Mladá Boleslav - Kometa Brno: Oheň! Emoce brněnských fanoušků opět neznaly meze

Já vám přeji pěkný sváteční večer a budu se opět někdy těšit na viděnou u hokejových utkání z Mladé Boleslavi.
Zápas je u konce, tři body z něj nakonec berou hosté a odvážejí si je pod Špilberk. Bruslaři bojovali jako lvi, ostatně přesně tak, jak jim to napovídá jejich logo, ale ačkoli měli ve třetí třetině trochu více ze hry, na body do proti silné Kometě nestačilo.

59:11
Fanoušci Komety v sektoru hostí zapálili dýmovnice a petardy. Dým už se pomalu valí i na ledovou plochu.
59:11
Kometa právě vstřelila branku!

A zřejmě je konec. Vampola chybuje v rozehrávce a čtvrtý gól a body do Brna pojišťuje Kometě MAREK KVAPIL do prázdné brány.

Bez asistence.
58:55
Boleslavská brána prázdná! Bruslaři to zkouší v šesti!
57:09
Kurka pálil, ale schytaly to jen nohy Martina Dočekala.
56:23
Stříteský chtěl nahrát Vampolovi a založit útok, ale málem se jim to nevyplatilo, blízko byl Kvapil, který se už už natahoval po puku a býval by i střílel.
55:52
Voráček posílal na modrou Jonákovi, ale je z toho zakázané uvolnění a hra se vrací zpátky před Lukáše.
55:09
Gulaši dostal puk až pod nohy a už si nestačil puk zpracovat.
54:37
Čas se domácím krátí. Ti jsou sice více na puku, ale Kometa velice svědomitě brání a blokuje střely, které míří na Vejmelkovu bránu.
54:16
Za bránou si to ještě vyříkávali Vampola s Čermákem. Oba kohouty ale rozhodčí brzy roztrhli, takže k žádné větší šarvátce nedošlo.
54:16
Klepišovu střelu Vincour vykopl a ihned schoval pod lapačku, aby zamezil dorážce.
53:45
Urbanova střela prošla těsně kolem levé tyče brněnské brány.
53:30
Trončinský svou střelu dokázal zdvihnout, ale až příliš nad.
52:57
Střela Vojtěcha Němce měla nebezpečnou rotaci, Lukáš si pohlídal svou tyč.
52:26
Trončinský pálil, Štencel jeho střelu nadzdvihl.
Dnešní utkání sleduje 3 952 diváků.
52:06
Vampola chtěl zasunout kotouč k tyči, ale Vejmelka měl svou tyč pod kontrolou.
51:33
Vojtěch Němec ani natřikrát nedokázal překonat Jana Lukáše, který ležel v bráně!
50:53
Jonák vystřelil a ještě se natahoval za dorážkou, ale Kováčik byl u puku dřív.
50:19
Kometa začíná více bránit a odráží tlak domácích, kteří se snaží dostat se za každou cenu do útočného pásma a ohrozit Vejmelkovu bránu.
48:06
Vincour je při chuti – dostal poměrně nečekanou střelu a i z mírného kleku stihl vystřelit na Lukáše.
47:20
Vampola vybojoval puk a nabídnul jej Látalovi s Lencem. Těm ale kotouč sebral Vojtěch Němec hned za modrou čárou, takže se ani jeden z boleslavských hráčů před Vejmelku nedostal.
46:12

Hosté využívají svou přesilovou hru a berou si zpět své vedení! TOMÁŠ VINCOUR zopakoval svou střelu z horního levého kruhu a propálil Lukáše.

Asistence: Leoš Čermák, Jozef Kováčik.
45:55
Vincour z horního levého kruhu pálil, Lukáš nevěděl, kde je kotouč.
45:48
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Marek Trončinský – 2 min., podražení).
45:25
Vampolovu střelu si Vejmelka málem sám srazil do brány!
44:49
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Tak to bylo něco! Jakub Orsava objel bránu a už se zdálo, že ani nevystřelí. Což také domácí hráč neudělal a místo toho poslal puk na Tomáše Voráčka, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a puk skončil po teči VÍTA JONÁKA až v síti za Vejmelkou!

Asistence: Tomáš Voráček, Jakub Orsava.
44:09
Kvapil dával do jízdy Dostálkovi, ten mohl z kruhu pálit, což také udělal, ale mířil mimo.
43:41
Lenc se obtočil kolem brány a vypálil. Vejmelka byl dobře postaven a puk schovává ve výstroji.
42:52
Nečas měl rychlost, ale Kurka si s ním dokázal poradit a odstavit ho.
41:31
Stříteský nahazoval na bránu, ale kotouč mu vyšťouchl Vojtěch Němec, který s ním ihned uháněl na bránu. Tam byl ale odstaven Trončinským.
40:53
Skoro to ale vypadá jako kdyby hosté hráli přesilovku, jsou stále před Lukášem. Teď vypálil Kováčik, ale Lukáš jeho střelu schoval do výstroje.
40:01
Druhá třetina je za námi. A v ní už góly padaly, dokonce všechny v závěru třetiny během čtyř minut! Dva slepené do boleslavské klece, ale o to více je pro domácí tým důležitá branka v čase 39:55 na 1:2, která naopak může tým nakopnout.
Uvidíme, co přinese závěrečná třetina, dá se asi předpokládat pořádný kolotoč – pokračujeme přibližně v 19:09.
40:00
39:55
Ve stejném čase si ale ještě poznačíme trest na straně hostí. Martin Erat (KOM) dostává 10ti minutový trest za nesportovní chování. Hostující hráč asi lehce neunesl situaci a u rozhodčích se dožadoval přezkoumání celé situace.
39:55

Tak tohle byla parádička mladoboleslavského mladíka TOMÁŠE HYKY! Pavel Musil založil akci ve vlastím pásmu a uvolnil svého spoluhráče dopředu. Ten nic nevymýšlel a prostřelil Vejmelku střelou nad lapačku přes dva obránce.

Asistence: Pavel Musil.
39:31
Hykova rána, kterou Vejmelka vyrazil pak ještě dopadla k Orsavovi, který trefil rukavici padajícího Gulašiho!
39:15
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Trška – 2 min., nedovolené bránění).
39:16
Hyka před bránou dorážel, ale Vejmelka schoval kotouč do výstroje.
38:40
Tomáš Malec osvobozuje svůj tým od tlaku domácích a ti mohou v pohodě vystřídat.
37:53
Klepišovi utekl kotouč, který mohl dorážet do odkryté brány!
37:13

Jako přes kopírák. Martin Erat vyhrál buly a MICHAL GULAŠI nic nevymýšlel a ihned vyslal střelu na boleslavskou bránu ke vzdálenější tyči.

Asistence: Martin Erat.
37:09
Erat pálil, Lukáš připraven a kryje kotouč do lapačky.
36:08

Peter Trška poslal po buly jen lehké nahození na bránu, tu Lukáš ještě stihl tečovat mimo svou bránu, ale MARCEL HAŠČÁK měl svou brusli připravenou a pomalý kotouč stihl nasměrovat za brankovou čáru. Poměrně ušmudlaný gól, ale i takové se počítají. Kometa tedy v Mladé Boleslavi vede 1:0.

Asistence: Peter Trška, Vojtěch Němec.
35:36
Orsava si chystal puk ke střele, ale Kováčik u něj byl včas a puk mu vyšťouchl.
35:15
Hyka ale nezvolil nějak rafinovanou střelu a poslal jí Vejmelkovi rovnou do výstroje. Pořád se tedy hraje s bezbrankovým skóre.
35:15
Urban uvolnil Hyku, který mohl zakončovat, ale byl v důležitý moment podražen. Je nařízeno trestné střílení! Poměrně přísné posouzení situace.
35:04
Čermák si vyjel na Lukáše. A asi moc blízko, protože mu to pak poměrně důležitě vyčítal Stříteský ještě za bránou.
34:32
Stříteský posílal ránu přes celé útočné pásmo na hůl Klepišovi, který mohl poslat kotouč do prázdné brány.
34:04
Kvapil chtěl nahrát Nečasovi do mezikruží, ale domácí jejich úmysl vyčetli a Lukáš byl připraven.
33:39
Erat ukazuje svoji sílu a hravě jede stále s pukem i s Kurkou na zádech. Tomu se nedaří jej nějakým způsobem zastavit.
33:11
Vincour zpoza brány nahrával Čermákovi, který číhal před bránou.
32:22
Haščákova střela skončila jen na mantinelu.
31:50
Trončinský nezvykle v roli útočícího hráče, Brňané jej však stačili dojet včas.
31:12
Urban se obtáčel kolem brány a zkoušel to zadovkou, ale trefil jen Nečasovy brusle.
30:51
Ondřej Němec přenechal Hruškovi, ale na jeho střelu už byla připravena obrana domácích, která rychle zasáhla.
30:33
Klepiš v ofsajdu.
30:13
Hosté už jsou ale v plném počtu a se závěrem přesilovky se jim také podařilo se osvobodit.
29:51
Bruslaři jsou hbití a dusí Kometu v pásmu.
29:17
Stříteský poslal od modré střelu, kterou zkoušel Vampola tečoval, ale neúspěšně, byl dobře blokován.
28:29
Vejmelka na Látala viděl a jeho střelu schoval hravě do lapačky.
28:13
Čermák míří na trestnou za hákování, jelikož v zásadním okamžiku zahákoval Hyku, na kterého mířil pas od Radana Lence.
27:52
Kováčikova nepříjemná střela na teč, Lukášovi ale pomohl Voráček.
27:02
Vojtěch Němec dobře odstavil Látala i s pukem, ten musel rychle opustit útočnou třetinu.
26:32
A šup na druhou stranu! Ve velké příležitosti znovu Erat. Lukáš si nebyl tak úplně jistý, ale nakonec puk ve změti hokejek a bruslí našel a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
26:12
Na druhé straně Jonák, ale Vejmelka vyráží!
25:59
Eratova střela zamířila do mantinelu, ale odraz stihl ještě sklouznout před bránu, kde čekal Jan Hruška, ale ten puk do odkryté brány nezametl.
25:42
Jonák stihl vystřelit, ale Ondřej Němec mu mnoho prostoru ke střele nedal. Kometa je u všeho včas.
25:32
Lukáš raději schoval puk pod lapačkou, protože tam nepříjemně přijížděl Tomáš Vincour.
25:05
Urbanova tvrdá rána do Vejmelkových betonů, jen to zadunělo!
24:01
Vampola nabídl kotouč Látalovi, kterému ale do hokejky sáhl Haščák. Celá akce tři na dva tak vyzněla do prázdna – do akce totiž ještě přijížděl Lenc.
23:24
Hra se nám trochu rozkouskovala a je tam více nepřesností. Trochu se nám vytratilo kouzlo z první třetiny.
23:16
Erat vybízí Hrušku do dobré palebné pozice, ten si ale nedokázal zpracovat kotouč úplně tak, jak by potřeboval.
22:49
Orsava pálil a puk z Vejmelky vyletěl. Jako blesk u něj byl Lukáš Žejdl, který vypálil, ale namířil těsně vedle.
22:23
Žejdl už se nestihl natáhnout po kotouči, který vypadl z Vejmelky a kotouč utíká do středního pásma.
22:11
Brňané se ale snažili dostat z tlaku a vyhodili přes všechny čáry, takže rozhodčí stěhují hru zpátky před Vejmelku.
22:06
Teď se Boleslavští trochu vzpamatovali a Jonák bojuje o střední pásmo.
21:42
A znovu Kometa, tentokrát Malec, jehož střelu Lukáš vytěsnil ramenem.
21:23
Káňova dělovka lízla pravou tyčku Lukášovy brány!
21:34
Zaťovičova střela se schovala ve výstroji Jana Lukáše, že ani on sám nevěděl, kde kotouč je. Nakonec jej ale vyklepal a schoval pod lapačku.
20:39
Na jedné straně v šanci Erat, do střely mu ale sáhl Klepši a hned vyslal na protistranu Látala. Oba gólmani byli ale ve svých zákrocích jistí.
20:01
První třetina je za námi. Góly v ní sice nepadaly, ale to rozhodně není na škodu, protože i tak je se na co dívat a jedna akce střídá druhou. Prozatím můžeme tvrdit, že si Česká televize vybrala velice atraktivní utkání a máme se ještě na co těšit!

Druhá třetina začne přibližně v 18:10.
Zásahy brankářů v 1.třetině:

Karel Vejmelka (KOM) – 10 zásahů
Jan Lukáš (MBL) – 9 zásahů
20:00
19:51
Nikdo už se na ničím nežene. V této třetině už gól nepadne.
19:24
Čermákovo nahození Lukáš schovává do lapačky a oba týmy střídají.
18:56
Kováčikova střela jen orazítkovala mantinel, ale Lukáš si nebyl úplně jistý a jen se za pukem ohlédl.
18:33
Kováčik se zkušeně zbavil Hyky, který zlobil v útočném pásmu a posílá do hry Erata a Hrušku.
17:46
Vampolovi trochu utekl kotouč, ale dokázal si jej na poslední chvíli zpracovat, ale jeho střela postrádala potřebnou sílu.
17:02
Žejdl i s brněnským klíštětem na zádech dokázal vystřelit.
16:47
Puk tečovaný mimo ledovou plochu, vhazuje se uprostřed kluziště.
16:14
Hykova střela, kterou v předbrankovém prostoru tečoval Lenc, Vejmelka odolává.
15:45
Urban svou dlouhou hokejkou vyšťouchl kotouč Eratovi, který se i se spoluhráči musí zatáhnout zpět do středního pásma.
14:55
Trončinský mířil klasicky po modré na Kučného, ale ten nebyl na svém místě a Bruslařům utíká kotouč a musejí ven z pásma.
14:22
Trškova nenápadná rána zamířila nad, ale Lukáš se po ni natahoval.
14:08
Dostálkova pomalejší střela, ale Lukáš ji pro jistotu schovává do rukavice a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
13:40
Lenc dostal parádní nahrávku od Hyky z rohu a z mezikruží Vejmelku neprostřelil!
13:24
Hosté se ubránili a Boleslav si příliš šancí nevytvořila. I tak by se daly shrnout uplynulé dvě minuty. Ale hraje se nahoru dolů a je prakticky jedno, jestli ve čtyřech nebo v pěti na obou stranách. Šancí je dost a doufejme, že nastavené tempo hry bude pokračovat, je to pěkný hokej.
13:02
Žejdl těsně před bránou uklidil Čermákův pokus do bezpečí, Lukáš nemusel zasahovat.
12:25
Čermák vyškrábl kotouč domácí obraně a zkusil ještě i vystřelit, Lukáš pozorný.
11:37
Malec ihned po buly pálí, Lukáš vytěsnil vyrážečkou.
11:34
Lukáš perfektně vychytal Dočekalův bekhendový blafák!
11:34
Dočekal dokázal ujet domácím hráčům a hnal se sám na Lukáše. Rozhodčí nařídil samostatný nájezd!
11:21
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., sekání).
11:21
Kučného dělovka od modré protáhla Vejmelku.
10:57
Domácí se ubránili, Lenc dokázal dovézt puk až před Vejmelku, ale práci mu nepřidělal. Oproti tomu Leoš Čermák pálí alespoň od modré.
10:26
Štencel si klestí cestu do útočné třetiny – ale o tu Kometa velice rychle přichází.
09:55
Kurka s Klepišem odvedli dobrou práci a vyprovází hosty ven z pásma.
09:40
Hruška se dostal do pásma a ihned pálí.
09:10
Nečas s Eratem motají hlavy Urbanovi ve středním pásmu.
08:38
Kometa nasadila do přesilovky to nejlepší a Marek Kvapil ihned po přihrávce pálil od modré. S jeho dělovkou si ale Lukáš velice dobře poradil.
08:29
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Radan Lenc – 2 min., podražení).
08:09
Hyka s Lencem se dostali do pásma a možná až příliš čekali se střelou. Lenc se obtočil kolem tyče a vystřelil, ale Vejmelka měl prostor u tyče pokrytý.
07:03
Štencel uklidňuje hru a zakládá útok v klidu zpoza brány.
06:10
Na druhé straně ve velké šanci Haščák, ale Lukáš jeho pokus vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou!
05:45
Žejdl s Orsavou sami, Vejmelka odolal!
05:26
Žejdlovu ránu Vejmelka vykopl, další dorážka z druhé strany ale nepřišla.
05:02
Kometa se vymanila z tlaku , ale Bruslaři ihned otáčí hru zpátky.
03:50
Boleslav v tlaku. Stříteský posílal na Klepiše a ten dál na Žejdla a znovu v další akci sám Stříteský, který pálil, ale nikdo šikovně kotouč netečoval.
03:11
Hyka na pozici obránce na modré posílal ihned před bránu, kde zkoušel Urban dorážet.
02:32
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., sekání).
02:25
A znovu Vampola! Tentokrát mířil do levého horního růžku, ale Vejmelka nebo možná i konstrukce jeho brány pomohla a odvrátila tak gól.
02:10
Vampola přihrál Látalovi a ten zkoušel trefit volný kousek u levé tyče Vejmelkovy brány.
01:44
Čermák zachytil rozehrávku domácích a hned zpoza brány posílal na Káňu.
00:43
Buly ve středním pásmu. Hanzlík nevěděl komu přihrát, a tak zvolil dlouhou střelu až na Vejmelku.
00:20
Kometa v akci, Štencel zachytil puk na modré a ihned jej nahazoval na Tomáše Vincoura, který se motal kolem Lukášovy brány.
00:01
Odstartováno! Buly vyhráli hosté.
00:01
Čekáme na vhození úvodního buly – proti sobě stojí Jan Hruška a Petr Vampola a s nimi zahajovací pětky obou mužstev.
Do branky se staví na jedné straně Jan Lukáš, na druhé straně teprve dvacetiletý Karel Vejmelka.

Řekli před zápasem:

„Čekám těžký zápas. Boleslav v minulém zápase prohrála v Olomouci a bude chtít potvrdit dobré výkony na domácím ledě. Pro nás to bude o to těžší, že jsme minule prohráli. Nemáme šanci to napravit doma, ale musíme hrát další utkání venku. Musíme se připravit na agresivní pojetí Boleslavi.“ (trenér Martin Pešout, HC Kometa Brno)

„Očekáváme od toho vysoké tempo, ofenzivně laděné. Bude to pěkný zápas, navíc v televizi, takže doufám, že diváci přijdou. My to doma s Brnem umíme, takže doufám, že se na to připravíme. Věřím, že navážeme na to podařené páteční domácí utkání.“ (útočník Tomáš Hyka, BK Mladá Boleslav)

„Bude to těžký zápas, Boleslav dobře napadá, hodně bruslí, hraje jednoduchý hokej. Čeká nás další nepříjemný soupeř.“ (obránce Peter Trška, HC Kometa Brno)
BK Mladá Boleslav

Boleslav je aktuálně na 7. příčce s 25 body. Vstup do sezóny se Středočechům příliš nepovedl, ale pak si vše postupně sedlo, Bruslaři začali sbírat body a najednou z toho byla až pěkná třetí příčka v tabulce. Los konce první čtvrtiny soutěže k nim ale nebyl úplně přívětivý a Boleslavští tak postupně prohráli na Spartě (tam dokonce 0:9), v Třinci a doma proti Liberci nevstřelili ani branku (0:3). Vše se zdálo býti zažehnáno, když doma porazili Hradec (3:1), ale svoje vítězství nepotvrdili v Olomouci (1:2), a tak je jasné, že si proti Kometě a před domácími fanoušky budou chtít řádně napravit svou reputaci.

Mezi opory Mladoboleslavských patří Tomáš Hyka (4+8) a Petr Vampola (7+4), který do města automobilů zamířil jako loňský mistr z Liberce. Mezi obránci se vyjímá dlouhodobá opora Středočechů Marek Trončinský (1+6) a Matěj Stříteský (2+4). V rámci Radegast indexu pak na sedmé příčce nalezneme obránce Mladé Boleslavi Jana Hanzlíka (70 bodů), který v loňské sezóně oblékal právě ještě dres brněnské Komety. Aktuálně ale obléká dres Bruslařů, navíc s kapitánským Céčkem na prsou.
Oba soupeři se v aktuální sezóně nepotkávají prvně, přesto si je pojďme krátce představit!

HC Kometa Brno

Brňané jsou oproti loňské sezóně pořádně nabuzení. Zatímco loni balancovali na kraji play-out a předkola, letos jsou společně s Třincem prozatímními lídry celé soutěže. Určitým impulzem k nastalým povedeným výkonům byly letní změny, který přivál svěží a zkušený vítr do brněnské kabiny. Do Brna přišli mimo jiné Martin Erat (8+12), Marek Kvapil (8+14), Tomáš Vincour nebo Martin Zaťovič (8+2) – hráči, kteří už mají za sebou i reprezentační zkušenosti.

Kometa navíc před sezónou avizovala, že bude v týmu dávat prostor také svým mladým hráčům, a to také plní. Svůj prostor tak dostal teprve sedmnáctiletý centr a kapitán zlaté české osmnáctky z Hlinkova memoriálu Martin Nečas (3+5), který dostává mnoho prostoru v první formaci po boku Martina Erata a Marka Kvapila a jeho vrstevníci mu tak mohou jen závidět. Druhým perspektivním mladíkem je gólman Karel Vejmelka, který s procentem úspěšnosti 92,86 % patří mezi gólmanskou extraligovou elitu a díky svým výkonům si vysloužil i pozvánku k národnímu mužstvu v rámci Karlaja Cupu.

Kometa zatím v extralize válí. Na kontě má slušných 35 bodů, 11 výher a čtyři prohry, přičemž první zápas, kdy nebrala ani bod bylo právě v minulém kole proti Hradci Králové, který srazil hráče z jihu Moravy až ve třetí třetině. Brňané mají navíc druhé nejlepší přesilové hry s využitím 23,61 % a vysoké procento mají i v ubráněných přesilovkách, které mají statisticky lepší už jen Bílí Tygři a právě Oceláři, se kterými se Brňané dělí o první, resp. druhou příčku.
Krásný sváteční páteční večer z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény. Dnes máme na programu duel 16. kola Tipsport extraligy, ve kterém se střetnou celky BK Mladá Boleslav a HC Kometa Brno. Jedná se o velice atraktivní utkání, které bude vysílat i Česká televize v přímém přenosu. My však doufáme, že i když nemáte přístup k televizním obrazovkám, tak duel budete sledovat s námi skrze textový online přenos. Utkání začíná v lehce netradičních 17:20!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.