Mladá Boleslav - Pardubice: Redenbach po chybě Lukáše zdramatizoval utkání, 2:1

Děkuji za pozornost a někdy opět u online přenosu napočtenou.
To je ode mne z mladoboleslavského zimního stadionu vše, Mladá Boleslav vítězí opět tříbodově celkovým poměrem 2:1 a hosté z Pardubic z Mladé Boleslavi odjíždějí s nepořízenou. Závěru utkání ale ještě mohl být velice dramatický, jelikož se hostujícímu celku přecijen podařilo skórovat, a to dvě minuty před koncem zápasu. Naštěstí pro domácí ale další gól nepřidali, a tak domácí připisují další důležité body do extraligové tabulky.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Tomáš Rolinek (PCE) a Martin Látal (MBL).
Zásahy brankářů:
Brandon Maxwell (PCE) – 13 zásahů (celkem 28 zásahů)
Jan Lukáš (MBL) – 8 zásahů (celkem 19 zásahů)
59:42
Urban opět vyhazuje kotouč a opět z toho nic není.
59:20
Kaut v obrovské šanci! Lukáš byl proti.
59:09
Pardubice v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:00
Urbanovo vyhození kotouče z pásma jen těsně minulo prázdnou pardubickou bránu!
58:42
Maxwell znovu opouští svou klec!
58:10
Lukáš Pabiška poslal takovou hokejovou klasiku Maxwellovi rovnou do lapačky.
57:45
Dynamo právě vstřelilo branku!

No a zápletka dnešního duelu je tady! Hosté dvě a čtvrt minuty před koncem třetí třetiny dramatizují utkání. TYLER REDENBACH propálil Lukáše z levého kruhu.
Bez asistence.
57:32
Lenc si vyjel na výlet do útočnho pásma, ale Hubáček mu zabránil v nejhorším.
57:11
Redenbach pálil a Nahohdil mohl kotouč posunout do brány.
56:47
Ano, je to tak! Pardubice to zkouší v šesti!
56:47
Pardubice potřebují snížit, což už mohl učinit Tomášek, ale střela se mu svezla z hokejky. Odvolají Pardubice Maxwella z brány?
56:05
Jonák objel bránu a Urban mohl zasunout puk pod Maxwellem do brány.
54:40
Boleslav už začíná bránit své poměrně hubené vítězství a odhazuje kotouče od sebe a co nejvíce kazí rozehrávku Východočechů.
53:48
Pardubice dvojnásobnou přesilovku domácího celku ubránily.
53:26
Pardubice už ve čtyřech. Nyní Tomášek dobře vytěsnil Urbana, který se natahoval po kotouči a chtěl pálit.
52:50
Stříteského pokus orazítkoval helmu pardubického gólmana, to muselo být velice nepříjemné!
52:31
Klepiš míjí ležícího obránce Pardubic, ale také pardubickou bránu!
51:58
Boleslav v pěti proti třem! Klepiš posílá tvrdou ránu ze své pozice z horního kruhu, stejně tak zkoušel dorážet i Vampola z bezprostřední blízkosti!
51:45
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Ščotka – 2 min., krosček).
51:27
Ovčačík zachytil puk a poslal dlouhou střelu mimo dosah kohokoli z domácích hráčů a Pardubice střídají.
51:01
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Alexandre Mallet – 2 min., napadení).
50:40
Leduc poslal tvrdou ránu, kterou zastavily až betony brankáře Lukáše, jen to zadunělo!
49:50
Urban dlouhou hokejkou vypíchl puk z útočné třetiny hostí a mezitím už oba vyloučení naskočili na led a Pardubicím tak pokračuje klasická přesilovka.
49:32
Kučný bruslí zastavil kotouč, který už už směřoval do klece.
49:00
Pardubice povolali na led Sýkoru, Rolinka, Redenbacha a Schaufa, proti nim se postaví Kučný, Urban a Voráček.
49:00
Oddechový čas pro hosty.
49:00
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Klepiš – 2 min., vražení na hrazení).
47:50
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Alexandre Mallet – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tomáš Pastor – 2 min., hrubost).
47:50
47:50
Na ledě nám trochu začínají létat emoce. Do sebe se pustili Jonák s Rolinkem i Látal s dalším pardubickým hráčem... Všemu ale předcházel faul Alexandra Malleta, který dosedl na trestnou lavici. Rozhodčí ale posoudili i pošťuchování ze strany Pastora jako přestupek a bude se tak hrát 4 na 4.
47:36
Tomášek zkoušel protečovat Ovčačíkův pokus až do brány, ale neuspěl.
46:23
Hyka nastřeluje jen boční síťku Maxwellovy brány! Polovina stadionu tady v Mladé Boleslavi už nadskakovala, odsud to také vypadalo, že je puk v bráně.
45:25
Stříteský poslal střelu od modré, ale ta skrumáží těl před Maxwellem neprošla.
44:53
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ctirad Ovčačík – 2 min., držení protihráče).
44:30
Na druhé straně se z ničeho nic zjevil Nahodil, který prověřil postřeh Lukáše, ten vytěsnil vyrážečkou.
43:53
Pacovský v přesilovce domácích po zranění chybí, a tak jeho místo zaplnil Martin Látal. Nutno říct, že skvěle, nyní trefuje tyč Maxwellovy brány!
Dnešní utkání sleduje 3 887 diváků.
43:13
Boleslavi se nedaří udržet pásmo, Pardubice zajím velice dobře kazí rozehrávku domácích.
42:13
Pardubicím se podařilo osvobodit a Rolinek prověřil Lukáše.
41:51
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jérôme Leduc – 2 min., nedovolené bránění).
41:30
Rolinek poslal dlouhý pas na Tomáška, který chtěl trefit volný prostor u tyče, ale Lukáš se stihl přemístit.
41:05
Látal opět v akci! Už už to vypadalo, že opět dojede k bráně a svou střelu pošle po ledě k tyči, ale boleslavský útočník udělal v levém kruhu kličku a před Maxwellem se zjevil tváří v tvář. Maxwell jeho pokus schoval v lapačce.
40:52
Tomášek nezachytil kotouč ideálně a už si nestihl zpracovat kotouč pro svou střelu.
40:30
Lenc pozdržel puk na modré a počkal na svého spoluhráče, Pavla Musila, který kotouč poslal jen těsně nad bránu.
40:01
Brandon Maxwell zřejmě asi reklamoval stav svého brankoviště, takže se ještě čeká, až se nějaké nánosy ledu odstraní z jeho předbrankového prostoru. Za pár minut snad budeme moct začít...
Druhá třetina žádnou branku nenabídla. Pardubičtí sice zlepšili svůj pohyb a na ledě jsou konečně i více vidět, ale gólově se prosadit se jim nepodařilo. V Mladé Boleslavi tak i po dvou třetinách platí stav, který nám na světelné tabuli svítil už po první části hry, a to tedy 2:0 pro domácí.
Zásahy brankářů po 2. třetině:

Brandon Maxwell (PCE) – 9 (prozatím celkem 15 zásahů)
Jan Lukáš (MBL) – 5 zásahů (prozatím celkem 11 zásahů)
40:00
39:48
Při pohledu na led se mi chce říct, že Martin Látal je snad všude – stíhá střílet i zasahovat v obraně, když kotouč z jeho pokusu zachytil Rolinek a hnal se s ním na Lukáše. Velice zajímavé...
39:07
Redenbach v šanci, ale ihned po odehrání puku si na něj počkal Voráček s hitem a pardubický centr se tak už k dorážce nedostal.
37:01
Pardubičtí v obrovských šancích! Tomášek i Nedbal nedokázali procedit puk do branky. Hokejky domácích jsou všude a Lukáš měl prakticky minimum práce, jelikož prakticky vše stačili zlikvidovat jeho spoluhráči.
36:03
Voráček se protáhl za bránou a poslal ránu už z hranice brankové čáry a kotouč projel brankovištěm.
35:32
Schaus vypíchl kotouč Klepišovi, který už se chystal ke střele.
34:41
Hyka dobře věděl o Lencovi, který se připravoval na modré, ale Sýkora mu nadzdvihl hokejku a kotouč tak proklouzl z pásma ven.
33:53
Látalův pokus někdo před bránou tečoval a kotouč jen těsně minul levou tyč pardubické brány!
33:34
Žejdlův pokus byl z velké dálky, ale byla to spíše nahození stylem "co kdyby náhodou".
32:48
Pásmo sice domácí udrželi, ale ke střele už se nedostali, po návratu Malleta teprve pálí Orsava, ale jeho střela nebyla přesná.
32:11
Vypadalo to, že se Pardubice osvobodí, ale Urban se natáhl po kotouči a s jeho dispozicemi a hokejkou to není žádné překvapení, že na puk dosáhl a hra tedy i nadále pokračuje před Maxwellem.
31:28
Jonák je zpátky na ledě a Boleslavi te´d začíná přesilovka.
30:48
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Alexandre Mallet – 2 min., hákování).
30:12
Hanzlík svou dlouhou hokejkou kazí rozehrávku od Nedbala.
29:40
Lenc dosáhl na odražený kotouč a posílá jej dlouhou střelu až za Maxwella.
29:22
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vít Jonák – 2 min., napadení).
28:28
Na druhé straně zase pálil Ovčačík, z jeho tradiční pozice, tedy od modré. Jeho střelu ale Lukáš viděl a betonem ji vytěsnil mimo nebezpečí.
28:12
A znovu Orsava v akci! Tentokrát ale nezamířil úplně přesně a kotouč prolétl nad horní tyčí pardubické brány.
27:58
Žejdl v protiútoku poslal z kruhu střelu na hůl Orsavovi, který se pokoušel kotouč protečovat až za přemisťujícího se Maxwella.
27:42
Petr Sýkora vystřelil, Lukáš puk jen vyrazil před sebe, ale když viděl, kolik červených dresů k němu směřuje, tak raději přerušil hru a kotouč schoval.
26:53
Klimenta zůstal na modré tak trochu zapomenut a hnal se pro kotouč, ale Kurka jej stihl dojet, sebrat kotouč a otočit hru.
26:32
Mladé trio Lenc – Hyka – Musil teď motají hlavy hostujícím hráčům a mladoboleslavská hala jejich hře tleská.
25:40
Nedbal chtěl v klidu rozehrát za bránou, ale Tomáš Hyka mu nedopřál potřebný klid a málem ho obral o kotouč.
24:54
Redenbach vyzval Hubáčka, který střelou zápěstím prověřil Lukášův postřeh.
24:11
Hyka se sám procpal do pásma, ale jeho střelu z kruhu Maxwell viděl a spolehlivě ji vyrazil.
22:48
Lenc s Musilem si to teď hodně "dávali", ale ani jedna ze střel nebyla z kategorie vyložených gólovek. Přesilovka pro domácí ale stále pokračuje.
22:11
Pacovský dostal asi nepříjemný zásah do intimní oblasti a s bolestivou grimasou se teď svíjí na zemi. Hra je přerušena.
21:59
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Nicholas Schaus – 2 min., vysoká hůl).
21:42
Tomáš Hyka puk dostal až do brány, ale zároveň ji posunul. Branka tedy nemůže být uznána.
21:22
A znovu Orsava! Tentokrát mu ale puk vůbec nesedl a střela šla mimo.
20:32
Boleslavští pokračují ve své přesilovce, parádní střelu poslal Orsava, ale Maxwell puk vyrazil a tam už se ho ujal některý z hostujících obránců.
20:01
V Mladé Boleslavi za sebou máme prvních dvacet minut. Hosté na svého soka vlétli ve velkém stylu, ale Lukáš jejich první pokusy vychytal a uklidnil tak své spoluhráče. O klid na hokejkách se také postaral prvním gólem utkání Jakub Orsava, který jako první překonal Maxwella v bráně Pardubic. Hosté měli k dispozici první přesilovku dnešního utkání, skórovat v ní ale nedokázali a nejinak tomu bylo na straně domácího celku, který svou početní převahu také neproměnil. Druhý gól pak přidal ještě Martin Látal, který proměnil trestné střílení a dostal tak domácí celek do dvougólového úniku. Pardubice pak působily trochu rozklepaně a nedokázali využít ani vyloženou šanci, kterou jim domácí nabídli v samém závěru. Po první třetině tak v Mladé Boleslavi máme stav 2:0 pro domácí tým.
Zásahy brankářů po 1. třetině:
Brandon Maxwell (PCE) – 6 zásahů
Jan Lukáš (MBL) – 6 zásahů
20:00
19:55
Boleslavští se ale nedokázali dostat před Maxwella, na místo toho se před Lukáše dostal Rolinek, který to zkoušel nad lapačku. Ten jeho úmysl dobře přečetl a skórovat mu nedovolil.
19:30
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (David Tomášek – 2 min., vysoká hůl).
18:57
Nevím, co by ještě hosté chtěli. Lukáš byl na úplně opačné straně brány a na Redenbacha zírala opuštěná klec! Pardubický hráč ale zvolil zpětnou přihrávku na svého spoluhráče, ale to už stihla dorazit i boleslavská obrana, která zažehnala nejhorší! Veliká smůla pro Východočechy.
18:15
Petr Sýkora poslal tvrdou dělovku.
17:55
Ščotka se pustil do křížku se Stříteským, ale o kotouč přišel dřív, než čekal a chtěl.
17:34
Nahodil se zjevil zničehonic před Lukáše a zkoušel to podobnou kulišárnou jako před chvílí předvedl Tomáš Vampola, tedy objetím brány. I zde byl ale tento pokus bezzubý.
17:06
Musil měl dostatek prostoru na střelu a ta jen těsně minula pravou tyč hostující branky.
16:32
Urban poslal přesnou nahrávku na Látala, ten je dnes opravdu při chuti a hned by si zase rád z Maxwella vystřelil, ale to mu pardubický gólman znovu nedovolil.
15:29
Domácí opravdu velký tlak Pardubických ustáli a Žejdl zakládá útok.
15:16
Domácí se až v závěru dvouminutové přesilovky osvobozují.
14:22
Hosté zatím Bruslaře vůbec nepustili z pásma a na Lukáše střílí, co to jen jde. V pěkné šanci byl exboleslavský Klimenta, který zvedl puk, ale Lukáš jej vyrazil svou výstrojí mimo tři tyče.
13:21
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Petr Vampola – 2 min., krosček + 2 min., hrubost). Trest odpyká Vít Jonák.
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Nicholas Schaus – 2 min., hrubost).
13:21
13:21
Vampola se bleskurychle obtočil kolem brány a švihem poslal střelu Maxwellovi rovnou do výstorje. Po jeho šanci se strhla v brankovišti menší strkanice a bude se vylučovat na obou stranách.
12:50
Boleslav je v laufu, hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
12:21
Musil posílal Vampolovi před bránu na hůl, ale ten byl dobře obsazen pardubickými beky.
11:27
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

A MARTIN LÁTAL svůj nájezd proměňuje tím nejlepším možným způsobem – bekhendovým blafákem rovnou pod víko!
11:27
Martin Látal se dostal do samostatného úniku, ale byl před Maxwellem faulován! Je nařízeno trestné střílení!
10:36
Ani domácí svou přesilovku nevyužili, ale byli mnohem nebezpečnější než soupeř z východu Čech při té své.
10:33
Boleslavští teď byli parádně rozestavěni v pásmu a už měli hosty takříkajíc "utavené". V nastalém zmatku v brankovišti ale nikdo nedokázal dostrkat puk za ležícího Maxwella.
09:34
Klepišovu ránu někdo těsně před bránou tečoval a ta tak prosvištěla těsně nad břevnem Maxwellovy brány.
08:58
Orsava projel středním pásmem jako nůž máslem, ale na modré byl okamžitě zneškodněn a hosté hru otáčí směr Lukáš.
08:36
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Alexandre Mallet – 2 min., nedovolené bránění).
08:14
Hanzlíkova dělovka od modré sice měla sílu, ale postrádala přesnost.
07:48
A Urban se ihned po návratu do hry zapojuje. Jeho dlouhá hokejka zachytila kotouč na modré čáře a Bruslaři začínají obléhat hostující bránu.
07:27
Voráček odpinkl kotouč ven z útočné třetiny hostí.
06:39
Sýkora pálil od modré, ale někdo z boleslavských obránců vložil do střely hůl a kotouč tak podivně zaplachtil nad Lukášovu bránu, nicméně mimo přímé ohrožení.
05:50
Pardubičtí vybojovali kotouč, ale Jakub Klepiš dokázal uklidnit situaci a vyšetřil nějaké ty vteřinky ve středním pásmu.
05:31
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tomáš Urban – 2 min., podražení).
05:02

Nenápadná akce domácích končí v Maxwellově síti! Lukáš Žejdl si všiml startujícího JAKUBA ORSAVY, který měl dostatek prostoru pro svou střelu, kterou umístil k levé tyči. Maxwell se po střele natahoval a podle dráhy puku evidentně na kotouč dosáhl, ale i tak byla střela dostatečně silná, že skončila v síti.
Asistence: Lukáš Žejdl, Tomáš Voráček.
04:19
Bárta nepříjemně otravoval Lukáše na brankovišti, domácí gólman se ale nenechal odsunout a svůj prostor si uhájil.
03:12
Rolinek zachytil puk v rozehrávce ve středním pásmu a ihned poslal do útoku svého spoluhráče Redenbacha. Proti jeho střele se ale Lukáš stihl natáhnout.
02:38
Urban si našel cestu až před Maxwella, ale nastřelil tyč hostující brány.
01:50
Bárta pálil od modré, ale jeho střelu vystihl Voráček, který začíná odzadu.
01:05
Vampola vyhrál vhazování a zadovkou zamířil na Kučného, ten vystřelil zcela nepřesně a puk mají na holích hosté.
00:50
Ovčačík si u mantinelu počkal na Pacovského, Bruslařům se nepodařilo dostat se do pásma.
00:29
V první šanci byli hosté, Rolinek vybojoval puk za bránou a posunul ho na Klimentu, který si sjížděl do brankoviště.
00:01
Řekli před zápasem:

Pavel Rohlík, generální manažer a hlavní trenér HC Dynamo Pardubice: "I přes prohru s Kometou jsem hráčům poděkoval, po dvou těžkých zápasech máme tři body a věříme, že nastavená cesta bude úspěšná."

Lukáš Pabiška, útočník BK Mladá Boleslav: "Na Pardubice se mrkneme na videu a připravíme se na ně, ostatně jako vždycky. Nemají to teď úplně jednoduché, navíc je tam relativně dost hráčů, kteří ještě loni hráli za Boleslav, takže to určitě bude zajímavé. My do toho ale půjdeme s tím, že chceme vyhrát, to je jasné. Uděláme pro to všechno!"
Zvláštní nádech bude mít duel pro Michala Bártu, Ctirada Ovčačíka a Tomáše Klimentu. Trojice hráčů ještě v loňské sezóně oblékala právě dres Bruslařů z Mladé Boleslavi.
BK Mladá Boleslav

Bruslaři jsou aktuálně na vítězné vlně. Po ne úplně povedeném startu do sezóny nyní bodovali v pěti po sobě jdoucích zápasech, přičemž hned čtyřikrát brali plný počet bodů. Pravda, los jim určil soupeře, kteří se pohybují spíše v druhé polovině extraligové tabulky, nicméně ani tyto zápasy tým ze středních Čech nepodcenil. A riskovat to nebudou rozhodně ani proti poslednímu, který navíc chytá takříkajíc „druhý dech“. Zanedlouho je navíc čekají souboje se Spartou, Chomutovem, Třincem, nebo s loňským mistrem z Liberce!

Domácímu celku aktuálně patří 5. příčka v tabulce s 15 body a se skórem 27:25. Dále velice nelichotivá první pozice v tabulce trestných minut, kde spolehlivě vedou se 163 trestnými minutami nad HC Vervou Litvínov a HC Spartou Praha (oba celky mají shodně 157 trestných minut). Zatímco v loňské sezóně patřili Bruslaři k nejčastěji střílejícím týmům soutěže, nyní se nacházejí v samém středu soutěžního pole s průměrem 28,75 střel na zápas (jejich soupeř z Pardubic je na tom nejhůře z celé soutěže, průměrně na bránu vystřelí 23,57 krát).
HC Dynamo Pardubice

Nedělní soupeř Bruslařů nevstoupil do sezóny vůbec dobře, ba naopak opravdu nejhůře jak mohl. Dynamo prohrálo prvních pět zápasů a nebralo z nich ani jediný bod. Vše vyvrcholilo drtivou porážkou 8:2 od největšího rivala, Mountfieldu HK. Vedení klubu odvolalo dosavadního trenéra Petera Draisaitla a hokejisty Pardubic nově vede šéftrenér klubu Vladimír Martinec společně s trojicí trenérů Pavlem Rohlíkem, Karlem Beranem a Michalem Mikeskou. V klubu taky zároveň skončili obránce Martin Rýgl a útočník Justin Hodgman.

A že to bylo ku prospěchu věci, o tom svědčí i fakt, že Pardubice od této změny dvakrát bodovaly. Pravda, nikdy to nebyl stoprocentní tříbodový zisk, ale po výhře 6:5 v prodloužení nad Chomutovem a po těsné páteční porážce s ambiciózní Kometou Brno v prodloužení (3:4pp), sice nedělnímu soupeři Bruslařů stále patří nelichotivá 14. příčka, ale už ne s nulovým kontem, ale s prozatímními 3 body, které budou chtít Východočeši i v Mladé Boleslavi rozhodně navýšit.
Příjemný podvečer z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény. V neděli 2. října vyzve domácí BK Mladá Boleslav východočeské HC Dynamo Pardubice. Utkání startuje v tradičním čase, tedy v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.