Litvínov - Vítkovice: Hostům vrátil vedení Roman Szturc, 1:2

Ani závěrečný nápor domácím k vyrovnání nestačil. Ve třetí třetině už fanoušci na stadionu gól neviděli, a tak se Vítkovice radují ze tří bodů, které si ze severu Čech odvezou. Hra neměla příliš velké tempo, ale přesto nám nabídla několik zajímavých momentů. Především Jaroslav Janus řešil několik velmi nebezpečných šancí.
Hvězdy utkání: Jaroslav Janus – Daniel Dolejš
59:15
Domácí již hrají bez Januse. Místo něj je tam šestý hráč Litvínova.
58:19
Martin Hanzl selhal ve stoprocetní šanci! Spoluhráči pro Hanzla vytvořili perfektní pozici, ale útočník puk nepochopitelně vypálil mimo tři tyče.
57:54
Další vhazování před brankářem Dolejšem. Verva se zřejmě za chvíli odhodlá ke hře bez gólmana.
57:15
Jaro Janus se brzkým výjezdem z brány zasloužil o zmaření šance na vítkovický brejk.
56:40
Bomba Karla Pilaře od modré vyhnala domácí z pásma. Kotouč se svezl po mantinelu.
56:10
Nyní jsme svědky ofsajdu domácích. Pro Litvínov je toto kouskování hry velmi špatné.
56:05
František Lukeš bez teče pálil naprosto nepřesně a puk skončil v ochranné síti.
55:20
Jedna z posledních šancí pro Litvínov. Překonat Dolejše se snažil Robin Hanzl. Rána litvínovského reprezentanta nemířila do brány.
55:00
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Rostislav Olesz – 2 min., napadení).
54:31
Zkušený matador Viktor Hübl zmařil dvě obrovské šance domácích. Napoprvé vůbec netrefil puk a v druhé šanci adresoval Dolejšovi příliš slabou střelu.
53:57
Nyní Jaro Janus potvrdil, proč je na severu Čech neotřesitelnou jedničkou. Natlačení vítkovického útočníka do brankoviště v klidu vyřešil.
53:34
Lukáš Válek dostal gólovou přihrávku od Miloslava Hořavy. Mladý domácí forvard ale nenachytal Daniela Dolejše střelou mezi betony. Litvínov stále prohrává.
53:23
Před Dolejšem se udělal shluk hráčů a toho chtěl využít Karel Pilař. Obránce Litvínova ale gólmana Ridery nepřekonal.
52:03
Domácí v plném počtu. Vítkovice ale ukrojily dvě minuty z časomíry a přiblížily se výhře.
51:39
Až teď musel gólman Vervy krýt projektil Urbance od modré. Další kotouč letící na Januse už raději brankář schoval.
51:07
Zatím se domácí drží. Janus ještě nemusel ani jednou zasahovat.
50:12
Tohle hostům přijde vhod. Dvě minuty, kdy domácí jen těžko ohrozí Dolejše. Navíc mohou Vítkovičtí přidat třetí gól, kterým by značně zmařili domácí plány na body.
50:03
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Trávníček – 2 min., podražení).
49:30
Litvínov je teď sice víc na kotouči, pro Rideru to ale neznamená téměř žádné nebezpečí. Hosté slušně napadají a domácí si s tím neví moc rady.
48:19
Sražený pokus Františka Lukeše, který se snažil sám přelstít obranu, skončil v ochranné síti.
47:57
Vojtěch Tomi nestihl vyhozený kotouč. Domácí obránce tam byl dřív a sudí píská icing.
47:16
Pilař hezky hledal před brankou Miloslava Hořavu. Domácí forvard ale kotouč zcela minul.
46:39
Ofsajd Vítkovic a vhazování následuje ve středním pásmu. Domácí fandové snaží povzbudit své hráče k lepšímu napadání a častější střelbě.
45:58
Martin Kokeš nastřelil jen obránce přímo před ním. Následnou střelu kryje s přehledem Daniel Dolejš.
44:15
Snaha útočníka hostů končí v připravené lapačce Jaroslava Januse.
43:51
Litvínovským dnes nepřeje ani štěstí. Velkou příležitost zlikvidoval Dolejš. Následná dorážka Martina Hanzla už tak nebezpečná nebyla.
42:35
František Gerhát hraje s velkou chutí. Útočník domácích si vybruslil z pravého kruhu a pořádně provětral vyrážečku Daniela Dolejše.
42:23
Vítkovičtí se provinili zakázaným uvolněním. Další šanci pro domácí prosadit se proti Dolejšovi.
42:07
Dnešní utkání sleduje 5757 diváků.
41:20
Domácí začali třetinu aktivně. Jaroslav Janus už ale také připisuje zákrok.
40:48
Sražená střela Lukeše v čase, kdy se už na led vrátil Patrik Urbanec.
40:01
Úvodní buly závěrečné třetiny vyhráli domácí. František Lukeš už si připsal první pokus.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:07.
Vítkovičtí už si konec prostřední části pohlídali. Hosté se navíc v této třetině dostali do jednobrankového vedení 2:1. Verva si příliš nebezpečných šancí nevytvořila. Domácí budou muset hodně zabrat, aby se jim podařilo vyrovnat.
40:00
39:16
Vítkovice se uvolňují. Litvínovu už nezbývá mnoho času ve druhé třetině. Navíc si nepohlídali přechod před modrou lajnu.
38:42
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Patrik Urbanec – 2 min., nebezpečná výstroj).
38:19
Nepřesná bomba Patrika Urbance skončila na zadním mantinelu. Z následného protiútoku tvrdě pálil mezi betony Dolejše.
37:39
Špatný přesun Litvínovských do útoku. Sudí píská zakázané uvolnění.
37:23
Opět se ocitl v šanci Jan Hudeček. Tentokrát pálil útočník hostů z mezikruží střelou nápřahem. Jaro Janus teď ale chytá ve velkém stylu.
36:46
Střílející Jiří Gula zlomil hůl a na druhou stranu do brejku spěchal Jan Hudeček. Vítkovický forvard si nepřišel na brankáře domácích.
36:04
Radoslav Tybor se uvolňoval zpoza brány. Janus byl ale skvěle připraven.
35:51
Sražená střela Patrika Urbance skončila v ochranné síti. Buly před Jaroslavem Janusem.
34:52
Zakázané uvolnění Ostravanů. Litvínov bude mít šanci něco vymyslet v útočném pásmu.
34:42
Slabá střela Zbyňka Skleničky skončila ve výstroji Dolejše. Brankář hostů na ránu viděl, a tak pro něj nepředstavovala větší nebezpečí.
34:22
Kapitán Trávníček už je na ledě. V ten moment rozhodčí pískají ofsajd Vítkovic.
34:14
Rostislav Olesz byl velmi aktivní v práci před brankou. Ani na dvakrát ale nepřekonal Januse, který je nyní v permanenci.
33:52
Lukáš Kucsera od modré trefil opět pouze beton litvínovského gólmana. Vhazování po zákroku lapačkou v obranném pásmu domácích.
33:16
Střela Karla Slobody vyrazil Janus pravým betonem. Následně se Verva osvobozuje.
32:30
Litvínov se ihned osvobozuj a domácí odjíždí střídat. Ve velké šanci se později ocitl David Květoň. Jaro Janus puk pohotově pokryl lapačkou.
32:20
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Trávníček – 2 min., hákování).
31:42
A zase Ridera operuje v útočné třetině. Hosté mají více puk držení a diktují tempo hry.
30:45
Chybná rozehrávka domácí obrany a kotouče se ujímají rázem hosté. Do protiútoku pospíchá Hanzl s Černým.
30:00
Ofsajd zastavil útočné snažení domácích. Litvínov ale rozhodně zlepšil svou hru. Daniel Dolejš se přesto nedostává pod tlak.
28:53
Agilní Válek rozhýbal hru Litvínova. Verva se konečně usazuje v útočném pásmu. Domácí fandové mohutným povzbuzováním ženou hráče k vyrovnání.
28:10
Miloslav Hořava směřoval střelu na Dolejše. Hostující gólman si počíná velmi jistě.
27:23
Vítkovice zavřeli svého soka v pásmu a posílají na Januse jednu střelu za druhou.
26:38
Litvínovští se nyní snaží tlačit na soupeře. Na Dolejše však téměř žádné střely nechodí. Na tomto aspektu budou muset domácí zapracovat.
25:07
Po zákroku Jaroslava Januse se vhazuje v obranném pásmu Vervy. Litvínov si teď moc neví rady s dobře bruslícími hráči hostů.
24:23
Miloslav Hořava tvrdou střelou nedokázal překonat Dolejše. Na druhé straně se stejně snažil prostřelit Januse Rostislav Olesz. Domácí gólman si poradil.
23:10
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice se podruhé v utkání ujímají vedení. Po brejku Stanislav Balán hezky sólově probruslil do slibné pozice, ještě se mu se štěstím podařilo najít ROMANA SZTURCE a forvard Vítkovic už puk zasunul za Janusova záda.
Asistence: Stanislav Balán.
22:39
Babintsev nabízel puk najíždějícímu spoluhráči. Lukáš Válek puk nestihl.
22:05
Michael Vandas si píchnul kotouč moc před sebe a obrana mu ho s přehledem vzala.
21:30
Ofsajd zabránil hostům v přechodu do útočného pásma. Vhazování ve střední třetině.
21:10
Domácím se přesilovka využít nepodařila. Jan Výtisk už je zpátky na ledové ploše.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:13.
První třetina neproběhla v příliš velkém tempu. Diváci ale rozhodně nemusí smutnit. Dva góly přeci jen padli na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Hostům vystřelil vedení Erik Němec v 9. minutě, ale František Gerhát vrátil nerozhodný stav v minutě 13. V dalším průběhu utkání se máme na co těšit.
20:00
19:25
Kare Pilař chytře hledal střílenou přihrávkou před bránou Františka Lukeše. Litvínovskému útočníkovi se teč nepovedla.
18:56
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Výtisk – 2 min., nedovolené bránění).
18:34
Tečovaná střela Zbyňka Sklenička jen tak tak neskončila v bráně. Brankář Vítkovic nepočítal s tímto odrazem.
17:35
Rozhodčí už odpískal, když se puk nemohl dostal ze sevření hráčů u mantinelu. Buly před gólmanem hostů.
16:39
Jiří Gula zkusil najít někoho před bránou. Dolejš si ale puk schoval do náručí.
16:18
Vítkovičtí se provinili vyhozením přes všechny čáry. Následuje buly před Danielem Dolejšem.
15:44
Viktor Hübl dostal krásnou přihrávku na modrou od obránce. Asistent kapitána ale nedokázal kotouč zpracovat.
14:59
Vítkovice ale drží delší dobu útočné pásmu a poněkud sevřeli domácí. Až Ondřej Jurčík vyvezl puk od Jaroslava Januse.
13:56
Litvínov gól nakopl. Na ledě se nyní bojuje o mantinelu. Jeden tvdý zákrok střídá druhý, ale vše v rámci pravidel.
12:28
Litvínov právě vstřelil branku!
A máme tu vyrovnání! Viktor Hübl našel na modré čáře Karla Pilaře. Litvínovský veterán vyslal prudkou nízkou střelu na Dolejše. Před bránou ještě hlídkoval FRANTIŠEK GERHÁT, který puk chytře tečoval a zajistil svému týmu vyrovnání.
Asistence: Karel Pilař a Viktor Hübl.
11:52
Ofsajd zhatil slibně se vyvíjející akci pro Romana Szturce. Útočník Ridery už se mohl hnát sám na gólmana. Rozhodčí byl ale proti.
11:09
Michal Trávníček ve slušné šanci napálil pouze jednoho z obránců. Verva převzala iniciativu v zápase. Domácí chtějí co nejrychleji vyrovnat.
10:19
Karel Pilař neustál prudké zabrždění a upadl na led. Puku se ujali Vítkovičtí a ženou se na Januse.
09:06
Sudí píská úmyslný ofsajd Litvínova. Vhazování před Jaroslavem Janusem.
08:49
Verva odmítla velkou šanci na odpověď a vyrovnání stavu! Filip Pavlík ukořistil kotouč a hnal se směr Dolejš. Na druhé straně mu najížděl Lukáš Válek. Válek přihrávku dostal, ale bravurním zákrokem mu gólovou radost zkazil Daniel Dolejš.
08:20
Z ničeho nic je tu vedoucí branka utkání pro Vítkovice! Po přihrávce od Davida Květoně se parádní střelou zápěstím nad lapačku Januse prosadil ERIK NĚMEC. Stav utkání 0:1.
Asistence: David Květoň a Michael Vandas.
07:28
Kapitán Rostislav Olesz si u mantinelu bodyčekem vychutnal Jiřího Guly. V následné šanci hostující kapitán natrefil zcela odkrytou bránu. Domácí měli velké štěstí.
06:37
Tvrdý hit Františka Lukeše poslal na zem Radoslava Tybora. Hostující křídlo zákrok nese nelibě.
05:47
Jurčík skvěle vypomohl dozadu a obral Vítkovické o puk. Litvínov se bude snažit více zaměstnat Dolejše.
05:28
Další úspěšný zásah pro domácího strážce klece. Vítkovice působí v úvodu utkání aktivněji a jistěji.
05:10
Nyní jsme svědky ofsajdu i na druhé straně. Po buly se Vítkovičtí zbavili puku a odjeli vystřídat.
04:32
Jan Výtisk nahodil ze středního pásma na Jaroslava Januse. Puk se ještě otřel o záda vítkovického forvarda a rozhodčí pískají ofsajd.
03:46
Viktor Hübl se neuvolnil, puk mu sebral Lukáš Kuscera a zakládá protiakci. Jaroslav Janus se poté připsal zákrok lapačkou.
02:44
Ridera podrží kotouč za bránou. Hokej se zatím hraje v poklidném tempu. Týmy se nikam neženou.
01:54
Jan Výtisk dvakrát tvrdě prověřil Januse střelou po ledě. Brankář Litvínova ale opětovně zasáhl betonem.
01:10
Karel Pilař podržel kotouč za bránou a Verva střídá. Gólmani zatím zůstávají bez zákroku.
00:24
Puk po střele domácího hráče skončil mimo kluziště. Vhazování před Danielem Dolejšem.
00:01
Úvodní buly první třetiny vyhráli hosté. Útok zakládají z vlastního obranného pásma.
00:01

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Z. Sklenička, Gula, K. Černý, Pilař, Kokeš, F. Pavlík, Franc – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), J. Šimeček, M. Hořava – Jurčík, Válek, Babincev.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Urbanec, Sloboda (A), Baranka, Sedlák, Výtisk (A), L. Kovář – Kucsera, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Stastny, Hudeček – D. Květoň, E. Němec, Vandas – Szturc, Balán, Tomi – Kolouch.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Svoboda, Rozlílek.
HC Vítkovice Ridera – 7. místo, 49 bodů, 72:73
Aktuální forma: V, V, Vsn, Psn, Vpp
Vítkovice si momentálně v klidu drží postupové pozice do play-off. Ostravanům se ale také více daří na vlastním ledě než-li na cizím. Není žádným tajemstvím, že v Litvínově nevyhráli už šest zápasů po sobě. V posledních třech zápasech ale vítězství slavili a zejména výhra nad Brnem (2:1 po sn) se obzvláště cení. Jeden otazník se ale v sestavě hostů vyskytuje a to ten, který gólman utkání v Litvínově odchytá. Patrik Bartošák po střetu s Leošem Čermákem by už mohl být v pohodě, ale poslední dvě utkání odchytal Daniel Dolejš, a tak zůstává otázkou, koho trenér zvolí pro duel v Litvínově.
Brankářská jednička: Patrik Bartošák – 25 zápasů, 92.59% úspěšnost zákroků
Hvězdy týmu: Ondřej Roman, Patrik Bartošák, Karol Sloboda
HC VERVA Litvínov – 4. místo, 61 bodů, 85:78
Aktuální forma: P, V, Vpp, Ppp, V
Tým ze severu Čech drží fantastické čtvrté místo jen těsně o bod za třetí Kometou, se kterou odehráli Chemici utkání ve středu (1:2). Porážka o gól sice není se silným Brnem žádná tragédie, ale nejsou za ni stejně žádné body. Zapsat si nějaké budou chtít dnes jistě domácí. Litvínov zejména na vlastním ledě předvádí skvělé výkony a jen zřídkakdy zde prohraje.
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 27 zápasů, 93,48% úspěšnost zákroků
Hvězdy týmu: Viktor Hübl, František Lukeš, Robin Hanzl
Krásný den všem hokejovým fanouškům. Vítám Vás u 34. kola Tipsport ELH. V dnešním klání se představí jedno z překvapeních letošní sezóny, domácí Litvínov. Na druhé straně budou stát Vítkovice držící slušnou 7. pozici v tabulce. Oba celky si v poslední době nevedou zle, a tak doufejme budeme svědky další napínavé bitvy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.