Litvínov - Sparta: Posunutá branka. Videorozhodčí gól hostům neuznal

To je pro tuto chvíli ode mne vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.
Střely na branku: 28 – 33
Je dobojováno. Tři body si na své konto do tabulky připíší domácí hokejisté, kteří o své výhře rozhodli prakticky už v první části hry, kterou vyhráli 4:1. V té druhé části pak přidali ještě jednu branku a celý zápas kontrolovali až do konce utkání. Sparta neproměnila tři dvojnásobné přesilové hry a to zřejmě rozhodlo o osudu dnešního klání. Litvínov si tak připisuje už čtvrtou výhru v řadě a v tabulce přeskočí svého dnešního soupeře.
59:52
Také Martin Hanzl je už na ledě a Litvínov je ve čtyřech. Nic se ale už nestane, Litvínov se tak v dnešním utkání stane vítězem a sebere Spartě všechny tři body.
58:46
Forman je na ledě a hosté budou hrát zkrácenou početní výhodu pět na tři.
58:36
Trávníček zachytil rozehrávku Sparty a kotouč poslal do středního pásma. Následně ho i dojel a dostal se až před Novotného, kterého zaměstnal svou střelou.
58:16
František Lukeš dostává dvě minuty za sekání a hosté si zahrají přesilovou hru čtyři na tři.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:52
Litvínov hrál v šesti a hráčská lavice tak dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Martin Hanzl. Znovu se bude hrát ve čtyřech.
57:32
Ihnačák sebral domácím puk a okamžitě ho vyhodil až před domácí branku. Další osvobození hostů.
57:10
Hosté přečkali nejhorší a nyní jsou už ve čtyřech hráčích.
56:21
Další vyloučení Sparty. Forman inkasuje dvě minuty za držení a už je také na lavici hanby.
55:38
Eminger se v obranném pásmu Litvínova dostal ke kotouči a poté si nabruslil k modré čáře, odkud pálil na Januse. Ten jeho ránu chytá do své náruče.
55:27
Filip Novotný má problém se svojí maskou a hra je na chvilku přerušena.
55:20
Viktor Hübl vyslal jedovku z pravého kruhu a Novotný se zaskvěl pozorným zákrokem.
55:10
Litvínov si zahraje čtyři na tři. Černoch dostává dvě minuty za držení a už sedí na trestné lavici.
54:52
Znovu uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Na straně Sparty dostává dvě minuty Pech za sekání a na domácí straně pak Lukeš za hrubost.
54:52
54:41
Pěkná souhra Sparty, Pech hledal svou přihrávkou Kumstáta, který pálil z otočky, ale kotouč srazila obrana Litvínova do bezpečí.
53:35
Piskáček pálil od modré čáry a znovu Janus zasahoval přesně. Domácí hrají v absolutní pohodě a už se příliš nikam neženou. Stále mají pohodlný náskok nad svým dnešním soupeřem.
52:59
Michal Barinka pálil z pravého kruhu na domácí branku, Janus ale nadvakrát ukryl kotouč pod svojí lapačkou. Nejprve ho vyrazil před sebe, následně pak ho definitivně schoval pod lapačku. Na řadu nyní přijde komerční přestávka.
52:55
Oba celky jsou už v plném počtu.
52:31
Litvínovští hokejisté vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Januse. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
51:42
Zatím byla k vidění série nepřesností na obou stranách, nyní už ale mají kotouč hosté, kteří s ním spěchají do útočného pásma. K tomu, aby s utkáním ještě něco udělali, jim zbývá něco málo přes osm minut.
50:55
Uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Na té hostující dostal dvě minuty za nedovolené bránění Cingel a na straně Litvínova pak Hořava také dvě minuty za držení.
50:55
49:48
Litvínovští se dostali do slibně se rozvíjející šance, která ale velmi rychle skončila. Domácí se dostali do ofsajdové pasti a hra je tak vykázána zpět do střední třetiny.
48:40
Andrej Kudrna střílel z dálky na Januse, ten nemusel zasahovat. Obránci VERVY zakročili a posílají kotouč do středního pásma.
47:32
Piskáček se jal ke střele z vrcholu levého kruhu, kotouč však srazila obrana domácích za svou branku. Tam si kotouč převzali znovu hosté, ale před Janusem se ke střele nedostali.
46:59
Kubát chyboval v rozehrávce ve vlastním obranném pásmu a toho málem využil Jaroslav Hlinka, který se dostal ke střele z prostoru mezi kruhy. Janus ale jeho střelecký pozdrav ukryl ve své lapačce.
46:30
Na řadu přichází komerční přestávka.
45:32
Sparťané ztratili kotouč ve středním pásmu a k puku se dostal Robin Hanzl. Ale ten mu přeskočil hokejku a do úniku před Novotného se tak nedostal.
44:34
František Lukeš sebral kotouč Cingelovi a svou přihrávkou hledal Stříbrného, ale střelec dvou dnešních branek se před Novotným neprosadil.
44:15
Utkání sleduje 5 840 diváků.
43:29
Hostům se nedaří souhra a domácí jsou u všeho dříve, než Sparta. Nyní to vyústilo zakázaným uvolněním Pražanů a ti tak budou čelit dalšímu útoku Litvínova, který je v jejich pásmu nebezpečný.
42:27
Litvínovští nedovolili hostům projít do útočného pásma a otočili směr hry na druhou stranu. Jenže se pak sami dopustili zakázaného uvolnění a Sparta se tak vrátí do litvínovského teritoria.
41:24
Na led skáče už také Pavelka a Litvínov je kompletní. Dlouhou dvojnásobnou přesilu Sparty tak udržel a to je pro jejich psychickou pohodu samozřejmě dobře.
41:07
Trávníček je na ledě a jeho tým je ve čtyřech. Sparta má ještě přesilovku klasickou, tedy pět na čtyři. Podaří se jí snížit?
40:45
Robin Hanzl ale vyhodil puk až před Novotného a šetří vteřiny litvínovského oslabení.
40:05
Sparta zahájila třetí třetinu s pukem na svých holích a už se dostává do útočného pásma. Čeká jí ještě dvojnásobná početní výhoda, která může trvat přes minutu.
40:01
Střely na branku: 22 – 24
I druhá třetina je už minulostí. V ní jsme viděli jedinou přesnou trefu. Litvínov využil svou druhou přesilovou hru a před třetí třetinou tak vede rozdílem čtyř branek. Jenže v závěru bylo vyloučeno několik hráčů domácích a Sparta tak měla velkou šanci v dlouhé přesilové hře pět na tři. Zatím se jí ale využít nepodařilo, uvidíme, jak tomu bude ve třetí periodě. Ta začne přibližně v 19:25.
40:00
39:39
Vyloučený Hořava je zpět na ledové ploše, ale nic to nemění na tom, že bude přesilovka Sparty pokračovat i nadále.
39:24
Tomáš Pavelka dostává dvě minuty za zdržování hry. Série litvínovských trestů tak pokračuje.
39:08
Sparta je v plném počtu a hraje přesilovku pět na tři.
39:03
A Michal Trávníček dostává dvě minuty za úmyslné posunutí branky a už sedí na trestné lavici.
39:03
Gól neplatí. Branka sice posunutá byla, ale ještě v momentě před jejím posunutím kotouč za brankovou čáru neprošel.
39:03
Sparťané měli tlak před brankou Litvínova a vypadalo to, že dopravili kotouč za čáru, jenže vzápětí byla posunuta branka. Hlavní sudí tak budou volat videorozhodčímu, aby celou situaci ještě prověřil.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:12
Jaroslav Hlinka střílel z levého kruhu na domácí branku a pukem trefil masku Jaroslava Januse. Hra je tak samozřejmě přerušena a vhazovat se bude po pravici Januse.
37:59
Gernát hledal Hlinku na modré čáře, ale tomu kotouč utekl do středního pásma. Domácí tak pošetřili cenné vteřiny svého oslabení.
37:39
Další trest pro domácí. Miloslav Hořava inkasuje dvě minuty za hákování a hosté mají zajímavou přesilovku čtyři na tři.
37:08
Vyloučení na obou stranách. Za hrubost budou pykat hostující Uher a domácí Sörvik. Uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
37:08
36:05
František Gerhát zatáhl puk do útočného pásma a nakonec se dostal sám i ke střele z pravé strany. Novotný ale celou situaci dobře viděl a příložníkem jeho střelu zneškodnil.
34:57
Litvínov přečkal dvojnásobné oslabení bez úhony a nyní je už v plném počtu.
34:51
A hned se zapojil do bránění hostů ve vlastním pásmu a vyhazuje kotouč do bezpečí. Početní výhoda hostů tak pomalu končí.
34:35
Michal Trávníček skáče na led a litvínovská VERVA je už ve čtyřech hráčích.
33:39
Hosté se uhnízdili v pásmu Litvínova a na Januse mířilo několik střel. Domácí ovšem zatím odolávají a znovu vyhazují kotouč mimo ohrožení vlastní branky.
33:13
Trojice Litvínovských se dokázala dostat ke kotouči, který bleskurychle vyhazuje do bezpečí až před hostující branku.
32:57
A pozor. Litvínov jde do tří. Viktor Hübl dostává dvě minuty za podražení a Sparta bude hrát přesilovku pět na tři.
32:35
Michal Trávníček nedovoleně bránil svého soupeře a dostává dvě minuty. Přesilovka pro Spartu.
30:47
Litvínov právě vstřelil branku!
Další využitá přesilovka domácích. FRANTIŠEK LUKEŠ dostal kotouč na levý kruh, odkud svou střelou vymetl pavučiny v síti hostů. Filip Novotný tak inkasuje svou první branku v tomto utkání po tom, co vystřídal Tomáše Pöpperleho. Asistence: Viktor Hübl, Karel Kubát.
30:22
Jiří Gula pálil z vrcholu levého kruhu na Novotného, kotouč ovšem poslal pouze vedle jeho branky. Nicméně domácí drží stále útočné pásmo.
30:11
Lukáš Pech putuje na trestnou lavici za vysokou hůl a Litvínov si zahraje přesilovou hru.
29:22
Martin Hanzl poslal kotouč znovu Robinu Hanzlovi. Druhý jmenovaný ale ještě akci chtěl vyšperkovat na Jakuba Černého, ke kterému se ale přihrávka nakonec nedostala.
28:18
Michal Trávníček se v pásmu hostů snažil udržet kotouč pro své spoluhráče, ale Michal Barinka ho o něj okradl. Sparta tak bude moci založit svůj další útok z hloubi vlastního obranného pásma.
27:42
Domácí hokejisté se mohli dostat do další šance, ale byli v ofsajdové pasti. Do pásma tak proniknout nemohli a pouští tak ke kotouči svého dnešního soupeře.
26:45
Po komerční přestávce pokračuje hra s pukem na sparťanských holích. Hosté prošli do dalšího útoku, ale před Janusem znovu nevytvořili žádnou akci, která by ho ohrozila.
26:15
František Lukeš si nabruslil do těsné blízkosti Novotného a donutil ho svou střelou k zákroku. Novotný tak svůj tým podržel.
25:14
Bratři Hanzlové znovu zahrozili před brankou hostů, ale ohrozit Novotného se jim nepodařilo. Jejich přihrávky ale mají oči a vypadá to, že jejich útok bude dokonale ladit.
24:10
Štefan Ružička byl připravený před brankou Litvínova ke střele, ale jeho spoluhráč mu nakonec kotouč neposlal.
23:29
Cingel se snažil najít Briana Ihnačáka, ale druhému jmenovanému se nepodařilo kotouč zpracovat. Následná akce domácích, ve které se ocitl Martin Hanzl, skončila taktéž bez gólového úspěchu.
22:30
Válek si zpoza branky Sparty nabruslil k levému kruhu, kde z otočky pálil na Novotného. Ale jeho střela byla sražena obranou hostů, kteří tak nepovolili Litvínovu další vstřelenou branku.
21:46
Michal Trávníček se srazil s Martinem Gernátem, ale hostující hráč tento střet ustál a je v pořádku. Nicméně do útoku míří domácí hokejisté.
20:57
Hosté zbytek své přesilové hry nedokázali využít a domácí jsou už v plném počtu.
20:01
Do brankoviště hostů se postavil Filip Novotný, který vystřídal Tomáše Pöpperleho.
20:01
Je za námi první třetina, která byla na branky velmi bohatá. Viděli jsme jich celkem pět. Nejprve se do vedení dostali domácí, ale hosté dokázali srovnat. Pak ale přišly tři slepené góly ze strany Litvínova, který tak po první třetině vede o tři góly. Domácí tak zatím mohou být spokojeni, hosté naopak zklamáni. Ale rozhodně neházejí flintu do žita a pokusí se s utkáním ještě něco udělat. Druhá třetina začne přibližně v 18:25.
Střely na branku: 13 – 14
20:00
19:15
Hosté zamkli svého soupeře v jeho pásmu a na Januse mířilo několik střel. Ale domácí brankář zatím odolal a vypadá to, že se v prvním dějství už nic nestane.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:57
Zbyněk Sklenička dostává dvě minuty za zdržování hry a je tu přesilovka pro pražskou Spartu.
18:35
Překrásná souhra bratří Hanzlů. Robin Hanzl vyslal svého bratra MARTINA HANZLA do úniku a ten jeho nabídku dokonale využil. Sjel si před Pöpperleho a svou bekhendovou střelou do odkryté branky posílá svou střelu. Jeho starší bratr Robin mu sebral kotouč, byla to jeho první střela v nejvyšší soutěži. Asistence: Robin Hanzl, Jakub Černý.
18:18
Přesilovku domácí využívají. VIKTOR HÜBL z prostoru mezi kruhy vymetl v brance Sparty všechny pavučiny a Litvínov si bere dvoubrankový náskok. Asistence: František Lukeš, Karel Kubát.
18:02
Lukeš a Kubát vyslali na Pöpperleho další střely, ale hostující brankář odolal.
17:20
Navíc má Litvínov další šanci na skórování v první přesilové hře tohoto utkání. Piskáček dostává dvě minuty za podražení a už sedí na trestné lavici.
16:50
JOSEF STŘÍBRNÝ je zatím hrdinou první třetiny pro svůj litvínovský tým. Své trestné střílení dokázal proměnit, když si najel před Pöpperleho a střelou mezi jeho betony ho dokázal překonat. Domácí si tak berou své vedení znovu zpátky. Bez asistence.
16:50
Josef Stříbrný byl faulován v při nájezdu před branku Sparty a rozhodčí nařizují trestné střílení!
16:11
Hosté se opět natlačili před Janusovu branku, kde střílel Jaroslav Hlinka, ale domácí brankář jim další branku nepovolil.
14:43
Sparta právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno. Po vhazování v útočném pásmu Sparty, které bylo vítězné, dostal nad vrchol pravého kruhu namazáno Martin Gernát, který svou střelu poslal vzdušnou čarou na branku Litvínova. Před Janusem jeho ránu tečoval PETR KUMSTÁT, který tak srovnává stav tohoto utkání. Asistence: Martin Gernát, Lukáš Pech.
13:06
Hosté ale branku Litvínova neohrozili a do další akce se mohli vrhnout domácí. Jenže ani oni nic nevymysleli a hra se rázem znovu otáčí před domácí branku.
12:49
Dominik Uher se rozjel z levé strany na Jaroslava Januse, ale jeho následnou střelu z levého kruhu opět chytá. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat po jeho pravé ruce.
12:10
Hosté se dopustili zakázané uvolnění a hra se tak přestěhuje znovu před sparťanskou branku. Vhazovat se bude po levici Tomáše Pöpperleho.
11:47
Eminger vyhrál vhazování v útočném pásma nad Kristianem Reichelem a hned poslal puk na volného Michala Barinku, jenž okamžitě bez přípravy vystřelil. Ale Janus jeho vzdušnou střelu nakonec ukryl ve své lapačce.
11:15
Gula dostal nabito od Martina Hanzla, z pravé strany vyslal jedovatou střelu a donutil tak Pöpperleho k dalšímu zákroku. Ten se v posledních chvílích ve svém brankovišti rozhodně nenudí.
10:28
Únik dva na jednoho v podání Stříbrného a Hübla. Ale druhý jmenovaný měl zablokovanou hokejku a nemohl se tak dostat k pořádné střele. Znovu ale domácí ukázali, že jsou dnes pořádně nažhaveni a čím dál více se tlačí před Pöpperleho svatyni.
10:03
Daniel Sörvik zastavil nyní další náznak šance Sparty a poté rozehrál kotouč mezi své spoluhráče, kteří tak mohou založit z hloubi vlastního pásma další útočnou akci.
09:04
Další slibná akce na sparťanské straně. Ale opět to byl Janus, kdo zavelel k dalšímu přesnému zákroku. Vhazovat se po jeho přerušení hry po Janusově pravici.
08:29
Na druhé straně vyslal nenápadnou střelu Marek Hrbas, Janus ale znovu pozorný. Po delší době ale hosté měli dobrou příležitost ke skórování.
07:53
Viktor Hübl převzal puk na pravém kruhu, ale znovu z toho nic nemohlo být. Obrana hostů mu zabránila jakýkoli kontakt s kotoučem a otáčí hru na opačnou stranu.
07:04
Ostap Safin z pravé strany vyslal přízemní střelu na Januse, ale ten měl příložník na svém místě. Je to jeho další úspěšný zákrok, kterým podržel svůj tým.
06:49
Miloslav Hořava se prosmýkl obraně Sparty a řítil se takřka sám na hostující branku. Eminger ale zastavil Hořavu, který skončil ve sparťanské brance.
06:40
Na řadu nyní přichází komerční přestávka.
06:29
Zkušený matador Jaroslav Hlinka si nabruslil k levé tyčce domácí branky, kotouč za záda Januse však doklepnout nedokázal. A ani jeho další následná střela Januse neohrozila.
05:49
Sklenička si nabruslil podél levého mantinelu do útočného pásma, ale neměl tam nikoho na přihrávku. Litvínovští se tak sami připravili o útočné pásmo a na druhou stranu míří hosté.
04:37
Nedomlel nerozehrál dobře ve vlastním pásmu na svého spoluhráče a Litvínovští se znovu zadarmo dostali ke kotouči. Ale následný obranný zákrok Gernáta nedovolil Litvínovu další šanci.
03:48
Domácí znovu útočili a z pravé strany vyslal jedovatou střelu Válek. Pöpperle ale včas nastavil svoji lapačku a svým zákrokem pak přerušuje hru.
02:36
Domácí hokejisté se ujímají vedení. Po špatné rozehrávce Sparty se k puku dostali Litvínovští, František Lukeš poslal kotouč JOSEFU STŘÍBRNÉMU, který si sjel do těsné blízkosti hostující branky a poté dokázal poslat kotouč nad jeho levým betonem. Pöpperle se pak už pouze jen bezmocně podíval za sebe. Asistence: František Lukeš.
01:52
Cingel si najel k nahozenému puku od Emingera, ale před brankou Januse zasáhla pozorná litvínovská obrana.
00:56
Martin Hanzl poslal přihrávku svému staršímu bratrovi Robinovi, ten ale nakonec puk nezachytil a ten má v moci brankář Pöpperle. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
00:14
Od úvodního vhazování byli u puku hokejisté pražské Sparty, ale nakonec se do útočného pásma nedostali. Do prvního útoku tak mohou zamířit domácí hokejisté.
00:01

HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička, Strejček – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Reichel, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, Gerhát.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Nedomlel, Čajkovský, Kalina, Hrbas, Gernát, Piskáček, Barinka, Eminger – Ružička, P. Vrána, Ihnačák – Černoch, J. Hlinka (C), Forman – Kumstát, Pech, Safin – Uher, Cingel, Kudrna.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Tobias Wehrli – Tomáš Pešek, Libor Suchánek.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
Vzájemná utkání

Loňská vzájemná utkání patří jednoznačně Litvínovu. První dvě dokázal vyhrát shodně 3:2 po nájezdech, jednou si připsali hráči Litvínova výhru 3:1 a až v posledním vzájemném měření sil prohráli na ledě Sparty 0:5. Pražský celek tak má tomu severočeskému rozhodně co vracet.