Pardubice - Chomutov: Zmar domácích! Hosté vedou díky trefě Jaroslava Mrázka, 4:7

Dnešní zápas je u konce. Chomutov o své výhře rozhodl ve druhé třetině, kde se nezalekl aktivní hry domácích a do třetí třetiny šel s vedením 6:4. V poslední minutě potom své vedení pojistil ve dvojnásobné přesilovce, během které posedmé rozvlnil z dorážky pardubickou síť Jaroslav Mrázek. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi loučí Marek Votke.
59:41
Chomutov se drží v útočném pásmu, Růžička raději přerušuje hru svou lapačkou.
59:24
Zakázané uvolnění Dynama.
59:00
Schaus hledá na koho by rozehrál, ale nedaří se mu nic vymyslet, dotírají na něj totiž obránci hostů.
57:51
Dynamo se snaží dostat se do útočného pásma, ale Chomutov už s největší pravděpodobností nedopustí žádné větší ohrožení svého vedení.
56:58
Petr Koblasa dostal přesnou přihrávku zpoza branky přímo před Růžičku, ale napálil pardubického brankáře pouze do hrudníku!
55:23
Rozjetý Petr Sýkora obdržel přesnou přihrávku, ale prudce zabrzdil a nechal do útočného pásma najet některé své spoluhráče, k přihrávce už se ovšem nedostal.
54:34
Krátce po Hubáčkově vypršení trestu domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
54:29
52:54
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté neponechali nic náhodě a na trestné lavici už sedí kromě Davida Tomáška pouze Petr Hubáček. U levé tyče Růžičkovy branky stál JAROSLAV MRÁZEK, poprvé vypálil neúspěšně, ale následnou dorážkou již pardubickou síť rozvlnil. Asistence: Ivan Huml a Jan Rutta.
52:29
Opět vysoká hůl a Chomutov bude hrát minutu a padesát vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Dvě minuty dostává Petr Hubáček.
52:19
Chomutov si zahraje přesilovku. Karel Nedbal odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.
51:01
K odraženému kotouči se v útočném pásmu dostal Michal Vondrka a nikým nehlídaný vypálil na Růžičku, domácí gólman se ale zaskočit nenechal.
50:05
49:50
Domácí se po předešlém vyhození Chomutova pokusili o další útok, ale zastavil je ofsajd.
49:19
Petr Hubáček pálí vysoko nad.
48:49
Chomutov šetří cenné vteřinky vyhozením puku až za Růžičku.
48:01
Střela Petra Sýkory od modré byla sražena mimo tři tyče.
47:19
Schaus dostal přihrávku do druhé vlny, ale těsně před zakončením mu kotouč odskočil od hole.
46:31
Pětiminutovou přesilovku ale Dynamo nijak zvlášť nevyužívá, nedaří se mu totiž dostat se do pásma.
45:05
Z ledu se aktuálně uklízejí krvavé stopy a některé zuby Petra Čáslavy, zákrok to byl opravdu tvrdý. Brett Flemming inkasuje pětiminutový trest plus osobní trest do konce utkání. Ještě k tomu dvě plus dvě minuty za hrubost plus deset minut osobní trest, stejně tak pardubický David Tomášek dvě plus dvě minuty za hrubost plus deset minut osobní trest.
45:05
45:05
Petr Čáslava byl velmi tvrdě poslán na mantinel Brettem Flemmingem, načež okamžitě zareagoval poblíž stojící David Tomášek a ihned si pro Flemminga přijel a vyvolal šarvátku!
44:45
V oslabení napřáhl Michal Vondrka, ale Růžička zůstává v pohodě.
44:01
Dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku dostává Jakub Sklenář a Dynamo si zahraje další přesilovku.
43:16
Mezi kruhy si pro kotouč sjel David Tomášek, ale jeho střela skončila na mantinelu za chomutovskou brankou.
42:01
Matěj Beran sprintoval na Laca a vypálil bekhendem, chomutovský brankář si ale poradil!
41:53
Teď se ke střele dostal David Kämpf, ale kotouč vylétl vysoko nad pardubickou branku.
41:19
O kotouč se zatím bojuje převážně ve středním pásmu, ani jeden z týmu si zatím nevytvořil žádnou vážnější příležitost.
40:01
Celkem sedm branek padlo ve druhém třetině, na jejímž konci Chomutov vede 6:4. Dynamo přitom ihned na začátku druhé třetiny vyrovnalo na 2:2, poté se ovšem spustila přestřelka, kdy oba týmy dokázaly vždy nejpozději do minuty odpovědět na zásah svého soupeře a ve 29. minutě to rázem bylo 4:4. Hosté se pak uklidnili dalšími dvěma zásahy a do třetí třetiny půjdou s lepším výchozím postavením. Kdo ví jak to ale dnes dopadne. Třetí třetina začne zhruba v 19:48.
40:00
39:34
39:24
Michal Vondrka jel podél mantinelu, dostal se přes dva domácí hráče a následně zakončil, ale i s jeho pokusem si dokázal poradit Martin Růžička.
38:34
Dynamu se přesilovka vůbec nedaří. Ke střele se na druhé straně dostal Ivan Huml, ale jeho pokus mu příliš nesedl a Růžička v pohodě vyrazil.
37:48
Kotouč opustil hřiště a hra je přerušena.
37:34
Podobně jako v závěru první třetiny si i v té druhé Dynamo zahraje přesilovku. David Skokan inkasuje dvě minuty za hákování.
36:18
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Přesnou přihrávku mezi kruhy přijal DAVID KÄMPF a zamířil ještě přesněji – 4:6! Asistence: Michal Poletín.
35:43
Čáslava zkoušel po vyjetí zpoza branky nepříjemnou zadovku bekhendem, ale Laco byl pozorný a vyráží.
34:52
Rozjetý Petr Sýkora poslal kotouč do druhé vlny na Špirka, ale ten v rychlosti trefuje pouze vyrážečku chomutovského brankáře!
34:45
Chomutovští si nerozuměli a je z toho zakázané uvolnění.
33:38
Jan Starý dostal nabito na modré čáře, ale jeho pokus neprošel přes bránící hráče.
33:08
33:01
Schaus přijal přihrávku, ale pálí mimo.
32:28
Po souboji u mantinelu zůstal na zemi ležet Ján Sýkora, za doprovodu klubových lékařů míří na střídačku.
32:12
Znovu je tomu přesně naopak. I Chomutov dokázal své oslabení přetavit ve vedoucí branku, tentokráte se příklepem z první nad Růžičkův beton prosadil JURAJ VALACH. Asistence: Michal Vondrka a Brett Flemming.
31:54
Domácím se ale prozatím nedaří založit souvislý útok.
31:08
Dynamo si vyzkouší další přesilovku. Jaroslav Mrázek putuje dnes podruhé na trestnou lavici, tentokráte na dvě minuty za podražení.
30:53
Zakázané uvolnění Dynama Pardubice.
30:15
Kapitán Pirátů Michal Vondrka se takřka přes celé hřiště dostal až do obranného pásma soupeře, ale z pravého kruhu pro vhazování nakonec netrefil branku.
28:48
V témže čase dochází ke střídání brankářů, Jaroslav Hübl přepouští své místo Martinu Růžičkovi.
28:48
Dnes je to ovšem v Pardubicích přehlídka bleskurychlých vyrovnání! Ze vzduchu trefil před pardubickou brankou kotouč IVAN HUML a kus černé gumy potom skončil v síti po odrazu od Jaroslava Hübla. Bez asistence.
28:24
Dynamo právě vstřelilo branku!
Naopak! Ve vlastním oslabení hostující obraně pláchl PETR SÝKORA a pro něj tak typickým přiklepem se trefil přesně mezi betony Jána Laca – 4:3! Asistence: Marek Trončinský.
28:02
Dynamo ale oslabení zvládá v pohodě, Chomutov se zatím prakticky k ničemu nedostal.
26:51
Petr Chaloupka (PCE) odjel na trestnou lavici na dvě minuty za držení a Chomutov si zahraje první přesilovku.
24:53
Ani ne za půl minuty máme znovu srovnáno! U tyče chomutovské branky stál připravený MICHAL BÁRTA,jenž po přihrávce od modré střelou z první rozjásal celou Tipsport arenu vyjma hostujících příznivců! Asistence: Petr Chaloupka.
24:26
A z protiútoku jde Chomutov znovu do vedení! Vladimír Růžička zatáhl kotouč do útočného pásma a poslal kotouč do druhé vlny DAVIDU SKOKANOVI, jenž trefil odkrytou klec Dynama. Asistence: Vladimír Růžička a Juraj Valach.
24:02
Čtyři domácí borci se teď hnali na chomutovskou branku proti jedinému obránci, Schausova střela z první ale skončila na betonu Jána Laca!
23:14
V obrovské šanci se zjevil Marek Račuk, když s kotoučem objel pardubické hráče a stanul tváří v tvář Hüblovi, proti němu byl ale neúspěšný!
22:42
Na druhé straně se ke kotouči dostal rozjetý David Kämpf, ale neproháčkoval se přes dva domácí obránce.
22:08
Beran pálil od mantinelu, Laco vyráží.
20:48
Vyrovnáno! Na modré se ke kotouči dostal kapitán domácích TOMÁŠ ROLINEK, zachoval chladnou hlavu, položil si bránícího hráče, kterého následně objel a taháčkem zavěsil kotouč do chomutovské klece! Asistence: Marek Trončinský a Rastislav Špirko.
20:23
Přesilovka Dynama pokračuje a domácí jsou již v útočném pásmu.
20:01
První třetina končí za těsného vedení hostů z Chomutova. Do utkání nastoupily o mnoho aktivněji domácí Pardubice a v deváté minutě šly zásluhou Petra Sýkory do vedení, Chomutov ovšem za minutu dokázal odpovědět vyrovnávací brankou a následně se dostal do vedení díky Ivanu Humlovi, jenž zcela sám před brankou propálil Jaroslava Hübla. Druhá třetina začne zhruba v 18:50.
20:00
19:34
Dynamo se ale zatím k ničemu nedostalo, po poměrně dlouhém souboji u mantinelu Chomutov dostává kotouč ze třetiny.
19:01
V poslední minutě první třetiny Dynamo dostává možnost další přesilové hry. Jaroslav Mrázek vyhodil kotouč mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
18:18
Ihned po vhazování domácím nevyšlo založení útoku a je z toho zakázané uvolnění.
18:00
Po dalším nájezdu chomutovských raději pardubický brankář přikryl kotouč lapačkou a přerušil hru.
16:29
Chomutov se dlouho nemohl dostat do hry, ale rázem vede o jednu branku! Michal Vondrka dal přesnou přihrávku IVANU HUMLOVI, jenž stál zcela sám před pardubickou brankou a poslal Hüblovi kotouč mezi nohy. Asistence: Michal Vondrka.
15:04
Ke střele se dostal další chomutovský hráč David Kämpf, ale Hübl znovu zasahuje.
14:44
Z protiútoku pálil od mantinelu Vladimír Růžička, ale Hüblův beton byl v pohotovosti.
14:13
Nahodil se probíjel přes útočnou modrou, ale proti čtveřici chomutovských hráčů neměl žádnou šanci.
13:22
Posléze pálil Nicolas Hlava, ale jeho pokus Hübl schoval do lapačky.
12:58
Jakub Sklenář zpracoval přihrávku na levém kruhu pro vhazování, ale jeho pokus zápěstím v pohodě vyrazil Jaroslav Hübl.
12:12
Po Lacově zákroku následuje další komerční přestávka.
11:53
Marek Trončinský chtěl založit útok, ale spoluhráči byli jiného názoru a vydali se střídat.
09:28
Záhy je ale vyrovnáno! V pardubickém brankovišti panovala poměrně nepřehledná situace, ve které se nejlépe zorientoval MICHAL POLETÍN a rychle tak odpověděl na Sýkorovu vedoucí trefu! Bez asistence.
08:30
Tomáše Rolinek zavezl podél mantinelu kotouč až za chomutovskou branku, odkud poslal přihrávku do mezikruží, kde stál připravený PETR SÝKORA a bekhendem, možná trochu se štěstím, překonal chomutovského brankáře. Asistence: Tomáš Rolinek a Jan Ščotka.
08:04
Dopředu se vydal David Kaše, ale jeho střelu zablokoval vracející se Nicholas Schaus.
07:32
Východočeši znovu obsadili své útočné pásmo, Schaus pálí mimo.
07:09
Chomutov se dnes ještě prakticky k ničemu nedostal. Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.
06:45
Nahodil vystihl rozehrávku a ocitl se před Lacem, chomutovský brankář ovšem vyráží!
05:19
Petr Sýkora zkoušel ve středním pásmu hezkou zadovkou najít rozjíždějícího se Schause, ale puku se zmocnil hostující útočník.
04:59
Chomutov raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
04:25
Z ostrého úhlu to zkusil Jan Ščotka, Laco vyráží. Dynamo je na začátku hodně aktivní!
03:47
Dynamo stále krouží v útočném pásmu.
03:15
03:12
Po přihrávce do druhé vlny se ke střele bekhendem dostal Matěj Beran, kotouč letěl jen těsně nad!
02:31
Od mantinelu vystřelil rozjetý Hubáček, ale Laco vyráží.
02:02
V mezikruží z první vypálil Lukáš Nahodil, ale netrefil branku.
01:33
Chomutov ovšem ihned po vhazování vyhodil kotouč a Dynamo začíná od Hübla.
01:15
Máme tu první vyloučení v dnešním zápase. Jan Rutta dostává dvě minuty za podražení a Dynamo si vyzkouší přesilovku.
00:49
Petr Hubáček se snažil protlačit se do útočného pásma, ale skákavou přihrávku nezpracoval ideálně a přišel o kotouč.
00:01

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Nedbal, Trončinský, Schaus, Čáslava, Chaloupka, Ščotka, Zajíc – P. Sýkora, Špirko, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Beran, Nahodil, Bárta – Starý, T. Kaut, Poulíček.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Flemming, Dlapa, Rutta, Mrázek, Valach, Skinner, Kudělka – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Račuk, Kaše, Hlava – Lauko.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Polonyi, Flegl.
My se už ale pojďme soustředit na extraligový souboj tak, jak jsme zvyklí! Uvidíme, který z týmů lépe potrénoval a zda padne více než čtrnáct branek. Startujeme v 18:00.
Zajímavé utkání hrané podle veteránských pravidel bez hitů, příklepů a patnáctiminutových třetin nakonec ovládli starší pánové. Přes dva tisíce fanoušků mohlo sledovat obrat veteránů z 2:4 na 7:4, celkové skóre se potom zastavilo na poměru 8:6 z pohledu „hostů“. Všichni aktéři si užili pohodovou atmosféru, setkání s bývalými spoluhráči a shodli se, že by nebylo od věci takovéto zápasy pořádat pravidelně.
Během reprezentační pauzy se ale v Pardubicích jedno utkání přece jen odehrálo. Současný asistent Miloše Holaně Otakar Janecký přišel se zajímavým nápadem uspořádat v Tipsport areně modelové utkání, ve kterém proti sobě nastoupili současný A tým Dynama a celek veteránů včetně Janeckého, kteří za Pardubice váleli v minulosti. Hlavní iniciátor celé akce se ovšem v den zápasu omluvil z důvodu nemoci.
Každý tým chce před pauzou vyhrát a dostat do kabiny potřebnou pohodu, to se ovšem nepodařilo ani jednomu z dnešních soupeřů. Chomutov nestačil v posledním kole na pražském ledě na Spartu, které podlehl 2:3 po prodloužení, a Dynamo ztratilo slibně rozehraný zápas ve Zlíně. Východočeši přitom ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby vedli 4:2, ale díky mocnému finiši domácích nakonec utkání našlo rozuzlení až v samostatných nájezdech. V této loterii byli Ševci úspěšnější a získali dva body za vítězství 5:4.
Veškeré reprezentační turnaje jsou minulostí a po několikadenní pauze se může opět naplno rozběhnout Tipsport extraliga, jejíž základní část se nezadržitelně blíží do finále. Dnes je v Pardubicích na programu již čtyřicáté šesté kolo, v rámci kterého se spolu střetnou domácí hokejisté Dynama s celkem Pirátů Chomutov.