Litvínov - Plzeň: Miloslav Hořava vstřelil vítězný gól, 2:0

Litvínov ovládl tento zápas v poměru 2:0. Plzeň dnes nebyla horším týmem, ale čisté konto vychytal Jaroslav Janus. Zásluhou branek Stříbrného a Hořavy si domácí nechají na stadionu tři body a zase se o kousek přiblíží play-off. Doufám, že jste si užili krásný hokejový podvečer a brzy opět u ELH.
Hvězdy utkání: Jaroslav Janus – Dominik Kubalík
59:28
Plzeň se nedokáže prosadit. František Lukeš trefil z úniku jen tyč prázdné klece.
58:41
Hosté se při probíhající přesilovce odhodlali k odvolání brankáře. Jaroslav Janus zatím nemusel likvidovat žádný pokus.
58:04
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:18
Josef Stříbrný byl při snaze obehrát protihráče sestřelen. Litvínov ale hraje takticky výborně.
56:14
František Lukeš našel pouze Machovského lapačku. Domácím ale toto přesně vyhovuje.
55:51
Škodě se krátí čas a bude ještě hůř, když se hosté provinili zakázaným uvolněním.
54:53
I fanoušci Plzně už ví, že je zle. Jeden z nich se v hlediště porval s příslušníkem litvínovského fanklubu.
53:05
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov jde do vedení 2:0! Filip Pavlík zavezl puk do třetiny, předal ho MILOSLAVU HOŘAVOVI, který nezazmatkoval a s chladnou hlavou nedal gólmanovi střelou pod víko šanci.
Asistence: Filip Pavlík.
52:43
Kotouče se po nepřesnosti v rozehrávce zmocnili hosté. Jaroslav Janus ale zasahovat nemusel.
52:14
Vyhození Škody si sebere Viktor Hübl a založí další akci domácích.
51:30
Hostům pomalu ale jistě utíkají vteřinky na vyrovnání utkání. Litvínov se nesnaží hrát do obrany, ale drží svého soka v jeho pásmu.
50:53
Hosté v plném počtu. Krátká přesilovka domácích gólem neskončila.
50:12
Domácí v plném počtu. Sörvik se ihned zapojuje do útočné akce.
49:33
Zbyněk Sklenička tvrdou pumelicí vyprášil pravý beton brankáře Plzně.
48:55
Hráči si poprvé vyzkouší hru 4 na 4.
48:54
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Dominik Kubalík – 2 min., podražení).
48:53
Robin Hanzl po kličce skvěle střílel na Matěje Machovského.
48:12
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Daniel Sörvik – 2 min., nedovolené bránění).
48:10
Hra se přelévá ze strany na stranu. Plzeň dostane šanci v přesilovce.
47:19
Po zákroku Matěje Machovského následuje komerční přestávka.
46:42
Litvínovští ale nadále drží kotouč v útočném pásmu. Vše se snaží změnit Dominik Kubalík, nejlepší střelec hostů.
45:57
Hosté v plném počtu. Škoda se poměrně v klidu ubránila. Nyní musí své síly soustředit především na útok.
45:05
Plzeň se osvobozuje. Verva nadále neohrožuje Machovského.
44:32
Litvínov uzavřel soupeře v jeho třetině. Dvakrát to od modré zkoušel Daniel Sörvik. Bek však neměl potřebné štěstí.
43:57
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Pulpán – 2 min., nedovolené bránění).
43:12
Obrovské štěstí nyní měli hráči domácích. Hosté již zvedali ruce nad hlavy, ale Jaroslav Janus snad pohledem vytlačil puk ze své branky.
42:38
Martin Hanzl nenašel před branku najíždějícího Jakuba Černého. Poté se však Matěj Machovský již zákrok připsal.
41:46
Josef Stříbrný nenašel svého spoluhráče a vyhodil na icing.
41:34
Domácí se provinili zakázaným uvolněním. Lehký přechod do útoku pro hosty.
41:28
Brzký přechod přes modrou čáru i na druhé straně.Opět se bude vhazovat ve střední třetině.
41:05
Jakub Černý se dostal do útočného pásma dříve než jeho spoluhráč. Ofsajd a buly ve středním pásmu.
40:47
Dnešní utkání sleduje 5280 diváků.
40:01
Plzeň vyhrála první vhazování třetí třetiny.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:11.
Příliš pohledného hokeje jsme se nedočkali ve druhé třetině. Diváci neviděli ani žádný gól. Hra byla nepřesná s ojedinělými šancemi na obou stranách. Doufejme v lepší podívanou ve třetím dějství.
40:00
39:20
Litvínov se dostal do sevření Plzní. Hosté by rádi vstřelili do konce třetiny vyrovnávací gól.
38:01
David Sklenička poslal svou ránu těsně vedle levé tyče.
37:04
Kristian Reichel se z čista jasna objevil v gólové šanci! Forvard domácích svou střelu chtěl nasměrovat do levé šibenice, avšak přestřelil.
36:40
Nicholas Johnson nezachytil puk na modré, přesto se rozhodčí nerozhodli odpískat zakázané uvolnění.
36:05
Zbytečná chyba Zbyňka Skleničkou vyvrcholila nebezpečnou střelou Tomáše Svobody. Litvínov prožívá nyní horké chvíle.
35:25
Litvínovští si teď mohou hodně oddechnout. Tomáš Vracovský nadělal v domácím pásmu hodně zmatků. Poté, co jeho spoluhráč objel branky, netrefil odkrytou klec a stav utkání nadále platí.
34:40
Domácí v plném počtu. Verva oslabení přečkala bez jediného ohrožení Jaroslava Januse. Hosté sice kombinoval, ale bez střel gól nedají.
33:28
Kapitán Trávníček sice vyhodil, ale Plzeň hraje tuto přesilovku mnohem lépe než tu předešlou.
32:40
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Miloslav Hořava – 2 min., sekání).
32:27
Litvínov dlouho motal svého soupeře v obranném pásmu. Celá show se však odehrávala pouze za bránou Matěje Machovského.
31:24
Prověřený střelec Dominik Kubalík selhal v další šanci. Nutno říct, že Jaroslav Janus mu k tomu včasným vyjetím pomohl.
30:57
Další puk mimo mantinely. Vhazování ve středním pásmu.
30:21
Po vyhození domácí obrany přes všechny čáry následuje zakázané uvolnění.
29:40
Čtvrtá formace Litvínova zatápí hostům v obranném pásmu. Plzeň hraje teď lehce pasivně.
28:52
Michal Moravčík orazítkoval mantinel za Janusem. Další pokus hostů ukryl gólman Vervy v lapačce.
28:24
Robin Hanzl po sólo akci trefil pouze boční síť. Zmatky v hostující obraně vyřešil zákrokem lapačkou Machovský.
27:38
David Sklenička dostal dobrou přihrávku na modrou. Plzeňský bek si najel do palebné pozici. Jaroslav Janus ale potvrdil letošní skvělou formu.
27:00
Viktor Hübl nestačil chytit složitou přihrávku z obranného pásma. Zakázané uvolnění odsuzuje hru do třetiny Jaroslava Januse.
26:21
Lukáš Válek provětral výstroj Matěje Machovského. Gólman Škody ale puk za svá záda nepropustil.
26:03
Ondřej Jurčík obdržel přihrávku rukou. Rozhodčí přerušili hru a bude se vhazovat ve středí třetině.
25:23
velice nebezpečná teč Dominika Kubalíka před Janusem. Jen tak tak, že kotouč neskončil v litvínovské síti.
24:51
Jaroslav Janus sklapl betony včas a ukryl v nich černou gumu.
24:11
Josef Stříbrný prodloužil do útočného pásma, ale z žádný z jeho spoluhráčů puk nestihl dojet. Část hry, kterou nyní sledujeme není pro diváky příliš pohledná. Časté ztráty kotouče neumožňují hráčům lepší kombinace.
23:31
Michal Moravčík vyhodil puk z pásma a hnal se za ním. Kotouč byl na něj však příliš rychlý, a tak se píská zakázané uvolnění.
22:18
Litvínovu se útok nevydařil. Plzeň dobře ubránila kombinaci domácích.
21:37
Martin Hanzl přestřelil i plexisklo. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:01
Střelu Viktora Hübl zblokovali beci hostů. Škoda může zaútočit na druhé straně.
20:29
Střela Dominika Kubalíka letěla hodně mimo tři tyče. Následně se domácí uvolnili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
20:01
Plzeňští vyhráli úvodní vhazování a ženou se dopředu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:21.
Diváci si rozhodně nemohou stěžovat, že by se dívali na nudný hokej. Hra je svižná a plynulá, ovšem branka padla jen jednu. O tu se postaral ve 14. minutě poněkud šťastně Josef Stříbrný. Plzeň ale také měla své šance. Ve druhém dějství se máme na co těšit.
20:00
19:30
Konec třetiny patří hostům. Hráči Škody přidali na obrátkách a dusí domácí v jejich pásmu. Litvínov to ale přečkal.
18:50
Tomáš Vracovský ve slibné pozici nedokázal zkrotit skákavý kotouč. Jaroslav Janus tentokrát nemusel zasahovat.
18:04
Válek se ocitl v pásmu dříve než s pukem jedoucí František Gerhát. Vhazování ve střední pásmu.
17:32
Jiří Gula nestihl puk na modré. Celá pětka Litvínova tak musí vyklidit útočnou třetinu.
17:08
Necelé tři minuty před koncem se píská ofsajd domácích.
16:40
Hosté hrají teď lepší pasáž zápasu. Verva však vše ustála a stav se zatím nemění.
15:52
Matěj Machovský drží svůj tým! František Lukeš dostal výbornou přihrávku až na modrou čáru. Forvard domácích si vytvořil střeleckou pozici. Gólman Plzně ale skvěle zneškodnil nejdříve Lukešovu střeli i následující dorážku.
14:47
Vervu úvodní branka nakopla. Domácí jsou jasně aktivnější a Plzeň se opět musí bránit.
13:01
Máme tu první branku utkání. Do brejku 2 na 1 vyrazil František Lukeš společně s JOSEFEM STŘÍBRNÝM. Lukeš přihrál puk druhému jmenovanému. Stříbrný chtěl ještě vracet na Lukeše, jenže bránící hráč si nešťastně srazil puk do vlastní branky.
Bez asistence.
12:22
Domácí v plném počtu. Jednoduchá práce v oslabení pro domácí.
12:02
A další vyhození. Karel Kubát už se nemůže dočkat návratu na kluziště.
11:20
Lukáš Pulpán nezvládl udržet modrou, když dostal těžkou vzdušnou přihrávku. Litvínov hraje oslabení skvěle.
10:42
Tomáš Pavelka nic nevymýšlel a vyhodil puk daleko od Jaroslava Januse. Škodě se vůbec nedaří usadit se v pásmu.
10:24
Ihned po vhazování se domácí osvobodili dlouhým vyhozením. Následně Plzni nevyšel přechod přes modrou čáru. Píská se ofsajd.
10:22
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., sekání).
09:16
Jiří Gula chyboval na modré lajně. Ondřej Jurčík pro jistotu nahodil puk za bránu Matěje Machovského.
08:38
Kotouč skončil za plexisklem. Vhazování ve střední třetině.
07:58
Další výborný obranný zákrok si připisuje Jiří Gula, který kleknutím vykryl trajektorii přihrávky na osamoceného útočníka Škody.
06:53
Jeden z nejlepších snajprů extraligy právě spálil obrovskou šanci! Po chybě litvínovské obrany získal puk Tomáš Svoboda, který naservíroval kotouč nádherně Kubalíkovi. Hostujícího forvarda ale famózně vychytal Janus.
06:38
Jaroslav Janus opět v pohotovosti. Tvrdou ránu ale gólman Vervy vykryl.
06:35
Sražená střela Jakuba Lva skončila v ochranné síti za Jaroslavem Janusem.
06:03
Miloslav Hořava dostal parádní přihrávku. Útočník domácích se ještě ale snažil najít svého spoluhráče. Plzeňský bek skvěle vykryl dráhu pasu, a tak se skóre po této akci měnit nebude.
05:06
Další zákrok si připsal brankář hostů. Verva se zatím prezentuje aktivnějším pojetím hry.
04:53
Plzeň uklidňuje hru a Peter Čerešňák bude rozehrávat od vlastní branky.
04:21
Karel Kubát provětral Matěje Machovského. Následně rozhodčí přerušili hru, jelikož se hráči provinili přihrávkou rukou.
03:37
Plzeňským se kombinace nepovedla. Verva se tak osvobozuje bez jakéhokoli vypětí sil.
03:13
Peter Čerešňák vyhodil puk přes plexisklo. Kotouč se otřel o hrazení, a tak se bude pouze vhazovat v obranném pásmu hostů.
02:45
Viktor Hübl při přechodu do útočného pásma ztroskotal na obránci. Hráči domácích se musí vracet.
02:06
Střela Karla Kubáta skončila na mantinelu. Jakub Koreis vyváží puk do útoku.
02:01
František Gerhát zkusil nahodil puk ze středu kluziště na Machovského. Gólman Plzně zůstal ve střehu.
01:39
Pětka Škody se osvobodila z tlaku pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazování před Matějem Machovským.
01:10
Hosté drží kotouč na zadním mantinelu za Jaroslavem Janusem. Žádně nebezpečí nevzniklo. Dopředu se opět řítí domácí.
00:35
První formace domácích vybojovala vhazování ve středním pásmu poté, co se puk ocitl na střídačce.
00:01
Úvodní vhazování získali hráči Plzně. Litvínov okamžitě jede napadat.
00:01

HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, F. Pavlík, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Stříbrný – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, M. Hořava – Gerhát, Válek, Jurčík.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, P. Kadlec, Pulpán, D. Sklenička, Němeček – D. Kubalík, Kracík, T. Svoboda – Hrnka, Kodýtek, Indrák – Vracovský, Koreis, Vondráček – Lev, Preisinger, Johnson.

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Bláha, půr.
HC Škoda Plzeň – 10. místo, 26 bodů, 58:76
Aktuální forma: P,V,V,V,P
Plzni se nevydařil vstup do aktuálního ročníku. 6 proher z 7 zápasů připoutalo západočeský klub dlouho na dno extraligové tabulky. Nyní se situace zlepšuje. Výkony se stabilizovaly a Škoda poskočila na 10. pozici. Největší problém je rozhodně mladá obrana, která inkasovala druhý nejvyšší počet gólů – 76, jen o gól méně než nejhorší Vary – 77. Poslední dobou se rozchytala opora v bráně Matěj Machovský a pro Plzeň to znamená vidinu lepších zítřků. Úspěch na horké půdě Litvínova ale nebude snadný.
Brankářská jednička: Matěj Machovský – 17 zápasů, 91,11% úspěšnost
Hvězdy týmu: Matěj Machovský, Dominik Kubalík, Jaroslav Kracík
HC VERVA Litvínov – 4. místo, 43 bodů, 62:53
Aktuální forma: V,P,V,V,V
Litvínov má sezónu rozehranou skvěle. Verva zbytečně neztrácí body a dokáže otáčet zápasy. Pár bodů ale Chemici také poztráceli, konkrétně jich bylo 8, když dokázali utkání rozhodnout až v prodloužení, výjimečně v samostatných nájezdech. V posledním duelu měla Verva namále, když remízu nejprve 20 sekund před koncem zachránil trestným střílením Robin Hanzl a následně Karel Kubát rozhodl v prodloužení. ale Domácí nakonec Karlovy Vary porazili, i když si po utkání pohoršili o jednu příčku, jelikož je přeskočil Liberec.
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 18 zápasů, 93,62% úspěšnost
Hvězdy týmu: František Lukeš, Viktor Hübl, Robin Hanzl
Krásné odpoledne u 23. kola Extraligy ledního hokeje. V dnešním souboji se představí domácí Litvínov proti Plzni. Jedná se o druhý vzájemný duel letošní sezóny. V prvním střetnutí zvítězili Chemici nejtěsnějším možným rozdílem 4:3. Plzeň ale po slabším startu opět našla vítěznou cestu a nebude to chtít dát Litvínovu zadarmo. Pro Vervu ale mluví úžasná bilance v domácím prostředí. 10 vyhraných utkání v řadě za sebou dodává severočeskému týmu velké sebevědomí.
Nechme se překvapit, jak utkání dopadne. Přeji příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.