Litvínov - Hradec Králové: Vítězný nájezd vstřelil za domácí Robin Hanzl

To je dnes ode mě vše. Přeji příjemný zbytek dne a zase někdy napočtenou.
Nejlepší hráči zápasu: Jiří Gula (Litvínov) a Richard Jarůšek (Hradec Králové)
Domácí hráči sice v dneším zápase pořád byli o krok vzadu, když museli dotahovat stav. Nejprve se prosadil Kukumberg, na to ale zareagoval Jiří Gula, který srovnal na 1:1. Ve druhé třetině branka nepadla. V druhé půli třetí třetiny se prosadil Richard Jarůšek a zdálo se, že domácí hráči již nenaleznou odpověď. Jenže dvě minuty před koncem František Lukeš zasadil Mountfieldu tvrdou ránu – srovnal na 2:2. Jelikož ve třetí třetině už žádná další branka nepadla, muselo se prodlužovat. V prodloužení jsme se také gólu nedočkali. A tak následovaly samostatné nájezdy. V nájezdech jsme viděli jediného úspěšného střelce a tím byl Robin Hanzl, který svému týmu vystřelil druhý bonusový bod!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
ROBIN HANZL už se na podruhé dokázal prosadit! Litvínovský útočník hradeckého gólmana pořádně vykoupal, počkal si na jeho pohyb, naznačil zakončení na levou stranu, kam se také Pavelka přesunul. Litvínovský šikula ale podržel puk na hokejce a zakončil do pravé volné části branky!
Kukumberg nedokázal překonat ležícího Januse. Ke gólu ale mnoho nechybělo.
Jarůšek trefil jen betony připraveného Januse.
Ani Hanzl se svým blafákem neuspěl.
Ani Džerinš nebyl úspěšný, jelikož trefil jen připravené betony Januse.
Ani Lukeš neuspěl, puk se snažil zamést pod betony, ale trefil právě jen beton.
Bednář nedokázal trefit mezírku mezi Janusovými betony.
Hübl trefil jen lapačku Pavelky.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení branka nepadla a před námi jsou tak samostatné nájzedy, ve kterých nám hráči ukážou své dovednosti.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:47
Köhler potrestán desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování.
64:47
Zakázané uvolnění Hradce.
64:30
Hradec se držel v útočném pásmu, o puk ho ale připravil Lukeš, jenž otočil směr hry.
64:10
Dej upaluje podél pravého mantinelu do útoku.
64:00
Kubát zavezl puk do útočného pásma.
63:30
Štajnoch vypálil od modré čáry, Janus puk vyrazil mimo tři tyče.
63:00
Jsou před námi poslední dvě minuty prodloužení a u kotouče je Hradec.
62:34
Litvínov se na chvilku probojoval do útočného pásma, odkud ho ale Hradec za nedlouho vystrnadil.
62:00
U puku jsou Hradečtí, kteří rozehrávají akci zpoza své branky.
61:17
Pěkná hradecká akce. Gregorc poslal hezkou žabičku na Štajnocha, ten ale v těžké pozici Januse nepřekonal.
60:57
60:36
Hned několik šancí měli domácí hráči! Hübl ani Nejezchleb ale Pavelku překonat nedokázali.
60:10
Buly vyhrál Viktor Hübl a Verva se tak snaží dostat do útoku.
60:01
Třetí třetina nám nabídla dva góly. Nejprve se prosadil Hradec, konkrétně Richard Jarůšek. Verva ale dvě minuty před koncem dokázala zásluhou přesné střely Františka Lukeš srovnat stav zápasu a bude nás tak čekat prodloužení. Verva v něm bude mít k dispozici téměr minutovou přesilovou hru. Hrát se tedy bude 4 na 3.
60:00
59:40
Hradec vyhazuje puk do bezpečí.
59:20
Nejezchleb v bezprostřední blízkosti netrefil poloprázdnou branku!
59:00
Litívnov vyhrál buly přímo na Kubáta, který rozdává přihrávky.
58:56
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Rudolf Červený – 2 min., vysoká hůl).
58:33
Ke střele se opět dostal Sklenička, který od levého kruhu trefil jen prvního bránícího hráče před sebou.
58:10
Litvínov je usazen v útočném pásmu a prahne po dalším gólu.
57:56
Slenička vypálil z mezikruží, Pavelka ale úspěšným zákrokem betonem drží nerozhodný stav.
57:43
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jen dočkali vyrovnání! Jiří Gula nahrál puk pár čísel před modrou čáru FRANTIŠKU LUKEŠOVI, který udělal lehkou otočku a svou přesnou a tvrdou střelou rozvnil síť v hradecké brance. Asistence: Gula, Hübl
57:32
Další šance i na druhé straně! Tentokrát se v ní ocitl Nejezchleb, který ale u pravé tyče nedokázal puk propasírovat do hradecké klece.
56:34
Hradec ujížděl na Januse v přečíslení 2 na 1. Jenže Janus dokázal tuto hradeckou šanci zlikvidovat! Potulny může spytovat svědomí.
56:10
Další velká litvínovská šance! Tahle souhra Trávníčka s Reichlem zaváněla gólem. Reichel už byl před brankou sám a Pavelka ležel na zemi, jenže ani to litvínovskému útočníkovi nestačilo na to, aby vstřelil branku! Pak se neprosadil ani Trávníček!
55:30
Na druhé straně se po levém křídle dral dopředu Kristián Reichel, tísněný hradeckým obráncem ale trefil jen pozorného Pavelku.
55:00
Po hrubce v litvínovské obraně se u puku ocitl hradecký kapitán Jaroslav Bednář, který nám zase předvedl pár jeho kliček. Když se ale rozhodl vystřelit, tak už byl mimo střeleckou pozici a Januse tak neohrozil.
54:12
Kristián Reichel vyhrál buly u litvínovské branky a rozehrával puk do středního pásma, kde se ho ujal Trávníček, který bude pokračovat v akci.
54:00
Kubát přihrál na Lukeše, ten našel v útočném pásmu Nejezchleba. Nejezchleb ale neměl komu nahrát a tak s pukem manipuluje v rohu.
53:40
Následuje komerční přestávka a další přerušení hry, tentokráte ale bude kratší než to předešlé.
53:03
Pěkná střela Kristiana Reichla z mezikruží! Domácí útočník si počkal, až se před Pavelku natlačí jeho spoluhráči, aby měl hostující gólman zakrytý výhled a poté vypálil. Pavelka puk s velkou dávkou štěstí vyrazil do bezpečí, když sám ani nevěděl pořádně, jak to udělal.
52:19
Köhler se snažil puk protečovat do útočného pásma, Černý si ale vzal puk do své moci a směr hry zase otočil.
52:03
Domácí v plném počtu, Trávníček už je na ledě.
51:55
Plexisklo opravené, za chvíli budeme moci opět pokračovat.
51:55
Hráči lehce popojíždějí po ledové ploše, aby vydrželi v provozní teplotě.
51:55
Po souboji Červeného se Skleničkou u mantinelu se musí na Zimním stadionu Ivana Hlinky opravovat plexisklo. A tato oprava zřejmě bude trvat trochu déle.
51:00
Hradec už je opět v útočném pásmu, Dej na štěstí pro Litvínov v dobré pozici trefil jen bránící litvínovské hráče.
50:30
Šimánek si na modré čáře nepohlídal kotouč, o který ho obral Lukeš, jenž poslal do úniku Černého. Domácí útočník ale trefil jen připraveného Pavelku, jenž vyrazil puk mimo branku!
50:10
Litvínov se hned z kraje přesilové hry osvobozuje.
50:03
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Trávníček – 2 min., držení protihráče).
48:50
Hradec právě vstřelil branku!
Jen co Hradci skončila přesilová hra se hosté přece jen prosazjují! Šimánek našel u tyče dobře postaveného RICHARDA JARŮŠKA, jenž se s ničím nepáral a tvrdě vystřelil. Zaneprázdněný Janus už se ke své pravé tyči jen těžko přesouval a vstřelené brance zabránit nedokázal. Asistence: Potulny, Dietz.
48:14
Opět skvělý Janus! Litvínovský gólman měl plné ruce a betony práce! Hned nadvakrát puk za jeho záda dorážel Dej, jenže Janus oba dva pokusy zneškodnil!
47:48
Hradec se drží v útoku a snaží se, co nejlépe kombinovat. Série přihrávek ale ke střele nevede.
46:44
Už to vypadalo, že se Jarůšek dostane do samostného úniku. Na poslední chvíli se k němu ale ještě stáhl Kubát, který ho lehce zahákoval a stížil mu tak střelu. Kubát si za to teď také po právu odpyká dvě minuty.
46:15
Hübl byl na buly opět úspěšný a Litvínov se zmocnil puku. Lukeš zavezl puk do útočného pásma, udělal menší kličku a vystřelil. Pavelka ale puk vyrazil mimo branku.
46:00
Po delší době se jeden z týmů dostal do útočného pásma, konkrétně to byl Hradec. Jenže puk skončil mimo hřiště a veškeré hradecké kombinace skončili. Na řadě je komerční přestávka, která dá hráčům čas na menší oddych.
45:00
A kde jinde se může hrát než ve středním pásmu, Litvínov ani Hradec se stále nikam nehrne a spoléhá se především na obranu.
43:59
Puk po hradecké střele doplachtil až do litvínovského kotle, kde trefil jednoho z domácích fanoušků, kterému se ale už dostává pomoci ze strany dalších příznivců černožlutých barev.
43:44
Třetí litvínovská lajna si vypracovala gólovou příležitost, jenže ani Trávníček a poté ani Hořava nedokázali puk protlačit za záda Pavelky.
43:27
Černý zavezl puk do třetiny, Hradec se ho opět snažil dostat do středního pásma, jenže to se mu tentokrát nepovedlo a píská se zakázané uvolnění.
43:00
Lukeš pálil dokonce mezi červenou a modrou čárou, z dálky ale hradeckou klec minul.
42:30
Litvínovu se nedaří vydržet delší dobu v útočnému pásmu, Hradec hned puky posílá do středního pásma.
42:05
Tentorkráte to byl Lukeš, který nahodil puk na hradeckou branku.
41:40
Sorvik rozehrával na Pavelku, která zaváží puk do útočného pásma.
40:55
Litvínov se dostal před Pavelku a hned mu připravil práci. Hradecký gólman ale pokus Martynka vychytal.
40:30
Nejezchleb se snažil dostat do útočného pásma, tam ho ale zastavil Dietz.
40:04
Viktor Hübl na buly opět úspěšný a u puku je tak Verva.
40:01
Druhá třetina nám gól nepřinesla a šancí bylo také jak šafránu. Na začátku druhé dvacetiminutovky se v šanci ocitl Černý, který ale z blízkosti trefil jen připraveného Pavelku. Celá třetina se odehrávala v duchu obranného hokeje, o puk se bojuje především ve středním pásmu. A když už se jeden z týmů dostane do útočného pásma, tak ten druhý ho tam dlouho nenechá. Na konci měl ale plno práce Jaroslav Janus, který musel čelit hladovým střelcům jako jsou Potulný, Bednář a třeba také Köhler. Litvínovský gólman ale všechny hradecké hráče vychytal a díky němu je tak stav zápasu stále stejný a to 1:1.
Druhá třetina začne přibližně v 19:19.
40:00
39:30
Půl minuty před koncem třetiny se hraje opět ve středním pásmu.
39:00
Hradecký kapitán Bednář nám ukázal své hokejové umění! Nejprve předvedl pár pěkných kliček, poté otočku a své představení chtěl zakončit gólem. Jaroslav Janus si ale na hradeckého lišáka přišel a jeho střelu vyrazil betonem mimo branku.
38:00
Opět skvělý Janus! Domácí gólman nejprve vychytal Köhlera a pak si poradil i s Červeným!
37:42
Hra probíhá opět ve středním pásmu, oba týmy vychází ze zabezpečené obrany a dnes to nějaká přehlídka velkých akcí zřejmě nebude.
36:49
Černý projel celým pásem až k hradecké brance, kde se Litvínov snaží kombinovat.
36:03
Wau, smekám pomyslný klobouček před litvínovským gólmanem, který se opravdu předvedl v plné parádě! Potulný byl před litvínovskou svatyní sám a mohl se zeptat Januse, kam to chce. Domácí gólman ale zachoval chladnou hlavu a puk bravůrně za pomoci své vyrážečky srazil do rohu!
35:47
Domácí vyhráli buly před Janusem, nic nevymýšleli a puk poslali jen do středního pásma.
35:22
A zase to byl Kristián Reichel, který obral hradecké o puk. Tentokrát si s mladým litvínovským útočníkem neporadil Gregorc.
34:54
Gregorc poslal kotouč za pomocí mantinelu až do obranného pásma Litvínova, zakázané uvolnění to ale nebude, jelikož domácí hráči mohli hrát.
34:40
Propagační střelu na hradeckého gólmana poslal Lukeš, ani on sám ale nemohl počítat s úspěchem. Tato nerazantní střela Pavelku vůbec nevylekala a nezpůsobila mu žádné potíže.
33:40
Dej se snažil vymyslet nějakou pohlednou akci, jenže dál než k mantinelu se nedostal. Stáhli se k němu litvínovští beci, kteří si vzali kotouč do své moci.
33:00
Reichel získal puk a vybízí k útuku Jakuba Černého.
32:30
Ve hře se v této části příliš zajímavého neděje, hráči se stále přetahují o kotouče ve středním pásmu.
32:00
Dlouhý souboj o kotouč v litvínovském obranném pásma nakonec vyhráli Litvínoští ptoé se Reichel poslal puk do bezpečné zóny, tedy až za střední pásmo.
31:20
Rychlý přechod středního pásma a nahození puku k litvínovské brance. Přesně tento způsob hry Hradec praktikuje.
31:05
Hradec protečoval puk k Janusovo bance, tam se ale kotouče ujal litvínovský Pavelka a vyslal vpřed Lukeše, ten ale trefil jen připraveného Pavelku v brance.
30:40
O puk se hráči přetahují ve středním pásmu.
30:15
Sklenička tvrdě pál od modré čáry! Svou dělovkou poslal k ledu hostujícího obránce a puk proplachtil až k Pavelkovi, jenže ten měl dobrý výhled a puk lapačkou přikryl.
30:04
Domácí hráči se v koncovce opravdu trápí. Gólově se snažil prosadit Hořava, jenže ani ten netrefil branku.
29:57
29:30
Dietz vyhozením kotouče osvobozuje svůj tým.
29:13
Kubátova rána od modré čáry trefila jen plexisklo za hradeckou brankou.
28:46
Lukeš z levého křídla trestuhodně minul branku.
28:26
Verva je usazena před hradeckou brankou a na Pavelku vyvíjí obrovský tlak!
27:57
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Zdeněk Čáp – 2 min., napadení).
27:33
Oba týmy v plném počtu.
27:20
Do šance se dostali dlouholetí parťáci Hübl s Lukešem. Lukeš před brankou hledal Hübla, ten se ale k puku přes dojíždějícího hradeckého obránce nedostal.
26:55
Hübl vyhrál buly v obranném pásmu přímo na Lukeše, který zahajuje útočnou akci.
26:40
Pavlík byl ve velké šanci! Dostal prvotřídní přihrávku přímo před branku, ale domácí obránce touto šancí trestuhodně pohrdl! Pavlík ve snaze vstřelil branku, svou pozemní střelou trefil jen připraveného hradeckého gólmana.
26:00
Černý se rozjel po levém křídle, na vrcholu levého kruhu se rozhodl vystřelit, Pavelka ale zasahovat nemusel, jelikož litvínovský útočník ani netrefil klec.
25:33
Počet hráčů na ledě se vyrovná, hned po buly fauloval Richard Nejezchleb, který si také odpyká dvě minuty na trestné lavici za vysokou hůl.
25:30
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Zdeněk Čáp – 2 min., držení protihráče).
24:56
Dietz vypálil od modré lajny, Janus je ale pozorný a puk svým pravým betonem posílá do bezpečného prostoru.
24:10
Červený byl před brankou dost drzý a neustále dotíral na Januse, Pavelka ale přijel svému gólmanovi na pomoc a z brankového prostoru Červeného odtlačil.
23:55
Jarůšek přerušil kombinaci domácích, chvíli puk podržel na hokejce a pak jej nahodil na litvínovskou branku.
23:32
Na potřetí již Litvínov do útočné třetiny pronikl.
23:24
A další litvínovský ofsajd. Martynek byl nedočkavý a do pásma přijel dřív než jeho spoluhráč s kotoučem.
23:18
Litvínov ve snaze dostat se do útočného pásma ztroskotal na ofsajdu.
22:30
Lukeš vybojoval u mantinelu kotouč a snažil se přes celé hřiště nahrát na Nejezchleba, ten se ale k puku přes hradeckého obránce nedostal.
21:53
Hradec už se zase tlačil do útoku, Knotka ale na modré čáře o puk odzbrojil Kristán Reichel, kterž už si to žene na druhou stranu kluziště.
21:00
Hradec se dostal k Janusovi, Sklenička ale vybojoval puk a vyhodil jej do středního pásma.
20:40
Černý se prodral až před hradeckou brankou, v dobré pozici ale nedokázal puk dostat do branky! Hradecký gólman se prezentoval výborným zákrokem betonem a drží tak svůj tým!
20:30
Hradec Litvínov v útočném pásmu dlouho nenechal, otáčí směr hry k Janusovi.
20:05
Vhazování na úvod druhé dvacetiminutovky vyhrál Hübl, který zaváží puk před Pavelku.
20:01
Verva měla na začátku zápasu více ze hry, tlačila, držela se v útoku, ale prvním týmem, kdo dokázal vstřelit branku, nebyla. Hradec se dostal do brejku a této příležitosti se hned chopil, poté co Kukumberg dokázal po chybě obrany zblízka prostřelit Januse. Jenže za nedlouho přišla odpověď. Jiří Gula od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Na konci třetiny měli ještě domácí k dispozici dvě přesilové hry, ačkoliv příležitosti měli, v góly je přetavit nedokázali a tak je stav po první třetině nerozhodný a to 1:1.
Druhá třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:50
Třetina se v poklidu dohrává ve středním pásmu.
19:40
19:00
Hradec se osvobozuje vyhozením kotouče.
18:30
Další velká šance! Hübl z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi!
18:00
Verva měla hned několik příležitostí! Jenže Hübl a po něm ani Lukeš byli na Pavelku krátcí.
17:40
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Radovan Pavlík – 2 min., příliš mnoho hráčů).
17:20
Hradec už je v plném počtu a hned se ujímá kotouče, který zavezl do obranného pásma Vervy.
16:42
16:40
Stejně jako Kubát to teď zkoušel Lukeš, výsledek je ale pořád stejný. Pavelka chytil puk pomocí svých betonů.
16:26
Dobrou příležitost měl na modré čáře Kubát. Obránce, jenž hájí černožluté barvy ale jen vyprášil betony Pavelky.
16:00
Hradec vyhazuje puk až k litvínovské kleci.
15:35
Teď to byl Hanzl, který se dostal ke střele, ale ani ten branku netrefil.
15:30
Pavlík vypálil z levého kruhu, ale branku jen těsně minul!
15:11
Verva svírá Hradec před svou brankou a Pavelka neví, kam dřív!
14:46
Litvínov drží třetinu, od modré pálil Sorvik, jenže neúspěšně.
14:42
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Stanislav Dietz – 2 min., nedovolené bránění).
14:29
Jarůšek bojoval o kotouč za litvínovskou brankou, jenže o puk ho domácí hráči připravili.
14:04
Dietz po vyhraném hradeckém buly nahodil puk do útočného pásma.
14:00
Litvínovu vyrovnácí gól vlil krev do žil, Verva už se zase žene do útoku.
13:16
A máme tu vyrovnávací gól! Pavelka se teď přesvědčil, že JIŘÍ GULA pálí opravdu ostrými! Po Hanzlově přihrávce litvínovský bek vůbec na nic nečekal, na modré čáře se mohutně napřáhl a svou dělovkou prostřelil Pavelku, který měl zakrytý výhled a jen bezmocně pozoroval kotouč za svými zády. Asistence: Hanzl
12:16
Nejezchleb hezky přenechal kotuč Sorvikovi, který byl na mezikruží úplně sám! Litvínovský bek ale trefil jen připraveného Pavelku.
11:30
Hradec se dostal do obranného pásma Vervy a kombinuje.
11:00
Jurčík se snažil vystřelil od modré čáry, trefil ale jen bránící hradecké hráče.
09:37
Tak tahle branka musí domácí hráče hodně mrzet! Litvínov celou dobu tlačil na pilu, pak ale zaspal v obraně a to přišlo domácí velmi draho. Kukumberg s Červeným se prodrali do útočné třetiny a nikým netísnění si s Janusem pohráli jako kočka s myší. Červený našel na levé straně volného ROMAN KUKUMBERGA, který z blízkosti prostřelil Januse. Hradec se tak ujímá vedení v zápase. Asistence: Červený, Köhler.
08:50
Další litvínovský pokus. Tentokrát to byl Hořava, který ujížděl na pravém křídle, jenže domácí hráč nedokázal trefit brankový prostor. Pavelka tak ani nemusel zasahovat.
08:36
Teď to byl domácí Lukeš, kdo si brousil zuby na gól. Jenže Pavelka byl opět pozorný a překvapit se nenechal.
08:06
Pavelka dostal od modré dobrou nabídku ke střele. Tou nepohrdl a vystřelil. Jenže co naplat, když před hradeckým gólmanem nestál nikdo, kdo by mu znesnadnil prácil. Pavelka tak ve velké pohodě puk vyrazil mimo tři tyče.
07:15
Trávníček stál velmi blízko hradecké branky, než se ale zorientoval, tak se hostující gólman přesunul ke své pravé tyčce a v poklidu puk lapil do své náruče.
07:04
Verva znovu zavezla puk do útočného pásma, ale domácím hráčům chybějí střely na hradeckou branku, které by mohly vést k úvodnímu gólu.
06:45
Litvínov v pásmu kombinoval, na konci akce měl stát Martynek, ten ale od svých spoluhráčů nedostal dobrou přihrávku a ke střele se tak nedostal.
06:24
Litvínov vyhrál vhazování před Pavelkou a rozehrává svůj nápor.
06:15
Pavlík dostal chvilku prostoru v útočné třetině, musel ale rychle vystřelit, než se k němu stáhnou bránící Hradečtí hráči. Pavlík v nouzi vystřelil z mezikruží, tato střela ale gólové parametry neměla a nemohla tak Pavelku nachytat na hruškách.
05:51
Vhazování před litvínovskou brankou vyhrál domácí mazák Hübl, který už s pukem upaluje na druhou stranu.
05:34
Volný puk si ve středním pásmu našel Lukeš, chtěl rychle rozehrát na Viktora Hübla, ten ale tuto prudkou přihrávku nezachytil a píská se tak zakázané uvolnění.
04:47
Špatná kombinace Vervy jí teď neumožnila dostat se před hradeckou branku. Jurčík musí znovu rozehrávat zpoza své branky.
04:21
Gregorc vybojoval ve středním pásmu puk a nahodil jej do útočného pásma.
04:07
Hradec se chtěl osvobodit z tlaku, v nouzi ale puk poslal jen na zakázané uvolnění.
03:20
Martynek se řítil sám na Pavelku, litvínovský útočník ale v samostném úniku nedokázal puk dostat za záda hradeckého gólmana. Pavelka se prezentoval výborným zákrokem!
02:42
Hradec se drží před brankou Litvínova, Červený se pokoušel od modré lajny vystřelit, přes litvínovské obránce ale puk nedostal.
02:09
Jurčík se snažil puk dostat do útočné třetiny, to se mu ale nepovedlo, jelikož mu v cestě stála dvojice hostujících beků.
01:31
Domácí se v útočném pásmu dlouho neudrželi, Hradečtí dobře brání a domácí Vervu ze třetiny vytlačili.
01:08
Vhazování ve středním pásmu vyhráli Litvínovští, Pavelka zaváží puk do útočné třetiny.
00:30
První střelu zápasu měl na svědomí Šimánek, který ale litvínskou klec z mezikruží netrefil.
00:10
Na úvodním buly úspěšnějšími hostující hráči, kteří se ujímají kotouče a zahajují útočnou akci.
00:01
Hráči obou týmů už jsou na ledové ploše, za malou chvilku celý zápas na Zimním stadionu Ivana Hlinky vypukne.

HC VERVA Litvínov: Janus (Halász) – Kubát, Gula, Z. Sklenička, F. Pavlík, Sörvik, Pavelka, K. Černý – Lukeš, V. Hübl, Nejezchleb – J. Černý, R. Hanzl, Martynek – Trávníček (C), Reichel, M. Hořava – Jurčík.

Mountfield HK: Pavelka (Rybár) – Gregorc, Štajnoch, Dietz, Čáp, Vydarený, Pláněk, Barák – Dej, Džerinš, Bednář (C) – Šimánek, Potulny, Jarůšek – Červený, Kukumberg, Köhler – Pavlík, T. Knotek, Bulík.

Rozhodčí: Hejduk, Souček – Lhotský, Svoboda.
HC Verva Litvínov:

11. místo, 5 bodů, 13:16 (poměr vstřelených a inkasovaných branek)
Aktuální forma: V, P, P, P, V

Litvínovská Verva neměla na startu nového ročníku takovou příležitost, jaká se naskytla jejímu dnešnímu soupeři – a to začít na domácím ledě. Jenže to litvínovským vůbec nevadilo, ba naopak. Chemici se v Oloumoci prezentovali precizním výkonem, který jim také po výhře 3:1 vynesl tříbodovou nadílku.
Druhou výhru v řadě ale Verva přidat nedokázala. Tentokrát se jí do cesty postavil neoblíbený Zlín, na který Litvínovští poslední roky marně hledají recept, jenž nenašli ani na svém vlastním ledě. Litvínovští gólmani si zahráli na rybáře, jenže místo ryb lovili puky za svými zády. Bezmoc Vervy proti Zlínu se opět potvrdila. (3:6)
V dalším zápase si Verva chtěla spravit chuť a vydala se na daleký výjezd přes celou republiku – zastávka Třinec, Werk Arena. Tento zápas byl velmi vyhecovaný, ani ne tak jak pro samotné hráči, ale pro fanoušky určitě, minimálně pro ty, kteří uctívají černožluté barvy. Chystal se souboj Jakuba Petružálka, který se představil proti svým. A lépe z toho vyšel teď již "ocelový Petry", který přihrávkou, jež znamenala rozhodující gól, spolu s Třincem poslal mateřský klub do kolen. (2:1)
Jestli měl být vyhecovaný zápas proti Třinci, tak co teprve ten, který přišel jako další v pořadí. Na programu bylo podkrušnohorské derby, které mělo určit vládce severu. A tento pomyslný titul si uzmuli Piráti, kteří po výhře 4:2 velice rozveselili své příznivce.
Třikrát a dost. Další porážku v řadě Chemici nedovolili. V posledním odehraném zápase vybojovali na boleslavském ledě po těsné výhře 4:3 v prodloužení dva body do tabulky soutěže.
Uvidíme, zda Chemiky ubojované vítězství nastartuje k lepším výkonům. V cestě jim dnes bude stát hradecký Mountfield, proti kterému Verva bude muset předvést co nejlepší výkon a také velmi dobrý útok, jelikož hra Hradce vychází především ze zabezpečené obrany, kterou nebude lehké překonat.

Tahouni týmu

Brankáři: Jaroslav Janus – procento úspěšnosti zákroků 90,83%, průměr inkasovaných branek na zápas 2,75
Obránci: Tomáš Pavelka, Karel Kubát – 2 body (0+2)
Útočníci: Viktor Hübl – 6 bodů (4+2)
František Lukeš – 6 bodů (2+4)
Mountfield HK

7.místo, 7 bodů, 19:13 (poměr vstřelných a inkasovaných branek)
Aktuální forma: P, P, V, P V

Hradecký Mountfield zahajoval letošní ročník Tipsport extraligy na svém ledě, a ačkoliv se to leckterým může zdát jako velká výhoda, může to být pro hráče zároveň i velký tlak, který na ně příznivci svého týmu hrnou. Z počátku Hradečtí ukazovali velké odhodlání a nervozita jako by na ně ani nedolehla, první třetinu ovládli ve velkém stylu a to poměrem 3:1, pak ale přišel obrat Bruslařů, kteří jej dokonali výhrou v prodloužení (4:5 p).
Na další extraligový zápas museli Hradečtí cestovat a to do modrobílého brněnského pekla, kde je také nečekal lehký úkol. Brno už v létě při posilování týmu ukázalo, že chce letos mířit hodně vysoko, nejlépe až na výsluní a "spatřit kometu". A to zatím potvrzuje, s hradeckým týmem, který je znám výbornou hrou v obraně, si brněnská Kometa potvrdila v poklidu (3:1).
Třetí porážku v řadě Mountfield nedovolil. V rámci třetího kola byli Hradečtí "hostiteli" a na svůj led přivítali karlovarskou energii. Hradec se jako hodný hostitel ale nezachoval a na Energii moc přívětivý nebyl. Mountfield poslal Vary domů bez bodu, když zápas s velkým přehledem ovládal a ještě výborný výkon umocnil vychytanou nulou Kacetla. (4:0)
Na výhru ale Hradec navázat nedokázal. Vítkovice nedovolily Mountfiledu dobýt svůj stadion a těsnou výhru (3:2) tak ukořistily cenné tři body do tabulky.
V posledním odehraném zápase ukázali Hradečtí kromě výborné obrany, kterou jsou již známí, i skvělou útočnou hru. Nešťastníky, kteří se ocitli pouze v roli diváka, byly Pardubice. Mountfield na svém ledě předvedl fanouškům prvotřídní podívanou, při které nastřílel do pardubické sítě rovných osm kousků. (8:2)
Hradec je po poslední výhře jistě při velké chuti a bude chtít svou skvělou formu z posledního zápasu přenést i do dnešního utkání. A jestli se mu takový výkon povede znovu, tak se má Verva na co těšit. Nutno ale podotknout, že s jiným soupeřem přichází i jiný výkon. Nechme se tedy překvapit, co nám Hradec předvede dnes. Máme se ale jistě na co těšit.

Tahouni týmu:

brankář: Ondřej Kacetl – úspěšnost zákroků 91,3%, průměr inkasovaných branek na zápas 2,39
obránce: Blaž Gregorc – 4 body (1+3)
útočníci: Jaroslav Bednář – 6 bodů (2+4)
Richard Jarůšek – 5 bodů (3+2)
Bedřich Köhler – 4 body (2+2)
Dobrý den z Litvínova všem příznivcům ledního hokeje! Srdečně Vás vítám u šestého kola nejvyšší české hokejové soutěže, která je již v plném proudu. Dnešní den jistě nabídne spoustu pohledných hokejových bitev, my se zaměříme na souboj mezi domácím týmem HC Verva Litvínov a hostujícím celkem Mountfield HK.
Celým utkáním Vás prostřednictvím textového přenosu bude provázet Sabina Šťástková.