Mladá Boleslav - Litvínov: Robin Hanzl se trefil v prodloužení, 3:4

Tolik pro tento týden z Mladé Boleslavi. Pěkný večer a úspěšný vstup do nového pracovního týdne.
Ochozy boleslavské ŠKOENERGO Arény zchladil po 33 sekundách prodloužení přesným zakončením Robin Hanzl, který rozhodl o zisku bonusového bodu pro svůj tým. Hokejisté VERVY ve městě automobilů překvapili, jejich výhra je však vzhledem k tomu, jak hráli, nejspíš zasloužená. Nyní si hosté užívají děkovačku s plným kotlem fanoušků. Domácí hokejisté se naopak mají znovu nad čím zamýšlet, protože v této sezóně se zatím stále hledají.
Nejlepší hráči zápasu
František Hübl (LIT)
Matěj Stříteský (MBL)
60:33
Litvínov právě vstřelil branku!
ROBIN HANZL dokázal brzy rozhodnout osud tohoto duelu. Zůstal opomenut u levé tyče a zakončil do horní části boleslavské branky. Asistence: František Lukeš.
60:15
Litvínovští jsou po změně stran před Janem Lukášem, zatím však nevystřelili.
60:01
Šedesát minut rozuzlení tohoto duelu nenabídlo, remíza nejspíš odpovídá dění na ledové ploše. Za malou chvíli budeme tedy svědky pětiminutového prodloužení hraném tři na tři.
60:00
59:45
Utkání pomalu, ale jistě směřuje do prodloužení.
59:23
Bruslaři jsou v útočné třetině, ale nedaří se jim výrazněji ohrozit hostující bránu.
58:54
Dnes aktivní Richard Nejezchleb si najel až před Jana Lukáše a prudkou střelou jej prověřil. Litvínovský útočník však mířil pouze na hruď boleslavského strážce svatyně.
58:44
Radan Lenc při zakončení u litvínovské branky zavrávoral, zákrok na hraně však rozhodčí pouští.
58:24
Tomáš Hyka přenechal v pravém kruhu puk Pavlu Musilovi, který natrefil jen plexisklo.
57:53
57:47
Závar před hostující brankou Jaroslav Hübl zvládl a neinkasoval.
57:20
Marek Trončinský přenechal kotouč Tomáši Pospíšilovi, jenž však minul litvínovskou branku o hodně velký kus.
56:27
Bruslaři se snaží o přechod do pásma, ale zatím se jim to nezdařilo.
56:10
Po několika sekundách dokázali litvínovští hokejisté poslat puk až za Jana Lukáše.
55:53
Po poslední komerční přestávce tohoto duelu tak nejspíš uvidíme další nátlak ze strany domácích vůči litvínovskému gólmanovi Jaroslavu Hüblovi.
55:53
Hosté znovu vyhodili kotouč mimo hřiště a stojí je to další dvě minuty. Za zdržování hry byl potrestán Michal Trávníček (LIT).
55:36
Martynkova střela z mezikruží byla zblokována.
54:50
Pavel Musil střílel z velkého úhlu, nemohl tak ohrozit Jaroslava Hübla.
54:11
53:32
Domácí téměř nemohou střílet. Severočeši jsou výborně rozestavení a k tomu velice dobře napadají.
53:16
I Stříteského střelecký pokus od modré byl zblokován.
53:06
Téměř až na modré čáře se napřáhl Dominik Pacovský. Jaroslav Hübl měl však dobrý výhled, bez problémů tedy přerušuje hru.
52:48
Pacovského střelu chtěl v mezikruží tečovat Jakub Orsava. Neměl k tomu však dostatek prostoru.
52:17
Hned po vyhraném buly pálil od modré Marek Trončinský, ale střela byla zblokována.
52:11
František Lukeš (LIT) oslabí na dvě minuty svůj tým, protože nešťastně vyhodil puk mimo kluziště.
52:04
Petr Vampola nezachytil v mezikruží přihrávku od Lukáše Žejdla, a tak nevystřelil.
51:24
Boleslavským se vůbec nedaří přechod do pásma. Litvínovští už si dobře hlídají, aby znovu neinkasovali.
50:47
Dnešní utkání sleduje 3 739 diváků.
49:47
Jakub Černý hraje v Mladé Boleslavi velice dobře. Před chvíli jel podél mantinelu a vystřelil z velkého úhlu. I tak pořádně zaměstnal Jana Lukáše v brance domácího celku.
49:12
V obrovské šanci byl František Lukeš, brankář puk zvláštně vyrazil. Nechybělo mnoho a mohl skončit v horní části boleslavské svatyně.
48:26
Radan Lenc za sebou při přechodu do útočné třetiny nechal puk, domácí se tedy musí znovu bránit.
47:58
Komerční přestávka.
47:49
47:41
Po hře vysokou holí se vhazuje před Janem Lukášem.
47:21
Severočeši bez problémů posílají puk přes všechny čáry. Závěr početní výhody Mladé Boleslavi vůbec nejde.
47:00
V oslabení si najel k Janu Lukášovi hostující Viktor Hübl a prověřil jeho pozornost.
46:12
Domácí jsou v pásmu, ale střelu Petra Vampoly nedokázal Tomáš Urban tečovat za záda brankáře.
45:49
Na trestnou lavici odjel na dvě minuty Zbyněk Sklenička (LIT) za nedovolené bránění.
45:49
Velká šance v závěru výhody, kdy Tomáš Urban sklepával puk pod betony brankáře, ale Jaroslav Hübl kotouč udržel.
45:21
Petr Vampola nezachytil na modré puk, a musí se tak pro něj vracet až k prázdné brance.
45:03
Výhoda pro domácí!
44:31
Hra byla přerušena kvůli ofsajdu.
43:55
Bruslaři jsou v útočném pásmu, nedokáží si ale přihrát. Hokejisté Litvínova výborně rozehrávky napadají.
42:59
Nakonec to však Richard Nejezchleb napravil. Mezi kruhy zničehonic vypálil a Jan Lukáš udržel jen se štěstím kotouč mezi betony!
42:44
Richard Nejezchleb netrefil v pravém kruhu puk.
42:09
Puk po střele Tomáše Urbana zůstal před betony Jaroslava Hübla.
41:30
Kristian Reichel si najel mezi kruhy, domácí mu ale uzmuli puk dřív, než stačil vystřelit.
41:11
Jan Lukáš si připsal další zákrok, bude se vhazovat po jeho levici.
40:45
Z mezikruží vypálil Jakub Černý, jenže puk nezamířil mezi tři tyče.
40:30
Vhazování před Jaroslavem Hüblem vyhráli hosté, kteří mohou založit další útok.
40:01
Ve druhé třetině byl aktivnější Litvínov, který se dostal dokonce do těsného vedení. Boleslavští sice dokázali v závěru třetiny vyrovnat, i tak ale mohou mít lepší pocity po této dvacetiminutovce Severočeši. Třetí třetina může nabídnout ještě pořádné drama.
Další třetina začne přibližně v 19:17.
40:00
39:23
Litvínovští chtějí přidat další branku a drží Bruslařský klub pod tlakem v pásmu.
38:23
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Pohledná souhra Bruslařů končí další vyrovnávací brankou. Domácí jeli dva na dva, přičemž z další vlny si najel do pravého kruhu PAVEL MUSIL, o kterém dobře věděl Tomáš Hyka, jenž mu naservíroval puk. Ten pak se štěstím doskákal až do odkryté brány. Asistence: Tomáš Hyka, Jan Hanzlík.
37:47
36:55
Na modré čáře se napřáhl Marek Trončinský, puk byl však tečován na bránu.
36:41
Polovina přesilovky je téměř pryč, domácí zatím ještě skoro nic nepředvedli.
35:47
Ondřej Jurčík (LIT) byl vyloučen na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Menší trest odpyká Robin Hanzl (LIT).
34:57
Severočeši dokonali obrat. Kubátovu střelu vyrazil Lukáš jen před sebe, kde byl připravený VIKTOR HÜBL, jenž přehodil brankáře a dostal svůj tým do vedení. Asistence: Karel Kubát.
34:31
Bleskurychle si najel před gólmana Richard Nejezchleb. Jeho prudkou střelu však brankář zvládl zneškodnit.
34:17
Znovu se nedokázali Severočeši udržet před Janem Lukášem.
33:44
Domácí vyhodili přes celé hřiště.
33:19
VERVA má tlak v útočném pásmu, hosté jsou v posledních minutách blízko třetímu gólu.
33:07
Vyloučení domácích. Tomáš Voráček (MBL) – dvě minuty za sekání.
33:03
Poté, co vystřelil Havelka, srazil gólman puk ramenem.
32:32
V druhém kruhu se napřáhl Lukeš, jehož vychytal Lukáš v boleslavské svatyni.
32:09
Doležalova střela z levého kruhu byla tečována mimo.
31:47
Nyní už ale znovu útočí VERVA.
31:29
Po chvíli se hra dostala z obranného pásma domácích.
30:40
Litvínov je v této fázi hry lepším týmem a Mladá Boleslav se musí jen bránit.
30:00
V mezikruží se napřáhl Karel Kubát. Způsobil sice velký rozruch v brankovišti, ale puk nakonec nikdo netečoval mezi tři tyče.
29:03
Pavel Musil nedostal kolem litvínovské svatyně moc prostoru. Opět se opakuje to, že si hokejisté VERVY velice dobře hlídají útočící hráče a napadají.
28:14
Gulova střela z hranice pravého kruhu byla zblokovaná.
28:03
27:33
Hosté vyhráli buly a mohou zavézt kotouč do útočného pásma.
27:30
Tomáš Urban byl jako vždy hodně důrazný na hranici brankoviště. Jeho usilovné dorážky však k vedoucímu gólu nevedly.
27:11
Středočeši kombinují, ale málo střílejí. Vypadá to dost staticky. Pokud už domácí vystřelí, většinou je to zblokované.
26:34
VERVA opět hraje oslabení dobře, domácí vyhnala i s pukem až do jejich obranného pásma.
26:03
Po skončení komerční přestávky tedy bude hrát Mladá Boleslav opět přesilovku.
26:03
Další vyloučení na straně hostů. Dvě minuty za hru vysokou holí dostal Richard Nejezchleb (LIT).
25:50
VERVA zakládá další útok, zatím se však Severočechům nedaří přechod přes modrou čáru.
24:32
V pravém kruhu se napřáhl Jakub Klepiš. Puk jen těsně minul litvínovskou svatyni.
24:00
Icing Mladé Boleslavi.
23:39
Stačilo na to pouhých pět sekund. Na modré čáře se napřáhl MATĚJ STŘÍTESKÝ, po jehož střele propadl kotouč až za záda Jaroslava Hübla, který nejspíš přes stínící hráče moc neviděl. Asistence: Tomáš Hyka.
23:34
Za hákování byl vyloučen na dvě minuty Karel Kubát (LIT). Dokáží domácí vyrovnat?
23:25
Výhoda pro Mladou Boleslav.
23:02
22:42
Znovu výborné napadání VERVY, která znemožňuje boleslavským útočníkům zakončení.
22:23
Petr Vampola ani Matěj Stříteský nebyli se svými střelami od modré úspěšní.
21:42
Domácí jsou sice opět v útočném pásmu, ale Litvínov hraje oslabení velice dobře.
21:13
Litvínovští jeli dva na jednoho. V závěru přečíslení stál Filip Pavlík, který obdržel přihrávku od Miloslava Hořavy. Prvně jmenovaný však trefil jen Lukášův beton.
21:04
Začíná druhá polovina domácí přesilovky.
20:29
Klepišova střela od modré v dobíhající přesilovce byla tečována mimo.
20:01
Hráči se staví na úvodní buly druhé třetiny.
Ačkoliv působili v první třetině lepším dojmem boleslavští hokejisté, kteří měli víc šancí i střel, vedou Litvínovští 2:1. K obratu jim stačilo 16 sekund, což je opravdu úctyhodný počin.
Další třetina začne přibližně v 18:24.
20:00
19:49
Boleslavská kombinace nedopadla dobře. Ve finále trefil střílející hráč jen brusli jednoho z beků.
19:15
Hosté se osvobozují.
19:02
Litvínovští se budou bránit. Jakub Černý (LIT) dostal 2+2 minuty za vysokou hůl.
18:59
I takový může být hokej. Po 16 sekundách je zničehonic dokonán obrat. MICHAL TRÁVNÍČEK tečoval kotouč mezi Lukášovy betony. Mladoboleslavský gólman si toto rozhodně za rámeček nedá. Asistence: Tomáš Pavelka, Kristian Reichel.
18:43
Povedená souhra VERVY končí vyrovnávací brankou. RICHARD NEJEZCHLEB tečoval na hranici pravého kruhu do horní části branky Gulovu střelu. Asistence: Jiří Gula.
18:21
Domácí jdou do čtyř. Jakub Klepiš (MBL) dostal menší trest za podražení.
18:12
Zakázané uvolnění Litvínova.
17:19
Oba týmy střídají. Mladá Boleslav drží kotouč za vlastní brankou.
16:49
16:21
Za zmínku stojí až projektil Tomáše Hyky, který se v mezikruží napřáhl a z první pálil mezi betony Jaroslava Hübla. Ten je však sklapl ve správný moment.
16:06
Bruslaři sice kombinují v pásmu, jenže vůbec nestřílejí.
15:03
Puk skončil po Orsavově střele z levého kruhu v ochranné síti. Jeden z bránících hráčů ho tam totiž tečoval.
14:56
Středočeši si přihrávají v útočném pásmu.
14:49
František Lukeš chtěl opět vystřelit, jenže byla přerušena hra. Tomáš Doležal (LIT) byl vykázán na dvě minuty za podražení.
14:36
Závar před boleslavskou svatyní. František Lukeš usilovně dorážel, jenže ani tentokrát hosté nebyli úspěšní.
14:00
VERVA se na chvíli dostala před Jana Lukáše, zatím však boleslavský gólman moc práce nemá.
13:18
Jakub Orsava objel bránu a poslal puk před ní, ale nikdo z domácích jej netečoval mezi tři tyče.
12:52
Středočeši se drží v útočné třetině, většina jejich střel je však pro gólmana dobře předvídatelná.
12:38
Mezitím už se ale opět hraje a na pískot budiž zapomenuto. Poté, co skončil kotouč na střídačce, se vhazuje před Jaroslavem Hüblem.
12:31
Stadion hlasitě píská v momentě, kdy bylo moderátorem oznámeno, že do ŠKOENERGO Arény přijel premiér Bohuslav Sobotka. Nebyl slyšet vůbec žádný potlesk.
12:09
11:51
Do sektoru novinářů právě dorazil premiér Bohuslav Sobotka doprovázen boleslavskými politiky převážně z ČSSD.
11:16
11:00
V pravém kruhu se napřáhl Dominik Pacovský, jeho střela byla ještě tečována. Chybělo tomu jen velice málo, aby se Bruslaři prosadili podruhé.
10:38
10:27
Petr Vampola se napřáhl až za pravým kruhem, ale i jeho vychytal gólman Litvínova.
10:14
Stejně tak Matěj Stříteský. I on trefil od modré jen Jaroslava Hübla.
09:50
Jakub Černý se dostal do úniku, jenže v rozhodující okamžik trefil pouze brankáře.
09:34
Domácí se zatím nedostali ke střele na branku, VERVA dobře napadá.
09:16
Dvě minuty za podražení dostal Ondřej Jurčík (LIT). ŠKOENERGO Aréna uvidí první přesilovku domácích.
09:10
Výhoda pro domácí.
08:54
Martin Hanzl vystřelil z pravého kruhu, jenže k jeho smůle nemířil přesně.
08:12
Hosté mají tlak i poté, co se hraje v pěti. Bruslaři však slušně napadají.
08:00
07:41
Středočeši vyvezli puk za branku Litvínova.
07:08
Viktor Hübl zkusil vystřelit z mezikruží, boleslavští obránci mu však moc nedovolili.
06:33
Severočeši přišli o útočné pásmo, do brejku se naopak dostal Pavel Musil.
06:26
Velký tlak Litvínova. Jakub Černý usilovně dorážel kotouč směrem do branky, jenže Jan Lukáš si počínal sebejistě.
06:00
Boleslavští si koledují. Za sekání byl vyloučen na dvě minuty Tomáš Urban (MBL).
05:34
Tomáš Hyka ujížděl na brankáře a snažil se puk nasměrovat nad hlavu Jaroslava Hübla směrem pod víko, ale kotouč šel nad.
04:55
Ovšem u kotouče jsou opět hokejisté Mladé Boleslavi, konkrétně ve středním pásmu.
04:38
VERVA zakládá další útok.
04:19
Typická situace dva na jednoho. Jakub Klepiš našel volného LUKÁŠE ŽEJDLA, jenž nasměroval puk mezi tři tyče. Jaroslav Hübl neměl moc šancí, jak gólu zabránit. Asistence: Jakub Klepiš.
04:05
03:36
Hosté jsou však stále v útočném pásmu a nyní velice dobře kombinují. Chybí tomu však četnější střelba.
02:40
Tomáš Pastor zachytil puk, ale nedokázal jej vyhodit. Po čase však domácí vyhodili kotouč, a tak se VERVA musí vrátit za svou branku.
02:15
Karel Kubát se napřáhl v mezikruží, ale Jana Lukáše tím nepřekvapil.
02:05
První vyloučení zápasu. Menší trest za podražení dostal David Štich (MBL). Využije Litvínov první přesilovou hru?
01:47
Mladá Boleslav je stále aktivní v útočném pásmu.
01:31
Martin Látal se napřáhl na modré čáře, Jaroslav Hübl, brankář, který s Mladou Boleslaví sestoupil v roce 2012 z extraligy, však ukryl kotouč v lapačce.
01:01
Slušná kombinace Bruslařů. Radan Lenc poslal puk do brankoviště Pavlu Musilovi, jenž ale trefil jen boční síť.
00:29
Domácí jsou v útočném pásmu, ale VERVA jim zatím nedává moc prostoru.
00:09
Jan Lukáš si připsal první zákrok a přerušil hru.
00:01
Hokejisté nastupují na ledovou plochu, připraveni jsou už i rozhodčí. Premiér Bohuslav Sobotka zatím nedorazil, má tady však už svou ochranku.
Ve ŠKOENERGO Aréně probíhá předzápasové rozbruslení.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Tarkki) – Trončinský, Kučný, Stříteský, T. Voráček, Hanzlík, Štich, Pastor – Pospíšil, Vampola, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Urban – Orsava, Klepiš (C), Žejdl.

HC VERVA Litvínov: J. Hübl (Halász) – Kubát, Gula, Z. Sklenička, F. Pavlík, Sörvik, Pavelka, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Nejezchleb – J. Černý, R. Hanzl, Martynek (C) – Trávníček, Reichel, M. Hořava – T. Doležal, M. Hanzl, Jurčík.

Rozhodčí: Pražák, Hribik – Bláha, Špůr.
Mladá Boleslav má tedy pět bodů, o dva více než Litvínov. Podle sázkových kanceláří je favoritem na vítězství Bruslařský klub. Litvínov však už několikrát v minulosti prokázal, že dokáže soupeře překvapit. Jestli se něco podobného stane i v neděli, na to si musíme ještě počkat.
BK Mladá Boleslav
Boleslavští hokejisté v prvním kole zvítězili v Hradci Králové 5:4 po prodloužení, pak doma padli s Olomoucí 0:2 a následně si odvezli debakl z Brna (1:5). V pátek přivítala Mladá Boleslav doma Zlín, se kterým to byla vyrovnaná bitva, nakonec ji však domácí ovládli těsně 5:4.
HC VERVA Litvínov
Litvínovští hokejisté vstoupili do sezóny dobře, když si v prvním kole přivezli tři body z Olomouce po výhře 3:1. Poté však přišly tři prohry v řadě. Na Zlín nestačil celek z Podkrušnohoří 3:6, v Třinci prohrál těsně 1:2 a doma podlehl Chomutovu 2:4. Předloňský mistr tak bude chtít určitě za každou cenu bodovat v Mladé Boleslavi, ovšem nepůjde rozhodně o jednoduchý úkol.
Neobyčejné extraligové utkání

Zápas bude okořeněn návštěvou předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky. Bohuslav Sobotka je předseda ČSSD, aktuálně vládnoucí strany ve Středočeském kraji. Mladá Boleslav je však jedno z mála statutárních měst v ČR, kde dlouhodobě vítězí ve volbách pravice (v minulých krajských volbách dokonce kandidoval na hejtmana za ODS primátor Raduan Nwelati), dá se tedy očekávat, že pomoc své straně v regionu, kde není tolik úspěšná, je jeden z důvodů, proč přijede Sobotka krátce před volbami právě do Mladé Boleslavi.
S končícím víkendem zavítá do Mladé Boleslavi HC VERVA Litvínov, jeden ze dvou účastníků uplynulé baráže o Tipsport extraligu, ve které zvítězil. Naopak BK Mladá Boleslav se v uplynulé sezóně dostal do semifinále play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.