Mladá Boleslav - Litvínov: Martin Hanzl zvýšil gólem na 3:6

Tolik z předvánočně laděné Mladé Boleslavi. Mějte pěkné Vánoce prožité v klidu a nezapomeňte, že Tipsport extraliga pokračuje 26. prosince. Dobrý večer.
Duel, kterému již od úvodních minut kraloval Litvínov, je u konce. Hokejisté z města ležícím v Podkrušnohoří byli hokejovější a využili individuálních chyb domácích. I Litvínovští chybovali a domácí toho třikrát využili, ale body si právem odváží Severočeši, kteří si užívají děkovačku s úplně zaplněným kotlem fanoušků v žlutočerných dresech.
Nejlepší hráči zápasu
František Lukeš (LIT)
Pavel Musil (MBL)
59:40
VERVA jde do tří! Menší trest dostal za hákování Michal Trávníček (LIT).
59:37
Musilova střela byla v kruhu zblokována.
59:24
Hostům se podařilo vystřelit puk z obranné třetiny.
59:18
Ještě jedno vyloučení na straně hostů. Viktor Hübl (LIT) byl vykázán na dvě minuty za držení protihráče.
59:00
Následuje další vhazování před Jaroslavem Janusem, závěr se zbytečně protahuje. Duel je totiž rozhodnut. Jeho konci přihlíží jen ti nejvěrnější boleslavští fanoušci a samozřejmě vyprodaný kotel Litvínova. Litvínovští fanoušci přijeli ve velice hojném počtu a po utkání si zaslouženě se svými hráči užijí děkovačku.
58:50
Boleslavští vystřelili na branku, následuje vhazování v útočné třetině domácích.
58:25
Litvínov právě vstřelil branku!
Zhruba 2,5 tisíce diváků odchází ze ŠKOENERGO Arény, výhru VERVY Litvínov zpečetil minutu a půl před koncem základní hrací doby MARTIN HANZL, který zůstal osamocený u pravé tyče, bez problémů kotouč zvedl a namířil do horní části boleslavské branky. Asistence: Robin Hanzl.
58:16
Kotouč je v útočném pásmu Litvínova.
57:57
Tomáš Halász se hlásí o to, zda má odjet na střídačku, jenže takový pokyn nedostal.
57:48
VERVA opět vyváží puk z pásma.
57:21
Čas pro domácí se už velice zkrátil, Středočeši zatím nezkoušejí odvolat ani brankáře.
57:21
Mladá Boleslav byla vykázána z útočného pásma. Stalo se tak po postavení útočícího hráče v brankovišti.
57:00
Snaha domácích je zcela evidentní, Bruslaři mají tlak a snaží se o kontaktní branku, jenže Litvínovští si zkušeně hlídají pásmo, což způsobuje, že Mladá Boleslav střílí velice málo.
56:37
Robin Hanzl vyhodil puk šikovně ze střední třetiny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
56:16
Pavel Musil možná pomýšlel na hattrick, ale marně. Na hranici pravého kruhu zblokoval jeho střelu jeden z bránících hráčů. Po icingu Litvínova tak následuje buly v útočném pásmu Středočechů.
55:43
Místo toho, aby vystřelil, ztratil Vít Jonák v levém kruhu puk, do útoku se tedy znovu dostávají Severočeši.
55:37
55:24
Domácí málo střílejí, to hosté zvládnou.
55:09
VERVA se osvobodila, dokázala vyslat kotouč přes všechny čáry.
54:13
Boleslavští mají velký tlak, jenže ten ukončil Jakub Klepiš, který trestuhodně ani nevystřelil puk na branku a následně jej vyvezl z pásma. U tak zkušených hráčů to nebývá moc obvyklé.
53:54
Marek Trončinský nahrál od modré puk pouze na hůl Karla Kubáta.
53:44
Jakub Klepiš vypálil z mezikruží, přičemž k teči si sjížděl Pavel Musil, jenže brankář na puk dobře viděl.
53:37
Asi poslední šance středočeského celku, jak snížit, případně vyrovnat. Dvě minuty na trestné lavici nejspíš stráví za sekání Daniel Sorvik (LIT).
53:20
Hned po buly trefil od modré čáry Daniel Sorvik smolně tyč boleslavské brány.
53:14
Mladé Boleslavi bylo odpískáno zakázané uvolnění, čas na případné zdramatizování duelu se začíná Bruslařskému klubu nekompromisně krátit, což vyhovuje samozřejmě litvínovské VERVĚ.
52:44
Kučného pumelice od modré čáry nebyla špatná, ale puk tečoval jeden z pozorných litvínovských hokejistů do ochranné sítě.
52:12
Hru přerušil ofsajd, po kterém následuje poslední komerční přestávka tohoto utkání. To se pomalu začíná blížit k závěru.
51:19
Filip Pavlík se poněkud zamotal u přihrávky ve středním pásmu, což zapříčinilo, že se hosté museli na několik sekund s kotoučem stáhnout.
50:37
Litvínovští se z nátlaku vymanili a dostávají puk do útočného pásma.
50:15
Domácí uzamkli VERVU v pásmu, jejich tlak je zjevný, Bruslaři jej však nedoplňují střelami na branku.
49:00
Bruslaři si najeli do pásma, ale znovu je hokejisté Litvínova dobře napadají, domácí si nevytvářejí výraznější šance.
47:57
Za doprovodu členů realizačního týmu za sebou táhne zkušený hráč Mladé Boleslavi levou nohu. Zdá se, že to bude velice citelná ztráta pro boleslavský tým.
47:57
Petr Vampola zůstal ležet v mezikruží, svíjí se v bolestech a je u něj lékař u kustod. Stalo se tak po střetu s jedním spoluhráčem.
47:48
Bruslaři jsou v laufu a aktivnější. Zdá se, že porada o komerční přestávce prospěla.
47:23
Oba týmy hrají v plném počtu.
47:09
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslavský útočník PAVEL MUSIL potvrzuje svou formu. Vypálil znovu téměř zpoza brány, přičemž puk si srazil mezi tři tyče nejspíš Michal Trávníček. Bez asistence.
46:25
Utkání sleduje 2 658 diváků. Při oznamování velice nízkého, až nedůstojného čísla návštěvníků pro Tipsport extraligu, fanoušci pískali.
46:25
Probíhá komerční přestávka.
46:05
Po střele od mantinelu nepředvedl boleslavský brankář moc jistý zákrok, naštěstí pro domácí si však kotouč za brankovou čáru nesrazil.
45:23
Bude se hrát čtyři na čtyři, vhazuje se v útočné třetině Bruslařského klubu.
45:23
Po potyčce u mantinelu byli vyloučeni Tomáš Voráček (MBL) a Jaroslav Šimeček (LIT). Domácí hráč za hrubost, hostující za napadení.
45:06
Mladá Boleslav má problém s tím, aby se dostala z vlastního obranného pásma, Severočeši hrají velice zkušeně.
44:21
43:59
Prudká střela Karla Kubáta z levého kruhu byla sražena mimo.
43:16
Hokejisté VERVY jsou usazeni v pásmu, ale málo střílejí.
42:37
Po prudké střele z pravého kruhu zasáhl brankář domácích lapačkou.
42:21
Radan Lenc (MBL) zbytečně zahrál vysokou holí, což bylo oceněno menším trestem. Litvínov čeká přesilová hra.
41:42
Severočeši nejspíš pečetí své vítězství. Rozjetý LUKÁŠ VÁLEK prostřelil Tomáše Halásze střelou mezi betony. Asistence: Peter Jánský, Filip Pavlík.
41:25
Jakub Orsava se přiřítil do pásma, ale puk nestihl. Mezitím jej Jaroslav Janus vyrazil do rohu.
40:41
Litvínov začal zhurta a hned se vrhl do útoku, domácí zatím odolávají.
40:01
Druhou třetinu sice vyhráli 2:1 boleslavští hokejisté, kteří měli i více ze hry, jenže Litvínov přidal čtvrtou branku po další individuální chybě domácích. VERVA má tedy stále utkání ve svých rukou a ve třetí třetině může dotáhnout utkání do úspěšného konce.
Další třetina začne přibližně v 19:24.
40:00
39:20
Středočeši mají puk na hokejkách, bojují však s přechodem do útočného pásma, kterým se jim daří ve velice málo případech.
38:52
Chvíli poté, co přišel Jaroslav Janus o hokejku, byla přerušena hra. Druhá třetina se blíží ke konci a i po ní má důvod ke spokojenosti litvínovská VERVA.
37:53
Mladá Boleslav se na chvíli zdržela před Jaroslavem Janusem, do šance se však nedostala. Hraje se celkem nahoru dolů, diváky hra nejspíš baví, i když samozřejmě situace, v níž se domácích nacházejí, není vůbec růžová.
36:59
Po střetu v brankovišti přišel Tomáš Halász o helmu a upadl. Pád se nevyhnul ani Františku Gerhátovi.
36:43
Boleslavským se znovu nepodařilo založit útok, Litvínovští obracejí hru.
35:22
Jan Hanzlík sice nahodil puk do pásma, tam se však Středočeši stejně nedostali. Litvínov se snaží modrou hlídat co nejlépe a víceméně se mu to daří.
34:59
Vhazuje se před Tomáše Halászem.
34:52
Začíná se rýsovat gólová přetahovaná. Z prvního útoku po inkasované brance se totiž prosadil boleslavský JAKUB ORSAVA, který vymíchal brankáře a zakončil k tyči. Asistence: Lukáš Žejdl.
34:31
VERVA si bere zpět tříbrankový náskok. Po buly brankář Mladé Boleslavi jen vyrazil puk před naprosto volného FRANTIŠKA LUKEŠE, který zkušeně nasměroval puk do prázdné brány. Asistence: Karel Kubát.
34:22
Po buly v útočném pásmu Litvínova se nahrazovaly tři sekundy, jak oznámil hlasatel Tomáš Nejedlo.
33:34
Od modré střílel Tomáš Pospíšil, jehož střelu litvínovský brankář jen vyrazil. Jiří Kučný se však k dorážce nedostal, protože už byl v tu chvíli v rohu kluziště.
32:57
Po střele z levého kruhu jen Tomáš Halász švihl lapačkou.
32:41
Po nahození z dálky usměrnil puk do rohu Jaroslav Janus, litvínovští hráči následně zakládají protiútok.
32:14
Utkání se začíná vyhrocovat, hokejisté se hromadně pošťuchovali za brankou Litvínova. Mezi kohouty nechyběl například boleslavský bijec David Štich. Emoce možná zklidní komerční přestávka.
32:05
Dobrou práci s pukem na holi odvel PAVEL MUSIL, jemuž dala litvínovská obrana až moc prostoru a nenapadala jej. Boleslavský útočník byl už v rohu, když vystřelil, ale trefil výstroj Jaroslava Januse, o kterou se kotouč odrazil mezi tři tyče. Bez asistence.
31:46
Marek Trončinský byl napadán hned dvěma protihráči, což způsobilo, že neudržel útočné pásmo.
31:30
Litvínovští hokejisté posílají puk krátce po buly přes všechny čáry.
31:24
Další faul však už VERVĚ neprošel, hosty čeká dvouminutové oslabení. Za držení protihráče byl vykázán Karel Pilař (LIT).
31:07
Pavel Musil vystřelil v pravém kruhu bez přípravy, trefil však jen připraveného Jaroslava Januse.
30:37
Petr Vampola byl zcela jasně seknut do nohy před brankou Litvínova, což prokazují opakované záběry z kamer, jenže hlavní rozhodčí, ačkoliv to viděli, už svou chybu nenapravili. O tyto záběry se totiž nesmějí opírat.
30:37
Střelu Martina Látala od mantinelu tečoval Vít Jonák, ale kotouč trefil pouze Jaroslava Januse v hostující bráně.
30:27
30:07
VERVA se následně osvobozuje.
29:43
Ani Štichova střela od modré nevypadala špatně, jenže i té chyběla teč před bránou či více stínících hráčů.
29:07
Mladá Boleslav se stále drží v útočném pásmu, ale málo střílí.
28:36
Po Klepišově střele od modré Jaroslav Janus puk jen vyrazil. Zde se nabízela možnost dorážky, jenže v blízkosti hostující branky nebyl žádný z domácích hráčů.
28:27
Jeden z hlavních sudích znovu vylučuje. Litvínovský Filip Pavlík (LIT) byl vykázán na dvě minuty za hru vysokou holí.
27:35
Po něm dostávají Severočeši kotouč z třetiny, mohou tedy vystřídat.
27:28
VERVA si poněkud nerozuměla ve středním pásmu, pramenil z toho icing. Mladá Boleslav se po delší době dostala do útočného pásma, kde si vyzkouší i vhazování.
26:40
Boleslavští pouze vyhazují puk z pásma, Litvínovští si hlídají svůj pohodlný náskok a moc se nikam nehrnou.
26:11
Po nahození Františka Lukeše od modré ukryl gólman Mladé Boleslavi puk v lapačce a přerušil hru.
25:42
Litvínovští hráči jsou opět nastěhovaní před Tomášem Halászem, domácí však napadají o něco lépe než dřív.
24:51
Po Látalově přihrávce z rohu vypálil z mezikruží Jakub Orsava, vyprášil však pouze Janusovy betony.
24:23
Jaroslav Šimeček trefil z levého kruhu tyč boleslavské brány!
23:51
23:46
Tomáš Voráček zblokoval střelu, Boleslavští vyhazují kotouč.
22:57
Prudkou střelu z levého kruhu vyslal na domácího gólmana Miloslav Hořava. Tentokrát se však Severočeši z navýšení svého vedení neradovali.
22:23
Z mezikruží pálil František Lukeš, jenže puk přelétl boleslavskou bránu.
22:02
Krátce po vhazování sevřeli hosté Mladou Boleslav před brankou, ale Tomáš Halász závar ustál.
21:51
Litvínovští hokejisté si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty byl vyloučen za vražení na hrazení Lukáš Žejdl (MBL).
20:48
Tomáš Halász nezasáhl příliš sebejistě, ale puk naštěstí pro něj a jeho tým nesměřoval přímo do brankoviště.
20:32
Mladá Boleslav zahájila druhou třetinu zakázaným uvolněním.
20:01
První třetina patřila jednoznačně litvínovským hokejistům, kteří ji ovládli poměrem 3:0. Už ve 4. minutě pak vyhnali z brány Jana Lukáše, kterého nahradil exlitvínovský Tomáš Halász. Náskok VERVY je velice slušný, bude však zajímavé pozorovat, zda jej udrží a dotáhne utkání k bodovému zisku.
Další třetina začne přibližně v 18:27.
20:00
19:20
Boleslavští jsou v útočné třetině, ale výborně napadající Litvínov je ke střele nepustil.
18:40
Jaroslav Janus si vyjel pro puk a přerušil hru. První dějství se chýlí ke konci. Jednoznačně jej ovládla litvínovská VERVA.
18:22
Trávníčkovu střelu od mantinelu lapil boleslavský gólman. Mezitím se na led vrací jak Jiří Kučný, tak Miloslav Hořava, již byli vyloučeni za potyčku u boleslavské branky.
17:21
17:06
Domácí se dostali do pásma, jenže střela Matěje Stříteského šla až na plexisklo.
16:45
Mladá Boleslav hraje přesilovou hru velice špatně, Litvínovští se drží často v útočném pásmu.
15:43
Bruslaři sice vyhráli buly, jenže kotouč následně vyhodila VERVA, a tak se musejí domácí vracet.
15:21
Hlavní rozhodčí to začínají s tresty přehánět. Za hrubost byl na dvě minuty vykázán Michal Trávníček (LIT).
14:46
VERVA využila svou přesilovou hru sekundu před jejím vypršením. Lehkou střelou dorazil puk do brány VIKTOR HÜBL, jenž rozhodl o tom, že Tomáš Halász poprvé v dresu Mladé Boleslavi inkasoval. Asistence: František Gerhát, Jiří Gula.
14:16
Následovala potyčka mezi Miloslavem Hořavou (LIT) a Jiřím Kučným (MBL). Oba hráči dostali menší tresty za hrubost.
14:11
Karel Pilař už se málem radoval z branky, jenže Tomáš Halász udržel kotouč výborně ve své lapačce. Sám tomu ale chvíli nevěřil a ohlížel se!
13:54
Středočeši dokázali vyhodit a zatím drží puk daleko od své brány.
13:19
Hosté dostali u brankoviště prostor hned k několika dorážkám. Robin Hanzl, ani další jeho spoluhráči však úspěšní nebyli.
13:14
12:51
Než skončí hra čtyři na čtyři, proběhne ještě komerční přestávka.
12:47
Tomáš Urban (MBL) naprosto zbytečně fauloval a ukončuje mladoboleslavskou přesilovku. Na brankovišti se dopustil faulu vysokou holí. Domácí útočník může být rád, že dostal jen dvě minuty.
12:25
Puk už klouzal za brankovou čáru litvínovské svatyně, jenže výtečný Jaroslav Janus jej na poslední chvíli vyškrábl z brankové čáry betonem.
11:56
Trončinského střelu od modré výborně zblokoval do ochranné sítě Michal Trávníček.
11:49
Nyní už jsou Středočeši v pásmu zatím ještě nevystřelili.
11:30
Mladá Boleslav se nemůže dostat přes útočnou modrou čáru, domácím přesilovky ani v tomto utkání moc nejdou.
11:17
11:14
Litvínovští budou znovu vyloučení. Karel Pilař (LIT) dostal menší trest za nedovolené bránění. Trestů začíná být až příliš.
10:14
Litvínov už dlouho svírá Mladou Boleslav v pásmu, zatím však nepřišla ona gólová střela, která by připravila Tomáše Halásze o doposud čisté konto.
09:58
Karel Kubát z bezprostřední blízkosti nenasměroval puk mezi tři tyče.
09:35
Boleslavští však za pomoci mantinelu dostali kotouč do střední třetiny hřiště.
09:19
Litvínov ovládl vhazování a pokouší se přidat třetí branku zápasu.
09:17
Tomáš Urban (MBL) byl však záhy vyloučen na dvě minuty za podražení. Další přesilovku si tedy zahraje VERVA.
09:08
09:03
Pohotově tečoval puk přímo před brankářem Tomáš Urban, ale ten se z výborné pozice netrefil.
08:42
Střela Matěje Stříteského od modré byla velice dobře zblokována.
08:06
Litvínovští výborně napadají a drží kotouče po rozích, domácím se nedaří dostat se do většího tlaku.
07:34
Vhazování ve středním pásmu vyznělo lépe pro tým z města proslulého chemickým průmyslem.
07:34
Po střele Marka Trončinského od modré byla přerušena hra kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
07:22
Po přihrávce Marka Trončinského od modré vypálil z levého kruhu Jakub Klepiš, jehož vychytal pohotovým zákrokem Jaroslav Janus.
07:08
Hlasatel utkání, Tomáš Nejedlo, ohlásil konec komerční přestávky, začíná tedy přesilová hra Mladé Boleslavi.
07:08
Litvínovské hokejisty čeká oslabení. Dvě minuty za podražení v rohu u litvínovské branky dostal Karel Kubát (LIT). Přesilovka Středočechů začne po komerční přestávce.
06:38
Lukáš Žejdl to se svou střelou z kruhu nemyslel vůbec dobře, ale teč se Vítu Jonákovi nezdařila.
05:24
Slabou střelu z hole Viktora Hübla domácí brankář bez problémů vyrazil pryč.
05:00
Karel Kubát vystřelil až téměř od modré čáry, ale Tomáš Halász si připsal první úspěšný zákrok, když včas sklapl své betony.
04:13
Po icingu Litvínova následuje vhazování před Jaroslavem Janusem.
03:34
Brankářská premiéra pro Tomáše Halásze v boleslavské bráně! Jana Lukáše z ní vyhnaly dvě krátce vstřelené branky ze strany VERVY. Pro Tomáše Halásze jistě půjde o velice pikantní duel, protože právě z podkrušnohorského města přišel do Mladé Boleslavi. V Litvínově slovenský gólman neuspěl na zkoušce.
03:34
Oddechový čas pro domácí.
03:34
Trenér Mladé Boleslavi se nyní může zlobit na Martina Látala, který trestuhodně v levém kruhu nezabránil FRANTIŠKU LUKEŠOVI v tom, aby nasměroval kotouč pod víko domácí brány. Asistence: František Gerhát, Viktor Hübl.
03:07
ONDŘEJ JURČÍK se z následného protiútoku již raduje z úvodní branky zápasu. Po přihrávce kladenského Jakuba Strnada jel sám na branku a svůj blafák provedl výtečně, zakončil do protipohybu brankáře. Asistence: Jakub Strnad.
02:58
Obrovská šance Středočechů, jenže hned několik hráčů puk do branky nedostalo.
02:28
Bude se vhazovat před Jaroslavem Janusem. Litvínovský brankář předtím přerušil hru.
02:26
01:52
Znovu bývalý kapitán Mladé Boleslavi dokázal to, že se Středočeši osvobodili. Klepiš hraje toto oslabení velice dobře.
01:35
Mladá Boleslav posílá puk přes všechny čáry.
01:11
Tentokrát už ze stejného místa Karel Pilař zvládl vystřelit, jeho dělovka však gólovou tečku neměla. Kotouč trefil bránícího hráče.
00:43
VERVA krouží před brankářem Lukášem, ale o puk připravil Karla Pilaře v levém kruhu Jakub Klepiš.
00:26
Domácí byli vyloučeni velice brzy. Menší trest dostal Pavel Musil (MBL).
00:19
Středočeši jsou v útočném pásmu, hosté si však zahrají přesilovku.
00:01
Kotel Litvínova je téměř úplně plný – odhadem se zde nachází asi sto fanoušků. Naopak kotel domácích je značně prořídlý. Za malou chvíli začne zápas.
Na led už dorazila čtveřice sudích – mezi nimi je i Lukáš Bejček, který se sem do ŠKOENERGO Arény vrací ani ne po 24 hodinách. Včera zde jako jeden z hlavních rozhodčích totiž řídil utkání DHL Extraligy juniorů.
Právě startuje rozbruslení, aréna pomalu, ale jistě ožívá.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Halász) – T. Voráček, Štich, Hanzlík (C), Stříteský, Trončinský, Holub, Kučný, Kurka – Lenc, Musil, Pospíšil – Látal, Urban, Klepiš – Orsava, Vampola (A), Žejdl – Pabiška (A), Jonák, Fronk.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Gula, Z. Sklenička, Sörvik, F. Pavlík, Pilař, Kokeš – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – M. Hořava, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), J. Šimeček, Jurčík – Válek, Strnad, Jánský.

Rozhodčí: Bejček, Polák – Frodl, Zavřel.
Vzájemné zápasy
V letošních vzájemných duelech obou celků za zatím mnohem úspěšnější Litvínov. Hokejisté týmu z Podkrušnohoří zvítězili v obou dvou případech. Nejprve v Mladé Boleslavi 4:3 po prodloužení a i doma litvínovští hráči Bruslařský klub těsně přetlačili – výsledkem 3:2.
BK Mladá Boleslav
Bruslařskému klubu se naopak tato sezóna nedaří tolik, jako ta předchozí. Středočeši se zuby nehty drží stále na 9. místě v extraligové tabulce. Z posledních deseti zápasů zvítězili Boleslavští jen ve třech případech, z toho jen dvakrát v základní hrací době. Naposledy ztratili Bruslaři v úterý dvoubrankové vedení nad Zlínem, který následně utkání otočil v prodloužení.
HC VERVA Litvínov
Litvínov jako by zahodil loňskou nepovedenou sezónu za hlavu. Letos podává stabilní výkony, což odráží i postavení v tabulce. VERVA je na čtvrté příčce se solidními 58 body. V posledních třech duelech pak Litvínovští pokaždé bodovali. Do města automobilů tedy pojedou v roli papírového favorita.
Extraliga nabírá po reprezentační přestávce pořádné tempo. Pojďme si od posledních vánočních nákupů odpočinout a zaměřit se na utkání české nejvyšší hokejové soutěže. Mladá Boleslav, která není v extralize moc zavedeným účastníkem, přivítá jeden z nejtradičnějších extraligových klubů – HC VERVA Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.