Mladá Boleslav - Sparta: Drama na konec! Jakub Orsava vstřelil gól na 3:4

Je dobojováno, Sparta poráží Mladou Boleslav i podruhé v této sezoně, tentokráte však těsně 4:3! Ve třetí třetině se Bruslaři za již téměř rozhodnutého stavu prezentovali bojovným výkonem, nakonec se dokázali hned třikrát prosadit, a zadělat tak na dramatický závěr! Snížení však přišlo příliš pozdě, Pražané si tak připisují druhou venkovní výhru za sebou, naopak ne úplně lichotivé výsledky v podání celku z města automobilů pokračují. Ode mě je to vše, díky za pozornost a na počtenou.
59:44
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslavští přidávají třetí branku, ovšem obávám se, že tak činí příliš pozdě! Žejdlovi rána absolutně nesedla, puk ale s pořádnou dávkou štěstí doputoval na hůl Jakuba ORSAVY, který překonal Škarka střelou k tyči!

Asistence: Radan Lenc, Lukáš Žejdl.
59:33
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Orsavovi sjel puk z čepele, Lukáš Pech na to konto pálil přes celé hřiště, branku ale těsně minul!
59:07
Málem to bylo už jen o jeden gól! Žejdlovo nahození bylo několikrát tečováno, puk nakonec vyplaval u Petra Vampoly, ten však rozvlnil pouze boční síť!
58:56
Pražané zahráli na zakázané uvolnění, hra se tedy přesune před jejich branku, a Lukáš má tak konečně prostor k odjetí na střídačku. Sparta však reaguje vybráním oddechového času.
58:38
Po dalším nepřesné rozehrání v podání domácích se sám před brankou ocitl Lukáš Pech, jeho bekhendové zakončení mezi betony mu ale nevyšlo.
58:07
Lukáš už byl na půli cesty z branky, domácí ale ztratili puk, a tak se musel zase rychle vrátit, Formanova rána byla ale Kučným zblokována do ochranné sítě.
57:30
Látal rozkmital své rychlé nohy a po Fronkově pasu se pokusil objet sparťanskou svatyni a zakončit, Škarek byl ale na tuto variantu dobře připraven.
57:06
Bruslaři si vybírají oddechový čas!
57:06
Že by drama? Bruslaři se necelé tři minuty před koncem znovu prosazují. Po Vampolově nahození byl puk ztečován za branku, kde jej Hyka z první poslal přesně na hůl RADANA LENCE, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil!

Asistence: Tomáš Hyka, Petr Vampola.
56:28
Po sérii nepřesností na obou stranách jsme byli svědky přihrávky rukou v podání Radana Lence, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
55:59
Hosté už se podle očekávání zatáhli, zatím se jim konec utkání daří přežívat bez vážnějších starostí. Bude tomu tak i nadále, nebo se Boleslav ještě prosadí?
55:22
Po sérii několika prapodivných odrazů puk doputoval k Jakubu Klepišovi, který okamžitě vypálil, trefil ale pouze před sebou stojícího Švrčka.
54:45
54:12
Marek Trončinský se vydal na svůj typický ofenzivní výlet, po objetí branky vracel puk do prostoru mezi kruhy, kde Vampolovi zakončení znemožnil důrazně hrající Pech.
53:39
Lukáš Žejdl podnikl zajímavý průnik až do útočného pásma, kde napřáhl ke střele, která nebyla ale vůbec k zahození, Škarek ale zasahovat nemusel.
53:03
Domácím se nedaří dostat do útočné třetiny, o druhé vyhození v krátkém časovém sledu už se postaral obránce Čajkovský.
52:45
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jaroslav Hlinka – 2 min., podražení).
52:33
Vampola se dnes dostal už k několika střeleckým pokusům, tuto ránu zastavil obránce Nedomlel, který inkasoval nepříjemnou ránu a na nohy se mu tedy dvakrát nechce.
52:02
Zadovka z hole Petra Vampoly nikoho neoslovila, puku se tak ujal Lukáš Pech, který se protáhl kolem pravého mantinelu a vypálil, Lukášova lapačka ale byla připravena.
51:37
Orsava vystihl Piskáčkovu rozehrávku, poté předvedl povedenou otočku a nahrál na modrou čáru Hanzlíkovi, jeho rána ale byla zablokována obětavým Kumstátem.
51:06
Na dnešní utkání si našlo cestu 4009 fanoušků!
50:27
V posledních minutách jsou Bruslaři celkem střelecky aktivní, nyní to od modré zkoušel Tomáš Voráček, Škarek ale dnes chytá v dobré pohodě a prokázal to i nyní.
49:48
Hanzlíkova přihrávka na Hyku byla velmi nepřesná, ideálně ji vystihl Petr Kumstát, ovšem při své ofenzivní snaze musel čelit hned čtyřem hráčům soupeře, o puk tedy rychle přišel.
49:07
Jiří Kučný dostal pas ve středním pásmu, poté kotouč jen tak nazdařbůh nahodil na Škarka, který jej před dotírajícím Orsavou raději schoval v lapačce.
48:32
Na první branku v této sezoně proti Spartě se Bruslaři sakra dlouho načekali, teď to ale konečně přišlo! Lukáš Pabiška se dobře zorientoval a našel na hranici levého kruhu stojícího MATĚJE STŘÍTESKÉHO, který tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě!

Asistence: Lukáš Pabiška, Jakub Klepiš.
48:09
Tomáš Urban využil svých centimetrů a špičkou hokejky si puk hodil mezi dvěma bránícími hráči, jeho následný pokus však zastavila sebevědomá lapačka Jakuba Škarka.
47:38
Po trmě – vrmě za brankou domácích se puk odrazil k na modré stojícímu Švrčkovi, tomu ale rána z první absolutně nevyšla, kotouč vyletěl vysoko nad branku.
47:12
Nahození Marka Trončinského bez vážnějšího povšimnutí hostujících hráčů doskákalo až k vzdálenější tyči, kde Fronkovi k dosažení na puk chyběl jen kousek. Následně puk vylétl mimo hrací plochu, na programu je komerční přestávka.
46:33
Na modré si puk zastavil Tomáš Hyka, jenž se nijak nerozmýšlel a ihned vypálil. Jeho nahození ještě lehce tečoval Lenc, kotouč si ale cestu mez tři tyče nenašel.
46:18
Lencovo nahození z ostrého úhlu nemohlo mladého brankáře Škarka překvapit, po jeho zákroku se v brankovišti ještě rozpoutala drobná mela, vše se ale obejde bez vyloučení.
45:41
Vít Jonák se ujal puku ve středním pásmu, obhodil si jej kolem Kudrny a posléze se dostal až před Škarka, bekhendové zakončení mu ale nevyšlo.
45:09
Pražané se konečně usadili v Lukášově bezprostřední blízkosti, celou akci ale zbytečně překombinovali, po souboji Kurky s Pechem puk nakonec zamířil mimo led.
45:02
44:09
Spartě se stále nedařilo usadit v útočném pásmu, po Čajkovského minele v rozehrávce navíc z dobré pozice pálil Vampola, Škarek ale zasahovat nemusel.
43:02
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Lukáš Pabiška – 2 min., vysoká hůl).
42:22
A hosté dostali v obranné třetině soupeře opět až příliš mnoho prostoru, téměř osamocen zakončoval Petr Vrána, Lukáš ale předvedl reflexivní zásah ramenem.
41:44
Boleslav se aspoň na chvíli usadila v obranné třetině svého soupeře, Urban byl ale nakonec čistě odstaven Nedomlelem, Sparta tak přichází s protiakcí.
41:09
Tady mnoho nechybělo! Vampola zapomněl kotouč za sebou, načež se parádní akcí blýskl Cingel, který nakonec ještě nahrával Procházkovi, tomu ale rána z mezikruží nesedla.
40:32
Hned zkraje třetí třetiny se domácí dostali do zajímavé příležitosti. Na pravém kruhu k ráně napřáhl Jonák, branku ale těsně minul. Následnou protiakci pražského celku zastavil jistým zákrokem Lukáš.
40:01
Máme za sebou čtyřicet minut, po nichž je výrazně blíže vítězství hostující výběr. Tato pasáž utkání jednoznačně patřila Pražanům, kteří po většinu hrací doby kontrolovali tempo, za své aktivní pojetí byli navíc odměněni třemi brankami, postupně se trefili Pech, Hlinka a Vrána. Zda se Bruslařům ještě podaří zápas alespoň zdramatizovat se dozvíme v poslední dvacetiminutovce, která začne zhruba v 19:27.
40:00
39:15
Domácí obrana opět zbytečně zaváhala ve středním pásmu, a nabídla tak soupeři protiakci, tentokráte z toho ale nic nebylo, Hlinkovi nevyšlo zpracování.
38:47
Teď už to bylo v podání hostí o poznání lepší! Po propadnutí domácích zadáků se do přečíslení dvou proti jednomu dostali Černoch s Vránou, střelu a následnou dorážku prvního jmenovaného ale Lukáš zastavil.
38:34
Po krátké odmlce se kupředu vydala i Sparta, její akce však neměla dlouhého trvání, Ostap Safin si totiž nepohlídal ofsajdové postavení.
38:16
Po nahození od mladého zadáka Kurky se puk od Škarkova betonu odrazil k Jakubu Klepišovi, ten se však zdál býti spíše připraven a v dobré pozice ani nezakončil.
38:00
Do konce druhé třetiny zbývají už jen dvě minuty. Dočkáme se ještě nějakého gólu?
37:08
Nyní už se to Bruslařům povedlo. Do přečíslení tří proti dvěma se vrhli Trončinský, Látal a Fronk, po přihrávce prvního jmenovaného nakonec zakončoval boleslavský rychlík, branku ale minul.
36:53
Boleslav se všemožně snaží dostat do pásma, ale nyní je z toho pouze zakázané uvolnění.
36:47
Gernátova střela, kterou Lukáš schovává ve výstroji.
36:15
Před boleslavskou bránou už zase byly zmatky a tak Jan Lukáš raději přerušil hru a vhazuje se po jeho pravé ruce.
35:05
Tak teď musel Jan Lukáš v brance Boleslavi čelit opravdové smršti střel z různých pozic, ale vše zatím ustál.
34:50
Čajkovského dělovka od modré, Lukáš nastavil betony.
34:24
Hlinka z otočky pálí, Lukáš vyrazil betonem.
34:05
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tomáš Pospíšil – 2 min., napadení).
33:34
Pabiška zachytil odražený kotouč a vypálil na Škarka, ten vyráží.
32:25
I tak ale trvá přesilovka domácích, ti se zatím drží v pásmu a Vampola s Trončinským čarují a rozdávají přihrávky.
31:44
Sparta právě vstřelila branku!

Gól v oslabení! A z tribun se ozývá pískot. Bruslaři si nechali ujet dvojici Vrána – Hlinka. Jaroslav Hlinka zkušeně podržel kotouč a mezi kruhy přihrál Petru VRÁNOVI, který se nemýlil a propálil Lukáše.

Asistence: Jaroslav Hlinka.
31:30
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Pech – 2 min., hákování).
31:11
Látal si sjel až před hostujícího gólmana a zkusil vystřelit, ale Škarek jeho úmysl dobře přečetl a nic mu nedovolil.
29:48
Hlinka v pravém kruhu čekal na přihrávku od Vrány, ale sparťanský útočník byl daleko za modrou v ofsajdu.
28:56
Boleslav je po třetí inkasované brance velice nervózní a kazí rozehrávku. Sparta už bude hrát na jistotu a čekat na chyby soupeře.
27:16

Využitá přesilovka číslo dvě! A prakticky podobná situace. Jaroslav HLINKA počkal mezi kruhy na přihrávku od Pecha a nasměroval kotouč přesně k pravé tyči Lukášovy brány.

Asistence: Lukáš Pech, Michal Čajkovský.
26:54
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Lukáš Žejdl – 2 min., podražení).
26:20
Orsava pálí, odražený kotouč už se k Jonákovi nedostal.
25:55
Urban v úniku – Škarek jej parádně vychytal, stejně jako v první třetině mu do střely vložil hokejku a zabránil maléru.
25:48

Sparta využívá svou přesilovku beze zbytku. Nádherná hokejová akce. Puk směřoval po ose Vrána – Hlinka – Lukáš PECH rovnou do brány! Lukáš neměl sebemenší příležitost.

Asistence: Jaroslav Hlinka, Petr Vrána.
25:28
A daří se mu to poměrně úspěšně. Žejdl s Klepišem teď šetří čas a otáčejí hru.
25:18
Sparta už je ale kompletní a domácí tým se teď bude muset bránit tlaku hostujícího celku.
25:02
Orsava ustál souboj se Švrčkem a zkoušel objet bránu. Boleslav i ve čtyřech tlačí.
24:11
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tomáš Urban – 2 min., nedovolené bránění).
23:12
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Richard Nedomlel – 2 min., hrubost).
22:16
Sparta dosáhla branky a bylo to poměrně dost nečekané. Kotouč šel od modré a doplachtil Lukášovi až do branky. Rozhodčí si ještě pro jistotu celou situaci kontrolovali na videu, ale po příjezdu z boxu činovníků dnešního zápasu rozpažil, jelikož gólu bylo dosaženo vysokou holí. Platí tedy skóre 0:1.
22:03
Klimek objel bránu a bez jakéhokoli ataku si stihl nabruslit mezi kruhy a vypálit. Kotouč tak tak minul pravou tyč Lukášovy brány.
21:38
Urban si nabruslil a ihned za modrou pálil. Ještě mu tam sjížděl Fronk, ale sparťanský gólman raději přerušil hru.
21:23
Trončinský pálil z netradiční pozice z levého horního rohu. Škarek ale dobře viděl a tak neměl větší problémy.
20:25
Orsava poměrně na dlouho nahazoval na Škarka, ten schoval puk do rukavice a ještě jej stihl rozehrát, čehož málem využil opět Orsava, který si nabruslil do mezikruží a z otočky chtěl pálit. V rozhodující moment mu ale podjely brusle.
20:01
Po první třetině máme tedy v Mladé Boleslavi skóre 0:1. Sparta byla aktivnější a na puku daleko jistější než domácí celek. Alespoň takový byl pocit při pohledu na led. Bruslaři měli ale výborný začátek a nastoupili na svého soupeře, tak jak to dovedou. V největší šanci domácích byl nejspíš Lukáš Pabiška, ale gólový účet utkání otevřel ihned poté Ostap Safin a role se záhy otočily, jelikož to byla především Sparta, kdo diktoval tempo zbytku první třetiny.

Druhá třetina začne přibližně v 18:30.
Zásahy brankářů po 1.třetině:
Jakub Škarek (SPA) – 14 zásahů
Jan Lukáš (MBL) – 13 zásahů
20:00
19:53
Hyka neudržel kotouč ve třetině a připravil tak Bruslaře o možnost s výsledkem ještě něco udělat.
19:33
Orsavova dělovka rovnou do náruče Jakuba Škarka.
19:16
Hanzlík zachytil ránu Petra Kumstáta.
19:04
Pechova tvrdá dělovka z levého horního rohu se kterou měl Lukáš mírné obtíže.
18:45
Boleslavi se podařilo vymanit z tlaku hostí a jsou v pásmu, ale z rohu se branky asi nedočkáme.
17:59
Trončinský před Lukáše vyrobil hrubku a kdyby se Cingel zorientoval rychleji, už to mohlo být o dvě branky!
17:01
Sparta je jistější na kotouči a když už to vypadá, že se Bruslaři osvobodí a vyhazují kotouč ven z pásma, hostí se ihned vracejí. Připomíná mi to přesilovou hru, nicméně hraje se v pěti na obou stranách...
16:33
Klimek zachytil vyhazovaný kotouč Radana Lence a nic se nebál a vypálil. Po zákroku boleslavského gólmana se v brankovišti strhla menší potyčka, kterou rozhodčí ihned rozhánějí.
16:21
Lenc obětavě bojoval za bránou a chtěl přihrát Hykovi. Přihrávka se ale nepovedla a místo toho se do útoku dostal Čajkovský. Lukáš byl ale připraven a přerušil hru.
15:51
Žejdl ujel podél mantinelu a nijak se nerozmýšlel a pálil. Škarek si je ale v zákrocích jistý a opět kryje.
15:21
Orsava se nachomýtl ke kotouči těsně před bránou a pálil. Do střely mu ale na poslední chvíli někdo z hostí vložil hokejku, čímž tečoval kotouč mimo bránu!
14:49
Pech přejel útočnou modrou dřív než Kumstát. Je pískán ofsajd.
14:07
Fronk dostal nabito od Vampoly zpoza brány! Škarek bleskurychle vytasil lapačku!
13:32
Černoch si počínal velice důrazně a neustál svůj tlak do branky a zalehl domácího gólmana. Hra je opět přerušena pro stejný prohřešek. Vhazuje se ve středním pásmu.
13:08
Boleslav hraje na dlouhé nahazované kotouče a postupem času to vypadá, že od sebe spíše kotouče odhazuje. Sparta v útoku kombinuje.
12:37
Pech s Formanem v úniku dva na jednoho! Pech vzal vše na sebe a vystřelil. Jeho ránu Lukáš chytil a hra byla poté přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
12:18
Pospíšil viděl volný kotouč, ale Škarek zareagoval dřív a skočil po něm a schoval jej pod lapačku!
11:43
Vampola podržel kotouč ve středním pásmu a Bruslaři se dostávají do útoku. Z první pálil Klepiš, poté i Pospíšil, ale tomu se do rány už dostal jeden ze soupeřů.
11:04
Látal opět nepříjemně startoval, ale Hlinka byl rychleji u kotouče. Boleslavští se tak do pásma vůbec nedostali.
10:12
Urban se dostal až před Škarka, ale vysoký lop, který Škarek jen vyrazil před sebe, do sítě nezametl.
09:31
Sparta je v pásmu, ale prozatím z toho nebyla výraznější šance, domácí drží soupeře na uzdě a převážně v rohu kluziště.
08:46
Klimek nepříjemně dorážel před Lukášem. Chvíli trvalo, než se o něj postarala domácí obrana.
08:35
Pospíšil neuklidil kotouč do sítě.
07:42
Barinka to od modré zkoušel takovým dloubáčkem a Lukáš moc netušil, kam kotouč spadne.
07:26
Kučný tvrdou ranou od modré trefuje boční síť hostující branky.
06:59
Trončinského ránu od modré Škarek i s drobnou tečí chytil. Sice neví, kde puk má, ale co je pro Spartu důležité – puk není v bráně.
06:50
Fronk po vyhraném buly ihned pálil. Do střely si lehl Michal Čajkovský, který při odchodu z ledu trochu nadává. Asi to nebylo nic příjemného.
06:18
Lenc vyšachoval Vránu ze třetiny a hosté musí vyklidit pásmo.
06:00

Nedáš dostaneš. Tak asi tak by se lehce dal popsat první gól Sparty. Zatímco domácí nevyužili svoji šanci před Škarkem, OSTAF SAFIN zužitkoval vše. Martin Procházka si sjel před Lukáše, ten kotouč vyrazil a Safin si pohotově sjel k brance a poslal kotouč k pravé tyči.

Asistence: Martin Procházka.
05:30
Pabiška dostal nabito od Trončinského v úniku 2 na 1 a vypálil, ale Škarek fantasticky zasáhl holí a tečoval puk nad bránu! To tedy byla šance jako blázen a parádní zákrok hostujícího gólmana!
04:57
Švrček pohlídal puk a rozjíždí útok. V mezikruží byl připraven Miroslav Forman, který ale nestihl zpracovat kotouč a ke střele se nedostal.
04:10
Pěkná spolupráce Vampoly a Fronka. Prvně jmenovaný pálil z poměrně ostrého úhlu a Škarek si při zákroku nebyl úplně jistý.
03:33
Lenc zachytil kotouč na modré, ale společně s ním tam byl Mikuš, kterého se mladý útočník nedokázal zbavit.
03:13
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
02:51
Žejdl ukázal sílu a zlikvidoval u mantinelu startujícího Vránu.
02:38
Žejdlova pěkná rána z pravého kruhu, Škarek vyráží betonem.
02:04
Švrček nahazoval kotouč na Lukáše z velké dálky, ale Voráček ihned obrací hru.
01:44
Vampola poslal do úniku Fronka, ale toho ještě zavčasu dojela sparťanská obrana a tak mladý útočník ve službách Bruslařů vystřelil jen přes hokejku.
01:12
Teď už jsou na puku domácí borci. Lukáš Urban si sjížděl brankovištěm a mohl dorážet, ale Škarek byl dobře vyjetý z brány a vložil mu hokejku do jízdy.
00:38
Kudrna se ujal kotouče po vyhraném buly a pálil na Lukáše. Ještě mu tam sjížděl Lukáš Cingel, ale k dorážce už se nedostal.
00:26
Nyní se už ale pojďme věnovat 23.kolu hokejové extraligy.
00:01
David Výborný celý ceremoniál prožíval velmi emotivně a celý stadion skandoval jeho jméno, tleskal vestoje a na velkoplošných obrazovkách se promítalo video s jeho bohatou kariérou. Velice emotivní okamžik!
David Výborný vhazuje slavnostní buly dnešního zápasu!
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu. Za chvíli začne slavností ceremoniál k oficiálnímu ukončení bohaté kariéry Davida Výborného.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Tarkki) – Stříteský, T. Voráček, Trončinský, Kučný, Hanzlík, Kurka – Orsava, Žejdl, Jonák – Hyka, Urban, Lenc – Látal, Vampola, Fronk – Pospíšil, Klepiš, Pabiška.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Škarek) – Čajkovský, Nedomlel, Švrček, Kalina, Barinka, Mikuš, Piskáček, Gernát – Černoch, Kumstát, P. Vrána – Safin, Uher, J. Hlinka – Forman, Klimek, Pech – Cingel, Martin Procházka, Kudrna.

Řekli před zápasem:

Lukáš Žejdl: „Sparta je kvalitní manšaft. Je dobře, že teď budeme hrát proti nim, hodně to ukáže. Hlavně je dobře, že hrajeme doma, máme jim co vracet. To, co nám udělali tam, to bylo potupné. Věřím, že se na to dobře připravíme. I když je teď rychlý sled zápasů za sebou, mohlo by to možná více vyhovovat nám.“
BK Mladá Boleslav

Boleslavi aktuálně patří 6. příčka s 34 body. A co bylo napsáno výše o výkonech Sparty, to se prakticky vzato může napsat i o výkonech Bruslařů. Vstup do sezóny se Středočechům příliš nepovedl, ale pak si vše postupně sedlo, Bruslaři začali sbírat body a najednou z toho byla až pěkná třetí příčka v tabulce. Jenže poté výkony týmu z města automobilů poklesly a s nimi i dobrá nálada ze začátku sezóny. Vše dost možná odstartovala drtivá porážka právě od nedělního soupeře Středočechů, když Spartě v rámci 10. kola podlehli vysoko 0:9!

Od té doby jsou výkony Bruslařů dosti nevyrovnané a vše vygradovalo až střeleckou abstinencí místních kanonýrů, kteří v rozmezí 160ti minut vstřelili pouhý jeden gól (pokud počítáme prohru v Plzni 0:1, prohru s Karlovými Vary 1:4 a dvě třetiny zápasu s Pardubicemi, kdy Bruslaři po 40ti minutách prohrávali 0:2).

A právě zápas s Pardubicemi byl do jisté míry zlomový. Bruslaři neustali ve svém tlaku a v závěrečné periodě předvedli famózní výkon a obrat, který neuvěřitelných šest vteřin před koncem základní hrací doby dotáhl Lukáš Žejdl.
Pražané loni dokráčeli až těsně pod vrchol, když ve finálové sérii podlehli dominujícím libereckým Tygrům. V letošní sezóně Sparta nemá úplně přesvědčivé výkony. Ale co se jí nedaří na domácích kluzištích si vynahrazuje na těch mezinárodních.

V rámci Champions Hockey League je k vidění úplně jiná Sparta. Po postupu ze skupiny parta okolo kapitána Hlinky nejprve přešla přes finský celek Kärpät Oulu, v osmifinále si pak dokázala poradit s dalším severským týmem, švédským HV71. Dvojzápasem s pětinásobným vítězem Elitserien (po prohře 2:4 a výhře 5:0) si tak zajistili místenku mezi osmičkou nejlepších, kde vyzvou švýcarský Bern.
HC Sparta Praha

Pražané svůj páteční duel s brněnskou Kometou odložili na úterý 29. listopadu, a tak půjdou do duelu plni sil. Jejich soupeř by tak mohl teoreticky využít určité nerozehranosti, ačkoli to se u tak zkušeného týmu prakticky uvést ani nedá.

Sparta je aktuálně osmá s 31 body a její výkony jsou nestálé. Naposledy v úterý 15. listopadu jasně přejela domácí Zlín 4:0, ale v předešlých duelech prohrála s Hradcem Králové (2:3), s chomutovskými Piráty (5:6pp), s Třincem (2:3) a s Libercem (1:4). Obecně vzato by se dalo říct, že se jí daří spíše se slabšími soupeři, resp. s těmi, kteří se drží v tabulce pod ní.
Krom toho, že se jedná o tradičního soupeře a dá se očekávat vyšší návštěvnost, má toto utkání ještě jednu zvláštnost. Ještě než bude vhozeno úvodní buly utkání, proběhne přímo na ledové ploše slavnostní ceremoniál, při kterém se se svou bohatou hráčskou kariérou definitivně rozloučí jeden z nejlepších českých hokejistů posledních let, pětinásobný mistr světa David Výborný!
Příjemný nedělní večer z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény. Dnes máme na programu duel 23. kola Tipsport extraligy, ve kterém se střetnou celky BK Mladá Boleslav a HC Sparta Praha. Jedná se o velice atraktivní utkání, a tak doufáme, že vydržíte s námi u online přenosu a užijete si utkání. Zápas začíná v tradičních 17:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.