Mladá Boleslav - Olomouc: Látal v prodloužení rozhodl o vítězství domácích - 4:3

Z Mladé Boleslavi je to pro tento den vše, přeji pohodový víkend a budu se těšit na počtenou u hokeje znovu zítra. Dobrý večer.
Oba týmy děkují svým fanouškům v kotlích a odjíždějí do kabin.
Mladoboleslavští hokejisté nakonec dokázali zdolat HC Olomouc až po prodloužení, které se hrálo ve třech hráčích na každé straně. Kohouti tedy jedou na Hanou jen s jedním bodem, vzhledem k průběhu utkání a tomu, že prohrávali 0:3 to však nemusí být "jen" jeden bod. Mladá Boleslav naopak po výměně trenéra Mariana Jelínka za Borise Žabku dokázala zvítězit a připsat si dva body.
Nejlepší hráči zápasu
Pavel Musil (MBL)
Branislav Konrád (OLO)
61:27
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hokejisté Mladé Boleslavi nakonec zvítězili po prodloužení, když se v levém kruhu napřáhl MARTIN LÁTAL a rozvlnil síť v rohu olomoucké branky. Asistence: Jan Hanzlík, Jakub Klepiš.
61:05
Nepříliš tvrdá střela Jakuba Klepiše od modré nenadělala Branislavu Konrádovi vážnější starosti.
60:49
Tomáš Hyka z mezikruží nevystřelil. Olomoučtí mu uzmuli puk.
60:24
Nepříjemnou střelu od modré vyslal na Jana Lukáše olomoucký Martin Vyrůbalík. Gólman domácích puk vyrazil.
60:01
Začalo prodloužení.
Góly padaly pouze ve druhé třetině – první i třetí skončily bezbrankově. Mladá Boleslav sice vedla již 3:0, jenže Hanáci vyrovnali na 3:3. Ve třetí třetině se domácí usilovně snažili o vyrovnání a byli aktivnější, leč olomoucký tým známý svým nepropustným obranným valem další gól ve své síti nedopustil.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:45
Zápas spěje do prodloužení.
59:30
Mladá Boleslav má tlak v útočné třetině, ale většina střel domácích je blokována.
58:30
Ačkoliv byl celý zákrok dvakrát promítán na světelné tabuli a rozhodčí jej viděli, stejně nevyloučili žádného z hostů. Těžko říct, co si o celé situaci myslí delegát utkání Ondřej Fraňo.
58:30
Boleslavští hráči horlivě diskutují s rozhodčími, kteří se dopustili v utkání více sporných rozhodnutí, nyní s jedním z hlavních sudí opět debatuje trenér domácích František Výborný.
58:08
Martin Látal mohl jet sám na branku, ale na modré čáře byl s největší pravděpodobností podražen. Rozhodčí nejspíš chybovali, když vůbec nepřerušili hru a nevylučovali. ŠKOENERGO Aréna bouří a píská.
57:30
Na modré čáře se napřáhl David Škůrek, ale boleslavskou branku vysoko přestřelil. Puk rozezvučel plexisklo.
56:52
Petr Vampola obdržel solidní přihrávku od Radana Lence a bez rozmyslu střílel. Situace to nebyla špatná, ale střela postrádala větší razantnost.
55:34
Pořád platí víceméně to samé – hra je velice často přerušována, co několik sekund to další buly v obranném pásmu Olomouce.
54:04
Boleslavští neuspěli ani po střele z mezikruží. Branislav Konrád přerušil hru.
53:53
Bruslaři několikrát vystřelili, pokaždé se ale kotouč odrazil o obranný val Kohoutů složený hned z několika hráčů.
53:36
Pro změnu je icing pískán na straně HC Olomouc. Hra je často kouskovaná a nepříliš pohledná. Žádný z týmů nechce udělat chybu, která by znamenala ztrátu bodů, Olomoučtí navíc urputně brání a vyčkávají na brejky.
53:21
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
53:10
Po jedné ze střel skončil puk na vnější síti olomoucké brány.
52:50
Utkání sleduje 2 487 diváků. Jedná se o velice nízkou návštěvu, dost možná nejnižší v Mladé Boleslavi pro tuto sezónu. Torzo boleslavského kotle při oznamování tohoto čísla pískalo.
52:50
Hra byla přerušena kvůli ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
52:20
Jakub Herman obdržel pěknou přihrávku na kruh, odkud bez dlouhého váhání pálil, ale Jan Lukáš byl pozorný.
51:38
Kotouč je u střídačky Kohoutů, opět se o něj svádí tuhý boj.
51:27
Olomoučtí se drží v pásmu, ale domácí je nepustili ke střele.
50:05
V posledních minutách je obraz hry víceméně stejný – Mladá Boleslav usilovně tlačí a snaží se o navrácení vedení, jenže olomoucká obrana je téměř nepropustná.
49:33
Jan Hanzlík spadl ve středním pásmu, divákům se nelíbí, že rozhodčí nevylučují.
49:13
Jakub Klepiš vyslal zpoza brány puk do mezikruží, jenže tam se nenašel žádný z domácích hráčů, který by dorážel.
48:30
Hlavní trenér Mladé Boleslavi František Výborný si ještě něco vyříkává s jedním z hlavních rozhodčích utkání. Mladé Boleslavi se totiž nelíbí, že byl předtím v levém kruhu v obranném pásmu domácích sražen jeden z boleslavských hráčů, což rozhodčí neviděli.
48:23
Tomáš Hyka vystřelil z většího úhlu, puk trefil pouze plexisklo.
47:34
Bruslaři se drží před olomouckou brankou, ale Kohouti je téměř k ničemu nepouštějí.
46:50
Zakázané uvolnění na straně Olomouce. Bude se tedy vhazovat před Branislavem Konrádem.
46:27
Probíhá komerční přestávka.
46:27
Zpoza brány se snažil překvapit Jana Lukáše mazanou střelou z otočky Marek Laš. Ostřílený útočník však nedokázal otočit stav utkání.
45:55
David Škůrek se napřáhl na modré čáře, brankář puk vyrazil jen před jednoho z Olomouckých, ten však nestačil dorážet.
45:15
Po prudké střele Viléma Buriana jen stěží Jan Lukáš vyrazil kotouč.
44:54
Na modré čáře u střídačky domácích upadli současně snad tři hráči, následuje tlak olomouckých Kohoutů v pásmu.
43:34
Nevýrazná střela z hole Petra Vampoly úspěch neslavila.
42:46
42:44
Další Štichovu střelu zblokoval jeden z bránících hráčů.
42:08
Od modré vypálil David Štich, ale hráč před brankou nezvládl puk tečovat.
41:48
Nyní si Středočeši nepohlídali přechod s kotoučem přes modrou čáru a je z toho ofsajd a vhazování ve středním pásmu.
41:39
Boleslavští sice okupují útočné pásmo, jenže většina jejich střel je nepřesná.
40:57
Mladá Boleslav byla vykázána z pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
40:48
40:46
Vyloučení na straně HC Olomouc – menší trest za držení hole dostal Juraj Mikúš (OLO).
40:01
Zdálo se, že druhá třetina vyzní jednoznačně lépe pro Mladou Boleslav, jenže ta hrubě nezvládla její druhou polovinu, ve které promarnila tříbrankový náskok. Nyní svědčí okolnosti mnohem víc ve prospěch HC Olomouc. Kohouti dokázali obdivuhodně stáhnout tříbrankové manko a ve třetí třetině budou mít šanci dokonat obrat. Zda se jim to podaří a i potřetí v této sezóně oberou Bruslařský klub o body, se dozvíme zhruba za hodinu.
Další třetina začne přibližně v 19:24.
40:00
39:51
Střelu Martina Vyrůbalíka tečoval mezi kruhy Jan Holub do ochranné sítě.
39:40
Olomouci zatím dělá problém vytvořit si nějaké šance.
39:28
I napodruhé zvládli poslat puk přes všechny čáry.
39:17
Domácí se dokázali osvobodit.
38:52
Jeden z čárových rozhodčích byl sražen po buly olomouckým hráčem k zemi, hra musela být přerušena a opakuje se buly. Žádný hráč však vyloučen nebyl.
38:48
Hanáci si navíc zahrají početní výhodu. Dvě minuty za podražení totiž dostal Jiří Kurka (MBL). Bude se hrát 71 sekund čtyři na tři.
38:30
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomoučtí se prosadili při hře čtyři na čtyři a vyrovnali poté, co již 0:3 prohrávali. Na modré čáře se napřáhl obránce DAVID ŠKŮREK, přičemž puk skončil až v dolním pravém rohu Lukášovy branky. Asistence: František Skladaný, Jan Knotek.
37:59
V obranném pásmu Olomouce se do sebe pustili Marek Trončinský (MBL) a Tomáš Fořt (OLO), ale nakonec k žádné rvačce nedošlo. Oba hráči dostali menší tresty. Trončinský za nedovolené bránění, Fořt za hrubost.
36:55
Radan Lenc nezachytil puk v ideální pozici, ale zachoval chladnou hlavu, povyjel si od bránících hráčů a z kruhu vypálil. Trefil však jen Branislava Konráda.
36:37
Boleslavští se snaží znovu navýšit své vedení, jejich střely ale postrádají přesnost.
34:29
Na druhé straně s pukem v dobré pozici nic moc nevymyslel Tomáš Urban. Po tvrdé střele gólman přerušil hru.
34:22
Jakub Matai nebyl se svou střelou od modré čáry úspěšný. Kotouč minul bránu.
33:16
Branislav Konrád nezasáhl nejprve moc jistě, a tak se Radan Lenc pokoušel ještě o dorážku, jenže olomoucký gólman nakonec puk lapil.
32:37
Probíhá komerční přestávka. O té předchozí nebylo na olomoucké střídačce zrovna veselo, jenže teď je stejná situace o pár metrů vedle. Mladá Boleslav přišla během dvou minut o tříbrankový náskok!
32:37
Lukáš Pabiška obdržel přihrávku, ale zdálo se, že neví co s pukem. Zvláštně několik sekund vymýšlel, co udělá, až nakonec nic moc nevymyslel a jen vystřelil.
32:18
Oddechový čas pro hosty.
32:18
Hosté zaslouženě znovu snižují. Mladá Boleslav jen nečinně přihlížela tomu, jak si Kohouti přihrávají. Na modré čáře se napřáhl Vilém Burian přičemž jeho střelu tečoval JAKUB MATAI. Asistence: Vilém Burian.
31:37
Tomáš Urban u olomoucké brány upadl, domácí jsou v posledních minutách poněkud stažení, do hry se znovu vracejí aktivní Kohouti.
31:19
Boleslavští se snaží založit útok, ale poměrně dlouho jim trvá střídání.
30:21
Olomouc vyhrála buly, přičemž u brankáře dostal hodně prostoru MIROSLAV HOLEC, který bez problémů nasměroval puk k tyči. Asistence: Juraj Mikúš.
30:17
Po střele z pravého kruhu srazil gólman puk mimo.
30:06
Několik nepřesností na straně Mladé Boleslavi dává šanci vytvořit si nějakou šanci pro Olomoucké.
29:22
Hanáci vytvořili menší rozruch kolem Jana Lukáše, jeden z hostí však přišel o hokejku, takže z toho nic moc nebylo.
28:54
Po ofsajdu následuje komerční přestávka a s ní spojený úklid ledu. Za několik sekund bude utkání pokračovat. Na olomoucké střídačce vede mezitím trenér Zdeněk Venera monolog ke hráčům, kterým se zatím na boleslavském ledě moc nedaří.
28:48
Bruslařský klub využívá další přesilovou hru. Postaral se o to boleslavský odchovanec RADAN LENC, který z mezikruží nasměroval kotouč přímo do šibenice. Asistence: Pavel Musil, Tomáš Hyka.
28:31
V doznívající přesilovce pálil od modré Tomáš Hyka, branku Olomouce však přestřelil.
27:51
V zajímavém úniku se ocitl i Jakub Klepiš, jenže brankářův beton se nepohnul.
27:39
Z blízka vypálil Tomáš Urban, ale boleslavského útočníka vychytal Branislav Konrád.
27:04
Mladoboleslavští hokejisté bleskově využívají dvojnásobnou početní výhodu. U levé tyče opomenuli Olomoučtí PAVLA MUSILA, který nakonec procpal puk mezi tyčí a betonem. Domácí tedy vedou již 2:0. Asistence: Marek Trončinský, Jakub Klepiš.
26:56
Tomáš Hyka pálil z první, ale střela mu nesedla a minul.
26:49
Kohouti se ale budou 47 sekund bránit ve třech. Dvouminutový trest za podražení dostal Jakub Galvas (OLO).
26:37
Lukáš Žejdl předvedl pořádný kolaps v pravém kruhu, kde byl naprosto sám a obdržel ideální přihrávku, ze které mohl ihned vystřelit. Boleslavský forward však místo toho několik sekund čekal a nakonec trefil plexisklo.
26:13
Mladá Boleslav je stála v pásmu, ale Olomouc se snaží dobře napadat a nepouštět domácí do výraznějších střel.
25:41
Středočeši vyhráli buly, od modré čáry po chvíli vystřelil Marek Trončinský, kotouč však do branky neprošel.
25:36
Zdá se, že zatím ne, Boleslavští si totiž zahrají druhou přesilovku v zápase, kterou si vykoledoval Martin Látal svým rychlým průnikem do pásma. Byl hákován Jiřím Ondruškem (OLO), jehož čekají dvě minuty za trestné lavici. Olomoucký obránce hákoval.
25:22
Olomoučtí hráči dostávají poměrně dost prostoru poblíž brankoviště. Dočkají se vyrovnání?
25:00
Pabiškova nevýrazná střela byla v mezikruží zblokována.
24:40
Jan Eberle z mezikruží přestřelil. Olomoučtí hokejisté jsou nyní aktivnějším týmem.
24:19
Vilém Burian měl v levém kruhu prostoru, že si mohl dělat, co uznal za vhodné. Nakonec vypálil z velkého úhlu prudkou střelu, Jan Lukáš přerušil hru poté, co nalezl kotouč v lapačce.
23:35
23:26
Je to tak – Kohouti se hned po buly osvobodili.
23:22
Hra byla přerušena pro postavení mimo hru. Z této přesilové hry domácích s největší pravděpodobností nic nevzejde.
23:00
Boleslavští mají problémy se zpracováváním kotoučů, málokdy vůbec v přesilovce vystřelí.
22:44
Bruslaři se nemohou usadit v pásmu, z tribun se začíná ozývat pískot.
22:29
Kohouti se znovu osvobozují, domácí mají ještě zhruba polovinu přesilové hry.
22:03
Olomoučtí si vynutili vhazování před Janem Lukášem.
21:53
Jakubu Klepišovi nesedla již několikátá střela v zápase. Tentokrát jedna z největších boleslavských hvězd namířila puk do mantinelu.
21:35
První přesilová hra pro Mladou Boleslav. Za držení protihráče dostal dvě minuty Alex Rašner (OLO).
21:31
David Ostřížek byl úplně sám před bránou, ale gólmana nakonec nevymíchal. Domácí obrana v tuto chvíli značně zaspala.
21:05
Mladoboleslavští si i po buly najeli do pásma, avšak k další šanci se nedostali.
20:49
Bruslařský klub se přece jen dostává do vedení. Nejprve domácím nevyšly asi dvě střely, ale ke kotouči se na vrcholu kruhů dostal DAVID ŠTICH a prosadil se střelou k tyči. Asistence: Martin Látal.
20:01
V první třetině měli optickou převahu hokejisté Mladé Boleslavi, kteří však promarnili spoustu šancí a potvrdili, že se střelecky trápí. Obzvlášť pak proti HC Olomouc. To Kohouti na ledě Mladé Boleslavi zatím nikterak nepřekvapují a hrají to, čím jsou známí. Nikam se moc nehrnou, vyčkávají na brejky a snaží se soupeře vynulovat. Zda i další třetina skončí bezbrankově, se dozvíme za několik desítek minut.
Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00
19:54
Stříteského střela se zastavila o gólmanův beton.
19:42
Buly se dvakrát opakuje, závěr prvního dějství se naprosto zbytečně protahuje.
19:32
Boleslavští se snaží ještě jednou v této třetině proniknout do pásma, hra však byla přerušena kvůli hře vysokou holí. Následovat bude vhazování po pravé ruce Branislava Konráda.
18:52
Domácí propadli v osobním souboji a s pukem do pásma se vydali Kohouti. Petr Strapáč však se svou střelou z otočky výraznější starosti Janu Lukášovi nenadělal.
18:41
Hra se znovu přelila na druhou stranu, avšak úspěšný nebyl ani Lukáš Žejdl. I jeho střelu, mířenou z mezikruží, lapil výtečný Branislav Konrád.
18:28
Do protiútoku se vydala Olomouc, nakonec z toho však bylo jen nahození.
18:04
Středočeši opět rozehrávají zpoza vlastní brány.
17:16
Martin Látal nabral velkou rychlost, ale vypálil z velkého úhlu. Vít Jonák mohl sice tečovat, jenže si nejspíš myslel, že jeho spoluhráč bránu objede a přihraje z druhé strany. Domácí se tedy neprosadili ani tentokrát.
16:50
Střela Marka Trončinského krátce po vhazování se zastavila o Konrádův beton.
16:44
Kvůli zakázanému uvolnění na straně Olomouce byla přerušena hra.
16:25
Daleké nahození až odněkud ze středního pásma chytil olomoucký gólman. Zároveň přerušil hru.
15:57
Lépe už si počínal nadějný a mladý obránce. Jiří Kurka vypálil z hranice kruhů tvrdou ránu, i s ní si však Branislav Konrád v brance Kohoutů poradil.
15:46
Lukáš Žejdl nahrál do levého kruhu Jakubu Klepišovi, jenže ten si vůbec nebyl jistý a trvalo mu dlouho než zakončil. Další promarněná šance domácích.
15:09
Olomouc je znovu v útočném pásmu, domácí se musejí bránit.
14:38
Sudí vyjel z boxu a rozpažil. Znamená to jedno jediné – skóre je stále bezbrankové.
14:38
Pavel Musil předtím trefil Branislava Konráda do betonu. Nyní se jeden z hlavních rozhodčích radí s videorozhodčím. Hra je přerušena.
14:38
Boleslavští vytvořili rychlé přečíslení, přičemž Pavel Musil dorážel puk do brány, ale jeden z olomouckých obránců nejspíš vyhodil puk z brankoviště rukou.
14:27
Jan Lukáš měl problém udržet puk, který na něj šel z dálky, nakonec to však domácí ustáli.
14:05
13:40
Hosté střílejí převážně z dálky, nepomáhají jim ani stínící hráči, jako třeba Jan Knotek, kteří čistí prostor před brankou.
13:27
Kohouti se drží v pásmu, ale i další Vyrůbalíkova střela byla nepřesná.
13:07
Na modré se napřáhl Martin Vyrůbalík, puk šel jen těsně vedle brány.
12:45
Tato početní výhoda Hanákům zatím moc nejde, Středočeši už dvakrát poslali puk přes všechny čáry.
12:05
Poměrně přísné vyloučení, ale nic naplat, domácí se budou znovu bránit. Za nedovolené bránění dostal dvě minuty Tomáš Hyka (MBL). Po komerční přestávce tedy následuje přesilovka Olomouce.
11:44
Hanáci se stále drží v pásmu, zdá se, že podobně jako v prvním letošním zápase těchto dvou soupeřů pomalu, ale jistě přebírají iniciativu.
11:28
Jan Knotek byl vykázán z buly, nahradil jej František Skladaný.
11:27
Na druhé straně přerušil hru po jedné ze střel Jan Lukáš.
11:17
Látalovu střelu v mezikruží tečoval Martin Vyrůbalík.
10:18
Jakub Klepiš a Tomáš Pospíšil jeli dva na jednoho, jenže bývalý kapitán Mladé Boleslavi to nevymyslel úplně ideálně, protože se kotouč po jeho střele zamotal mezi bránícím hráčem. Pospíšil jej tedy ani nemohl tečovat.
09:22
Olomoučtí hokejisté se sami nepřesnými přihrávkami vyhnali z pásma, následuje střídání na obou stranách.
08:32
Na druhé straně se snaží zahrozit i Kohouti, jejichž střely jsou však poměrně nepřesné.
07:57
Martin Látal vypálil v levém kruhu z první, ale Olomouc znovu podržel výborně chytající Branislav Konrád, když zkušeně švihl lapačkou.
07:07
Jakub Klepiš byl před úplně prázdnou brankou, kde také obdržel přihrávku, jenže trestuhodně kotouč ani netrefil.
06:51
Nahození Jana Holuba nemířilo na branku, následuje komerční přestávka.
06:17
Hanáci stále okupují útočnou třetinu, k tomu jim pomáhá i zhruba dvacítka fanoušků, kteří se rozhodně ve ŠKOENERGO Aréně neztratí.
05:49
05:27
Olomouc hraje přesilovou hru velice dobře, Mladá Boleslav má problém vyhodit puk.
05:13
Strapáčova střela z hranice kruhů nezamířila do branky.
04:49
Boleslavští se snaží získávat kotouč a blokovat střely, což se jim zatím víceméně daří.
04:21
Domácí se osvobodili.
04:14
Hosté okupují útočnou třetinu, většina střel jde ale mimo tři tyče.
03:49
První přesilovku zápasu zápasu si zahrají díky své aktivitě Kohouti. Za podražení byl na dvě minuty vykázán Petr Vampola (MBL).
03:35
Obrovská šance Olomouce, ale František Skladaný tváří v tvář Janu Lukášovi neuspěl.
03:08
Olomouc se na chvíli usadila v pásmu, ale kotouč byl po většinu času u mantinelu.
02:26
Domácí jsou v úvodních minutách aktivnější a snaží se co nejvíc střílet.
02:03
Na druhé straně vypálil z pravého kruhu Lukáš Žejdl, Branislav Konrád však využil svůj beton bez větších problémů.
01:47
Jan Eberle přišel v pravém kruhu o puk, takže nemohl vystřelit. Toho se následně ujímají domácí.
01:32
Hosté si nepřesně přihráli, a tak kotouč do pásma pouze nahodili.
00:58
Při situaci dva na dva vystřelil z mezikruží Tomáš Hyka, brankář Hanáků tečoval kotouč mimo bránu.
00:18
Také se tak stalo a Středočeši se dostali i ke střele, Branislav Konrád ale kotouč bez problémů vyrazil před sebe.
00:05
Mladá Boleslav vyhrála první vhazování a může se dostat do útočného pásma.
00:01
Červené světlo zhaslo, může být vhozeno první buly zápasu.
Hokejisté už jsou připraveni k zahájení utkání, které začne za několik málo sekund.
Předzápasové rozbruslení se chýlí ke konci, za několik málo minut začne samotný zápas, do kterého vstoupí jako favorité domácí. Alespoň podle kurzů sázkových kanceláří.

BK Mladá Boleslav: Halász (Lukáš) – Štich, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Trončinský, Holub – Látal, Vampola (A), Jonák – Lenc, Musil, Hyka – Žejdl, Urban, Orsava – Pabiška (A), Klepiš, Pospíšil.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Ondrušek (A), Jaroměřský, Matai, Rašner, J. Galvas – Laš, J. Knotek (A), Skladaný – Holec, T. Mikúš, J. Mikúš – Strapáč, Ostřížek, Eberle – Burian, Herman, Fořt.

Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Lhotský, J. Svoboda.
Mladá Boleslav ve středu oznámila odvolání Mariana Jelínka
Jeden z dosavadních hlavních trenérů BK Mladá Boleslav, Marian Jelínek, byl odvolán po jednání představenstva Bruslařského klubu. Majitelé klubu se tím snaží o nový impuls pro mužstvo. Třiapadesátiletého psychologa tedy nahradil Boris Žabka, který téměř čtyři roky trénoval juniory Mladé Boleslavi, se kterými jednou získal dokonce 2. místo v DHL extralize juniorů.

Bude bezesporu zajímavé sledovat, jak tato změna na domácí mužstvo zapůsobí.
Vzájemné zápasy
V prvním vzájemném duelu této sezóny byli úspěšnější olomoučtí hokejisté, kteří na domácím ledě zdolali svou pověstnou defenzivní taktikou Bruslařský klub 2:0. Na ledě Olomouce už se podařilo Mladé Boleslavi obranu Kohoutů překonat, ale víc než jedna branka z toho nebyla. Domácí vstřelili dvě, a tak i tentokrát brali tři body do extraligové tabulky.
BK Mladá Boleslav
Extraligová Mladá Boleslav prožívá již několik týdnů pomalý propad v tabulce. Bruslaři se aktuálně nacházejí na devátém místě, přičemž na HC Olomouc, tabulkového souseda, mají čtyřbodový náskok. Hokejisté Mladé Boleslavi mají problémy především s tím vyhrát víc zápasů za sebou. Vždyť víc jak dvě utkání už nedokázali Středočeši ovládnout už od přelomu září a října. Až na výjimečné utkání s třineckými Oceláři pak mají Boleslavští také problémy s produktivitou – v posledních dvou duelech vstřelili pouhé dvě branky a již čtyřikrát v této sezóně nevstřelila Mladá Boleslav v utkání ani gól. Bude bezesporu zajímavé sledovat to, jak si tým kolem kapitána Jana Hanzlíka poradí s rozjetou Olomoucí. Těšme se na zajímavý extraligový duel.
HC Olomouc
Zdá se, že v případě olomouckého celku se začíná blýskat na lepší časy. Po nepříliš povedeném období totiž Hanáci hned dvakrát bodovali a navíc zvítězili nad svými soupeři o několik branek. Navíc to pokaždé byly týmy z čela tabulky. Nejprve Kohouti udělili nadílku 5:2 Brnu, v neděli pak dokonce deklasovali litvínovskou VERVU 7:1. Zda na tyto výkony olomoučtí hokejisté naváží, napoví páteční večer.
V pátek večer se ve ŠKOENERGO Aréně střetnou Mladá Boleslav a Olomouc, tedy sousedé v extraligové tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.