka pro kapitána Trávníčka na modrou čáru! Michal Trávníček si puk převzal a pelášil na bránu. Jan Strmeň jeho pokus výtečně vychytal.
10:07
Jan Strmeň nechce jako první inkasovat. Pirát v bráně si připisuje další úspěšný zákrok.
09:21
Ani na druhé straně Michal Poletín neseřídil mířidla při projektilu. Janusovi ještě teď zvoní v uších, jak střela cinkla o zadní plexisklo.
08:39
Filip Pavlík vůbec nemířil přesně při tvrdém pokusu od modré čáry.
08:18
Chomutov vykázán z útoku. Útočící hráč se postavil přímo do brankoviště.
07:39
Tomáš Pavelka chtěl pomoci týmu. Spíše mu však zavařil, když vyhodil kotouč přes všechny čáry na ledové ploše. To se pochopitelně nesmí a rozhodčí píská zakázané uvolnění.
07:10
Vladimír Růžička nestihl dorazit kotouč do poloprázdné branky, který se odrazil od zadního mantinelu a zcela tak překvapil strážce domácí svatyně.
06:26
Robin Hanzl se svou šikovností snažil dostat až do pozice před brankářem. Obrana Pirátů ho ve správnou chvíli zastavila.
06:02
Ještě před oznámením komerční přestávky vyzkoušel pozornost gólmana hostů od modré.
05:48
Jan Rutta střelou zápěstím nenachytal Jaroslava Januse. Litvínovský drží čisté konto.
05:28
Další zakázané uvolnění hostů. Verva však buly prohrála a Chomutov se zase žene kupředu.
04:33
Na Viktora Hübl zírala prázdná branka. Domácí útočník puk z voleje netrefil přesně.
03:46
Konečně se Litvínovští dostávají do většího tlaku. Zmatek před brankou vyřešil reflexivním zákrokem Jan Strmeň.
02:49
Juraj Valach nevybíravě sestřelil protihráče u mantinelu. Jelikož trefil oblast hlavy a krku odsedí si dvě minuty týmově a deset minut osobní trest.
02:39
Juraj Valach nestihl kotouč v útočném pásmu. Rozhodčí odpískal ofsajd.
01:56
Hosté nenechávají v klidu hrát svého soupeře.Aktivním presinkem ihned získávají puk na hole.
01:28
David Kämpf ze skvělé pozici mezi kruhy nenašel mezírku v betonech Jaroslava Januse. Vhazování v útočné třetině Pirátů.
00:52
Hořava tvrdě narazil na Dlapu. Při následné akci Vladimír Růžička přejel s pukem modrou čáru dříve než parťáci z lajny. Ofsajd vykazuje hru do středního pásma.
00:33
Zbyněk Sklenička si připisuje první střelu zápasu. Strmeň v klidu puk kryje a rozehrává ho pro své spoluhráče.
00:27
Další pokus o průnik před Januse zastavuje zakázané uvolnění.
00:03
Po úvodním buly se kotouči ujímají hosté. Snaha o útok skončila již ve středním pásmu.
00:01
Máme tu první utkání derby mezi Chomutovem a Litvínovem. Příjemný zážitek z hokeje!
00:01

HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Kubát, Gula, Z. Sklenička, F. Pavlík, Sörvik, Pavelka, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Reichel – Nejezchleb, R. Hanzl, M. Hořava – Trávníček, J. Černý, Martynek – T. Doležal, M. Hanzl, Jurčík.

Piráti Chomutov: Strmeň (J. Laco) – Skinner, Rutta, Dlapa, Flemming, Kudělka, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Račuk – Tomica, V. Růžička, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Kaše, Hřebejk.

Rozhodčí: Pavlovič, Pěsina – Gerát, Hynek.
HC VERVA Litvínov: 9. místo, 3 body, 7:9
Aktuální forma: P,P,V,P,P
Litvínov začal ročník 2016/17 také slibně. Chemici zvítězili na ledě nebezpečné Olomouce 3:1. Jenže následně přisly dvě prohry, se Zlínem (3:6) a v Třinci (1:2). V Třinci Litvínov ale statečně bojoval a dokonce zásluhou Kristiana Reichela vedl. Bývalý hráč a odchovanec Vervy Jakub Petružálek ale dvakrát naservíroval puk Špirkovi a pro hosty nezbyl ani bod. Teď opět na domácím ledě nebudou favority, poslední vzájemný zápas prohráli a Chomutov okupuje třetí příčku ligy jen vinou horšího skóre. Pokud to myslí svěřenci Radima Rulíka s útokem na play-off vážně body zejména z domácího ledu by se jim hodili. Povede se jim nějaké ukořistil v souboji s rivalem?
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 3 zápasy, 91.95% úspěšnost zákroků
Hvězdy týmu: Viktor Hübl, Richard Nejezchleb, Karel Kubát
Piráti Chomutov: 3. místo, 9 bodů, 12:8
Aktuální forma: V,V,V,V,P
Chomutov vstoupil do nového ročníku náramně. Po výhrách nad Karlovými Vary (3:2), Vítkovicemi (3:2) a Plzní (6:4), si brousí zuby i na předloňské mistry z Litvínova. Piráti se mohou pyšnit dobrou produktivitou, na druhou stranu jejich obrana není nejpevnější. Poslední vzájemné utkání však dokázali s Chemiky zvítězit, a tak si proti Vervě budou chtít připsat 4. soutěžní výhru v řadě. Pro domácí navíc ani nemusí nic znamenat, pokud vstřelí první branku. Chomutov v nové sezóně platí za mistry otáčení zápasů.
Brankářská jednička: Ján Laco – 3 zápasy, 88,89% úspěšnost zákroků
Hvězdy týmu: Michal Vondrka, Jan Rutta, Ivan Huml
Dobré odpoledne, vítejte u zápasu 4. kola Tipsport extraligy ledního hokeje! V dnešním utkáním se nám představí velcí rivalové Chomutov s Litvínovem. Oba kluby pohání obrovská touha uspět proti neoblíbenému soupeři. Jejich duely bývají našlapané osobními souboji a vyhecovanými situacemi. Nechme se překvapit, co si pro nás borci na ledové ploše připravili dnes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.