Mladá Boleslav - Plzeň: Proti fanouškům Plzně se světlicemi zasahovala pořadatelská služba

Tolik z Mladé Boleslavi pro tento kalendářní rok, do toho nového vstupte pokud možno co nejlépe. Na počtenou.
Co se týče hokejové stránky utkání, tak Mladá Boleslav sice vedla 1:0, když se v první třetině prosadila v přesilové hře, jenže indiáni otočili duel gólem v přesilovce i oslabení a od té doby již měli duel naprosto ve svých rukách, nepřipustili žádné výraznější drama. V důležitém klání o šest bodů tedy zvítězili plzeňští hokejisté. Mladá Boleslav se tím tak posouvá víc k hranici sestupového nebezpečí, zatímco Plzeň směrem k předkolu play-off.
Zpočátku klidné utkání se nakonec strhlo v pořádné drama okořeněné několika bitkami a nakonec i nesportovním řáděním fanoušků HC Škoda Plzeň, kteří odpalovali pyrotechniku. Nyní se čeká na odchod domácích fandů, poté až budou vypuštěni rozjetí hosté.
Nejlepší hráči zápasu
Tomáš Svoboda (PLZ)
Jakub Orsava (MBL)
59:50
I střelecký pokus Marka Trončinského šel mimo.
59:40
Střela z levého kruhu byla tečovaná mimo plzeňskou branku.
59:12
Domácí kombinují před Matějem Machovským, ale chybí tomu četnější střelba.
58:48
Plzeňští fanoušci zvládli zničit reklamu zdejšího Agrozetcentra, kterou úplně strhli, přesto však hra pokračuje dál. V sektoru hostí jsou již policisté.
58:48
Po vhazování mají Středočeši posledních 72 sekund na to, aby snížili, případně vyrovnali. Z kotle hostů se mezitím valí dým. Pořadatelská služba polévá fanoušky kýblemi s vodou, přičemž domácí fanoušci to oceňují potleskem.
58:48
Oddechový čas pro domácí.
58:48
Bruslaři budou hrát šest na čtyři. Menší trest za sekání dostal Miroslav Indrák (PLZ).
58:34
Mladá Boleslav hraje bez brankáře.
58:17
Vhazuje se v útočném pásmu indiánů, utkání je rozhodnuté.
58:17
Po zakončení Jakuba Lva se hráči ještě poněkud postrkávali, zdá se, že už nemají ani sílu se prát, protože byli dlouho na ledě.
58:00
Vít Jonák se nedostal k dorážce, Bruslaři ztrácejí pásmo.
57:26
Jan Lukáš je trochu vyjetý z brány, zkusí domácí power-play?
57:04
Boleslavští mají v pásmu tlak, ale všechny střely zatím mířily mimo branku. Navíc už nezbývá mnoho času.
56:43
Domácí se ještě snaží o nějaké drama, Vít Jonák zavezl puk do pásma.
56:17
Mladá Boleslav hraje v pěti hráčích.
55:43
Plzeň si vytvořila velký tlak v pásmu, ačkoliv byl několikrát Jan Lukáš už mimo svou bránu, indiáni nedokázali protlačit puk mezi tři tyče.
54:18
Plzeňští a boleslavští fanoušci se vyprovokovali a hodně to mezi nimi vře, pořadatelská služba, která nemá na stadionu příliš četné zastoupení, jen s vypětím všech sil drží oba tábory od sebe.
54:17
Radan Lenc (MBL) nejprve Tomáše Slováka (PLZ) fauloval u mantinelu, poté se do sebe oba hráči pustili. Hostující hráč už přetáhl Lencovi dres přes hlavu, ale boleslavský útočník na druhou stranu Slováka svalil jako první na led. Plzeň bude hrát přesilovou hru, protože Lenc předtím prvně fauloval. Plzeňský forward dostal 2+2+10 minut za hrubost, boleslavský hráč to samé, plus ještě jeden dvouminutový navíc. Dvouminutový trest za Radana Lence odpyká Jiří Fronk (MBL).
53:54
Vhazuje se ve středu kluziště, hraje se pět na pět. Mladá Boleslav už má velice málo času na případné zdramatizování zápasu.
53:54
Poté, co na ledě zůstal ležet Miroslav Indrák, se u střídačky poprali Michal Moravčík (PLZ) a Tomáš Jiránek (MBL), ale ani jeden hráč neměl výrazněji navrch, a tak je nakonec rozhodčí oddělili. Oba hráči byli vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost.
53:03
Vhazování se opakuje, Jakub Klepiš z něj byl vykázán, nahradil ho Tomáš Jiránek.
53:02
Probíhá poslední komerční přestávka tohoto zápasu.
52:37
Další zakázané uvolnění domácích.
52:20
Domácí se provinili icingem, následuje buly před Janem Lukášem, což je rozhodně ve prospěch indiánů, kteří se budou v posledních minutách bezesporu snažit o to, aby byl kotouč co nejdál od jejich brány.
51:38
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Na modré čáře se napřáhl JAKUB KLEPIŠ, jehož střela prošla přes stínící hráče za Machovského záda. Asistence: Marek Trončinský.
51:24
Tomáš Pospíšil poněkud narušil stereotyp a najel si s pukem kousek za útočnou modrou, odkud vypálil.
50:26
Výborně se do kotouče opřel na hranici kruhů Jakub Lev, avšak branka z toho nebyla. Prudkou střelu lapil boleslavský gólman.
49:48
Hykova střela od mantinelu nevypadala vůbec špatně, puk však trefil jen Matěje Machovského v brance indiánů.
49:35
Jednu z dalších střel chytil Jan Lukáš, následně přikryl puk lapačkou a přerušil hru. Plzeňští hokejisté kráčí zatím neohroženě pro tři body, které potřebují stejně jako Mladá Boleslav jako sůl.
48:45
Mladá Boleslav je naprosto bezzubá, místo toho, aby se dostala do pásma, poslala puk na zakázané uvolnění.
47:40
Miroslav Indrák chtěl přidat pátý gól pro svůj tým, jenže nezamířil přesně.
47:27
Do Kubalíkovy střely vložil hůl Matěj Stříteský, puk tedy skončil v ochranné síti.
47:17
Utkání sleduje 2 665 diváků.
46:54
Další hluchou pasáž hry, v níž mají o něco navrch oproti soupeři boleslavští hráči, přerušila komerční přestávka.
45:47
Krátce po buly vypálil od modré čáry Michal Moravčík, Jan Lukáš vyrazil kotouč betonem.
44:39
To platilo i o střeleckém pokusu Miroslava Indráka, po němž skončil puk v ochranné síti. Následuje buly před Janem Lukášem.
44:20
Západočeši znovu sevřeli Bruslaře v pásmu, tentokrát však byly střely z holí hostujících hokejistů nepřesné.
43:38
Prudkou střelu Tomáše Vondráčka z mezikruží zvládl Jan Lukáš vyrazit.
42:58
Po zakázaném uvolnění Plzně se vhazuje před brankářem indiánů.
42:47
Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeňští hokejisté přidávají čtvrtou branku. Stalo se tak zásluhou ONDŘEJE KRATĚNY, který jel sám na branku, načež poslal kotouč mezi Lukášovy betony a přesně zakončil. Asistence: Tomáš Svoboda, Peter Čerešňák.
42:14
K odraženému puku se v levém kruhu dostal Pavel Musil, který z otočky vystřelil, jenže naprosto minul. Puk rozezněl plexisklo.
41:57
Žejdlovu střelu z hranice kruhů bez problémů chytil Matěj Machovský.
40:38
Aktivní Plzeň se znovu vrhla do útočného pásma, domácí zatím obstojně napadají.
40:01
Za nespokojeného pískotu boleslavských fanoušků odcházejí hráči do kabin, HC Škoda Plzeň ve druhé třetině otočil utkání a poté, co se třikrát prosadil, vede na boleslavském ledě již 3:1. Ve třetí třetině tedy budou diváci sledovat, zda indiáni své vedení udrží nebo se duel ještě nějak zdramatizuje.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
40:00
39:44
Jakub Klepiš na závěr třetiny jen nahodil kotouč do útočného pásma.
38:50
Indiáni jsou opět nastěhovaní v pásmu a snaží se přidat čtvrtou branku.
38:14
Po zakázaném uvolnění Plzně se bude vhazovat před Matějem Machovským, jenž bude muset po delší době zbystřit.
37:41
Bruslařský klub se marně snaží přejít do útočného pásma, nadšený fanouškovský kotel Plzně mezitím skanduje například hlášky typu: "Ještě jeden!"
36:58
Indiáni odskakují soupeři již na rozdíl dvou branek. V přečíslení dva na jednoho zakončil přesně pod víko TOMÁŠ SVOBODA. Asistence: Dominik Kubalík, Ondřej Kratěna.
36:42
Na střely je to už 14:28, což demonstruje to, že utkání vládne Škoda.
36:13
Indiáni se drží kolem brankáře Jana Lukáše a stále mají více ze hry.
35:33
Další velká šance Michala Moravčíka, který se trápí střelecky. Obránce Plzně znovu dorážel do prázdné branky, jenže puk tam nakonec nezamířil, jelikož hráč v modrobílém dresu minul.
34:34
Od modré čáry vystřelil Jan Holub, jenže puk šel mimo bránu.
34:15
O dorážku se snažil Radan Lenc, ale neobdržel přihrávku. Domácí se každopádně po komerční přestávce snaží zabrat.
32:42
Než bude dál plynout druhá třetina, probíhá ve ŠKOENERGO Aréně krátce po polovině zápasu komerční přestávka.
32:42
Z mezikruží vypálil Tomáš Vondráček a Jan Lukáš mohl být hodně rád, že kotouč udržel mezi betony. Boleslavský gólman není v jednoduché situaci, jelikož jeho spoluhráči mu moc nepomáhají a na domácího brankáře jde hodně nezblokovaných střel.
32:12
Domácí mají problémy s přechodem do útočného pásma, Plzeňští si velice dobře hlídají svou modrou čáru.
31:18
Miroslav Indrák pálil z hranice pravého kruhu, jeho střelu chytil Jan Lukáš. Mladá Boleslav ve druhé třetině za svým soupeřem naprosto zaostává. Ve veledůležitém utkání o šest bodů má tedy Plzeň navrch a může udělat důležitý krok vstříc příčkám zajišťujícím předkolo play-off.
30:34
Michal Moravčík objel s pukem bránu a zakončoval. Jan Lukáš se nestihl přemístit, jenže do puku vložil hůl jeden z bránících hráčů.
30:11
O puk se bojuje u mantinelu, což odráží obraz hry, který není moc atraktivní.
29:12
Petr Kadlec dobrých deset sekund držel přitisknutého Tomáše Pospíšila na plzeňské brance, aby domácí útočník nic nemohl. Rozhodčí jen hostujícího beka napomenul.
28:24
Žejdlova střela z mezikruží nebyla špatná, jenže byla nepřesná.
27:52
Icing Plzně.
27:36
Po delší době, kdy se nepřerušovalo, ale nebyly k vidění ani žádné šance, probíhá komerční přestávka.
26:29
Střela Víta Jonáka k levé tyči nepředstavovala pro Matěje Machovského nějakou komplikaci.
25:39
Plzeňský kotel burácí a žene své příznivce. Hostující fanoušci jsou slyšet víc než ti domácí.
25:10
Po zakázaném uvolnění Východočechů se bude vhazovat v útočném pásmu Mladé Boleslavi.
25:05
Jakub Klepiš byl v ofsajdu, proto se přerušila hra.
24:36
Indiáni mají stále puk na svých hokejkách, do druhé třetiny vstoupili mnohem lépe než soupeř.
24:05
Udála se přesně ta možnost, jakou jsem před chvílí nastínil. Až od modré čáry propálil hned na začátku přesilové hry brankáře domácích DOMINIK KUBALÍK, jenž otočil vývoj utkání. Asistence: Petr Kadlec.
23:58
Plzeňští si za svou aktivitu vynutili faul. Vít Jonák (MBL) musí na dvě minuty na trestnou lavici za držení protihráče. Bude Škoda Plzeň dalším týmem, který ve ŠKOENERGO Aréně otočí duel?
23:25
23:12
Až nyní Bruslaři drží indiány v pásmu, jenže si pouze přihrávají a nestřílejí.
22:58
Propagační střela Radana Lence od mantinelu nenadělala Matěji Machovskému problémy.
22:31
Plzeňští vyhazují a boleslavské publikum píská.
22:14
Mladé Boleslavi přesilová hra vůbec nejde, zatím se neodhodlala ani ke střele na branku.
21:37
Vyhrané buly, ze kterého přesně vypálil TOMÁŠ SVOBODA a prostřelil v oslabení Jana Lukáše. Asistence: Jakub Koreis.
21:30
Indiáni vyhráli buly a zavezli puk do útočného pásma, kde si dokonce vynutili vhazování.
21:25
Jenže jsou to Bruslaři, kteří si zahrají druhou přesilovku zápasu. Miroslav Indrák (PLZ) podrazil Lukáše Žejdla ve středním pásmu a čeká ho menší trest.
21:15
Plzeň má na začátku druhé třetiny více ze hry.
20:57
Z otočky vypálil Miroslav Preisinger, ale puk trefil jen bránícího hráče Mladé Boleslavi.
20:38
Výborná příležitost Dominika Kubalíka, který jel sám na branku, ale byl bráněný Markem Trončinským, a tak jeho střela nebyla moc přesná.
20:01
První třetina nabídla nepříliš oslňující podívanou, ačkoliv indiáni Bruslaře přestříleli poměrem 14:9, domácí vedou 1:0, když se prosadili v přesilové hře. Dá se očekávat, že i ve druhém dějství půjde o bojovnou podívanou na obou stranách.
Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00
19:30
U hostující brány byl menší závar, jenže zakončující hráč netrefil puk přesně.
19:06
V poslední minutě první třetiny se hosté ještě snaží nějak ohrozit bránu, Boleslavští však mají puk pod kontrolou.
18:21
Škoda však znovu útočí a snaží se být co nejaktivnější, možná by k tomu indiánům pomohla také početní výhoda, jenže domácí v tomto zápase ještě nefaulovali.
17:15
Po využité přesilovce se domácí hnali znovu do pásma, ale indiáni je po chvíli obrali o puk.
17:08
Takové branky padají většinou spíš v oslabení než v přesilovkách, ale na to už se nikdo ptát nebude. JAKUB ORSAVA zachytil na útočné modré čáře kotouč, jel na brankáře úplně sám, toho si rozhýbal, přičemž následně puk nasměroval mezi Machovského betony. Asistence: Matěj Stříteský, Tomáš Pospíšil.
16:46
Dokonce se domácí ocitli v ofsajdu.
16:38
Hraje se v obranném pásmu Středočechů, těm přesilová hra nejde.
16:18
Nedůrazná střela domácích byla zblokovaná a následovalo další vyhození puku ze strany indiánů.
16:00
Netrvalo dlouho a hokejisté plzeňské Škody vyslali puk přes všechny čáry.
15:45
Hosté obstarali první vyloučení zápasu. Poměrně přísně byl na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen Tomáš Vondráček (PLZ), který strčil brankáře domácích.
15:31
Do pravého kruhu si najel Martin Látal a vystřelil, následoval úspěšný zákrok Matěje Machovského, jenž našel puk ve své lapačce.
14:51
Hraje se sice nahoru dolů, jenže týmy si nevypracovávají výraznější šance, většina střel jde z dálky, což pro brankáře nepředstavuje problémy.
14:28
Prudkou střelu vyslal téměř od modré čáry Dominik Kubalík, Jan Lukáš puk chytil.
13:29
Domácí si vytvořili zatím největší tlak v tomto utkání, ale na střelu Marka Trončinského od modré čáry Matěj Machovský dobře viděl. Následně musí čárový rozhodčí vrátit branku na svou pozici, protože do ní jeden z hráčů strčil.
13:01
Aktivní Jakub Lev se napřáhl v mezikruží a vyslal na Jana Lukáše poměrně razantní střelu, jenže ani poté neslaví plzeňští hráči úvodní branku zápasu.
12:42
Matěj Machovský přerušil hru, na řadě je další komerční přestávka.
12:03
Davida Skleničku zastavil na modré čáře jeden z boleslavských obránců.
11:32
Indiáni se znovu neúnavně ženou do pásma, ale Bruslaři zatím dobře blokují střely a dost brání.
10:52
Střela Jakuba Lva v levém kruhu byla jedna z těch slabších. Plzeňský útočník moc nevěděl co s pukem, takže trefil jen bránícího hráče v zelenobílém dresu.
09:48
Po ofsajdu byla hra přerušena.
09:45
K Janu Lukášovi se přiřítil Dominik Kubalík a zakončoval, trefil však pouze boleslavského gólmana.
09:30
Hosté u mantinelu odstavili od puku Víta Jonáka a mohou znovu založit útočné pásmo.
09:14
Na zakázaná uvolnění je to 1:1, nyní vyhodili puk Boleslavští.
09:05
Střela Matěje Chalupy nebyla špatná, ale byla nejspíš už dost z úhlu, Jan Lukáš navíc se svými betony nepohnul, a tak kotouč zůstal před nimi.
08:45
Plzeňští jsou lepší a střílejí ze všech možných pozic, i na střely jasně vedou.
08:02
Další Indrákův pokus byl zblokován v levém kruhu, postaral se o to Marek Trončinský.
07:43
Miroslav Indrák se hnal s pukem na branku, jenže šance Plzně nebyla ani dokončena, protože jeden z hostujících hráčů najel do branky, kterou posunul až k mantinelu.
07:28
První icing utkání obstarali plzeňští hokejisté. Následuje vhazování po levé ruce Matěje Machovského.
07:01
Hrálo se v útočném pásmu indiánů, jenže ti se do výraznější šance nedostali.
06:16
Probíhá komerční přestávka.
05:51
Střelu Jakuba Lva zblokoval v levém kruhu Jiří Kučný, stále se hraje bez branek.
05:20
Střela Jiřího Fronka z hranice pravého kruhu byla tečována mimo brankoviště.
04:53
Miroslav Preisinger vyslal mezi kruhy přihrávku, ale druhý hráč Plzně nezakončil.
04:27
Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění, ale následně ho odvolali, vhazuje se ve středovém kruhu.
04:08
Vít Jonák si najížděl k brance a chtěl dorážet, ale u kotouče byl dřív plzeňský brankář. David Sklenička následně boleslavskému útočníkovi dal jasně najevo, že u branky indiánů nechtějí hosté žádné dorážky.
03:14
Před přijíždějícím Tomášem Hykou přerušil Matěj Machovský hru.
02:55
Plzeň uzamkla domácí v obranném pásmu, zatím mají hosté o něco více ze hry než soupeř.
02:33
Z levého kruhu vystřelil Dominik Kubalík, mladý talent plzeňského hokeje se však z branky neradoval, protože puk po jeho střele ukryl v lapačce brankář středočeského klubu.
02:25
Zatím se hraje značně opatrně, bez větších šancí. Týmy se očividně otrkávají.
01:37
V dobré šanci byl Tomáš Vondráček, který mohl z blízkosti pálit, jenže neměl tolik prostoru k pořádné střele.
01:26
S nahozením ze středního pásma nemohl mít Jan Lukáš výraznější problémy. Boleslavský gólman následně přerušil hru.
01:02
Puk na hokejkách měli chvíli boleslavští hokejisté, přihrávku do středního pásma však zblokoval jeden z hostujících hráčů.
00:28
Plzeňští jsou ve vlastním obranném pásmu, odkud se jim zatím nepodařilo dostat k boleslavské bráně.
00:01
Rozhodčí jsou už na ledě, za chvíli je budou následovat i hráči. Utkání bude sledovat vyprodaný kotel plzeňských indiánů, který přijel vybavený dělbuchy, které fanoušci odpalovali již před stadionem.
Poprvé ve své kariéře nastoupí za HC Škoda Plzeň Jan Topinka, jenž si odbude premiérový start v české nejvyšší soutěži. Dosud působil sedmadvacetiletý útočník v druholigových Klatovech.

Do sestavy Bruslařského klubu se pak vešel poprvé od 15. listopadu 2016 útočník Ivan Ďurač, který jinak působí v Benátkách nad Jizerou.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Halász) – Trončinský, Kučný, Hanzlík (C), Kurka, Holub, Stříteský, T. Voráček – Hyka, Musil, Lenc (A) – Orsava, Klepiš, Žejdl – Látal, Jonák, Pospíšil – Ďurač, Fronk, Jiránek.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – D. Sklenička, P. Kadlec (A), Moravčík, Čerešňák, Pulpán (A), Slovák – D. Kubalík, Kratěna (C), T. Svoboda – Stach, Preisinger, Indrák – Lev, Koreis, Vondráček – Vracovský, Topinka, M. Chalupa.

Rozhodčí: Hejduk, Horák – Lhotský, J. Svoboda.
Podle kurzů sázkových kanceláří je favoritem na vítězství domácí Mladá Boleslav.
Vzájemné zápasy
Oba dva předchozí duely skončily vždy těsným rozdílem. Nejprve Bruslaři v září indiány v Mladé Boleslavi přetlačili 3:2, ale v krajské metropoli na západě Čech se v listopadu naopak radovali domácí, kteří v HM aréně zvítězili fotbalově 1:0. Oba soupeři tedy letos brali ze vzájemných utkání shodně tři body.
BK Mladá Boleslav
Mladá Boleslav se taktéž dlouhodobě trápí. Majoritní vlastník klubu již dokonce odvolal jednoho z hlavních trenérů Mariana Jelínka, kterého následně nahradil asistent Boris Žabka. Jenže od té doby jako by situace byla ještě horší, protože Středočeši získali pouhé tři body. Bruslařský klub se potýká s odlivem fanoušků a s velice nízkou návštěvností, která se pohybuje již pouze okolo 2,5 tisíce fanoušků. Dá se tedy očekávat, že i středeční utkání bude provázet komornější atmosféra.
HC Škoda Plzeň
Jak následující okolnosti napoví, střetnou se dva týmy, které se trápí a které mají rozhodně mnohem vyšší ambice než se pohybovat na hranici předkola play-off a hranicí play-out. Plzeňská Škoda se v tabulce nachází na 12. místě. Za poslední měsíc pak pouze dvakrát vyhrála. Nutno však dodat, že většina porážek byla velmi těsných, většinou o gól. Naposledy nestačili indiáni v pondělí na Olomouc, která duel otočila a Plzeň porazila 2:1 po samostatných nájezdech.
Vánoční svátky jsou již minulostí a mladoboleslavská ŠKOENERGO Aréna prožije poslední extraligové utkání v roce 2016. Buďte u duelu mezi Mladou Boleslaví a Plzní vítáni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.