Hradec Králové - Vítkovice: Gólem na 2:1 rozhodl Dietz o vítězi

Já se s vámi pro tuto chvíli z východočeské metropole loučím, přeji vám úspěšný vstup do nového týdně a po reprezentační pauze se těším někdy příště na počtenou!
Nejlepšími hráči dnešního střetnutí jsou vyhlášeni vítkovický Jan Výtisk (v zápase 0+1) a hradecký Stanislav Dietz (v zápase 1+1).
Střely po 3. třetině (celkem):
Hradec Králové: 5 (29)
Vítkovice: 11 (27)
Utkání 17. kola mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi je u konce. Třetí třetina tohoto duelu nabídla jednu branku, a to v hostující síti, o kterou se zasloužil Stanislav Dietz. Ke konci periody se Hradečtí stáhli do obrany a likvidovali šance Ridery. Ostravanům nepomohl ani tlak v závěrečné power-play, a z dnešního klání tak po výhře 2:1 berou tři body domácí. Poprvé v sezóně se jim tak podařilo získat plný bodový zisk ze dvou po sobě jdoucích klání.
59:57
Hrbas trefil jen boční síť.
59:52
Znovu Stastny, tentokrát od modré čáry, nadělal Hradeckým problémy!
59:44
U tyčky se snažil prosadit Stastny, jak jeho pokus, tak i následný závar ale domácí vyřešili. Následná strkanice se obešla bez trestů.
59:08
Vítkovičtí s šesti bruslaři v poli!
58:49
Bartošák zůstává napůl vyjetý z brány a při první příležitosti zřejmě bude upalovat na střídačku.
58:49
Ridera si vybírá oddechový čas!
58:49
Knotek mohl jet sám na hostujícího strážce svatyně, sudí ale odpískali ofsajd!
58:25
Dietz to z podobného místa, z něhož dal gól, zkoušel nyní znovu, tentokrát ale Bartošák zasáhl.
57:34
Vítkovičtí znovu operují v útoku, než ale stihli vystřelit, ke kotouči se dostali domácí a vyvezli ho až za útočnou modrou.
57:15
Illéš pálil jen do Rybára, jenž si puk přitiskl na tělo.
Dnešnímu utkání přihlíží ve FORTUNA aréně 5407 diváků.
56:35
Hradečtí se uchýlili především k obranné hře a snaží se každý puk dostat co nejrychleji ze svého pásma.
55:35
Newtonova nahrávka na Šimánka byla příliš dlouhá, a tak je pískán icing.
54:49
Balán byl ve svém průniku zbržděn Štajnochem a utekl mu puk, pro který si přijel Rybár.
53:21
Hudeček si na dobře postaveného Pavlase nepřišel. Na druhé straně se zase před vítkovickým gólmanem zkoušel prosadit Šimánek.
52:51
Poslední komerční přestávka zápasu je na ředě právě teď.
52:27
Roman napálil puk jen do hradecké hokejky.
51:27
Jarůšek přesprintoval soupeře a k volnému puku se dostal jako první, černá pryž ale jen proletěl nad pravým rohem Bartošákovy branky.
51:04
Tomi byl příliš nedočkavý a vjel do útočného pásma brzy. Hostům je tak pískáno postavení mimo hru.
50:09
Kolouch otřel svou střelu jen o boční síť.
49:38
Ofsajdu se dopustili vítkovičtí hokejisté a vhazování tak proběhne ve středním pásmu.
49:20
S tímhle spíše nahozením od modré neměl hradecký brankář problémy a schoval ho v lapačce.
49:09
Dvakrát zkoušel své střelecké štěstí Kovář. Do druhé střely obětavě skočil Šimánek a pomohl tak Rybárovi.
48:45
Domácí vyhodili puk z obranného pásma pouze na icing.
47:55
Bulík poslal kotouč na bránu z levého kruhu, už ale nebyl v ideálním střeleckém úhlu, a tak Bartošák puk jen posunul holí do rohu.
46:49
Štajnoch nahodil puk na bránu, nikdo ze spoluhráčů ji ale za záda ostravského brankáře neusměrnil.
46:35
Jarůškův oblouček Bartošáka neohrozil, i přesto ho ale chňapl do lapačky. Následuje komerční přestávka.
45:14
Od zadního mantinelu trefil Rybárova záda Balán. Hradecký gólman ale i s přispěním Dietze horkou chvilku ustál.
43:19
A mohlo to být o dva góly, Kukumberga ale vítkovický brankář vychytat dokázal.
43:04
Hradec právě vstřelil branku!
Ke slovu se dostal hradecký nejproduktivnější bek a Mountfield jde do vedení 2:1! Dragoun nahrál puk doprostřed Šimánkovi, který ho jen posunul Dietzovi. Východočeský obránce se své role na pozici útočníka zhostil na výbornou a poslal kotouč přesně pod horní tyč Bartošákovy branky. Asistence: Jiří Šimánek, Michal Dragoun.
42:50
Krátce po buly zamířila černá pryž k Rybárovy, slovenský brankář v hradeckém dresu si ale puk stáhl k sobě.
42:45
Na druhé straně se zase na pravém kruhu dostal trochu nečekaně k puku Tomi, jeho ránu ale pro změnu přizvedl Newton.
42:03
Už to vypadalo, že Veselý přišel o puk, zdání ale někdy klame. Domácí útočník vystřelil z mezikruží, do rány ale vložil svou hůl Kovář a touš skončil v ochranné síti.
41:29
S pukem najel do prostoru mezi kruhy a svou střelu mířil nad Bartošákův beton. Vítkovický brankář ale zasáhl lapačkou.
40:44
Hradecký gólman vyjel daleko z brány, aby zabránil hrozícímu brejku, a přikryl puk až u mantinelu.
40:23
Vandas si nabruslil do mezikruží a při jeho střele se do akce dostala i Rybárova maska.
40:01
Střely po 2. třetině (celkem):
Hradec Králové: 9 (24)
Vítkovice: 11 (16)
Hlavně v začátku prostřední třetiny byli aktivnější Vítkovičtí, kteří ze své aktivity dokázali zásluhou Jana Hudečka vyrovnat na 1:1. Další průběh druhé dvacetiminutovky byly k vidění šance na obou stranách, branka už však nepadla, a do poslední periody se tak půjde za vyrovnaného stavu.
Další dvacetiminutovka začne přibližně v 18:46.
40:00
39:55
V této části hry se už asi nic nestane, Ridera totiž drží puk na svým holích za bránou vlastního gólmana.
39:20
Dietz je v dnešním utkání střelecky aktivní, nyní znovu vypálil na Bartošákovu svatyni. Vítkovický gólman zvedl puk do ochranné sítě.
38:53
38:46
Romanova rána postrádala přesnost, Výtiskův pokus zase levým betonem vyrazil Rybár.
38:00
Hrbas nastřelil jen prvního bránícího hráče a po Szturcově pokusu se Východočeši osvobozují.
37:31
Vítkovičtí si v útoku zatím jen nahrávají, k Rybárovi se ještě puk nedostal.
36:53
Bulík (MHK) si ve vlastním pásmu počínal nedovoleně a kvůli sekání vyfasoval dvě minuty.
36:34
Roman nejprve vystřihl piruetu po souboji s hradeckým hráčem a pak zavezl puk do útočného pásma. Tam ale narazil na domácí obranu.
36:11
Příliš razantní bylo Výtiskovo vyhození a je pískáno zakázané uvolnění.
35:43
Ke střele z mezikruží si sjel obránce Gregorc, ostravský brankář se ale ve svém brankovišti stihl přesunout včas.
34:57
Střelu Dietze chtěl dorážet Bulík, vítkovická obrana s Bartošákem v čele ale situaci ustála.
34:23
Nastává prostor pro v pořadí čtvrtou komerční pauzu.
34:19
Kovář vypálil zprostřed modré čáry, kotouč se ale odrazil od klubka těl v mezikruží.
33:44
Ránu od modré chtěl tečovat Dragoun, změnit směr letícího puku ale před Bartošákem nedokázal.
33:14
Ke střele z první se dostal Newton, jeho pumelice ale jen zaduněla o zadní mantinel.
32:24
Zdráhal zkoušel Rybára překvapit z velkého úhlu, neúspěšně.
31:42
Kotouč skončil po Štajnochově střele mimo hřiště, byl ale tečovaný, a tak se vhazuje před Bartošákem.
31:16
Krátce po buly to na Bartošáka zkoušel Bulík, brankář ve vítkovické kleci ale puk schoval v náručí.
30:58
Velmi tvrdá byla Hrbasova dělovka, místo mezi levou tyčkou a tělem domácího brankáře ale nenašla.
30:16
Jarůšek se protahoval mezi protihráči a poté zkoušel zprava vystřelit, hostující obránce ale touš přizvedl vysoko do ochranné sítě.
29:46
Dva zákroky si připsal Rybár a podruhé v krátkém sledu se vhazuje po jeho pravici.
29:32
Newton naznačil střelu a poté ještě s vysláním puku počkal a předal ho Štajnochovi, ten ale úspěch neslavil.
28:19
Čáp obdržel na prostředku modré čáry kotouč a tvrdě vypálil, do sítě se ale puk nedostal.
27:45
Dejovi střela bez přípravy v mezikruží vůbec nesedla a puk jen projel do rohu.
27:28
Newton to už v útočném pásmu nestihl a Východočeši jsou kvůli ofsajdu vykázání do střední třetiny.
26:52
Domácí jsou už v plném počtu, přesto měl nyní Rybár co dělat s Výtiskovou ránou! Po zákroku hradeckého gólmana následuje komerční pauza.
26:23
Hradeckým se zatím daří držet hráče Ridery mimo útočné pásmo.
26:01
Tahle nahrávka byla pro Zdráhala příliš dlouhá a rozhodčí tak odpískali vítkovický icing.
24:47
Sekáním se proti pravidlům provinil Veselý (MHK) a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.
24:37
Tváří v tvář jel vstříc domácímu gólmanovi Balán, Rybár ale vítkovickou střelu nejprve vyrazil lapačkou a poté odpálil do rohu hokejkou.
24:13
Pavlík se snažil vybojovat útočné pásmo, Ostravané byli ale v přesile a puk skončil na druhé straně kluziště.
22:51
Vítkovice právě vstřelily branku!
Necelé tři minuty uplynuly od začátku druhé periody a ve FORTUNA aréně je vyrovnáno! Kotouč si na levém kruhu vzal JAN HUDEČEK a po jeho ráně mezi Rybárovy betony asi hradecký gólman nebude mít úplně čisté svědomí – 1:1. Asistence: Jakub Illéš, Jan Výtisk.
22:27
Moc daleko vyhodili puk domácí a černá pryž skončila až na zakázaném uvolnění.
21:37
Krenželokova střela od modré nadělala Rybárovi problémy,hradecký gólman se ale natáhl na čáře a puk udržel před sebou.
20:30
Dragoun dal do svého pokusu z pravého kruhu potřebnou razanci, puk ale i přes to dokázal Bartošák shrábnout lapačkou.
20:18
Z úhlu to zkoušel Stastny, Rybára ale jeho střela nevylekala.
20:01
Střely po 1. třetině:
Hradec Králové: 15
Vítkovice: 5
Úvodní dějství mezi Hradcem a Vítkovicemi je již minulostí. K více nebezpečným pokusům se bezesporu dostali Východočeši. Těm se povedla především přesilovka v samotném závěru třetiny, kdy nejprve Šimánek nastřelil tyč a o chvíli později se z gólu radoval Martin Štajnoch. Stav po dvaceti minutách hry je tak 1:0 pro domácí.
Další dvacetiminutovka začne přibližně v 17:54.
20:00
19:32
Zakázané uvolnění v podání hostů.
19:16
44 sekund zbývá do první sirény a Východočeši využívají početní výhodu! Dietz nahrál svému spoluhráči z obrany MARTINU ŠTAJNOCHOVI, který se napřáhl a kotouč se zastavil až o síť Bartošákovy svatyně. Hradecký bek tak mohl oslavit svůj první gól v dresu Mountfieldu – 1:0. Asistence: Stanislav Dietz, Richard Jarůšek.
19:06
Šimánek nejprve z pravého kruhu nastřelil horní tyč, chvíli nato zase vyslal pumelici od modré Dietz.
18:28
Puk se po několika nahrávkách dostal na modrou čáru, kde vystřelil Newton. Puk jím vyslaný ale narazil na nohy obránce.
17:52
Mountfield hrál v ponechané výhodě a nebezpečně se při ní prezentoval Dragoun. Po odpískání je vyloučen za podražení Sedlák (VIT).
17:16
16:45
Vítkovičtí dostali puk z pásma a šetří vteřinky.
16:28
Newton nabízel na teč, Köhlerovi se ale nepovedlo hokejku nastavit přesně. Bednář poté udělal otočku obloučkem a také vystřelil, ani on ale Bartošáka nepřekonal.
15:16
Hrbas (VIT) fauloval loktem a nabídl tak Hradeckým dvě minuty v početní převaze.
15:01
Kukumberg udělal oblouk v útočném pásmu a našel na pravém kruhu Gregorce. Slovinský útočník sice pálil tvrdě, na Bartošáka si ale nepřišel.
14:42
Bednář místo zakončení ještě objel bránu a nahrál Dietzovi. Ten ale nemířil přesně a neujala se ani Köhlerova dorážka.
14:09
Štajnoch vystřelil z levého kruhu a šel střídat.
13:11
První útočná formace vymýšlí kombinace v útočné třetině, zatím je ale neúspěšná.
12:13
Ochranná síť se dostala ke slovu a vhazuje se tak po pravačce domácího strážce svatyně.
12:07
Po ofsajdu hostů následuje druhá přestávka určená ke komerčním účelům.
11:54
Na chvíli se dostali Vítkovičtí do pásma. Byla to ale opravdu jen chvilka, neboť nyní zase útočí Východočeši.
11:23
Dej se natahoval k tečování Köhlerovy přihrávky marně, ani Bednář o pár chvil později neuspěl.
10:35
Hrbas vyslal na Rybárovu svatyni dělovku, rozvlnila se ovšem pouze boční síť.
10:21
Z podobného místa jako předtím Veselý pálil i Šimánek, vítkovický brankář si i tentokrát připsal úspěšný zákrok.
09:55
Knotek přenechal kotouč za sebou a ke střele z pravého kruhu se tak dostal Veselý, Bartošák však byl připraven.
09:23
Čápovi se zdálo, že Illéš moc dlouho přemýšlí, co s pukem, tak ho přišpendlil na mantinel.
08:38
Gregorcova dělovka postrádala gólové parametry. Chvíli nato se neprosadil ani druhý z obranné dvojice Pláněk.
08:18
Köhler pálil zblízka po Dejově nahrávce, Bartošák ale touš udržel ve výstroji.
08:06
Menší nedorozumění se stalo mezi hradeckými hokejisty. Tohoto okamžiku chtěl využít Květoň, Rybár si ale na jeho střele smlsl švihnutím lapačky.
07:31
Dietz si jako obránce vyjel do útoku, jeho přízemní rána ale prošla jen kolem vítkovické tyčky.
06:52
Kolouch svým střeleckým pokusem našel jen chrániče domácího beka a kotouč k Rybárovi nedoputoval.
06:12
Pavlík jen protečoval puk do útočné třetiny, vítkovický brankář si ale raději černou pryž stáhl do lapačky a vhazovat se bude po jeho levici.
06:06
Postavení mimo hru je pískáno i na druhé straně. Přerušení hry je využito ke komerční pauze.
05:45
Mezi Výtiskem a Pavlasem se po domácím ofsajdu schylovalo k šarvátce, nepokoje ale byly rozehnány včas.
04:30
Chvíli poté, co se Dragoun vrátil z trestné lavice, se dostal do dobré pozice na levém kruhu, Bartošák ale jeho střelu vyrazil betonem.
03:55
Jeden z vítkovických útočníku na vlastní kůži okusil tvrdost Čápova hitu.
03:25
03:13
U kotouče jsou v útočném pásmu domácí, Čáp s Bulíkem ale nevymysleli kombinaci, která by Bartošáka ohrozila.
02:35
Hrbasova rána od modré čáry byla přizvednuta nad.
02:18
Síly na ledě se vyrovnávají, Dragoun (MHK) jde pykat za sekání.
01:44
Bednář nahrával před bránou volnému Köhlerovi, ten ale puk nedokázal přiklepnout do odkryté části Bartošákovy klece!
01:25
Hosté hráli v šesti a jsou za to potrestáni dvouminutovým trestem. Hradec bude hrát přesilovku.
00:38
Na pozoru se musel mít Rybár, střela z mezikruží ale nakonec jen přeletěla horní tyčku.
00:01
Oba týmy už stojí na modrých čarách, utkání co nevidět začne!

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Štajnoch, Newton, Pavlas, Dietz, Pláněk, Gregorc, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Šimánek – Köhler, Bednář (C), Dej – R. Pavlík, Kukumberg, Bulík – J. Veselý, T. Knotek, Nedvídek. Trenér: Václav Sýkora.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Puzič, Výtisk (C), Hrbas, Sedlák, D. Krenželok, L. Kovář, Bail – Vandas, Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – E. Němec, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš. Trenér: Jakub Petr.

Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Gerát, Hynek.
Letošní vzájemný zápas:
Dnešní protivníci se spolu setkali v rámci 4. kola, a to na půdě Vítkovic. O osudu klání tehdy rozhodla především čtyřbranková druhá třetina, která v součtu s jedním ostravským gólem periody první určila konečný výsledek 3:2 pro Vítkovické.
Poslední zápasy Vítkovic:

21.10.2016 Vítkovice – Sparta 3:1
23.10.2016 Chomutov – Vítkovice 4:0
28.10.2016 Vítkovice – Zlín 2:1p

HC VÍTKOVICE RIDERA – 9. místo, 23 bodů, skóre 30:35

Výkony Ostravanů jsou v posledních kláních trochu jak na houpačce. Z posledních pěti zápasů totiž Vítkovičtí hned dvakrát nevstřelili ani branku a svému soupeři podlehli o pět, respektive čtyři góly. Na druhou stranu se jim ale podařilo porazit například vysoko postavenou Spartu. Zatímco Hradec se v hodnocení Radegast indexu nachází na vedoucí pozici, Vítkovice jsou s 606 body pátí. Pod Bílou věží tak lze dnes očekávat bojovná hra.
Poslední zápasy Hradce Králové:

23.10.2016 Hradec – Brno 5:1
25.10.2016 Plzeň – Hradec 3:1
28.10.2016 K. Vary – Hradec 0:2

Mountield HK – 6. místo, 26 bodů, skóre 52:45

Dlouho se Hradeckým nedařilo přivézt z kluzišť soupeřů tříbodovou výhru, od pátečního utkání v Karlových Varech už ale toto tvrzení neplatí. Východočeši Energetikům vsítili dvě branky, přičemž neinkasovali ani jednou, a Patrik Rybár tak mohl slavit první čisté konto v dresu Mountfieldu. Hradecké sebevědomí je dnes zvednuté i skutečností, že doma Lvi neprohráli již téměř měsíc.
První reprezentační přestávka už klepe na dveře, ještě před jejím začátkem tu ale máme 17. kolo hokejové Tipsport extraligy. My se v tomto on-line přenosu zaměříme na duel mezi domácím Mountfieldem HK a HC Vítkovice Ridera. Utkání začíná v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.