Mladá Boleslav - Vítkovice: Gól Davida Květoně na 3:2

Zatímco se brankář Jan Lukáš loučí s boleslavským kotlem, rozloučím se i já. Přeji dobrý večer a klidný víkend. Na počtenou se těším znovu příští týden.
Vítkovičtí ještě děkují zhruba deseti fanouškům, kteří přijeli z daleka podpořit svůj tým. Děkovačka probíhá i před domácím kotlem – ta je samozřejmě o něco uvolněnější.
Nejlepší hráči utkání
Petr Kolouch (VIT)
Tomáš Hyka (MBL)
Nakonec to tedy hokejistům Vítkovic nevyšlo ani v Mladé Boleslavi, a tak nedokázal extraligový tým z moravskoslezské metropole navázat na skvělý výsledek z Ligy mistrů. Čtyřhodinová cesta do Ostravy tak pro Rideru nebude moc příjemná.

Mladá Boleslav naopak odčinila těsnou prohru z Litvínova a upevnila své postavení v tabulce.
59:33
Kotouč je ve středním pásmu, čas se začíná krátit.
59:19
Hosté jsou v útočném pásmu, ale zatím se jim nepodařilo vystřelit.
59:05
Hokejisté se chystají k jednomu z posledních vhazování v této třetině a možná i v zápase.
59:05
Oddechový čas pro hosty.
59:05
Stalo se tak až nyní po icingu Bruslařského klubu, kdy odjíždí na střídačku. Ridera zkusí uspět při power-play, která Vítkovicím v minulém utkání v Hradci nevyšla.
58:44
Patrik Bartošák je napůl z brány, ale stále nedostal pokyn ji opustit.
58:27
Mladá Boleslav se ještě žene do útoku, Ostrava si stále nevybrala oddechový čas.
57:55
A bude tam muset ještě několik sekund setrvat, protože po střele boleslavského celku přerušil hru.
57:42
Vítkovičtí stále v útočné třetině, ale Patrik Bartošák je ještě v brance.
56:28
Vítkovice jsou po většinu času na puku, domácí se převážně brání.
54:53
Hosté si vytvořili menší závar před brankou, ale vyrovnat se jim krátce po vstřeleném gólu nepodařilo.
54:41
Vítkovice právě vstřelily branku!
Ostravané zajímavě dramatizují utkání. Z mezikruží nasměroval kotouč mezi Lukášovy betony DAVID KVĚTOŇ. Asistence: Radoslav Tybor, Yan Stastny.
54:20
53:52
Jak Petr Vampola, tak Yan Stastny byli vykázáni z buly. O něco víc si to však zasloužil spíš vítkovický útočník, který byl moc nedočkavý.
53:27
Ani další dobrá přihrávka Lukáši Kucserovi nesedla. Vítkovický obránce nedokázal zamířit do prázdné branky, místo toho o několik metru minul. Kucsera už na boleslavském ledě v tomto utkání spálil opravdu mnoho šancí.
52:56
Lukáš Kucsera vypálil z první, avšak o hodně přestřelil boleslavskou bránu.
52:30
Domácí vystihli hostující rozehrávku a osvobozují se.
52:20
Než začne další důležitá přesilovka Vítkovic, proběhne ještě komerční přestávka.
52:20
Dvě minuty za hákování dostal Tomáš Urban (MBL).
52:02
Oba týmy střídají a Vítkovičtí zakládají za vlastní brankou útok.
51:46
Ostrava má k dispozici výhodu.
50:21
Ondřej Roman objel s pukem branku a chtěl nahrát jednomu z přijíždějících spoluhráčů, jenže toho si ohlídal jeden z domácích obránců.
49:25
Tvrdá rána Romana Szturce rozezvučela plexisklo za Lukášovou brankou.
48:34
Ostravané se prosazují, jejich gól posvětil videorozhodčí. Hrbasovu střelu od modré tečoval přesně mezi tři tyče MICHAEL VANDAS. Asistence: Marek Hrbas, Ondřej Roman.
48:34
Prohlížení videozáznamu se poněkud protahuje, a tak dokonce začali domácí fanoušci fandit.
48:34
Slabě zaplněná ŠKOENERGO Aréna je poměrně ztichlá, a tak se čeká za moc velkého hluku fanoušků na verdikt hlavního sudího.
48:34
Vítkovice nejspíš dosáhly po střele od modré čáry gólu, hlavnímu rozhodčímu se však něco nezdá, nejspíš vysoká hůl. Volá se tedy videorozhodčímu.
48:23
Do střely Lukáše Kucsery si obětavě lehl jeden z domácích hráčů?
47:37
Radoslavu Tyborovi se kličky nepovedly a Jana Lukáše nepřekonal.
47:20
Začíná vítkovická přesilovka. Dokáží ji Ostravané využít a zdramatizovat utkání?
47:20
Dnešní utkání sleduje 3 511 diváků.
47:20
Za podražení byl na dvě minuty vyloučen Jiří Kučný (MBL).
46:51
Po zakázaném uvolnění ostravského celku se vhazuje před Patrikem Bartošákem.
46:45
Následuje předposlední komerční přestávka tohoto utkání.
46:45
Bruslaři jeli dva na jednoho, přičemž Jiří Kurka mohl zakončit a vymíchat brankáře. Střela však mladému obránci moc nesedla, a tak se boleslavský odchovanec mohl jen smutně podívat ke stropu ŠKOENERGO Arény.
46:31
Vítkovice jsou usazené v útočném pásmu, nakonec se ale nedostaly ke střele, protože jim domácí vypíchli kotouč.
45:31
Po střele Tomáše Hyky z pravého kruhu skončil puk v ochranné síti.
45:19
Po icingu Mladé Boleslavi se bude vhazovat v útočném pásmu Ridery.
44:53
Martin Látal se prosmýkl v mezikruží a vypálil, puk se však odrazil od vnitřní části břevna mimo branku. Chyběly opravdu milimetry k tomu, aby se domácí znovu prosadili.
44:17
Lukáš Kucsera vypálil z levého kruhu, gólman si však s pukem poradil za pomoci svého betonu.
44:02
Na druhé straně stříleli Ostravané, ale trefili pouze brankáře.
43:35
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Domácí vyhráli buly, přičemž se kotouč dostal k volnému TOMÁŠI URBANOVI, který nasměroval kotouč mezi beton gólmana a pravou tyč. Celá situace se odehrála velice rychle, Patrik Bartošák neměl moc času na to, aby mohl zasáhnout. Asistence: Tomáš Hyka.
43:22
Tomáš Hyka mohl zamířit do úplně prázdné branky, ale smolně trefil břevno!
41:50
Hosté zajímavě kombinují v útočném pásmu, i další střely však dokázal Jan Lukáš vyrazit.
41:31
Poskakující puk boleslavský gólman zkrotil. Bude následovat vhazování v útočném pásmu Ostravy.
41:00
40:42
Vítkovičtí to však zvládli a dokázali poslat puk až za Jana Lukáše.
40:24
Domácím zbývá ještě část přesilové hry, jeden z hostů je dokonce bez hokejky.
40:01
Po většinu druhé třetiny měli více ze hry hokejisté Ostravy, o čemž svědčí také počet střel na branku (10:15). Rideře k tomu pomáhalo mimo jiné množství trestných minut na straně domácích. Bruslařům se však podařilo vyrovnat poté, co mazácky proměnil trestné střílení Vít Jonák. Pokud však Vítkovice budou hrát i třetí třetinu tak dobře jako druhou, rozhodně mají velkou šanci na zvrat zápasu.
Další třetina začne přibližně v 19:17.
40:00
39:55
Marek Trončinský se ze všech sil napřáhl a vypálil, ale poskakující puk nakonec nezamířil mezi tři tyče, ačkoliv k tomu měl velice blízko.
39:30
Jan Lukáš musel při přesilové hře zasahovat.. Následuje tedy vhazování po pravici mladoboleslavského gólmana.
39:07
Lukáš Žejdl nezachytil na modré čáře puk, a tak se do útoku mohou vydat hráči Ridery.
39:00
Zatímco se z trestné lavice vrací Petr Vampola, byl na dvě minuty za nedovolené bránění vykázán Karol Sloboda (VIT).
38:55
Výhoda domácích.
37:57
Paráda z dílny libereckého útočníka, který je na hostování v Bruslařském klubu. VÍT JONÁK předvedl výborný blafák do bekhendu a už se zdálo, že nezakončí, jenže mladý útočník na poslední chvíli nasměroval kotouč ke vzdálenější tyči.
37:57
Vít Jonák jel sám na branku, ale byl držen Adamem Sedlákem (VIT). Následuje trestné střílení.
37:22
Boleslavští jsou v pěti hráčích na ledě.
37:13
Mezitím se Tomáš Voráček a Jan Hudeček vracejí z trestné lavice, prvně jmenovaný se rovnou zapojuje do bránění oslabení.
36:47
Výborná souhra Vítkovic, kterým se však vůbec nedaří vstřelit branku i přes kvantum vyložených šancí. Například Romana Szturce při jeho střele z levého kruhu výtečně vychytal Jan Lukáš.
36:22
Do útočného pásma se vydal Radan Lenc, nakonec i vystřelil. Trefil však bránícího hráče, který byl v levém kruhu připraven.
36:07
Nyní se Vítkovicím nedaří střílet, domácí jsou aktivní a snaží se co nejvíce napadat.
35:33
K přihrávce zpoza brány si sjížděl Michael Vandas a chtěl namířit puk do protipohybu brankáře, jenže na poslední chvíli vypíchl kotouč jeden z Bruslařů.
35:22
Další vyloučení pro domácí dává další velkou příležitost Ostravě k tomu, aby vyrovnala. Dvě minuty za podražení dostal Matěj Stříteský (MBL).
35:17
Ostravané kombinují v pásmu. Od modré vypálil Adam Sedlák, ale Jan Lukáš vyrazil kotouč betonem.
35:07
Výhoda pro Vítkovice.
34:37
Bruslařům nakonec nebylo odpískáno zakázané uvolnění, protože k puku stačil dojet dřív boleslavský hráč.
34:14
Domácí jsou v pěti hráčích na ledě.
33:57
Střela z hole Stanislava Balána byla slabě tečována mimo.
33:41
Ridera má problém vytvořit si souvislejší tlak v útočné třetině.
32:48
Roman Szturc nakonec nevystřelil z první, protože nezpracoval ideálně kotouč.
32:25
Vítkovičtí uzamkli Mladou Boleslav v pásmu, zatím však nevystřelili.
32:14
Tomáš Voráček (MBL) je vyloučen na spolu s Markem Trončinským (MBL). Prvně jmenovaný na 2+2 minuty za hrubost a Trončinský na dvě minuty za faul loktem. Na druhé straně dostal trest Petr Kolouch (VIT) na 2+2 minuty za hrubost. Dvouminutovou početní výhodu si tedy zahrají Ostravané.
32:14
Řeší se rozdělení trestů, měla by však následovat přesilovka pro Rideru.
32:14
Po faulu na vítkovického hráče vyjel na Tomáše Voráčka Petr Kolouch, do kterého se Voráček hned pustil a po několika sekundách pěstního souboje poslal ostravského útočníka k zemi.
31:32
31:20
Středočeši vyhráli buly a osvobozují se.
31:15
Puk skončil v ochranné síti, následovat tedy bude vhazování v útočném pásmu Vítkovic. Z trestu Jana Hanzlíka zbývá 17 sekund.
30:53
Ostravští hokejisté mají tlak v pásmu, domácí však zatím zvládají napadat rozehrávku soupeře.
30:31
Vítkovičtí se snaží znovu usadit před Janem Lukášem.
30:19
Po závaru dokázali Bruslaři dvakrát poslat puk přes všechny čáry.
29:32
ŠKOENERGO Aréna je svědkyní dalšího vyloučení. Kapitán domácích Jan Hanzlík (MBL) byl vykázán na dvě minuty za nedovolené bránění.
29:24
Z buly byl vykázán Tomáš Hyka, kterého nahradil Vít Jonák.
29:23
Na druhé straně byla přerušena hra po zásahu Patrika Bartošáka.
29:03
Jakub Illéš se vrátil z trestné lavice a rychle se dostal do situace jeden na jednoho. Brankář Mladé Boleslavi puk s obtížemi vyrazil.
28:50
28:30
Orsavova střela od modré čáry skončila v ochranné síti.
28:10
Navíc se vylučuje na straně Bruslařů. Osobní desetiminutový trest za nesportovní chovánídostal Petr Vampola (MBL).
28:10
Ostravští jeli dva na jednoho, ale Ondřej Roman nezamířil přesně.
27:59
I střela Jakuba Klepiše ze stejného místa se za brankovou čáru nedostala.
27:39
Marek Trončinský trefil svou tvrdou ránou od modré jen Patrika Bartošáka.
27:19
To vyhráli ostravští hokejisté, kteří posílají puk přes všechny čáry.
27:16
Následuje další vhazování v útočném pásmu domácích.
27:01
Po odražené střele mohl Tomáš Hyka zakončovat do prázdné brány. Nestačil se však včas zorientovat, navíc měl kolem sebe několik bránících hráčů.
26:53
Během přesilové hry domácích probíhá komerční přestávka.
26:50
Mladé Boleslavi zbývá ještě dvouminutová přesilová hra.
26:42
26:15
To už se jim podařilo. Z levého kruhu vystřelil Radoslav Tybor, ale nepřesně.
26:04
Vítkovičtí se nemohou dostat z obranného pásma.
24:44
Vítkovice hned po buly vystřelily, Jan Lukáš přerušil hru.
24:42
Domácím přesilová hra moc dlouho nevydržela. Na dvě minuty byl za nedovolené bránění vykázán Marek Trončinský (MBL).
24:33
Jakub Klepiš jen těsně minul ostravskou svatyni.
24:21
Mladoboleslavští okupují útočné pásmo a střílejí z mnoha možných pozic.
23:50
Po faulu na Matěje Stříteského teče domácímu obránci krev. Vyloučen byl Jan Hudeček (VIT). Vítkovický útočník byl vyloučen na pět minut a dokonce utkání. Trest za něj odpyká Jakub Illéš.
23:32
Martin Látal přenechal kotouč Jakubu Klepišovi, který však nezakončil z pravého kruhu přesně.
22:44
Zakázané uvolnění na straně Mladé Boleslavi. Následuje buly po pravici Jana Lukáše.
22:19
Skrz stínícího hráče vystřelil Lukáš Kovář, ale puk si ani tak cestu mezi tři tyče nenašel.
21:47
Voráčkovu střelu od modré čáry vytěsnil brankář Vítkovic vyrážečkou. Následně byla hra přerušena a následuje vhazování před Patrikem Bartošákem.
21:28
Vítkovičtí se nyní snaží o přechod do útočného pásma, ale domácí důsledně kontrolují modrou čáru a napadají.
20:43
Velká šance Ostravanů na vyrovnání! Sám před brankářem byl Yan Stastny a vystřelil, ale trefil Jana Lukáše do masky.
20:18
Mladá Boleslav vyhrála vhazování a je v útočném pásmu.
20:01
První dějství mělo poměrně hladký průběh, dost možná i proto trvalo jen 29 minut i s komerčními přestávkami, jedním gólem a třemi tresty. Spokojenější však mohou být domácí, jimž se podařilo prosadit šťastně v oslabení poté, co brankář Patrik Bartošák namazal puk na hůl Tomáši Hykovi. Hrálo se víceméně vyrovnaně, ale přeci jen měli o něco více ze hry domácí, kteří strávili víc času v útočném pásmu a vyslali víc střel na branku.
Další třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:40
Třetina se dohrává bez větších šancí v útočné třetině Bruslařského klubu.
19:14
Boleslavští si nerozuměli v rozehrávce, nakonec z toho ale nebylo zakázané uvolnění, protože se k puku včas dostal jeden z domácích hráčů.
18:16
Vítkovice vyhrály buly v útočném pásmu, ale nedokázaly ohrozit brankáře Jana Lukáše.
17:53
Jakub Orsava se uvolnil v levém kruhu, ale nakonec nevystřelil přesně. Puk zamířil mimo Bartošákovu branku.
16:35
Boleslavští se už téměř minutu drží v útočném pásmu, ale celek z moravskoslezské metropole výborně napadá.
15:31
Lukáši Žejdlovi upadla hokejka po menším střetu s protihráčem. Fanoušci se dožadují vyloučení, ale hlavní rozhodčí situaci celou dobu viděl dobře, protože byl velice blízko.
14:26
Jakub Illéš se ocitl tváří v tvář brankářovi po špatné rozehrávce Mladé Boleslavi. Nakonec však vítkovický útočník nedokázal vyrovnat. Puk zamířil nad břevno.
13:52
Lukáš Kucsera neměl špatnou šanci, ale moc dlouho se rozmýšlel, jak s ní naloží. Než stačil vystřelit, vypíchl mu jeden z domácích puk.
13:21
Před brankářem Mladé Boleslavi se udál menší závar, po celou dobu měl ale gólman Středočechů situaci pod kontrolou a s betonem nepohnul.
13:08
Hokejisté ostravské Ridery jsou opět nastěhovaní před Janem Lukášem.
12:54
Hosté zakládají další útok za vlastní brankou. Mezitím oba celky střídají.
12:33
Ostravané kombinovali pohledně, ale jednu z jejich přihrávek vystihli domácí.
12:16
Vítkovičtí střílejí, ale Roman Szturc nezamířil přesně.
12:05
Probíhá druhá komerční přestávka zápasu.
12:05
Znovu se vylučuje, tentokrát na straně domácích. Menší trest za hru vysokou holí inkasoval Tomáš Urban (MBL).
10:39
10:28
Středočeši uzamkli Ostravany v pásmu, ale další z nepříjemných střel zlikvidoval Patrik Bartošák betonem.
09:37
08:39
Vítkovičtí se budou bránit. Na dvě minuty za držení protihráče byl vyloučen Roman Szturc (VIT).
08:28
Bruslařský klub se bleskově prosazuje v oslabení. Stalo se tak po hrubé chybě gólmana Patrika Bartošáka. Ten se vracel za branku pro puk, jenže byl stíhán Tomášem Urbanem, a tak puk poslal k mantinelu, jenže tam byl připravený TOMÁŠ HYKA, jenž nasměroval kotouč do prázdné branky. Bez asistence.
07:59
Karolu Slobodovi se nezdařila střela od modré, hosté se tak musejí vracet do obranného pásma pro kotouč.
07:44
Ostrava vyhrála buly a drží se v pásmu.
07:37
První vyloučení zápasu je na straně Mladé Boleslavi. Lukáš Žejdl byl vykázán na dvě minuty za hákování.
06:53
Probíhá komerční přestávka.
06:30
Tentokrát už Stanislav Balán mohl zakončit, ale nezachytil přihrávku. Pokud by se tak stalo, mířil by vítkovický útočník do prázdné branky.
05:38
Stanislav Balán obešel několik boleslavských hráčů, jenže ti mu stejně nedovolili zakončit.
04:39
David Květoň, který v Mladé Boleslavi působil, aktivně napadá v útočném pásmu a snaží se získat kotouč.
04:17
Boleslavští jsou aktivnější a mají zatím více šancí.
03:43
Tomáš Hyka přenechal na modré čáře puk Tomáši Voráčkovi, který měl možnost zakončit do zčásti odkryté branky. Se svou pumelicí od modré však minul bránu.
03:03
Tomáš Hyka trefil z blízka boční síť Bartošákovy branky.
02:35
Ani jeden z týmů si teď moc nerozumí ve středním pásmu.
02:03
Po střele Petra Koloucha od levého mantinelu chytil Jan Lukáš puk do lapačky. Následně byla přerušena hra.
01:19
Z pravého kruhu vystřelil Radan Lenc, přičemž z druhé straně kluziště dorážel ještě Tomáš Hyka, jemuž se však nepodařilo přesně zamířit.
00:52
Vítkovice si vytvořily menší tlak, ale po chvíli dokázali dostat Středočeši puk do středního pásma.
00:21
Ostravané se dostali do pásma. Od modré vypálil Marek Hrbas, ale nemířil přesně.
00:01
Schyluje se k vhození prvního buly.
Hokejisté už se po skončení rozbruslení rozcházejí do svých kabin, za několik minut začne samotný zápas, jehož favoritem je podle sázkových kanceláří domácí Mladá Boleslav.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Tarkki) – Trončinský, Kučný, Stříteský, T. Voráček, Hanzlík (C), Kurka, Štich – Látal, Vampola, Klepiš – Hyka, Urban, Lenc – Orsava, Žejdl, Jonák – Pabiška.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Sloboda, Výtisk (C), Sedlák, L. Kovář, D. Krenželok, Puzič – Szturc, Stastny, P. Zdráhal – O. Roman, D. Květoň, Kucsera – Kolouch, Vandas, Illéš – Balán, Hudeček.

Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Bláha, Hynek.
Vzájemné zápasy
Oba týmy už se jednou setkaly. Z Ostravar arény si do města automobilů odvezl body Bruslařský klub, když porazil Vítkovice přesvědčivým výsledkem 5:2. Ostravané však v tomto utkání Mladou Boleslav jasně přestříleli, navíc již mnohohrát prokázali, jak zarputilým soupeřem jsou. V pátek se tedy dá očekávat bitva o každý prostor na ledě.
BK Mladá Boleslav
Hokejisté Mladé Boleslavi jsou na tom v tabulce lépe než jejich páteční soupeř. Nacházejí se na 6. místě a na kontě mají 28 bodů. Naposledy se ve středu po skončení reprezentační přestávky představili v Litvínově, kde prohráli 2:3 a potvrdili, že letos se jim proti podkrušnohorské VERVĚ nedaří.
HC Vítkovice Ridera
Při pohledu do tabulky nalezneme ostravský celek na 10. místě se 23 body. Svěřenci trenéra Jakuba Petra střídají víceméně prohry s výhrami. Naposledy v extralize nestačili před startem reprezentační pauzy na domácí Hradec Králové. Mountfield sice vedl jen těsně 2:1, Ostravě však nepomohla ani závěrečná hra bez gólmana.

To v Lize mistrů zažívají Vítkovice úspěchy. Během reprezentační přestávky nejprve sice prohrály v Liberci 0:1, jenže následně dokázaly doma zvítězit 2:1, což znamenalo, že se utkání dostalo do prodloužení, ve kterém hokejisté Ridery rozhodli o tom, že Ostrava zažije čtvrtfinále Ligy mistrů.
Ostravské hokejisty čeká v pátek velice dlouhá, více než čtyřhodinová, cesta až do Mladé Boleslavi. Jak se Vítkovicím na ledě ŠKOENERGO Arény povede, budeme sledovat podrobně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.