Litvínov - Olomouc: Lukáš Válek proměnil rozhodující nájezd

Je dobojováno a z mé strany je to už dnes také vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.
Je dobojováno. Verva protáhla sérii vítězství na osmé v řadě, když rozhodla v samostatných nájezdech, které rozhodl Válek. Hosté se tak musí spokojit s bodem, i když měli na dosah body tři.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
Jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů se stal LUKÁŠ VÁLEK, jenž dokázal prostřelit Konráda a rozhodl tak o bonusovém bodu pro Litvínov navíc.
Jan Knotek naznačil protipohyb Janusovi, ale nakonec svou střelu za jeh záda neposlal.
Lukešova střela mezi betony neskončila za zády Konráda.
Rána Juraje Mikúše a po ní zaduněly betony Januse.
Lukáš VÁLEK se dostal do blízkosti Konráda a střelou švihem ho překonává.
Eberle svůj nájezd neproměnil.
Samostatné nájezdy začínají.
Ještě dochází k úpravě ledové plochy, ale za malý okamžik už série nájezdů začne.
Ani prodloužení zápas nerozuzlilo. Na řadu tak přicházejí dovednostní soutěže, a sice samostatné nájezdy. Kdo tento zápas dotáhne do vítězného konce?
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Trávníček a Lukeš měli velké šance v závěru prodloužení, ale Konrád podržel Olomouc.
64:47
Domácí si zahrají přesilovou hru. Laš dostává dvě minuty za nedovolené bránění a hrát se bude čtyři na tři.
64:09
Robin Hanzl jel z levé strany na Konráda a po jeho střele sklapl brankář hostů své betony v pravý čas a stále tak není rozhodnuto.
63:32
Daniel Sörvik byl opět aktivní, když se dostal ke střele z pravého kruhu. Tu ale vyrazil do bezpečí jeden z obránců hostů, kteří tak odvrátili nebezpečí před vlastní svatyní.
63:17
Na druhé straně se nadvakrát chtěl prosadit Viktor Hübl, ale také Konrád byl proti. Raději pak přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
62:41
Vyrůbalíkova rána protáhla Jaroslava Januse, který tak opět podržel svůj tým. Sledujeme hodně aktivní prodloužení, ve kterém si oba týmy znovu připsaly po svých šancích.
62:11
Trávníček poslal zadovkou kotouč na Sörvika, jenž se poté snažil o další střelu, ale svůj druhý brankový příspěvek nepřidal.
61:33
Janus si připsal další zákrok proti najíždějícímu Hermanovi, který se tak chytá za hlavu. Nicméně aktivita je na obou stranách. Tento styl prodloužení je rozhodně atraktivní i pro diváky.
60:59
V úvodu prodloužení se do šancí dostaly oba týmy, ale brankáři obou celků byli proti jakékoli inkasované brance.
60:01
Začalo prodloužení.
Střely na branku: 28 – 30
Zápas nám po základní hrací době vítěze neurčil, a tak na řadu přichází atraktivní pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách po vzoru zámořské NHL. Litvínov utekl doslova hrobníkovi z lopaty, když v poslední minutě srovnal Sörvik, který využil přesilovou hru šest na čtyři, když to domácí zkusili se šesti bruslaři a bez brankáře. Tento tah jim vyšel a domácí se radovali z vyrovnání.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:29
Konrád vyrazil střelu Robina Hanzla, jenž střílel z prostoru levého kruhu. Domácí se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale hosté byli proti.
58:55
Na druhé straně byl ve velké šanci Herman, ale Janus jeho úmysl zhatil přesným zákrokem. Závěr zápasu tak bude ještě asi hodně napínavý.
58:14
Litvínov právě vstřelil branku!
Tento taktický tah Radimu Rulíkovi dokonale vyšel. Domácí se uhnízdili v pásmu Olomouce, kotouč se dostal k DANIELU SÖRVIKOVI, který z vrcholu levého kruhu vyslal střelu, která doplachtila až za záda Konráda – 2:2. Je vyrovnáno, domácí využili svou početní výhodu vyšperkovanou ještě o jednoho hráče navíc a začíná se znovu od začátku. Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23
Janus je na střídačce, domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli.
57:23
Trenér Radim Rulík si bere oddechový čas.
57:23
A další vyloučení. Tentokráte na hostující straně. Ostřížek zahákoval kapitána Trávníčka a už putuje na trestnou lavici.
56:53
Litvínov je kompletní.
56:31
Litvínov se osvobozuje, když vyhazuje puk z vlastního obranného pásma až před Konráda. Čtveřice VERVY tak spěchá vystřídat.
56:05
Těsně před brankou Jaroslava Januse střílel Fořt, ale brankář Litvínova byl znovu připraven a opět podržel svůj tým.
55:36
Na modré čáře se napřahoval ke střele Trávníček, ale marná snaha. Kotouč byl už ve středním pásmu a útočník Litvínova tak byl v ofsajdové pasti.
55:19
Litvínov je už ve čtyřech.
54:53
Další trest pro domácí. Pavlík dostává dvě minuty za sekání a hosté budou hrát pět na tři.
54:25
Herman se vracel z trestné lavice a hned se dostal do samostatného úniku. Ale dvě zasekávačky před Janusem nakonec neskončily v jeho síti. Domácí si tak mohli hodně oddychnout.
54:08
Robin Hanzl namazal na modrou čáru Danielu Sörvikovi, který bez přípravy pálil na hostující branku, ale našel jen připravenou náruč Konráda.
53:19
Síly na ledě se ale srovnají, Gula inkasuje dvě minuty za vysokou hůl a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
52:51
Olomoučtí začali své oslabení velmi dobře a hned vyhodili puk do bezpečí až před domácí branku. VERVA tak bude muset zakládat svou akci z hloubi vlastního obranného pásma.
52:25
Jakub Herman nyní zbytečně oslabuje svůj tým a nabízí domácím přesilovou hru, když se dopustil sekání.
52:25
Na řadě je nyní krátká komerční přestávka.
51:29
Obrovská skrumáž před brankou Olomouce. Martin Hanzl zabojoval o kotouč za brankou Konráda, poslal ho do předbrankového prostoru, kde se ho několikrát snažili dorážet Reichel, Robin Hanzl a také i jeho bratr Martin, ale hosté tutu nebezpečnou situaci zvládli.
50:33
Zakázané uvolnění domácích a hra se stěhuje znovu před Jaroslava Januse. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
48:53
Hosté se neprodrali do pásma Litvínova a domácí tak půjdou do dalšího útoku. Není na co čekat. Čas běží velmi rychle a pokud chtějí Litvínovští srovnat, musí se více tlačit před Konráda.
48:21
Olomouc se opět ubránila a je už v plném počtu.
47:36
Tomáš Pavelka dorážel před hostující brankou střelu Františka Lukeše, ale Konrád byl znovu na svém místě.
46:21
Litvínov bude mít k dispozici další početní výhodu, David Ostřížek dostává dvě minuty za podražení a už pyká na lavici hanby.
45:49
Robin Hanzl se proháčkoval středním pásmem až na modrou čáru, dále však pokračovat nemohl. Houdek ho čistě zastavil a pokračuje tak útok Olomouce.
45:04
Marek Laš se zjevil před brankou Litvínova, ale ke kloudné střele se vůbec nedostal. Hra se tak otáčí znovu zpět před brankáře Konráda.
43:41
František Lukeš střílel z levého kruhu, Konrád puk vyrazil před sebe, kde byl na dorážku připraven Karel Kubát, ale svou střelou orazítkoval boční konstrukci hostující branky.
42:34
Hosté hráli v šesti a dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten odpyká Fořt.
42:16
Po nepřesné souhře hostů se k puku dostali znovu domácí, kteří se dostali před branku Kohoutů. Tam střílel Gerhát, ale jeho projektil mezi tři tyče nezamířil.
41:30
Kristian Reichel tečoval střelu od modré čáry před Konrádovou brankou, ale ten znovu akci domácího celku pokryl.
40:27
První rána třetí třetiny byla z holí domácích hokejistů, Konrád musel vytasit další přesný zákrok. Domácí tak podle očekávání na svého soupeře vlétli hned od začátku.
40:01
I druhé dějství je minulostí. V něm domácí zabrali a dočkali se také kontaktní branky z hole Pavelky. VERVA měla další šance a vyrovnání měla doslova na dosah. Ale zatím se tak nestalo, a tak hosté jdou i podruhé do kabin s vědomím, že stále vedou a tím, kdo musí dotahovat, jsou stále domácí hráči. Uvidíme, co nám nabídne třetí část hry. Ta začne přibližně v 19:15.
Střely na branku: 20 – 21
40:00
39:51
Domácí jsou v plném počtu a druhá třetina je u konce. Už se nic nestane a pouze se jenom dohrává.
39:33
Litvínovští se znovu dostali na kotouč ve vlastním pásmu a ten okamžitě míří znovu až před hostujícího brankáře Konráda.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:45
Domácí se dostali do slibné akce ve vlastním oslabení, ale před Konrádem nakonec nezahrozili. Nicméně ale ušetřili další cenné vteřiny svého oslabení.
37:51
Karel Kubát vyhodil kotouč do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry. Hosté si tak zahrají další přesilovou hru.
37:27
Robin Hanzl střílel z mezikruží a Konrád opět vytasil svou přesnou lapačku. Nyní hodně drží svůj tým svými zákroky proti zlepšené hře domácích hokejistů.
36:14
Jurčík našel zpětnou přihrávkou mezi kruhy volného Kristiana Reichela, ale jeho blesková střela našla místo pouze v Konrádově lapačce.
35:28
Domácí měli další šanci před Konrádem, ale Válek svou střelu nezakončil přesně. Domácí však měli vyrovnání doslova na dosah.
34:05
Domácí hráči snižují na rozdíl jediné branky. Nejprve střílel z pravé strany František Lukeš, ale kotouč se od Konráda pouze odrazil na levý kruh, kde byl připravený TOMÁŠ PAVELKA, jenž svou tvrdou ránu poslal do hostující klece – 1:2. Kontaktní branka je tak na světě a hra tak bude mít určitě nový náboj. Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl.
32:52
Na Jaroslava Januse pálil z pravého kruhu Juraj Mikúš, ale domácí brankář si dokázal poradit. Na druhé straně hned v blízkosti Konráda střílel Reichel, ale ani on úspěšný nebyl.
32:45
Znovu přichází na řadu komerční přestávka a menší úprava ledové plochy.
32:26
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje znovu před brankáře Konráda. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
32:10
Jergl nahazoval puk před domácí branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedostal. K němu se pak dostali domácí hráči a míří s ním na opačnou stranu kluziště.
30:53
Viktor Hübl střílel na hostující branku, ale jeho ránu srazil Jan Jaroměřský a pomohl tak svému brankáři, který nemusel v této šanci Litvínova zasahovat.
30:12
Hosté ztratili kotouč na modré čáře v pásmu Litvínova, čehož mohli využít právě domácí hokejisté. Sörvik vyslal puk do středního pásma, ale příliš prudce a Jurčík na něho nedosáhl.
29:09
Nenápadná střela Robina Hanzla donutila Konráda jít do pokleku a své betony pak sklapl včas. Kotouč má tak ve své moci a hra je znovu přerušena.
27:55
Viktor Hübl se málem dostal k dorážce v prostoru mezi kruhy, ale obrana hostů dokázala zakročit. Hübl je hodně aktivní, ale zatím to nedokázal potvrdit také vstřelenou brankou.
27:38
Následuje další komerční pauza.
27:38
Kristian Reichel si drze nabruslil až před Konráda, na kterého vyslal nepříjemnou střelu. Brankář Olomouce však dalším zákrokem podržel nejen svůj tým, ale také své čisté konto.
27:06
Martin Hanzl skáče na led a Litvínov je tedy v plném počtu.
26:40
Litvínov se zatím v oslabení velmi dobře brání a nyní opět hosty k ničemu nepustil. Černá guma tak letí znovu až před brankáře Konráda.
25:59
Domácí vyhazovali kotouč od modré čáry a ten letěl přímo na Konráda. Raději ale brankář Olomouce natáhl svou lapačku a kotouč hned posílá do středního pásma.
25:16
Juraj Mikúš vyzkoušel pozornost Jaroslava Januse, když na něho vyslal prudkou střelu z prostoru mezi kruhy, ale domácí brankář uspěl. VERVA se následně dokázala osvobodit.
25:06
Hanáci si zahrají přesilovou hru. Martin Hanzl krosčekoval Jana Jaroměřského a už sedí na trestné lavici.
25:02
Martin Hanzl s Černým vybojovali kotouč u mantinelu v pásmu Olomouce, ale nakonec se před branku Kohoutů nedostali.
24:26
Gula a jeho rána od modré čáry skončila na pozorném Konrádovi. Ten ale raději uklidňuje hru, přerušuje ji a vhazovat se pak bude po jeho levé ruce.
23:52
Litvínovští se sice dostali do útočného pásma, ale příliš dlouho se v něm neohřáli. Znovu bylo k vidění několik nepřesných přihrávek. Hosté se tak po delší době dostanou také do útočné třetiny.
23:29
Hosté jsou v plném počtu.
23:18
A další vyhození kotouče do bezpečí a vypadá to, že své další oslabení hosté zvládnou.
22:46
Rána od modré čáry byla zblokována Vyrůbalíkem a hosté se znovu osvobozují vyhozením puku až před brankáře Jaroslava Januse.
21:47
Pavlík střílel od modré čáry, na dorážku byl připraven znovu Hübl, ale nakonec se za záda Konráda netrefil. Stejný hráč pak spěchal k modré čáře a sám nechtěně vyhodil kotouč do středního pásma.
21:29
Za vražení na hrazení je vyloučen hostující Ostřížek a VERVA si zahraje přesilovou hru.
21:03
Robin Hanzl střílel z prostoru mezi kruhy, ale opět vyzkoušel pouze pozornost Konráda. Od počátku druhého dějství jsou ale nyní aktivnější Litvínovští.
20:38
A další střela. František Lukeš pálil na brankáře hostů z levé strany, ale znovu si Konrád připsal pozorný zákrok. Hru přerušil a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
20:08
Hned po vhazování ve středovém kruhu se ke kotouči dostali domácí hokejisté a na Konráda následně pak mířila první střela druhé třetiny. S ní si brankář Olomouce poradil.
20:01
První třetina tohoto duelu je za námi. Hosté byli aktivnějším týmem a zúročili to dvěma brankami Mikúše a Knotka. Domácí měli velkou šanci v podobě dorážky Hübla, ale kontaktní branky se domácí nedočkali. Rozhodně ale není nic ztraceno, v dalším průběhu hry se dá očekávat zvýšená aktivita Litvínova, který bude chtít se zápasem ještě něco udělat. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
Střely na branku: 6 – 14
20:00
19:50
Ještě to zkusil svou střelou na Konráda Kristian Reichel, ale litvínovský mladíček kotouč mezi tři tyče neposlal. Vypadá to tedy, že se už nic nestane a první dějství pomalu, ale jistě končí.
19:35
Hanáci se dostali do další šance před brankou Jaroslava Hanuse, ale ten opět nemusel zasahovat. Obrana Litvínova mu pomohla a hned posílá puk na opačnou stranu.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:29
Knotek s Burianem šli do úniku dvou na jednoho, ale nestihli se včas dostat ke kotouči, který tak končí na holi jednoho z obránců domácího celku. Litvínov půjde do dalšího útoku.
17:34
Znovu nepřesná rozehrávka domácích znamená ztrátu útočného pásma a agilní hosté už míří do jejich teritoria.
16:12
Hübl dorážel střelu svého spoluhráče těsně před Konrádem, který chvíli nevěděl, kde je puk. Nakonec ho našel a hned ho ukryl pod svojí lapačku. Domácí nebyli daleko od kontaktní branky!
15:42
Pavelka byl připraven na modré čáře, kam také mířila přihrávka na něho. Jenže kotouč letěl příliš rychle a opustil tak útočné pásmo.
14:47
Hosté se ale hned dokázali ubránit a navíc se dostali také do útočné akce ve vlastním oslabení. Pošetřili tak cenné vteřiny své početní nevýhody.
14:19
Nyní si přesilovou hru zahraje Litvínov. Skladaný dostal dvě minuty za podražení.
14:05
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté přeci jenom svou početní výhodu využívají. Po několika dorážkách před Janusem se k opuštěnému puku dostal JAN KNOTEK, který do odkryté brány poslal svou střelu a hosté rázem vedou o dvě branky – 0:2. Asistence: Jan Jaroměřský, Marek Laš.
13:07
Olomoučtí se zdrželi v teritoriu Litvínova příliš dlouho, ale Janus nakonec nemusel ani zasahovat. Poté se jeho tým dostal ke kotouči, který letí až před Branislava Konráda.
12:12
Navíc budou Litvínovští hrát ve čtyřech. Martin Hanzl inkasuje dvě minuty za vysokou hůl a už sedí na lavici hanby.
12:12
Při signalizované výhodě pro hosty se Kohouti drželi v pásmu Litvínova a JURAJ MIKÚŠ dostal přihrávku na levý kruh, odkud svou střelou dokázal překonat jinak výborného Jaroslava Januse – 0:1. Hosté se tak ujímají vedení. Asistence: Marek Laš, Jan Knotek.
11:46
Na Robina Hanzla mířila přihrávka přes celé střední pásmo, ale útočník domácích kotouč nezachytil. Rázem se tak hra otáčí znovu na opačnou stranu.
10:42
Jaroslav Janus musel vytasit další zákrok, z úhlu na něho střílel Aleš Jergl, brankář Litvínova vyrazil puk svou hrudí před sebe, ale hosté ho poté nedokázali dorazit do poloodkryté domácí klece.
09:46
Hosté svůj krátký pobyt v pásmu Litvínova zakončili alespoň dalekonosnou střelou, která skončila v připravené Janusově lapačce.
08:59
Martin Hanzl poslal přihrávku svému bratrovi Robinovi, ten se ale ke střele nedostal, protože kotouč zachytil obránce hostů Vyrůbalík a znovu to budou hosté, kteří přejdou do litvínovského teritoria.
08:22
Velká šance hostů. Tomáš Fořt se dostal do těsné blízkosti Jaroslava Januse a okamžitě na něho vystřelil. Brankář Litvínova ale svým přesným zákrokem nyní své kolegy hodně podržel!
07:18
Hosté se usadili v pásmu Litvínova, ale zatím nepřišla nějaká přesná přihrávka, která by mohla znamenat nebezpečí před Janusem. Domácí si vzali puk do své moci a už spěchají na opačnou stranu.
06:43
Na řadu nyní přichází první komerční přestávka.
06:03
Také Mikúš je už na ledě a oba celky jsou tak kompletní.
05:54
Tomáš Pavelka střílel od modré čáry, ale na Konráda nevyzrál. Hosté se poté dostali ke kotouči a okamžitě ho vyhazují do bezpečí. Početní výhoda VERVY tak pomalu končí.
05:15
Pavelka je na ledové ploše a Litvínov tak čeká zkrácená přesilová hra.
04:40
Litvínovští se dostali hladce do útočného pásma, Viktor Hübl pálil na Konráda, kterému ale pomohla obrana Kohoutů. Olomouc nyní spěchá dopředu.
04:03
Síly na ledě se ale srovnají. Juraj Mikúš zahrál na Trávníčka vysokou holí a uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
03:48
Z levého kruhu vyslal na Januse nepříjemnou střelu Juraj Mikúš, ale domácí brankář si dokázal poradit a ukrývá kotouč do své lapačky. Znovu je hra přerušena.
03:15
Je tu první vyloučení tohoto utkání. Na trestnou lavici za držení protihráče putuje Pavelka a VERVA se tak bude bránit ve čtyřech hráčích.
02:41
Kristian Reichel zatáhl kotouč do útočného pásma, nikoho tam ale neměl na přihrávku a proto poté odjel střídat. U puku jsou znovu hosté, kteří míří před domácí svatyni.
02:09
Nepříjemný střelecký pokus hostů musel likvidovat Janus, který poté raději přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
01:26
Na druhé straně se snažil o první střelu Viktor Hübl, ale puk zamířil pouze vedle ní. Na druhé straně musel znovu být v pohotovosti Janus, který ale nakonec proti střele Eberleho nemusel zasahovat.
00:31
Juraj Mikúš si nabruslil do prostoru mezi kruhy a natahoval se na přihrávku od svého spoluhráče. Na kotouč však nedosáhl a u puku tak budou nyní hokejisté domácího celku.
00:01

HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička, F. Pavlík – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – Jurčík, Reichel, Trávníček (C) – Řehoř, Válek, Gerhát.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Matai, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, J. Knotek, J. Mikúš – Burian, Ostřížek, Eberle – Skladaný, Herman, Fořt – Holec (C), Rác, Jergl.

Rozhodčí: Pražák, Souček – Barvíř, Kokrment.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.