Mladá Boleslav - Kometa Brno: Šikula Maxwell! Takhle vychytal Ondřeje Němce

Tolik z města automobilů, mějte klidný víkend. Na počtenou se těším opět zítra. Dobrý páteční večer.
Brněnští hráči tleskají několika desítkám svých fanoušků, kteří přijeli až z jihomoravské metropole, aby je podpořili, na druhé straně kluziště pak probíhá děkovačka mladoboleslavských hráčů s jejich fanoušky.
Jedenáctá Mladá Boleslav nakonec dokázala porazit čtvrtou Kometu Brno fotbalovým výsledkem 1:0 a zlomit nepříznivou bilanci s tímto soupeřem. Jednalo se o značně vyrovnané klání, jenže Brňané pohrdli několika šancemi na skórování a nepodařilo se jim překonat Brandona Maxwella v boleslavské brance.
59:26
Mladá Boleslav mohla snad třikrát vsítit gól do prázdné, jenže Bruslaři si tak dlouho dávali přednost v zakončení, až se ani jednou netrefili přesně.
59:09
Kometě se stále nedaří vytvořit si efektivní tlak.
58:37
Domácí dostali puk do útočné třetiny a vystřelili, puk však zachytil jeden z hostujících hráčů, který zabránil inkasování do prázdné branky.
58:19
Marek Čiliak zůstává podle očekávání na střídačce, Brno zkusí uspět při hře bez brankáře.
58:19
Kometa má ještě 101 sekund na to, aby vyrovnala. Mnohokrát v utkání od toho nebyla vůbec daleko. Pokud si vytvoří podobný tlak jako v předchozích minutách a udrží puk v útočném pásmu, nemusí to být žádné sci-fi a diváci se mohou dočkat prodloužení.
58:19
Oddechový čas pro hosty.
58:12
Jiří Kurka pohotově zabránil dorážce poté, co střílel jeden z brněnských hráčů a brankář puk vyrazil.
57:57
Na ledě zůstali ležet Jakub Orsava a Jan Káňa, již se nejspíš srazili. Brněnský útočník se rozhýbával o něco hůř než jeho protihráč, ale nakonec oba odjíždějí na střídačky. Hra může pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
57:46
Bruslaři jeli dva na dva, Jakub Klepiš sice se střelou chvíli otálel, ale nakonec se přeci jen odhodlal. Puk však do branky neprošel.
57:13
Brno se velice intenzivně snaží o vyrovnávací gól, ale mladoboleslavská obrana bývá u kotoučů rychleji a soustavně je posílá pryč z obranného pásma.
56:55
Martin Látal se dostal k puku a šikovně jej vyhodil tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
56:35
Hosté sice početní výhodu nevyužili, jenže nyní se znovu usazují před boleslavským gólmanem a mají spoustu šancí. Jmenovitě ale neuspěl ani Alexandre Mallet se svou dorážkou mezi Maxwellovy betony. Boleslavský brankář není daleko od druhého čistého konta v Bruslařském klubu.
56:26
56:05
Brňané nahazují do pásma a snaží se dostat Bruslařský klub pod tlak.
55:27
Ne však na dlouho. Středočeši opět vystihli rozehrávku Komety a dostali puk před Marka Čiliaka. Lukáš Žejdl se mohl dokonce prosadit v oslabení, ale tváří v tvář brankáři neuspěl.
55:07
Týmy vystřídaly a ten brněnský se znovu usazuje před Brandonem Maxwellem.
54:47
Po střele Marka Kvapila proletěl puk před brankovou čárou, rychleji u něj ale byli domácí, kteří se osvobozují.
54:29
Kometa vyhrála buly a vytváří si tlak v útočné třetině.
54:26
Dlouho to vypadalo, že Mladá Boleslav nebude ani jednou vyloučena, jenže jeden z hlavních sudích si všiml, že Bruslaři hráli v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Dominik Pacovský (MBL). Nastává jedinečná šance pro Brno, aby vyrovnalo.
53:29
Další zakázané uvolnění Mladé Boleslavi, hra se tedy opět vrací do útočného pásma Jihomoravanů. Ti mají slušný tlak a ještě poměrně dost času na to, aby vyrovnali. Zvládnou to?
52:56
Slušná palebná pozice pro Ondřeje Němce, kterou brněnský obránce na modré čáře nepohrdl. Bez dlouhého rozmýšlení vypálil, jenže proti němu stál Brandon Maxwell, jenž vytasil ukázkový semafor.
52:48
Brandon Maxwell si připsal další zákrok a po krátké chvíli byla znovu přerušena hra, která se začíná čím dál více kouskovat.
52:31
V levém kruhu se napřáhl Tomáš Hyka a vypálil, ale Marek Čiliak opět potvrdil, že má výbornou formu a puk chytil. Následuje poslední komerční přestávka tohoto utkání.
51:30
Jan Štencel se kousek od modré čáry pořádně napřáhl a nebýt toho, že přestřelil, mohl svítit na tabuli stav 1:1.
50:33
Jakub Klepiš tečoval i v pádu před brankou puk po Orsavově střele. Někdejšímu kapitánovi Mladé Boleslavi chyběly možná milimetry k tomu, aby se prosadil. Nutno ale také zmínit výborný postřeh Marka Čiliaka v brněnské svatyni.
50:00
Čárový rozhodčí nejprve chybně odpískal zakázané uvolnění domácích, jenže druhý čárový a s ním i jeden z hlavních vše ihned odvolali a nařídili buly v neutrální zóně.
49:48
Před přijíždějícím Leošem Čermákem přikryl puk Brandon Maxwell. S ubývajícím časem má Kometa stále více ze hry.
48:26
Jakub Klepiš byl tvrdě vražen na hrazení Janem Hruškou, hlavní rozhodčí však zůstávají klidní a hra plyne dál.
48:09
Po komerční přestávce se vhazuje před Markem Čiliakem.
47:53
Jeden z hostujících hráčů byl ve velké šanci, když střílel z pravého kruhu, ale gólman Středočechů zázračně udržel puk někde ve výstroji nebo mezi betony. Sám se ale ohlížel, jestli není kotouč v brance.
47:41
Domácím se podařilo vyvézt puk z pásma.
47:28
Brňané mají velký tlak a chvílemi to vypadá jako by hráli přesilovou hru.
46:52
Zakázaného uvolnění se dopustili Bruslaři, místo komerční přestávky se tedy bude vhazovat před Brandonem Maxwellem.
45:32
Utkání sleduje 3 650 diváků.
44:57
Z ledu se s obtížemi zvedal jeden z hostujících hráčů. Brňané mají ale na svých dresech takové množství reklam, že se bohužel mnohdy nepodaří rozpoznat, jaké číslo je na dresu vytištěné. Důležité však je, že onen hráč v pořádku odjel na střídačku.
44:32
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Po zakázaném uvolnění udělali hráči Komety hrubku v mezikruží, když přenechali puk volnému LUKÁŠI ŽEJDLOVI, který jel sám na Marka Čiliaka a překonal jej střelou k levé tyči. Asistence: Jakub Klepiš.
44:24
Po zakázaném uvolnění Komety se bude vhazovat před brněnským brankářem.
43:25
Kotouč skončil v hledišti, následuje vhazování ve středovém kruhu.
42:54
Pavel Musil se přiřítil do pravého kruhu, odkud vystřelil. Puk dostal mimo tři tyče Marek Čiliak svou vyrážečkou.
41:19
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, třetí třetina zatím vypadá podobně jako závěr té předchozí.
40:01
Hokejisté a rozhodčí už přicházejí na ledovou plochu, utkání za chvíli začne svou třetí částí.
Druhá třetina už nabídla poněkud lepší podívanou než ta předchozí, přibyly také šance na obou stranách a diváci byli také svědky jednoho neproměněného trestného střílení. Žádný celek se ale nedostal do vedení, a tak se rozhodne buď ve třetí třetině, nebo v nastavovaném čase.
Další třetina začne přibližně v 19:19.
40:00
39:33
Začíná to vypadat, že ani jednomu týmu není souzeno vstřelit branku. Martin Látal byl v další stoprocentní šanci před brněnským gólmanem, ale trestuhodně nedokázal dostat kotouč mezi tři tyče.
38:38
Střelu Jiřího Kučného sice Brňané zblokovali, Marek Čiliak puk ale jen vyrazil. Následná dorážka jednoho z domácích hráčů však také nebyla úspěšná.
38:11
Puk je v útočném pásmu Brna, které poněkud ožívá a snaží se vstřelit domácím gól "do šatny".
37:06
Výtečný zákrok mladoboleslavského brankáře, který na poslední chvíli udržel jasný gól Marcela Haščáka. Špičkou betonu zabránil Brandon Maxwell první brance zápasu.
36:17
K Brandonu Maxwellovi se přihnal Marek Kvapil a snažil se puk procpat kolem levé tyče, jenže ve svém snažení, podobně jako mnoho hráčů na obou stranách, byl neúspěšný.
35:22
Tomáš Hyka z bezprostřední blízkosti nezvládl prostřelit Marka Čiliaka.
34:54
Hra je v posledních minutách často přerušovaná, její tempo navíc po komerční přestávce značně upadlo.
33:08
Na Marka Čiliaka se hnal rozjetý Martin Látal, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Tlak Bruslařského klubu přerušuje komerční přestávka.
32:48
Tomáši Hykovi se nezdařilo zakončení, domácí se tedy znovu musejí z útočného pásma stáhnout.
32:28
32:18
Kometa se osvobodila, toto už nejspíš zvládne.
31:55
Mladá Boleslav má opravdu velký tlak, jenže Brno hraje oslabení poměrně slušně a boleslavské střely blokuje.
31:33
Střela Dominika Pacovského od modré čáry byla sražena hostujícími hráči mimo nebezpečnou zónu.
31:20
Boleslavští přišli dvakrát o pásmo a trvá jim usadit se znovu v pásmu.
30:53
Spolu s Jakubem Klepišem byl na modré čáře ještě David Bernad, který taktéž vystřelil, ale i on nepřesně.
30:34
Na modré čáře se pořádně napřáhl Jakub Klepiš, ale puk minul jen o kousek branku.
30:28
Bruslaře čeká další přesilovka. Za podražení byl vykázán na dvě minuty Tomáš Malec (KOM).
30:04
Domácí si znovu nerozuměli a je z toho zakázané uvolnění.
29:34
Po nepřesné přihrávce skončil puk mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:08
Utkání po neproměněném trestném střílení zatím větší spád nenabralo.
27:25
Nájezd Marka Kvapila vypadal slušně a zdálo se, že skončí brankou. Útočník Komety Brno už gólmana překonal a chtěl zakončit ke vzdálenější tyči, jenže puk se odrazil od Mawellova betonu mimo tři tyče.
27:25
Marek Kvapil pojede trestné střílení. Konečně se v tomto utkání dočkáme většího vzruchu.
27:24
Slibná šance Marka Kvapila gólem neskončila. Hostující útočník měl už brankáře téměř položeného, ale byl faulován Janem Hanzlíkem (MBL) – vysoká hůl.
27:00
Dominik Pacovský zachytil Maxwellovo vyhození až z brankoviště, jenže než nabral patřičnou rychlost, aby jel sám na branku, dostihli jej hostující hráči.
26:19
V útočném snažení zastavil Tomáše Vincoura ofsajd, následuje komerční přestávka. Utkání je stále bez branek, tempo není moc rychlé. Mnozí možná od tohoto střetnutí očekávali velkolepější podívanou.
25:03
Pořádnou rychlost nabral Jakub Orsava a hnal se do zakončení, v cestě k Marku Čiliakovi jej však zastavil ofsajd.
24:33
Zakázané uvolnění na straně Brna.
24:10
Petr Vampola již poněkolikáté v zápase pohrdl vstřelením branky. U levé tyče mohl sklepnout puk do brány, jenže tak nestihl včas učinit.
23:54
Po menším závaru přerušil brněnský gólman hru, vhazovat se ale bude opět před ním.
23:37
Puk skončil v ochranné síti, následuje vhazování před Markem Čiliakem.
23:02
Od modré čáry vypálil Jan Káňa, ale po jeho střele puk minul boleslavskou branku.
22:43
A opět musí být domácí brankář v permanenci před dojíždějícím Malletem.
22:17
Němcův projektil byl dobře zacloněný, Maxwell si ale kotouč našel včas a srazil ho nad branku.
21:46
Kometa se pokusila získat pásmo prudkým nahozením, přihrávka ale byla rychlejší než Haščák. Zakázané uvolnění.
21:38
Hanzlík pálil od modré, jeho tečovaný pokus proskákal kolem tyčky. Následně se přerušuje poté, co Klepiš zasáhl kotouč výše, než povolují pravidla.
20:42
Domácí jsou v útočném pásmu, ale zatím se k výraznější šanci nedostali.
20:01
První třetina nenabídla moc výraznou hokejovou podívanou, šance byly na obou stranách, ale po vyrovnaném průběhu a nevyužité přesilovce Mladé Boleslavi je utkání zatím bezbrankové.
Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00
19:03
David Bernad vypálil z prostoru mezi modrou čárou a kruhem, ale ani jemu se nepodařilo otevřít gólový účet zápasu. Vychytal jej dobře chytající Marek Čiliak.
18:21
Z pravého kruhu vypálil na druhé straně Petr Vampola. Puk však neprošel mezi brankářem a tyčí, protože jej chytil gólman.
17:49
Marcela Haščáka pustili střídající Bruslaři až do pravého kruhu, odkud brněnský útočník vystřelil. Na jeho straně stála ale smůla, protože trefil pravou tyč Maxwellovy brány.
16:49
Tomáš Hyka nebyl daleko od úvodní branky zápasu, jenže v rychlosti nezvládl nasměrovat kotouč mezi tři tyče.
16:29
16:10
Marek Čiliak výborně trefil puk tak, že přešel až do útočného pásma Komety a ani pět domácích hráčů jej nezachytilo.
15:49
Brno má puk na hokejkách a bez problémů se brání.
15:24
Domácí kombinují v pásmu, puk však drží v rohu. Zatím ještě nevystřelili.
14:55
Středočeši dostali puk před Marka Čiliaka, ale místo pořádné střely viděli diváci jen vyhození Komety přes všechny čáry.
14:29
První vyloučení zápasu, bude z toho přesilová hra Mladé Boleslavi. Na dvě minuty za krosček byl vyloučen Jan Káňa (KOM).
13:21
Hra je poněkud bez náboje, před malou chvílí ji přerušil ofsajd.
12:34
Brňané zavezli puk do pásma, jenže tam se s ním dlouho nezdrželi. Jednu ze střel u levé tyče vystihli domácí.
12:01
V úvodu třinácté minuty probíhá ve ŠKOENERGO Aréně komerční pauza.
11:44
Tentokrát už se to domácím podařilo. Jakub Klepiš přešel s pukem modrou čáru a vybídl Víta Jonáka, jenže ten trefil pouze Marka Čiliaka v brance Komety Brno.
11:25
Bruslaři to opět nezvládli. Jejich nahození skončilo zakázaným uvolněním. Následuje tedy další vhazování v jejich obranném pásmu.
11:13
Buly ovládli hokejisté Mladé Boleslavi. Dokáží se s pukem dostat do útočného pásma?
11:10
Hra byla přerušena a vhazuje se před Brandonem Maxwellem.
10:00
Komerční přestávka je u konce a po ní sledují diváci zejména snahu brněnských hokejistů, kteří se chtějí dostat do pásma a vstřelit úvodní branku. Mladoboleslavská obrana však zatím tyto úmysly hostujících hráčů důkladně čte.
09:17
Po delší době, kdy se hrálo bez přerušení, probíhá komerční přestávka.
09:02
Do pravého kruhu si najel uzdravený Radan Lenc a vypálil, ale Marek Čiliak vyrazil puk svým betonem.
08:00
Kometa se drží více před soupeřovou brankou, ale k výraznějším příležitostem se nemůže dostat.
06:49
Tempo hry je nyní poněkud svižnější, ale na druhou stranu je k vidění spousta nepřesností na obou stranách.
05:47
Po střele od modré čáry schytal pořádnou ránu pukem někam k uchu jeden z hokejistů Komety. Zdá se, že bude v pořádku.
05:02
Následoval poměrně velký závar u Brandona Maxwella, který však boleslavský brankář ustál. Nejdůraznější byl Jan Hruška, jenže ani on nedokázal procpat kotouč mezi tři tyče.
04:39
Slibná šance Petra Vampoly, který objel s pukem na holi branku a zakončoval u tyče, jenže boleslavský útočník příležitost v gól nepřetavil.
03:41
03:06
V krátkém časovém úseku oba celky znovu střídaly, zatím se diváci výraznějších šancí nedočkali.
02:33
Radim Zohorna mohl vypálit z mezikruží, jenže trestuhodně přenechal puk domácím.
01:14
Puk je poprvé v zápase v útočném pásmu Mladé Boleslavi. Několik sekund se o něj bojovalo za Čiliakovou brankou, posléze se kotoučem dostali před Brandona Maxwella opět Jihomoravané.
00:40
Slušná pozice v níž se ocitl kapitán Komety Leoš Čermák, ale jeho střelu z první boleslavský gólman dobře viděl. Následovaly ještě menší rozepře v levém kruhu, ale rozhodčí bez problémů soky uklidnili.
00:09
Brandon Maxwell musel krotit první nahození ze středního pásma.
00:01
Hokejisté přicházejí na ledovou plochu, kde už doslova za pár minut začne utkání 42. kola Tipsport extraligy.
Zatímco v hale končí rozbruslení a diváci se pomalu trousí na svá místa v hledišti, doplňme, že podle sázkových kanceláří není favorizován na výhru ani jeden z týmů, respektive, že kurzy na výhru domácích i hostů jsou totožné.
Ve ŠKOENERGO Aréně probíhá rozbruslení, do startu zápasu zbývá ještě dostatek času.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Lukáš) – T. Voráček, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Kučný, Bernad, Štich – Lenc, Musil, Hyka – Pacovský, Klepiš, Orsava – Látal, Vampola (A), Urban – Žejdl, Jonák.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Trška, Malec, Bartejs, L. Vágner – J. Káňa, Čermák (C), Vincour (A) – M. Kvapil, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, F. Dvořák, Mallet..
Zda Brno porazí svého někdejšího rivala i počtvrté v sezóně, bude jasné v pátek kolem dvacáté hodiny večerní. Příjemnou hokejovou zábavu.
BK Mladá Boleslav
Mladé Boleslavi se zatím nedaří podle představ, spoustu utkání prohrála těsným rozdílem a mnohokrát v sezóně nebodovala. Tomu odpovídá také postavení v tabulce (11. místo), střídání hráčů v sestavě či podzimní odvolání jednoho z hlavních trenérů Mariana Jelínka. V posledním utkání však dokázali Středočeši zvítězit v Olomouci. Stalo se tak poté, co utkání otočili ve svůj prospěch a nakonec vyhráli 4:2.
HC Kometa Brno
Brněnští hokejisté vstoupili do této extraligové sezóny úspěšně a od začátku se drží na čele tabulky. V posledním měsíci však Brňané neprožívají až tak ideální období. Před nedělní výhrou v prodloužení nad Mountfieldem za sebou měli třízápasovou šňůru s papírově slabšími soupeři, jimž však Jihomoravané podlehli. Přesto je ale pro Kometu Mladá Boleslav, minimálně v této sezóně, velice oblíbený soupeř.
V pátek večer přivítá jedenáctá Mladá Boleslav třetí tým extraligové tabulky – Kometu Brno. V letošní sezóně padá při vzájemných střetnutích obou soupeřů hodně gólů, bude tedy zajímavé sledovat, zda tomu tak bude i tentokrát. Ze vzájemných zápasů vyšla letos s body pokaždé jen Kometa. Stalo se tak po výhrách 5:1, 4:2 a 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.